Haarlemsehe Steenkolen-Maatschappij Directeur A. SWITZER JZN. HAARLEM EN OMÜTREREM van de alom bekende Anthraciet GWAUN-CEA-GÜRWEH COLLIERT COMPANY. A. SWITZER Jzn. J.B. Cuisinier. Kachelmagazijnen Fabriek JobelsiraaU. TelaïbooaaaanaarM Haarlemsehe Gasfabriek. Kantoor: SPAARNE 84. Interc. Telephoon 219. VULKACHELS en HAARDEN, Belgische Anthraciet, Braisettes, Vlam- en Kachelkolen. Eierkolen. Houtskolen. Houtskoolbriquetten. Bruinkoolbriqnetten. Interc. Telephoon 219. Kantoor: SPAARNE 84. I. C. HAAN, Bodega „An Vignoble." Al B ee nver koop voor Achtmaal met Goud bekroond. Qualiteit gegarandeerd. ©p en bij lederen wagen steeds een halve HLU's maat aanwezig voor hen, die wensahen te controleeren. HAARLEMSCHE STEENKOLEN-MAATSCHAPPIJ, Gebr. Herbs!, Maagdenburg, Tot en me! 2 Nov. wordt de OPRUIMING Barteljorisstr.39-41 Kruisstraat 07, hoek Ridderstraat. Prima consumptie. Billijke Prijzen. H. HOEXDEBDOS. Leidscheplein 17-19. De beste kwaliteit VLAMKOLEN, Zijlstraat 18. GROENTEN! Spoedige levering en plaatsing. Prijs der C©kes» Grove COKES 70 Cent per Hectoliter. Geklopte 75 DER Quantiteit zonder eenige fout. Vlugge en nette bediening. Beleefd aanbevelend! HONDENVOEDERFABRIEK. 25 maal bekroond met gouden, zilyeren Medailleseri Eereprijzen. Leveranciers aan verschillendeEuropeesche Hoven. Hondenbrood (in koeken), Krachtvoeder (stukjes. Phos phor-, Levertraan, Puppy voeder. H.H. Hondenlief hebbers en Jagers, neemt eens proelmet dit voortreffelijk voeder. Generaal depót bij GEBRs. VAN WOERKOM, Nijmegen. Overal wederverkoopers gevraagd. voortgezet. Een partij beste qualiteit Tapy- ten, Linoleums, Loopers en Gor dijnen worden alsnog voor spot- goedkoopen uitverkoopsprijs aan geboden, zoo ook de nog voorradige solide Meubelen. Aanbevelend, R. MAAS. De goedkoopste Uitstapjes in het van oudsher zoo schoone Ken ne merland zijn die per Stoom tram HaarlemSchotenSantpoortVelsen BeverwijkNoorddorpHeemskerk- Castricum- LimmenHeiloAlkmaar. Vertrek van het Kennemerplein 6.15, 7.40, 9.38, 10.55, 12.49, 2.04, 4.45, 6.41, 7.57, 9,57 en 11,25 (Amsterdamsche Tijd). Dienstregelingen gratis verkrijgbaar bij de conducteurs en goederenagenten. steeds voorhanden. Prijs zeer concurreerend. Geldersche Worst in het groot, enkel eerste kwa liteit voor Heeren Win keliers bij PIELAGE Co., Ruijchaverstraat 4. Heden verkrijgbaar groenten uit het blik gewogen per 5 ons 12'/» ct., alleen Spercieboonen 15 ct. de 5 ons. De fijnste groenten, ooit voor dezen prijs geleverd. W. Th. PIELAGE, Lange Yeerstraat 9, VAN Nieuwe modellen in ruime keuze voorhanden. Afgehaald aan de Fabriek, Bezorgloon binnen de gemeente 5 Cent per Hectoliter. Wederverkoopers genieten rabat. DE DIRECTIE. zoudt raken, zoo geheel ontdaan zijn als op dit oogenblik het ge val is. Er volgde geen antwoord, het jonge meisje scheen' werkelijk ge heel van haar stuk genaakt Ulrich Berneck zou zich anders nooit met luisteren hebben afgegeven en zij ne aanwezigheid dadelijk hebben kenbaar gemaakt, maar wat was er in de Laatste weken van' hem geworden'Hoe dikwijls had' hij niet daar buiten op het terras, on der die hangende wijnranken ver borgen, staan luisteren als Paula met den ouden Ullmanai Lachte en babbelde. Daar immers alleen wi boorde hij baar ontslagen van de-n dwang die zijne en tanite's te- Cwoordigheiid haar oplegde, d!aar hij ook die ..zonneschijn" l'ee- nem kennen en ook voor hem was het helder geworden in Restovicz. Nu kon hij heit immers hooren hoe zijn aanzoek werd' opgenomen nog voor dat overreding en berekening hun invloed daarop hadden uitge oefend en dat zou beslissen. Hij deed voorzichtig een stap zijwaarts waar de geopende deur hem een blik in het salon kon laten slaan. Mevrouw Aimers zat nog aan de. theetafel met den rug naar de dieur en Paula stond voor haar geheel in het volle licht der avondzon, maar in weerwil daarvan eigenaardig bl'eek, met groote verschrikte oogen. Ik begrijp je verrassing vod- komen, begon de dame weder, die dit geheel verstomd staan over het, „groote, onverhoopte geluk" heel natuurlijk vond. Ulrich heeft je wel is waar tot nu toe zijne gevoe lens niet verraden, hij is ook geen jong miensch meer die dweept, en vleit, maar dat het hem ernst is met zijne genegenheid, daar kunt ge op vertrouwen. Je hebt liet. ker niet kunnen droormen dat je toekomstig geluk hier in Restovicz zou worden beslist? Neen, genadige vrouwkwam het benepen van de lippen van het jonge meisje. Paula; had' haar be schermster nooit anders genoemd en was er ook nooit toe aangezet, maar nu zou het haar genadig wor den toegestaan. Je moet mij voortaan, tante noemen;, kind,. De verloofde van mijn neef heeft er het recht toe en ik ben volkomen met zijne keus in- genomen. Ulrich moet eeme vrouw hebben, eeme gezellin in zijne een zaamheid. opdiat hij niet geheel van de wereld en de mensobeni ver vreemdt. Je bent mijne bescheme- linig en ik heb het je moeder be loofd voor je toekomst te zorgen. Dat zij zoo schitterend zou zijn had je wel niet durven hopen, en ik ben dlan ook overtuigd dlat je er dankbaar voor zult zijn ©n den. man, die je met z-ijnie hand! zoo veel aanbiedt-, nu ook met volle toewijding en opoffering daarvoor zult beloonen. In weerwil van den liefden-ijken toon klonlk dit alles toch zeer be schermend. Het kwam de dame in het geheel niet in de gedachte om die toestemming van het jonge meisje te vragen. Voor haar was deze verbintenis reeds een besliste daadzaak, die zooals van zelf sprak deemoedig en dankbaar zou worden aangenomen. Paula stond nog al tijd voor haar, bl'eek en ontdaan, eindelijk zeidie zij zacht met hoor baar bevende stem Ik had inderdaad geen ver moeden dat mijnheer van Berneck op mij het oog had laten, vallien. U is heel lief dat u mij reeds als ndcht wilt begroeten maar ik ik kan het móet aannemen. Wat kunt ge niet? vroeg me vrouw Aimers bedaard, daar zij het antwoord! niet goed kon ver staan. Het ,,ja,, zeggen dat u eau uw neef verwachten dat kan ik niet, genadige vrouw Nu sprong de dame van haar stoel op. Wat moet dlat bertleeke- nen? Wilt ge hem misschien' af wijzen Ik bemin mijnheer von Ber neck niiet, de stem van het jonge meisje werd gaandeweg krachtiger. Als hij werkelijk van plan is mii zijne hand aan te bieden, dan verzoek ik u hem en mij een pijn lijk uur te besparen. Ik moet „meen" zeggen. Mevrouw Aimers keek de spreek ster aan alsof zij aan haai* verstand twijfelde eensklaps viel haar een gedachte in die zij dadelijk onder Woorden bracht. Bemin je een. ander? vroeg zij, op scherpen toon. Heb je eene geheime genegen heid? Ik zou wel is waar niiet we ten hoe dit mogelijk zou kunnen zijn, want j'e hebt sedert twee ja ren, uitsluitend! aan. mijne zijdie geleefd1 en toch is het de eenige ver- kilanins-. Beken het Ik heb niets te bekennen, amt- woorddle Paula met opwellenden trots. Als ik eene genegenheid had zou ik er rondi voor uitkomen, maar niemand is mij nog zoo na getre den dat ik hem zou kunnen lief hebben. Deze woorden droegen zoo blijk baar de stempel der oprechtheid de dame haar argwaan liet var ren, maar zij verhief zich nu ge heel en al als eene vertoornde Ma jesteit. Dan weet ik inderdaad' niet wat ik zeggen en denken moet. Er wordt jou een geluk aangeboden zooals onder honderd meisjes aan geen enkele te beurt valt en je wilt hiet verwerpen Wet heb je tegen Ulrich? Ik heb niets tegen mijnbeer von Berneck. maar ik kan ook niets voor hem gevoelenHij heeft al tijd als een vreemde, tegenover mij gestaan. - Dat is geen redenviel me vr uw Aimers verontwaardigd in. Voor u misschien niet,, gena dige vrouw, maar voor mij wel Het was een eigenaardig harde toon dien de dame van hare gezel schapsjuffrouw in het geheel niet kende. Zij liet dfie reden volstrekt niet gelden want zij. en hare. zus ter haddein hun echtgenoot uit de band'en van hunne ouders ontvan gen. Men. had voor de oudste doch ter den rijken landheer Berneck be stemd en voor de jongere dien nog rijkeren industrieel Aimers. Het leven van do beide vrouwen was voorbijgegaan in al dien glans en het genot die vermogen en po sitie konden geven. Zij hadden dat heel natuurlijk gevonden en niets gemist. En nu waagde het zulk een piepjong en doodarm kind de hand van een Ulrich von Berneck af te wijzen omdat zij hem niet. liefhad Misschien gevoeidle mievrouw Ai mers zich gekrenkt door het onbe wuste verwijt dat in liet gegeven antwoord' celegem was, en hare stem kon eene ijzige scherpte aan nemen, als zij zich opwond'. (Wordt vervolgd).

Haarlem's Dagblad | 1901 | | pagina 6