ffooÉis mat Tui», L'Aventurière Het Spook-Hötel. Nette Dienstbode Gordijnnaaister, De gemeenteraad zal Woens dag 4 December bijeenkomen om de klacht te behandelen, ingebracht te gen het raadslid W. Stolp, die, volgens de hoeren Heenk en Wefers Bettink, artikel 24 der gemeentewet zou heb ben overtreden. Het door* die rechtbank afl'hietr dien 3en October 1901 gewezen vonnis Ca. Amtowi© Sohjoltfceaii, vrachtrijder ie Lei mitidlen, waarbij dieze is ver oordeeld) tot- 6 maanden gevange- arisstiraf tea- zake van oplichting, bevestigd! door het Gerechtshof te Ameteirdlam. Bij dJeni sltlaf van het korps brand)- blussc-hiers alhier zijn benoemd: tot) 2e oarnimianidianlt die heer J. C. Griamer, thans 2e adjudlajnit; tot le aid'ju'diainit dJe heer J. W. Daaide-y Hz., 'thialns le liuiirtJenant; tot 2e ad judant die heer J. J. Beccaró, thans sergeant-majoor. R. K. Kiesvereeniging. Maandag-avond vergaderde de R. K. Kiesvereeniging te Haarlem in de bo venzaal van Café Brlnkmann. Tot be stuursleden werden in de plaats van de heêren C. G. Loomeijer Jr. en J. J. I. Kosters die als zoodanig bedankt had den, benoemd de heer H. J. Visser en de Lobel. Vervolgens werd door den voorzitter Mr. J. N. J. E. Thijssen eene voordracht gehouden over „Het Ko ningschap". In eene doorwrochte rede, schetste spr. het ontstaan van het Koningschap in de grijze oudheid, en wees er op hoe de geheele historie aanwijst dat de mensch altijd een gezag boven zich wilde hebben. Steeds spreekt de ge schiedenis er van dat het volk hun be- heerscher. Vorst of Koning koos uit de sterksten of meest ontwikkelden uit hun midden. In alle tijden door is dat zoo geweest. De middeleeuwen toon den aan een despotisme van vele vor sten, waardoor men een politiestaat kreeg, waarin de Vorst een oppermach tig heer en gebiedier was. Doch daarmede was het Volk niet tevreden en kwam tot uitbarsting, waarvan o. a. de Fransche revolutie getuigde. Doch daarna kwam dte zucht tot het hebben van een gezag weer bo ven en kwam Napoleon, een genie der genieën aan de Regeering. Vervolgens wierp spr. een blik op ons Koningschap dat dateert uit den tijd van Prins Wil lem de Zwijger. In korte trekken ging spr. nu de geschiedenis na en wees er op hoe na de Fransche Revolutie hier te lande een telg uit het oude Vorsten huis Willem I. als Koning werd uitge roepen. al weder een bewijs dat het Volk een heerscher wilde hebben. Geenszins was spr. het eens met hen, d"ie de Koningin beschou wen als iemand, die een groot salaris verdient, en die zeggen „de troon is slechts een ornament", maar gaarne onderschreef spr. de woorden van Dr. Schaepman, die zeide „De troon is het fundament der Maatschappij, de sluit steen van het gewelf, die boven alles staat, die 't geheel in elkander houdt." houdt." Aan ons Vorstenhuis dat stëeds voor het heil van het Nederlandsche Volk heeft gestreden, zijn wij veel verplicht en daarom past het ons de telg uit dijt Vorstenhuis te waardeeren en lief te hebben. Met de beste wenschen voor H. M. de Koningin uit te spreken, be sloot spr. zijne keurige voordracht, welke o. m. door eenige geestelijken was aangehoord. Gevonden voorwerpen- Een. portefeuille, waarin een boekj en potlood, een lederen tabakszak.een gouden oorbel, een bril in étui en een boezelaar. gebracht van f 550 op 500, terwijl de bond J 600 wenscht te zien aangeno men. Vervolg Nieuwstijdingen. Tweede Kamer. Memi oeömt ants uit Den, Haaig: Bij voortzetting Indisch» begroe iing stelde die heer Fock cm motie voor om dikt jaar dte' voor bet exa- mem geslaagde Indische ambtenaren vergoeding: van renskostem maar In- Ldiic te- veirloeiniemi. Na eieoig diebat werd die beUiantdJelinig dlezor motile verdaagd!. Den heer Van Kol werd verlof ver leend bij de algemeene beschouwin gen Staatsbegrooting te interpellee- ren over voornemens dier regeering in zake Zuid-Afrika, meen* bepaaldelijk over de concentratie-kampen. Brand. Hedenmorgen omstreeks half zeven werd de hulp van de brandweer inge roepen voor een vrij ernstigen brand aan liet Zeeburgerpad te Amsterdam. Onder nummer 38 aldaar is begrepen een vrij groote boerderij, bewoond door de families Fokker en Kroon. Zonder dat iemand zeggen kon hoe de brand was ontstaan, zagen de bewo ners plotseling rook en vlammen in het achtergedeelte van het huis. Men poogde het vuur nog te blusschen, maar dit gelukte niet. Men moest zich dus bepalen tot het redden van eenig vee. Inmidels was de brandweer opge scheld en rukten onder bevel van den hoofd brandmeester R. Boele Jr. een stoomspuit en een handspuit le klasse aan, welke laatste, zeldzaam gebruikt in de laatste jaren, onmiddellijk in werking werxl gesteld. Terwijl de stoomspuit tot werken ge reed was gemaakt, werd de dichtstbij zijnde Vechtkraan opgezocht, die men door ettelijke meters slang uit te leg gen, bereiken kon. Daar dit over de spoorbaan moest geschieden, gaf de heer Boele bevel de rails te ondergraven en de slangen daaronderdoor te leggen. Toen van drie zijden aldus water kon worden aangevoerd, was men spoedig het vuur meester. Achter het bedreigde terrein stond een hooiberg, toebehoorende aan D. Wolvetang, die in brand geraakte en zooals gewoonlijk gaf de brandende massa heel wat werk aan de mannen van de brandweer. Alles was verzekerd. Ongelukken hadden niet plaats. Een tapster is bekeurd, omdat zij aan een kind, beneden den leeftijd van 16 jaar sterken drank in het klein verkocht. Op 27 December a.s. zal het vijf en twintig jaar geladen zijn, dat de heer H. van den Berg, arts, in functie trad als lid van de geneeskundige armen- commissie. Omtrent die oveaicUracht van ,,d)e Kroon" vemnerajen wij nesten" nog dat het bod door dletn heeir Btaccari gedaan raedfe tot 110,000 is geste gen., em diat vam die hoeren Bertling, Stom en Balein, diiie het eerst 100,000 geboden hadldlen, tot f 110,087. Aiis dla/t zoo voort blijft gaanwordt bet eem prachtig zaakje. Naar we vomeantem is den beer, Leuven, Groote Marikit, gevraagd! of hij genegen zou zajm het peareel te verkoopen. Over plannen en be doelingen laat men zich niet uit. De heer Leuven is wel bereid het perceel te verkoopen. Uit de Omstreken. Heemstede. Door het Hervormd) kerkbestuur al hier zijn circulaires rondgezonden waarbij bijdtragon worden gevraagd ten behoeve dtetr verbetering der pasto rie. Overveen. Geslaagd voor het examen in dien postdienst, die heer A. C. L. Algie te Overveen. Beverwijk. De raad dezer gemeente zal weder om vergaderen op Donderdag 28 de zer, des morgens te 9 1/2 uur. Het bestuur der afdeeling Kennieaner- landi van de Bond) v. Ned. Ondterw. heeft heloten een adres te zenden aan Ged. Staten, met het verzoek die on langs vastgestelde regeling de sala rissen voor onderwijzers aldaar niet goed te keuren. 't Aanvangssalaris is daarbij terug-1 De boycot. De Londënsche correspondent van do Vorwarts" heeft aan een aantal Engelsche schrijvers en leiders der werkliedenpartij gevraagd: Zou de boycot de heerschende klassen in En geland er toe kunnen brengen, zich uit de republieken terug te trekken, resp. de Boeren aanneembare vredesvoor waarden aan te bieden? Welke uitwer king zou een boycot op de Engelsche vakvereenigingen, honden en vooruit strevende elementen oefenen? Ziehier iets uit de antwoorden. Sydney Webb zegt, dat bijna het ge heele Engelsche volk, niet alleen de „heerschende klassen", meent, in de zen oorlog het recht aan zijn zijde te hei ben, niet het minst juist in de ar beidersklasse. Hij verwacht, dat 99 pCt. der bevol king zich tegen terugtrekking uit de republieken zou verzetten. De meenin gen verschillen enkel over den aan de geannexeerde republieken te verleenen graad van autonomie, niet over het on vermijdelijke der annexatie zelve. De boycot zou het buitenland evenzeer treffen als Engeland, meende Webb verder. En ten slotte oordeelde hij, dat de boycotbeweging de Engelsche soci alisten sterk van de Duitsche en Hol- landsche zou vervreemden. Hij was van meening, dat er geen beter middel was om volken tegen elkaar op te zet ten dan het boycotplan. G. B. Shaw wijst er op, dat hij niet Engelschman, maar Ier is, en drukt ook zijn afkeer van het plan uit. Hij acht het plan nog dwazer dan het voor- van een internationalen boycot de Parijsche wereldtentoonstel- stel van 11 ling, dat in Engeland destijds geop perd werd. Hij is overtuigd dat de Duitsche socialisten gemakkelijk zul len kiezen tusschen Paul Kruger met zijn Bijbel en de onvergelijkelijk hoo- ger ontwikkelde organisatie zooals Engeland te zien geeft. Keir Hardic meent, dat de boycot op een groote dwaling berust, en zegt, dat, hij.de kansen op vrede slechts kan ver zwakken. Ook praktisch lijkt het plan hem onuitvoerbaar. Steadman, die met vele vakvereeni gingen in verbinding staat. zegt. dat de boycot geen succes kan hebben en zelfs, als hij succes had, op de regee ring toch geen invloed zou oefenen. Alle ellende ervan zou op de arbei ders neerkomen. De bekende Stead, ten slotte, heeft zich bepaald tot de verklaring, dat hij van de dokwerkers van Europa, slecht georganiseerd en in een slech ten finantieelen toestand, zulk een of fer niet mag verlangen. Tuf-tuf. Een kostbaar apparaat.' „De Kamipioen." geeft die volgende parodie op de talrijke bepalingen iiix vtezBchüiJandle reglementen ter re geling vatni luet rijden met autocars. Dezer dagen (we schrijven 1903 en die. aandacihiliige lezer zal beameir- ken dart, hert; woord! „automobiel" tot het verleden behoort) hadden we het genoegen kennis te 'mak-en met een hoogst praktische uitvinding. Zooals aneat weet, is een dwr scha duwzijden van den stieaikstankspcuU dte noodzakelijkheid tot het meevoe ren van het vergunmiiigsnagnster. Hoewel bij snorwagens van het laatste, speciaal voor Holland ge bouwde modiel een soort bunker mefcj klepliafeLtje is aangebracht, om don zwanen foliant een veridfrg plaatsje te kunnen "even en hem van- den bok af met betrekkelijk geringe moeite te kunnen hanteeren, blijft] het toch immer eon lastig en tijd- nooveodl iels, bij navraag de ver- eischte vergunningen- op te slaan en aan. den ootntrol'eerenden beambte te toornen. ..Nu heeft eon bekend ingenieur te Am&beirdlam er iets op gevonden om dien vergunniingsplichtigen roertsfciieHmjan het vertoaraeai zijner vergum ui ogen buitengewoon makkelijk te mtaken. De u-itvindling bestaat uit een etektro-automati- sctoemi vergunmingen-klapper vol gens hlet draaisch ij foystoe.m. Op don bok van deen stienksbank van bedoelden ingenieur bevindt zich, ondier het onimiidldelilijk bereik van den bestuurder, een' seotorvortmig toetsenbord! muat honderd1 toetsen. Deze zijn voorzien van alfabetisch gerangschikt» opschriften. Elke toets hiedlt plaats voor vijf inscrip ties en werkt door een hoogst ver nuftige combinatie van een hef boom- en tandrad-overbrenging op een in vijf posities verstelbare draaischijf. Op elke dtraaiischijf nu kunnen vijf stienksrtank-vergun ningeo warden- vastgehecht, die naar willekeur beurtelings ver schijnen achter een beschermende glasplaat aan het voorgedeelte van het rijtuig. Onder deze giiasplaat bevindt zich bovendien een numora- teur, waarin de bietser de hem verstrekte provinciale en gemeen telijke mummers kan- laten ver schijnen allies dloor e.en eenvou dige bespeling van het toetsenbord. Op een -tochtje in de omstreken vam 's Gravemhage hadlden we gelegen heid, ons omtrent de accurate wer king van het toestel te overtu/igem. Ter hoogte van Kwakebcüam door een ambtenaar met de roodte sig naalvlag aangehouden tot het doen comitrol'eerien cletr vergunningen, be speelde, de uitvinder zijn instru ment miet een verbluffende vi-rtuio- ositeit. ,,Op de beleefde vraag: „wat vee- langt mieneer?" redtleierde die be ambte zijn Lesje: „Uw rijksv.ergun:- niing?" „Tik, tingeling" deed het toestel onder een mollig toeisdJrukje. en ach/tor de glasplaat verscheen het offioieeil document. En daarna ging het volgens het rijtje. „Uw provin ciale vergunningen'tilk, ting! ting! yiergiunning voor Kwaikel- dam? tik, ting- WaUierBchapsver- gunnimg voor Knollendam ting ting! Oonsent voor den Eendlen/pol- der? tangeling, tik, tik! De man stond eenvoudig verbluft en maak te. terwijl OQuae vergunning-virtuoos glimlachend de voorgeschreven rij- tuig-paardsnolheid inschakelde, een anidendaniigen dliienaar. „Een bezwaar -tegen dit apparaat, dat nog miet im den handel is, lijkt ons de zeer hooge prijs. De stienk-, stahker, die met de autonitedten règle" wtt'l zijn en geen gevaar wil loopeo, wepwns het niet-oompleetj zijn van dié vergunning-collêctie, hooge boete of hechtenis op te doem] en. zijira rijtuig in beslag te mermen, zal zich- echter -niet lang be- dentkenl, aflvoneaas over te gaani tot aanschaffing van een- instrument, dat juiiet dèn de grootste vreugde verschaft wanneer de verzameling vergunningen geheel compleet is." eene lijkschouwing te Sainte-Agathe gedaan. Men heeft tot heden nog geen spoor van den dader of de daders van den moord. De ontsteltenis is zeer groot in geheel het Loire-departement. Een kordate juffrouw. De gouverneur van New-Jersey, de heer Voorhees, ging onlangs naar de tentoonstelling te Buffalo. De vice- gouverneur werd ziek en nu nam mej. Agnes Gill, regeerings-snelschrijfster en typewritester, het bewind in han den. Zij voerde de briefwisseling, ge bruikte het staatszegel of 't. zoo maar niets was, eischte van een nabuurstaat o. a. de uitlevering van een misdadi ger, kortom, kweet zich allcrvoortref- felijks een week lang. tot de heer Voor hees terug was, van de regeeringstaak. Zij ia 22 jaar oud en heet nu in de wandeling nooit anders dan: „Gouver neur Gill". Een eehtDaar. Kadivlc, te Martin (in Croatie) is gevangenge nomen, wegens het gedurende zes maanden in. een varkensstal opgeslo ten houden van een oude blinde tante. Romelnsche wijn. De Deensche consul en zijn vrouw te Rome. Johann Hoffman, deden op een der laatste prachtige zomermiddagen een wandeling buiten de Porta San Giovanni Zij gingen in een der vele „osteria's" om zich te laven met een dronk van de vurigen Romeinschen wijn. Het café was vol bezoekers, van wie eenigen blijkbaar reeds al te veel aan Bacchus hadden geofferd en de noordelijke gasten tot mdkpunt van hun plagerijen maakten. Een gamin der Tiberstad begon zelfs de vreemde signora met sinaasappel schillen te gooien. De Deensche con sul protesteerde krachtig tegen deze ongepaste scherts, maar daar hij wei nig Italiaansch verstond, bereikte hij een allesbehalve gewenscht resultaat. Het gelach van den een en de toorn van den ander werden grooter; ten slot te werd het zoo erg, dat een der ruzie makers zijn glas en den inhoud me vrouw Hoffman in het gezicht wierp. De consul sprong op en greep den Italiaan bij de keel; het volgende oogenbllk flikkerden er messen en on getwijfeld zou dit wijntje den Deen slecht bekomen zijn, als niet de com mandant van het naburige fort BasaM- no, vergezeld door eenige soldaten, op het rumoer was afgekomen en zij het gepeupel uit alkaar gedreven had den. n>ern onder d-e mijnwerkers die met de algemeene werkstaking nog wat willen wachten. Nu zouden zij clan voortoopig eens willen afwachten wat die Kamer maakt van de wets ontwerpen over de pensioenen dor mijnwerkers eoi «den- achturigen wenkidlag. Burgerlijke Stand. Bevallen: 24 Nov. M. H. Eveleon E volei n, z.: 25. M. Bok—Klok, d.; 26. M. R. M. BlomSteiji», d.: H. Ligtenberv—die Boer, d.; M. G. Wi- bijer1Uitzetter, z. Overleden: 23 Nov. G. H. Oamem, 3 j.. z.. Kortte Lakenstraat Telegrammen. ARGENTlNlë EN CHILI. BUENOS-AYIÏES. 20 Nov. (R. O.) De bel-c-kkmere.rt tusschen- <k- An gomtijinsohe Republiek en Chili, die eediert eenigen tijd gespannen waren ten gevolge dien' onvoorzichtige hou ding door die Ghileensch-e Regee- ri-ntg aangenomen-, zijn thans weder opgehelderd. Men kaïn verzekerd zijn. dat de bezwaren door de Ar- geratijmsche regeerinc geopperd be treffende heit openstellen van een weg door Ghnii in bet betwiste ge bied een voor de Aigemtijnsche Re publiek eervolle oplossing zal krij gen Het conflict zal daarmede ge ëindigd zijn. Neder t sin tlsclie ï*rot eNtan ten bond. DONDERDAG 28 NOVEMBER, des avonds ooi acht uur zal als spreker optreden Dr. H. IJ. GROE NE WEGEN, van Rotterdam. HET BESTUUR. De eerste auto-maker Napoleon I 9chijnt den eersten auto mobiel-maker ontdekt te hebben. Hij heeft nL zoo heeft men uitgevonden in een memorandum de aandiacht der Fransche Academie gevestigd op een zekeren Cugnot, die beweerde, een wagen alleen met stoom over den weg te kunnen doen voortbewegen. Een proef mislukte, daar de wagen ee nongeluk kreeg. Cugnot was al zijn geld kwijt en zou van honger zijn om gekomen, indien Buonaparte, die in tusschen eerste-consul was geworden, hem niet een jaargeld) van f 500 had doen uitkeeren. Van verdere proefnemingen schijnt echter niets gekomen te zijn. Berst moest de spoorweg nog komen, voor dat eindelijk de autokar werd uitge vonden. Aankoop van een spoorweg Het parlement van Nieuw-Zeeland heeft de regeering dier kolonie gemach tigd tot den aankoop van d'em Manawa- toe-spoorweg voor 952.000 pond ster ling. Een kunstmatig eiland. Te Neuchfttel, in Zwitserland, wordt een plan overwogen, om midden in het beroemde meer van Neuchétel een eiland te maken. De verwezenlijking van dat plan wordt vergemakkelijkt door het bestaan van een heuvel, die zich ondier water bevindt. Natuurlijk zal het cetrste gebouw, dat op het eiland opgericht zal worden, een hotel zijn. Moord op een pastoor en zijne diens tb oae. Uit Montbrison wordt aan de Petit Bleu geseind: De pastoor van Sainte-Agathe-la- B outer esse en zijne dienstbode zijn gis teren-nacht vermoord geworden. Hunne lijken zijn 's morgens ont dekt. de wonden ?ijn afschuwelijk, "et parquet van Montbrison heeft. De magere jongeling. Een hard studeerend jongeling liet een scelet fotografeeren en zond dat aan zijn moeder: „Door het harde werken der laatste maanden schreef hij ben ik on gelooflijk afgevallen. Niets past mij meer, alles Is mij te wijd, ja ik ben tot onkenbaar wordens toe vermagerd en ten bewijze zend ik u mijn laatste fotografie. Ik zal de eerste weken eens rust gaan nemen en wat ontspanning. Vraag, lieve moeder vader om mij geld te zenden voor nieu we kleeren etc. Reeds den volgenden morgen kwam er een telegram: „Karei! Fotografie gezien. Laat gelegenheid niet ontsnappen om Je bij Barnum en Baily te verhuren. Ze zijn nog te FailliBsem enten. Uitgesproken. Groningen, 22 November. J. H. F. C. Kippenbroek. deurwaarder bij de recht bank te Groningen. Rechter-commis- saris: jhr. mr. W. Albenda van Eken- stein. Amsterdam, 22 Nov. W. A. A. van Slooten, zonder beroep, te Amsterdam Rechter-commissaris mr. T. Henny Geëindigd!; J. Arons, te Amsterdam; P. Veer man, te Gouda. Familieberichten. BEVALLEN. 22 Nov. H. KaterSnatager, D. Amsterdam. 24. B. H. van Willigen berg-—Zegers Veeokena, Z. Bloemen, daal OVERLEDEN: 22. J. Spaander, jd„ 21 j. Berkhout. 22. Wed. G. S. van den BergBunjes' 65 j. Amsterdam. 22. Jkv. U. A. A. ba ronesse van Tuyll van Serooskerken van Heeze, Leende en Zesgehuchten. 96 j. Heeze. 23. J. M. Cassing, jd., 36 j. Amsterdam. 23. R. Berkey Sr., 70f, Amsterdam. 23. Wedi F. Kampf— Kemn. 92 j. Vreeland. 23. M. Schrij ver, 67 j. Amsterdam. 24. Wed. D. H. Smit—De Bock, 84 j. Stoomvaartberichten. Brussel. Uw Vader". Ontploffing in een klooster Een vreaselijk ongeluk ia gebeurd m een vrouwenklooster te Gouarec. in Bretagne. Op het oogenbük, dat een zuster het acetyleenloeatel laadde, dat de verlichting bezorgt, had een ont ploffing plaate. De zuster werd op de plaats giedood. Vree8elïjk drama. T© Clarence hadden een dame van laar en jongmensoh van 20 jaar hun huwelijk aangekondigd. Er werden zooveel spotliederen op dit hu welijk gemaakt, dat de bruid rich op- fa mg ten huize van een vriendin. De bruigom sprong daarop in het water en verdronk. Brand in een mijn. Twee mannen, diie in de Baby-mijn te Blue-Field, in het westen van den Amerikaanschen staat Virginië, wa ren afgedaald, om een onderzoek in te stellen naar de schade, door brand in die mijn aangericht, keerden na ge- ruimen tijd niet terug. Personen, die hen gingen zoeken, moesten onver- richterzake terugkeeren, omdat het mijngas hen bedwelmde. Eén hunner was bewusteloos geworden en zijn toe stand is bedenkelijk. Het bleek tevens, dat de brand nog met groote hevig heid voortduurt. Te Milaan staken de werklieden aan de gasfabriek. De maatschappij die de fabriek exploiteert, heeft de sta kers door ander personeel vervangen, De stad is voldoende verlicht, maar enkele fat rieken die gasmotoren ge bruiken, hebben opgehouden tc wer ken. Daar de maatschappij weigert te onderhandelen zoolang de stakers het werk niet hervat hebben, hebben de laatste» besloten voet bij stuk te hou den. Vertegenwoordigers van werksta kers uit Genua en Alexandria, die in dienst van dezelfde maatschappij zijn, vereenigden zich niet dit besluit. De .mijniwertkers iai het bekken van Anain, h'ebben 'bestolen het wenk tie bervatleo, imdlieni geeui hunmter wegens die gehouden sta king zou warriten ontslagen Over het algemeen begint, die in vloed grooter te wordtem van diege- Het stoomschip Salak, van Rotter dam naar Java, passeerde 24 Nov., des voorm., Gibraltar. Het dubbelschroefstoomschip Sindo- ro arriveerde 24 Nov. van Rotterdam te Batavia. Het stoomschip Ardjoeno, van Java naar Rotterdam, passeerde 25 Nov. des ochtends Dover. Het stoomschip Koning Wilhelm I, van Batavia naar Amsterdam, passeer de 24 Nov. Gibraltar. Het stoomschip Madura, van Am. sterdam naar Batavia, passeerde 24 Nov. Gibraltar. Hert stoomschip Prins Hendrik, van Amsterdam naar Batavia, arriveerde 24 Nov. te Southampton. Het stoomschip Prins Willem V ar riveerde 25 Nov. van Paramaribo te Amsterdam. Het stoomschip Amsteldijk, van de HollandAmerika lijn, van Newport News naar Amsterdam en Rotterdam, passeerde 25 Nov. des voorm. 8 uur Wight. Het dubbelschroefstoomachip Rijn dam, vau de Holland—Amerika lijn, arriveerde 24 Nov. van Rotterdam te Newyork. Het stoomschip Polyphemus, van Amsterdam naar Java, vertrok 24 Nov. van Liverpool. Het stoomschip Memnon vertrok 24 Nov. van Liverpool naar Singapore. Het stoomschip Merapi, van Rotter dam naar Java, vertrok 25 Nov. van Perim. Het stoomschip Ardjoeno arriveerde 25 Nov. van Java te Rotterdam. Het stoomschip Madura, van Amster dam naar Batavia, passeerde 23 Nov. K;»ap St Vincent. Advertentiën. Bevallen van een Dochter. E. M. VAN LEEUWEN- van Velthuijzen. Haarlem, 25 Nov. 1901. Voor de vele hartelijke be wijzen van deelneming, ontvangen bij het overlijden van onzen ge liefden Vader en Behuwdvader aen Heer JONAS JAN WITSEN, be tuigen wij onzen oprechten dank. Uit aller naam, J. J. WITSEN J.Jzn. Haarlem, 26 Nov. 4901. Voor de vele bewijzen van deelneming ondervonden hij het overlijden van mijn innig geliefden Echtgenoot ADRIAN US KUIJPER, betuig ik mijn hartelijken dank aan familie, kennissen en vooral aan zijn vrienden, voor de laatste eer den overledene bewezen. Uit aller naam. Wed. A. KUIJPER—de Boer. Toumées VAST. (8e Année). THEATRE D'HAARLEM. Bureau k 7 h Rideau k 8 heures. Jeudi 28 Novembre 1901 Representation de Gala ponr les Families, avec le concours de Mn" Reine DESCHAMPS De l'Odéon, de la Porte-St.-Martin et de l'Ambigu Le Grand Snccès de la Coiuédie- Frantjaiso Pièce en 4 Actes. d'Emile AUGIEB Couronnée par ('Académie Frangaise. Pririlège exclusief des Tournées TAST. Prix des Places: Balcons, 2.50; Stalles, 2,Premières l oges, 1.75; Parterre, 4.50; Deuxiemes Loges, 1.Galerie, 0.50. HAARLEMSCHE Schonwburg - Maatschappij. Telefoon 579. Vrijdag 29 Nov. a.s. door den Tivoli-Scliouwburg van Rotterdam. Blijspel in 3 bedrijven. Het grootste laclisncces vau de 2ü8te eeuw. Balcon f 4.50, Stalles f 4.25, 4ste Loge en Parterre 4.2de Loge f 0.75, Gaanderij 0 30. Aanvang 7'/, uur. Onze Brievenbussen. Brieven op Advertentiën kunnen worden geworpen in onze vier eigen Brievenbus? jd i weten; Groote Houtstraat No. 140 aan liet liuls van den heer B. Lange veld bij het Proveniersbuis Anegang, hoek Groote Houtstraat, aan bet huis van den heer F. Hellingman. Kruisweg 41 hoek Heerenstraaiaandcu wia kei van den beer A. (X A. vanHemertenaan onze Bureaux, Kampeningel No. 70 vlak K de Turfmarkt. DE ADMINISTRATIE. LEOEBOER Co. Tel. 2098. AMSTERDAM Expositie van Nouveauté's, Fruits Confits de Nice, Konings berger en Lubecker Marzipan, Nougats, Chocolat F. MARQUIS, SUCHARD, LINDT enz. Marrons Glacés. Borstplaat, Chocolade-Blok- letters. gevraagd bg nette burger- menschen, die zelfst kan werken, een goede burgerpot kan koken en genegen alle in de huisb. voork. werkzaamh. te verrichten. Goede behandeling. Goede referentiën ver- eischt. Br. fr. onder no. 30. Bnekh. W. F. HOOGKAMER, Koning- straat 42. Gevraagd een bij J. PANDER, Kruisstrait 22. HH. Onderwijzers. Voor twee vrienden aa: geb. een gem. Zit- en Slaapk., netjes en degelijk pension, nett. st. Brieven fr. onder No. 4728 bureau \an dit blad. Een Heer zoekt in den omtrok van bet Frans Halsplein of Rip- perdaplein Kamer met Pension, tegen ca 32 p. maand. Aanbie dingen onder No. 4727 b. v. d. bl. Terstond te Huur voor een Dame twee ongem. Kamers, en suite met serre, keuken en tuin. Adres: Hooimarkt 20. Door omstandigheden te Huur en direct te aanvaarden een Lourens Costerstraat 45. Informa tiën te bekomen bij den Heer C. DROSTE, Leidschevaart 248 en bij den Heer G. F. EVELEIN Kruisweg 40. Wegens plaatsgebrek te koop een prachtige FICUS, hoogte circa 2'/, Mtr. Te bevragen bij LEEMANS, Krocht 42.

Haarlem's Dagblad | 1901 | | pagina 3