Vsreeniging van Handelsbedien den „Mercurius" m voorgaanti verslag is boven de woorden: Hij gaat nu dte verschillende karaktertrekken van haar na, enz. weg gevallen de zin: Na de pauze krijgt de verdediger Mr. Schade© het woord. Stadsnieuws. Haarlem, 23 Jan. 1902. Schouwburg. Het Erfdeel. Er 'is een bekend spreekwoord dat zegt: „De berg baart een muis." De vellen düe gisterenavond Melpomene s tempel verlieten moeten dit spreek woord op de lippen hebben gehad, liet verloop der handeling Ln d'e «Mie eerste bedrijven doet heel wat andiers verwachten dan de zeer tamme ont knooping tin het vierde, 't Ilceft er iets van of de schrijver na het dierde bedrijf au bout de son lattin was en hij rut maar in één adem het stuk wilde af maken. En dat was zeer jammer. Hoe men ook over diü slot mag oordeelen, men zal moeten erkennen, dat die drie eerste bedrijven er mogen zijn en de teleurstelling door de vierde acte ver oorzaakt, is een bewijs dat het den schrijver gelukt was zijn auditorium groote belangstelling in te boezemen. Het thema is trouwens nog niet al te zeer misbruikt: de strijd tusschen den procuratiehouder Sartarius, den man, aan wiens onvermoeide werkkracht de groote fabriek met zijn duizenden werk lieden haai- ontstaan te danken heeft en den zoon van den overleden eige naar, volgens de wet de patroon. Twee muurvaste karakters, beiden van groo te wilskracht, met geweld tegen elkan der ophotsende. Ware het slot in u\ir- senstemming geweest met het eerste en grootste gedeelte en d'e strijd, waarin het werkvolk reeds een woordje begon mede te spreken, ten einde toe volstre- den, dan zoude het nageklonken heb ben in hart en hoofd der toeschouwers. Uit he|t voorgaande zal men begrij pen dat „Het Erfdeel" niet is een alle- d'aagsch stuk, maar wel degelijk een tooneelwerk dat op groote belangstel ling mag aanspraak maken. Over het spel riidts dan lof. Henri de Vries vooral, wiens spel met zijn karakteristieken kop geheel in over eenstemming was. Deze zeer sympa thieke tooneeispeler had onbetwistbaar een persoonlijk succes. Het opitreden van aten heer Temooij Apèl als Latlin- sér ijl het vierde bedrijf stemde tot ge zellige vroolijkheid. Zijn rol was klein, zeer klein zelfs; toch was hij de eenige wiens spel bij open doek werd tcege- juiicht. Wrtken regUseur zal het toch eens gelukken om in he't geschreeuw of ge juich van het vqjk achter hetk tooneel {vat meer natuur te brengen? De auteur schrijft lielt dikwijls met de beste be doelingen voor doch bederft er vaak zijn stuk mede, omdat al die dwaze geluiden, dat nagebootste gejoel van eene opgewonden volksmenigte in den regel den lachlust gaande maakt. De schouwburg was goed bezet. Als een bijzonderheid wordt ons medegedeeld, dat door de schrijfbazen van Leeuwen en Js. Huij- tfaom nog bossen jonge wortelen aan de groentenmarkt zijn gebracht en opgekocht door G. Wijkhuizen, wonende Heerensingeil. ren gepaard zou gaan, toen wilde men den weg volgen dien de K. v. A. had aangewezen, waartoe men echter moest kunnen rekenen op de onderlinge sa menwerking der patroons hier ter stede Aan de commissie uit de K.v.A. werd verzocht nogmaals eene vergadering uit te schrijven op Maandag 27 Janu ari 1902 a. s. waarop men hoopte dat dan alle ui'tgenoodigden zouden tegen woordig zijn; en waartoe de aanwezi gen hunne collega's tot bijwoning zou den aansporen. Gevonden Voorwerp en: Een slagersvleeschmand; een groen lederen portemonnaie waarin een mesje1; een oude zilveren vork; ge vonden in de opgehaalde vuilnisstof- fen. dat T. A. V. O. won met 38 tegen 32 touché's. A. s. Zondag kampen K. D. O. en Mars. Uit de Omstreken. Gisterenmiddag z ij n uit een gesloten wagen, welke stond voor den winkel van een winkelier in de Van Marumstraat, nadat het slot was verbroken en medegenomen, eenige snijkoeken ontvreemd. I n b r a a k. Heden nacht is inge broken bij den fruitkoopman Busé, aan de Turfmarkt en wel door op schuiving van een raam der voorka mer. Bij het raam zijn eenige voor werpen op zijde gezet. Uit een kast zijn eenige schalen genomen, anders is er niets vermist. Twee verdachte (personen evijn (inmiddels aangehou den. Wij ontvingendencatalo. gus van boeken over godgeleerdheid, kerkgeschiedenis, geschiedenis land en volkenkunde, Nedlerl. Taal- en let terkunde, Pracht- en plaatwerken, enz. van den heer F. J. Fröhlich al hier, waaruit blijkt, dat die firma zeer goed gesoldeerd schijnt te zijn en elk wat wils biedt. Gevopidieni voorwerpen: eeoi duiiirnistok. ©dj esn Duiteoh Leeshoek. Aangifte werd! g e di a a n van diefstal vara omjgewteer 150 KG. lood van die iru aanbouw zijnde s-to^- fcerij, aan die l'ichtfabri-e-keini. De afdleelimig Haarlem van dien Nedjeiriandischen Protestan- 'tierajboiid veu'lgad'enb Donderdag 23 en DoraldJeirdag 30 Januari. In de laat ste vergadering aal dir. A. M. A. Reyndeirs uit Amsteoidam als spre ker optoeiderai. Een nuttig bezoek. De kindierein van die 5e klasse dier Rijks-leenschaol bezochten beden- mangein dlei bierbrouwerij ,,het Scheepje-Die hear Van Alpben zalf Mdldlei die- onderwijzers met hun teerlingen rond en wist door verschillende aanwijzingen en- var- klaringen bet bezoek zeier vrucht baar1 te miaiklen. Heit is misschien niiat overbodig voor onze lezers, melde te dealen, dat zulke uitstap jes eerst in, die school warden voor bereid en dlat de leerlingen daarna een opstel van bat waargenomene makeini, en in betrekking daarmede vraagstukken oplassen. Bij baschi kking van Z. E. den mliniister van Oorlog is aan dien totalling der lichting 1902, J. A. Al- ting, op grand van art. 114 der Mi- litiawet 1901, uitstel van eerste oefe ning verleend voor één jaar. Vakschool voorKleerma. kers. Maandagavond had op do bo. venzaal van café Brinkmaan eene vergadering plaats van kleermakerspa. troons. Deze was uitgeschreven door eene commissie uit de kamer van arbeid voor de confectiebedrijven alhier. De heer H. Fikkert trad als voorzitter op en deelde in zijne openingsrede me dio dajl de Kamer van Arbeid van ver schillende zijden had vernomen, dat er hier ter stede groot gebrek was aan kleermakers-werklieden, die hun vak goed verstonden. liet was naar aanleiding daarvan dat door de K. v. A. voornoemd aan verschillende K. v. A. voor de confec tiebedrijven in ons land mededeeling was gevraagd, of naar hunne meening door oprichting van eene vakschool voor kleermakers hierin verbetering was te brengen en toen de daarop ver kregen antwoorden allen bevestigend waren, had de K. v. A. gemeend de kleermakerspatroons hier ter stede te moeten opwekken, om pogingen aan te wenden, tot bereiking van dalt doel. Ofschoon do opkomst niet talrijk was werd toch de zaak breedvoerig bespro ken. Uit die besprekingen bleek duidelijk het nut. en en do noodzakelijkheid van eeue vakschool. Al kon men niet ont kennen dat het oprichten met bezwa- Arrondissements-Reebtbank (Zitting van Donderdag 23 Jan. 1902). Straatroof. G. van Koersel, oud! 19 jaar, letterzetter van beroep, had zich voor twee zalven te verantwoorden, n-1. voor straatroof en voor het feit, dat hij bij ©en andere gelegenheid een banketletter had ont vreemd!. De knaap is recidivist. Het eerst werd zijn ontvreemding van den banketletter uit den winkel van den heer Uoyevaar in de Bagijne- straat, behandeld. Daarna de straatroof. Mevr. D., te wier nadeele de straat roof gepleegd was, vertelde dat terwijl zij wand/elde met een taschje, waarin zich een gooiden horloge, wat klein gel dlern andere voorwerpen bevonden, van lioersel het haar ontrukte. Tot driemaal toe heeft ze- toen blijk baar tegenweer geboden. Als getuigen werden voorts gehoord d'e ptolitae->agent Boon en <ie recher cheurs Kersten en Van Huist. Rechercheur Van Halst zei-die, dat de jongeil allertreurigst bekend staat. Een van zijn vrienden die president zei, helaas! dlat de knaap een vriend \un hem was geweest werd' ook nog ge hoord'. Het O. M. achtte alles wat bij die' dagvaardingen ten laste wordt gelegd volkomen wettig en overtuigend! be wezen. Wat de kwalificatie van den straatroof betreft, er is zeer zeker ge weld gepleegd tegen de persoon. De beklaagde is aanvoerder van een bende jeugdige dieven, te Haarlem. Er moet nu eens een flink voorbeeld ge steld] worden en tegen die straatroo- vers een groote straf geëlischt worden om de maatschappij tegen hen te be veiligen. Het O. M. eischte 2 jaar. De verdediger, mr. de Geer, achtte het eerste feit wel bewezen, doch meen de d'a-t cLit niet zulk ©cm ernstig feit kan genoemd worden, wanneer een arm© jongen, als tegen St. Nicolaas ieder met lekkers loopt, voor d'e ver leiding bezwijkt. Wat d'en straatroof betreft, pleiter be streed dat hier van geweld tegen de persoon van ruevr. D. sprake is ke is. Met de dagvaarding van dit feit kan pleiter zich niet vereenigen, want van wederrechtelijke toeëigening van het taschje is niet gebleken. De jongen wil de het taschje nie-t in zijn bezit houden doch den inhoud. Toen iiij dlien er uit nam, pleegde hij pas den diefstal, c'us niet het feit, dat in, de dagvaarding ten laste wordt gelegd. En omdat d'e j ongên wegens diefstal gedetineerd' is, verzoekt de verdediger zijn onmiddellijke invrijheidstelling. De officier bracht aan den verdedi ger hulde voor het feit, dat düe nog voor zulk een treurige zaak een aan genaam pleidooi kan voeren. De rechtbank vond geen termen dit verzoek toe te staan. De beklaagde vroeg zijn jeugdigen leeftijd' in aanmerking te nemen. C- T. Brokman, d'e vriend van Koersel, dus behoorende tot de bende straatdieven, waarvan de subs, officer sprak, die eerst in de zaakvan Koersel getuige geweest was, sterd nu zelf terecht wegens ontvreemding van een zak bruine hoon en. Het O. M. wee-s er op dat deze ion- gen oo-k tot d'e jeugdige dievenbende behoort, en dat hier een ernstige straf moet worden geëischt, n.l. ©en gevan genisstraf voor den tijcl van een jaar. Beklaagde verklaarde opgestookt te zijn door Van Koersel. Bloem endaal. Gisteren namiddag omstreeks half 4 ure, geraakte op de Korte Klever laan alhier, een vrachtwagen van den brandstoft'enhandelaar N. van Breemen Co. uit Haarlem, door den slechten tiestand van den weg, vast in den modder. De wagen, die niet zwaar geladen was met zakken antliraciet en getrokken werd dooi' twee goed uitziende paarden, was eindelijk na een half uur op den be- gaanljaren weg gebracht. De bees ten weigerden aanvankelijk hardnek kig te trekken, zoodat de koetsier d,e zweep moest gebruiken, hetgeen een heer, die aldaar juist aankwam, aan leiding gaf den koetsier 'n tik met den wandelstok te geven. Hiertegen werd door het omstaand publiek nnet, woorden geprotesteerd. De aanleidende oorzaak is gelegen in den zeer slechten en onhoudfoaren toestand van den w-eg, waarop tol wordt geheven door de gemeente Haarlem, welige gemeente oo-k onder houdsplichtige is van dien weg. Het is te wenschen, dat hierin verbetering worde gebracht. Met ingang van 1 Maai t e.k. zal de Bloemendaalsche Omnibus Maat schappij ophouden te bestaan. Als een bewijs van een vroeg voor jaar' hoorden wij, dat zich op een landgoed te Santpoort reeds 2 ooie vaars gevestigd hebben. Vergadering van den Raad der ge meente Bloemend'aai op Donderdag 23 Januari 19U2 des namiddags ten half 2 ure. Voorzitter de Burgemeester. Punt 1. In behandeling komen de- ontwerp voorwaarden, waaronder de gemeente Bloemendaal concessie ver leent aan de E. N. E. M. voor het leg gen en hebben van geleidingen voor waterleveriing in openbaren gemeente grond. Aan de ontwerp-voo,rwaarden voor de waterleiding ontleenen wij dat de prijs van het water per kub. M. niet hooger mag zijn d/an f 0.30. De conces sionaris is verplicblt cm vóór 1 Juli 1902 geleidingen te doen leggen langs den Bloemendaalschen weg vanaf de hof stede „Buitenrust" tot aan den Ken- nemerweg met inbegrip van de Kerk buurt te Bloemendaal en het begin der Donkere Laan te „Maranatha", de we gen der zoogenaamde Hoog- en Laag Hartelust, voor zoover die bestaan, de Bo-clilaan, de Zomerzo-rgerfaan tot het gesticht „Eber Haezer", die nieuwe Mol laan, de1 Ivoitte Kleverlaan. de Beek laan en den thans bestaanden weg door d'e gronden dier Eerste Kennamer Bouwmaatschappij. Punt 2. Aan de orde komt de over eenkomst met de H. IJ. en Haarlem Zantvoort Spoorweg Maatschappijen, betreffende het .ruilen van grond; over wegen en ilioleering. B. .en W. stellen voor hen te machtigen aan de HaarlemZandvoort Maat schappij mét het oog op de voorgeno men verbreeding van de Spoorbaan in eigendom af ite staan het perceel onge bouwde grond te Bloemendaal, sectie A 4421 als erf ter grootte van 95 een li- ar en bekend, en zulks in ruil tegen een daaraangrenzendeu 3 hoekigen strook grond groot 30 cA., en dat on der verschillende voorwaarden. De voornaamste daarvan zijn: De HaarlemZandvoort Maatschap pij zal binnen 4 maanden na het slui ten dezer overeenkomst de zich thans ter plaatse bevindende bergplaats van brandstoffen met alle daartoe behoo rende kolenhokken als andere getim merten geheel verwijderen. 2. De Maatschappij zal voor het ge val door de gemeente Bloemendaal concessie mocht worden verleend, voor een tram of ander vervoermiddel op raids of wel de gemeente zelve rails voor zoodanig vervoerniiddet~zou wil len aanleggen, gedoogen, dat hare rails door die van zoodanigen concessiona ris of van de gemeente zonder eenige vergoeding a niveau worden gek rui-A, mits de aanleg van de kruising ge schiede op de wijze en met 'in acht neming en de voorschriften in het be lang der veiligheid eventueel door den Raad van Toezicht op de Spoorwegen of den betrokken Münister ite geven. De maatschappij zal binnen 4 maan den na het sluiten der overeenkomst de bestaande afsluilboomen aan den ter plaatse bestaanden overweg ver vangen door afsluitboomen van zooda nige afmetingen, dat bij een rijweg van 4.43 M. breedte de passage voor de voetgangers over den spoorweg kan geschieden ter oostzijde van dien rij weg over een verharcl voetpad ter breed)'.© van mJ'nstens 1.67 M. en ter westzijde daarvan over een beharde strook ter breedte van minstens 0.90 M. De ondier 40 bedoelde verharde oreodie re stro-oken ter weerszijden van den weg zullen aan den thans bestaanden overweg worden toegelegd en mitsdien mede voor het openbaar verkeer open gesteld zijn en blijven, en als zoodanig onderhouden. invloedrijke Hollandschc personen, die haar man kenden en hoogachtten, vrouw en kinderen te hulp. Door hun toedoen kon zij het concentratiekamp verlaten en werd haar geld verstrekt om over Kaapdtad naar Holland te vertrekken. Was de ellende in de concentratie kampen groot, aan boord van. het En- gelsche stoomschip was zij al niet minder. Bedorven vleesch en harde sclieeps- schuit was het gewone voedsel terwijl zelfs voldoende water en zeep om zfich te reinigen niet eens ter hunner be schikking werd gesteld. Bij hun aankomst alhier waren dui delijke gevolgen te z'ien van deze on- menschelijke behandeling. Eeniee gegoede ingezetenen alhier hebben zich het lot der arme ver^loo- tcnenaangetrokken, hebben een vrien delijk huisje aden Binnenweg voor haar gehuurd, en het voldoende van meubelen en andere nood-ige zaken voorzien. Aanstonds werd aan de krijgsgevan. gene van Oostrum op Ceylon bericht gezonden dat* zijne vrouw en kinderen hier 'in veiligheid zijn, wat den armen gevangene zeker een troost zal zijn in zijn droevig lok Zand tro o rt. Onze correspondent seint ons: Heden morgen zijn bij dikken mist eenige schepen vastgeraakt. De kust wacht te IJmuiden werd getelegra feerd en door Vier sleepboofen voor Zandvoort gekruist. Toen dJe mist eenigszins was opgetrokken, waren de schepen zonder hulp weder vlot gekomen en konden de sleepbooten terugkeeren, daar er geen schip ge strand was. Woensdagavond vierde die Chris telijke Zaïn'gveiroeini'ginig „Imma- njiïel" ini „Ons Huis" haar jaarfeest. N'a opening vain het feest door d-era eere-voorzitter, dis. G. Hulsman, werden, veinsohillenide voordrachten- giehoudtani, die allien, zeer in dien. smaak der aanwezigen vleten-De lieden werderai onthaald op taartjes, limonade, broodjes en chocolade. Na het eindigen vara, het program ma werd door d!a. Hulsman, eien af scheidswoord gesproken. Alhier zijn. aangespoeld en door de strandvonderij- geborgen 10 ba len met peper, afkomstig van het gestrande schip Offenbach. Wegens plaatsgebrek nemen wij mor gen het verslag van dien Gemeente raad; op. arbeiders van den verzoen ingsroad. zijp van oordeel, dat in den strijd, die is uitgebroken tusschen de firma Van Heek en hare arbeiders, 't recht ie aan de zijde van laatstgenoemden, op grond dat: lo.die firma heeft verklaard; tot loons verlaging te zijn overgegaan, omdat volgens haar de dek en wevers te veel loon ontvangen in tegenstelling met andere wevers, aan hip© fabrieken werkzaam, zonder te letten op don af- mattenden en on gezonden arbeid, wel ken de dekenwevers moeten verrich ten; 2o. dat de firma aan die uit de arbei ders gekozen commissie heeft ver klaard. dat de loonaftrek geen gevolg was van slapte-, maar wel, dat de de kens voor de firma in den handel een goed artikel waren; dus dat zij niet tot loonsvermindering genoodzaakt was; 3o. dat de arbeid1 dier dekenwevers van dien aard. is, dat zij wel degelijk aanspraak kunDen maken op een hoo ger loon dian andere minder zwaren arbeid verrichtende wevers, waarvan nu met d-e invoering der nieuwe loon lijst geen sprake kan zijn. Dat voor ongeveer een jaar geleden ook nog een belangrijke loonsverlaging onder de dekenwevers is i-ngevoerd, onder belofte, dat zij eem goed loou verdie»- nen; ten slotte dat de betrokken arbeiders all© middelen hebben aangewend om conflict te voorkomen, en dat zij wel genegen waren een bemiddelingsvoor stel van den verzoeningsraadl te accep teeren, waarvan die firma in 't geheel niets wildie weten, en een werkstaking daarvan het gevolg was. Telegrammen. INTERVENTIE-VELDTOCHT. LONDEN, 23 Jan. (R. O.) De „Dai ly Mail-" verneemt uit New-York, dat een nieuwe vea-eenigiing, die „American- Sooiielty of Freedom" ge naamd, op het punt staat een werk- zamen veldtocht tie openiera ten be hoeve dier Boeren. Zij stelt zich voor een invloedrijk comité te benoemen, ten; einde eir bij hat Congres op aan te diringen om- eem' interventi e-plan aan: te mennen. Robert Roosevelt, de oom van diem president, em an dere bekende persomen van- Hollands sche. afko/mst, behooren tat d'e op richters. VREDESONDERHANDELINGEN LONDEN, 23 Jan. (R. O.) De „Mam. Leader" zegt' beslist te we ten. dlat in die eea'ste week van Augustus 1901 het aanbod! omi vro deson derhandelimgem aam te knoo- pen met de Rritsche regeering, ge daan weird daar bemiddeling vani Alhier is ongericht eiene cmderlim- die Boerendeliegatiie. diie toen to go veeverzo-keiring-maatschapp i j Vijf leden zul-Lem eon, reglomienlt ont werpen. IJmuiden. De hij Noordwijk gestrande Duit- sche stoomboot Offenbach is Woens- dae- tegen _den avond liliei; bïiyien ge bracht. Dit is voor den sleepdienst natuurlijk een zeer voordeelige zaak, maar verscheidene IJmuidenaars zul len er ook eenige honderden guldens aan verdienen. De boot moet nog ongeveer 3000 ton lading in hebben en hoewel zij lek is, kan men met pompen toch het water weren. Velsen. Dinsdagavond is dloor Burgemees- eer en "NV©houders met de leden der plaaselijke schoolcommissie en. de hoofden der openbare scholen een vergadering gehouden ter bespreking van het herlialingsonderwijs, dat ge durende den volgenden winter gege ven zal moeten worden. Naar men verneemt zal te Driehui zen, dus midden tusschen Velsen en Santpoort een katholieke school ge bouwd worden die dit jaar nog geo pend! zal wordien. Haarlemmermeer Wij vernemen dat er pogingen wor den aangewend om de Haarlemmer- in eertrok vaart (Sloterdijk—Halfweg) weder in bevaarbaren toestand te ver krijgen. s Ha'ge veihilijf hi-eld, ml:, dia heeren, Wetssals, Walmarans en- Fischer. Het aanbod werd' gest el dl im bam- clerii van, het Emgefechio Kabimet en tlerai slottle finaal verworpen. LONDEN, 2 J-am. (R. O.) De par- lemieinitaiiile verslaggever van die Daily News" zegt" beslist verzet- kord) te zijm, dat vredks^omdlerhaav dletiragani plaats hieibberai, d'och dlat Londi Miltaier ,aeim onoverkomelijk be- leteeiL ie. Het is buiten twijfel', dlat er een vredles-partij- is in het Kabi net. maar de ministers hebben zich eenmaal vierbandien aan lord! Mij ner en thans zien aij in1, dlat zij niet im staat zijm, hem te lei dien of zelfs invloed,' op hem te oefenen. RUSLAND EN AFGHANISTAN. LONDEN, 23 Jan;. (R. O.) De Daily Chronicle" vernoemt uit in vloedrijke brom, d!aH. in Indlië geruch. tem' loopeim over die mogelijkheid van onlusten irn Afghanistan im hef voorjaar. Al'gemeem gelooft mem in Pundjab, dat Russische troepen worden geconcemtreaerdi gedurende dlem winter aam de noordelijke grens van Afghanistan/, en dat zij mogelijk ©ani inval zulDem doen im Afghanistan, zoodlra de sneeuw ge smolten is. De „Daily Chronicle" venneemlt, dat verdedigingsmaatregelen geno men word'em aan de Rritsehie grens, om op elke gebeurlijkheid voorbe reid) te zijn. Uit de Haarlemmeimeertrekvaarjt is bij Sloterdijk het lijk opgehaald van een manspersoon, naar gissing van 45-jarigen leeftijd. Vervolg Nieuwstijdingen. Acad. Examens. Aan de Universiteit van Amsterdam is met gunstig gevolg het Doctoraal examen in de Geneeskunde afgelegd door dep heer J. F. A Gerhard. Op onderstaande nummers zijn geen prijzen gevallen. 13 2979 6357 9343122181541418470 60 3002 6360 935012263154241854° 102 8007 6369 936412479154841862'2 140 31 '36 6393 9393124961549418682 172 30916442 94041249815 497 1S730 249 3126 6145 954812593155351876? 30431906503 9577125961556218787 32432306531 9664126001556718801 344 3258 6545 9704126011557618826 3493287 6584 9732126i01568018857 362 3296 6-91 974012690157501889-5 38233106597 9776127091576218929 46333456646 979312721161 SS 18941 467 3325 6680 98191277O1580918964 4713427 6702 9856128071583419 »4Ö 472 34426705 9880128461587319071 47834846712 9940128631579019081 5 ,0 3497 6764 99461289315S981908Ö 593 3512 683710024129941598819110 660 3577 6867 10027 1303616001191 lö 6s3 3669 693510033130811615919223 7023771693G10047 130821616619269 705 3818 694110085 1309016267 19313 746 3319 698710088131191627219329 758 3827 702310126131581631219856 773 3858 70301014113207163181936^ 786 3879 7093101601322116322194 u 795 393970961024213234163251942- 8013942 7116102931323516 4519423 865 3'd73 71291032913289163481943Ö 894 4063 71421038213290164071946-5 893 408871811' '428133881643319494 9014147 719910448134271647719576 912 4158 722710451134611651419591 926 41617235 10J86 184761652619612 9064244724210499134971658019613 979 4299 725510504135291659019632 1037431572581064U135361659619719 1075 4331727910ei6l35441660519725 1116450472011070713578166541974Ö 1145452673221074913602166821974^ 11544545 73^810766136041668319771' 1190460273751080713632166S619784 12134638737810811136641069719788 12414674 739110863136961671019857 1237 4 689 744 710866137081673319872 1241471074681089313739 lb74319882 1245 4724 747810957 f37541676519901 12b0 47öu 750110976138241677(i993l 13114802750610992138411677519980 13134825 752111031138701677920012 1326482-' 7 6811059138871683220031 1357 4844 7602111711392216880 20049 1386 48U3 7619111811396116967 2006? 14124968 76711Ü851396816981200?1 14484974 7734112041399517119 20Ü7 1521502678201121614010171452017^ 1606 6059 78411123814033171Dl 20231 1610507678811123914 371727320233 1U27 5083 7897112701406717346 20365 1645200 78991128014140173-30 2 '363 l65o 5310 792311289141611735420373 17495348799711344141621742-120389 1883 5öö S01811367141811748420393 19305365 819711418141841754620402 1937 5378 8233114621419617574 20416 1958 5383 826111470143161758020439 1987 5390 S4331157214.3221764120462 2017 541184871159314331 17644 20 2' 199 5473 8558116181434817612 2048? 21' 0 5500 8^85116591436017672 20511 2109550186391169 14370176812052-5 21345540 S6 ,411700143751771020532 2145 55416655117241442917762 20551 2154 5547 8687117581447217805 20501 2164 5688 8702117631450617810 2060-8 219356 4883011773145211781520632 2260 5808 888211795147©91782820631 2267 5810 8842118021479117850 2066 2276 5839 .«8791183914795178612070S 2 77 68508912118691479817*9320752 2295 5352 h928118831481617931 20795 23015882893111*92148311794120*20 239 3 5893 8948118961487817979 20841 2439 595189601195214880179*4 20872 24745971901311968149351800220889 2548 6019 90 4119891495118019 2 rf' 5 2575 60229 751200615 351807720914 2592 6 71909112010150711811620916 2644 6125 91241204815143182 -2 20919 2687 6158 9129120491518018254 20928 270261*1920512 6^151991830120956 27150197209120811526518337 20969 278862439221121921528618377 27916.87 92361 -2001530718384 279363149247 122 51533018407 2818 6338 9309122 2114818423 286163449327122991539018447 2918 Meetbrieven. Evenals het vo rige jaar, zal alhier weder op verzoek van dien Havenmeester, door den heer Inspecteur van 's Rijks belastingen aan de schippers gelegenheid worden ge geven om hunne vaartuigen te laten meten of hei-meten. Belanghebbenden, moeten dit den Havenmeester-Inspecteur verzoeken, waartoe dagelijks op een der haven kantoren gelegenheid is. Aanbesteding. Hedenmorgen werd door den architect St J. W. Mons alhier aanbesteed: Het verbou wen en weder inrichten tot bakkerij van perceel no. 15 aan de Lange Mar- gare th astraat. Ingekomen waren 5 biljetten. Laag ste inschrijvers bleken te zijn do hee ren J Nonnekes en C. Rol alhier voor 1 7329. Schsrmkamp. Do uitslag van den schermkamp tusschen T. A, V. O. en V. V. en K., is Heemstede. Mejuffrouw van Oostrum met 5 jeugdige kinderen en eehtgenoote van den heer van Oostrum. ouderwijzer in Transvaal, die met generaal Cronjé bij Paardenberg gevangen is genomen en thans te C-eylon krijgsgevangen is, heeft 'in deze gemeente een toevluchts oord gezocht. Bij den heer Klijn, hoofd dea- bijz. Pro't. schooi alhier, vond zij aanstonds een vriendelijk tehuis. Het bleek dat de arme vrouw met hare jeugdige kinderen, allerlei ellen de had gehad; haar huis was voor hare oogen door de Engelschen verbrand, terwijl zij daarna met de haren gezon den word naar een der concentratie kampen. Hier maakle zij kennis met de afschuwelijke behandeling die de Engelschen den armen wouwen en kinderen aandoen, onvoldoend voedsel bijna geen ligging en nagenoeg- geen brandstof werd haar verstrekt. Geen wonder dat vrouw en kinderen, hier in een uitgeputten toestand' ge raakten. Gelukkig voor hun kwamen eenige Uit de Arbeiders wereld BINNENLAND. In de Dinsdagavond gehouden ver gadering van den Verzoeningsraad, benoemd door de Kamer van Ar' tld voor de katoenindustrie te Enscac.dé, ter tusschenkomst in een geschil gere zen tusschen d'e firma Van Heek en Co., katoenindustrleelen aldaar, en de dekenwevers in hun fabrieken, over loonsverlaging, is een verslag vastge steld, als bedoeld in art. 26 dei- wet op de Kamers van Arbeid Het oord'eel over-het geschil luidt in dit verslag als volgt: dat dier leden-patroons: De ledien-pa- troons van den verzoeningsraadof schoon hun ten opzichte van de deken- weverij geen. persoonlijke ervaringen en daardoor geen vergelijkingen ten dienste staan, geven als hunne opinie to kennen, dat, wanneer het reeds meerdere jaren bestaand1© loon del ete kens 110. 1, waarop dloor die wevers geen aanmerking gemaakt m nu geen h onsverlaging toegepast is, als basis der berekening wordt aangenomen, d'e loonsverlaging op d'e zware dekens, alsmedse op die dekens 110. 2, 0. 12, 17a, 6 en S alleszins gerechtvaardigd is; dat der leden-werklieden: De leden- 368e Staatsloterij. 5e Klasse, 7e Lijst. Donderdag 23 Jan. 1902. No. 20963 f 5000. No. 6632 f 000. No. 414, 3920, 7974 en 14959 ieder f 400. No. 7434, 11550, 12159, 12454, 13074 en 18501 ieder f 200. No. 2102, 3033, 3305, 4733, 6337, 6419, 7739, 8941, 9557, 13511, 15356, 18060 c-n 18143 ieder 100. Prijzen van 70.—. 2 3019 6059 8348 10755 13989 17760 214 3164 6082 8412 10772 14085 17819 453 3164 6105 8510 1Ü773 14129 18050 470 3243 6124 8545 10896 14223 18059 498 3295 6142 8697 11097 14338 '18227 597 3346 6185 8773 11161 14404 18279 617 3492 6211 8866 11205 14556 18362 714 3761 6245 8944 11230 14704 18381 783 3783 6306 8972 11246 14812 18600 869 4172 6373 9003 11254 15007 18602 1119 4238 6472 9157 11522 15094 18634 1221 4425 7514 9217 11532 15126 18828 1222 4486 6609 9259 11621 15129 18939 1282 4489 6630 9347 11805 15387 19031 1308 4650 6751 9375 11832 15627 19216 1317 4699 6756 9457 11836 15648 19284 1411 4744 6778 4985 12053 15831 19421 1674 4789 7017 9486 12082 15868 19432 1704 4889 7036 9553 12204 16162 19407 1861 4933 7064 9652 12238 16212 19618 1945 4942 7078 9750 12282 1G2G3 19762 2074 4967 7143 9704 12288 16343 19930 2280 5025 7156 9782 12357 16396 19988 2411 5075 71G5 10184 12592 16414 20006 2461 5172 7176 10238 12639 16478 20163 2485 5530 7249 10349 12681 16615 20212 2577 5534 7417 10424 12G84 16640 20287 2596 5550 7578 10496 12952 16740 20291 2602 5593 7617 10526 12982 16782 20384 2672 5674 7875 10527 13039 16850 20556 2827 5788 7900 10552 13085 17186 20612 2881 5830 7926 10575 13195 17369 20687 2940 5941 8036 10580 13752 17467 20751 2966 5953 8065 10593 13769 17513 20918 2985 6058 8179 10G30 13869 17709 20961 Stoomvaartberichten. Het stoomschip Koningin WilhelmL na, van Amsterdam naar Baltavia, ver trok 21 Jan. van Southampton. Het stoomschip Timor, van Batavia naar Amsterdam, passeerde 21 Jan. Kaap del Armi. Het stoomschip Prins Hendrik ver trok 22 Jan. van Batavia naar Amster dam. Burgerlijke Stand. Ondertrouwd: 23 Jani. W. H. Reukihof eai M. C. Vrouwes; D. Bo gerat en J. E. Smiool©naars. Getrouwd: 23 Jan. Mr. L J. A. Trip en F. A. J. Zegeu-s Ve/eekens. Bevallen: 20 Jan. M. Bei j er ber genSmit, z.; 22. II. M. van der GoesBouma, z.; C. v. dl. Schaar Baimnink, d'.; 23. S. J. Backer—Kol- laarifc, z. Overleden: 22 Jan. H. A. Friecke, Reigralierstr.21. J. van Zeist, 45 j., Zuid-Pal'derastr23. L. G. de Lack, 41 j„ N. v. dl. Laanstr.; L. Masfen- broek. 56 jLoidschr-slr. Advertenttën. Afdeeling HAARLEM. —O Het Bestuur bericht dat binnen kort cursussen in het BOEKHOU DEN en HANDELSCORRESPON DENTIE in de MODERNE TALEN zullen worden geopend. Aangifte tot deelname eti voor het lidmaat schap te richten tot den Secret. A. J. TIMMER, Ruycha vers'raat 17, alhier.

Haarlem's Dagblad | 1902 | | pagina 3