NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD. Meestgelezen. Dagblad, in Haarlem en Omstreken. DE FAKIR. Z'i'erdnsi 1 Fclv-iiari 1902 ^o. 5703 Uitgave der Vennootschap Lourens Coster. Directeur: J. C. PEEREBOOM. Abonnementen en Advertentiën worden aangenomen door onze Agenten en door alle Boekhandelaren en Courantiers. Met uitzondering van het Arrondissement Haarlem is het uitsluitend recht tot plaatsing van Advertenta en Reclames betreffende Handel, Nijverheid en Geldwezen, opgedragen aan het Algemeen Advertentie-Boreau A. DE LA MAR Azn. te Amsterdam. Dit blad verschijnt dagelijhs, behalve op Zon- en Feestdagen, A BONNEMENTSPRIJ8: Voor Haarlem per 3 maanden ƒ1.20 Voor de dorpen in den omtrek waar een Agent gevestigd is (kom der gemeente), per 3 maanden1.30 Franco door het geheele Rijk, per 3 maanden. 1.65 Afzonderlijke nummers. 0.02 Geïllustreerd Zondagsblad, voor Haarlem, per 3 maanden0.37% H de omstreken en franco per post 0.45 ADVERTENTIËN Van 15 regels 50 Ots.iedere regel meer 10 Ots. Buiten het Arrondissement Haarlem is de prijs der Advertentiën van 16 regels 0.75, elke regel meer 0.15. Groot» letters naar plaatsruimte. Bij Abonnement aanzienlijk rabat. Reclames 30 Cent per regeL Bureauxi Gebouw Het Spoarae, Kampersingel 70, vlak bij de Turfmarkt. Telefoonnummer der Redactie 600. Telefoonnummer der Administratie 183r Intercommunale aansluiting. Hoofdagenten voor het Buitenland: Compagnie Générale de Publicité EtrangèfQ.G» L. DAUBE CoJOHN F, JONSSi§ucc.t Parijs SB** Faubourg Monfoftaiïtpe. Hanrlrm'e Daglilsd Tan 1 Febr. oeval o.a.: rersciulimde geraeaiau oierüe Ne(lerla!LÜ-,chemöiie<let>hiig, Nieuws 5 van Ito Wet, lien Viljoeu, Parle mentaire zeden in Itelgië, l'e moord te Amsterdam, Parlemen taire Praatjes, Haarlems a O- peile-koor. Kijkjes oin ons heen. A«tvertentiën VOOR HET Zaterdagavoncinummer. Meermalen zijn wij tot ons leedwe zen genoodzaakt Advertentiën al te wijzen voor het Zaterdagavondnum mer, die des Zaterdagsmorgens pas worden bezorgd. Wil men zeker zijn van de plaatsing, dan is inzending op Vrijdagavond noo- dig, uitgezonderd natuurlijk kleine ad vertenties of familieberichten, die moeilijk vooraf kunnen worden mge- leveid. DE ADMINISTRATIE. Politiek Uverzieiit. De nota van onze regeenng aan de Engelsche heeft wat afwisseling gebracht in het oorlogsnieuws. Al lerlei geruchten doen de ronde. Central News" meldlt, dat, vol gens de best verkrijgbare inlichtin gen, dr. Kuyper ongeveer een et maal te Londen is geweest. Hij ont moette geen minister, maar hij stond middellijk in verkeer met de departementen van buitenlandsche zaken en koloniën. Zoo kon hij te weten komen welke ontvangst een of a.-dtere stap van zijn regeering te Londen zou vinden. Zonder te wetten, dat die stap aan bedde par tijen welkom was, zou het Ncder- landfeche gouvernement de zware verantwo -delijkheid ervan niet op zich genomen hebben. Verder meent dit nieuwsagentschap ,,op uitnemend gezag" te moven zeggen, dat de Boerenleiders tegenover dr. Kuyper verklaard hebben, den eisch van onafhankelijkheid te la ten vallen, als een algemeene am nestie toegestaan wondt. Volgens Paris Nouveles" heeft (het blijve voor haar rekening) dr. Kuyper aan een vriend gezegd: ..Ik heb de Engelsche regeering geen vredesvoorstel gedaan. Ik heb er mij toe bepaald de aandacht der Engelsche ministers te vestigen op de onberekenbare en verderfelijke gevolgen, die het voortzetten van den oorlog, dien de Boeren nog zeer lang kunnen volhouden, op de toe komst van Engeland; zou hebben." De- „Kölnische Zeitung" verneemt uit Pari is, dat volgens iemand die dr. Leyds zeer na staat, Frankrijk, de nota der Nedierlandsche regee- rirng steunt. De Berlijnsche correspondent van de Morning Post" zegt, dat men in politieke kringen gelooft, dat de N 'derlandsche regeeringden inhoud v u haar nota aan alle Europeesche mogendheden heeft meegedeeld, en deze hun platonische goedkeuring daaraan gehecht hebben De Petit Bleu" vertelt, dat dir. Leyds bij zijn terugkeer te Brussel aan dat blad gezegd heeft, dat de Boeren aan den eisch van onafhan kelijkheid vasthouden. Dit is dus wel een weinig in tegenspraak met het bericht van Central News". Naar aanleiding van de meded'ee- ling van de .Daily News", dat dit blad vroeger mr. Roosegaarde Bis schop naar Nederland afvaardigde oi-i de Boerenleiders te polsen over hel openen van vredesonderhande lingen, machtigt men het Hbl. tot de mededeeling dat de leden der Zuid-Afrikaansche deputatie nim mer het bezoek ontvingen van den heer Roosegaarde Bisschop, dien zij noch persoonlijk noch zelfs van aan zien kennen. Indien de „Daily News" met „de voornaamste Boe renleiders in Nederland," die de vredesvoorstellen overwogen en die het overbodig vonden dat mr. Bis schap president Kruger ging opzoe ken omdat deze machteloos is, de Zuid-Afrikaansche deputatie op liet oog heeft, kan daartegenover wor den verzekerd dut de deputatie van dit alles niets afweet. In het Britsehe Lagerhuis zeide Balfour Donderdag een vraag ber antwoordende, dat hij niet ken zeg gen wanneer de stukken die be trekking hebben op de mededeeling van de Nederlandscbe regeering, in het Huis ter tafel gebracht zouden werden. Ik geloof, zeide Balfour, d'afc de Nederlandische regeering eerst morgen ons antwoord zal ont vangen; bet is dus nlöt mogelijk deze week de stukken openbaar te maken, maar ik hoop dat dit zoo spoedig mogelijk, zal kunnen ge schieden. Balfourvoeg.de er bij, dat onderhoudhem door een avondblad toegeschreven ter zake van de Ne- derlandsche nota. een verzinsel is. De Temps" heeft van haar Haag- schen correspondent een telegram ontvangen, luidende: Ik weao uit goede bron dat Kuyper' s reis het terrein voor vredesomder'handelinr gem. te openen met goedvinden van het Engelsche ministerie, heeft voor bereid. De stap der NederLandsche regeering is gedaan met instem ming van andere regeeringen. De inhoud der Nederlandische nota is nog onbekend. Opmerkelijk lijkt de bitse toon van het vrij korte hoofdartikel, dat de „Times" Donderdagavond weder aan de kwestie wijdde. Indien de Nederlandsche regeer ing, zegt het blad, het oogmerk had, over zich te laten spreken in heel Europa, en de speculanten op de beurs een stootje te geven, dan mag men haar gelukwenschen met die groote mate van succes. Indien zij iets andere bedoelde, dan heeft zij., vreezen wij, zich een teleurstelling op den hals gehaald' d'ie zij had kunnen voor- ai en.Wij weten niet recht wat die behoorlijke diplomatieke om schrijving is voor inmenging in eens anders zaken, als men eemer- zijds niet gemachtigd1 is tot spreken, eb van de andere zijde geen verze kering ontvangen heeft dat men aangehoord' zal worden. Maar een voudige menscben, die geen noti tie namen van de aanspraken der Nederlanders cm te mogen sympa- thiseeren met hun stamverwanten in ZuidhAfrika, zouden wel geneigd kunnen zijn om een dergelijke tus- schenkomst beuzelachtig, zoo niet onbeschaamd te noemen". In antwoord op de beweringen van de „Daily Mail" betreffende cn- eemigheid onder de Bóeren-leiders in Zuid-Afrika en de gedelegeerden in Europa, zegt de „Petit Bleu Wh kunnen opnieuw verzekeren dat volkomen eenstemmigheid heerscht tussch6n de Boeren-regee- ringen in Transvaal en Oranje-Vrij staat, en hun gezanten in Europa en dat geen van beide over den vre de zullen onderhandelen voordat op alle punten overeenstemming ver kregen is. Er zijn een paar berichten over de Wet. Laf fan seinde den 26en uit Pre- troia: Generaal de Wet wordt in beweging gehouden om hem te be letten zijn troepen samen te trek ken tegen een bepaald punt van de blokhuislinies, die nu bijna het heele operatie-gebied afpalen. In het N. van den Vrijstaat heeft kolo nel Garret verscheidene gevechten geleverd, maar telkens ontruimden de Boeren ozijn voortdringen hun stellingen. Enkele Boeren sneuvel den Reuter seinde den 28en uit Pre toria: De Canadeesche Verkenners onder majoor Ross werd'en kort ge leden te Standenden tegen, de Wet in het veld gebracht. Einde Decem ber hadden zij hun eerste gevecht aan de Vaal. Vervolgens werd'en zij bii kolonel Dunlap's troepen in d'e Villiersdorp -evoegd, entrokken zij naar Frankfort. Hier sloten zij zich aan bij kolonel Rimington; zij de den mee aan een beweging naar het Z.O. Bij de Wilgerivier zagen zij een troep karren uit een gebouw rij'den. De Canadeezen er achter aan ,öct de vijand te talrijk werd. De karren bevatten De Wet en zijn gevolg. Hij had 2500 man onder zich, allen '-oedJe vechters en zeer stoutmoedig. Men zou p-eneigd zijn te vragen: hoe weten de Canadeezen d'at? Ze hebben de Boeren toch zeker niet ge held. Maar in dezen oorlog staan we over niets meer verbaasd. Buitenlandsch Nieuws. Parlementaire zeden in België. De Belgische Kamer beert giste ren weer eens eene rumoerige zit ting gehad. Sedert verscheiden dagen beraad slaagde de Kamer over de vraag of het recht tot strafvervolging tegen den socialistischen afgevaardigde Smeets, verens een revolutionaire rede reeds verjaard is. Donderdag is de beraadslaging zeer opgewonden geworden. De so cialisten bestreden do vervolging. Woeste betoogde de rechtmatigheid ervan. Er ontstond rumoer op de publieke tribune waar geschreeuwd werd: Leve het algemeen atemrechtl De voorzitter gaf last. een persoon die op de publieke tribune zat, in hechtenis te nemen. Nu begonnen de afgevaardigden op elkaar te sc-helden en elkaar te dreigen. Al do socialisten trokken, aaneengeslo ten. op d.n afgevaardigde Verhae- trèn los, dien zij voor verklikker uit scholden, omdat hij den onruststo-. ker op de tribune aan den voorzit ter had aangewezen. De voorzitter liet de tribunes ontrui men. In de zaal bleven de afgevaardig den elkaar beleedigingen toeschreeu wen, en hier en daar werden vuistsla gen gewisseld. De socialist Gouters noodigde Verhaegen uit naar buiten te gaan om het op het grasveld uit te vechten. De grenadiers van de wacht verwijderden de onruststokers uit de tribune, onder geschreeuw en lawaai van het publiek Langzamerhand; werd de rust hersteld. Vijf personen, die in de tribune in hechtenis genomen rijn, zullen door den rechter ondervraagd worden. Bij het hervatten der beraadslagin gen maande de voorzitter het publiek en de afgevaardigden tot kalmte aan. Terwagne, een socialist, die Verhae gen bleef toeroepen dat hij een stille verklikker was, wordt tot de orde ge roepen en een tijd lang is het tumult opnieuw aan den gang. Algbf-ieene Berichten. DE OGRLOG IN ZUID-AFRIKA. Dein 23en werd te Pietersburg, naar Renter's correspondent aldaar meldt, bericht ontvangen, dat Beijers zich gereedmaakte, het dorp aan.' te vallen. Den volgendien och- tena vroeg rukten inderdaad 2 of 300 Boeren uit het oosten op, zij lieten hun paarden achter en begon nen hevig op de blokhuizen te schieten ,toen zij er een kilometer van af waren. De bezetting ant woordde eerat niad'at de Boeren tot op 200 el genadlead waren, en de aanval werd spoedig afgeslagen, mieit één gewonden Kaffer aan den Engelschen kant. Dr. Visser is, wegens verbreking van den onzijdigheidseod1, en we gens heit verbergen van verraad (zonder in dJat verraad toe te stem men). door een krijgsraad te Johan nesburg lot twee jaren dwangar beid veroordeeld. Laffan seint uit Pretoria dat op Bruce Hamilton's groeten tochit 112 Boeren gevangen zijn genomen. Vijf werden c. geclood', een tiental gaf zich over. pm twaalf zijn opgejaagd naar de blokhuislinie over de Vaal, hij Brugspruit. CHINA. De „Times" verneemtuit Peking: Volgens de Chimeezen is de Kei zerin hoogst tevreden over de wijze waarop zij te Peking ontvangen is. Die ontvangst zal, meent zij, strek ken om haar aanzien te verhoogen als heerscheres over het heele rijk. Reu Viljoeii. De correspondent van de „Stan dard" te Pretoria heeft 'n uitvoerig telegram gezonden over de gevan genneming van generaal Ben Vil- jcem en adjudant Bester. Hij geeft de eer van het buitenkansje aan ka pitein Russell, het hoofd van den den inlichtingendienst te Lijden- burg. Generaal Viljoen, zoo seint hij, was uit Pelgrims-rust naar den Steen kamps berg vertrokken, om Schalk Burger en commandant Mul ler te ontmoeten. Hij weid slechts vergezeld door adjudant Bester en de twee rapportgangers Nel en Jor dan. Viljoen moest Krugerspost voorbij, dat door de Boeren bezet was. Ten oosten van Roos-Senekoi, dat op den weg naar den Steen- kampsberg ligt, laad' commandant Muller verscheidene honderden van zijn burgers. Schalk Burger kam peerde, onder Mu Iter's bescher ming ,in de buurt. Na een bezoek aan Muller gebracht te hebben, ging generaal Viljoen Schalk Bur ger opzoeken. Zaterdagavond keer de hij naar Krugerspost terug, op we~ naar Pelgrimsrust. Dienzelfden nacht ging majoor Orr, met een af dee ling van het Royal Msh regiment, en vergezeld door kapitein Russell en den staf van den inlichtingendienst, uit Lij- d'enburg naar Steenkampsberg op weg. Een rilt van 15 KM. voerde hen naar het bergpad' aan dien. hoek van dien bergrug; Viljoen moest hier langs komen voordiat hij.1 naar Krugerspost kon afdalen, 'fe Ro.yai Irish stelden zich op ondes* bevlek king van een heuvelrug die de bei de zijden van het pad bestreek. Daar wachtten zij, in de diepste stilte, de nadering van den generaal af. De maan scheen helder genoeg om hen in staat tie station, al wai zich bewoog te ondorsech ei den Laat in den nacht kwam een troep Boeren-ruiters in het gezicht. Toen zij vlak bij waren, riepen de En gelschen dat zij zich moesten over geven, en bijna tegelijker tijd vuur den eenige manschap pep-, met het gevolg dat Nel en Jordan gedood werden. Het paard van dien gene raal viel, op twee plaatsen getrof fen, neer, en een kogel ging Vil joen d'oor zün jas. Adjudant Bes tier was ongedeerd. Beiden gaven zich dadelijk over. Aangezien het troepje zich feite lijk binnen de Boeren-limiën be- vond, keerde men haastig naar Lij- denburg terug, dat Zondagmorgen! veilig bereikt werd. In weerwil van zijn eem'gszins verflenste kleieding zag generaal iljoen er goed en gezond uit. Twee' dagen voor zijn gevangenneming had hij een verkenning gemaakt naar Lijdenburg, met het doel, meent men, om die plaats aan te vallen; hij had daartoe 800 man be-' schikbaar. De correspondent voegt er nog hij: „De betrekkingen tusschen gene-' raai Botha en generaal Viljoen wa ren in den laabsten tijd zeer ge- epannen, wegens Botha's werke-1 loosheid'. Het is niet onwaarschijn lijk dat hij Schalk Burger ging op-, zoeken in verband' met den uildruk- kelijken wensch van zijn chef cm vrede te sluiten." Tot zoover de correspondent. Daar Kitchener reeds in 't kort -dezelfde! lezing heeft gegeven kan men aan-: nemen, d'at het verhaal van Ben. Viiljoen's_ gevangenneming op een' hoeve, uit de lucht is gegrepen. Stadsnieuws Haarlem, 31 Jan. 1902. Tennise u hockey. Hier ter ste de is een dames- en heeren-tennis- en. hockeyclub opgericht, onder den naam GlidaL Dierenrijk en planten r ij k. Dr. Caikoen behandelde in Toynbee in de eerste plaats de betrekking tus schen bloemen en insecten en toonde aan, hoe de insecten voor de bloemen onmisbaar zijn bij de verspreiding van vruchten en zaad. Als voorbeeld werd gewezen op de zaad'v er spreiding van het driekleurig viooltje, door hommels en bijen en de eigenaardige inrichting dezer insecten om gemakkelijk het stuifmeel te kunnen overbrengen. In dit verband vond Dr. Caikoen ge legenheid stil te staan bij de merk waardige en zeer samengestelde in richting bij de bestuiving van orchi deeën door bijen. De duidelijke uiteenzetting van dit verruoacuti interessante en leerzame i.tuiltje nmuurlijke historie, werd mot groote aandacht gevolgd. Voorts werd iets medegedeeld over de verspreiding van vruchten en za den door nienschen en dieren, door den wind, door stroomend water en doordat de vruchten openspringen. Als voorbeeld hoe de menschen me dewerken tot de verspreiding van vruchten en zaden werd o. a, gewe zen op het meenemen aan de kleeren van klitten b.v bij een wandeling in da duinen. De wind verspreidt o. a. de zaden van de paardebloem, het stroomend water de kokos-noten in den Indischen Archipel, openspringende vruchten- o. a. de springbalsanimen. Wat de vogels betreft, de verspreiding door vogels kan men o. a. goed waar nemen bij de duindoorn, waarvan do vleezige bessen door Vlaamsche gaai en bonto la-aai gegeten worden, die de zaden onverteerd' uitwerpen. Zooals de mooie kleuren der bloe men de iiuecien lokken, zoo lokken de vleezige vruchten door mooie kleuren, de vogels. Heel interessant werd dit innige ver- Ftuilleton, Naar hel Fransch van Nicole Meyrat 20) Tirouvallouver liet dien arm zin- keu. Hij was overwonnen. Ik zal mijn belofte hou dien, zei hij, wat beveelt ge mij te doen voor clat ge j e de flesch ter hand stelt? Tockson had het hoofd' opgehe ven en keek de menigte trots eerend aan. Nu was hij meester van heit oogenblik. Hij zou die proef begin nen. Ik verlang nu den ivoren be ker, waaruit ik het vocht moeit nut tigen. Op be"el van den hoogepriester werd de heilige beker op een rijk geborduurd kussen aan dien Anre- rikaan aangeboden. Hij ontkurkte de flesch en stortte een paar drup pels in die bokaal. Vervolgens liield hij deze omhoog, als iemand dlie een toast wil uitbrengen en maakte aanstalten om het slaapverwekken de vocht op te drinken. De menigte keek hem met ver bazing aan. Tirouvallouver, als een bi'gea" clie op zijn prooi wacht, stond gereed om zich dadelijk van do flesch meester te maken. Wat de devadasi betreft, deze liep naar Toclcson toe, toen hij de beker aan de lippen wilde brengen. Hou cup. riep ze nu uit in vreemde 'taal. Drink niet! Tockson hoorde haar niet en opende reeds den mond. Hij boog zich ©enigszins voorover om te drin ken Opeens bewoog Coukryaina zich in de kist Zijn arm was opgehe ven. Een schot weerklonk en de bokaal sprong in de handen van Tockson in duizend stukken, ter wijl het gewijde vocht zich over den grond verspreidde. De wraak van Goukryana. De wonderbare tussdhenkomst van deai Fakir maakte den diep- slièn indruk op de aanwezigen. Nooit had een wonder zulke uit werking gehad als het revolverschot dlat de mummie zoo in eens had gelost ,een wezen dlat iedereen zich had voorgesteld als nog in diepen slaap te liggen. Een groot deel der Nirw étuis ben wierp zich plotseling ter aarde; ze sloegen met het hoofd tegen den grond. De hoogepriestoi die den kogel langs zijn ooren haci hooren fluiten was verpletterd, hij bleef Toclcson m>et starende oogen aankijkenl Wat den geleerden Amerikaan betrof, deze was geheel verbluft. On het oogenblik dat de kogel de bokaal verbrijzelde voelde hij zich door een wouw omhelsd, wier tra nen hem langs de wangen, liepen, Een doordringende kreet bereikte zijn oor: Vader, vader, lieve vaderl Met een oogopslag had Toclcson alles opgelost. Hij hericende zijn dochter. Deborah, onherkenbaar onder de kleeren van Site, de devadasi. De borah. handige tooneelspeelster, had cxm haar vader te redden de stoute schoenen aangetrokken en de plaats ingenomen van de priesteres. Bij dezen aanblik was het hart van den "eleerde gebroken, voor een oog 'blik vergathij zijn dwaas plan,. Hij drukte zijn dochter innig aan ziin hart ondier den uitroep: Debbi-e, mijn lief kind! waarna hij haar vurige kussen op het voor hoofd '"-af. Dit geheele tooraeel was in een oogwenk afgespeeld' en nog was de echo van bet schot niet geheel uit gestorven door den groot en tempel of weer klonk de gong aan. dien hoofdingang. Een man verscheen, dlie zich on stuimig een weg baande door d'e verwonderde menigte. Hij geleek een d'oouie, zoo uitgemergeld was hij: bij de harem sleepbe hij een vrouw achter zich aan terwijl hij met de andere hand een dolk woest boven zijn hoofd zwaaide. Met een paar sprongen stond hij mid den in den tempel. Wraak! gilde hij uit. Wraak 1 Herkont me niet? Ilc ben Cou- kryanal Het was de Fakir in werkelijlc- heid'l De Fakir, die door een vlot waarop eenige passagiers van de „Laconia" zich bevonden, uit de golven was gered en later door een schip was oogenomen, die Fakir, die danic zij de gestolen bankbiljetten van Tockson en zijn geestelijilce kleeding Imdië had kunnen berei ken. De Fakir, we hebben hem als be delaar en toovenaar in de bunga low ontmoet, had' daar de aankomst der Amerikanen vernomen en alles gezien en gehoord wat was voorge vallen met den metis Kabir en zijn zuster Site; 's nachts had' hij ge makkelijk den weg naar den tem pel gevonden waar hij de devadlasi hoopte te ontmoeten, nadat hij haar tevergeefs in de stad gezocht had, om haar te vermoorden. In het bosch aangekomen had hij Site, die de vreemdelingen afwaohote, aan gehouden. Met het mes op de kee-1 had de devadasi hem alles onthuld, het plan der jongelieden, hun be drog en hun vermomming. Op het hooren dier hem bekende stem was Tirouvallouver in eens opgeschrikt. Hij bekeek Oom arm zalig aangekomene naawkyjr.g en herkende Coukryana. Hue was deze ontwaakt? Een zaak was ham nu duidelijk: hij zag den echten Coukryana voor zich. En met zijn wrekende hand hield hij de priesteres vas't, Sita, wier mede plichtigheid nu bewezen was. We zijn verraden! WraakI brulde de Fakir uit. Er zijn god- deloozen in d'en tempel. Ze heb ben onze geheimen ontheiligd. De priesteres was hun medeplichtige! Hier is ze. Alles heeft ze bekend! Een vreese!ijke verwarring ont stond in het heiligdom na dit too- heel. kreten \an vurwensching en wraak s^c-gen kn hemel. Van allo kanten nikten de NirwaruisteÜ aan om zich op de vreemdelingen te werpen. Tockson en zijn dochter stonden nog voor het heiligdom. Plotseling deed Tirouvallouver met een kandjar in de hand een sprong naar hen toe en rukte Doborah d'en sluier van het gelaat. Zijn arm had hii opgeheven. Hij wilde haar den dolle in het hart stooten. Op d'it oogenblik strong do gewaande Cou kryana uit zijn kist. In zijn hand blonk de revolver. Hij mikte. Het schot ging af. Tirouvallouver s tor Ito in de volle borst getroffen voorover op don grond. In een oogwenk stond de valsche Fa-Hix naast Toclc son en zijn dochter. Haastig rukte hi' zijn baard en windsels af en plaatste zich weldra in zijn Euro peesche k loc derdracht als een schild voor den geleerde en Deborah. Tockson uitte een kreët; „Pin- sommeü" (Wordt vervol&dj,

Haarlem's Dagblad | 1902 | | pagina 1