Viool-Cursus. Kantoorbediende. TE HUUR. Zondag 17 Nov. 1901 Matinee, Onze Brievenbussen. FEESTAVOND Gevraagd De Kantoor- en Handelsdrukkerij J. C. MEELBERG, DRUKWBRK. tracteeren. en na é»n *Trt- woord thebben ontvangen, hem op den grond wierpen, m shandclden en van zijn geldi beroofden. Hot schijnt dat Teeuwen in hoofd zaak dit zaakje- heeft opgeknapt en Oxener hoeft se aan kijken. De schel men hebben o.a. den dronken timmer man de pet van het hoofd gehaald en de schoenen van cte voeten, waarmede hem nog een slag werd 1 -gebracht. De ambtenaar van het O. M. achtte dc feiten genoegzaam bewezen wat den eersten betreft, doch ook de twee de is mede-schuldig. Het O. M. requireerde voor Teeuwen, een recidivist, 2 jaar en voor Oxener, 1 jaar gevangenisstraf. Teeuwen werd in hechtenis gehou den, omdat hij nog ingevolge een von nis van liet Hof zes maanden gevange nisstraf heeft te ondergaan. De zaak-Stolp. Wij deden heden eewe poging om ook evenals die Raadsleden ter gemeente-seopetarie inzage te verkrijgen van die processen-ver baal, opgemaakt door d'e commis sie in zake het geval-Stolp. De po ging mocht niet gelukken. Hoewel die Burgemeester Woensdagmiddag meedeelde dat het gedrukte ge meentestuk in de kranten1 gepu bliceerd een volledig uittreksel bevatte van de processemverbaal, worden deze zorgvuldig voor het openbaar oog ia deze de Pers verborgen gehouden. Zou dat den heer Stolp zelf wel aangenaam zijn? Prov. Staten van N.-Holland Heden-namiddag te 12 uur vergader den de Staten opnieuw om d'e voor dracht tot het vaststellen van een re glement op het rijden met motorrijtui gen, benevens het daaromtrent uitge brachte rapport door de commissie, verder te behandelen. In hoofdzaak liepen de dliscussiën over de tweeërlei stelsels van regeling, te weten: 1. Het rijden met motorrijtuigen kan $f lo. in 't algemeen verboden zijn, behoudens vergunning van het uitvoe rend gezag (de Kroon, Ged. Staten, B. en W.) en onder voorwaarden door dat gezag te stellen, öf 2o. in het alge meen geoorloofd zijn, behoudens uitgewerkte regeling en beperking door de wetgevende macht zelve. (Rijkswet gever, Provinciale Staten, Gemeente raad). In het eerste stelsel staat een dub bele sanctie ten dienste, -dian kan de provinciale vergunning bij overtreding worden ingetrokken en tevens straf be dreigd tegen het niet in acht nemen der voorwaarden, w. <x de vergunning is verleend. In het tweede stelsel, is strafrechtelijke sanctie de eenige mo gelijke. De meerderheid der commissie is van meening dat het eerste stelsel, dat wordt gevolgd in het Koninklijk Be sluit, betreffende de Rijkswegen de voorkeur verdient; het tweede stelsel werd door Ged. Staten voorgedragen, en is gehuldigd in de reglementen van Zuid-IIolland en Utrecht, Mr. G. A. VAN HAMEL, rapporteur der commissie, verkreeg het eerst het woord, en wees er op, dat Provinciale Staten zich bij deze voordracht in eenc moeilijke positie bevinden, om dat men aan d'e eene zijde overtuigd is, dat eene goede regeling van mo torrijtuigen behoort, bij den Rijkswet gever, terwijl aan de andere zijde geen zekerheid is, wanneer eene dergelijke Rijkswetgeving tot stand komt. Het wetsontwerp door minister Lely ingediend, is ingetrokken, maar in de- ie zitting is weder medegedeeld dat de Rijkswetgever weder spoedig tot het indienen van een regeling bij Rijkswet zou komen en inderdaad moei dit da.n ook het plan zijn van den te- genwoordigen minister van Water staat. Nu wij den zomer zonder provin ciaal reglement zijn doorgekomen, zullen velen beweren, dat wij ook den winter wel zullen doorkomen, nu eene rijkswetgeving op handen is. Er is thans, zoggen zij ook wel, eene rege ling, n.l. de regeling betreffende de rijkswegen, voorts houden de kom men der gemeenten er eene regeling op na, en ten slotte bestaat er nog een Wetb. van Strafrecht, dat het door schuld veroorzaken van eens anders dood met straf bedreigt. Maar niet ge regeld zijn bij reglement de motorcy cles; geschiedt de overtreding op Rijks wfgen. dan kan de schuldige niet voor den kantonrechter gebracht worden. Intusschen, de commissie heeft gedacht eene regeling door den Rijkswetgever komt niet ;het reglement op de Rijks wegen is slechts gedeeltelijk toeps lijk, en onder die gedachten heeft de commissie het reglement A. ingediend. En het zou dan ook een groot opti misme zijn wanneer men zou denken, dat wanneer de Minister van Water staat thans een ontwerp indient, dit reeds spoedig gereed is. Spr. meende dat eerder het tegendeel het geval zou zijn. En nu kond spr. tot de conclusie: „Er moet een reglement zijn." Hot- zal dit nu het beste worden gemaakt. Ons reglement zal moeten worden een voorbeeld voor andere reglementen. Ged. Staten huldigen het stelsel 2; en de meerderheid der commissie is vóór het reglement, waarin het eerste stelsel wordt gehuldigd. Breedvoerig verde digde spr. nu het eerste stelsel, en toonden aan de groote voodeelen van dit stelsel boven het tweede stelsel. Door het voorstel der commissie zal men goede rijtuigen en vertrouwd» be stuurders krijgen. Ook wordt daar door eene goede sanctie, intrekking der vergunning, verkregen. Provinciale Staten moeten zich niet bemoeien met dingen, welke niet van te voren zijn te overzien, en ook d&airvooij is in ons stelsel zorg gedragen. Wij zouden wenschen dat er één wetgeving was doch nu deze öaset is. kunnen wij toch niet een slecht wetge vingsbeleid verkiezen boven een goed. Door het ontwerpbesluit van Ged. Sta ten werd aangenomen, dan zou het Rijksreglement op de provinciale we gen nog strenger worden toegepast dan op die Rijkswegen en dit is toch voor zeker ongerijmd. En wat treft het aan tel vergupningen, dat noodig was, spr. wees er op dat toen reeds nu voor provinciën deze vergunning noodig en dus kan dit ook wel voor de vijf de. Nog achtte spr. eene dubbele ver gunning voor den bestuurder en voor het rijtuig hoogst uootlig. Daardoor zal men alleen vertrouwde bestuurders krijgen. Tevens geloofde spr. dat de last, die £ed. Staten door het geven van ver gunningen krijgen niet groot is. maar meende dat zij veel meer last zouden verkrijgen van het reglement waarin het stelsel van Ged. Staten is gehul digd. Ten slotte beantwoordde spr. den heer Jlir. Boreel van Hoogelanden, die beweerde dat het reglement eene doode letter was, wanneer niet op het rijtuig beslag kan worden gelegd. Dit is, zeide spr.. een zaak van den Rijkswetgever. Hoe belangrijk de zaak ook is, spr. ge loofde niet dat het provinciaal be stuur in hun reglement het in beslag namen van rijtuigen mocht neder- schrijven. In betrekking tot hetgeen de heer v. d. Mersch gezegd had, dat het regle ment A. onwettig was. meende spr. dat dit onjuist was, want dit systeem was gehuldigd door de Koningin in de Rijkswetgeving; door de Staten van Brabant en Zeeland en door de Ko ningin, door den gemeenteraad van Amsterdam, Groningen etc. Spi\ kan dan ook onmogelijk gelooven, dat al deze autoriteiten iett,s onwettigs ge daan hadden. T.en slotte wees spr. er nog op hoe in ontwerp-reglement een gezond-praetisch systeem was neerge legd. De heer Mr. J. C. DE VRIES zeide. dat het beginsel in deze zaak alleen is: Is het geoorloofd of is het verboden; dit principe moest 7. i. eerst uitge maakt waren, en met de vraag of één of twee vergunningen of keuring van personen en rijtuigen noodig is. Ten slotte wilde spr. aan den heer Roëll de vraag stellen of het hem bekend was, dat vergunningen door het Rijk wer den ingetrokken, wanneer overtredin gen op de Rijkswegen plaats hadden. De heer Mr. A. A. v. d. MERSCH wenschte eene verklaring uit te lokken of het reglement A. al dan niet ge schikt is in de praktijk. Het adres van den H. R. door den' heer Van Hamel voorgelezen was spr. niet bekend. Maar al ls het ook wettig, toch zul len eigenaardige bezwaren in de prak tijk ontstaan. Het systeem bevat verschillende fou ten. Het gevolg van dit systeem zal zijn, dat Ged. Staten de regeling zul len maken, maae daandbor zullen wel licht ongelijke voorschriften ontstaan. eHt gevolg zal zijn, dat nimemr een proces-verbaal zal worden ingediend, omdat bij eene overtreding de politie man eerst moet oevrwegen de vergun ning van het Rijk, die van eGd. Staten en de voorwaarden van Provinciale Staten, waardoor verwarring zal ont staan in de denkbeelden van den poli tieman. Evenwel wilde Spr. niet ontkennen diat er veel goedb in ontwerp-regle ment A. was; niettegenstaande hij de practische bezwaren te groot vond. De heer Jkr. mr. J. W. G. Boreel van Hogelanden verklaarde dat hij voor stelsel A. zou stemmen, omdat hij dit he beste achtte, doch dit zou dóen met minder sympathie nu geen bepa ling tot het in beslag nemen der rij tuigen daarin kon worden opgenomen. De heer Mr. Baron ROëLL zeide dat de minister hem had: mediegedeeld, dat ook een overtreding op en buiten de Rijkswegen, tót gevolg zou kunnen hebben dat de vergunning werd inge trokken, dit als antwoord aan den heer De Vries. Verder beantwoordde Spr. enkele, vorige sprekers en tracht ten hunne bezwaren te weerleggen. Nog wees Spr. er op, hoe het bij den tegenwoordigen minister voorzeker overbodig is. om op rijksregeling aan te dringen, daar de Minister wel zoo spoedig mogelijk daartoe za lovergaan, en van de urgentie van dit ontwerp is doordrongen. De heer R. W. J. C. v. d. Wall Bake mieendis, dat de keuring voor Ged. Sta ten vele moeielijkheden zou opleveren en verklaarde zich voor het ontwerp- reglement B, diat hij beter achtte. De heer Mr. G. A. van Hamel, wees er op, dat de moeilijkheid van bekeu ring der automobilisten bij overtre ding steeds zou blijven bestaan. Al leen wanneer politie-motoren werden ingevoerd, zou aan dit bezwaar wel licht een einde worden gemaakt, maar dan maakten beiden zich wellicht aan overtreding schuldig (hilariteit). Krachtig verdedigde spreker nog maals het door de commissie ingedien de ontwerp-A. De heer Mr. J. C. de Vries zeide nog dat het principe in deze niet afhanke- Zwitsersche pillen, GOO, subs. 120 da gen hechtenis (voor elk) is gevorderd, werden heden door de rechtbank al hier vrijgesproken. Uit de Omstreken. Heemstede. Hedennacht is ter hoogte van die fontein in eten Hout, een composi- ti'epijp gesprongen van die water leiding, waardoor de weg aldaar gedeeltelijk ondier water werd ge zet; hedenmorgen heeft men het lek hersteld. Bennebroek Woensdagavond opende de let- temlieviend'e vereeniging „Vriend schap" alhier dit seizoen met haar 6e uitvoering. Ten tooiDeale wer den gebracht het blijspel „Wie is het?" en de klucht „Een zenuwach tig mensch", terwijl de avond werd besloten met een komische voor dracht. De dilettanten die zich beijveren om liet publiek zooveel mogelijk te voldoen, hadden ook dezen avond een flink succes, want de toeschou wers die trouw waren opgekomen, gaven door een herhaald applaus hun goedkeuring te kennen, wel een bewijs dait de gekozen num mers goed in dien smaak vielen. De avond wetrd met een gezellig dans je besloten. Heden, vroeg in dien morgen, stelde de politie alhier een landloo- per in bewaring, die wegens dron kenschap, den geheelen nacht bui ten op een weiland had! gelegen, en door den aanhoudende regen, dioor en door nat, en als 't ware ver kleumd) was; na zoo goed mogelijk te zijn verzorgd is hij op de tram gezet, en zoo naar Leiden gegaan. Beverwijk. Woensdag had alhier vanwege het paardenstamboek de verplichte heng- stenkeuring plaats. Goedgekeurd werden Bismarck, van S. van Breugel, IJpolder, Frits III, van de Vereeniging IJpolders, Ruthard II, van Hippos, te Purmerend, Jupiter, van de Banca-hoeve, IJpolder, (mevr. Suermond, Haarlem), De Wet, van Ph. Vos, IJpolder, en Prins Bismarck en Jonge Felix, van J. D. G. van Gulpen, Spaarndammerpolder. Aalsmeer. Ds. L. van Cleeff, predikant bij de Doopsgezinde gemeente alhier, hoopt 19 November a.s. zijne 25-jarige ambts vervulling te herdenken. Vervolg Nieuwstijdingen. vroeg oustaan: in den winter om G uur, 's zomers wat vroeger. Het schoolwerk wordt herhaaldelijk afgewisseld door oefeningen in de open lucht. Niets uit voeren is verboden. In hun vrijen tijd moeten ze hout hakken, een of ander schoonmaakwerts of andere bezigheid verrichten. De voeding is hoogst een voudig, maar overvloedig en van beste qualiteit. De kleeding is ook zeer een voudig; bij ecu bezoek dat de school onlangs Bazel bracht, droegen de kna pen een korte flanellen broek, een hemd zonder mouwen met een lederen riem om het middel, en hadden enkel sandalen aan de voeten. Ze liepen blootshoofds en hadden in hun klee- ren geen zakken, zoodat de zakdoek tusschen hun riem was gestoken. In den aanvang waren weinig ouders geneigd hun jongens aan zulk een har de opvoeding te wagen. Maar de leer- aar Ringele heeft ten slotte veler ver trouwen weten te winnen. De knapen bleken bij de staats-examens volkomen aan de eischen te voldoen en merk waardig zijn de geschillen van zwakke kinderen, die tot flinke, bijzonder ont wikkelde zijn opgegroeid. De heer Rin gele is voornemens ook een meisjes school op gelijke wijze in te richten. Telegrammen. Een rijk museum. Jacob Rogers, die locomotieven- fabrikanit en miHionair, d'ie voor ©enige maanden gestorven is, heeft naar de Kunstobroniik meldt, zijn op twaalf milliioen geschat vermo gen aan het „Metropolitan Museum of Art" in New-York vermaakt. Zijn bloedverwanten zouden zich met een enkel millioem hebben te vreden moeten stellen;. Dat was te erg, vandaar natuurlijk profest der familie. Het, museum-bestuur heeft echter begrepen, dat het bij deze gelegenheid niet op een m-illioentje- mocht zien en gooide hem; op een acoooirtd'de- erfgenamen zouden er no-~ één mi'Hioen bij krijgen. Het museum heeft op dleze wijze uit dit bezit allicht een jaarlijksc-h inkomen van een half millioen en kan nu bij aucties tegen die groote Europees che musea opbieden. Europeesche kunsthandelaars moe ten al ongeveer 200 „oude meesters" hebben aangeboden. Kinderssylen te Weenen. De Vereeniging tot redding en be scherming van Kinderen te Weenen tracht vooreerst kinderen, voor wie hare hulp wordt ingeroepen door hare bemiddeling in voor hen openstaande gestichten onder dak te brengen. Ge lukt dit niet, dan neemt zij zelf de zorg voor de kinderen op zioh. Te dien ein de heeft zij in de anderhalf jaar van haar bestaan zes asylen (Kinderhei- me) gesticht, die elk 810 kinderen in den leeftijd van 213 jaar herber gen. Aan 't hoofd van elk der asylen staat een door de Vereeniging aange steld kinderloos echtpaar, dat door vee lvuldige bezoeken van de dames leden van 't comité wordt gecontro leerd. Van dit echtpaar gaat de man, evenals in elk huisgezin, naar zijn werk, terwijl de zorg van 't lichame- lijk en geestelijk w&Lmn der kinderen lijk is van het aantal veigunningen aan de vrouw is toevertrouwd N&tuur- en wilde daarom niet zooals de heer' behoudt de Vereeniging zich de be- v d. Wall Bake stemmen over svs-' 9,issing voor omtrent gewichtige teem 1 of 2. Het beginsel l,gt in art.'2- TSÏt di! ie on,lwikJ«Uf* en be- Hei is verbod n over de stemming dir verpleegden betreffen, nrovinciete riiiteiT d6r| De genieten op deze wij» i J alle voordeelen van eene zedelijk gods- Daarna worden do beraadslagingendienstige opvoeding in 't gezin en be- gesloten. j zoeken dó openbare school. Aanvanke- In stemming gebracht wordt nu het! lijk is men over de uitkomsten zeer stelsel der commissie, inhoudende'. „Met motorrijtuigen mag over de we gen in deze provincie niet worden ge reden, tenzij dooi- Ged. Staten schrifte lijk vergunning is verleend. Dit stel sel (A.) werd aangenomen met 34 te gen 20 stemmen. Artikelsgewijs werd nu dit reglement behandeld. Ongecorrigeerd. De drie gebroeders Marselje, tegen wie door het O. M. wegens verkoop en in voorraad hebben van nagemaakte tevreden. Een Spartaansche school. Te Sekingen in Zwitserland (Bazel) bestaat sinds eenige jaren een school, die op oud Spartaansche wijze is inge richt. De school hgt in een boschrijke streek. Het gebouw is zeer eenvoudig, bijna armmoedig ingericht. Zeer ruim is het gebruik van water, altijd koud, ook voor baden. Voor het lichaam wordt voorts niet minder gezorgd dan voor den geest. De jongens moeten BRODRICK's REDE. LONDEN, 14 Nov. (R. O.) De minister van oorlog, Si. John Bro- drick, zeidie nog, dat door hei in voeren van het stelsel van blokhui zen, de Engelschen er in geslaagd zijn de aanwezigheid der Boeren onmogelijk te makeni over een op pervlakte van 14.700 vlerk. Eng. mijlen in Transvaal en va® 17.000 vierk. Eng. mijlen in den Vrijstaat. Hij: voegde daarbij, dat buiten deze streek het land wordt schoonge veegd door die mobiele colonnes. Het succes van dit stelsel wordt be wezen door het feit, diat in de vo rige maandi geen enkele storing in het spoorwegverkeer plaats had, terwijl in October 1900 dit verkeer 32 malen werd onderbroken. Brodrick zeide verder, diat twee regimenten cavalerie, 2000 man be reden infanterie, en twee bataljons geregelde infanterie last ontvangen hebben zich voor het vertrek ge reed te houden. InxJi© zal vier bataljons infante rie en 2 regimenten cavalerie leve ren. en zal in ruil daarvoor zekere troepen en een aanzienlijk contin gent artillerie ontvangen, waaraan in ZfUidrAMka geen behoefte wordt gevoeld. Bovendien zullen militie-regimen ten als vrijwilligers worden uitge zonden. De Minister verklaarde nog dat Kitchener slechts 350 Yeomen van de 17.000 had) teruggezonden. DOODVONNIS. MAFEKING, 12 Nov. (R. O.) Het Hof van' Verraad veroordeelde een „rebel" ter dood, omdat hij op com mando zijnde een inboorling in koelen bloede had doodgeschoten. WREEDHEID? BURGERSDORP, 13 Nov. (R. O.) Eten sergeant der Kaapscbe politie is vermoord, terwijl hij op reis was naar Od'endaalstroom, waarheen hij wegens ziekte met verlof ging. Hij' werd door de Boeren doodge schoten, zittende op de stoep van een hotel. RECHTEN OP DE SUIKER. LONDEN, 14 Nov. (R. O.) De „Daily Express" is in staat gesteld tot de nrededeeling, dat die minis ter van financiën, Sir Michael Hicks-Beach, de mogelijkheid on derzoekt om' een. nieuw recht van h penny, per pond te heffen van' in gevoerde suiker. DE SUIKERCONFERENTIE. BRUSSEL, 13 Nov. (R. O.) De suikerconferentie zal waarschijn lijk plaats hebben op 16 December; maar de datum is nog niet bepaald vastgesteld. In elk geval is het niet op 15 December, wijl het dian Zon dag is. Het is echter niet onmoge lijk, dat de opening der conferen tie in plaats op 16 December zal plaats hebben in den loop van Janu ari, omdat de 16 December te dicht bij Kerstmis is. Vele der vertegenwoordigde mo gendheden verlangen de bijeen komst tot Januari uit te stellen. Al lo voorstellen die door de Etngelsche bladen als fait accompli warden voorgesteld, zijn onjuist DE SUIKERQUAESTIE IN BELGIE. ANTWERPEN, 14 Nov. (R. O.) De „Maten" zegt: Gisteren ontving de minister van financiën een dele gatie d'er suikerfabrikanten, die hem den moeilijken toestand- der suikerindustrie kwam uiteenzetten en hem verzocht voor de tegenwoor dige campagne een vermindering te willen toestaan van den omslag van 1900 gram, zoodat de fabrikan ten restitutie krijgen van de belas ting, die meer is opgebracht dan het wettelijk voorgeschreven, mini mum van 6 millioen francs. De minister verklaarde, dat hij dien eisch overdreven acht, en voegde er aan toe, dat het onvoor zichtig wezen zou zich thans uit •te spreken over een hervorming van den accijns, vóórdat de beslui ten der aanstaande suikerconferen tie bekend zijn. riet stoomscnip Prinses Amalia, van Amsterdam naar Batavia, arriveerde 12 Nov. te Port Said. Het stoomschip Prinses Sophie ver trok 13 Nov. van Batavia naar Amster dam. Het stoomschip Amsteldijk. van de HollandAmerika Lijn, vertrok 12 Nov. van Newport News naar Amster dam en Rotterdam. Het stoomschip Soestdijk, van de Holland Amerika Lijn, van Newport News, 1. v. Deptford naar Amsterdam en Rotterdam, arriveerde 13 Nov. te Amsterdam. Het dubbelschroefstoomschip Pots dam, van de Holland)Amerika Lijn, van New-York naar Rotterdam, ver trok 13 Nov. ds voonn. 10 uur 30 min. van Boulogne. Ken loopjongen GEVRAAGD. Groote Houtstraat 174. Gevraagd op een administratie kantoor te Haarlem, aanvankelijk op een salaris van f200 'sjaars. Eigenhandig geschreven brieven met opgaaf van leeftijd en adres te zenden onder letter V.V. aan den boekh. firma A. VERNOUT, Warmoesstraat 10, alhier. Burgerlijke Stand. Ondertrouwd: 14 Nov. W. H. Willms en T. Visser. T. G. C. Hooij en W. C. van Lieshout. J. N. Pfaff en A. van der W-erff. Getrouwd14 Nov. P. Segaar en P. Venema. A. Hainan® en S. J. C. H. Nobels. Bevalleen12 Nov. E. die Rover— Kuhrr, d. E. M. ScheelingsDrie huis, d. M. van BalenBaten, d. 13. C. E. de BruinHogeudorp, d. 14. S. E. de VogelTijssen, z. E. J. van der Horstvan Stijn, z. M. Hoeben'Op de Kelder. Overleden14 Nov. A. v. d. Bru- le, 77., M. v. Heemskerkstraat13. N. A. v. d. Aar, 3 m. z., Brouwers vaart. Advertentiën. ij G. ELSKAMP, H den dag te herdenken, waarop a zij voor 25 jaar in den Echt r s zijn verbonden. E H Hunne dankbare Kinderen, gj Haarlem, Nov. 1901. p Op den 29sten November hopen onze geliefde Ouders I 1 JOHANNES DE ZWART en j GEERTRUIDA JONGEJAN, I hunne 25-jarige Echtvereeni- ging te berdenken. I Hunne dankbare Kinderen, Haarlem, 45 Nov. 1901. Getrouwd: A. HAM ANN en S. J. C. H. NOBELS, die, ook namens wederzijdsche familiën, hunnen hartelijken dank betuigen, voor de zoovele blijken van belangstelling,ondervonden bij bun huwelijk. Haarlem, 14 Nov. 1901. Eene bovenwoning 350 per jaar, eene benedenwoning ƒ275 per jaar. Te bevragen bij T. C. NIEP- IIAUS, Nassaulaan. Boven- en Benedenhuizen te Huur, te zien en te bevragen Verlengde Oranjeboomstraat en Projectstraat 46rood. 'en dame, gep. leeft., P. G., 1 wenschte met eene Dame van gelijken leeft., een Huis of Bovenh. te huren, om te zamen te bewonen. Br. ond. lett. H. D. aan WQU- TERS's Boekh.. Amsterdam. loor ouderdom ter overname aangeboden een in volle wer king zijnde STOOMWASSCHERIJ, met 6p.kr. mach., en paard en wagen. Voor uitbr. vatbaar en zeer geschikt voor jongbeginnenden. Br. onder No. 4708, bur v.d. blad. 2 uur door den beroemden Violist PABLO DE SARASATE en de Pianiste BERTHE MARX— Goldschmidt PROGRAMMA. 1. Sonate fïir Piano und Violine (Kreutzer-Sonate) BEETHOVEN 2a. Pastorale variée, MÜZART, b. Invitation a la valse, WEBER, (Piano) 3. »La fée d'amour«, R AFF (Violon et Piano) 4a. Nocturne en mi-bémol, CHOPIN. b.OmeRhap- sodie, LISZT (Piano). Sa.Nocturne- Sérénade, SARASATE. b. Intro duction et Tarentelle, SARASATE (Violon). Enfrée f I.BO. JP* Voor leden van het Bron gebouw en hunne dames ƒ1.—de persoon. Toegangsbewijzen (en besproken plaatsen) zijn dagelijks te verkrij gen aan het Brongebouw, ook des middags op den Concertdag. V Voor de vele bewijzen van deelneming ondervonden bij het overlijden van mijn geliefden Echt genoot, J. J. SCHOLTZ, betuig ik, ook namens mijn familie, mijn oprechten dank. Wed. J. J. SCHOLTZ-Dekker. Stoomvaartberichten. Dankbetuiging. Ondergeteekende betuigt zijn hartelijken dank aan den WelEd. Zeergel. Heer Dr. TEN OEVER, voor de hulp betoond bij het on geval zijn vrouw overkomen. J. DORTMUNDT. Brieven op Advertentiën knnnen worden geworpen in onze vier eigen Brievenbussen t weten: Groote Houtstraat No. 140 aan het huis van den beer B. Langeveld bij hetProveniersbuia. Anegang, boek Groote Houtstraat, aan het buis van den beer F. HeUingman. Kruisweg 41 boek Heerenstraataanden win kil van den beer A. C. A. van Hemert en aa ri onze Bureaux, Kampersingel No. 70 vlak lib de Turfmarkt. DE ADMINISTRATIE. Een net R.C. meisje, 18 j., zag zich gaarne, als interne, geplaatst in een banketwinkel of andere zaak. Br. fr. no. 4709, bur. v. d. Blad Ned. Herv. Zangkoor, „Oefening en Stichting." Eerevoorz.Dr. M. F. van Lennep. Dir.: de Heer J. H. Lindeman ter gelegenheid van het 3-jarig bestaan, op DINSDAG 19 NOV. 1901, des avonds 8 uor, in de Concertzaal van 't Brongebouw. Er zullen verscheidene Zang nummers worden gezongen, bene vens een Operette worden opge voerd, met medewerking van 24 Dames en Heeren in costuum. Programma's tevens Toegangs bewijs 10 cent (gereserveei d 25 cent) verkrijgbaar: Raaks5, Voor uitgangstraat 114, Wouwerman- straat 60, de Clercqstraat 115, Ba- rendsestraat 30, Ged. Oude Gr. 17 en des avonds aan de zaal. Woensdag en Zaterdag van 12-5 uur. Inschrijving van Nieuwe Leer lingen tot en met den aanvang vau het nieuwe kwartaal 15 Nov. a.s. Leergeld f10.per 3 maanden. Prospectus verkrijgbaar. CHR. W. OKEL, Sophiastraat 2b Te Huur of te Koop een HUIS, geschikt voor een nette zaak Ligging tusschen het station en de Groote Markt. Brieven franco onder motto »Huis« aan het Advertentie-Bureau van G. LOS, Hoogewoerd, Leiden. Het stoomschip Koning Willem III, van Amsterdam naar Batavia, vertrok 13 Nov. van Southampton. VAN blijft steeds het goedkoopste adres voor alle soorteii Werkplaats: Woonplaats: Helmbrekersteeg 9*. KI. Houtstraat é?"0011 Agent van „Haarlem's Dagblad". Abonnementen en Advertentiën worden aan bovenstaande adres sen zonder prjjsverhooging aangenomen.

Haarlem's Dagblad | 1901 | | pagina 3