G. I. BOETIM Az, verantwoorden wegens valschheid >n geschrifte. Diep bedroefd bekende hij het feit itei hebben gepleegd, en de vader geheel onder den indruk, trad als getuige op. Hij verklaarde dat hij van 't bestaan van dit huurcontract tusschen zijn zoon en de firma Both alhier niets afwist en dat zijn zoon bii het teekenen van zijn naam op het huurcontract bepaald van plan was geweest het rijwiel af te betalen, toen hij het kocht. Zijn zoon had voorzeker niet ingezien welk gevaarlijk spel hij speelde, anders had hij het bepaald niet gedaan, waarom de vader voor zijn zoon de clementie der Rechtbank inroep. Het O. M. er op wijzende dat hij weinig waarde hechtte aan een huur contract en dat volgens z. i. wanneer een gedeelte is afbetaald en het rijwiel is geleverd, koop en verkoop heeft plaats gehad, waarom hij bekl. niet wegens verduistering had vervolgd, vorderde nu ter zake van valschheid in geschrifte 3 maanden gevangenis straf. Uitspraken. 1. E. Visser Az. vischknecht te IJmui- den. verduistering, 6 weken gev. straf. 2. Vermaning zeeman te Amsterdam, verduistering, vrijgesproken. 3. J. Turk, arbeider te Alkemade. mishandeling 3 dagen gevangenisstraf. 4. K. de Groot, arbeider te Haarlem, menneer. mish. ambt in functie, 3 boete of 5 dagen hechtenis. 5. G. P. Voorting, koetsier te Haar lem, wederspannigheid bij verstek weken gevangenisstraf. 6. J. Biemans en J. C. Biemans en H. van Leeuwen, de le huzaar te Am sterdam, de overige arbeiders beiden te Haarlemmermeer, wederspannig heid' 10 dagen gevangenisstraf. 7. G. Hoogenes, werkman te Haar lemmermeer, mishandeling 3 boete of 3 dagen hechtenis. 8. J. de Graaf, werkman to Haarlem, diefstal een maand gevangenisstraf. 9. J. Trompetter, loopknecht te Haar lem, verduistering 6 weken gevange nisstraf. 10. W. H. Tobias, sjouwer zonder be kende woonplaats, diefstal 7 dagen gevangenisstraf. 11. E. Kaaijk, naaister zonder beken de woonplaats, diefstal 14 dagen ge vangenisstraf. 12. H. den Ouden, timmerman te Lei den. verduistering 6 maanden gevan genisstraf. 13. G. C. de Boer, sjouwerman zon der vaste woonplaats, bedelarij 5 dagen hechtedis en 1 jaar en 4 maanden plaatsing in eene R. W. I. 14. J. M. Gfrörer, boekbinder te Am 8 ter dam (gedetineerd! 4 diefstallen met braak en poging tot diefstal 3 ja ren gevangenisstraf. Regeering met liet verzoek om de dien sten aan rijkssluizen en bruggen op den Zondag zoodanig te beperken,dat de beambten zooveel mogelijk Zon dagsrust kunnen genieten. Zonder stemming aangenomen, liet voorstel 12 der afdeeling Rotter dam luidt: Het hoofdbestuur verzoeke de afdfee- 1 In gen en correspondenten, om ieder in zijn kring, bij die werkgevers aan Ie dringen op uitbetaling van het weekloon op Vrijdagavond of Zater dagvoormiddag. Het hoofdbestuur stel le daartoe verkrijgbaar cene in alge- meenen zin opgesteld© circulaire, waarvan op aanvrage een zeker aan tal voor afdeelingen en corresponden ten te verkrijgen zijn ter verdere ver spreiding. Wordt aangenomen. Door de afdeeling Utrecht is het volgende voorstel ingediend. Voorstel 13. Dat van het orgaan ,,In ieders be lang" eene groot-ere oplage verschij nt, opdat wij door ruimer versprei ding meer alle klassen der maatschap pij bereiken. Door dezelfde afdeeling is nog in gediend voorstel 14, luidende: De afdeeling meent dat het orgaan in belangrijkheid zou winnen als er verslag in werd gedaan van hetgeen in het buitenland in het belang van Zondagsrust verricht wordt Zij wijst daarbij op het dezen zomer gehouden congres te Genève. Beidten voorstellen zullen in over weging worden genomen. In behandeling komt nu voorstel 15 der adeeling Zwolle, luidende: Het hoofdbestuur trachte van de di rectie der postspaarbank te verkrijgen dat geen verzending per post van stukken aan de inleggers plaats heb ben op den Zaterdag. Besloten wordt dat de afd. Zwolle zich tot de Directie der Postspaarbank zal wenden. Voorstel 17 van den correspondent te Purmerend, luidt: Binnen welke grenzen moet eene wettelijke regeling van Zondagsrust gewenscht lieeten. Dit naai- aanleiding van hetgeen over dit onderwerp ge sproken werd op het congres. Dit punt werd niet behandeld, omdat Effatlia. Donderdagavond werd door de af deeling „Haarlem en Omstreken" van bovengenoemde vereeniging tot bevor dering van Chr. opvoeding en onder wijs van doofstommen en blinde kin deren en jongelieden, in het gebouw „Weten en Werken" eene vergadering gehouden, waarin Ds. M. Schuurman van Alphen aan de Rijn sprak over de menschelijke ellende, in verband met de zonde. De oorsprong van de zonde na te g»an. is niet meer noodig, ge noeg et dat de zonde er is. Maar wel --ten wij alle krachten inspan nen om te trachten den stroom der el lende te stuiten; allen moeten mede- arbeiden aan het groote werk der barmhartigheid in onze Maatschappij. Al worden de middelen om de ellende te keeren al grooter en zijn er in de vorige eeuw groote dingen geschied tot verzachting en genezing der ellen de, toch schroomde spr. niet te zeg gen dat de onbarmhartigheid toe neemt. Er zijn te veel partijen die roe pen „Weg met de barmhartigheid", want deze is er toch om de ellende te helpen lenigen! Moeten de zwakken dan van kant gemaakt worden ter wil le der sterkeren? Helaas, die meening zijn velen toegedaan, dat is het nieuw ste begrip van barmhartigheid. En dat denkbeeld triomfeert ook in het hart der Britten, die geen barmharighefd meer kennen. Met een krachtige opwekking oin de vereeniging „Effatha" te steunen, be sloot spr. zijn met aandacht aange hoorde rede. Ju bil eum—Bouwmeester De volgende circulaire is thans rond gezonden. Gelijk reeds velen h'ier ter stede zal bekend zijn, hoopt onze eerste Neder- landsche Tooneelspeler, LOUIS BOUWMEESTER, op 19 Dec. a. s. zijn veertigjarig jubileum als kunstenaar te herdenken. Waar Amsterdam en 's-Gravenhage de correspondent van Purmerend er ^katregelen nemen om dezen grooten niet was. De agenda was hiermede af- gehandeld. Gevonden voorwerpen. Een gezangboek. Drie loten. Een gou den medaillon met een portret. Een wagenkleedje. Een stalenboekje. waar in een quitantie. Een zilveren dam as- remontoir-horloge. Een groote pakkist. Examen. 28 November. vrije- en ordeoefeningen der Gymnastiek. Ge ëxamineerd 6 candidaten. Geslaagd do dames F. E. H. Baarslag van Apel doorn; C. P. A. Baggelaar, D. Beintema F. E. Blaauw, allen van Amsterdam. Ned- "V"6reen. tot bevordering dor Zondagsrust. (Vervolg). Na de pauze kwam voorstel 5 der afdeeling Amsterdam aan de orde en werd dit voorstel met voorstel 10 der afdeeling Meppel. als zijnde van dezelf de strekking, gecombineerd. Voorstel 5 i« reeds in ons vorig blad vermeld. Voorstel 10 luidt als volgt: Het hoofdbestuur steune de pogingen, die in ons land wor den aangewend, om aan de Apothe kers beperkte Zondagsrust te verschaf fen en aan te dringen op zoodanige wijziging in de wet dat alleen een of meer Apotheken, afhankelijk van de grootte der gemeenten, des Zondags geopend behoeven te zijn. Nog werd aan dit voorstel toegevoegd aks amend, „aan de Apothekers en aan de Apothekersbedienden beperkte Zondagsrust te verschaffen" enz. Beide voorstellen werden zonder stemming aangenomen. Alsau kwa men aan de orde de voorstellen 6 van Den Haag en 16 van Zwolle, als zijnde van dezelfde strekking. Deze voorstellen luidten als volgt: De afdeeling Den Haag wenscht een uitspraak van de algemeene vergade ring, dat algemeene Zondagsrust niet verkrijgbaar is zonder vrijen Zater dagmiddag. Voorstel Zwolle: De algemeene vergadering da-aagt aan hit hoofdbestuur op, te zijner tijd, in aansluiting bij de motie, waar toe de algemeene vergadering van Pa trimonium besloot, die op 26 en 27 Au gustus 1901 werd gehouden, bij de re geering er op aan te dringen dat „de Wetgeving den Zondag voor allen vrij make, met dien verstande dat waar Zondagsarbeid uit den aard dier zaak noodzakelijk is, een geheel vr e werk dag daarvoor in de plaats trede en dat bij het arbeidscontract de rusttijd voor den Zondag worde gesteld op 42 achtereenvolgende ren, zoodat die vrije tijd op den Zaterdag de Zondagsrust bevordere". Na eenige discussie meende de voorzitter nu. dat het de geest der ver gadering was dat het bestaan bij werkgevers pogingen aanwende om des Zaterdagsmiddags het werk zoo vroeg mogelijk stop te doen zetten en diende een desbetreffend voorstel in. Dit voorstel werd aangenomen met algemeene stemmen. De beidfa voor stellen van Den Haag en Zwolle wer den nu verworpen. Voorstel 7 der afd. 's Bosch zal het Hoofdbestuur in ern- stiige overweging nemen. Dit voorstel luidt: De afdeeling 's-Iïertogenbosch ver zoekt het Hoofdbestuur de Algemeene Vergadering vroeger te doen plaats hebben dan in het laatst van Novem ber. Gecombineerd werden ook behan deld de voorstellen 8 van Meppel en 11 van Middelburg. liet voorstel 11, als zijnde van de verste strekking werd aangenomen; hin-door verviel voor stel 8. Voorstel 11 luidt aldus: De afdeeling wenscht aan het hoofd bestuur op te dragen zijn invloed te willen aanwenden bij de Hooge Re- geering om goederenvervoer en verder goederenbestelling op den Zondag zoo veel mogelijk te beperken of te doen ophouden. Het derde voorstel dezer «afdeeling luidt als valgt. Het Hoofdbestuur wende zich tot de Het berichtineen derplaat- selijke bladen, als zou de heer Officier van Justitie alhier in hooger beroep zijn gekomen van het vrijspre kend. vonnis der gebroeders Marseb was bezijden de waarheidi De officier van justitie is niet Id hooger beroep gekomen. Gemeentesecretarie. Door B. n W. zijn bevorderd ter gemeente secretarie tot commies de heer H. van den Berg. thans adj.-comm. en tot adj.-commües de heer G. P. C. Cassee. thans klerk. Schouwburg. Tournée— Vast, Met L'A venturière van Emile Augier trad Donderdagavond het uit nemende gezelschap van den heer Vast in onzen schouwburg op. In dit blad is de inhoud reeds mede gedeeld, zoodat inij alleen de taak rest een en ander te zeggen over den in druk dien dit stuk bij de opvoering maakt en over het spel. Het stuk dan is zeer vertoonbaar, interessant tooneelwerk zonder echter tot den rang der allerhoogste drama tische kunst te mogen worden verhe ven. Het geeft goede momenten, aardige tafereelen, een zeer belangwekkende' intrige en karakters, die met niet al te sterke lijnen geteekend zijn, behalve dat van Clorinde, een figuur, waarvan speciaal in het laatste bedrijf groote kracht uitgaat en die veel sympathie wekt. De rollen waren in goede handen. Dat was noodig om relief te geven aan het mooie spel van den heer Vast als Fabrice en Mil a Deschamps als Clo rinde. Aan de eigenaardige eischen, aan deze rollen gesteld, werd uitste kend voldaan. Van de overige artisten gaf vooral de heer Bremens als Annibal in zijn dron kenschap geestig, gelukkig n'iet al te gechargeerd spel De avontuurlijke, meestentijds half aangeschoten, dom me bluffende spadassin werd uitste kend door hem weergegeven, geestig en talentvol komisch. Het ensemble was, zooals gezegd een goed m'ilieu voor het spel der hoofd rollen. V. d. B. en ellendigen, waaruit schuldvergeven de of barmhartige liefde spreekt. Mem mag den werkman riieit vernederen, door lxem eerst te weinig loon uit te be- taL:n en het daarna trachten goed te maken met een aalmoes. Dit verlamt de maatschappij zede lijk en verlamt de veerkracht. Na nog verschillende besprekingen over de middelen ter bestrijding van het pauperisme, deelde de heer Over. meer als zijn beginsel mede, dat tot het verkrijgen van een dergelijk pen sioen moet worden bijgedragen door patroon. Staat en eene zekere categorie van werklieden, nï. hen die meer dan 650 's jaars verdienen, hoewel spreker de groote moeilijkheid betoogde tot het trekken diezer laatste grens. Als de meest practische leeftijd tot ingang van een ptiis'ioen kwam hem de 65-jarige leeftijd voor. De conclusies van spr. werden met algemeene stemmen aangenomen en zullen op de e. v. jaarvergadering ver dedigd worden. Het debat waaraan o. deelnamen de heeren Takes. Pas man. Verkruisen, v. d. Vliet. v. Vloten en Hilbrander, droeg een levendig ka rakter, waarbij echter niet een princi pieel bezwaar ward ingebracht. Spr. oogstte het applaus dei- aanwe zigen in als dank, terwijl hem door den voorzatter en verschillende leden dank werd toegebracht. Aangenomen werden 5 nieuwe leden, terwiji tot afgevaardigden naar 't jaar feest tö Utrecht op 12 December des avonds werdfen gekozen de heeren J. W. Hilbrander en W. P. J. O vermeer die deze benoeming aannamen. Haag tot idem; C. S. tö Haarlem is vrijgesproken; J. v. d. B. te Haarlem tot f 1 of 2 dagen h.; P. J. B. te idem tot idem; G. C. L. te 'idem tot idem; M. S. te idem tot 1 of 1 <lag h.; J. Th. te idem tot 2 maal 2 of 2 maal 2 da gen h.: H. v. d. B. zwervend tot f 1 of dag h.; J. N. idem tot f 1 en f 1 of 1 dag en twee dagen hechtenis. Het departement Haarlem der Maat schappij „tot Nut van 't Algemeen' vergadert op Maandag a.s. des avonds om 8 uur, in het Gebouw aan de Zijl straat. De agenda bevat de volgende pun ten: lo. Verslag der Commissie tot het nazien van de rekening en verantwoor ding van den departementalen pen ningmeester over het dienstjaar 1900— 1901. 2o. Aanwijzing van twee leden van het Hoofdbestuur dei- Maatschappij in de vacatures ontstaan door de aan staande aftreding der heeren: a. Mr. E. Star Busman en b. Jhr. mr. D. P.. de Marees van Swinderen. Op de voordracht zijn geplaatst de Heeren: a. 1. Mr. J. F. Houwing en 2.Mr. D. J. van Stockum, helden van Amster dam. b. 1. Th. Nolen van Rotterdam en 2. R. van Zinderen Bakker van Korte- zwaag. 3o. Voorstel tot opheffing der Volks zangschool met het einde van den te- genwoordigen cursus. 4o. Mededeelingen van het Bestuur. 5o. Ingekomen stukken. dag in d'e tooneelwereld tot een bij- zonderen. en in de herinnering van Bouwmeester, tot een onvergetelijken te maken, mag ook d'e Spaarnestad, die zoo dikwerf van Bouwmeester's kunst heeft mogen genieten, dien dag niet onopgemerkt laten voorbijgaan. De ondergeteekenden hebben daar. om het plan opgevat, zich overtuigd houdende van de sympathie en mede werking van Haarlem's ingezetenen, om Louis Bouwmeester bij het zeld zaam feest dat hij hei-denken gaat een huldeblijk aan te bieden. Wij hadden gehoopt den heer Bouw. meester iri December reeds een feest avond te kunnen bereiden. Zijn optre den in den Haarlemschen Schouwburg met „Herodes", een stuk dat hier te lande nog niet werd vertoond, is ech ter bepaald op 17 Januari e. k. Binnen enkele dagen zullen wij de eer hebben U een lijst ter teekening aan te bieden voor het huldeblijk, ter wijl wij U verzoeken daarop duidelijk uwen naam in te vullen, voor het al bum, dat den heer Bouwmeester zal worden overhandigd. Het bestuur van dien Haarlemschen Schouwburg is zoo welwillend om aan hen. die deelnemen aan het hulde blijk de voorkeur te geven bij het. plaats bespreken voor den jubilé- avond. Met de meeste hoogachting: Mr. Th. de Haan Hugenholtz. Voor zitter; Jhr. A. W. G. van Riemsdijk, Secr.-Penningmeester; M. Binger; H. M. P. van Emmerik; G. J. van Gaste ren; Ernst H. Krelage; J. Krol Kz. P. van Ooy; J. J. Zeewoldt. Pi otegtante:' bond. In de DornJenclagavondi gehoudten vergadering van dien Protestanten bond' trad op dir. H. Y. Groenewe- gen, van Rotterdam, Spreker had tot onderwerp „Do wijsgeer Sene ca". Hij gaf in een zeer boeiiendie redle een schets van dien© werk en. dlenibleveni. De Cür. Nat. Werkmansbond hield Duuderdagavond eene algemeene ledenvergadering ouder leiding van den heer J. W. Hilbrander, Na behan deling van verschillende huishoude lijke onderwerpen trad de heer W. P. O vermeer als spreker op, over eene pensioenregeling voor den werkman. Allereeist sprak de heer O vermeer o vel den treungeii toestand van liet lot van den werkman, die door ouderdom niet meer in staat tot werken is. Geen wette lijke bepalingen waarborgen hem dat hein een pensioen zal worden toege kend. Als zijn eeuig bezit zijn ar beidskracht is opgebruikt, als hij is op- en afgesleten, wordt liij in vele ge vallen ter zijde gezet als een onnut voorwerp, als „een niet meer le ge bruiken iets." Het is geen gunst, dat den ouden werkman een pensioen zal worden toe gekend1, het is een recht, een moreel recht. De werkman kan door vrijwillige be- sparing niet voorzien in de behoeften voor den ouden dag, evenmin de pa troon. Doch we hebben finantieelen hulp van Staat en Staatsbemoeiing noodig. Vooral liad spreker het tegen de particuliere pensioenfondsen. Wel is de menschlievendheid der oprichter daarvan zeer te prijzen, doch voelal zijn ze een te groote macht in handen van enkele patroons. Vele arbeiders, die juist daardoor hun leven een ellen dig laag h»on genieten. Het Duitsche stelsel werd uitvoerig behandeld, benevens de ontwerpen in Zweden en Frankrijk. De Duitsche wet, met haar verschrik kelijk laag pensioen'is zeer impopulair in Duitschland. Ten sterkste kwam de heer O vermeer op tegen algeheel© Staatspciisionee- ring, z. i. dan alleen te verdedigen als we ons op het punt stellen van den klassenstrijd. Evenzeer bestreed spr. Dr. Kuyper, op enkele punten naar aanleiding zijner brochure „Proeve van pensioneering voor werklieden en huns gelijken." Volgens de heer O. heeft dr. Kuyper althans in 1896 een bedroevend slecht inzicht in de werkelijke behoeften der arbeidende klasse. Vervolgens protesteerde spr. ten zeerste dat den werkman een aalmoes moet gegeven worden op zijn ouden dag. d'e aalmoes is voor de schuldigen Volkszauffechool san bot Nnt Op de agemdia voor de a.s. ledenver gadering der afd. Haarlem van de Ned. Maatschappij tot Nut van 't Algemeen staat o.a. ook een voorstel tot ophef fing dor Volkszangschool. De reden daarvoor is in hoofdzaak de volgende: De Commisie voor die zangschool heeft geadviseerd tot opheffing, vooral uit hoofde van het steeds minder wor dend bezoek, wat tot aanhouden dezer stichting niet animeert. De commissie is van oordeel, dat het groote aantal zangvereenigingen, zoo langzamer hand in onze stad opgericht alle reden geeft om te meen en dat het, niet meer op den weg dier afd. Haarlem van de Maatschappij ligt, de „Volkszang- school" nog te behouden. Door den Commissaris der Koningin, in Noord-Holland/ zal op 19 December a.s. des morgens ten 11 uur, ter provinciale griffie alhier worden aanbesteed: lo. het onderhoud van de duinen en zanddijken onder de gemeente Cal- lantsoog, gedurende d'e jaren 1902,1903 en 1904. Raming 2950 per jaar. 2o. het verrichten van baggerwerk in de visschershaven te IJ muiden. Kantongerech Uitspraken. (Vervolg.) Wegens rijden met een handwagen zonder licht: A. K. te Bloemendaal, J. W. te Haar lem. A. M. te Bloemendaal, J. P. te Velsen, H. S. te Haarlem, G. Z. te Bloe mendaal, K. v. d. V. te id. J. S. te Heemstede, J. L. v. d. A. te Haarlem, A. V. te id., allen f 0.50 of "1 d. h. W. v B. te id. wegens id. ontslagen van rechtsvei-volging. C. P. te IJmuiden wegens als mannelijk ingezetene v. d. gemeente de diensten ter voorkoming van brand weigeren tot f 5 of 1 d. h. F. A. F. te id. id. f 3 of 1 d. h. A. G. M te id. id. 5 of 1 d. h. J* J. G. te id. id. id. II. d. G. te Bloemendaal wegens dronkenschap f 2 of 2 d. h. J. 11. L. te Amsterdam id. id. 1 of 1 d. h. Wegens berijden v. e. voetpad z. noodzaakW. B. te Bloemendaal en P. N- B. te idem, ieder tot f 1 of 1 d. h. Wegens rijden met e. rijwiel z. licht: J. K. te Haarlem; M. K., idem; H. G. I., te Bloemendaal; H. D. te Haarlem, L. W. te id., W. C. R. te Bloemendlaal, A. v. R. idem, G. V. te idem, allen ƒ0.50 of 1 d. h. Wegens overtr. marktpolitie-overtr. 'J. H. te Haarlem, 4 maal 1 of 4 maal 1 d. h.; K- H. te Zuid-Scharwou- de, 3 maal 1 of 3 maal 1 d. h. Op verb, tijd vloerkleedjes uitslaan: F. M. te Haarlem, 0.50 of 1 d. h. Wefeens rijden met e. hondi z. muil korf, Th. H. te Haarlem, 1 of 1 dl li.; Wegens hondenkar-overtreding: M. B. te Haarlem, vrijgesproken;!?. G., te IJmuiden, 4 maal 0.50 of 4 maal 1 d. hJ. G. H„ te Haarlem, 3 maal 0.50 of 3 maal 1 d. h. Wegens overtreding der jachtwet: A. v. d. P. te Haarlem, 7 dagen h. Wegens z. verg. in e. anders raam- kozijnzilten: J. J. te Wijk aan Zee en Duin, f 0.50 of 1 d. h. Wagens zich op verb, tijd in a tap perij ophouden: A. Th. V. te Bloemen daal en L. N. te Haarlem, ieder 1 of 1 dag h. Wegens z. verg. v. B. en W. tot e. bijzonder doel in gebruik nemen van een weg: A. J. d. W. M. te Bloemen daal. 3 boete of 1 dag h. Wegens met e. handwagen z. licht rijden: D. B., P. O. en F. de B., allen te Haarlem, M. v. d'. V., te Bloemeindlaal. D. C. M., N. K. en. Th. A. allen te Haarlem, A v. R., te Bloemendaal en W. T. te Haarlem, allen 0.50 of 1 d. Wegens dronkenschap: F. de M. te Leiden tot 1 j. of 1 dag b; II. v. d. W. te Velzen tot 2 of 2dagen h; A. Z. te Haarlem tot 1 of 1 dag li; B. B. te idem tot 1 of 1 dag h; J. G. te idem tot idem; J. G. te Beverwijk tot 2 of 2 dagen h; H. K. te idem tot idem; K. B. te id'em tot 1 of 1 dag li; G. K. v. d. M. te idem tot idem; C. W. te Velzen 2 of 2 dagen h; J. II. te Haarlem tot idem; A. B. te Halfweg tot 1 of 2 dagen b.; A. R. te Haarlem tot idem; H. t. D. te Bloemendaal tot idem; D. v. B. te Wijk a/Zee en chiin tot 2 of 2 dagen h.; C. v. R. te Bever wijk tot 1 of 1 dag h.; M. v. d. S. te Haarlem tot idem; D. S. te Enkhuizen tot 1 of twee dagen h.: H. d. S. te Bloemendaal tot 1 of 1 dag h.; C. v. d. E. te Haarlem tot 1 of 2 dagen h.; J. II. A. S. te idem lot idem; F. P. H. te idem tot 2 of 3 dagen h.: C. A. R. te idem tot 2 of 2dagen h.J. B. te den Haarlem's Zanggenot. Onze muziekverslaggever was ver hinderd de uitvoering van „Haarlem's Zanggenot" Donderdagavond bij te wonen, zooidat we volstaan moeten met eenige mededeelingen ons van bevoeg de zijde verstrekt. Het is een avond van rijk genot voor de bezoekers geweest Vooral de uit voering van N. II. Andriessen's compo sitie „De Stalboef", uitnemend gezon gen, had bijzonder veel succes en deed de schoonheden van dit lieve toonwerk zeer verdienstelijk tot hun recht ko men. Er is door de liedertafel Donderdag avond bij uitstek goed gezongen over t algemeen. Als solisten traden op mej. Nelly Böhm (sopraan) en de heeren Carel Phlippeau (tenor) en J- A. Hoes van Amsterdam (bas). Er is door de solisten verrukkelijk mooi gezongen;de heerïloes is een uit nemend bas-zanger en de heer Carel Phlippeau heeft zijn ouden roem ge handhaafd. Mej. Böhm heeft met haar heerlijke, volle, en reeds zoo goed geschoolde stem het talrijke gehoor in verrukking gebracht. In één woord', het is een avond van groot genieten geweest. De begeleiding was in handen van den heer A. v. d. Velde Jr., en dus in goede handen. Mag het een eer voor hem zijn zulke uitstekende solisten te begeleiden, niet minder zal het door de solisten op prijs worden gesteld zoo talentvol te worden geaccompag neerd. Jonig.-Ver. „God mieit Ons" alhier in die christelijke school haar 7e jaar feest. Niettegiensbaiandie het on gu n stige weder was d'e opkomst groot. Nadat die vergadering door d;p voorzitter, diem heer W. G. Klijn was geopend/, werd' die avond ver der met zang en voordrachten door gebracht. O. a. werd! veel succes ingeooigst met het stuk, getiteld' „Op die Foenienshoevö of vaderlandslief de en veiwaadl" voorgedragen, dloor 7 liedien, dier veröeniiging, gekleed; h Boeren-costuum Vóór men sohieididle werd het TramsvaailSehe volkslied staan de ge zongen. Een collecte bracht 3.30 OP- INGEZONDEN MEDEDEE LINGEN. 30 oents pgr regol. Een langdurige Hoest benam haai alle eetlust en ondermijnde haar krachten. Bij alle keel- of longaandoeningen bij kinderen, zoowel als bij volwasse nen, verdient de inhoud van onder- slaande op ervaring berustende brief navolging Braunsfeld. hij Keulen, Aachen emlras- se 378, den 28en Maart 1901. Mijne heeren, Mijn dochtertje An na, nu 7 jaar oud, leed sedert langen tijd aan luchtpijnV"*-"-1- -- kinkhoest zij at niet meer en werd bij don dag zwakker. Ik nam mijn toevlucht tot Scott's Emulsion en reed's na; gebruik Opsporing wordt gevraagd van Wil lem Henderiks, oud 16 jaar. Gevonden Voorwerpen: 9 ijzeren bouten, vermoedelijk afkomstig van gaspijpen: een geel zeil; een bril in étui; 2 zakdoeken; een overschoen. Uit de Omstreken. Overveen. Doaidterdiagavonidl wend' in 't café Roozemdiaal cene veicgadtening gc- houdten van d)o R.-K. Ktesveawm- ging „BioemieinidiaaJ". Uilt het ver slag van dien secretaris bleek, dat het ledten-aan/tal in het afgeloopen jaar geen wijzaging had ondergaan; heit bedroeg nu ook nog 153. Bij alle verkiezingen voor dien gemeente raad haddiecn hunnie oandiidaitien ge zegevierd, hetgeen, ook voor een dieet moet toegeschreven word'en aan het gemeenschappelijk overleg tuisschien die R.-Katholieke en Vrij zinnige Kicsvereenigirg alhier. Uit die rekening en verantwoor ding van. dien penningmeester bleek, dat het batig sald'o over het afge loopen jaar 120.60 bediroeg. Ze- loer een hoog bedrag,ais men reke ning houdt met het afgeloopen j.aar, diaft zooveel voor verkieizings- aaloeni gevergidl heeft. Beiden bestuursiDedlemi werd! door den voorzitter namens die vergade ring hartelijk dank gebracht voor die vele en getrouwe bemoeiingen diie zij zich jegens de vereeniging troost hadden. Bij de verkiezing voor twee le den in 't bestuur wegens periodieke aftreding van. de heeren Huysser en ChristórM', werden, nadat een schrijven van den heer Joh. Huy.s- sior was voorgelezen., d'atfc hij bij verkiezing als bestuurslid niet meer in aanmerking wenschte te komen, de heeren F. G. Chrisboffel en N. H. Eldtering miet algemeene stem men gekozen. Beiden heeren, niet in die verga dering aanwezig, zal door den se cretaris de uitslag dezer stemming wordten medagedleeild1. Heemstede. Naar men verneemt, gaat mevrouw Victor op de buitenplaats Zuidterliout alhier, met Mei a. s. deze gemeente verlaten. Donderdagavond vierdie de Chr. ANNA WINGCHEN. van de eerste flesch konden wij groote vooruitgang bespeuren. Na een betrek kelijk kort gebruik werd het kind in het oog loopend beter, en nu oet zij weer met smaak en het hoesten en op geven hebben geheel opgehouden. Wij kunnen daarom niet nalaten iedereen Scott's Emulsion aan te be velen en betuigen u hierbij onzen liar- telijken dank. Hoogachtend, (get.) Christiaan Wingchen. Schott's Emulsion bevat de beroemde Noorweegsche Levertraan in een aan genaam smakenden vorm, terwijl het de spijsvertering niet belemmert. Het bevat verder kalk- en natronhypophos- phiet, alsook glycerine, en wel zóóda nig samengesteld, dat het een eenig onovertroffen middel is tegen keel- er longaandoeningen zoowel als tegen alle kwalen, die het lichaam onder mijnen. Scott's Emulsion is geen ge- heimmiddel, en wordt door H.H. art sen overal aanbevolen, daar de patient het niet alleen gemakkelijker innemen en verleren kan dan gewone medici nale levertraan, maar óók, omdat het goede resultaat zoo spoedig en duide lijk te zien is. Men lette er echter steeds op, dat de flesch voorzien is van een zahukleu- rigen omslag en ons handelsmerk, nl. een visscher met een grooten kabel jauw op den rug. Geen ander preparaat kan met ck echte Scott's Emulsion vergeleken worden. Depóts: The import Trading Office, 's-Graveri- hage. oe Heer Henri Sanders, Amsterdam, de Heer F. F. van Santen Kolff, Rot terdam. de Heer A. Mulder, 's-Gravenhage. de Heer J. H. I. Snahilïé, Rotterdam, de Heer A. van Tuijll, Paleisstraat, Amsterdam. Mejuffrouw E .de Leeuw, drogist, 's- Gravenhage. Verkrijgbaar bij alle Apothekers eu Drogisten. HAARLEM, L. Veerstr. 14. HILLEGOM, Hoofdstraat. Grootste sorteering Cadeau's voor de ST. NI- COLAASFEESTEN. Specialiteit in Nikkelartike len Merk DAALDEROP Zn., zijnde het eenigste wat in concurrentie met alle Buitenlandsche Fabrieken met de hoogste onderscheiding (Gou den Medaille) is bekroond. Overtreft elk ander fabricaat zoowel in sierlijke modellen als quali- teit Pi-ijzen beneden elke concurrentie. De sorteering Luxe en Huishoudelijke Ar tikelen is dit jaar bijzonder groot. Verzending naar alle plaatsen onder garantie van goede overkomst. Aanbevelend, G. H. HUETINCK Az.

Haarlem's Dagblad | 1901 | | pagina 2