Rookworst BRUIOTT, Barrevoetestr. LOUIS Koningstr. 21. 5. PREDIKBEURTEN van af f 2.25. Hanglampen. Laano AVanBemmel, De Binnenlandsche Exploitatie Maatschappij van Onroerende- Goederen, Voorschotbank, T. A. DONNEE, SIPKES' Kweeperengelei, Kweeperenjam. Eerste Nederlandsche Pulp- Jamfabriek, Kantoor voor Vaste Goederen, Assurantiën en Hypotheken. J. W. G. DROSTE, IDA G. NIENHUIS, met en sieesien Tegels*- Wanneer da som geld waarop wij kunnen rekenen te klein is, kan met zekerheid worden gezegd dat het plan Is mislukt, bedraagt het toegezegde echter een bedrag waaruit de verschil lende gedelegeerden kunnen opmaken dat de onkosten en uitkeeringen kun nen worden bo9treden dan is het niet minder waar, dat de Boycot der Engel- teehe Handelsvloot zal doorgaan. Een ieder begrijp© ons dus goed; een elk die tegen 1 Januari eene som gelds hetzij dan groot of klein kan en wil missen om langs onzen weg de „Zuid- Afrikaansche Oorlog1 te doen eindigen, melde ons dit op dat wii het fin onze boeken kunnen aan te eken en en in de bladen publiceeren. Comités in den Lande, die zjich tot taak hebben ge steld. gelden voor ons plan in te zame len. worden verzocht wekelijks het be drag op te geven, dat zij in de afgeloo- pen week hebben verzameld opdat wij ten allen tijde weten over welk bedrag wij zullen kunnen beschikken. Geen woorden dus meer. maar da den. Het Uitvoerend Comité. Rechtszaken. De commissaris van politie. Voor de rechtbank te Dordrecht wierd Vrijdag behandeld de geruchtmakende zaak tegen den commissaris van po litie te Dordrecht, den heer D. H. Ul- rich. Hem werd ten laste gelegd, dat hij in het begin van de maand Juni 1901 te Dordrecht den agent van po litie 2e klasse en onhezoldagden rijks veldwachter Carel Willem Mallée op zettelijk heeft beleedigdi, ter zake van rechtmatige uitoefening zijner bedie ning, door dien politiebeambte, die een zekeren D. Markestein had be keurd wegens openbare dronkenschap en een ambtseed!g proces-verbaal we gens die overtredin- tegen genoemden D. Markestein had opgemaakt, en dit aan hem beklaagde, overhandigde, na het lezen daarvan opzettelijk toe te voegen, dat het een vuile, gemeene zaak was en dat hü beklaagde, ge tuigen had die konden aantoonen, dat genoemde Mark est em niet dronken was geweest. Door het Openbaar Ministerie wa ren als getuigen gedagvaard: de agent van politie C. W. Mallée, de adjunct- inspecteur J. Vogelsang en de agent van politie L. Raamsdonk. De drie getuligen legden bezwarende verklaringen af tegen den commissa-, ris van politie, dlie ontkende noch be kende de beleedigende woorden gespro ken te hebben. Agent Mallee deed een omstandig verhaal van het voorgevallene. De adiuncbinspecteur Vogelsang had het tooneel bijgewoond en vond woorden en toon zeer beleecLlgend, moest hij verklaren dat dé zaak voor hem zeer penibel was, daar hij moest getuigen tegen zijn onmiddellijken chef, die over zijn lot beschikte. De agent Van Raamsdonk had ook alles gehoord. De commissaris sprak luide en hard en tergend. De substituut-officier van justitie mr. Royen. achtte het ten laste gelegde rechtens bewezen. Zoo ook het opzet om to beleedigen. Hij meende dat de agent Mallee zich bij zijn chef, het hoofd der poliitie (den burgemeester), had moeten beklagen en 9te.de- bij den ♦fficier van justitie. Dit nam hij bij zijn eisch in aanmerking, die luidde f 50 boete, subsidiair 10 dagen hechtenis. De beklaagde droeg zelf zijn verdedi- voor. Hij orftkendënoch bekende, daar hij zich alles niet meer duidelijk herinneren kon, wijl de zaak al een half jaar geleden was. H- meende zijn plicht gedaan te hebben, daar hij het proces-verbaal lichtvaardig moest ach ten. Onderwijs. Vergoeding bij akte-ex-imen De Staatsct. bevatte Vrijdag een Kon. besluit van 29 October jL, dat wijziging brengt in de regeling der te gemoetkoming voor de leden der com- miasiën belast met het afnemen der examens van onderwijzer of onderwij zeres. Het besluit van -1889, dat de regeling dezer examens bevat, kent in art. 13 aan de deskundigen die de commissiën ter zijde staan, reis- en verblijfkosten toe volgens de 3de klasse der bestaande regeling, benevens 6 per dag voor vacatie-gelden. De wet. van 24 Juli 1901 heeft ook aan de leden der commission vacatie gelden toegekend en dit is nu door aan vulling van art. 13 aldus geregeld dat het. vacatiegeld per dag f G bedraagt voor de leden, die nfiet ter zake van het bekleeden eener rijksbetrekking in het genot van een wedde, toelage of andere belooning uit 's Rijks kas. en 4 wat de andere leden betreft. Voor de deskundigen blijft het vacatiegeld op f 6 bepaald. Zooals het besluit van 29 Oct. in de Staatscourant afgedrukt staat, regelt nu art. 13 enkel de vacatiegelden. De eerste alinea die er vroeger in voor kwam over cle reis- en verblijfkosten der deskundigen, wordt niet herhaald. Zullen nu de deskundigen geen re'is- cn verblijfkosten meer ontvangen? HetHbl. gelooft aan eene vergissing. Gemengd Nieuws. Een Indische prins in Londen Een Indiër, Ranjit. die beweert een prins van Beloetjiistan te zijn, is op hett oogenblik in het hotel Windsor, te Londen, met een. groot gevolg afgestapt Hij i9 zeerr ingenomen met den nieu wen Emir van Afghanistan en be weert. dat heel Indië weet, dat Rus land plannen smeed tegen Engeland en slee hts op een gunstige gelegen heid wacht Hij zegt, dat hij zich ten zeerste over Rusland's achterstelling verheugt Ofschoon hij Mohamedaan is, criti- scert hij den Sultan en zegt, dat Tur kije verdient dat Frankrijk hem nu het vuur na aan de schenen legt Het vogeloog. Het vogeloog is volgens de „V. v. <L D." met betrekking tot de gezichts scherpte zeer eigenaardig ingericht Volgens de door Helm gedane waar nemingen is de koekoek in staat, rup sen te onderscheiden, die op 10 M. af- stands van zijn verkenningsplaats kruipen Het oog van de musch en van de vink ziet een klein zaadkorreltje, een broodkruimeltje op een afstand van 89 M. De beide oogen van deze tweevogels zijn zesmaal zoo zwaar als de beenige schedel in uitgedroogden staat. Bij de beschouwing van het vo geloog valt ons allereerst zijn grootte on zwaarte op. De grootste oogen heeft de grootste vogel, de struis: zij dioen in dit opzicht niet onder voor die van 't rund en, het. paard. Vergelijkt men echter het gewicht der oogappels met de lichaamszwaarte van den betref- fenden vogel, dan blijkt het, dat de kleinste vogels betrekkelijk de groot ste oogen hebben. De ekster bv. weegt 72maal, de kleine rookzwaluw daaren tegen slechts 20-maal zooveel als hun heide oogappels. Zeer groot zijn de oogen van onze nachtroofvogels. Het oog van den wouduil b.v. weegt, bij een overlangsche doorsnede van bijna 28 millimeter, 9.5 gram en is bijna evenzwaar als de hersenen van den vogel, een verhouding, die in dé klas se der zoogdieren nergens ook maar ten naastenbij wordt, aangetroffen. Dit mag des te bevreemden der heeten, omdat de natuur er naar streefde, -in den vogelkop zoo zuinie mogelijk Ie werk te gaan, om den meestal la' en hals niet overmatig te bezwaren. De voordeelen, die uit groot oog voor den bezitter daarvan voortvloeien, zijn echter zoo aanzienlijk, dat zij de door den vermeerderden last verwekte na- deelen opheffen. Bij de laiure geziclits- en bij de bepaald verbazingwekken de verwijding van het achterste oog segment moeten de beeld.?" dl? liet oog opvangt, betrekkelijk groot en in hun afzonderlijke deelen bijzonder helder en duidelijk Dielstal van een locomotief. Te Yuma, in Arizona, hebben twee misdadigers, Thomas Hart en Liebas, die veroordeeld waren wegens moord en diefstal, hun bewaker aangegrepen en in een cel opgesloten. Toen stalen zij uit een kamer een paar vuurwape nen en begaven zich naar het wacht huis op den spoorweg. In de nabijheid van het huisje stond een locomotief, waar zij op sprongen en mee wegreden. Maar de poNtie. die inlusschen was gewaarschuwd, haalde de locomotief er ontstond een hevig gevecht, waarin Hart werd gedood en de andere misdadiger weer gevangen kon worden genomen. Franschen en Duitschers. Reeds herhaaldelijk is gemeld, dat de verstandhouding tusschen de Duiit- sche en Fransche troepen in China bij zonder sroed is geweest, ja vriendschap pelijk. Namelijk tusschen de „minde ren", niet tusschen de 'officiieren. Op grond van mededeelingen van uit Chi na teruggekeerde militairen, verhaalt het .Journal", dat die vriendschap in niet geringe mate is bevorderd door het... eten. De Duitsche soldaten aten. als thuis, 's middags zeer ruim en 's avonds weirüig; omgekeerd de Franschen. Hiervan was het gevolg dat herhaaldelijk de Duitschers hun Fransche kameraden bij het middag maal en omgekeerd de Franschen de Duitschers tot het avondmaal noodig- den. Zoo leerden zij elkander allengs beter kennen, gingen veel samen om, wandelden te zamen en lieten zich zelfs te zamen photografeeren. Volgens het „Journal" trachtten ook de Duitsche officieren, blijkbaar op order, met de Fransche collega's zich te verbroede ren, maar dat gelukte niet. Burgerlijke Stand. BLOEMENDAAL. Ondertrouwd: N. F. Roozen en C. H. A. M. Eberson. Getrouwd: J. Klugt en A. M. Kars- stens. Overleden: D. Stam, 82 j., Meereai- berg. HEEMSTEDE. Getrouwd.: Ph. L. Heil en D. W. Hekket. Bevallen: C. CouenbergBrouwer, d. N. PlantingOort, d. Overleden: M. van idler Horst, 69 j.; A. Goossens, 79 j.; D. J. Medembllk, llm.; F. A. Peeperkorn, 61 j. ZANDVOORT. Ondertrouwd: M. van der Schinkel en K. van der eWrf. Bevallen: AL C. Koper—Temmer man, z.; G. van ZadelZwemmer, z. SCHOTEN. Overleden: L. F. Oerlemans, z., 2 m. zoon. SPAARNDAM. Bevallen: L. J. E. BaljonBeszald, zoon. MARKTNIEUWS. - Hoofddorp, 7 Nov. Op de markt alhier waren aange voerd: 12 paarden, 8 hitten, 80 koeien, 3 vaarzen, 2 kalveren. Handel vrij goed. Officieele Berichten. BURGEMEESTER EN WETHOU DERS van Haarlem brengen ter openbare kennis, dat is ingekomen een verzoekschrift van J. J. Berkenkamp, om vergunning tot het verkoopen van sterken drank in het klein in het be nedenlokaal van het perceel aan d3e Doelstraat no. 15. Haarlem, 6 November 1901. Burgemeester en Wethouders voornoemd: BOREEL. De Secretaris, PIJNACKER. op ZONDAG 10November 1901 te HAARLEM. Groote KerJc. Voorm. 10 ure, Ds. Bax, pred. te Hoofddorp, 's Avonds 6 uur, Knottenbelt Nieuwe Kerk. Voorm. 10 ure, Van Paassen. Janskerk. Voorm. 10 ure, Ds. Haksteen, Bakenesserkerk. Voorm. 10 ure, Barbas. Eglise Wallonne. Voorm. 10 ure, Mr. Moll, de Courcelles. Remplacera Mr. Muller. Fête de la Réformation. Collecte poür la Société Gustave Adolphe Eglise Walloime. Gereformeerde Kerken. 9 Ged. Oude Gracht. Voorm. 10 ure, Mulder. 's Avonds 5 1/2 uur. Mulder. Woensdagavond- 8 uur, Mulder. Ridderstruat. Voorm. 10 ure, Ringnalda. 's Avonds 6 uur. - Ringnalda, Doopsgezinde Kerk. Voorm. 10 ure, Ds. B. P. Plantenga. Avondmaal, 's Avonds 7 urei, Dr. H. J. Elhorst Dankzegging. Kerk der Broeder-gemeente. Voorm. 10 ure, J. Bergman, Ev. Luth. Pred. te Rotterdam. Ev. Luthersche Kerk. Voorm. 10 ure, Wempe. Namiddag 1 ure. Zondagschool (Nas- saulaan). 's Avonds 6 1/2 ure, Poolman Itemonstr. Gereformeerden. Voorm. 10 ure, W. II. Sfcenfert Kroese Rem. Pred. te Rotterdam. Gem. van Gedoopte Christenen. Schachehtraat No. 6. Voorm. 10 ure, Onderlinge Verg. 's Nam. 12 1/2 ure. Zondagschool, 's Avonds 6 uur, Onderlinge Verg. 's Avonds 8 ure. Evangelische sa^ menkomst. Dinsdagsavonds 8 1/2 ure. Bidstond. Chr. Gereformeerde Gemeente. Zuiderstraat. Voorm. 10 uur en Namidd. 5 1/2 uur. Schotel. Woensdagavond 8 ure, Schotel, „Kleine DorcasBrouwersvaart 112 Zondagavond 7 ure, Evangelie-ver kondiging met voorbidding voor zie ken, Innemee. Donderdagavond 8 uur, C. R. van Leeuwen. Bennebroek. Voorm. 10 uur, J. A. Gerth v. Wijck Jr Heemstede. Voorm. 10 ure. Geen diensft. Spaarndam. Voorm. 10 ure, Baljon. Houtrijk en Polanen. Voorm. 10 ure, Ds. Heeringa. Santpoort. Voorm. 10 ure, Ds. Kutsch Lojenga, IJmuiden. Voorm. 10 ure, J. Gutteling, van Velsen, 's Avonds 6 uur, P. A. Klap. Pred. te Velsen. Godsdienstoefening vanwege den Ned. Protestantenbond, 's avonds 6 1/2 uéur in Hotel Nommer Een, Kutsch Lojenga, Doopsgez. pred. te Ledden. Apostolische Zendinggemeente, Voorm. 10 ure. ^Zandvoort. Voorm. 10 uur. Veen. Pred. te Haarlem. 'si Avonds 6 1/2 ure, Geen dienst- AdTertenUën. KASSIERS, Kruisstraat 51, HAARLEM. Deposito Rente. Cheque Rekening 21/, #/0 1 maand vast prolongatie- koers minimum. 21/, 0 6 maanden vast 3 1 jaar vast4 ProlongatieEffecten, Wissels CouponsReiswisselsVreemd Geld, Hypotheken, Assurantiën. Se HAARLEM, bericht dat zij bij de Noord- en Zuid-HoUandsche Bank te Haar lem, tot den koers van 100 °/0 ten verkoop heeft gesteld hare 41/. pCt. Obligation vanƒ500 en ƒ1000 rentende per 1 Mei en 1 Novem ber. Algeuieeae Nederlandsche Crediethank te 's-Gravenhage. Directeuren: Mr. N. A. M. VAN AKEN en Mr. A. C. MAAS GEESTERANUS. Verleent credieten op korten ter mijn onder borgtocht aan Nering doenden, Industriëelen, Landbou wers enz. Hoofd-vertegenwoordiger voor Haarlem en Omstreken Mr. H. Ph. 'T HOOFT, Groote Houtstraat 164 Correspondent Ed. BE LAVOY, Gr. Houtstraat 93. Beleenïng op Binnenland sche Effecten 3'/» pCt. Beleening op Buitenland- sche Effecten .4 Disconto van Wissels. .3 Promessen.3 Het Kantoor is geopend van 9 tot 1 nur. Cognac fin Bois PoelheLke^Go.Ltreeht in verzegelde bemande kruik van 5 Liter a 1.40 per Liter. Voor zuiverheid wordt gegarandeerd. Ditaluitend verkrijgbaar bij: H. H. M. Peeperkorn Kruisw. 31, Haarlem. Depót van Wijnen van P0EL- HEKKE Co. te Utrecht. Hollandsche gevestigd te Haarlem, Jansweg 42. De Bank verstrekt gelden tot elk bedrag (minimum 500 gulden) on der persoonlijken of zakelijken waarborg en het sluiten van een polis van Levensverzekering van gelijk bedrag. HOLLANDSCHE Crediet- en Deposito-Bank, MEES RITSEMA, Haarlem. IJmuiden. Rente-Depót. Cheque-rekening) .2 pCt 3 dagen opzegging 2 1 maand vast prolongatiekoers. 1 jaar vast 31/, pCt. Effecten, Coupons, Prolongatiën, Vreemd geld, Wissels, Discontee ringen, Reiswissels. Bewaarinrichting. Lokettenkast. ©eldersclie KI. Houtstraat 62. VRAAG (Nieuwe Oogst). HAARLEM. Depót te Haarlem bijIJ. VEEN Co. en J. VAN GULIK. Ged. Oude Gracht 16. Brand-, Glas-, Inbraak- en Tran- «portverzekeilng. Cott. t. fc. Rel Brandwaarborg» Oeaoetsehap, revestigd te Amsterdam, Anne 1Dïi Masseuse. Parklaan 5, Haarlem. Société Anonyme. COGNAC PINS BOIS f 1.40 de Liter in verzegelde bemande üosoU vau 5 Liter, voor zien van het attest van Dr. P. P.v. Hamei, Hoos, ProelHosch it f 1.30. Uitsluitend verkrljgb. bij: J. A. OKHU1JSEN, Gierstraat, Haarlem. hulp dus dankbaar. En dat liep ine dus boven verwachting mee. Hij begon met me nauwkeurig te ver tellen hoe de zaken op dit oogenblik Blonden. De oude dame, was naar het gasthuis gevoerd. De commissaris ge loofde niet, dbt zij ernstig bij de zaak betrokken zou zijn. De jonge dame en de in?,id waren voorloopig in verhoor genomen. Wat de meid' betreft, die wist klaarblijke lijk van de geheel'; zaak niets af. En de jonge dame wist zeer zeker een heel© boel. De meid kon zelfs het lijk niet iden- tificeeren, zij had het slachtoffer nooit te voren gezien. Maar uit haar verhoor bleken tocli duidelijk twee za ken: le. dat de overledene gedurende de reis niet in gezelschap der Slmpkin- eon's was geweest, en 2e. dat de kast Miss Simpkinson's eigendom was; dat werd door haar bevestigd'. Miss Simpkinson's verhoor was na tuurlijk veel belangrijker. De heer Francois Dubert liet me zijn proces verbaal zien. Miss Simpkinson's gedrag was heel zonderling geweest en scheen te wijzen op de mogelijkheid van haar volkomen onschuld. Ze had dë heift der tot haar gerichte vragen beant woord en geweigerd de andere te be antwoorden. Onmiddellijk had ze be kend, dat haar moeder's en haar naam was „Orr-Simpkinson", zooala op de bagage stond aangegeven, en dat ze Londen 's morgens veriaten hadden, na 's nachts in een hotel te hebben gelogeerd. Maar op de vraag naar de juiste verklaring van haar oponthoud den vorigen. dag had zo geweigerd te antwoorden. Toen was ze weer veran derd en had Tooting als het juiste adres opgegeven, er bijvoegende, dat zij den vorigen dag met haar moeder iu liet hotel was afgestapt om 's mor gens dichter bij het station te zijn. De meid, hiernaar gevraagd, verklaarde, ondanks de nadrukkelijkste teekenen van haar meesteres, dat de dames drie weken te Southend hadden doorge- bracht, en van daar naar Londen ge komen waren, en niet vail Tooting, Het kwam nu ook uit, dat de meid in (Ken tijd niet in het gezelschap van de dames ge woest was, maar zich "s morgens aan het station bij haar ge voegd had, van 'looting komend. In elk geval, deze conclusie scheen ze ker: Miss Sirnpkinson wist wie de ver moorde was en de meid niet: „En o, Miss", zei de meid, in tranen uitbar stend, u weet dat het waar is, wat ik zeg, en waarom laat u Mr. Harvey niet. komen?" Hierna werd de toon van dén com missaris strenger en Miss Simpkinson's houding nog vreemder. Maar in elk geval had ze bekend dat de kist haar toebehoorde, zoowel a's de sleutel. Een laken was in de kist gevonden. Behoorde dat laken haar toe? „Neen". Maar wist ze of meende ze te weten, aan wie het dan wel toebehoorde? Dat»kon. ze niet zeggen. Het was ge merkt met de letters ,.E. R." En had ze eenig vermoeden wiens naam die letters konden beteent n? Ze weiger de te antwoorden. Het linnen van de vermoorde was met dezelfde lettere geteekend; het was dus waarschijnlijk, dat het laken haar behoord had. Kende Miss Sirnpkinson de verslagen©? Ja. Ik stond stom verbaasd1 toen ik tot dit punt in het proces-verbaal gena derd was, maar de twee volgende re gels verbaasden mij nog meer. Wilde zij het zeggen? Neen. He-t was onmogelijk geweest iets meer uit haar te krijgen. Bedreigingen en verzoeken waren alle vruchteloos geweest. De commissaris hadi in wan hoop het voorloopig onderzoek geslo ten en het jonge EngeLsclie meisje was gedetineerd, verdacht van moord op een onbekend' persoon. Léon Dubert was met zijn broeder eens dat alle schijn tegen Miss Simp kinson was. Er bleef nu alleen over tf onderzoeken of ze medeplichtigen had, en of zr mogelijk zelf een werk tuig in andere handen was. Ik gaf toe, dat ze gelijk hadden. Zij somden alle gegevens tegen haar op, en die wogen zeker heel zwaar. Zij was van het begin af aan bekend ge weest met den afschuwelijken inhoud van de kist, die zij om de een of an dere reden uit Engeland wegvoerde. Waarom had ze er mee gereisd? Waar schijnlijk om het doode lichaam er gens te brengen, waar het begraven kon worden met weinig vrees voor herkenning. Ze had alles vermeden, wat de aandacht zou kunnen trekken, en slechts een bijzondere samen loop van omstandigheden en de mee- doogenlooze volharding dier beambten hadden haar plan in duigen doen val len. Zooveel was ons allen duidelijk. Het was bovendien zeker, dat ze van de moord' afwist, en de naam van het slachtoffer haar bekend was. Ze had aldoor getracht den, heer Dubert tc •misleiden met betrekking tot haar op onthoud in Southend. HOOFDSTUK V. De labellen op de bagage. Zooveel is zeker, zei Léon Dubert, toen we over de zaak zaten te praten, het jonge meisje kent het gansche ge heim. En, meer nog, waarschijnlijk is de misdaad door haar, of op haar aanstoken gepleegd. Zonder twijfel, gaf ik ten ant woord: maar. let op mijn woorden, u zult zien, dat zij het niet alleen ge weest is. Misschien, zei Léon. En zelfs zal het uitkomen, dat zij niet de hoofdschuldige is. Waarom? vroeg Francois verwon derd. Ik weet niet; 't kan ook zijn, dat ik me vergis, maar ik geloof het toch Ik zal het je zeggen, lachte Léon, ze is jong, ze is mooi, en is zijn land- genoote, enfin, ze is interessant en. een moordenares? Foei. Er moet na tuurlijk een nummer een zijn. Wees voorzichtig, mijn vriend, voor een mooie vrouw in een politiebureau. Ik lachte ook, maar ik vroeg of wij de kist en het lijk niet eens konden zien. Gelukkig kon dat nog. Het lijk zou den volgenden morgen vroeg naar de Morgue vervoerd worden, maar moest 's nachts op het politiebureau blijven. Frangois Dubert bracht zijn neef en mij er heen. Op een lange, smalle tafel was het doode lichaam neergelegd, juist zoo als het uit de kist gehaald1 was. Het was het lijk van een vrouw, naar alle waarschijnlijkheid lot den goeden mid denstand behoorend'. De leeftijd, voor zoovel- ik die kon opmakem scheen me tusschen de zestig en vijf-en-zestig jaar. Zij was gekleed in een lange, ef fen zwarte japon en een zijden mutsje op het grijze haar. Za droeg haar horloge nog, een een. voudiig zilveren cylinder horloge. Ik keek er naai- en noteerde het nummer. Dat zal ons veel helpen bij haar identificeering, zei ik, als er zich ten minste niets anders voordoet. Er was ook een beurs in liaar y-a.k, ge merkt „Parkins and, Gotts", die wat los zilver bevatte.en in ecu afzonderlijk hokje drie gouden sovereigns. Boven dien, bevatte de zak een zijden zak doek, gemerkt „E. R." zooals al het linnen der oude dame. Diefstal was dus absoluut de drijf veer niet geweest. En van den beginne af aan had ik dit ook niet vermoed. (Wordt vervolgd.)

Haarlem's Dagblad | 1901 | | pagina 6