Sociëteit Je Kroon", aaBtaËMer, le ei een 2e lil, Hans en Grietje. 11PHL VERIFICATIE. Zondag 12 Jan. 1902. Tooneelvoorstelling Hoe ouder, Hoe gekker Openbare Uitvoering Chr. Zangver. „Ei Animo", Woensdag 15 Januari 1902, Liefdadigheids- Voorstelling MATHILDA Een Vrouwenhart. Een Watertochtje. De Orgeldraaier en zijn Pleegkind. 3e BAOHCQNOERT. 14 Januari 1902. op Donderdag 6 Fsbr. 1902. ÏËMjltOW. een flinke Dienstbode. Wette Dienstbode een geheelen avond kan vullen etc - belangstelling inboezemen en waar deering uitlokken. Von Broeken Fock's Koninginno- marsch opende de rij. Meer pliantasiü dan marsch Uop-t dit werk niet zijn sterke chromatiek onmiddellijk aan Wagner denken. Voor een inleiding van een Hollandsch feest dunkt me de keus niet zeer geschikt. Overigens, aan een schitterende instrumentatie ontbreekt het von Br. F. niet. Meester Zweers' Gijsbrecht-voorspe- len en reien vormdten hot tweede num mer. Wegens ongesteldheid van Gerard Zalsmau, trad in diens plaats Th. De nijs uit Amsterdam als bas-solist op. 't Is waar, de forsche en toch soms zoo weeke stem van Zalsman bezit de ze zanger nog niet, doch sympathiek is het geluid zeker. Zweers' werk is reeds meermalen uitgevoerd: Geven de voorspelen een proef van 's componis ten kunnen in contrapuntiek. de reien zelf zijn eenvoudig (oorspronkelijk om bij de opvoering in den Schouwburg te dienen) getoonzet. Maar hoe goed past die eenvoud bij Vondel s keerlij ke woorden! Hoe heerlijk klonk dat solo-kwartet: „O kind, ge zijt gelijk uw moeder'' en die soli voor de alt stemmen! Als één reusachtig instru ment, Zweers werd gehuldigd, en hij er- dieut het; twee bloemstukken vnden den componist, die op liet h .rctld applaus op het podium was gekomen, overhandigd. Na de pauze kwamen twee w iken van Karei Smulders, thans ieeraar aan. het conservatorium te Luik, Chant d'Amour, een symphonisch gedicht en Iiosch Hashane (Joodsch Nbeuwjaard voor violoncel en orkesi. waarbij de heer Mossel de solopartij meesterlijk vervulde. Overigens, het eerste werk, prachtig van instrumentatie en con ceptie beviel mij het best. Alphons Diepenbrock's Te Denim Laudamus vormde het slot van den avond. Een heerlijk slot! Als een werk van Diepenbrock wordt uitgevoerd, kan men zeker zijn, iets grootsch te hooren te krijgen. Zoo was het ook thans. Het reuzenwerk, schitterend vertolkt, kwam heerlijk tot zijn recht. Machtig klonk het eerste deel, smcekend het gebed. En toen aan het slot de schit terende fanfares waren weggestorven stond het publiek als één man op m de componist, bescheiden als altijd, be dankte van af het balcon voor die hul debetuigingen. De eerste avond van het Toonkunst- feest was een succes. H. FREIJSR. Lou s Bouwmeester. Ook in den Haag is N-eerland's eer ste tooneelspelor gehuldigd op een wijze zijner waardig. Jan C. de Vos bood hem namens die bezoekers van. de 3e en 4e rangen een, krans uit ver gulde eikenblaren gevlochten. Namens de commissie voor het hul deblijk voerde Marcellus Emants het woord, aanbiedend een reuzen-lau werkrans, een kostbaar jachtgeweer en een enveloppe met inhoud. Nog werden den jubilaris tal van bloem stukken en kransen aangeboden. Een 8choone avond! dius. keering ïs vastgesteld op f 6 per week voor gehuwolen en ongehuwden en daarenboven een kwartje voor elk kind. Men kan cr op rekenen, dat deze uitkcering tweemalen kan ge schieden. Maar het blijft mogelijk, dat ook daarna, door eene bijzondere contributie van werkende bondsle den of door toevallig toevloeiende ba ten, nog iets zal kunnen worden uit gekeerd. Onder hen, die in de uitkee- ring zullen deelen, worden opgeno men zij. die vóór het uitbreken van de werkstaking niet langer dan 8 we ken achtereen werkloos zijn geweest. Voorts zullen de enkele personen, die zijdelings door de crisis zijn getrof fen, hun belang kunnen bepleiten bij eene commissie. Vervolg Stadsnieuws. Huldiging. Vrijdagavond 17 Januari wordt Louis Bouwmeester, zxkxlIs reeds bekend is. hier ter ste de gehuldigd. Dit geschiedt niet alleen dn den' Schouwburg, maar ook daarbuiten. Het toorueel wordt, feestelijk, ver sierd. en eerst na afloop der voor stelling zal die feitelijke huldiging akte ar plaats hebben. Namens do intekenaars wordit dlain met een toepasselijk woord door één eter loden van het comité aan dien jubilaris eein. huldeblijk, in dien vorm van een fraai cadeau aan-' gebode-ni, waarna aan andere v-er- eemgiir^en gelegenheid zal worden gegeven van hun sympathie voor dezen girooten acteur te doen blij-i ken. Na afloop hiervan begeeft Bouw-' meester zich naar heb hotel „Funckter", waar hem door die mu- ziekv6raenigin!g ..Harmonie'7 door cïe rnannenzangvereeni ging ..Caecilia" eene serenade zal wor den, gebracht. Daarna vereenigt men zic-h aan een souper, -waaraan gelegenheid zal bestaan deel te nemen Gasten zijn diaar die heer Bouw meester me; zijn echtgenioobe en drie kinderen en mevrouw Manm Bouwmeester. Sport en Wedstrijden. Voetbal. De dérdie ronde is op Zondag 26 Januari bepaald. De- volgende wed strijden zijn vastgesteld. Te Am-j sterdam tussohen den winner van „Steedis Voorwaarts", „Go ahead' en. „Voiliardlinig". Te 's Hage tus sohen ,,H. B. S." aldaar en ,,Rapi- ditas" (Roto.) te Nijmegen „Quick" aldaar 'tegen „Haarlem" en die win ner N. O. A. D."„Olympia" te gen Vitesse" (Arnhem) te Rotter dam. De tweede kl.-ver. „Eendracht" is ontbonden, e nzijn d'ientengevol- is volgens dé Alg. Verg. van 4 Jan. ge alle door die vereeniglng de wedstrijden geannuleerd;. Chab lonen. In die Rotonde van het Museum van Kunstnijverheid zul len Zondag a.s. tentoongesteld zijn eene verzameling chablonen, die ge diend) hebben tot het versieren van ge kleurde stoffen. Deze chablonen zijn rag fijn uitge sneden en vertonnen de grootste varia tie in teekening en compositie. Door de verschillend gekleurde ach tergronden, waarop deze chablonen wei'den geplaatst komt de voorgestel de teekening op duidelijke wijze op den voorgrond. Zondag is de toegang kosteloos. Binnenland. Naar men verneemt, is de heer T. P. Viruly, oudste lid in jaren van de Eerste Kamer, zeer ernstig ongesteld zoodat 't ergste wordt gevreesd. Typograf9m Vrijdagavond: heeft er te Utrecht een vergadering plaats gehad, om te komen tot een vakschool voor typographies daar ter stede. De volgende hoeren constitueer den' zich als commissie, welke zal trachten eene vereen! ging te vor men, dlie zich ten déél zal stellen, de oprichting van een vakschool voor de typographie-. J. H. dé Waal Malefijt, te Acht- lienhoveu; Jan Kalf, te Amsterdam; F. Laméris, te 's Gravenhage; J. H. Askamp, Th. A. Bertrand, P. den Boer, C. E. J. de Bordes, J. van Druten, J. C. van Eelde, E. A. v. Eimeren, J. J. Hailebeek, G. C. D. d'Aumale- baron van Hardiembroek van Haidenbroek, P. W. J. van Hassel, P. J. Houtzagers, W. A. G. Jar,son, J. H. Th. O. Kettlitz, P. H. J. Steenhoff, A. C. Vink en, W. Vis ser. allen te Utrecht. Als voorloopig bestuur werdén ge kozen dé heeren: De Waal Malefijt, voorzitter; Kettlitz. secretaris, en De Bordes, penningmeester. Do Amsterdamsche Diamant" bewerkers. In de diamantbewerkers vergade ring van Donderdag is medegedeeld, dat in de laatste dagen eenige dia mantbewerkers te Antwerpen werk hebben gezocht, echter vergeefs. Te Antwerpen kunnen stakers en uitge slotenen geen werk vinden; het getal der nog aan den arbeid gebleven en dus niet uitgesloten vakgenooten, is grooter dan men verwacht had. In het geheel zijn nog 3000 bondsleden aan het werk en het getal der uitge stotenen zal niet boven 3000 stijgen. Déze uitkomst is natuurlijk gunstig voor de uitkeering van geld. De uit- Kinderfeest. Vrijdag- avond was door de Vereeniging Haarlem's Noorderkwartier een Kinderfeest ge organiseerd in de groote zaal der Sociëteit „De Kroon". Een groot gedeelte van de zaal was gevuld met een juichend, jubelend volkje, dat, blijkens de blijde, vroo- lijke gezichtjes, zeer veel pret had. De eere-voorzitter, de heer Ock- huijsen, opende deze bijeenkomst met een welkomstwoord, wees op den vooruitgang der Vereeniging, en sprak ten slotte don wen se h uit dat mevr. De Breuk, de bescherm vrouwe die wegens ziekte verhinderd' was, spoedig geheel hersteld moge zijn. Daarna had een alleraardigste sa menspraak tusschen een jongen en een meisje, kinderen van den eene- voorzitted, plaats. Daarin spraken zij de beste wenschen voor de veree niging, bet bestuur en de bescherm vrouwe uit. Een luid applaus volgde op deze voordracht. Vervolgens had een bogenrij voor meisjes plaats, waaraan een wed strijd voor den schoon sten bo og was verbonden. Prijswinster waren de jonge juffrouwen C. Wagenaar, G. v. d. Bosch, A. Osterthun, M. Klesser, en E. Wijtses. Met het oog op de vela prachtige bogen, was de keuze voor de jury geenszins gemakkelijk. Zeer in den smaak vielen ook een voor dracht door meisjes, een colonne kor ten stok, vrije- en ordeoefeningen en tot slot een pantomime, die de lach lust der kinderen tot het uiterste bracht. Al deze nummers werden door kin deren in hoofdzaak uit het Noorder kwartier, uitgevoerd. In de tusschenbedrijven werd het jonge volkje ruimschoots onthaald; zoowel voor de kinderen als voor de ouders, die het feest bijwoonden, was het een avond vol genot. Het bestuur kan overtuigd zijn velen aan zich te hebben verplicht. Uit alle rangen en standen waren ze gekomen, zijn oud-pati enten en allen die hem hebben gekend en lief gehad. Bijna alle doktoren en eenige autoriteiten gaven door hunne tegen woordigheid blijk van hun belang stelling. De afgevaardigden der aM. Haarlem en Omstreken der Nederl. Maalfech. tot bev. dier Geneeskunst volgden de baar. Het eerst werd het woord gevoerd door Dr. Lodewijks, namens laatst genoemde vereeniging, die zeide dat voor een eenvoudig man ais Wijn hof! slechts een eenvoudig woord past. Wat we het meest in hem be wonderen, zeide dir. Lodewijks, is zijn groote werkkracht; geen rust gunde hij zich; hij leefde uitstlui- tend voor zijn praktijk. Niet minder opvallend was zijn opgewektheid, hij leefde steeds even blijmoelig. De grootste ramp is dan ook voor hem geweest, dat hij zijn praktijk moest neerleggen. Wij mogen gerust zeg gen: Wijnhoff heeft een welbesteed leven achter zich. Prof. Muller, hierop het woord ne- mende, zeide ongeveer: Daar is met Wijnhoff een man ten grave gedaald die men zou kunnen noemen een van de oude garde van Haarlem. Een van die mannen van den ouden stem pel, met al de deugden daarvan,waar van wij jongeren zooveel kunr.en leeren. Er wordt tegenwoordig veel ge sproken over liefde tot het volk, door sommigen op een wijze, alsof zij die liefde tot het volk hadden uitgevon den en of dat iets is speciaal van on een tijd'. Wijnhoff echter heeft een halve eeuw lang de liefde tot het volk in den ruimsten zin in toepas^ sing gebracht, en dat van hem te kunnen zeggen is schooner dan het schoonst gedenkleeken. dat men voor hem zou kunnen opriehten. Hij had het volk lief en maakte geen c uder- scheadi in zijn patiënten en zoo hij dit al gedaan heeft, is het in gunsti- gen zin geweest voor de armsten der armen. Spreker heeft hem slechts kort ge kend, uit de kerke ra ad s-vergaderingen der Waalsche gemeente, waar zijn wijs en verstandig woord steeds werd gewaardeerd. Reeds het oucfe Psalmwoord', aldfus besloot prof. Muller, zegt, dat sterken zeventig jaar oud worden, de overle dene was nog oudl&r, meer mogen we niet verlangen. Met eerbied zeggen we God hebbe zijn ziiel, hij ruste in vrede. De dlerde en laatste spreker was Poolman, dlie namens de Vereemüging tot behartiging dér stoffelijke en gees telijke belangen der armen, een woord! van waardieering sprak voor hetgeen de overledene voor dlie vereeniging beeft gedaan. Doch niet alleen als zoodanig ,Ds. Poolman Wilde ook als dankbaar patiënt, die in moeilijke oogenblikken de trouwe zorgen van dr. Wijnhoff heeft mogen ervaren, een woord van dank en eerbiedige hulde spreken. Niets mehschelijks, zei spreker, acht te hij zich vreemd. Hij gaat niet van ons, als een die is zonder ho pe. Hij was opgewekt en vol liefde en zijn grootste smart is geweest dat hij niet meer kon zijn in kringen met wie hij meeleefde en meedacht. Trouw was hij en weldoend, zaaiend waar hij het goede zaaien kon en God gaf den wasdom. Wij kunnen niet andier© zeg gen dan: Dank, voor alles wat gij hebt gedaan. Rust zacht ons aller vriend. De heer Waller dankte voor de be langstelling. Nog een wijle toefden velen met ons om een laatsten hlik te werpen op de met kransen, bedekte kist Toen gangen we heen overtuigd! dat zoo ooit leegte is gelaten na een vol, rijk menschenleven, dit zal zijn nu dr. Wijnhoff gestorven is. Gezellige bijeenkomst. Op Zaterdag 18 Januari e.k. zal vanwege de Haarlemsche Vereeniging van Spoorweg-Ambtenaren op de boven zaal der Sociëteit Vereeniging een gezellige bijeenkomst plaats hebben, waarop de dames Ida Mollinger en Sophie Wichers, die heden-avond voor het Algemeen Nederlandsch Ver bond zullen optreden, verschillende mooie nummers, monologen en too- neelspelen, zullen ten beste geven. Met een bal wordt het geheel beslo ten. Gevonden voorwerpen. Een kinderpantoffel; een oorbel met steentje; een notitieboekje; een 15 sportsladder; een jongenscape; een zak met bloembollen; een heerenrijwiel. Gisterenmiddag 'is een pakjesdrager na een twist en onder den invloed van sterken drank verkeeren- de in den Schotersingel gesprongen, doch spoedig door een ander weder daaruit gehaald. Hij is ter verdere ont nuchtering overgebracht naar het hulpbureau van politie aan het Sta tion. Door het breken van de as van een steenkolenwagen was gis terenmiddag de passage op de Groote Houtbrug korten tijd; belemmerd. Teraardebestelling van Dr. J. B. WIJNHOFF. Reeds geruimen tijd voor de lijk stoet aan het kerkhof was. stond een groote schare belangstellenden om de geopende groeve, waarin het stof- fijlijk overschot van dr. J. B. Wijn hoff zou worden neergelaten. Uit de Omstreken. Burgerlijke Stand. Bloem endaal. Door den Burgemeester is benoemd tot politiebeambte alhier, C. Posthu mus, thans wonende te Haarlem. Be ncbrcet. Varmoede.!ij k d'cor een Langs de huizen ventenden jongen is uit een woning alhier ontvreemd een paar pantoffels en 2 geldbeursjes, deze laatste gelukkig nagenoeg rnet geen geldJ. D.e ijk zal voor deze gemeente worden gehouden in het begin der maand Juni. Bevallen; 9 Jan. W. TopBettink, d.; A. M. van Doorenv. d. Jagt, d.; E. van die Weieghde Blaazer, d.; A. Stevemih; genHomburg, z.; 10. C. Kollaard—Wal, zM. C. VriesKuijpers, d,; J. M. van Hom sdiootemiy Arnstel, dl.; 11. M. van Ve&nKoning, z. Overledlein9 Jan. J. W. Roosen, 13 uren. z., Lange Annasir.; 10. J. Prins, 55 j., Breestraat; W. J. Voor tong, 13 m., Ged. Raamgracht. BEVERWIJK Ondertrouwd: M. Thien (te Zierik- zee) en M. H. J. Zurlobe. Bevallen: T, SoeliaarlHaringbui zen, z. C. C. Bloeniendaa!— Schweit zer, z. M. N. VeerbeekZwanenburg dochter. Overleden: A. Reydelberg hsv. van J. Bakker 71 j., (overl. te Heusden). J. Visser 7 m. F. M. v. d. Steeg 8 m. Ph. v. Noort, hsv. C. Schuijt67 j. i4. I'ak- ker hsv. van C. J. Scheepmaker 45 j. KERKMEU WS. Kathedrale Kerk St. Bavo. Zondag, de gelezen H.Il. Missen met onderrichting te half 7 en 9 uur; te half 11 uur de Hoogmis met predika- tie. De Catechismus te 1, half 2 en kwartier over 2 uur. 's Avonds te 7 uur Lof, conferentie en Rozenhoedje. Maandag te 7 uur Lof en Roz. tot la- fenis der Gel. zielen. In de week de H.H. Missen te 8, half 9 en half 10. Parochiekerk van den H. Joseph. Zondag, de stille HH. Missen, met onderrichting te 7 en half 9, te half 11 de Hoogmis en Predikatie. Te 3 uur liet Rozenhoedje en te half 7 het Lof ter eere van het II. en O. Hart van Ma ria. voor de bekeering der zondaars, met Conferentie. Dinsdagavond te 7 uur gelegenheid om te biechten. Woensdag, begin der Novene ter eere van den H. Joseph, te 8 uur gezon gen 11. Mis en te 7 uur liet Lof. Donderdag te 7 uur Lof van het Al- lerh. Sacrament. Zaterdag, te half 9 de H. Mils voor de bekeering der zondaars in de kapel van het Miraculeuse Mariabeeld. Te 6 uur het Lof van O. L. Vr. en van 5 tot 10 uur gelegenheid om te biechten. In deze week, de HH. Missen en de Catechismus op de gewone uren. Parochiekerk van den H. Antonius "van Padua. Zondag te half 6, 7 en half 9 de ge lezen HH. Miss..n te ha f 11 de Hoogmis 's Namiddags te half 4 de Vespers. Dinsdag te 8 uur gezongen H. Mis ter eere van den H. Antonius van Pa dua. 's Avonds te 7 uur Lof en Verga^ dering der Broederschap van de H. Antonius. Donderdag te half 11 gezongen huwe. lijksmis. Vrijdag te 8 uur gezongen H. Mis en 's avonds te 7 uur het Lof. Parochiekerk \an O. L. Vrouw. Zondag, te half 6, 7, en half 9 de HH. Missen en te half 11 uur de Hoog- d'ienst. Te kwartier voor 2 en half 3 uur Catechismus, te 3 uur Vesper, te half 5 uur oefening van de H. Familie, te 7 uur het Lof. Maandag en Woensdag-avond te 7 uur het Lof. In deze week de H.H. Missen te» half 8, 8, half 9 en 9 uur. N. H. C. Stoomvaartberichten. Het stoomschip Timor, van Batavia naar Amsterdam, passeerde 10 Jan. Perim. Telegrammen. DE WET. LONDEN, 11 Jan. (R. O.) De „Standardl" verneemt van den 9 e uit Pretoria ,<Mi van De «4 bericht wordit, diat hij naar het Zuiden trekt; men denkt, dat hij naar die Kaapkolonie wil trachten, dlocw te breken. Ailvertentiën. '.'JA7.AAAJA.V MM. -AfJ. I.W MM/AA* A.'A'. >jS Den 18den Januari hopen f onze geliefde Ouders J. van den BRINK en A. C. KRAMER hunne 50-jarige Echt vereeni ging te herdenken. Hunne dankbare Kinderen, e Behuwd- en Kleinkinderen. O verveen, Januari 1902. ^v^wïvïtvvvT?: ffi .Y.v.v^v.-.YrYi vwvWWyï Heden overleed tot onze diepe smart onze oudste lie veling CHRISTINA DOROTHEA SHITS, in den ouderdom van 25 ja ren, na voorzien te zijn van de H.H. Sacramenten dei- Stervenden. P. H. SMITS. C. O. SMITS-v. d. Berg. W. M. SMITS. M. L. SMITS. Bloemendaal. 10 Jan. 1902. Heden overleed in den ouder dom van 74 jaren, Dr. J. B. WIJNHOFF. De ExecuteursTestamentair, Mr Th. DE HAAN IIUGENHOLTZ. M. J. WALLER. Haarlem, 7 Jan. 1902. 3EÖS3SBSE3L' Heden ontsliep zacht en kalm, in den ouderdom van j 80 jaren, onze lieve Moeder, Behuwd- en Grootmoeder Mevrouw Wed. J. B. VAN LOGHEH, geb. Nohr. J. J. VAN LOGHEM. J. VAN LOGHEM— Dicke. en Kinderen. Heemstede, 10 Jan 1902. Haarlemmerhout. Heden overleed; betreurd door Familie en Vrienden, Mejuffrouw JACOBA PRINS, in leven pleegzuster bij de Haarlemsche Vereeniging. tot Zie ken verpleging. Haarlem, 10 Januari 1902. Eenige kennisgeving. V Voor de vele bewijzen van deelneming ons betoond bij het overlijden van onzen geliefden Echtgenoot, Vader, Behuwd- en Grootvader, den Heer GODEFRI- DUS LUDOVICUS VANKESSEL, betuigen wij onzen welgemeenden dank. Uit aller naam, Wed. G. L. VAN KESSEL— Kramer. O verveen, 11 Januari 1902. Pro Deo. Bij vonnis van de Arrondisse- ments-Rechtbank te Haarlem, d.d, 3 December 1901, is het huwelijk tusschen AAGJE HAGENAAR en PIETER GOOTJES ontbonden door echtscheiding, met alle wet telijke gevolgen daarvan. De procureur der eischeresse, Mr. JOHAN SPOOR. Bij beschikking van den Heer Rechter-Commissaris in het fail lissement van J. VAN KAPEL, broodbakker, wonende te Haarlem, is bepaald: lo. dat de iole vering der schuld vorderingen zal moeten geschieden vóór 21 Januari 1902 ten kantore van d»n curator, Groote Hout straat 164 te Haarlem. 2o. dat de vergadering tot veri ficatie der schuldvorderingen zal worden gehouden op Vrijdag 7 Februari 1902, des voormiddags ten '11 uur in het Paleis van Justitie te Haarlem. De Curator Mr. H. Ph. T HOOFT. door het Nederl. Tooneelgezelschap, van Amsterdam. Bestuurder B. DELMONTE. Succesblijspel in 3 bedrijven. Gevolgd door Wachtkamer le Klasse. Blijspel in één bedrijf. Regie B. DELMONTE. Prijzen der plaatsenie rang f 0.50 2e rang fO.SO, Gaandrrij 10.20. Bureau 7 uur. Aanvang 8 uur. van de te Heemstede, op SfiaanUag 13 Januari 'saronds te half acht, in de Ned. Her?. Kerk. Bunjan's Christenreizen met LICHTBEELDEN. Entrée vrij. Genootschap MELPOMENE en THALIA. Opgericht 14 Januari 1873. voor de Wed. VEENSÏRA met 6 Kinderen. of Tooneelspel in 4 bedrijven van Dr. Hoderich Benedix. Prijzen der plaatsen1ste rang f 1.50. 2e rang 11.00, 3e rang f 0.50. Plaatsbespreking op den dag der Voorstelling. Ingang Smedestraat van 10 tot 2 uur. Opening 61/, uur. Aanvang HlL uur. GEVRAAGD EEN bekend met de Duitsche- en Trap pers. Zich aan te melden aan de drukkerij van dit Blad, Spaarne. LfeArtLEirfSGrië Schouwburg-Maatschappij. Telefoon 579. Zondag 12 Januari 1902 Kindervoorst till ng te (Op verzoek). Tof slof: 1.—, 0.80, f 0.50, 0,30. Kinderen betalen half geld. Des avonds te 8 uur: Drama in 4 Bedrijven. 1.50, ƒ1.25, ƒ1.ƒ0.75, ƒ0.50. ƒ0.30. O— Het geïllustreerde programma met beschrijvenden tekst is a 25 cents verkrijgbaar bij MET ME Y* LINK. des 's avonds ten 8 ure, in de Concertzaal van de Sociëteit „VEREENIGING", te Haarlem, te geven door het Zangkoor „BENEDICAMUS DOMINO" te Haa lem, met medewerking van deHeeren: J. J. ROGMANS, Concertzanger, Amsterdam JOH. STEENMAN, Viool, Haarlem Ph. LOOTS, Begeleiding, De netto opb engst van dit Concert zal worden besteed voor de helft ten bate eener extra-uit- deeling aan de Algemeene Armen en <1e andere hellt ten voordeele van R.K. Liefdadigheidsinstellingen Kaarten zijn verkrijgbaar o.a. bij de Boekhandelaren H.COEBERGH, Groote Houtstraat, de firma DE HA^N, Groote Houtstraat, Ph. KLEES, Gierstraat. W. KÜPPERS, Jansstraat, de.firma MET MEY- LINK, Begijnestraat, H. N. MUL, Kruisstraat, alsmede bij den Pen ningmeester, Nieuwe Groenmarkt4 Wat is Scott's Emulsie? Scott's Emulsie wordt gemaakt van zuivere Levert'aan met onder- phosphorigzure Zouten van Kalk en Soda. De Levertraan Emulsie bereid door LAMERS INDEMANS, Apothekers te 's Hert igenbosch, uestaat eveneens uit zuivere medi cinale Levertraan met bovenge noemde Zoutenis in kwaliteit gelijk aan Scott's Emulsie doch in prijs veel goedkooper. Verkriighaar in flacons a f0.70 en fl.25 bij alle Apotheken en voornaamste Drogistwinkels. Gevraagd in een zaak van Luxe en huishoudelijke artikelen «en winkeljuffrouw, P. G„ extern. Brie en rnet opgaaf van vorige betrekking onder No 4821 aan 't ureau van dit blad. Leerlinge Een net Meisje kan ter opleiding als Winkeljuffrouw geplaatst wor den. Aires: WILLEM VAN LIEMT, Anegang 17. Mej. HONING, Boschlaan te Bloemendaal, vraagt 1 Februari van goede getuigen voorzién. m een klem gezin, bo en 23 jaar, P.Q Aanmelding in persoon "s wond? na 7 uur. Gevraagd om direct in dienst te treden een loon 100 Gulden en verval. Hotel No. 1, IJmuiden. Zonder goede ge tuigen onnoodig zich aan te mel den. gevraagd tegen 1 Februari. Loon naar bekwaamheid. Fr. Brieven onder no. 4840 Bureau v.d. Blad

Haarlem's Dagblad | 1902 | | pagina 2