J. Weldadigheids- Concert, I. lil, ■era 2. De Kleine Lord. De zaak-Beijnes. op donderdag 6 Febr. 1902. B Zaterdag 18 Januari 1902. Kindervoorstelling „ORPHEüS", Nederl. Tooneel-Vereeniging Het Erfdeel. Verloren. vrije slaapkamer met kost GEVESTIGD. JANSSTRAAT 85. Huzaren als roov^rs. Bij de huzaren kaverne te Lem- berg heeft men het lijk gevonden van een goedigektoecton man. Hij was van alles beroofd. De man was door sa belhouwen gedood en zoodanig ver minkt, dat het onmogelijk was zijn identiteit vast te stellen. Men meent dat de misdaad is gepleegd door hu zaren. Voor dames Een zeer gunstig gebiedi voor trouw lustige dames is tegenwoordig Oost- Azië. Te Wladiwostok wonen 1 vrouw tegenover 4 mannen. En in Mantsjoerijen, waar tijdens de Chi- neesche troebelen de meeste blanke vrouwen van haar mannen zijn ge vlucht, zijn ook meer mannen dan vrouwen. De Russische regeering heeft een specialen ambtenaar in op dracht gegeven, de arme mannen weer aan hun vrouwen te helpen. De misdaad te Corancaz. De advocaten Abbé en Godez zijn aangewezen om Brière ter zijde te staan in zijn hooger beroep bij het Hof van cassatie. Gemeenlijk wordt in zulke gevallen slechte .één verdediger aangewezen- Maar hot dossier is zoo belangrijk en uitgebreid, dat men van dien regel afgeweken is. Waarschijnlijk wordt de zaak de volgende week, in, de eer ste openbare zitting van het Hof, in behandeling genomen. Vrijgesproken. De Parijsche gezworenen geven tel kens blijk van hun ongewone toe geeflijkheid. Nu betrof het weer de heldin van een dubbelen moord, een geval dat in October te Parijs vrij veel opzien wekte. Zekere juffrouw Destanche had, in een aanval van minnenijd haar geliefde, Chicorin, en een dame die zij voor haar mededing ster aanzag, doodgeschoten. De jury heeft thans, na een korte en onbelangrijke beraadslaging het meisje vrijgesproken. dersbelangen; ze werden niet zoo ver waarloosd, dat er niets vam terecht kwam, doch het ging er mede als in do gansche maatschappij 90 wias voor die behartiging der belangen van de lreeren, 10 voor die van d'e ar beiders. Thans echter is het anders en nu schijnt het. wel of er iia den raad een wedloop gehouden wordjt in arbe.iders- liefdie; elk raadslid voelt o, zoo veel voor de belangen der arbeiders, doch «lli op zijn eigen wijze. Wederkeerig voelen nu ook die arbeiders belangstel ling voor d'e zaken van gemosntebe- h'eer, en zoolang we geen oppositiJe- blad hebben, moesten we altijd na-vetr- gadlerdnghoudan, er is belangstelling genoeg; nu kunnen we slechts in kri tieke gevallen zulk een vergadering be leggen. Thans hebben we zulk een geval in de bekende zaak-Beynefö. Men heeft, ge tracht zelfs in den raad' die zaak te smoren, dbor niet in te gaan op het voorstel-Hugenholtz, in die eerste raads zitting om een speciale commissie te benoemen', en de redacteur dier N. H. Ct. schreef al aanstondls diat het het best was maar zoo weinig mogelijk meier over de zaak te spreken en te vergeven en te vergeten. De S. D. A. P. heeft de zaak niet willen smoren, want die arbeiders moe ten, wat met den heer Beynes gebeurd' is zich in het oor knoopen en er al tijd aan denken als een kostbare les. Spreker ging thans liet verloop van de zaak na, zooais dit trouwens in die raadszittingen van verschillende zij- Uit al die zaken blijkt dat in den raad nog steeds de klasse-belangen op den voorgrond staan; de heer Beijnes heeft daarbij bovendien zijn eigen bh>. lang behartigd in zijn bekende zaak. Nu wil hij niet gaan, doch over 5 jaar zullen zijn kiezers over hem te oo.rdee- len hebben. Laat het dan niet verge ten zijn. En laat dit allen raadsleden een les zijn, dat voortaan al hun da- Zangvereeniging „Bennehroek" op zeer Brand or liet troneel. Te Breslau is Maandagavond hij een voorstelling in den Stadsschouw burg, tengevolge van zoogenaamde kortsluiting in de electrische gelei ding, brand op het tooneel uitgebro ken. Drie tooneelspeedsters kregen brandwonden. Ofschoon het publiek in een paniek de zaal uitstroomde, zijn er verder geen ongelukken ge beurd. Vervolg Stadsnieuws. brij zei d. Hij is naar een ziekenimiich- ting tc Haarlem gebracht- Woensdagavond ïs een man van een boot in liet kanaal gevallen. Ge lukkig wist men hem nog te redden wat door de duisternis echter zeer moeilijk ging Donderdagavond vierde de Chr. geanimeerde wijze in Rehobeth haar derde jaarfeest. Het feest slaagde vol komen en li'ep tot ieders genoegen af. "Vete n, Mr. M. G. P. del Court van Krimpen alhier is benoemd tot hoogheemraad van het hoogheemraadschap van cle uitwaterende sluizen iin Kenniemerland en West-Friesland. Dc leverantie van het drukwerk en schrijfbehoeften, benoodigd voor de Secretarie voor 1902, is gegund aan den laagstel* inschrijver J. Sinjewelte IJmuidën. IJmuiden. De heeren P. van Vliet en J. van Rugge zijn herkozen als voorzitter en secretaris der commissie tot wering van schoolverzuim. De gelden door het gemeentebestuur aan den commi sie toegestaan, zijn onder de leclein verdeeld in reden van het aantal bij gewoondle vergaderingen. Voor de invoering der leerplichtwet was het aantal jongens, dat de open bare school bezocht 30 A 50 meer dan feeling Haarlem der S. D. A. P. ter be- fer meisjes Nu evenwel is dit niet 1 meer zoo. Op 15 Januari waren er 27b den openbaar besproken en beoordeeld zull'een worden. Voor debat meldde zich de lieer Klip pers, hoofdredacteur der „Nieuwe Haarleinsche Courant" aan, die zeide dat de heer Hugenholtz leugentaal had verkondigd,' waar hij beweerde, dlait zijn blad onder invloed stond, dat bo vendien in de ,.N. II. Ct." niet over de zaak-Beijnes geschreven was als door den heer Hugenholtz was gezegd. De heer Hugenholtz weer er toen op, dat hij alleen bedoeld had te doen Uit komen dat de ,,N. H. Ct." evenals de andere Haarlemsche dagbladen winst ondernemingen zijn en dus afhanke lijk van het publiek en de menschen naar dc oogen moeten zien. Wat het tweede punt betrof, hij ried zijn auditorium het nummer van de ,,N. H. Ct." te lezen dat onmiddellijk na de raadszlitling verschenen was, daaruit zou blijken, dat. hij waarheid had gesproken. Na nog eenig debat tusschen deze heeren werd de volgende motie met al gemeepe stemmen aangenomen. ,De vereadeiring, belegd door de af- sprek'ing van de houding van het Haari. J0215:0 Lj.iiar^re •■•e9n.ig.iTie' Vanwege de Haarlemsche Jongelings Vereeniging Pred: 12 la trad Donder dagavond in het Brongebouw als spre ker op de weleemv. heer Ds. G. Huls man van Zandvoort met hiel onderwerp „Hendrik Ibsen en zijn strijd tegen de zondenonzer Maatschappij. „Spreker ving zijne lezing aan met een uiteen zetting van de levensgeschiedenis ven dezen grooten dichter, waarna hij eene uitlegging gaf over zijne verschillende werken als ,,de Bond der Jongeren"; „Nora"; „de Spoken" etc.; waardoor men kon nagaan hoe Ibsen steeds streed tegen de leugen, hoe hij in alles de fouten van zijn volk bestreed. eergevoel had. zou hij onmiddellijk den is toegelicht, en waarop wij dlus Raadslid Beynes, inzake de afname van niet nad'er behoeven in te gaan. lelectr.sche drijfkracht van die Gemeen. Dat de heer Beijnes indertijd om- t&lijke Centrale is van meening dat ge- trent afname van 150 PK. wel dege- poemd raadslid in deze het gemeente lijk een vaste belofte heeft ge- pi'4 Palang grovelijk heeft geschaad daan, mag hieruit blijken dat Modoo en spreekt als haar overtuiging uit diat steeds sprak in dit verband van „het het zijn zedelijke plicht is zijn mandaat stokpaardje van den heer Beijnes", |*er beschikking zijner kiezers te stel- dat nir. F. A. Bijvoet verklaarde dat 1 l0n-" degelijk de overtuiging gevestigd was Nadat, nog een woord ten gunste van en dat jonkheer Ridder Baronet pen striid d'er barbiers- en kappersbe. Sp eel man (toen gelachen werd bij die Idienden was gesproken door den heer langzame opnoeming dezer titels, zei vr"r"mh^'*" "°- de heer Hugenholtz, dat de 'heer Speelman volstrekt de eerste de beste niet is en een zeer goed raadslid) het feit niet wist te kwalif ice eren. De heer Beijnes verdedigt zich op drie gronden, n.l. dat hij drijfkracht zou nemen, indien de gemeente de- zelf die motoren kon drijven als de E. N. E. T.; in de tweede plaats dat hij toch als verstandig koopman en in dustrieel niet tout prix de levering zou hebben aanvaard en in de derde plaats, dat de lichtcommissie zelf niet heeft gerekend op 150 PK., doch een kabel heeft aangelegd voor slechts 50. Deze argumenten werden op be kende gromden door den heer Hugen holtz bestreden, en wat het laatste ar gument betreft, hieruit blijkt, zegt hij, de onbegrijpelijke brutaliteit van den heer Beijnes, doch ook de licht commissie, die zijn zucht tot schette ren kent, had voldoende overleg met hem dienen te plegen en maar niet op éigen houtje den kabel voor 50 Pk. moeiten aanleggen, anaar den heer Beijnes on 't oog brengen, dat hij voorloopig toch'in zijn fabriek geen 150 Pk. kan gebruiken. Een motie van afkeuring is in den raadl met algemeene stemmen aange- indien de heer Beijnes jongens tegen 284 meisjes samen 562 leerlingen, in het afgeloopen jaar is het totale aantal met 32 leerlingen ver meerderd. het ongeloof over, en daarom was hij bepaald voor velen, inzonderheid voor Christenen, niet datgene, wat in zijne werken wordt bedoeld'. En hoe wel zijn ideeën op waarheid waren ge grond, en ook voor de Christenen zeer veel goeds bevatten, werd hij toch dik wijls n'iet begrepen. Al zijn drama's geven bliiken van den grooten strijd, dien Ibsen heeft gevoerd tegen den leugen, zoowel in het hu welijk als in de politiek. Deze strijd werd door sprekerjzeer hoog geacht, al moest hij het ook be_ treuren dat zulk een groot man niet ge- loovig was. geen steun verwachtte van God. Maar dat neemt niet weg. zeide Sur., dat wij hem toch als dichter, moeten eeren en waardeeren en huldigen. Een luid applaus aan het slot was voorwaar eene welverdiende huldls aan spreker voor zijne keurige voor- dracht. De vergadering, die met gebed was geopend, werd daarna op dezelfde wij ze door Ds. Veen. gesloten. Totklerk aan het bureau van po litie alhier is benoemd de heer J. R. S. Hesbus'us te Batenburg. Reeds geruim en tijd voor dien aan vang was het zoo vol in „de Kroon" gisterenavond, waar die openbare pro- testmeeting der S. D. A. P. in zake- Beynes gohoudien werd., dat er velen onverrichter zake naar huis moesten keeren. Men begon op tijd.. De voorzitter, dia heer Joosten, opem.die die vergadering on deelde m,ede, dat van dien heer Boy- nes een schrijven was ingekomen dat hij niet ter vergadering aanwezig zou zijn wijl zijn ingewikkelde zaak niiet geschikt is v)oor bespreking in een openbare vergadering, waarna die heer Hugenholtz het woord kreeg. Er is een tij.d geweest, zei de heer Hugenholtz, dat en- geen. socialisten i.n den raadl waren, waarover onze kin deren ear kleinkinderen, zich eens zul len verwonderen. En voordat wij on zen glorieuzen intocht diedien, waren de raadszittingen een gemoedelijk on der-onsje. Wel werd) er at en toa cri- tiek geoefend, maar die was altijd hof felijk; wan!, de heeren die elkaar straks aan die bittertafel, in zaken of deftig gerokt tor receptie zouden ont moeten, konden elkaar niet onaange naam zijn. De bladien zorgden voor een nabe trachting, die, wijl ze als wiinst-ondteir- nemingen van het kapitaal afhankelijk zijn, ook altijd zeer welwillend wa ren. Er was wel sprake van arhel- Hugenhoitz werd de vergadering ge sloten. De heer Hugenholtz schrijft ons thans: In de vergadering, gisterenavond door de afd. Haarlem der S. D. A. P. ,.die Kroon" belegd, ter bespreking van de zaak-B dijnes in dien gemeente raad, werd ik door den heer Klippers, redacteur van die Nieuwe Haartemschie Courant, beschuldigd een leugenach tige verklaring te hebben afgelegd. Ik had namelijk gezegd dat de N. H. Courant het voorval-Beynes hoe eer hoe liever wenschte te vergeven en vergeten. Tot mijn spijt had ik toen niet bij mij het nummer van dat bladi, waarin ik d!it meende gelezen te hebben. Thans citeer ik woordelijk uit het nummer van 10 Januari vam die N. H. Courant het slot, van het over zicht van deze zaakim de raadszitting va-u 8 Jan.: „Hiermede vertrouwen wij nu dat deze weinig aantrekkelijke en ook niet aangename quaestiei voor de gemeente Haarlem spoedig tot de vergetelheid moge beboeren." Achtend., Uw dlw. F. W. N. HUGENHOLTZ. De directeur van het Rijkstelegraafkantoor. de heer Keu kenmeester, 'is zoo vriendelijk het te legraafkantoor hedenavond tea behoe ve van perstelegrammen open'te hou den. zoolang ditnoodig zal blijken. Dei pers waardeert, natuurlijk ten zeerste deze welwillende medewerking. ziji' mandaat hebben neergelegd. Doch zooveel eergevoel heeft hij niet gehad Hij zit nu niet meer in den raad krachtens den wil der kiezers, maar door misbruik te maken van zijn bevoegdheid volgens de kieswet. het is goed diat de burgerij zich titans uitspreke en den wensch doe hooren, dat de heer Beijnes alsnog af treedt. Wanneer ik u hiermede liet heen gaan, zei spreker, dan zou morgen in alle hoeken van de stad gezegd wor den: onder het mom van heilige ver ontwaardiging verbergen de sodalis- bdang, '^^UeT er V 0 4 b a z.0ntdas 19 as- uit en. wij er in. Wie zoo spreken zou jff„"ïn d? Spanjae^efa» ik willen antwoorden, met een woord- Deze wedstrijd kan spannend worden, 3e van drie letters: m-i-s. Wij ver. als altijd wanneer cle beide plaatselijke bergen ons niet achter eenrinom, wij vereenigingen elka'ai'bekarnpen Gisterenavond te 8 ure hield de naai vereeniging „Martha- _De Zaaier", haar jaarfeest in een der lokalen der Chr. Bewaarschool alhier aan die Burgwal. Door het zingen van een lied en gebed van Ds. v. Paassen werd de feestelijke bijeenkomst ge opend- Hierna volgde verscheidene voordrachten en werden verschillende liederen gezongen. Af en toe werden versnaperingen uitgereikt. Men bleef tot ruim half elf gezellig bijeen. Door Ds. van Paa&sen werd de bijeenkomst gesloten. Peverwiik, Burgemeester en Wethouders zullen op Donderdag 30 Jan. a.s. des middags ten 2 uur ten Raadhuize publiek aan besteden: Het uitdiepen der haven, ver- bieeden en uitdiepen van den haven mond, het maken van een houten be. schoeiing voor los- en laadplaats en de daarmee in verband staande werken. •tieilijik van. Mateki'nig\ eai vietrraste het Eragolscbe. garaiizoeni. waardoor eieaa gevecht ontstond!. Eeinr andere afdJeelimg- ging vee rooveini, op vijf .mijten, afstand van Janrmari hasstadic, eni stak er wagens imi biranid). Andere BoereivafdJeeliirtgen raak ten i -Nveicht miet de gattmiBoenieni van Manitsom .en Kraaipani. De En- geHscheni maakten gebruik van ge pantserde treinen. Drie dbodle Boe ren werdiem gevonden, en eten ge vangene gemaakt. Een' aantal run- deaien werden teruggenomen, maar men gelooft dat dié' Boeren ieir in sdaagtdJem met duizend sink's vee tie ontsnappen. De BoerenMhoofdlmacht trok dein lOen Januari den spoor weg weder over. doc-h de afdeel ing te Janmiaribasstadlt is nog aan die weetzijdie van den spoorweg. CORRESPONDENTIE. 11 uur sluiting voor barbieïs en kappers Wij ontvingen nog een tweetal in gezonden stukken over deze quaestie, doch aangezien het debat van te per soonlijken aard) wordit.met voorbijgaan van het beginsel, sluiten wij hiermede de besprekingen. Red. Atlvertentfën. De Heer en Mevrouw H. D. EMRIK-Lehmans, betuigen hun nen dank voor de vele blijken van belangstelling, bij de geboorte hunner DOCHTER ondervonden. Haarlem, 16 Januari 1602. Herplaatsing wegens misstelling. des avonds ten 8 ure, in de Concertzaal van (le Sociëteit „VEREENIGING" te HAARLEM. te geven door het Zangkoor ij onderhandsche behoorlijk te HAARLEM, met medewerking van de Heeren: J. J. ROGMANS, Concertzanger, 1 Amsterdam. JOH. STEEN MAN, Viool, Haarlem. Ph. LOOTS, Begeleiding, De netto opbrengst van dit Concert zal worden besteed voor de helft ten bate eener extra-uit- deeling aan de Algemeene Armen en de andere helft ten voordeele van R.K. Liefdadigheidsinstellingen Kaarten a f 1.25, f 1.— en ƒ0.75 zijn verkrijgbaar o.a. bij de Boekhandelaren H. COEBERGH, Groote Houtstraat, de firma DE HAAN, Groote Houtstraat, Ph; KLEES, Gierstraat, W. KÜPPERS Jansstraat, de firma MET MEY LINK, Begijnestraat, II. N. MUL Kruisstraat, alsmede bij den Pen? ningmeester, Nieuwe Groenmarkt4 Alhoewel het aantal vergunningen het maximum wederom heeft bereikt, is bovendien nog aanvraag tot verkoop van sterken drank gedaan door L. Slo- temakef. Meerstraat, D. Maks, Toren straat en J. Blom, Alkmaarderweg. Sloten. In die IJpoldför zijn gistere.mia.chit miet een landbouwschuur van den landbou wer Vlegel 13 paarden en 8 koeien ver brand. Haarlemmermeer. Van de telephoonlijn, Amsterdam Rotterdam, is aan den rin^k van de Haarlemrme<rmeer, in de nabijheid der gemeente Leimuiden. door onbe kenden ongeveer 300 M. draad ont vreemd. De politie doet ondierzoek. Zaudvoort Heden morgen werd door den archi tect W. F. Doeglas alhier aanbesteed: Het aanbouwen van villa „Thalat- ta" aan de Boulevard de Fauvage te Zandvoort. Ingekomen waren 9 bil jetten. Laagste inschrijver bleek te zijn de heer C. v. d. Leek te Haar lem voor f 5300. schen de onderrreteekenden GIO VANNI VINCENZO RUSCONI en AMADEO PIAZZA, beiden Schoorsteenvegers en Metselaars, wonende te Haarlem, overeenge komen dat de tusschen hen be staan hebbende vennootschap on der de firma RUSCONI en PIAZZA, gevestigd geweest te Haarlem tot uitoefening van de Schoorsteen- vegers- en MetselaarsafTaire, aan gegaan bij akte verleden voor Notaris B. E. C. SE1GNETTE te Haarlem den llden Januari 1901, te rekenen van den Bisten De cember 1901 wordt gehouden voor ontbonden, terwijl de Heeren Mrs. A. KIST en N. j. L. BRANTJES, Advocaten en Procureurs te Haar. lem, met de liquidatie der loopende zaken belast zijn. Haarlem, 11 Januari 1902. G. V. RUSCONI. A. PIAZZA. Vervolg Nieuwstijdingen. Brand te Amersfoort. Omstreeks halfeen in den afgeloopen uiwu uc ruwci nacht werd brand ontdekt in de zeep- krans" on der afd. van de Zondagschool poederfabriek van Chr. Pleines, een laten vrij uit onze tronie zien van eigenbelang. Zeker: Beijnes er uit wij er in. Doch op dat eligenhe- Gevonden VoorweJ-pen: Een dames parapluie met zwarten lang zijn we fier. Want wij bedoelen stok, een portemonnaie meteenig de machtsverovering door het prole- geld, een opschrijfboekje, tariaat, om die behartiging van uit- sluitend klasse-belangen voor goed IJ k w e t. zeeir groot complex van gebouwen aan Vlasakkerweg en Korte Bergstraat te Amersfoort. De brandweer die bovendien nog al laat verscheen bleek op zulk een lievig vuur niet berekend. De vlammenzee, telkens gevoed door vetten en oliën en de lichtbrandbare stoffen der parfumerie-afdeeling, was niet te bekampen. Het meest nabijzijn- de huis ging mede in vlammen op, de overige werden behouden. De fabriek, eerst in de laatste jaren gebouwd, is met de magazijnen, kan toorlokalen en woonhuizen totaal uit gebrand'; wel was alles tegen brand schade verzekerd, doch het bedrijf zal zeer lang stilstaan. Persoonlijke ongevallen zijn geluk kig niet te betreuren; de materieele schade is echter zeer groot. Zulk een zware brand beeft in vele jaren niet te Amersfoort gewoed. onmogelijk te maken, terwijl de an dere politieke partijen naar de machtsveTOvering streven om hun eigen klasse-belang te behartigen. En wat is nu edeler? Wij wilton het onmogelijk maken dat er zijn die le ven ten koste van zweet en bloed en tranen der arbeiders. En op dat eigenbelang zijn wij fier. Thans kunnen we rekenen op vier. vaak op zes, soijis op zeven man. Doch we moeten meer mannetjes hebben. Als we tp beschikken hadden over zes tien z'etals dlaii; zou cle staking aan die lichtfabrieken niet verloopen zijn en de burgemeester niet den droevteen moed hebben gehad met politie hef ter rein af te zetten en een trein met on derkruipers te doen stoppen; dan zou de motie-Groot betreffende cle onbe woonbaar verklaring reecis behandeld zijn, een motie die spoedeiscliend is en nu reeds van 16 Oct. af bij de1 rechts geleerde commissi?; .is; als we zestien man in den raad hadden zouden de ge meentewerklieden een behoorlijk loon hebben en niet 11/2 jaar gewacht be hoeven tc worden op cle regeling; dan zou geen afgedankte fabriek voor schoolgebouw gébruikt worden: dan zou er niet over gesproken worden om f 100 te geven voor een schietwedstrijd en f 21.000 om den raad vorstelijk te doen zetelen en f 7600 om de Ilalsen goed onder dak te brengen, terwijl aan huisvesting voor inenschen gebrek is en schoolkinderen onder de hanebal- ken zittem. Verschillende winkeliers zijn bekeurd wegens overtreding der ijkwet. Tegen een 16-j arigen jon- ge-n is proces verhaal opgemaakt, om dat hij een glasruit op het Groot Hei ligland had gebroken met voetbal spelen. Gisteren ontstond een be gin van brand in een perceel aan de Romotonstraat, welke brand echter met eenige emmers water is gebluscht. Het behangsel nabij de kachelpijp was door de hitte gaan branden. Uit de Omstreken. Hosmgfcede. Wederom zijn alhier vier konijnen gestolen; thans aan den Rijksstraat weg. Baonebrcek. De lieve straatjeugd in deze gemeente heeft, er een gewoonte van gemaakt om op de in beweging zijnde trams te springen en zoo kosteloos passagier te spelen. Hoewel van overheidswegen zooveel mogelijk wordt toegezien en vele ouders herhaaldelijk zijn gewaar schuwd, gaat het gevaarlijke spelletje G sterenavond moest een jongen van elf jaar liet uutii Ut mj sprong van cie tram. kwam te vallen, raakte cr onder en hein werd het been ver- Burgerlijke Stand. Bavalllein: 15 Jain:. W. G. H. Peh- fcenburg—vani d!e Seüjip, z,.; M. C. v. d. TuinZaalberg, d1.; H. van dleai Bel—M'eeSiea\ z.; 16. G. van dien BiroekRussehiem, z,.; A. M. Duin- die Wit, d1.; 17. G. Thijs&envan die.ni Beng1, dl.; E. Kostiea1van der Bijlt, a.; C. P. M. Robee-Welten, z Oveinledlemi: 16 Jam. M. S. P. te Poel, 4 m., dl., Botermarkt; 15. J. v. dl. Berg-Wils, 67 j., Pterin; 16. A, H. Balbam. weduwe van H. v. Neer. 67 j., Sohalkwijkstr. MAR KTNIEUWS. Haarlemimenmieer, 16 Jan.. 1902. Tarwe nieuwe, per 80 KG. 6.75 7.10; Roigigiet, per 75 KG. 4.75 5.20; Gerst Ghjervallien, per 70 KG. 5.10—/ 5.50; Haver, per 100 KG. 7.508.Paardletbioanie'n, per 80 KG. f 6.75f 7.Groene erwten, per HL. 8.00—/ 8.25. Telegrammen. GEVECHTEN. MAFEKING, 14 Jon. (R. O.) De B' eren. ondier Kemp en C et tiers maakten verLedlen week een gec-om- bineendle beweging, waarbij; zij den spoorweg overtrokken in westelij ke richting. Beu afdeetinig kwam te Wi'll'owdlami, eenige mijten wes- Schouwburg - Maatschappij. Telefoon 579. Vereenlgde Amsterdam sclie Tooueelisten. Sociëteit „DE KROON", door het H. Muziekkorps onder leiding van den Heer JOH. M. SCHOUTEN Jr. OP Zondag 19 Januari a. s.; des avonds ten 8 uur, met medewerking van het Duet- tistenpaar den Heer en Mevrouw CARON, uit de musical Variété-Halle te Brussel. Mevr. LE FLEUR, Soubrette en den Heer LÉON, Lachsensatie- humorist. Entrée met programma a 25 Verkrijgbaar van af 7 uur a& het Bureau Sociëteit »De Kroon-' Namens het Bestuur, J. DEEN, SecretarU Romolenstraat 11. Zie aanplakbiljetten. Door ipngejulir. BRAAKENSIEK. Aanvang 2 uur. Prijzen der p laai sen. Balcon en Stalles 1.t le Loge en Parterre 0.80, 2e Loge ƒ0.50, Gaanderij ƒ0.30. Kinderen betalen op alle rangen half geld. Zondag 19 Januari 1902 Volksvoorstelling, Shylock de Koopman van Venetië. Drama in 5 Bedrijven van W. Shakespeare. Aanvang 8 uur. Prijzen der plaatsen 1.—, 0.75, 0 59, 0.30. van Amsterdam. (Goedgekeurd bij Kon. Besluit van 24 Mei 1895.) 8e Aboniiements-Yoorstelling. Woensdag 22 Januari 1902 Tooneelspel in 4 bedrijven, van Felix Piiilippi, schrijver van «Weldoeners der Menschheid«, »De Lijdenswegcc. eriz. Vertal ng van H. Schwab. Art stiekleider: HENRI v. KUIJK, Sp** Te Amsterdam. Rotterdam. Den Haag, Arnhem, Utrecht, Gro ningen. Dordrecht, Leiden, Al meloo Delft. Middelburg, enz., enz., met uitbundigen bijval opgevoerd. Aanvang 8 uur. Balcon ƒ2.Stalles ƒ1,75, le Loge T50, Parterre ƒ1.25, 2e Loge 1.Gaanderij ƒ0.40. De juffrouw, die Donderdagmid- ig 3 uur een pakje (inhoudende 2 kanten Mutsen) in den winkel van A. SEUTER, Anegang 22, abusievelijk heeft meegenomen, wordt beleefd verzocht, dit spoedig aldaar terug te doen be orgen. Iemand werkzaam Werf »Con- •ad«, zoekt in dezen omtrek Kost- en Inwoning, bij nette burger menschen. Br. No. 4831 bureau v/d blad. In Haarlem of Omstreken ter stond gevraagd goed Gem. Kamers, voor kleine familie. Prijsofferterj met en zonder pension franco onder letters L. T., bij HENRI COEBERGH, Boekh., Haarlem. Door ziekte-omstandigheden wordt het PENSION van Mej. FLEUMER, Zijlweg 21f, ten spoedigste ter overname aan geboden. Br. No. 59 Bur. Stads- Editie, O. H. C. Een beschaafd Jongmensch, z. b. b. h. b. zoekt bij fatsoenlijke lieden P.G. een nette voor 25 per maand. Brieven met volledige opgave onder No. 4832 bureau van dit blad. Ondergeteekende maakt bekend dat van af heden zijn bureau is gevestigd J. LONDON, Architect. Architect,

Haarlem's Dagblad | 1902 | | pagina 3