NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD. Meestgelezen Dagblad, in Haarlem en Omstreken. St. Nicolaas 1901. Dedoodevanden zwarten koffer. !9e Jaargang Zaterdag 30 November 1901. No. 30"-' HAARLEMS DAGBLAD ABONNEMENTSPRIJS: AD VERTENTIEN Voor Haarlem per 3 maandenƒ1.20 Van 15 regels 50 Gte.; iedere regel meer 10 Cts. Buiten het Arrondissement Haarlem Voor de dorpen in den omtrek waar een Agent gevestigd ia (kom der gemeente), P'Ü8 ^er Advertentiën van 15 regels 0.75, elke regel meer 0.15. per 3 maanden1.30 Jr Qroote letters naar plaatsruimte. Bij Abonnement aanzienlijk rabat. Franco door bet gekeele Rijk, per 3 maanden1.65 Reclames 30 Oent per regeL Afzonderlijke nummers0.02^ juFI. ab Bureani: Gebonw Het Spaarne. Kampersingel 70, vlak bij de Turfmarkt. Geïllustreerd Zondagsblad, voor Haarlem, per 3 maanden0.37>£ Telefoonnummer der Redactie 600. Telefoonnummer der Administratie 1JÏÖ. de omstreken en franco per post0.45 t»' Intercommunale aansluiting. Uitgave der Vennootschap Lourens Coster. Directeur: J. C. PEEREBOOM. Abonnementen en Advertentiën worden aangenomen door onze Agenten en door alle Boekbandelaren en Cooranfciera. Met uitzondering van het Arrondissement Haarlem is het uitsluitend recht tot plaatsing van Advertenti en Reclames betreffende Handel, Nijverheid en Geldwezen, opgedragen aan bet Algemeen Advertentie-Bureau A DE LA MAR Azn. te Amsterdam. Dit blad verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen Hoofdagenten voor het Buitenland: Compagnie Générale de Publicité Etrangèró Q. L, DAOBE Co. JOHN F. JONESaSucc., Parijs 31w* Faubourg Montmafire. I**mn Haarlem's Dagblad Tan 30 Nov. bevat o.a.: „Weg met Chamberlain"„ Eeu bandietenbende, Het duel in deu Duitschen Rijksdag, Een nieuwe samenzwering. Het „Times" tele gram Inbraak, Ned. Ver tot bev der Zondagsrust, Tournée Vast. Met liet oog op de St. Nicolaas- drukte verzoeken wy onzen ad verteerders, hunne annonces voor het Zaterdagavondiiummer, zoo spoedig en tijdig mogelijk in te zenden, opdat wij ze een goede plaats kunnen verzekeren. Bij late inzending ban niet voor opname worden ingestaan. DE ADMINISTRATIE. Politiek Overzicht. ,,Wog met Chamberlain, weg meil» zijm handlanger Lords Milner, weg mieit het geheele kabinet-Salis bury, en met het geheels pak hoa> geinige baant.j'eisjagers, waaruit die dloor d'e liberale Uiniiomiister veuv eteirkte Tory-pariji is saamgesteldi; en vóór alles: weg met Chamber lain-. die oorzaak van dien hieilloozen Ziiiidi-Afriikaanschein oorlog dlie de eer eenier vrije, over baar eigen lot beschriikkeinide oa/fciie bevlekt, die twieia kitóme vrije Staten poogt te berooven van hun onia-fhankelijk- he-iid eni hien daardoor im onuitspre kelijke eLlientdie» heeft gestort." Deze woordlem. schrijft die Lom- densobe ooimiespoindlemit van. de Voss. Ztg.", ai jon inliet ontleend1 aan een Duiitisohe pro-Boer courant; zij zijn opgeschreven uit den mond van Engellsche' arbeiders en van man nen uit demi burgerstand'. Mem kan eiken) dlag volop hooreai mn deze veroordeeidngeim der staatkunde van Chambeirlain, en im veel ster ker vorm. En do vrouwen vooral veroord'eeilen die politiek van jam mer en ellende: ,,Ik was vroeger itrotscli op mijn ïiationaliteit," zei- de een hooghartige Engelscho da me, ..doch sedert twee jaren schaam ik mij een Eingelscho te zijn". „Hoe gebaat Chamberlain ook moge zijn op het vasteland... hij wordt nog" meer gehaat in Enge land," zegt de correspondent der „Vbss. Ztg." En die haat. steeds zich uitbreidend in allo kringen der maatschappi j zal binnen korten tijdl. hopen: wij, leiden tot den val van het kabinet, waarvan. Chamberlain deel uitmaakt. Is het een wander, dat deze echo's to.t ons komen, wanneer we bv. de ..Times" hooren beweren, dot Kit chener nog slechts 45,000 man heeft o mde Boeren- te achtervolgen? Is het een wonder dan ook dat allerwege de kreet gehoord' wordt, dat er aan den heitloozen oorlog een eind moet komen? De prent van Gould in de „Westm. Gazette" brengt die gedJachüe in beedd. In een kamer staat John Buil voor het raam en houdt een papier naar bui-ten, met bet op schrift: Geien- voorwaarden. On voorwaardelijke overgave". En miet den rug naar hem toe staat een langgebaardie Boerenaan voerder, ook voor een raam-, met een papier waarop te lezen is: „Geen overgave. Volkomen onaf hankelijkheid." Buiten staan de twee partijen en juichen- dleze leuzen toe. Maar ach ter dien rug heeft zoowel John Buil ails de Boerenibevelhebber een par pier waarop staat: „Bereid! te on derhandelen". En het onderschrift luidt: „Als John Buil en Piet er nu eens wilden uitscheiidlen met uit hun ramen te schreeuwen tegen hun valk, en eens kalm miet elkaar ging-en praten, zouden zij weilLicht die zaken kun nen regalen. Waarom doem zij dat niet? Wat de oorlogstoestand betreft: De bewegingen- dor Engelschen in den „feitelijk" bijna geheel schoongeveegiden Vrijstaat houden nog steedls aan. Geen dag gaat er voorbij of er ko-men beruchlen van allerlei incidenten. „Central Newsllaeiint nu. diat Pitcher 24 Boe nen heeft gevangen genomen bij Ta- ensvleii in het district Beiïhulië. Of dit het gevotig van een gevecht, een verrassing, een vervolging of wat ook is geweest, blijkt mot. Het 2e Imperial Light Horse heeft een tref fen met de Boeren gehad bij Elands- riivierhrug in het district Bair- rismith, waarbij een korporaal en twee man aan Boereinzijdie sneuvel den. Twaalf republikeinen werden gevangen gemaakt, onder welke v-etdkomet Lauriewssom. Er wardt ven-dJer gesproken van schermutsetingen in de buurt van Parijs, van Frankfort en- op ver schelden andere plaatsen. Eieo uit Bloemfontein ontvangen telegram zoudio den indk-u-k kunnen geven dat de gevangennieming van Cornel is Kruger een ve-ldk ornet, die met z-es and-ere Boeren den En- gelschen in handen gevallen is, ook in den Vrijstaat is geschied'. Dit is echter niet het geval :deze Kruger is miet zijn strijdmakkers door een post der Zuid-Afrikaamsohe politie macht in d!e Magal-iesbergen verrast. Buitenlandsch Nieuws. Het Times-telegram. Bet telegram van de „Times" uit Pretoria, waarvan Reuter een uittreksel heeft geseind', luidt, wat uitvoeriger, als volgt: De Boeren die nog niet lang geleden heen en weer trokken-, waar zij maar wil den. zijn langzamerhand' gedlwcn- gen, zich binnen een veel kleinere uitgestrektheid te bewegen. Men moet, echter niet vergeten dat er nog 70 commando s bekend zijn, van 40 bat 500 man sterk, waarvan er 26 in Transvaal, 31 in den Oranje Vrijstaat en 13 in de Kaapkolonie opereerem. In Transvaal staan or ten noorden van de Deiarroa-lijin nog zeven com mando's, ten gebaile van omstreeks 1100 rruanr, zij kunnen over een ter rein van 30,000 vierkante mijlen heen en weer Hekken. De- belang rijkste van d'e ze benden zijn d'ie van Muller en H indien. (400 man) en van Viljoen (200 man). Ten zuiden van deze lijnen zijn er 11 benden., ongeveer 1600 man omvattende, waarvan het meerem- dieel zich ophoudt in die buurt van Carolina en Enimielo, waar zij in gemeenschap staan miet Louis Bo tha. Het doel van dleze comman do's schijnt te zijn om in kleine afdleeliinigen. de lijn over te steken in noordelijke richting. De acht overige commando's in Transvaal slaan i-n het westen on dier bevel van de 1-a Re-ij. Kemp met 400 man staat ben- westen van K rmge-rsdonp en -een ander oommian do van 400 nuani ten. westen van Klerksdorp. I-n den Vrijstaat zijn er 23 com- miaaido's ten oosten vain den spoor weg. Ten zuidien van-die linie blok. huizon van- Lady brand naar Bloem fontein staan ternauwernood' 400 Boeren die van. nabi j nagezet war den, en gebrek hebben aan' leef tocht. In d)e Kaapkolonie zijn er nog 13 commando's; 10 ten westen van de hoofdlijn en 3 in het noordoos ten. Een bandietenbende. De waardig bandietenbende, die onder den naam van. Uitlandor Co mité sedert het uitbreken van den oorlog te Durban e-n- elders zit te intrigeieren, te feestmalen en te schimpen, op de Boeren., dlie hem nu al ruim twee jaar van hun zwendel- kanto-nen to Johannesburg verwij derd houden, kan haar verbolgen heid niet goed' verkroppen en be denkt telkens wat nieuws om haar spijt en woede lucht te geven. De h-eeren bebljen nu aan Mi-Lmer ge vraagd om alle verbeurdverklaarde Boerenplaatsen ails Staatsdomein in bezi t te houden. Tot. de-ze plaatsen behooren van de kostbaarste Trans vaal sche grondleh. Voorts dringt het langvinger.ige gezelschap er op aan. dat de eigendommen van pre sident Kruger, die Eloff's, Wolma- rans en anderen, dlie zich niet hel> ben overgegeven, zuilen worden verbeurd verklaard', omdat al deze m-e-nscben voortgaan die burgers tot vec-hten aan te zetten, te-rwijil zij zelf rustig in Europa of Amerika zi tten. Nergens treedt zeker het diefstal en roof motief tot dezen oorlog zoo schaamteloos en duidelijk aan 't licht als in dergelijke verzoeken van zulk een zij-de. irieuwe samenzwering Men herinnert zich, hoe eenige dagen geleden te Johannesburg een groot aantail heden zijn gearres teerd' im verband m-et die ontdek king mn een nieuwe samenzwe ring. Het plan was, volgens Laf- fan. alarm te maken alsof de Boe ren een aanval op d'e stad deden, hetgeen, naar men hoopte, zou ten gevolge hebben, dat de Rand Rifles onder de wapenen zouden komen Be samenzweerders wilden zich dan van de geweren dezer dappe ren meester maken en de stad in bezit houden., terwijl de la Rey, in samenwerking met hen. eon aan val op de Engelsche troepen zoude doen. Er zijn schriftelijke bewij zen voorhanden, dat heit plan i-n overleg met de la Rey werd opge steld. en dlait de uitvoering ver traagd werd door zijn toedoen. Hij deelde de samenzweerders namelijk mede, diat hij- zajm aandeel in die onderneming voorlaopig niet kon leveren door de wonde aan zijn been, dlie hij bij Moedwil' heeft op gedaan. Ook een telegr-am aan de „Stan dard1" uit Du-rban verklaart, dót bet doel der samenzweerders was zich van de geweren e-n ammunitie der Randt Rifles miee-ster te maken. Het duel in den Duitschen Rijksdag. Den tweeden dag van zijrai nieuw samen-zijin, heeft de Rijksdag zich beziggehouden miet het tweege vecht te Instierburg. In- de vijf eer ste uren- van heb dtebait nam de zaak een zeer lauw beloop; Von G ossleir, dé- miiuisteir van oorlog ver klaarde, dat de Keizer van mee ning was dat dit tweegevecht had kommen em moeten voorkome-m wor den, Ook zou er een nieuwe Ka binetsorder van den Keizer verschij nen tot verhoeding van tweege vechten in het leger. Daar zoowel de kolonel vaan heit Insterbuaigscbe r-egiiment i-n kwestie als de bevel voerende generaal van het Oost- Pruisische legerkorps, waartoe het regiment behoort, hun antstag heb- Ixnt moeten nemen, omdat zij het twaegeveclit te Insberburg niet heb ben weten te verhinderen, of juis ter d'e bedoelingen des Ke-izers met betrekking tot beperking van het duel miskend hebben, zijn zoodoen de zulke groote, offers gebracht aan de bevrediging van de openbare verontWaard'iging, dat in den Rijks dag over het lnsterburgsche duel zelf niet veel meer te zeggen was en al teen het gebruikelijke princi- pieele debat ove-r het dliel als vast staand gebruik gevoerd kon wor den. Wat de zaak zelf lïetrof, was de nie-cledeet'ing nieuw dat d'e verwon de luitenant Blaskowitz bea'cid was zijn veranitsch.nldigkig aan te bie den, wat echter naar het schijnt door deu raad van eor niet toegc- staan werd. De minisber van oor log zei dit weliswaar niet met zoo veel woorden, maar hij gaf het be verstaan. Vandaar ook dat 's Kei zers toorn neer is gedaald op de hoofden van den regimentskolonel en de-n generaal. In het betoog van Bebel maakte den mieester» indruk dat de Keizer, doordat hij in zijn edicben over het tweegevecht als over een gerecht vaardigde instelling ondier de offi cieren handebde. tegen de wet e-n de grondwet inging e-n niet veront schuldigd kon worden met de bo- I bewering dat de Keizer boven de web stond. Hij had den eed ge daan op de grondwet en daarmee bezworen de wetten te zul let» hand haven. In de strafwet van. het rijk was. het duel verboden. Hij mocht dus niet over een wettelijk verbo den handel imig spreken ails over een zaak die ondier ze-kere omstandig he den in het officierskorps geoorloofd was. Togen deze logica kan zelfs een conservatief niets inbrengen.; maar in het teven zijn er nu een maal vele onlogische dingen. Dr. Munekol, van de vrijzinnigen, gebruikte in zijn anders niet veel bebeekememde redevoering een woord, dat insloeg en veel instem ming vondl, door het tweegevecht een .aristocratische baa'baarsc-h- heidi" te noemen, die, helaas, in. de mode was, omdat zij in hoogge plaatste kringen i-n eere gehouden werd en nu ook in andere klassen navolging vond, zoodat iemand di-o als burger-student of officier een duel bad gehad, zich reeids half van adel voelde. Algemeerie berichten. DE OORLOG IN ZUID-AFRIKA. Een telegram van den generaal- commanidant te Kaapstad van Woiemsdia"- aan het Departement van Oorlog meldt, dat een schrijven ont vangen is van den Boereib-comman- diant Fouché, waarin dleze mede deelt, dat hij twee Engelsche solda ten gevangen genomen bij Dor drecht 16 November, heeft doen doodbehi-etien. Dri e-en-twintig-du-i zend onsen goud, die door cDe Boemen-re-geering waren opgecommandeeird van (te mijneigenaars eai teruggevonden weiden in de munt te Pretoria, hij de bezetting diieir stad door de Em- gelschen, zijn aan de eigenaars te ruggegeven De autoriteiten hebben kennis go- geven, dat die prijs van- dynamiet met ingang van 1 October jl. is ver minderd met een pond sterling por kist; 9000 is aan de mijnen terug betaald, als zijndfe te veel betaald bij het gebruik van dymaimiet se dert den dag waarop dit besluit in werking is getreden. ALLERLEI. Dinsdagnacht is op den Wahash- spoorweg bij Soraeca een naarhet westen -t-ooniemlc- {re in. bestaaiide uit twee waggons vul landverhui zers en vijf andere waggons, in botsing gekomen met een van (te andere zijete komenden trein. De eerrtgen -mJ - trein werd verbrij zeld) en geraakte in brand, ook d« oo-iwaa. - gaande trein werd ern stig l)eschadigrt. \"olgens de laatste berichten zijn er 80 menschen go-'- dood en 10 gewond, waarvan 25 zwaar. Stadsnieuws. Haarlem, 29 Nov. 1901. Ons blad gaat weder met gTo-ite schreden vooruit. Elke week heeft onze .'tdministratie tientallen nieuwe abonnés in te schrij ven. In eene op 4 December a.s. des mor gens ten 11 ure te houden openbare vergadering van den Raad van State, afdeeling voor de geschillen van te- stuur, zal worden behandeld' het door P. Coolon te Santpoort ingesteld be roep tegen het besluit van Burg. en Wetli. van Haarlem, waarbij hem ia geweigerd vergunning om cene iu- richting tot het pasieu rise eren van melk te vestigen i-n liet perceeJ aan den Kruisweg no. 76 alhier (hoek Park- Laan). Voetbal. A.s. Zondag zal op bef terrein aan den Schotorweg de wed strijd Kennemerland I—Unitas voor de lc klasse II. V. B. plaats vinden. Teyler. In de zaak der nalaten schap van Pi eter Teyler van der Hulst te Haarlem, worden thans op verzoek van den heer J. J, van Beest te Culem- borg, voor de Ilaarlemschc rechtbank d<m 11 en Februari a. s. gedagvaard alle mede-erfgenamen in voornoemde nalatenschap, om namens den ei-scher te hooren concludieeren tot die nood zakelijkheid eener boedelscheiding. Procureur van den eischer is de liecn mr. L. Gh. Kronenberg te Haarlem. Feuilleton. Vrij naar het Engels h van MAARTEN MAARTENS. 19. Ik zou hem gaarne eenigen tijd van cte baa-n gehad hebben. D n zou zeker de eeai of andere aanwij zing. hel een of andere nieuwe ge zichtspunt zich opdoen. Maar Aus ten hic-ld aan op blijven. Het was besloten dat ik dien nacht naar Pa- rij? zou vertrekken en daar naar bevind van omstandigheden hand'e- len. Ik kon niet ontkennen- dat van Austin's standpunt dat. hel best was, wat gedaan kon worden Ik kon, geen uedolijk excuus vinden om zijn verzoek af te wijzen, en daar Southend niet im staat scheen de verlangde verklaring te gevem moest ik to-ereven dial ik niet ongie- neigd was naar Parijs terug te gaan en naar Philip Harvey. Mogelijk zou ik daar meer succes hebben. Ik nam jdus i^Cscheid van Aurtin of liever, we gingen to zamen beien, elk naar zijn eigen station. Wat een uitgestrektheid grond' had den in deze laatste acht en veertig uur afgelegd! En toen gevoelde ik volstrekt geen lichamelijke ver moeienis, hoewel ik moreel wel wat afgetobd em teleurgesteld) was door mijn weinig succes. Het kwel de mij bijzonder, diat ik genood zaakt was diezen man te ontvangen, fe spreken en wee rtie laten gaan zondier he mte doen weten dat ;k wist. dat het zijn misdaad was. Vreeand genoeg, hoe onmogelijk het scheen, hoe meer ik er van over tuigd werd, dat hij de moordenaar was. Maar. clcsni e tfcegensta ïmte moest ik met hem over zijn br- der praten .alsof ik elk leugenach tig woord geloofde, dat hij zei. We liepen» te zamen door een stille straat, toen iets door de duis ternis blinkerde. en- op datzelfde oogemihlik flitste een idée. een hoop. eem mogelijkheid door mijn brein. Een wielrijder snorde ons voorbij. HOOFDSTUK XXVII. De uitdaging. Op heit zelfde oogenblik keerde ik mij tot Austin Harvey. II e d e n opent de heer J. de, Vogel in het perceel Kleverpark 11, eenc geheel naar de eischen des tijd.s ingerichte zaak in fijne vleeschwaren, enme.<--ii- bles, enz. Men zie verder de desbetref lende advertentie in dit nummer. Arrondissements-Rechtbank (Zitting van Donderdag 23 Nov. 1901.) Naar aanleiding van den diefstal voor eenige weken geleden gepleegd ten huize van den administrateur der Ned. Opera, den heer P. II. te Am^Tei- dam de 19-jarige zoon J. W. Th. Tl. door de politie onder handen genomen, omdat bij met verkeerde vrienden om ging had en het vermoeden op h in viel. Bij zijn arrestatie bleek, dat hij welis waar zich niet aan diefstal had schul dig gemaakt, maar dat hij in 't bezit was van een huurcontract van een rij wiel, waarin zijn vader zich bereid ver klaarde als borg op te treden. Bij n.-u der onderzoek bleek, dat den vader niets van dit huurcontract hekend was en de zoon valsehelijk zijn liandteeke- nlnghad nagemaakt. Voor dit feit werd hij in hechtenis gehouden en zoo had hij zich lied n v.,or de Rechtbank te U fietst, nietwaar? vroeg ik. Het was als een inspiratie. Hij brak los in vreeset ijk vloeken. Verdoomd, zei hij: wat weet u? Hoe weinig? Hoe veel? Hij sloeg me met de vuist in het gelaat en rende toen heen-. HOOFDSTUK XXVIII Ik volg den draad verder. Zoodra ik mij hersteld had van de schrik vair d!en klap .ging ik weer verder. Ik haastte, mij niet. Ik deed geen \Tuohtedooze pogingen den vluchteling achterna te zeiten. Ik was er zeker van, dat vroeg of laat alles ter echt moest komen. Ik ging niet naar Parijs. Ik ging naar het ander estate on en pakte den trein naar Southend. Ik zag te vergeefs naar Austin uit. Op dat oogenblik kon. ik hem teen niet pakken. Gelukkig zou hij voor den volgenden morgen niet ver wegge vlucht zijir», en eerst moest ik alles omtrent het rijwiel te weten komen. Ik heb daar straks mijn idee een inspiratie genoemd. Het was dat eigenlijk niet Het was eenvoudig een gelukkige combinatie. Het zien van een wielrijder had me op de gedachte gebracht, dat fietsen nog sneller gaat dan rijden. Plot seling. als een schot, had ik mijn gedachte luid-op gezegd aan Aus tin Harvey, en dat had vreeselijk en onverwacht ingeslagen. De on gelukkige had zichzelf verraden. Hij moest dus inderdaad in die korte oagcnblikken zijn tante ver moord hebben. Blijkbaar had hij een bicycle gebruikt om het huis te bereiken. Ik kon verder niets vaststellen1 eer ik wist. waar hij de machine machtig geworden wars. Het was over elven toen ik dien dag voor de tweede maal nirs. Hop kins' hui^ bereikte. Het huis was reeds donker. De heele fa-mïlie was in bed. Desniettegenstaande belde en klopte ik .tot ik ze wakker ge maakt had Mre. Hopkins kwstm voor een raam kijken en ik vroeg haar of haar geachte huurder niet in zijn kamera was. Hij was er niet- .hij was den, geheelen dag niet thuis geweest. Dan moest mre. Hopkins mij dadelijk binjienlaterL. ik had belangrijke zaken met haar te bespreken; in naam der wet. Mis. Hopkins gehoorzaamde nu. I zenuwachtigen angst. En we ei' zaten we in haar zij kamer .bij het licht van een flik kerende kaars. De- dochter kwam om .den hoek kijken met het haar vol papillotten, maar ik duwde haar met beleefde aandrang weg e-n sloot de deur. Mrs. Hopkins, vroeg ik. is er ook een rijwiel hier in huis? Mijn hemel, mijnheer de de tective, zei mrs. Hopkins, waarom komt u hier op dezen tijd van den nacht om mie zoo iets te vragen? Maar is er een? Ja. als u het dan moet weten, ja. er is er een. Ik had die vrouw wel kunnen -kussen. Br is een oude machine, die mijn zoon Jimmey toebehoort, maar die is Li» geen zes maanden gebruikt. Laat mie die eens zien. Mra. Hopkins pruttelde en brom de van geweld, maar besloot toch maar te trehoorzanum. Ze Leidde me. met de kaars, die nu hevig flik kerde in dien nachtwind, nog steeds in de handl, -naar een -schuurtje achter het huis. In dit schuurtje stond, naast een menigte andere voorwerpen een,-rijwiel, niot van het laatste meetel .tegen den muur. Er was nog een tweede toegang tot- het schuurtje, zooals ik onmiddellijk bij het bi-nneiikomon had b&nonkl Ik onderzocht d« machine. Ik nam haar int hc-l schuurtje e-n reed haar een-s™ tijd hoen on weer iu het tuintje. De wielen, rokten gemak- kei ijk. die fiets was blijkbaar pa» gesnieei d. U zegt dot deze fiets m geen zes maaraten gebruikt is? vroeg ik. Ja, dat. is zoo. Wie zou hem gebruiken? Mijn zoon zit in Lon den. -- Fietst mr. Harvey nooit dat u weel? Mra Harvey? Die deftige, stem mige mr. Harvey? Goeie hemel, neen. zei mre. Hopkins. Ik zette de machine weer in het schuurtje. Er was geen twijfel aan of zij was pas gebruikt, En heeft mr. Harvey een sleu tel voor dez-c deur? Ik wees op den achteringang. Ja. Hij wilde een tweede sleu tel hebben, toen hij kamera huur de maar ik wilde het niet toe staan. Wij zijn alleen als vrouwen in huis eji die buurt is erg stil. Ik nam afscheid van mils. Hop kins en zocht oen hotel. Wordt vervolgd

Haarlem's Dagblad | 1901 | | pagina 1