Filets de Hareng Bruiloften en Pnrljen Groote Doffe Kastanjes H. Jra terïeerïz. Geld beschikbaar. Hors d'Oeuvres. Dienstbode, Leerling. Bediende. Pension. TE KOOP. Huishoud- en Industrieschool. DERTIG JAREN Edammer Graskaasjes H. PANDER Jzn. Makelaar en Taxateur. H. PANDER Jzu. de Nieuwe Busgroeuteu 6c Kamperstraat 6c. Vruchten-Borstplaat waar orde en rust er in gevaar dbor zouden komen. Decentralisatie was een onderwerp van studie voor den Min. Ten aanzien van Atjeh werd. ook met de Gajoes, naar een vriendschappelijk optreden gestreefd; de toestand was veel verbeterd. Wat Djambi aanging was getracht naar overeenstemming, maar de bevolking werd schandelijk behandeld». Boven een Kolonialen Raad of iets dergelijks achtte de Min. Staats commissies voor bepaalde onderwer pen verkieslijker. De heer Van Kamebeek, terugko mende op de zendiing. betoogde de noodzakelijkheid om kath. en protest, zending niet op éeu terrein toe te la ten. Na enkele replieken voerde de heer Van der Zwaag aam. dat die heer Idienburg, christelijke en zedelijke be ginselen latende geldsn, ook den At- jeh-oorlog moest afkeuren, gelijk dn*. Kuyper dat deedl in 1873 in ,,Ons pro gram." Voortzetting van dbn strijd 'was voortzetting van onrecht. Bij repliek hield, de heer van Kol vol, dat wij ons uit Atjeh moesten terug trekken; hïj bracht hulde aan de zen ding, ook aan de katholieke en erken de dat er van protest, zendelingen in Indië vaak evenveel leelijks wordt ge zegd en geschreven. Heden zet de heer van Kol zijn re pliek voort. G. Jr. Prins Hendrik, vergeeld van eem aantal hof<iignitarissen en den jagermeester, begaf zich Donderdag ter jacht in de bosschen van het kroon domein 't Loo. Vooraf waren. 30 drij vers het terrein afgeloopen. Het dejeu ner werd in 't Aardhuis gebruikt. Transvaal en Oranje-Vrij staat De Standaard schrijft, dat het ver- leenen van verlof aan onzen consul te Pretoria, naar het schijnt, niet buiten alle verband stond met moeielijkhe- den van diplomatieken aard, en dat evenmin kon gezegd: worden, dat de te Pretoria gevoerde processen er niets mee uitstaande hadden. Zoowel ter zake van deze aangelegenheid als in verhand met de schadeloosstellingen was het, volgens dat blad, misschien niet zoo geheel onjuist, van eenigszins gespannen verhoudingen te spreken, Intusschen deelt de N. Ct. mede, dat de consul, met wien de redactie een gesprek had, niet weinig verwonderd was, toen hij de berichten las, die in de laatste 14 dagen in de pers omtrent hem en de aanleiding tot zijn vertrek de ronde hadden gedaau.Zijn aanivraa om verlof was reeds lang hangende en had eindelijk in het begin van de vori ge maand haar beslag gekregen: voila tout. Men meldt omtrent de Haagsche Pro-Boer-Vereeniging, dat, niettegen staande de aan de Hollandsch beel dende kunstenaars gerichte circulaire eerst sedert ongeveer 24 uur verspreid is, nu reeds tachtig toezeggingen ont vangen zijn van bekende meesters,die yoor de internationale verloting, ten bate der ongelukkige vrouwen en kin deren in Zuid-Afrika, een werk van hun hand toegezegd hebben. De bovengenoemde jonge vereeni- ging heeft dus een voorloopig succes met haar streven om het lijden der be doelde ongelukkigen te verzachten. Aanranding. Woensdagavond laat is, naar het HcLbl. meedeelt, een brutale aanran ding gepleegd) op een der drukste ge deelten van Amsterdam. De heer Vas Dias, sigarenwinkelier 184 Warmoesstraat, stond omstreeks Srwart voor twaalf in die kamer achter Zijn magazijn, dat behalve door zijn eigen gasverlichting, sterk was be ticht door de electrische lampen van het Hotel Krasnapolsky en de tegen overliggende perceelen. Toen kwam iemand binnen die eerst in slecht Duitsch vroeg om een dubbel tje sigaren, in zijn vestjeszak grabbel de en eindelijk uit een jaszak een bank billet van 1000 mark te voorschijn haalde en in betaling gaf. Het kwam den heer Dias vreemd! voor dat iemand een dergelijk stuk van waarde wisselde om een paar si garen te betalen, en schertsender wijze gaf hij aan den kooper hierover zijne bevreemding te kennen. Deze antwoordde toen. toevallig in goed Hollandsche bewoordingen, dat hij vóór alles het bankbiljet wilde ge wisseld hebben, maar de heer Dias,die bemerkte dat het biljet valsch was, dacht niet aan inwisselen, maar zon op maatregelen om den vreemden be zoeker te doen arresteeren. Terwijl hij met den rechterarm op de toonbank geleund het bankbiljet quasi-aaudachtig beschouwde, greep plotseling de man, die sigaren kwam koopen, hem aan, duwde hem terug en trok hem toen zijn horloge met ket ting uit den zak. De aanrander liep snel de deur uit, door de Vischsteeg in de richting Nieu- wendijk, en ofschoon achtervolgd door een neef van den eigenaar van het magazijn, kon hij ontvluchten. Politie werd met het geval in kennis gesteld. Het aangeboden bankbiljet is aan de achterzijde bedrukt met een recla me voor een café-restaurant te Nijme gen, maar geeft aan de voorzijde zeer nauwkeurig wèer een biljet van 1000 Mark. Dit ter waarschuwing voor winke liers. Dc man, die de aanranding pleegde, wordt beschreven als iemand met een automobielpet, korte jas, blauwe-boe- zeroen, leeftijd ongeveer 25 jaar. De boycot. Volgens een mededeeling in „Het Volk" zijn de Utrechtsche studenten van plan om. wanneer de boycot door- gaai, een uitsluitend boycot-blad uit te geven zonder partijkleur, dat over iet geheele land zal verspreid worden. )e heer Tak heeft zich bereid ver- i ltlaard de redactie op zich te nemen cn personen van allerlei kleur zullen uit- genoodigd worden in de redactie zit ting te nemen; genoemd worden de. heeren Troelstra, Vliegen, Mendels, Talma, Van Vliet, Nolens, Arriëns, Plate, Borgesius, Treuh en Kerdijk. Maandag a.s. zou op eeu inter-univer- sitaire vergadering te Utrecht een de finitieve regeling getroffen worden. Hof van Arbitrage. De vergadering van den Raad van Beheer van het Hof van Arbitrage, ge leid door den minister van buitenland- sche zaken als voorzitter, heeft zich Woensdag in het gebouw aan de Prin- segracht hoofdzakelijk bezig gehou den met de behandeling der begrooting der instelling voor het volgend dienst jaar. Hel gedeelte der vergadering daar toe bestemd werd bijgewoond door den gezant mr. Ruyssenaers, secretaris-ge neraal van het Hof, als adviseur. Het adres van de Boerendelegatie den Raad, ten opzichte waarvan het college zich onbevoegd verklaarde, vorderde van de bijna 2 1/2 uur, gedu rende welke de Raad bijeen was, naar men verneemt, slechts weinig tijd van behandeling. Vervolg Stadsnieuws. De Haarlemsche Bach- vereeniging geeft haar ie concert op Din&cfiag 26 November 1901, dies avons ten acht ure, in die concertzaal der Sociëteit „V-ereeni- ging", miet medewerking van het Orkest van heit Concertgebouw te Amsterdam, onder leiding van den heer Willem Mengelberg, lid van verdienste der veraeniging, en me j Heten© Staageimanin), concertzange res uit Leipzig. Heit programma bevat de volgen de niummers:: 1. Symphonic no. 5 (C kl. t. op. 67), L. van Beethoven, a. Allegro cion brio; b. Andante con moto; c. Schierao; dl. Finale; 2. Aria uit de opera ,11 re pastore", W. A. Mozart, voor te dragen door miej. Hellene Staiegemann. De viool-solo- begoleidliinig door den heer Andlré Spoor, eere-lidi der vereeniging; 3. Sympboniscber Prolog zu Sopho- kfles' ,,König Oedipus'eerste uit voering, M. Schillings; 4. Liederen: a. Romance uit Rosamund)©", F. Schubert; b. VoilksliedOhen (op. 51 No. 2, c. Autfrage (op. 77 No. 5), R. Schumann; d! Pastorale, G. Bi zet, voor te dragen door miejHeleme Staegtemarun; 5. Voorspel van de opera ,,Diia Meisileirsdngar vom Nürn- beng", R. Wagner. Aanbesteding. De bouw yam d!e fabriek voor die Naaml. Vennootschap „Onderlinge Chocoladefabriek de Nederlanidische Banikeitbakkiers-veireenigiing" te bouwen oip een terrein van het voormalige buiten- 't Klooster aan de Paul Krugerkade te. Schoten bij Haarlem, oindfer beheer van den ar chitect J. Bakker is gegund in massa aan den heer A. van Doorn, aannemer te Amsterdam', voor f 45,471. Naar w ij v e m e me n hieef t de heer A. Bernhardt, dir. van. de muaiekvereeniging „Harmonie" om geaondheidlsiredenen als directeur van bovengenoemde veireeniging bedankt. Voetbal. Zondlag ontvangt H. F. C. op haar terrein aan. de Spanj'aandslaan de Amsterdams-die Voetbalvareeaiiigimg R. A. P. Wij kannen onzen stad-' genootem aanraden dezen, wedstrijd te gaan aien. Pred. 12 la. Naar wij ver nemen zal de Haarlemsche Jonge* lingsvieireienigiiig Pred. 12 la op 12 December a.s. in de groote zaal van, het Brangebouw een feestavond geven mlet medewerking van hare Letterkundige afdeehngen ern fan farekorps. De Ghr. Zangvereeniiging „God is mijn lied" zal eveneens het hare bijdragen, om de<zen avond te doen slagen. Herinnerende aan den, grooten bijval waarmede dergelijke avonden tot nog tae begroet werden .twijfe len wij niiet, of ook dleze maal zal ween- aan. velen genot verschaft worden. Wij informeerden heden nog eens bij het bestuur der Sociëteit „de Kroon" hoe het met de plannen omtrent d)en verkoop der Sociëteits gebouwen stond .doch ontvingen te.n antwoord dat het zich daarover thans niiet meer kon uitlaten. Al leen bevestigde het bestuur dat een aanbod was mgekoanlen, d'och voor 't overige waren die plannen nog zeer vaag. Examen vrije en orde-oefeningen 21 Nov. Geëxamineerd^ 6 (v.) can- diaten. Geslaagd de diames: J. van der Schilt en G. Scihmüll, te Am sterdam; I. J. C. Schotel, M. Schuit en H. M. Schutte, aMen te Haarlem. Suriname. Men heeft helaas maar al te dikwijls moeten constateeren dat onze kennis van Oost- en West-IndJIë, die kostbare bezittingen, veel te wenschen overlaat Vooral van West-Indië weten de Ne derlanders over 't algemeen weinig af. En daarom was 't dan ook begrijpelijk dat Jhr. L. C. van Panhuys, die Don derdagavond in de bovenzaal van 't Brongebouw, de eerste van zijne lenin gen over Suriname hield, een talrijk gehoor vond. Allereerst bracht spr. een eeresaluut aan wijlen van Eeden, den grooten kenner van onze West-Indische bezittingen. Jhr. van Panhuys behandelde dezen keer, de wilde kust van Zuid-Amerika, zooals men vroeger zeide. Spr. verzocht, zijn gehoor zich in gedachten te verplaat sen op een der groote mailbooten. Wan. neer wo daarmede de kust naderen, zien we het water troebel worden. Dit vindt zijn oorzaak in het vele slib. dat door de Amazone-rivier en andere stroomen wordt aangevoerd. Spoedig komt nu de kust in gezicht. In de ver te ziet men reeds de groote bosschen waarmede bijna geheel Suriname voor zoover we dat kennen bedekt is. Deze oerwouden gevoegd bij den tegenstand der boschnegers (gevluchte slaven) hebben groote onderzoekingstochten in 't binnenland tegengehouden. De Su- rinaamsche kust levert door hare een vormigheid zeer vele moeilijkheden voor de scheepvaart op evenals dtie van Berbioe. Ook vindt men er talrijke modderbanken die de zee verbazend ondiep maken. Deze banken zijn niet altijd vast maar worden vaak drijvend aangetroffen. Ze hebben vaak een eigenaardig nut, daar het water er tusschen zelfs bij stormweer vrij rus tig is. Achter de kust vindt men moerassen zonder elinde die hoogst moeilijk te doorworstelen zijn. Vandaar dat het zoo gevaarlijk is in die buurt schip breuk te lijden. Bovendien treft men er nog muskieten aan, die de oorzaak zijn van de malaria die vreeselijke ziek te in de tropen. De eenige manier om gemakkelijk Suriname binnen te komen is door de rivliermonden. Deze rivieren hebben dit eigenaardige dat ze, zoo spoedig ze in 't laagland komen, naar 't Westen buigen. De oorzaak hiervan is dat het slib door de zeestroomingen langs de kust wordt neergelegd. Dit slib hindert die rivieren in haair loop en dleze trach ten dan dloor zich om, te buigen, een ge- schikten uitweg te vinden. Op verschil lende plaatsen vndt men z. g. ..schulp- ritsen", verharde lagen die goede plaat sen aanbieden om zich te vestigen. Suriname is rijk aan modder en juist in dat modderland vindt men de plantages dlie door middel van indij king zijn tot stand gebracht. Men zal vragen, waarom de zeelie den hun aandacht vestigden op dit voor hen zoo weinig gunstige land. De Spanjaarden zochten er goud en toen ze dat niet vonden begonnen ze slaven handel te drijven. Later begon men aan ruilhandel te doen, doch ook dat bedrijf leverde niet veel op. Men had echter een ander doel en d:at was het planten van su'ikerriet. Karei V heeft zijne prachtige paleizen te Madrid en te Toledo alleen gebouwd van de op brengst dei- accijnsen op de Amerfi- kaansche suiker. De cultuur van deze stof heeft de Afrikaniseering (d. w, z. den invoer van negers) van Amerika in de homid gewerkt. De Holanders en dia Joden hebben 't eerst de stelselmatige suikerfabrica- ge in practijk gebracht, ook in Surina me. Deze cultuur is er lang de eenige gefweest; eerst later kwamen koffie, cacao enz. Thans is men bezig land om Paramaribo in te polderen ter» ein de den bodem productief te maken. Na nog eenige toelichtingen te heb ben gegeven besloot spr. zijn ve.'.e. Kantongerecht. Uitspraken van 20 November 1901. C. B. te Haarlem is wegens overtre ding der Veiligheidswet vrijgesproken. W. D. V. te IJmuiden wegens overtre ding der jachtwet tot 0.50 en f 1 af 2 maal 1 dag h. H. v. E. te Haarlem wegens overtreding der Spoorwet tot 0.50 of 1 d. h. K. W. te Amsterdam wegens id. vrijgesproken. J. Pli. v. B. te IJmuiden wegens id. tot f 1 of 1 dag hechtenis. A. d. B. te 's-Gravenhage wegens id. 0.50 of 1 d. h. J. H. B. M. te id. wegens id. tot 0.50 of 1 d. hecht. J. J. S. te Haarlem wegens met een hond rijden zonder muilkorf tol f 1 of 1 d. hecht. H. te Velsen wegens on bevoegd loopen op een anders grond tot 5 of 3 d. hecht. J. A. K. te Velsen wegens id. tot id. C. K. te id. wegens id. tot id. D. S. te id. wegens id. tot id. J. de H. te Heemstede wegens verw. van rumoer tot f 1 of 1 dag hechtenis, A. v. K. te Heemstede wegens id. vrij gesproken. C. K. te Zandvoort wegens id. tot ƒ2 of 2 d. hechtenis; C. S. te id. wegens id. en dronkenschap tot 2 en 1 of 2 en 1 d. hecht, J. B. B. te Haar lem wegens straatschenderij tot 0.50 of 1 dag hechtenis. Z. H. te id. wegens id. tot id.; J. H. te id. wegens id. tot id.; J. J. R. te Haarlem wegens in den schouwburg rooken tot 1 of 1 d. h.; L. S. te id. wegens id. tot id.; E. J. v. d. Z. te id. wegens rijden met rijwiel z. bel tot 0.50 of 1 d. h.; J. W. I. te id. wegens rijden met een hond zonder muilkorf tot id. h.; P.J. V. te id. tot 1 of 1 d. h.; Ch. W. te id. tot id.; C. K. te Beverwijk wegens een tap perij openhouden tegen het bevel van den Burgemeester tot 5 of 3 d. hech tenis; A. C. K. te id. wegens rijden met een voertuig zonder licht tot 0.50 of 1 d. hecht.G. B. te id. wegens id. tot id.; W. J. B. te Haarlem wegens id tot id- G. D. te Heemstede wegens id. t. id.; G. v. .d. A. te Bloemendaal wegens id. tot id. II. v. d. H. te Overveen weg. id. tot id. C. S. te Beverwijk wegens rijden met een rijwiel zonder licht tot id.; A. J. te Velsen wegens dronken schap tot f 2 of 2 d. h. S.M.D. te Heem stede wegens id. tot 1 of 1 d. hecht.; J. Z. te Zandvoort wegens id. tot id1.; A. K. te Zandvoort wegens dronken schap tot 2 of 2 d. hecht.; K. P. te id. wegens id. tot 1 of 2 dag. hecht.; A. S. te Haarlem wegens id. tot 1 of 1 d. hecht,; J. M. te Spaarndam wegens id. tot ƒ2 of 2 d. hecht,; J. II. A. S. te Haarlem wegens id. tot 1 of 2 d. h.; A. J. v. H. te id. wegens id: tot 2 of 2 d. hecht. ;F. R. te ld. wegens id. tot 1 of 1 dl hecht.; J. H. H. te id. weg. id. tot 2 of 2 dag. hecht.; A. H. te Haarlemmermeer wegens id. tot 2 of 2 d. hecht.; D. S. te Heemstede wegens id. tot id. J. v. d. H. te Bloemendaal wegens id. tot 1 of 2 d. hecht,; G. K. te Amersfoort wegens id. tot 1 of 1 d. hechtenis. De slagersgezellen-vereeniging „Ons Belang" h'ield. Donderdagavond eene ledenvergadering in het gebouw St. Bavo. O. m. werd besloten de propa ganda voor de Zondagsrust voort te zetten en des Zondags post te vatten voor dfe winkels van die vleeschhou- wers welke nog niet bereid zijn deze te sluiten. Het doel dezer propaganda is om de cliënieelen van die slagers en verdere koopers op Zendag trachten te overtuigen van het goede recht der slagersgezellen voor de Zondagsrust. Wanneer de laatsten dit inzSien, en hunne inkoopen niet meer op Zondag doen, zullen ook d'e vleeschhouwers spoedig tot sluiting overgaan. Wij voor ons gelooven, dat de slagersgezel, die in d'e week een langen en vermoeien- den arbeid heeft, voorzeker alle recht heeft op Zondagsrust en daarom doen wij nog eens gaarne een beroep op de welwillendheid van het publiek om toch vooral op Zondag geen 'inkoopen meer to doen. Ook vooral voor de winkels der Var kenslagers zal Zondag de propaganda worden aangevangen. Uit de Omstreken. Heamstede. Mejuffrouw G. J. Stelten te Delft zal hier tïjdlelijk de verloskundige practijk waarnemen. IJ muiden. De bemanning der sleepboot „Assis tent" zag Vrijdagmorgen tusschen de pieren een lijk drijven, dat zij met een vlet aan land) brachten. Het bleek te zijn dat van een hakkersknecht alhier die sedert eenige dagen vermist werd. Vervolg Nieuwstijdingen. Tweede Kamer. Men gedtrat otos uit diem Haag: Na afdoening van eenige kierimie wetjes werd! d'e ailgemeeme beraad slaging over de Indische begroeting beeimd'igid' met de' reptldeken. Telegrammen. GEVECHTEN. PRETORIA, 21 Nov. (R.O.) V'am verschillende punten komen berich ten over gevechten, namelijk bij Bassaarddrift en aan die Gatedbn-ri- vieir op 19 November .Nguidlehill in heit Z.O. van Transvaal op 19 Nov., bij Pongolabosch op 18 Nov. en bij; Piet Retlief. TweeHen-dJertiig Boeren werden gevangen genomen en dirde gedood/ in dleze1 gevechten. DE ONLUSTEN TE ATHENE. ATHENE, 21 Nov. (R. O.) De me tropol itaan van Athene Prooopius Oeoondmidlis, dei prefect van poli tie., Voulftzos, en die chef d'e-r gen darmerie hebben hun ontslag gemo- mjemi. Generaal Naiseof is benoemd tot commandant dier gewapende macht. Burgerlijke Stand. Bevallen: 21 Nov. J. D. van dien HoffDenkers, z.; H. A. Aiders Leijser, z.; M. H. RaoSenhairi^-v. Moordt, d.; P. E. Steveaihaagem Cramler, z.; E. J. Meen wig—Blei, d'. 22. A. M. Kloes-Heiinsbergen, z. zoon. Overledten: 20 Nov. I. van den Broeik—Tijdgaat, 76 j., Jansstraat; 22. J. van den Bergv. Geldleu', 67 j., L. Heerenv. Familieberichten. Gehuwd 20 Nov.: J. W. A. Immink met A. Roijer. Zwolle C. N. Veniet met G. DiL Zaandam. Th. Bos Sulpke met M. R. Juister. Georgetown. E. de Vries met T. Poppers. Amsterdam. Bevallen, 18 Nov.: H. B. Alen—v. Konijnenburg d. Zaandam. J. M. Haze- winkel—Kroon z. Zevenaar. 19. H. van Hettinga TrompDe Voogt d. Djocja- carta. V. v. Katwijk—Zürcher d. Am sterdam. Overleden 18 Nov.: C. M. P. C. Schmitz jd. 76 j. Rijsenburg. M. Th. G. Oosterwijck VeldhuisGrave, 66 j. Am sterdam. 19. H. E. TrebertKerrebijn, 4S j. Den Haag. L. Nagel 62 j. Arnhem. Wed. C. N. Haring Praeger. Manches- to»-. J- C. Kornelissen. Soerabaja. Wed. E. SluiterWagterveld 77 j. Voorscho ten. J. Hoogendoorn 66 j. Waarder. 23. J. H. C. J arm an, 54 j. Soerabaja. Officieele Berichten. BURGEMEESTER en WETHOU DERS van Haarlem, gelet op ari. 8 der Hinderwet, doen te weten, dat bij hun ne beschikking van 14 November jl. aan E. Voorrei ter vergunning is verleend tot oprichting van eene rookerij in het perceel aan de Oucke Groenmarkt 22. Haarlem, 21 Nov. 1901. Burg. en Weth. voornoemd, BOREEL. De Secretaris, PIJN ACKER. Stoomvaartberichten. Het stoomschip Besoeki, van Rotter dam naar Java, passeerde 20 Nov., des nam. Tarifa. Het stoomschip Merapi, van Rotter dam naar Java, passeerde 21 Nov. de voorm. Suez. Het stoomschip Koning Willem I, van Batavia naar Amsterdam, arri veerde 20 Nov. te Genua. Het stoomschip Bali, van Batavia naar Amsterdam, arriveerde 21 Nov. te Suez. Het stoomschip Rhipeus vertrok 18 Nov. van Batavia naar Marseille en Amsterdam. I-Iet stoomschip Prins Maurits ver trok 19 Nov. van Paramaribo naar Amsterdam. Het stoomschip Oranje-Nassau arri veerde 19 Nov. van Amsterdam te Pa ramaribo. Het dubbelschroefstoomschip Pots-( dam, van de Holland—Amerika Lijn vertrok 21 Nov. van Rotterdam naar Newyork. Het stoomschip Soestdijk, van de HollandAmerika Lijn, vertrok 21 Nov. van Rotterdam naar Newport News. Het stoomschip Soerabaja, van Java naar Rotterdam, vertrok 20 Nov. van Perim. Het stoomschip Isis, met de Indische, Chineesche en Australische mails ex ss. Arcadia, vertrok 19 Nov. van Port Said naar Brindidi. Het kan den 21 sten aldaar worden verwacht Het stoomschip Salak, v. Rotterdam naar Java, vertrok 20 Nov. van South ampton. Het stoomschip Gédé verlrok 20 Nov. van Batavia naar Rotterdam. Het stoomschip Koning Willem III, van Amsterdam naar Batavia, arri veerde 19 Nov. te Genua. Het stoomschip Timor, van Amster dam naar Batavia, arriveerde 20 Nov. te Padang. Het stoomschip Prinses Sophie, van Batavia naar Amsterdam, passeerde 20 Nov. Point de Galle. Het stoomschip Prins Willem IV vertrok 19 Nov. van Newyork naar West-Indië. Het stoomschip Storfond, Holland Amerika Lijn. arriveerde i9 Nov. an Rotterdam te Newport News. Het dubbelschroefstoomschip Rot terdam, van de HollandAmerikalijn arriveerde 20 Nov. van Newyork te Rotterdam. Advertentlën. Getrouwd: W. VISSER en A. DEUTZER. Volstrekt eenige en algemeene kennisgeving. V Bevallen van een JONGEN: J. A. H. ALDERS— Leyser. 21 Nov. 1901. Wordt gevraagd: Een fatsoenlijk, flink Dagmeisje, niet beneden de 18 jaar. Adres: Burgwal No. 9. Mevrouw WIJSMAN, Kruisweg 47, vraagt direct een Voor NOODHULP of voor VAST. Zich persoonlijk aan te melden. Gevraagd een nette Burger jongen om in het kruideniersvak opgeleid te worden, bij W. B. KORTEBEIN,Amsterdamstraat28. In een banketbakkerij kan een nette Leerling geplaatst worden boven de 16 jaar. Brieven onder No. 4714, bureau van dit blad. Wordt gevraagd met 1 Decem ber e. k. op een kantoor, een jong- mensch, aanvang salaris f 3.p. week. Vooral goede hand schrij vende, Brieven onder No. 4724 bureau van dit blad. Gevraagd door eene Dame op leeftijd, een Zit- en Slaapkamer met pension in een stil gezin op vroolijken stand aan- of in de na bijheid van tram. Opgaaf van prijs enz. s. v. p. onder letters M. E., Adv. Kantoor, Ripperdapark 15. Een Heer vraagt tegen 1 Dec.a.s. eene gemeubileerde Kamer met Pension, behalve 's Zondags. Om trek nieuwe buurt achter Station Haarlem. Brieven met prijsopgave ond. lett. M. 450 Ned. Kiosken-Mij., Rotterdam. Een heer z. b. b. h.h. zoekt zoo spoedig mogelijk gemeubileerde Zit- en Slaapkamer met Pension. Omtrek station. Brieven onder no. 4725 Bureau van dit Blad. f 20 PIANO f 20. Te koop aangeboden een goed onderhouden PIANO. Br. onder No. 4723 bureau van dit blad. (Particulier Kapitaal) voor le en 2e Hypotheek. Ook met en zonder borg, aan vertrouwbare personen. Billijke condiën. Brieven »Ho!landia«, Singel 281, Amster dam. postzegel voor antwoord in sluiten. Een in goeden staat zijnde Vleoschmachiue, welke op de toon bank geplaatst kan worden. Kamperstraat 6c. Inschrijving voor alle cursusser (aanvangende met Januari). Maandags 3—4 uur en Vrijdags van 23 uur Wilhelminastraat 17 en Vrijdags van 31/,4uur Nieuwe Gracht 3. De Directrice, Mej. GALLEN- KAMP, is alleen op deze uren voor schoolzaken te spreken. HAARLEMSCHE Schouwburg -Maatschappij. Telefoon 579. Zondag 24 Nov. 1901 Buitengewone T ooneel voorstelling door het Nederlandsch Tooneelgezeischap „Het Vrije Tooneel". Bestuurders: B. DELMONTE en A. KATTERMOLE. of het leven van een Dobbelaar. Beroemd Drama in 0 Bedrijven Aanvang 8 uur. Balkon fl.50, Stalles f 1.25,4ste Loge 11.Parterre f0.75, 2de, Loge t'0.50. Gaanderij f0.30. Prachtige, Fijne verkrijgbaar, bij T. A. Donnée, Kl. Houtstraat 6i. Ondergeteekende beveelt zich beleefd aan voor 't vervaardigen van toepasselijke verzen en ge dichten voor alle feestelijkheden. W. Nederkoorn, Weverstraat 11. Ontvangen Dessert-Hazelnooten. Kruisweg 47. Telef. 369 Kantoor: JACOBIJNESTRAAT J. Weder ontvangen: a la Mayonaise, a la Tartare, a la Sauce vin blanc, per flacon van 6 filets. Groote verscheidenheid Extra fijne Goudsehe- Leidsche- en Edammer Roomkaasjes. ONTVANGEN van TIELEMAN en DROS, in liter- en halve liter-blikken. J. v. d. LAAN, Rivierviachmarkt 13. TELEFOON 545 Alle Vleeschwaren worden ma chinaal gesneden met de nieuw ste snijmachine. Aanbevelend, K. v. d. HAAG EN. II. Pander Jz, Vraag: Mijn welbekende bij gewicht f per 5 ons. Prachtige sorteering LUXE DOOZEN in alle prijzen. Kistjes van 5 ons f I, Kruisweg; 4t7. Telefoon 369.

Haarlem's Dagblad | 1901 | | pagina 3