NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD. Meestgelezen. Dagblad, in Haarlem en Omstreken. Bidier's Verlooide. 19e Jaargang. Vrijdag 7 Februari 1902. No. 5708 HAARLEMS DAGBLAD ABONNEMENTSPRIJS Voor Haarlem per 3 maanden 1.20 Voor de dorpen in den omtrek waar een Agent gevestigd is (kom der gemeente), per 3 maanden 1-30 Franco door het gekeele Rijk, per 3 maanden1.65 Afzonderlijke nummers, 0.02)4 Geïllustreerd Zondagsblad, voor Haarlem, per 3 maanden0.37)4 de omstreken en franco per post 0.45 ADVERTENTIEN Van 15 regels 50 Cts.; iedere regel meer 10 Ots. Buiten het Arrondissement Haarlem is de prijs der Advertentiën van 15 regels 0.75, elke regel meer 0.15. Groote letters naar plaatsruimte. Bij Abonnement aanzienlijk rabat. Reclames 30 Cent per regeL Bureaux: Gebouw Het Spaarne, Kampersingel 70, vlak bij de Turfmarkt. Telefoonnummer der Redactie OOO. Telofoonnummor der Administratie 123, Intercommunale aansluiting. Uitgave der Vennootschap Lourens Coster. DirecteurJ. C. PEEREBOOM. Abonnementen en Advertentiën worden aangenomen door onze Agenten en door alle Boekhandelaren en Couranbier6. Met uitzondering van het Arrondissement Haarlem is het uitsluitend recht tot plaatsing van Advertentica en Reclames betreffende Handel, Nijverheid ea. Geldwezen, opgedragen aan het Algemeen Advertentie-Bureau A. DE LA MAR Azn. te Amsterdam. Dit blad verschijnt üageiij'KB, behalve op Zon- en Feestdagen hoofdagenten voor het Buitenland: Compagnie Générale de Publicité Etrangère G. L. DAUBE Co. JOHN F. JONESSucc., Parijs 3V*t Faubourg Montmartre. Haarlem's Dagblad Tan 7 Feör. bevat o.a.i Ve smullende bnitenl. bladen over <le nota's gewisseld tusschen Engeland en Nederland, Een ne derlaag voor de Hoeren, Een brief van Smuta, lloord te liussum, In brekers. iüikies om ons lieen ütlicieeie berichten. KIESRECHT. öe BURGEMEESTER van Haarlem; Noodigit, ingevolge de artt. 11, 12 en 13 uer Kioswet, de niannc' "ke in woners dezer gemetme uit: a. om. wanneer zij in eene andere gemeente over hen iaaiUiveiriuopen dienstjaar zijnde voor de grondde lasting en voor tte personeeie beias- t.ng iiet dienstjaar l'Jui en voor de vermogens" en de bedrijfsbelasting liet dienstjaar lüüumui in eene dli&r Rij as ctn-acte beiasungen zijn aange slagen, (wat de gronubelasLing beirel't in eene andere gemeente ol in meer gemeenten te zamen tut een bedrag van ten mins.e een guldenj, daarvan door ovcrlésg'-üg der overeenkomstig bet popaaine bij art. la. voor voldaan geteekmue auusiaguiljeUea vuór d«u loden Februari e. Ji. te doen blijken; b. zoo zij mede-eigenaar zijn \an onro u ende goederen eener onverdeelde tiauuaiiscxiap maar bun naam met bij ïien aanslag in het kohier is vermeid, lerwijt hun aandeel in dien aanslag ton minste één gulden bedraagt, om daarvan vóór den loden F ebruari e. k. aangifte te doen; c. kracmeus art. lb. aanspraak meenen -te kunnen maken om geplaatst te worden op de kiezerslijst om daar van voor zooveel noodig vóór don 15den Februari e. k. aangifte te doen. Voor hen, die krachtens vroeger ge" dane aangifte op de loopende kiezers lijst voorkomen, is hernieuwde aan- g.fte onnoodig, indien de plaatsing op dio lijst berustte op: lo. bewoning van een huis of ge deelte van een huis of van een vaar 'tuig, mits zij op 31 Januari alsnog hetzelfde huis of gedeelte van hetzelfde huis of vaartuig bewonen; 2o. genut van pensioen of lijfrente; 3o. bezit van eene inschrijving in de Grootboeken der Nationale Schuld of van een inleg in de Rijkspostspaarbank of in eene gemeentelijke of bijzondere Spaarbank; 4o. aflegging van een examen. Voorts worden eveneens ambtshalve op de kiezerslijst geplaatst zij, die in deze gemeente zijn aangeslagen in de grondbelasting (voor een bedrag van ten minste één gulden) of in de per soneeie belasting, over het dienstjaar 1901, in die vermogens- of in de bedrijfs belasting over het dienstjaar 1 Mei 1900 1 Mei 1901, een en ander mits het te dier zakeverschuldigde tijdig zij voldaan. Daarentegen is hernieuwde aangif te wèl noodig voor hen. wier plaatsing op de lijst berustte op: lo. bewoning van een huis of ge- deelite van een huis of van een vaar tuig. indien zij niet meer op 31 Janu ari hetzelfde huis of eon aedeelte van hetzelfde huis of hetzelfde vaartuig bewonen; of 2o. genot van inkomen in dienstbe- trekkïng, of als inwonende zoon. in het bedrijf of beroep der ouders werk zaam, hetzij met of zonder genot van pensioen of lijfrente. De formulieren tot het doen van aan gifte zijn kosteloos verkrijgbaar ter se cretarie der gemeente (5e afdeeling). De ingevulde formulieren kunnen kosteloos per post aan den Burgemees ter worden toegezonden met inacht neming van het volgend voorschrift: dat de omslagen met aangifte en dtukken moeten dragen boven aan de voorzijde het opschrift „Vrij van brief port .ingevolge art. 50 der kieswet" en in den linker-benedenhoek de vermel ding van den naam en de woonplaats van den afzender, gewaarmerkt door zijne handtekening. Art. 149. Hij, die in de aangiften bij artikel 13 bedoeld opzettelijk eene valsche opgaaf doet aangaande een feüt. waarvan de plaa'tsing op de kiezerslijst afhankelijk kan zijn. wordt gestraft met gevangenisstraf van ten hoogste één jaar. De aanslagbiljetten bedoeld onder lelt. A en de bewijsstukken bij do aan gifte onder letter B bedoeld, waartoe moeten behooren het aanslagbiljet of door den onltvanger gewaarmerkt du plicaat daarvan eene opgaaf van het bedrag van het aandeel in den aanslag en de noodige bescheiden ten bewijze van het gemeenschappelijk bezit, wor den na de vaststelling der kiezerslijs ten aan belanghebbenden teruggege ven. Haarlem, den 5 Febr. 1902. De Burgemeester voorn,, BOREEL. De BURGEMEESTER van Haarlem brengt bij deze ter algemeene kennis, dat 13 Februari aanst. door den land meter zal worden aangevangen met de opneming der veranderingen in de gebouwde en ongebouwde eigendom men onder deze gemeente gelegen in de sectiën A, B en C. Haarlem, 4 Februari 1902. De Burgemeester voornoemd, BOREEL. BURGEMEESTER en WETHOU DERS van Haarlem doen te weten, dat het 3e suppletoire kohier voor de plaatselijke directe belasting naar het inlcoinen dezer gemeente, dienst 1901, ter invordering van de daarop voor komende aanslagen op heden aan den Gemeente-Ontvanger is ter hand ge steld, en dat ieder verplicht is zij nen aanslag op de door hem volgens art. 23 der verordening op de heffing van deze belasting gestelde termijnen, te voldoen, alsmede dat afschrift van het kohier van heden gedurende vijf maanden voor een ieder ter plaatse lijke secretarie ter lezing is nederge- legd. Haarlem, 4 Februari 1902. Burg. en Weth. voornoemd, BOREEL. De Secretaris, PIJNACKER. Politiek Overzicht. Bijna alle Engelsche bladen zijn verbazend ingenomen melt bet ant woord der regeering van het Veraorigdi Koninkrijk aan de onze. Do „Times" is or bijzonder over te sproken omdat zij aanneemt dat En gland's antwoord de adviezen, dienaangaande door de „Times" ge geven, opvolgt. Bet blad zegt, dat höt voornaamste punt in het ant woord hierin bestaat, dat Engeland elke vreemde tusschen komst af wijst. en dat verdere onderhande lingen in ZuiduAfrika moeten plaats hebben.. Dat brengt de leiders der Boeren in Nederland terug tot hun werkelijk peil van onbeduidend heid. De „Times" valt ten slotte dr. Kuyper ran, wien zij verwaand heid verwijl in zijn uitlatingen te genover den correspondent van de „Gaulois". uitlatingen welke tevens ongepast zijn, waar dr. Kuyper den Koning van Engeland vredelievend noemt. Koning Edward is zeker vredelievend, maai- gelijk het Rrit- sche volk wenochifc de Koning een diuurzamen en eervollen vrede, en dr. Kuyper behoorde als constitu tioneel minister te weten dat Ko ning Edwardr als constitutioneel vorst, zich niet inlaat met het c-taatsmansbeieid zijner ministers. De „Standard" zegt, dat sommi ge re geer i n gsp srs one n het in En' gelandi's antwoord afkeuren, dat do re°"eering te kennen heeft gegeven, een verzoek om vrijgelei de. door de Boeren-leiders in Ne derland tot haar gericht, te zullen overwegen, ofschoon iedereen over tuigd is dat de Eng. Reg. hun reis naar Zuid-Afrika slechts onder zeke re streng afgebakende voorwaar den zou goedkeuren; de voornaam- st:? daarvan iriet zijn dat zij alleen zouden gaan ten einde de in Zuidp Afrika nag strijdende Boeren over te halen, zich over te geven op de door Engeland gestelde voorwaar den. De „Daily Mail" insinueert dat dr. Kuyper een dubbel spel speel de en belooft in haar nummer van hed:n onthullingen te zullen doen over „dezen onpartijdigen liumanen vredesapostel". Van alle bladen schrijft die „Mor ning Post" evenwel in de meest besliste termen over de Nederland- sche nota. Z'j merkt op, dat dr. Kuyper zich niet duidelijk voor oogen heeft gesteld1 dat de Boeren republieken mgek'-fd zijn en dien tengevolge de staatkunde van de Britsche regeering is dat er geen Bóeren-regeering bestaat, die vrede kan sluiten. De Nedlerlandsche regeering had daarom vrij geleidien voor de gedele geerden behooren te vragen, opdat dezen de Boeren zouden overhalen om de wapens neder te leggen en mi et opdat dezen gezag zouden krij gen om den vrede te sluiten. De „Post" eindigt haar artikel met een d'uidelijken wenk omtrent de macht van de Britsche vloot. De meeste Dui-tsche persorga nen beschouwen de Engelse he nota als een weigering, die geen twijfel meer overlaat. Alleen de Berlijnsche ,Lokal Anzeiger", die vaak gebeaigd wordt voor het uit spreken van officieuss meeningen, is van eene andere zienswijze. Het blad schrijft o. m.: „Eén ding blijkt uit deze wisseling van nota's dui delijk; dat Engeland de door Ne derland begonnen vredelievende po ging niet vierkant afwijst. Reeds wat den vorm alleen betreft, is het antwoord van Engeland geen weige ring. maar een toestemming. Het voorbeeldig voorzichtig gestelde voorstel van de Nederlandsehe re geering moge er de hand toe bie den diafl de in Europa vertoevende afgevaardigden van de Boeren zich met de aanvoerders van de Boeren in Zuid-Afrika in verbinding kun nen s Lellen. „Van de middelen hiertoe die de K c-darl anus ene regeering voorstelt: vrijgeleide voor een reis van de Boe- renafgeva^rdigden naar Zuid-Afrika en he-t toestaan van telegrafische gedacht- wisseling, stemt de En gel sche regeering in het laatste mid- a&i toe, vermoedelijk met de beper- king, dat do tie'syrr jjró&n niet in 1 overeengekomen, taal mogen gesteld worden. Z slaat echter ook een reis van d'e Booren-af gevaardigelen naar Zuid-Afrika niet zonder meer af, maar behoudt zich hare beslis sing over een daartoe strekkend ver. eacck van c'.s gedelegjorden zelf vOv-'. Vooral is echter de laatste zinsne de van de Engelscbe nota zeer opmerkelijk. Zij laat uitkomen dat een reis van de afgevaardi eden we- rens haren langen duur de vijande- lijkhoden onnoodig verlengen zou, waaruit blijkt. d:t Engeland een snellere uitkomst vtrwach van het telegrafische verkeer, of dat een der gelijk verkeer het (Engeland) zeer gewenschlt zou zijn. Naast deze uiting hebben de van Engelschen kant gehand haaf du bezwaren tegen de volmachten van de Bóeren-de putatie in Europa slechts en, ge ringe beteekenis. Ze zijn een con cessie voor den vorm aan de tot dusver in acht genomen houding en aan d'e openbare meen ing in En geland. Hetzelfde geldt van het onnieuw uitgesproken besluit om geen tusschenkomst van een vreeni- d'" mogendheid te dulden. In hei algemeen zal de indruk dien de wisseling van nota's bij de vrienden van den vrede zal maken, niet on gunstig zijn. De deur tot verdere stappen tot den vrede is geopend." Die bekende Brusselsche „Petit Bleu" schrijft. „Men kan dus zeggen, dat die edel. moedige Nederlandsehe poging ten minste één resultaat heeft gehad: daardoor is bewezen, dat, zoo En geland al tegen eiken prijs zijn waardigheid wil bewaren en den schijn aannemen niet te wijken, het daartoe bereid is, indien de eer- ste stap daartoe wordt gedaan, het- zij door de Boerenaf ge vaardigden in Europa, hetzij door de Boeren in Afrika. En dat resultaat is verkre gen zonder dat het iets aan de Transvalere of Vrijstaters heeft ge kost. Die zijn in geen enkel op zicht er in gemoeid. Hun verzet heeft van geen enkel teeken van weifeling blijk gegeven. „Het Engelscbe gouvernement erkent zelf, dat zij (de Boeren) ge heel vreemd1 zijn gebleven aan de poging van de Haagsche regeering. Dat is een diplomatiek succes voor de Boeren, zelfs indien er verder van de zaak niet komt. „Zullen de zaken daarbij blijven? Wie zal het zeggen? Er zouden nog meer pogingen tot verkrijging van vrede kunnen worden gedaan. Maar zizullen zoo voetstoots niet beter slagen. Engeland zal slechts pas voor pas tot de kapitulatie worden gebracht, waarheen heit vroeg of laat zal moeten aanlanden. Het heeft nu een pasje gedaan. En lang zamerhand zal het de andere doen, wanneer het zal bemerken, dat de Boeren onwrikbaar vast besloten zijn, den oorlog onbepaald voort te zetten liever dan zich aan het Brit- schi juk te onderwerpen." Van de Fransche bladen noemen wij slechts de „Figaro". Georges Villiers schrijft in dit blad: „Op het voorstel di^ p-fvieleereer- den der Boeren een vrijgeleide te geven, antwoordt de Engelscbe re- geering met een principieels toe stemming. welke zij haast onmid dellijk terugtrekt terwijl zij het voorstel bespreekt. De Engelsche regeering acht deze rei snoodeloos en u.idoeltreffend. Zij doet de deur met een kiertje open, maar werpt haar onmiddellijk weer dicht." Load Salisbury heeft ook zijne meening gezegd over deze zaak. Op een feestmaal te zijner eere ge„ ven door de Junior Constitutional Club 'te Londen, zeide de Engelsche premier, dat de aanwezigen niet veel inlichtingen zouden krijgen ten aanzien der soort van mislukte cri sis. waarover de bladen in de laat ste dagen vol hadden gestaan. Hij kon zich onmogelijk voorstellen wat heil juiste doel was geweest van de Nederlandsehe regeer ing met haar jongsten stap Blijkbaar had zij geen spoor van bevoegdheid om te spre ken uit naam van onze vijanden, die thans op het vasteland van Euro pa verblijf houden. Salisbury venschte alle hulde te brengen aan de vriendschappelijke gevoelens van de Nederlandsehe re geering. De Engelsche regeering kon niet' inzien, op welken grond of'uit welke Beweegredenen of met welk doel deze merkwaardige stap gedaan was. Hij kon alleen ver moeden dat de Engelsche pro-Boers er verantwoordelijk voor waren. De spreker herinnerde er aan, dat men nu in een tijd gekomen was waarin vele dergelijke wen ken gegeven zouden worden. De e Age reden dat hij wees op din- ven die op zichzelf niet zeer be langrijk waren, was deze: ze kwa men cup een tijd, waarin men meer moest hechten aan de inblazingen dn rede dó" on die van het. go- moed. Er zou bij vele beminnelijke en uitnemende menschen een wensch kunnen opkomen dat wij alles opofferden om een vrede aan een te lappen, die natum-liik niet duurzaam kon zijn. Maar men moest in het oog houden dat er nu geen sprake kon zijn van overgevoe ligheid. Wij zijn in een zakelijke kwestie gewikkeld, en nu dient tot het einde toe doorgewerkt te wor den. Wij verlangen veiligheid en wij zouden niet alleen gaarne, maar met groote vreugde bet herstel van den vrede aanvaarden, indien daan bii de rechten des Konings en de veiligheid des Rijks gewaarborgd werden. D->ze veiligheid is de eeni- ge beloond:.r die wi' verlangen voor al onze verliezen en opofferingen. Er war n. voegde Salisbury er bij. nog andere kwestie" die oven wogen moesten worden als de oor Ir uit was. De handhaving van Engeland's positie tegenover Ierland was het gewichtigste onderwerp, dat het Rijk te behandelen had. Indien d::ze pogingen ooit faalden, zou het Rijk voor het grootste go- vaar staan dat het ooit had gekend. Dat waren heel wat belangriike.r kwestiön dian de oorlog in Zuid- Afrika. Van het oo rings terrein komen he laas minder blijde tijdingen. Vol gens een telegram va." 'lehener, Dinsdag uit Pretoria afgezonden heeft Byng's colonne uit Lieben- bergvled oprukkend, na een nach- teüjken marsch commandant Wes- sels aangevallen. De Engelschen ver overeten de twee stukken geschut d kolonel Firman afgenomen wa ren, en het laatste kanon van De Wet. De Boeren hadden 5 dooden, 6 gewonden en 27 gevangenen. Tot d> gesneuvelden behoort veldkor net Wessels .terwijl kapitein Mul ler. van de staatsartillerie, gevangen is genomen. Het verlies aan de zij- de-r Engels dien is licht. Dezen ver meesterden buitendien drie wagen? met schietvooraad, en 250 paarden en muilen. Deze Bóeren-nederlaag is zekei ernstig genoeg, al is het verlies dei kanonnen ook niet zoo erg vooi troepen, die zich sr.el moeben voort bewegen. De Engelsche verliezen, worden niet opgegeven. Er wordt alleen gezegd, dat ze licht zijn, Later zal wel blijken dat bet aantal gedooden en gewonden aan Britsche zijde toch nog aanmerkelijk ma g genoemd wo-i den. Daarentegen zijn de Boo ren-ver liezen niet zoo heel groot. We verwachten dat dit échec licuilktsn. Naar het Duitsch van A. NO ÉL. Sedert drie dagen liep de le lui tenant Detlev von Bode de straten van Metz plat om naar geschikte gemeubileerde kamers te zoeken. Hij was eerst sedert kort met zijn regiment hier aangekomen en had tol nu toe in het Hotel de Paris ver blijf gehouden. Langer dan anders was hij in de „alLemanswoning", zooals hij een hotel noemde, geble ven omdat de algemeene klacht over de in Metz te huren woningen hem tot nu toehad afgeschrikt, maar eindelij^ had hij er toch toe beslo ten. Er zou toch wel iets geschikts ts vinden zijn. Maar werkelijk, de beschrijvin gen waren niet overdreven geweest. Wat had hij sedert drie diagen al niet te vergeefs gezoc-htl In alle wij ken der oude vesting, in den om trek van den Dom en van de Para deplaats, in de Romer- en Esp 1 ar nadesbraat, aan den oever van de Moezel, waartegenover het Theabjr- plein die huizen tot aan het water reikten, eindelijk in het stadsge deelte op 1 't Chambrière-eiland, tusschen d'e Fransche en Dieden- hovensche poort, dat dicht bij zijne kazerne was. Hij was er reeds bijna toe overgegaan om het zoeken voor een poos op te geven om we der op adem te komen, toen hij in de Belle Islie straat nog een bordje zag hangen waarop kamers wen den aangeboden. Hij bleef staan en bekeek het huis. Het was een grijs gebouw van twee verdiepingen, donker ge verfd, met een eenvoudig front, maar niet zoo kaal ais de andere huizen die er naast stonden, want dezo geleken meer op groote kas ten met venster-openingen. Het had iets deftigs, van die wonderlijke Fransche voornaamheid, waarvoor Detlev eeme zekere voorliefde ge voelde. Onder het dak sloot een kroonlijst de fapade af en voor de vijf ramen was mooi oud ijzer tra liewerk. Het huis zag er oud, stil en ernstig uit, maar niet verwaar loosd. Laat ik het nog eens probee- ren", dacht Detlev en trad door d~ aan den zijkant gelegen deur het voorhuis binnen. Terwijl hij naar iemand omzag om hem te woord te staan, kwam hem uit de tuindeur een nog ai te groote, flinke vrouw te gemoet met grijs baar, doch dikke, blonde vlechten. Zijne vragen werden door haar in ge brekkig Duitsch, op aarzelenden, slependien toon beantwoord. Det lev begreep het dadelijk, een Duitsch officier zou in deze woning niet welkom zijn. Dit verrasUe hem niet. In verschillende nette huizen was hij blijkbaar onder het een of andere voorwendsel en met nijdige blikken afgewezen; deze openden zich waarschijnlijk alleen voor Fransche huurders. Het zou hem hier wel eveneens gaan, of schoon de vrouw er niet vijandig uitzag, alleen maar verlegen. Zij was niet de vrouw des hui zes of de verhuurster, maar de vrouw van den portier. De woning bestond uit een zit- en een slaap kamer. De vrouw roemde de ka mers zeer, maar wist niet of zij die mocht verhuren. Madame was ziek. Eerst toen Detlev er bepaald op aandrong de kamers te zien. liet de vrouw schouderophalend hare be denkingen varen en zette zich in beweging. Haar volgende, beklom Detlev een uitgesletene en donkere, hoewel voldoend breeds steenen trap* en kwam op een schemerach tig portaal, een kleiin langwerpig vierkant met een deur in het mid den van elk der drie muuropper vlakten die de trap begrensden. Door de glazen deur aan de linker zijde viel van boven genoeg licht om den weg te vinden. De por tiersvrouw ging naar die glazen deur en verdween er achter. Een minuut later kwam zij terug met een sleutel in de hand. waarmede zij du dubbele deur in het middel ste muurvak opende. Als ik u verzoeken mag, zeide .zij met eeme uitmoodigende hand beweging. U kunt altijd de ka mers wel eens zien. Het verplicht tot niets. Detlev trad binnen en bevond zich in een ruim, hoog vertrek, dat aan genaam afstak bij alle-s wat hij vroe ger gezien had, al was het blijkbaar dat het in lang niet bewoond was geweest. Dit was duidelijk merk baar- aan de bedompte lucht die er heersclit aan den neteldoekschen zak om de kroon en de grijslinnen overtrekken die de canapé en de stoelen met kussens aan den rech terkant van den muur voor de slof moesten beschutten. Daar de Belle Isle Straat aan den oever der Moe zel ligt had het huis geen overbu ren en het daglicht viel ongehin derd in de ruimte. Bij dit licht hekeek Detlev nauwkeurig de in richting van de kamer, het goed on derhouden ï'ococo-behangsel, aan de linkerzijde de grijs marmeren schoorsteen, waarin zich een mooie ijzeren haard bevond en vooral de groote mahoniehouten schrijftafel, die aan den rechterkant in den hoek bij het raam stondWaarachtig, in geen der andere woningen had hij zulk eene volledige inrichting aangetroffen! Zijne hegeleidster lichtte de overtrekken der kussens op om hem het „velours d' Utrecht" te wijzen. De kleur was reeds sterk verbleekt, maar Detlev ge voelde zic-h door deze teekenen van den ouderdom eer aangetrokken dan afgestoolen. Toch moest hij lachen als hii zich dit vertrek als de kamer van een Duitsch officiet voorstelde. Zoo ongeveer moesten in 1870 de belegeraars in Versailles hebben gewoond. Boven de canapé hing een donker landschap, dat ei als een c-opie van Poussin uitzag, op den schoorsteen stonden op voor uitspringende steunsels twee geel achtige bustes, die Detlev vermoed de Cormeille en Racine te moeten voorstellen, ten-wijl zich in het mid den een beeldje van de Maagd van Orléans bevond en achter de schrijf, tafel op een console verhief zich ee n borstbeeld van Lode wijk de Veer tiende. Ever. zoo geheel Fransch zag de slaapkamer er uit. waar men door een behangseldeur inkwam. Het ledikant was een groot, breed mahoniehouten stellage met. gordijn en besloeg den geheel-en achterkant van de kamer. De groote waseft- 'tafel met het mooie porselein be viel Detlev uitermate en hij vroeg de vrouw dan ook naar den huur prijs. Zij noemde nog al een hooge som, zeker om hem af te schrik ken en scheen eenigszins verwon derd dat het verwachte „te duur" uit bleef. Integendeel antwoordde Detlev kalm: Goed, ik zal de ka- mors nemen.

Haarlem's Dagblad | 1902 | | pagina 1