J. R. Cuisinier. 8f( Uit de Omstreken. Spreekuren Dienstbode, een tweede Knecht, Twee Agenten-Bode. Een nette Commensaal Gevraagd TE IH'Oë. Benedenluisje gevraagd TE HXTUIS. Te Hum*. f75. ORGEL. f75. L. WEGEÜIF TE KOOP Zijlstraat 18. strijd uitschrijft? Of ltunisau z ijin al die jaren nog- niet voldoende geoefend hebben? Wij voor ons houden het er voor, dat het meer aan de leiding der verschillende vereenigingen fögt. daar door de-n heer Meyerink aan de leden dergynm. vereeniging Concordia werd gezegd: degenen wélke aan den wed strijd deelnemen, komen nooit meer in mijn zaal. Maar nu dei vraag, wat voor reden heeft zoo'n directeur daar voor? Was hij ongerust dat die' oefe ningen! voor hem te ingewikkeld zou den worden, of vreesde hij de drukte die zoo'n wedstrijd teweegbrengt. Maar wat het ook moge wezen, het blijft te betreuren dat directeuren en instructeuren een wedstrijd1 tegen kunnen werken, die voor een ieder zeer leerzaam had kunnen zijn. Maar hiermee genoeg. Mijnheer de Redacteur, bij voor baat onzen dank en hopende niet te veel plaatsruimte van gevergd te hebben, blijven wij met de meeste achting. Uit aller naam, ii. g. a. jansen. de. De conclusie van den verdediger strekte tot vrijspraak- Vervolg Stadsnieuws. In d'en nacht van Dinsdag op Woensdag beeft hier ter stede we derom eeme poging tot inbraak plaats gehad) in het manufacturen- pakhuis van dien beer Bak in die Paardensbeeg. Uit die pakhuisdleur het slot weggezaagd1, doch ver der is mietni, waarschijhlijik gestoord zijnde, niet gekomen. De politie doet onderzoek. Rip. Eenigszins verwonderd, door het be richt in het Haarl. Dagblad en Spaar- nebode, dato 30 Oct. betreffende de op voering der operette ,,Rip" meent 011- diergeteokende, dat dezelve een waar diger aanbeveling verdient, dan de aandacht van 't publiek te vestigen op het getal executanten en de nieuwe costumes voor deze vervaardigd. Na eene uitnoodiging. woonde ik een paar repetitiën bij, welke met piano begeleiding plaats hadden, en meen ik, dat de lieve, melodieus© muziek dezer operette, de uitstekende vertolking door solisten en koor, benevens de or- che®t.begeleiding op xlen avondi dar uit voering, een schoon geheel waarbor gen. G. J. OORT. Wij deelen ten volle dte sympathie die de lieer Oort voor de opvoering van „Rip" blijkt te hebben, en zijn waar deering der lieve muziek. In dezen geest hebben we dan ook in ons nummer van 30 Sept. j.l. een warm woord van aanbeveling geschreven. Het bericht, waarover de geachte inzender den staf breekt is niet van ons, doch werd ons van officieel© zijde ter plaatsing gezonden. RED. Rechtszaken. Aanvaring op den Amstel Het Gerechtshof te Amsterdam deed Woensdag, in hooger beroep, uitspraak in de zaak tegen M. L. Mijssema, door de AmfeterdJamschie Rechtbank veroordeeld1 tot één jaar gevangenisstraf, wegens heit dbor zijn schuld doen ziinken: vaan een vaartuig, terwijl dat feit iemands dood ten gevolge heeft. Het Hof. overwegende dat de voorstelling alsof de stoomboot ge schoven zou zijn over de tiras van de tjalk, onaannemelijk j®, omdat noch die tros, nóch dte' paal, waar aan die tro,s bevestigd! was, eenige aanwijzingen geven, bekrachtigde het vonnis der Rechtbank. Het gerechtshof te Amsterdam heeft bevestigd hei vonnis der rechtbank aldaar, waarbij drie gla zen wasschers werden veroordeeld tot gevangenisstraffen voor dien tijd van 4 maanden, 3 maanden en 2 maanden, wegens mishandeling van den heer Anderhieggen, terwijl deze' met zijn automobiel reed langs de Heeremgraoht. Stukken van den Gemeente raad. B. en W. bieden den Raad ter vast stelling aan ecne eerste suppletoire be grooting der gemeente voor den dienst van 1901. De inkomsten werden ge raamd op f 126,915.43, de uitgaven op f 126,480.43, zoodat er een saldo zou zijn van 435. B. en W. leggen den Raad over de rekening en Verantwoording van de gemeentelijke bank van leening al hier over 1900/1901, en doen het voor stel om haar goed, te keuren e<n het voordeelig saldlo ten bedrage van f 1436.95 in de gemeentekas te storten. De opzichter over de gasverlich ting brengt verslag uit over de maand September. In verband met eeno door de 11. IJ. S. M. te maken verandering in de afsluiting aan den Harmenjans- weg op de lijn Haarlem—Amsterdam, is (le wenschelijkheid gebleken om het raster, dienende tot afscheiding van het terrein der telegraafloods aan ge- noemidlen weg, terug te zetten. Daar toe is noodig afbraak van de aan de femeente behoorende woning (voor 0.50 per week verhuurd' aan P. Kers- man). Aangezien ook die woning bouwvallig is en aan de herstelling •oote kosten zijn verbonden, stellen en W. voor de huur op te zeggen tegen 1 December 1901. Door H. W. Becker, weduwe van D. A. Braakenburg, die op enkele maanden na 25 jaar lang beambt© was ten kantore van den gem een te-ontvan ger. is het verzoek ingediend haar een weduwenpensioen of jaarlijksch© toe lage te verleenen. De meerderheid van het college van B. en W. wensch aan verzoekster een gratificatie ten bedrage van f 100 te geven. De minderheid kan zich met dat voorstel niet vereenigen, maar wil liever de pensioensverordening af wachten. Diefstal en heling. Twee knechts van de firma J. H. de Bussy te Amsterdam, namen te zamen weg drie riem papier uit het magazijn van hun patroon. Zij verkochten het papier voor f 2.60 aan een pakhuis knecht van een oud-papierhandelaar, gevestigd aan de Spuistraat. Zij stonden deswege Woensdag te recht en hoorden door het O. M. tegen zich eischen schuldig verklaring i diefstal door twee vereenigde perso nen eu mitsdien hun veroordeeling tot 3 maanden gevangenisstraf. Daarna moest de bovenbedoelde pak huisknecht in de bank der beklaagden plaats nemen, teneinde zich te verant woorden beklaagd- van heling. Hij had het papier, dat een handels waarde van 30 cent per KG. vertegen woordigde. gekocht voor 5 ct. per KG. De patroon van den pakhuisknecht verkocht het papier aan een koopman die het voor 20 cent weer van de hand deed aan een drukker. De pakhuisknecht, die als bekl. te recht staat, beweert, dat het papier door hem is geboekt voor oud van de knechts van De Bussy, die meer oud papier kwamen brengen, tegen 5 cent per K.G. Uit het verhoor van den patroon bleek, dat bekl. geen voordeel uit deze transacties van koop en verkoop heeft gehad. De beide beklaagden in de vorige zaak, thans als getuigen gehoord, de den het voorkomen als zou de pakhuis knecht wel begrepen hebben, dat dit papier door hen op onrechtmatige wij ze zou zijn verkregen. Het O. M. aannemende, dat bekl. als deskundige heeft moeten begrijpen, dat het door hem gekochte papier van diefstal afkomstig was, requïreerde te gen dezen beklaagde ter zake van he ling een jaar gevangenisstraf. Mr. Van Gelder, in de laatste zaak als verdediger optredende, achtte het bewijs voor de ton laste gelegde heling niet geleverd. De getuigen-verklarin- gen van de beide beklaagden in de eerste zaak konden naar pl. meening hier niet zwaar wegen. Bij menschen die zich aan een misdrijf schuldig ma ken bestaat nu eenmaal een neiging om het aantal personen, dat bij het misdrijf betrokken is, zoo groot mo gelijk te maken, omdat zij schijnen te meenen dat dan ieders aandeel in de schuld kleiner wordt. Pl. legde er den nadruk op, dat deze bekl. niet het minste voordeel kon hebben bij het koopen onder de waar- Q,uar te t-Za I s m an Over de uitvoering die het quartet- Zalsman Woensdagavond in hett Con certgebouw te Amsterdam gaf, schrijft o. in. de heer van Milligen in het Hdbl. ,,Met grooten ernst en muzikalen geest waren deze werken ingestudeerd en vooral in heit zacht zingen bij een rustig tempo was een zeer schoon en semble verkregen en smolten de stem men het best samen. ,,De sopraanzangeres heeft een schoone stem die vooral in liet medi um goed ontwikkeld is, doch boven f twee gestreept, wordt het timbre min der fraai en dikwijls ongelijk en dte altzangeres sloot zich in de zachtge- kozen deelen het best bij de overige stemmen aan. De tenorzanger beeft door gr oote wel eens te groote discretie tot het voorname van den in druk medegewerkt.. Bij de koren van Bach, waar de tenorpartij nu en dan een domineerende frase heeft te zingen, was die bescheidenheid o. wat te groot. ,,De heer Zalsman, de le.ider van het geheel, wist zich over het geheel zeer te beheerschen, hetgeen te meer waar deering verdient, omdat wanneer men tegelijk leidei- en medewerker is, dit zoo licht tot domineeren aanleiding geeft. Bij de moeilijkste koren was dit dan ook wel eens op te. merken. „Uit alles kon men echter bespeu ren, dat een zangkundige aan het hoofd stond, die natuurlijk zélf het best zal weten wat nog verbetering behoeft en daar voortdurend naar zal streven." Examen Vrije en orde-oefeningen dier gymnastiek, 30 Oct. Geëxamineerd 6 candidaten. Geslaagd de heeren P. J. Stroeve, Amsterdam, G. C. v. d. Weij, Haarlem, S. Stolp, Hoorn, C. H. Veen, Haarlem, H. Volger, Haarlem. Met ingang van 1 November is door vertrek van den heer S. L. Wertheim, tot directeur der liedertafel „Amstels Werkman" benoemd die heer W. Ro bert Jr. alhier. Toynbee. In de nieuwe zaal van Weten en Wer ken werd Woensdag-avond van wege Toynbee vereeniging de eerste spreek beurt vervuld door den beer J. B. A. Saeijs. Spreker gaf een overzicht van de Indische voedingsgewassen en wees op den rol, die zij in het leven van den inlander spelen. In de allereerste plaats kwam ter sprake de rijst, waarvan de teelt op .drie wijzen geschiedt, n.1. op gogo's, tegals en sawah's. De beide eerste velden zijn van het regenwater afhankelijk, de laatste worden kunst matig onder water gezet; dit zijn dan ook verreweg de beste. De rijstcultuur is een groote factor in liet leven van den inlander. Een groot gedeelte van zijn tijd wordt daardoor in beslag ge nomen en de verschillende werkzaam heden gaan met feesten en plechtighe den gepaard. Als id© laatste vracht padi is binnengebracht, dan wordt het voor naamste feest, het oogstfeest gevierd. De Javaan trekt dan zijn Vrijdagspak aan l.bij Mohammedanen vervangt de Vrijdag onzen Zondag) en vermaakt zich bij gamelans pel, wajangvertoo- ning en 't dansen der roggengs. Na de rijst komt de djagong of mais als voedingsgewas. Alleen op Java wordt een half millioen bouws (0.7 H. A.) met mais beplant, dikwijls als twee. de gewas op jd© rijstvelden. Een derde voornam© meelspijs levert de sagopalm, die hoofdzakelijk in de Molukken voorkomt De stam wordt opengehakt en het merg. d!e sago, er uit geklopt. De opbrengst van een boom bedraagt gemiddeld van 500 tot 1000 pond, waaruit blijkt, dat een paar hoo rnen voldoende zijn een huisgezin ge durende een geheel jaar te voeden. De inlanders vereeren dien boom dan ook in hooge mate en als een palm ziek wordt, roept men zelfs den priester om hem te genc-zen. Die genezing be staat dan in liet terugroepen der ziel. De inlanders zijn n.l. animisten, lie den. die gelooven, dat alles een ziel heeft Spreker gaf een duidelijke ver klaring van het animisme. Andere voedingsgewassen zijn nog de kadjangs of peulgewassen en de oebi of knolgewassen. Daarna kwam spreker tot het dier lijk voedsel, dat de inlander gebruikt. Uitvoerig werd: hierbij behandeld' de anthropofagie, het menscheneten, en de oorzaak van dit schandelijk mis bruik. Visch is wel het voornaamst dierlijk voedsel voor den inlander; daarbij komt dan nog dendeng (gedroogd leesch) en gevogelte, vooral kip. Ook gezouten eieren vormen een krachtig en gewild voedsel. Tal van voorwerpen en platen uit het Koloniaal Museum lichtten het ge sprokene toe. Zooals altijd weet de heer Saijs van het begin tot het einde zijne hoorders te boeien. Het was een aange name en leerzame avond. Toynbee mag er met voldoening op terug zien. Door Ged. Staten is, met ingang van 1 Januari 1902, benoemd tot lid der commissie van aanslag voor de belas ting op bedrijfs- en andere inkomsten voor de gemeente Haarlem, de heer J. J. Sneltjes. en tot plaatsv. lid de heer J. Smits C.Jzn., beiden alhier. De heer G. Stouten Liet ons Woens dagmorgen zijn© medaille zien, als be wijs dat hij wèl als 2e is aangekomen in de wielerwedstrijden langs dè Am- sterdamsche vaart op Zondag j.l. De inzameling gehouden hier ter stede ten behoeve van weduwen en weezen van overleden leden der Ned. Ver. van Oudstrijders der land en zee macht „Het Vaderland Getrouw" ge vestigd te Haarlem, heeft opgebracht de somma van f 247.60. Arrondissements-Rechtbank. (Zitting van Donderdag 31 Oct). De eerste persoon, die heden in het bankje der beklaagden verscheen, was de magazijnknecht K Hallingse te Amsterdam. Deze had zich te verantwoorden ter zake, dat hij in den loop van de maand Juli 1901 omstreeks of tusschen den 13en en 16en dier maand uit het Rijks magazijn aan de Hembrug heeft weg genomen een aantal blokken tin, toe- behoorende aan den Staat der Ned er- laden. Bekl. bekende volmondig en zed de de blokken te hebben verkocht voor 10.48 per KG. aan de opkoopers de Mets en Cohen te Zaandam, die beweerden dat ze f 0.75 per KG. hadden Betaald en natuurlijk niet konden begrijpen dat dit tin van diefstal afkomstig was. Het O. M. wijzende op het ernstige van het feit, dat het als diefstal quali- ficeerde, vorderde 1 jaar en 6 maan den gevangenisstraf. De verdediger Mr. Moens noemde de zen eisch buitensporig hoog. Een straf van 6 maanden was z. i. reeds zeer hoog voor iemand, die nog nimmer ver oordeeld en wiens verleden anders zeer funstig was. Pleiter hoopt© dan ook at de rechtbank zijn zienswijze zou deelen. P. A. van Boeten, een twintig-jarig, zeeman uit Tilburg was na aanmon stering op een Noordsche bark aan 't passagieren gegaan, met medeneming van de portefeuille met f 45 inhoud, toebehoorende aan een stuurman. Voor deze diefstal vorderd© het O. M. 1 jaar gevangenisstraf. De verdediger Mr. Stheeanan riep d'e clementie der Rechtbank in. Op 4 Oct. 1.1. had Cornelis Korsten, thans gedetineerd, zich schuldig ge maakt aan diefstal van een horloge met koordje, een Zeeuwsch knoofj* en twee horloges met ketting ten nadeel© van een drietal ingezetenen. Deswege werd met het oog op be kl aagde's hoogst ongunstig verleden een gevangenisstraf voor den tijd van 3 jaren gevorderd. D. Bakkuin, te Assendelft hoord© ter zake van het vernielen van dakpannen 2 dagen gevangenisstraf tegen zich vor. deren. J. van Leeuwen te Alkemade, een persoon die reeds herhaaldelijk ver oordeeld is wegens huisvredebreuk, mishandeling, beleediging etc., hoorde nu weder terzake van het inwerpen van glasruiten 6 maanden gevangenis straf tegen zich eischen. H. J., P. en J. C. H. Marseille, allen te Haarlem hadden zich te verantwoor den ter zake dat zij in 1900 en 1901, hebben verkocht, afgeleverd en ten ver koop in voorraad gehad doosjes pillen, voorzien, van het handels- of fabrieks merk van de firma Friedrich Merck- ling, R. Brandt's Nachfolger te Schaff- hau9en en in Zwitserland, wetende dat de inhoud van die doosjes niet af komstig was van genoemde firma en dat die doosjes valscheliik voorzien waren van voormeld handels- of fa brieksmerk, waarop genoemde firma alleen recht heeft. Het eenige verschil tusschen beid© merken lie stond in eene geringe afwij king n.l. dat het rood van het echte fabrieksmerk donkerder van kleur is en de zwart© leitters van het rondschrift iets dikker zijn. Eisch tegen elk der 3 beklaagden f 600 boete, subs. 120 dagen hechtenis. (Wordt vervolgd.) tien sleutels, een hond', zwart, met wit, en :<Me rijwielsleutels. Gisteren heeft de huzaar H., ordon- nance van den kapitein-kwartiermees ter zich uit de voeten gemaakt met een bankbiljet van /60, dat hem ter 'nwisseling was toevertrouwd. Bij den winkelier Mok in de Lange Veerstraat zijn uit de portiek van zijn winkel eenige lappen zijde ontvreemd. Bennebroek. Woensdag j.l. ten half 8 vergaderde in het café Bennehroek de afdeeling Bennebroek-Vogelenzang der alge meen© vereeniging voor bloembollen cultuur. Tot leden van het hoofdbestuur wer den verkozen de heeren P. J. van Wa- veren Turner en G. C. van Meeuwen. Als leden werden geballoteerd de heeren J. Ries, P. v. d- Berg, J. C. Stap pers en J- G. van Bentem. Verloot werden 1 drietandsvork, 1 schoffel, 4 bakken en 1 hageschaar. De prijzen werden gewonnen door de heeren C. Hillebrand, G. Heems kerk, L. J. de Wilde. C. Hulseboech en S. Roozen, De veiling van de 4 woningen onder één dak op de Reek alhier, had giste renavond ten overstaan van notaris Loeff. uit Haarlem, plaats. Eigenaar werd de heer P. H. Zieren, voor f 2390. Zand voort. Het plan. om te Zand voort een pier te bouwen, in dien trant van diie te Sefoeveni'mgein, is, naar het „Vad." verneemt, reeds zoover ge vorderd', dlat het beruoodiigdle kapi taal geheel is bijeengebracht. Mien wacht nu nog slechts op concessie van het ZandVoorteh Gemeentebe stuur, om tot de uitvoering der voorloopige werkzaamheden over te gaan. (Wij kunnen dit bericht gedeeltelijk bevestigen, doch dee len nadere bijzonderheden1 miede. Red. H. D.) Spaarndam. Een ruim 2jarig zoontje van den sluiswachter Hamers is in d© kolk der nieuwe sluizen gevallen en verdron ken. Haarlemmermeer. Klaagt men hier zoowel als elders over de langzame vervolging in zake overtredingen Leerplichtwet, in deze gemeente zullen dezer dagen een klei- van heit Zand'vooiiisch Gemeenitebe- het kantongerecht te verantwoorden hebben. Ouders en voogden van lotelingen hebben over de loting der Nationale Militie te Sloten geprotesteerd, als zijnd© de volgorde niet volgens de voorschriften gevolgd. Letteren en Kunst. personeel ernstig gekwetst. Het schip moest door een sleepboot te Dover wor den binnengebracht. Burgerlijke Stand. Ondertrouwd 31 Oct. P. J. v. d. Meijden en J. M. Hissink. P. Se- gaar en P. Vemema. A. Hamamsn en S. J. C. H. Nobels. Getrouwd 31 Oct. H. J. Linge- man en Z. van Assemdlerp. F. H. Richters en H. Koers. Bevallen 30 Oct. G. Hu ij boom— Bogaart, z. M. C. DaudieijRoos dorp, z. Overleden 29 Oct. J. J. Scholtz, 30 j., Glasblazeir&traat. 30. J. G. vam dien Berg, 64 j., Castelieijm- straat. F. KI ijzing, 23 jvan Ma- rum» traat. M. E. Schoond'erbeek, 15 m. d'. die Witsitraat. vanaf 1 November, alle werkda gen, behalve Woensdag, vanl'/,— nnr. Voor leden van het Coop. Zie kenfonds D.E.Y.E., werklieden der Centrale Werkplaats H.1J.S.M. e.a., van 12—1 nnr. J. NIIEG, Med. Docts,-Arts. Gevraagd met 1 November een fatsoenlijke, flinke, heldere die een burger pot kan koken en is voorzien van goede getuigen. Adres: CAREL H. C. SMITS, Stationsplein 4. Telegrammen. FRANKRIJK EN TURKIJE. PARIJS, 31 Oct. (R. O.) M-on zegt, dat het Middellandscbe. Zee-eskader, dlat gisteren zeilklaar gemaakt werd, een demonstratie zal gaan maken' im de Turksch'e wateren maar tot nog toe is geemi officieele bevestiging of ontkenning van dat bericht ontvangen. Er biedt zich aan: een net Jougmensch vrij yan ster ken drank en militie, voor pakhuis of magazijnwerk. Br. onder No. 4681, bur. v. d. BI. MARKTNIEUWS. 30 Oct. 1901. Op de gisteren gehouden Veer markt werden aangevoerd 5 Koeien, pr. f 170f 140. 1 Pink, pr. 90. 19 N. Kalverten, pa', f 14— 8. 24 Schapen, pr. 22f 16. 26 Lammeren, pr. f 1511. 7 Paarden. Aan de School voor Kunstnijver heid wordt gezocht voor Kachels en andere werkzaam heden. Zich aan te melden uitsluitend Vrijdag en Zaterdag a.s. 's morgens tusschen 9 en 40 uur. Advertentlën. Zondag 3 November 1901, her denkt J. J. Learnings, den dag waarop hij vóór 63 jaar als bedien de in d'e Nieuwe Protes/tanteche kerk in betrekking kwam. Ondertrouwd: ANTONIE HAMANN en SOPHIA JOH ANNACATHARINA HELENA NOBELS. Haarlem, 31 Oct. 4901. Heden overleed na een lang durig doch geduldig lijden onze innig geliefde Zoon en Broeder FREDERIK KLIJZING in den ouderdom van 23 jaar. Wed. J. KLIJZINGGreven en Kinderen. Haarlem, 30 Oct. '01. De Amsterdamsclie Beurs en Derkinderen. Naai' men verneemt, is tusschen de heeren Berlage en Derkinderen overeenkomst getroffen. De gerezen quaestie zal door arbiters worden uit gemaakt. Hiertoe zijn benoemd de hee ren Jan Veth en A. Pit, die zich een derde zullen assumeeren. Dezen zul len de vraag moeten uitmaken of de heer Derkinderen gebonden is aan den brief, door den heer Berlage aan B. en W. van Amsterdam gericht, waar in ©en omschrijving was gegeven van de aan te brengen schilderingen. De arbiters hebben zich verbonden om de zaak voor het einde van dit jaar in orde te brengen. Uit de Arbeiderswereld Vanwege het Ministerie van Water staat, Handel en Nijverheid werd he den aan het gebouw van het Provinci aal bestuur alhier aanbesteed: le. Het onderhoud der duinen op het eiland Vlieland, behoorende tot de zee- werken in Noord-Holland gedurende de jaren 1902, 1903 ©n 1904. Raming f 5400 per jaar. Van de 8 hiervoor ingekomen in schrijvingsbiljetten was dat van C. G, D'oeksen te Terschelling het laagst voor f 5488 per jaar. 2e. Het onderhoud der haven en ha venwerken op het eiland Wieringen, provincie Noord-Holland voor de ja ren 1902. 1903 en 1904. fiaming f 2400 per jaar. Hiervoor kwamen 7 biljetten in en was dat van A. Bos te Den Helder het laagst voor f 2258 per jaar. Gevonden voorwerpen. een zakdoek, een ijzeren driewielig kinderrijwiel, een hond. een ring met BUITENLAND. De Conseil de prud'Kommes te Char leroi heeft twee glasblazersmaatschap pijen in het gelijk gesteld in een vor dering tot schadevergoeding tegen werklieden, die zonder gewichtige re den het werk hadden gestaakt en de arbeidsovereenkomst hadden verbro ken. De eisch was oorspronkelijk 36,355 francs; de werklieden erkenden de ge grondheid van den eisch, maar meen den dat de schade niet meer dan 10,000 francs had bedragen. De werklieden zijn daarop hoofdelijk veroordeeld tot 10,000 francs schadevergoeding-. Alle gevaren voor een algemeene jntjnwerkersstaking in Frankrijk beginnen weg te trekken, en het schijnt zelfs, dat, het niet eens tot een gedeeltelijke staking komien zal. Te Montoea-u-tes-Mines, waar nog cDe heftigste elementen, voor de staking worden gevonden, en welks afgevaardigde te &t. Etienmie het omverzoenlijkst was, is een motie aangenomen' waarbij de mijnwer kers besluiten, zich aan de beslis singen van het nationaal bestuur te onderwerpen'. Zoo is men dus ten slotte vrijwel algemeen met het icbae d'er vergadtering der algeaiitee- staking verzoend geraakt. Gemengd Nieuws. Duitsclie producten naar Engeland. In de vorige week werden 4000 ton stalen platen uit Duitschland in Groot-Brittannaë ingevoerd en thans heeft een reedersfirma aan de T-ees weer voor het vervoer van 4000 stalen platen gecontracteerd te Hamburg. De scheepsbouwers aan de Tees zitten hard! vertegen om stialten platen en zijn genood zaakt ze uit Dui tschland te laten komen, omdat de Engel sche fabri kanten naet instaat zijn. tijdig aan d'e bestellingen te voldoen. Ontploffing aan boord- Aan boord van het Frasche stoom schip „Nord", dat deu dienst bezorgt tusschen Calais en Dover, zijn door hot springen van een buis van de stoomleiding 6 man van het machine Heden overleed tot onze diepe droefheid, na een smar telijk en langdurig lijden, in den ouderdom van 30 jaar, onze innig geliefde Echtge noot, Vader, Zoon, Broeaer en Behuwdbroeder JOHANNES JACOBUS SCHOLTZ, na een gelukkige Echtver- eeniging van 6 jaar. Allen die den overledene gekend hebben zullen beseffen hoe zwaar dit groote verlies ons treft. Wed. J. J. SCHOLTZ— Dekker. C. W. SCHOLTZ. N. SCHOLTZ J. A. SCHOLTZ. C. W. ZEEGERS. K. DEKKER. J. A. SCHOLTZ. H. BLIJENBURG. Wed. J. W. SCHOLTZ— van AbSHOVEN. Haarlem, 29 Oct. 4901. Glasblazerstraat 9. Heden overleed, na tijdig voorzien te zijn geweest van de H H. Sacramenten der Stervenden, in den leeftijd van ruim vier en negentig jaar, onze geliefde Vader, Be- nuwd- en Grootvader, de Heer JACOBUS JOHANNES WESSELINGH. Uit aller naam W. J.B. WESSEUNGH. Haarlem, 29 Oct. 4901. Algemeene kennisgeving. Nederlandsche Algemeene Verzekering**- B^nk. Ongelukken, Ziekten en Levens verzekering. Worden gevraagd Bestaand agentuur, incasso's f 10 a f12 's maands, behalve de provisie, kan worden overgenomen tegen over een te komen voorwaarden. Borgstelling van f 100 vereischte. Zonder goede referentiën onnoodig zich aan te melden. Franco brieven met de noodige bescheiden in te dienen aan het HOOFD-AGENTSCHAP Ripperdastraat 2 te Haarlem. GEVRAAGD: Adres Weversstraat No. 42. Een fatsoenlijk burgerman z.b.b.h.h. vraagt kost, inwoning en haiselyk verkeer, alsmede een vrije kamer. Brengt een eigen bed en verder meubilair mede. Br. onder lett. N., Gebr. NOBELS. in een Kruidenierszaak een flink Jongmensch. Zij die met een pony kunnen rijden genieten de voor keur. Franco brieven onder No. 4679, bureau van dit blad. Eene bovenwoning f 350 per jaar, eene benedenwoning ƒ275 per jaar. Te bevragen bij T. C. NIEP- HAUS, Nassaulaan. liefst vrij huisje, den huurprijs van 2.25 a f 2.50 niet te boven gaande. Br. Korte Zijlstraat 48. 2 nieuwe bovenhuizen a f2.85 per week, met waterleiding. Adres Vooruitgangstraat 429 en 97. Voor een stil net gezin een mooi bovenhuis, 2,75 per week. Te be vragen Scheepmakersdijk lözwart. Ter overname een solied en sterk 2spel8 orgel, 9 registers, voor den zeer lagen prijs van 75 Gulden met 3 maanden gratis les en garantie. Te zien bij W. ALPHENAAR, Maarten v. Heemskerkstraat 31, Haarlem. XE KOOP: een Muziekautomaat (Polyphoon) Dubbele automaat, sigaren en cho- colaad, zeer soliede. Spotprijs. Adr. Paarlaarsteeg 40, J. 11ENSEN Chr. Nat. Werkmansbond De leden worden uitgenoodigd tot bijwoning eener bespreking over het Gildewezen in verband met Vakorganisatie, in te leiden door een der Bestuursleden. Te houden in »Volksbelanga Vrijdag 1 Nov. 's avonds 8'/, uur. Het Bestuur der afd. Vakbelangen. Gevestigd A. J. DE liOEit, Verlosku n d Ige, LANGE VEERSTR 80. is verhuisd naar: Groote Houtstraat lOrood. voor billijken prijs een groot en klein stel Chocolade-lettervormen. Brieven onder No. 4680 bureau van dit blad.

Haarlem's Dagblad | 1901 | | pagina 3