NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD. Meestgelezen Dagblad in Haarlem en Omstreken. I9e Jaargang Donderdag 31 October 1901. HAARLEM'S DAGBLAD ABONNEMENTSPRIJS Voor Haarlem per 3 maanden1.20 Voor de dorpen in den omtrek waar een Agent gevestigd is (kom der gemeente), per 3 maanden1.30 Franco door het gekeele Rijk, per 3 maanden1.65 Afzonderlijke nummers0.02^ Geïllustreerd Zondagsblad, voor Haarlem, per 3 maanden0.37 de omstreken en franco per post0.45 ADVERTENTIEN Van 15 regels 50 Cts.; iedere regel meer 10 Cta. Buiten het Arrondissement Haarlem is de prijs der Advertentiën van 15 regels 0.75, elke regel meer 0.15. Groote letters naar plaatsruimte. Bij Abonnement aanzienlijk rabat. Reclames 30 Cent per regeL Bureaus: Gebouw Het Spaame, Kampersingel 70, vlak bij de Turfmarkt Telefoonnummer der Redactie 600. Telefoonnummer der Aduiiuiatratie 1513, Intercommunale aansluiting. Uitgave der Vennootschap Lourens Coster. Directeur: J. C. PEEREBOOM. Abonnementen en Advertentiën worden aangenomen door onze Agenten en door alle Boekhandelaren en Courantiers. Met uitzondering van het Arrondissement Haarlem is het uitsluitend recht tot plaatsing van Advertenti en Reclames betreffende Handel, Nijverheid en Geldwezen, opgedragen aan het Algemeen Advertentie-Bureau A. DE LA MAR Azn. te Amsterdam. Dit blad verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. Hoofdagenten voor het Buitenland: Compagnie Générale de Publicité Elrangèr(j. L. DAUBE Co. JOHN F. JONESi§^cc-> Parijs 31W* Faubourg Monlni^jlre. «jgtggftjg-i--««s/W- Dit nummer bestaat uit zes bladzijden. Haarlem's Dagblad Tan 31 Oct. bevat o.a.: Botha bijna gevangengenomen, Een mooi Boerensucces, President Steijn's antwoord aan Kitchener, Czolgosz, Een halve week We reldgeschiedenis, De boycot, Ons land een nuttige instelling rijker, Vijftig jaar geleden, De hygiëne der vrouwenkleeding. terr&m zijner werkzaamheden tie hebben uitgekozen. Nu heeft hij weer gesproken te Cu par Fife, waarin hij zeide. dat Kruger, toen hij Milner's raadgevingen in den wind sloe- zich vergiste in die macht van het Vereenigdi konink rijk en bovenal in de vastbesloten heid van het Britsche volk en daan- om moesten die Boeren de gevolgen dragen. De oorlog zoudle al lang uit geweest zijn, wanneer niiet het optreden van op een dwaalspoor gebrachte lieden in Engeland zelf de Boeren had doem geloovem, dat volhouden van hun verziet de Bt> gelschen den oorlog moedie zoude d'oen worden. Welke off ere ook nog gevraagd mochten worden, het volk zoude geen jota van zijn eenmaal genomen besluit afwijken vóór de strijd' was uitgestreden,, ©n er was geen twijfel of over ZuidJ-Afrika zoude in de toekomst de Britsche vlag waaien. Nieuws vertelde Joe dus niet en dezie redevoering is een getrouwe copie van die welke de grrrooto mi nister onlangs te Edinburg heeft gehouden-. Buitenlandsch Nieuws. Politiek Overzicht. De Britten had-dien zoowaar bij na een groot succes behaald, bijna, niatuurliik, wamt altijd, als de rooi- neks een grooten slag willen slaan komt er wat tusscbembeide en 't is mis. Nu scheelde 't weer een haar of generaal Botha was gevan gen genomen door majoor Riraing- - ton. De Engelschen verrasten het Boeremlaager. Botha ontsnapte met slechts een paar honderd yards voorsprong, met achterlating van zijn ne-volver, zijn hoed en zijn pa pieren, -die in handen dier Engel schen vielenTien Boeren werden gevangen- genomen. Als eien pleister op die wond wordt er bijgevoegd dait BortJiia mog slechts een klein gedeelte van zij ne macht over heeft-. De rest heet uiteengedreven, maar heeft zich natuurlijk slechts verstrooid) om la ter met te meer succes den vijand overal te kumniem aangrijpen. Hebben die Engelschen dus niet veel pleiiaier van hun- overval ge had, do Boeren haddien mieer voor spoed. Wij, vermoedden wel dat er iets b-elanigrijiks gebeurd was in Zuid-Afrika. De groote schaarsoh. te in oorlogsnieuws gedurende de laatste dagen leek ons verdacht. En ziet, ons vermoeden is schitterend bewaarheid. Een telegram van Kitchener uit Pretoria bericht, dat Vandonof's colonne den 24sten op weg naar Zee-rust, nabij de Groot-Maricori vier (in 't westen der Z. A. R.) van uit het oosten werd aangevallen door de commando's onder de la Rey en Kemp, die met groote vast beradenheid door een dicht bosch op haar aankwamen en na een he vig gevecht weiden teruggeslagen. Zij lieten veertig gesneuvelden ach ter. waaronder commandant Oost- hu ij zen. De Engelschen verloren 2 officieren en 26 man aan gesneu velden en 5 officieren en 50 man aan. gewonden. Als gewoonlijk komt het ergste achteraan. Kitchener seint nader: De Boeren vermeesterden acht wagens. Alle rangen gedroegen zich met groote dapperheid. Van de stuki i.vders en kanonniers dier ar tillerie die aan. het gevecht deelna men. en van het escorte Northum berland fusiliers, dat twintig man belde, werden er 37 gedood of ge wond. Men ziet 't is weer de gewone oorlogstelegramstijl. Een feitelijke Britsche nederlaag wordt als een overwinning voor de Engelschen voorgesteld. Het feit echter dat de Boeren acht wagens veroverden is sprekend' genoeg. De „overwin naars" waren blijkbaar niet in staat die terug te nemen. Ook uit de Kaapkolonie eindelijk weer wai. meer nieuws. Reuter seint uit Middled burg dd. 26 Oct. Behalve het commando van Van der Venter, dat in gevecht geraak te met kolonel Luken op 21 dezer, ontloopen alle Boeren in de M-idi- lands-en Noordoost-districten dier kolonie de ontmoeting met onze colonnes Mijburg, Fouc-hé en Wesseds zijn nog in de buurt van Karmalspruit, rondzwervende langs de inboorlinr gen-territories. Pijper, Bouwers en Smuts wor den voortdurend opgedreven. (De oude praatjes. Red.) Chamberlai-n gaat maar voort met redevoeringen houden en hij. schijnt speciaal Schotland voor het bestrijden of gratie te vragen, De Nog meer nieuws van Kitchener. Een betegram van Kitchener uit Pretoria meldt, dat Rimington met Rawli-nson een langen marsoh maakte maar Schimme-lhoiek ben oosten van Ertmelo, waar Louis Bo tha gezegd werd zich op te hou dien mat 300 man. Maar een uur voor de aankomst der Engelsobein, den vroegen morgein vaneen 24en, vluchtten de Boeren in noordelijke richting. (Ze werden dlus niet ver rast zoo als 't eerste telegram luid de. Red.) Rimington maakte een aantal documenten buit, waaron der eenige van Louis Bothla's pa pieren. Viljoen heeft den 24en een aan val gedaan op de lijn van blokhui zen, die gebouwd worden nabij Badfontein. Hij werd' gemakkelijk teruggedreven. Williams' en Forbescue's colour nes hebben een treffen gehad na bij de Wagen-drift. Zij dreven de Boeren noordtoostwaarbs met een verlies van zes gesneuvelden en 17 gevangenen, waaronder eenige staatsarlilleristen, ondier kapitein Koorn (Kroon?), met dynamiet voor het vernielen van treinen. Sedert, den 2ien berichten- de co lonnes, d'at 74 Boeren gesneuveld zijn, 16 gewamd, 358 gevangen ge maakt en 45 zich hebben overgege ven. Er zijn 471 geweren, 75.950 pa ir om, 216 wagens, 530 paarden en 800 runderen buitgemaakt. Czolgosz Czolgosz, de moordenaar van president Mc Kinley, is Dinsdag morgen door electricitei-t ter dood gebracht. Te 6 uur werd Czolgosz gewekt en we-rd hem aangezegd, dat zijn laatste oogenblik gekomen was. Hij werd in "n nieuw pak gekleed en hem werd vrijheid gelaten zij-n laat ste maal te kiezen voorts werd hem toegestaan te rooken en spiri tualiën te drinken De wet eischt bij de executie 12 gezworenen, een vertegenwoord i ger van het O. M., een vertegen woordiger van het departement van oorlog, een geestelijke van het ge loof van den veroordeelde, eenige doktoren en eleotrieiens. Deze per sonen schaarden zich om den elec- trischen stoel of tabouret, nad'at de eerste el-ectricien voor de laatste maal den electrischen stroom ge controleerd had. De directeur der gevangenis las den veroordeelde zijn vonnis voor en vroeg hiem, of hij eenig wettig motief kon opgeven, waarom de executie niet zou plaats vindien. Men kan begrijpen, dat deze for mal itedt bij Czolgosz geen resul taat had, daar hij immere gewei gerd heeft zich te bedienen van de rechtsmiddelen, om het vonnis te veroordeelde werd onmiddellijk naar de execubie-tabouret geleid, waarna de zware kap over zijn ge laat werd getrokken die el-ectroden werden hierna bevestigd aan het hoofd jen aan de beewen. De direc teur zeide tot den eersten electri cian „Ready". Op hetzelfde oogen blik werd d'it sein overgebracht naar de aangrenzende kamer, waar de eigenlijke operateur verblijf houdt. Gedurende een dertigtal se con dien ongeveer werd de etectri sc,he stroom volgehouden. De doktoren naderden toen den zetel en constateerden, dat het hart had' opgehouden te kloppen.. Na de executie werd het lij-k van den terechtgesteld© onmiddellijk begraven. Algemeene berichten. DE OORLOG IN ZUID-AFRIKA. Voor den. verminkten naam van de p-laats, waar kolonel Bienson op 25 October hevig slaags is geweest met dJe commando's van Gnobler en Erasmus, Wijkt men IJzervork- fonte-in (in de burrt van Bethal) te moeten lezen. De Boeren-co-'m-man diante n. SmU en Jooste, met twiee commando s, die samen op 1'80 man worden ge schat, blijken in de buurt van Clan- william te ope-reenenZij hebben in den omtrek, volgens 'n EngelSch beriohtge-ver, zoowat twi-nbig aan hangers aangeworven, meest opge schoten jongens. Wyndibam^ colonne is den 24en dezer te Clan william aangekomen. De „Lokal-Anaeiger verneemt d'at de Duifüscbe regeering ernstige ver- toogen tot Lord' Salisbury zal rich ten wegenis die beleedigend© be schuldigingen diie Chamberlain in zijn laatste red© ook aan liet adres van Duitschland heeft gericht. Er zulten nu ook krijgsgevange nen naar Jamaica gaan. De mili taire overheid te Kingston heeft last gekregen, toebereidselen te treffen voor hun behuizing. Uit de verliezend ijst blijkt, dat d'en 25en- een- soldaat gesneuveld is en zeven gewond' zijn nabij Lund- berg (Lumeburg?) en dart. er dien zelfden dag twee gesneuveld' en 16 gewond zijn bij Bnigspruit. Uit Parijs wordlt gemeld dlat de afgevaardigde Berry na een- onder houd met minister Delcassé heeft besloten- de aangekondigde motie tegen de concentratiekampen in Zuid-Afrtika voorloopig niet in te dienen. ALLERLEI. De consul-generaal van Venezue la te New-York ontving een tele gram uit Caracas van Maandag, meldende dat de bin-nenlandsche va-ede Dinsdag door presid. Castro zou worden afgekondigd. Volgens de „Siècle" heerscht er groote bedrijvigheid te Toulon, we gens een aanstaande vloot-de-mon- strat-i© naar de Turkscbe wateren-. De „Correspondencia" verneemt uit Tandzjer (Marokko) Tengevolge van de diplomatieke stappen zullen de weggevoerde Spaanse he onderdan en bi nnen eenige dagen aan de Spaansehe le gatie uitgeleverd' worden. Van verschillende zijden wordt- gemeld dat Miss Stone de Ameri kaan sche zendelinge, die door Bul- gaarsche roovers is gevangen geno men, vermoord is. Officieel wordt bekend gemaakt dat bij de bacteriologisch onder zoek is gebleken dat twee sterfge vallen die in het begin van Octo ber te Liverpool plaats hadden en werden toegesoh-reven aan influen- za waren t-e wijten aan de pest. Drie verdachte gevallen diie om streeks denzelfden tijd voorvielen worden in strenge afzondering ge houden in het hospitaal. ALlte men- schen die met de lijders in aanra king zijn geweest staan onder nauw. :ezet toezicht Na de wijzigingen door den mi- wustzijn der beschaafde wereld uister van financiën rn d? Spaan sche begrooling aangebracht, wijd het thans bij de Kamer in behan deling zijnde ontwerp aan uitga ven aan 940.300.433 peseta's of 34,887.399 meer dan het bedrag waarop de uitgaven voor 1901 zijn vastgesteld. President Steyn's antwoord aan Kitchener. Hoewel de Engel sc-he regemng tobnutoe niet te bewegen is geweest om het antwoord van president Steyn op Kitchener's proclamatie openbaar t-e maken, zoo is d'e „Man chester Guardian" er toch in ge slaagd het m-achtig te worden. Hel antwoord is gedagteekend! van 15 Aug. en bestaat niet minder dan anderhalve kolom kleine d*ruk President Steyn begint met het bericht van ontvangst van een brief van lord Kitchener van 6 Aug. mot bijgevoegde proclamatie van dien- zelfden datum. Uit dien miert; on- vriendelijken toon van Kitchener's brief put Steyn den moed' uitvoe rig op dlat schrijven te antwoorden. Na eenie opsomming van hetgeen aan den oorle- sedert bijna vier ja ren was voorafgegaan, komt de President van den Vrijstaat tot de periode, die onmiddellijk aan het uitbreken dier vijandelijkheden voorafging. De opeemhooping van troepen op de grenzen van Trans vaal, mlaar ook op die van den be- vriendem Vrijstaat, toonden reedis voldoende, dat Engeland de vernie tiging van de onafhankelijkheid der beide republieken beoogde, en niet herstel van grieven', diie nu al le rwege erkend' worden nooit lie hebben bestaan. De Z. A. R. vroeg terugtrekking der troepen- en op lossing van alle geschillen door ar bitrage. Dit was drie weken nad'at de Engelsche regeering een ultima tum had gesteld en een maand na dat d'e Vrijstaatsc.be regeering een telegram van den Hoogen Commis saris had' gekregen-, waarin zij ge waagd werd neutraal te blijven. Dit bewees wel, dat Engeland' toen reeds besloten had tegen Transvaal te gaan oorlogen. En dat telegram we.rd gezonden, terwijl het openlijk bekend was, dat de V. S. in 1889 een defensief verl>ond met Trans vaal had aangegaan. Toen dte Z.-A. Republiek besloot haar grenzen te gen een tweede overrompeling te beschermen, was ik zegt Steyn verplicht over te gaan tot een der voor mij pijnlijkste stappen, nl. de banden van vriendschap te verbreken, die er tusschen ons en de Engelsche regeering bestanden en getrouw aan het verbond ons aan de zijde dier Z.-A. Republiek te scharen. Ons geloof, dat de En gelsche regeering vast besloten was de republieken te verdelgen is se dert het uitbreken van den oorlog duidelijk bewaarheid. Niet alleen de documenten, die den Boeren tij dens den oorlog in handen zijn ge vallen. hebben bewezen, d'at Enge land sedert den Jameson-inval een aanval op beide republieken in den zin had ook lord Lansdowne heeft erkend, dat hij in Juni 1899 met lord Wolseley, den toenmaligen op perbevelhebber van het Engelsche leger, overlegde wat de beste tijd was om een inval in beide repu blieken be doen. Uwe Excellentie zal dus inzien, besluit dit eerste ge deelte van zijn brief, dat niet wij het zwaai-d trokken, maar enkel het zwaard wegduwden, dat ons reeds op de keel was gezet. Wij handelden slechts ter zelfverdedi ging. een van de heiligste rechten van den mensch. om ons beslaan te handhaven, en om die reden ge loof ik. met allen eerbied, dat wij het recht hebben te vertrouwen op een rechtvaardig God. Lord Kitchener's verzekering, dat vreemde tusschen komst onmogelijk is. beantwoordt Steyn met een kor te uiteenzetting van hot standpunt dier Boeren „Wij hebben gehoopt, en hopen nog, dat het zedelijk be Het maken van rioleerings- en be- van een jong volk toch wa - stratingswerken in de projectiestraten zich zoude verzetten tegen de mis daad, die Engeland1 hier in Zuid- Afrika begaat, nl. dat het Ixv proe.ft een einde te maken aan het bestaan ren wij steeds vast besloten; om als die hoop niet verwezenlijkt werd, onze uiterste krachten tot verziet in te spannen, met vast ver trouwen op een genadig God, en dat is nog vandaag ons onwrikbaar besluit." Ook de bewering van den Brit- ach en opperbevelhebber dat de worstelstrijd' voor de Boeren hope loos is, wordt door den president op verschillende gronden weerlegd Hij wijst o. m. op den toestand in de Kaapkolonie Het slot van den brief is merk waardig daar Kitchener hierin ronduit wordt beschuldigd! van. schriftvervalschi-ng. De „Weslmin ster Gazette" heeft diit stuk opzette lijk weggelaten, doch van liet go- heele schrijven is dit juist het be langrijkste. Het luidt als volgt „Ik sluit een vertaling van dezen brief in, zoodat Uwe Exc. niet door een onjuiste overzetting belet wor de van den juiisten inhoud ervan kemimis te nemen, zooals onlangs het geval is geweest met een brief, dien ik aan de regeering d'er Z.-A Republiek had geschreven en die te Reitz im Uwe handen viel en die d'oor U wierd' openbaar gemiaakt, maar op zulk een wijze, dab wij hem teamauwernood herkenden, want niet alleen was hij op sommi ge plaatsen geheel en al verkeerd vertaald, maar er waren zin nen aan toegevoegd, die ik nooit had geschreven terwijl andere passages geheel wa ren- weggelaten, zoodat eon geheel verkeerde vertolking van den brief was gegeven." Britsche eerlijkheid Geen wonder dat de meeste bla den over den brief slecht te spre ken zijn. De „Daily Telegr."doet een. zwak ke poging om den indruk te wiek ken-, dat het schrijven van Steyn een valsc-h stuk is. Het blad zegt, dat zoo d'it niet het geval is, de m-e- dedeelingen van Steyn over den toestand d'er Republieken in het laatste jaar een rech-tvaaixliging is van lord Roberts' verklaring, dat de oorlog feitelijk over is. Het, blad steekt dan dm draak mei Steyn's eisch om onafhankelijk heid en amnestie. De „Standard" en die „Daily Chronicle" zeggen ongeveer hetzelf de. de „Times", de „Daily Mail" en d'e ..Morning Post" bewaren een volstrekt sti Lzwij gen. De heer J. Krol Kzn., ridder iif orde van Oranje-Nassau. heeft het be schermheerschap der Schietvereeni» gitiK Claudius Civilis aanvaard. Stadsnieuws. Haarlem. 30 Oct- 1901. Door liet gemeentebestuur is heden de uitvoering van straat- en rioolwer- ken in de nieuwe straten bij den Zijl- weg opgedragen aan den laagsten in schrijver. den heer Th. J. J. Verzijl- bergh, alhier, voor f 30863. De gehouden bazar van de aan het comité dier Poppentewtoonstel ling vervallen poppen op Zaterdag 26 October in het Brongebouw, heeft netto opgebracht 185. De directoire-pop, op dionzoJfden dag verloot tegen f 0.25 het lot. is gevallen op lot No. 12. De geluk kige eigenaar van dit nummer word't verzucht, haar of zijn eigen dom 'af te haten bij Mej. GaJlen- kamp. Baan 13a. In de gisten navond gehouden vergadering van de Onderl. Brand waar!)Vereniging voor de Gem. Haarlem is besloten het reglement zoodanig te wijzigen dat vanaf he den ook vaste -en roerende goede ren gelegen op aan de Gemeente grenzende terreinen ter verzeke ring kunnen worden ingeschreven. tusschen deu Zijlweg. de Coomhert- straat en de Brouwersvaart, alsmede het maken eener bazaltglooing langs die vaart is door het Gemeentebestuur opgedragen aan den heer Th. J. Ver zij lberg alhier voor f 30.863. Dinsdagmiddag werd door het colle ge van Regenten over de Gevangenis sen alhier aanbesteed: De levering van verschillende benoodigdheden ten be hoeve der gevangenis gedurende het jaar 1902. Ingeschreven werd, als volgt: C. van Duinhoven zoete melk 0.075 per L. J. Oudshoorn, gietcokes 1.60 per 100 K.G. Anthraciet, 1.90 per II.L. Lan ge turf 0.55 per 100. A. Franken, rogge brood, 0.07 per K.G. P. Voorting, stroa 17.50 per 500 K.G. A. Elfers Jr., zout 0.08, Stroop. 0.20. Cichorei, 0.30. Peper, 0.95. Koffieboonen, 1.10, Zachte groen© Zeep. 0.20. Harde idem, 0.25. Witte Suiker, 0.47 per K.G. H. J. van Kleef, roggebrood 0.07, Tarwebrood, 0.10. Witte brood, 0.13. Roggebrood voor de Kantine. 0.07. Tarwebrood voor idem, 0.09'\ Wittebrood voor idem, 0.13. J. Bellaard, gietcokes 1.85. Anthraciet, 2.60. Lange turf. 0.75. A. J. Verhoog, groenten, 0.09 p. KG. J. van der Voss© (voor de Kantine). Boter 1.60. Marga rine 1. - gezette koffie 0.03 per persoon. Zoete melk 0 OS. Karnemelk 0.04. Kaag 0.60. Eieren 0.05. Zout 0.10, spek 0.80 haring 0.05, Rooktabak 1.20. Pij pen 0.01 en voor de gevangenis boter 1.60. Spek 0.70. Rijst 0.20. Zout 0.06. Peper 0.80. Azijn 0.06. zachte gr. Zeep 0.20. Soda 0.04. Koffieboonen 0.90. Cichorei 0.24. Eieren 0.05 en Stroop 0.24 C. v. Eijk melk 0.075. Th. Kodderie, stroo 20.— .1. Hartel sehinkelvlecsch 0.49. rundvleesch 0.74. F. Perquin An thraciet 2.20 en 2.— Gietcokes 1.595. H. G. J. v. di. Sand. Arnhem koffieboonen 0.58 4. Stroop 015 8. Cichorei 0.25. Po- per 1.20. W. F. v. Riet, Rotterdam. Koffieboonen 0.60. zachte groene Zeep 0.16. hardo idem 0.26. Soda 0.04. Cicho rei 0.20. Stroop 0.16. Peper 0.96. Spek 0.66. P. H. Hartel. Schinkelvleesch 0.485. Rundvleesch 0.69 1/2. Wed Th. Hartoeh. Aardappelen 1.75 per 50 K.G. J. Smit Cz., roggebrood 0.07 3/5, tarwe brood 0,11. Wittebrood 0.14. W. F. Wal kers zoete melk 0.07. 11. Soellaart zoet© melk 0.06 1/4. Karnemelk 0.03. G. Ho ning en Zn. Gietcokes 1.38, 1.50 en 1.56 Anthraciet 1.985. Lange turf 0.60. Korte turf 0.55. De overige inschrijvers waren alhier. Vervolgens werd de aanbesteding ge houden voor het leveren der bespan ning en berging van het cellulaire rij tuig gedurende het jaar 1902. Hiervoor werd ingeschreven door C. J. v. d. Berg voor f 999. Door P. Voor ting voor f 530. Door W. Heins voor f 425, allen alhier. Op 15 November a. s. des middags 12 uur zal door den garnizoens-comman- dant alhier worden aanbesteed de le vering van rundvleesch en vet gedu rende het le halfjaar 1902 ten behoeve van het garnizoen dezer stad. Examen vrije- en orde-oefeningen: 29 Oct. J. C. Nije, C. Overboek, H. do Ruiter en W. Seheffencr, allen Haar lem; A. de Rooij. Hoorn. Eigenaardige rechtsquaest e. Wederom deed zich een incident vooi ter terechtzitting van d© Arr. Recht bank alhier in dezelfde zaal als de ver rige week (zie Haarl. Dagblad van 2c Ociober j.l.) Mr. de Haan Hugenholtz verzocht wederom verstek U-gen den eischer, die niet verschenen was en verzocht ontslagen te worden van de instantie. De zaak was nu ten verzoek© van nar, de 11. H. op de rol te voren ingeschre ven. De rechtbank overwoog dat het over gelegde >tuk niet is eene dagvaarding en dat derhalve geen verstek kon wor den verleend) zoodat andermaal de con clusie van nir. de 11. H. door de recht bank werd gepasseerd. Dinsdag werd alhier een overleden lid van den Ned. Ver. van oudstrijders „Het Vaderland Getrouw"' naar zijn laatste rustplaats gebracht. Met u'of gerommel ging het langs de straten, de banier voorop, gevolgd door bijna alle leden van de vereeniging, waar onder wij opmerkten een nudstrijder van 91 jaar oud. Aan de gToeve werd een kort maar krachtig woord gespnv ken door den Voorzitter, den heer J. J. Severijnse. waarna door den broeder des overledenen, namens de weduwen en familieleden dank werd gezegd voor de laatste eer aan zijn broeder bewezen. De Holl. IJz. Spoorweg Maats, wordt nog steeds zuiniger op materiaal; heb ben de gewone lokaaltreincn slechts twee wagons derde klasse wat vooral

Haarlem's Dagblad | 1901 | | pagina 1