H. FRANKEN Jr. firma J. KALB. m hoest Bi. Baaiptlt 79, Bern J. i LIEMT. tal dagelijks versch Brood op BLOEM END AAL en OVERVEEN. Dienstbode, Schoenmakerij. Verhuisd UITVOERING Proza en Poëzie. Na afloop BAL. Volksvoorstelling EET ROOFSCHIP Mevr. Betty Holtrop-Van Geldei Franchemont de Marskramer. Woensdag 19 Februari 1902. VRIJE SCHOOL. Oebat TROELSTfiA-BIJKEHKc.S. P. van dor Stad, JAIS PIETER DAUDEIJ, KROCHT 10. - Telefoon 353. zenuwachtigheid bij het hind, van slapelooze nachten weinig sprake meer wezen." Tot zoover Dr. Brongersma. Van de opmerkingen dezer beide des- icundigen nam ik erkentelijk nota en meen, dat velen onder mijne lezers dit mede zullen doen. INGEZONDEN MEDEDEE- LINGEN. 30 cents per regel. Odol-^ond^aier, het beste voor de tanden I benam haar alle Eetlust en onder mijnde haar Krachten. Bij alle keel- of longaandoeningen bij kinderen, zoowel als bij volwass- nen, verdient de inhoud van onder staande op ervaring berustende brief navogitig Braunsfeld, bij Keulen, Aachener- stiasse 378, 28 Maart 1901. Mijneheêren, Mijn dochtertje An na. nu 7 jaar outk leed sederlt langen tijd aan luchtpijpkatarrh en kink hoest; zij at niet meer en werd bij den ANNA WINGCHEN. dag zwakker. Ik nam mijn toevlucht tot Scott's Emulsion en reeds na ge bruik van de eerste flesch konden wij groote vooruitgang bespeuren. Na een beltTekkelijk kort gebruik werd het kind in het oog loopend beter, en nu eet zij weer met smaalt en het hoesten en opgeven hebben geheel opgehouden Wij kunnen daarom niet nalaten ie d'ereen Scott's Emulsion aan te beve len en betuigen U hierbij onzen har- telijken dank. Hoogachtend, (ge't.) Christiaan Wingchen. Scott's Emulsion bevat de beroemde Noorweegsche Levertraan in een aan genaam smakenden vorm terwijl het de spijsvertering niet belemmert. Het bevat verder kalk- en natronhypophos- phiet, alsook glycerine, en wel zóóda nig samen gesteld, dat helt een eenig, onovertroffen middel is tegen keel- en longaandoeningen zoowel als tegen al le kwalen, die het lichaam ondermij nen. Scott's Emusion is geen geheim middel, en wordt door H.H, Artsen overal aanbevolen, daar de patient het niet alleen gemakkelijker innemen en verteren kan dan gewone medicina le levertraan, maar óók. omdat het goede resultaat zoo spoedig en duide lijk te zien is. Men lette- er echter steeds op, dat de flesch voorzien is van een zahnkleu- rigen omslag en ons handelsmerk, nl. een visscher met een grooten kabel jauw op den rug. Geen ander preparaat kan met de echte Scott's Emulsion vergeleken wor den, The import Trading Office, Graven- hage. c.e Keer Henri Sanders. Amsterdam, de Heer F. F. van Santen Kolff, Rot terdam. de Heer A. Mulder, 's-Graveuhage.- de Heer J. H. I. Snabilié, Rotterdam, ae Heer A. van Tuijll, PaleLstraat, Amsterdam. Mejuffrouw E .de Leeuw, drogist, 's- Gravenbage. T. P. VAN DEN BERGH en ZOON, Heiligenweg, Utrecht. J. VAN GULIK, Haarlem. Gebroeders BLOKPOEL, te 's Graven- hage. H. DE ZWART en Co.. Utrecht. Verkrijgbaar bij alle Apothekers en Drogisten. Vervolg Stadsnieuws. Weldadigheid. De netto-op brengst vaai het Weldadigheidsconcert, gegeven door het Zangkoor Benediea- mus Domino, op 6 Febmari jl.be draagt de lfauitale som vain f 716.65. Een mooi cijfer dus. Voor de betrekking van boekhouder van da gemeentereLniging alhier, hebben zich ruim 30 sollicitan ten aangemeld. De hoofdprijs in die derde Ou- dewatersche loterij, eena boerderij of f 24000 in contanten is waarschijnlijk in Haarlem gevallen, daar bij een boekhandelaar hier ter stede een lijstje met nummers ter nalezing werd- gege ven, waarop het gelukkige nummer voorkwam. Bij de gisteren gehouden aanbesteding van het opbouwen van .lokalen voor de Doopsgezinde kerk, .Wa* de firma Martens en Zoon alhier, laagste inschrijver voor f 24,690. De jeugdige van Koersel, dlei door de rechtbank alhier wegens dief stallen tot 1 jaar en 6 maanden ge vangenisstraf is veroordeeld is tegen dit vonnis in hooger beroep gegaan. Harpe Davids. Het goedie doel dat die Christelijke aangvereemi- g-ing Harpe Davids" beoogde, nl. het geven van een concert ten voor- deele van die concentratie-kampen, bleek gisterenavond uitstekend be grepen to zijn,. Niet alleen diat de groote zaal van ,,die Kroon' geheel bezet was, doch het door dleze ven eend ging uitgevoerde bleek ook goed ingestudeerd te zijn. De vereewi- ging had zich die medewerking ver zekerd van uitstekende solisten, nl. mej. Böhm, sopraan, en de heeren Kerkhof f, viool, en v. d. Wateren, tenor. De eerste ,wier lief en sym- paithiek geiluid ons ten zeerste vol deed', zong op zeer muzikale wijze ©enige mooie liederen, waaronder één van onzen stadgenoot Ph. Loots. Ze bad dan ook een welverdiend succes. Niet minder was het succes dat dien heer K. H. Kerk hof f ten deel viel. Zijn goed gekozen nummers, die hij met inmigen toon voodroeg, vermochten het publiek in hooge mate te boeien, en noodzaakte hem als maar gewoonte een bis-naimmer- tje te geven, wat ten zeerste in den smaak viel. Algemeen werd zijn gevoelvol spel bewonderd. De heer v. d. Wateren, een goed zander, zong op verdienstelijke wij ze twee nummers, bet eerste he.t „Gebed des Heeren", van Pomper, beviel ons het beste, te meer daar de introductie dcor de heeren Kerk hof f en v. d. Velde op meesterlijke wijze werd/ vertolkt. Laatstgenoemde heer accompag neerde de solisten op zijn bekendie verdienstelijke wijze. In de pauze besprak de heer prof. J. Muller in kernachtige taal de el lende en de sterfte die er in de concentratiekampen heerscht, en dankte ten slotte de solisten en al ten die aan dit goede doel hadden meegewerkt. Een oalleete na deze rede eedaa/n. bracht, ongeveer nog 1 37 op. Ten slotte kunnen wij ook niet nalaten dien heer Koelen als direc teur dezer vereend ging te loven voor al zijn bemoeiingen voor dit goede doel, en wii hopen dat deze ver eend ging steeds met een bel an gst,el- Limsr mogp beloond worden als er gisterenavond was. iiflvona«n Voorwerpen: Een suspensoir; een groenlederen dames portemonnaie, waarin eenige voorw.; een sleuteL Uit de door den direc- teur der Levensverzekering-Maat- schapnij „Haarlem" opgemaakte en door commissarissen goedgekeurde rekening en verantwoording over 1901 blijkt, dat die maatschappij in hl oei enden toestand verkeert.. In dat jaar werd ontvangen aan pre mie 61,240.68; aan koopsommen 11,408.65 en aan renten van be legde gelden en huishuur 14,217.99, De uukoeringen wegens overlijden, lijfrenten en afkoop van polissen bedroegen 28,454.74. Het getal verzekerden is geklom men met het aanzienlijk getal van 3097 en bedroeg alzoo op 31 Decem ber jl. 33,286, terwijl het kapitaal der maatschappij is toegenomen met f 37,871.07 en alzoo gebracht op 337,101.90. Voorbarig. Wij lezen in het ..lland-eisblad"; Nu de gemeenteraad! alle voorstel len verwierp tot verbetering van het gebouw van bet Pare Vaccino- gène, zullen naar wij vermennen, de democratische leden van den gemeenteraad een voorstel doen om B. enW. uit te noodigen de plannen voor een doelmatig, niet weelderig ingericht gebouw te ontwerpen" Bij informatie is ons gebleken, dat van zulk een voorstel nog geen sprake is. Wel beslaat er alle re den te vermoeden, dat van de zijde der democratische raadsleden een diergelijk vorstel is te verwachten, dioc-h aangezien hierover thans nog zelfs geen overleg heeft plaats gehad is heit zachtst, genomen voorbarig zulks te berichten. Het debat tusschen de heeren. Troelstra en Bijkerk over de vrije school, dat destijds Zon dags wegens het late uur werd uit" gesteld, zal nu a.s. Zondag op de bovenzaal van de „Vereeniging" voortgezet worden. Het muziekcorps Orpheus geeft Zondagavond 16 Februari in die Sociëteit „de Kroon" weder een groot populair concert, volgens adu vertentiën,, met zeer bekwame air- tfistem; wij twijfelen met of bet korps zal menigeen een gezelligen avond) verstrekken DeVrlje School voor heel de natie. Voor een door de anti- revoL kiesvereeniging Ned. en Oranje te Haarlem belegde en goed bezochte vergadering trad Donderdagavond in het gebouw Weten en Werken, als spreker op de heer J. de Jong, hoofd der Groen van Prinstererschooi al hier, met het onderwerp: De vrije school voor heel de natie. In een uitvoerige rede bepleitte spr. als eenste levensvoorwaarde de vrij heid van de school; naar het beginsel der anti rev. partij mag zij noch on der voogdij van den Staat, noch on der diie van de Kerk staan. De vrije school, zich richtend naar de volks behoeften, kan alleen de nationale schoof zijn. Wettelijke regeling en wettelijke steun kan daarbij niet wor den gemist maar de inrichting van het onderwijs moet door den Staat worden vrij gelaten. Maar indien de meesten nu eens godsdienstloos onderwijs begeeren? Welnu, dit zij dan zoo, indien de godsdienstige school niet de gods- dienstlooze kan overvleugelen, dan ga ze. Ook met het oog op de vrijheid der onderwijzers en der zuivering van het karakter van den politieken kiesstrijd, Verdient de vrije schoof aanbeveling. Hoe het stelsel der vrije school voor 2roote en kleine gemeenten zou kun nen werken, werd door spreker in den breede uiteengezet, terwijl hij aan toonde hoe gewensclit de oplossing in deze richting is voor den onderwij zersstand. De consequentie, dat. ook vrije socialistische en atheïstische scholen den Staatssteun zullen genie ten, durft spr. aan. Zal den een po gen den ander teveraietigen, dan is dat juist wat de voorstanders der vrije school verlangen, opdat uit dien strijd blijke, wie op den Rots der eeuwen heeft gebouwd. En, indien wordt tegengeworpen, dat dit niet is naar de letter der Grondwet, dan antwoordt ispreker, dat dit niet moet worden gevraagd, maar wel wat recht is. En is de te genwoordige toestand onrechtmatig, dan ij's het de plicht der regeering, door wijziging van de Grondwet dit onrecht te herstellen. Uit de woeling der partijen en de worsteling der ideeën moet de vrije school voor heel de natie de leuze van elke richting worden. Een luid applauis beloonde spr. voor zijn keurige voordracht. A.s. Dinsdag zal de he Groot in een vergadering der vrije socialisten een uiteenzetting geven van den Kommunistenbond. Door de Haarlem sche Boekverkoopersbedienden is het initi atief genomen tot een bewering voor de 9 uurs-sluiting Tot medewerking zijn uitgenood.gd de Haarl. Bond van Win keibedienden en de Kappers- en Bar- biérsbedienden-vereenignpr. In eene Woensdagavond gehouden vergade ring der gecombineerde besturen wer den de te nemen maatregelen vooxloo- pig besproken. Zaterdag a. s. houdt het fanfare-corps .Wilhelmina". directeur de heer W. H. Boekwijt haar tweede uitvoering in de concertzaal der socie1- teit „De Kroon". Een zeer goedgekozen programma belooft veel genot. Het ijs. Vele liefhebbers \an d-e schaatsensport hebben nu het hoofd vol heerlijke visioenen van glad de banen met zwierende mensclien, d e t ijzer onder de voeften he"bben. De ijsbaan was open en de baan zeer goed. na het opvriezen. Er waren veel rijderessn en rijder? Het bestuur heeft aan het in orde houden goede zorgen besteed. Op hot groote water" begeven zich natuurlijk alleen maar waaghalzen. ,Op de Schoter- en Kloppersingels werd >.a. gereden, en de trekvaarten Haar lemHalfweg en Sloiterdijk werden ook reeds hereden. Donderdag zijn er meerdere schaatsenrijders géweest, die het geheele traject, behoedzaam aan de kanten hebben gereden: het ijs is evenwel lang niet mooi; bovendien geen haan geveegd, terwijl bijdebrog- gea moest worden afgestapt. De stoompont ..Kennemerland" heeft Donderdagmiddag tot proef en met goed gevolg door het vaste ijs in zij- kanaal F gestoomd. Met uitzondering van Spaarne, zij kanaal en Noordzeekanaal is de gewo ne zeilvaart in de omliggende en aan sluitende wateren door het ijs ge stremd. Tegen Vrijd'ag 7 Maart a.s. zijn de vofgendie lotelingen van die lich ting 1902 opgeroepen om bij die Nat. Militie te warden ingelijfd en wel: II. J. Hardier, lo-tingsnummer 1; J. Bos. 2; L. N. Weber, 4; A. J. Hol- lenberg, 6; L. van dier Meij, 7; J. Zwemmer, 11; D. van. dier Mije, 12; en G. Kerkman, 13. Yelsen. Tot tijdeliik onderwijzer aan de o. 1. school te Santpoort is benoemd die heer S. Polstea, onderwijzer te Stdiens. burgerlijke Stand, Bevallen: 13 Febr. J. C. Stam Sleenkist, z. 14. C. Smits—van den Eijkhof, z. Overleden: 12 Febr. J. ErbrinkKok, 57 j., Staten Bolwerk. D. Cassee Brussee 80 j., K. Lakenstr. 13. A. P. PietersVegter, 55 j.Tuchlhuisstr J. v. d. Houtenv. Zuijen, 76 j., die Clercqstraat. Advertentlën. Hiermede vervullen wij den treurigen plicht kennis te ge ven van het overlijden van onze geheide Zuster en Be huwdzuster, Mejuffrouw TRIJNTJE OVERDUE, ten huize van den WelEd. Heer P. H. KAARS SIJPEN- STEIJN, huize «Lommerrijk, in den Hout. Uit aller naam: K. OVERD1JK. Haarlem, 14 Febr. 1902. V Allen die iets te vorderen van-, verschuldigd zijn aan-, of borgtochten hebben ten laste van de nalatenschap van den Heer JOHANNES van DONSELAAR, gewoond hebbende en overleden te Santpoort, denl9;lenJan 1902. worden verzocht daarvan opgave of betaling te doen ten kantore van Not iris MOENS te Beverwijk, vóór 1 Maart 1902. Een flink of handig Bagmeioje gevraagd, P. G., tegen loon en vollen kost, Schoter weg 56, Mode zaak. Mevrouw DONKER, Nieuwe- gracht 24, vraagt tegen Mei eene die goed kan koken en huiswerk verrichten. Loon 110 en 24 waschgeld. Met goede getuigen zich te ver voegen 's avonds na 8 uur. Gevraagd een gevorderde Leer ling, bij 1). v. d. HEIDE, Franke- straat 89. Gevraagd tegen 1 Mei voor een Dame twee ruime goed ge meubileerde KAMERS en SUITE uitkomende op vrij gedeelte'1 UIN en volledig PENSION a 60.— per maand. Br.even onder No. 4876 bureau van dit blad. EEN HEER, z. b. b. h., wenscht een Voorka mer van kasten voorzien en aan grenzende Slaapkamer, met kost en bediening, desverkiezende eigen meubelen, verzoeke prijsopgave. Br. fr. onder No. 4877 bureau van dit blad. Quo Vad'is. Men weet dat het gezelschap van de hh. Hertz en Jean Coquelin a.s. Woensdag 19 Februari hi;t in den Schouwburg zal opvoeren het drama Quo Vadis door Emile Mo- reau, bewerkt naar den den beroemden roman van Henryk Sien Ricwicz. De heer Walter zal de rol van Chi- lon Clulonïdes spelen, terwijl de di rectie van den Schouwburg de la Porte St. Martin den hoer de Mau in de rol van Petron zal laten optreden. De heer de Mau behaalde in deze rol te Parijs en te Brussel een schitte rend succes, wat nog des te meer doet venvachten van hetgeen de voorstel ling van Quo Vadis hier te Haarlem zal te genieten geven. De directeuren, de heeren H. Hertz en J. Coquelin, verzekeren dait de ver tooning hier niet zal behoeven onder te doen voor die in Parijs. Zij bren gen décors, costumes, wapens en accessoires mefi uit Parijs. Uit de Omstreken. Zaudvoort. Aand dien Raad is een request ingediend d'oor 48 personen, inhou dende verzoek de Kostverlorenbrui zoo spoedig mogelijk te doen her stellen, zoodat liet verkeer langs cte Zeestraat en Kostevriorenweg we der mogelijk worde. ran GED.OUDE GRACHT 52 naar tegenover het Wilsonsplein, F. C. ËRfkKEL, Timmerman eu Aannemer. mijn exploit doende bij aanplakking van een afschrift dezes aan de hoofd deur van de Gehoorzaal der Arrondis- 8emente Rechtbank te Haarlem, als mede door overgifte van een tweede afschrift aa nden Heer Ambtenaar van het Openbaar Ministerie bij die Rechtbank, ten Parkette van Zijn Edel Achtbare exploit doende en afschrift dezes latende aan en sprekende met den Edel Achtb. Heer Mr. A. A. Pele- rin, officier van Justitie die het origineel exploit voor gezien heeft geteekend, zullende eindelijk dit exploit worden aangekondigd in het dagblad „De Stadseditie" en in het „Haarlem's Dagblad", beide verschijnende te Haarlem, 2e enz. dat bij vonnis, geregistreerd door de Arrondissement» Rechtbank, 2e Kamer, te Amsterdam gewezen en L d. negen en twintig Maart 1900 en een inzake tusschen mijne insinuante als eischeresse en den geinsinueerde sub een als gedaagde uitgesproken, 't tusschen deze personen bestaan heb bende huwelijk, werd ontbonden ver klaard door echtscheiding met al de gevolgen, daaraan door de wet ge hecht en den eersten geinsinueerde werd bevolen om met mijne insinuan te over te gaan tot scheiding en ver deeling der gemeenschap van goede ren, waarin zij waren gehuwd; dat bij hetzelfde vonnis tot Ambte naar, te wiens overstaan de werk zaamheden der scheiding en verdee- ling bovenbedoeld zullen plaats heb ben, voor het geval mijne insinuante en de eerste geinsinueerde niet bin nen acht dagen, nadat het vonnis in kracht van gewijsde zal zijn gegaan, ten aanzien der keuze van een nota ris mochten zijn overeengekomen, werd benoemd de heer J. A. von Stein Callenfefs, notaris, te Amsterdam en tot onzijdig persoon Mr. F. L. G. Z. M. Vonk de Both, advocaat en procu reur, wonende te Amsterdam teneinde de belangen van den eersten geinsi nueerde waar te nemen, indien deze weigerachtig mocht zijn of nalatig blijven om aan de werkzaamheden dear ixfteerbedoelde scheiding en ver deeling deel te nemen met bepaling, dat deze werkzaamheden zullen ge schieden ten tijde en ter plaatse door den gekozen of benoemden notaris vast te stellen; dat meergemeld vonnis is in kracht van gewijsde gegaan, mijne insinu ante en de eerste geinsinueerde niet binnen bovenbeschreven termijn om trent de keuze van een notaris zijn tot overeenstemming gekomen en dientengevolge de werkzaamheden der scheiding en verdeeling ten over staan van den benoemden notaris zullen hebben te geschieden; dat laatstbedoelde notaris, de heer J. A von Stein Callenfels welgemeld alsnu heeft vastgesteld, dat tot de be schreven werkzaamheden van schei ding en verdeeling zal worden over gegaan op Vrijdag, den een en twin tigsten Februari 1900 en twee, des na middags om twee ure ten kantore van Z. Ed. Gestr. aan de Stadhou derskade no. 143 te Amsterdam zulks, voorzooveel noodig, met Sommatie op de geinsinueerdon, den Heer geïn sinueerde sub twee q.q., om ter fine als bovenomschreven op dag, uur en plaats voormeld te compareeren en onder Aanzegging ten slotte aan den eersten geïnsinu eerde, dat mede voornoemde Heer Mr. F. L. G. Z. M. Vonk de Both is of zal woTden opgeroepen ten einde dee eersten geïnsinueeaxlen belangen waar te nemen, indien deze weiger achtig mocht zijn of nalatig blijven om aan de werkzaamheden van schei ding en verdeeling deel te nemen. De kosten dezes zijn in debet f 5.55. (w. g.) J. N. WARNIER. Gezien en afschrift overgenomen door Ons Officier van Justitie bij de Arrondissements Rechtbank te Haar lem op lieden den twaalfden Februari negentienhonderd twee. (w. g.) A. A. PELERIN. In debet geregistreerd te Haarlem, den twaalfden Februari 1900 en twee deol 65 folio 6 recto vak 3, twee bla den, geen renvooi. Te ontvangen voor recht, één gulden twintig cent Debet 1.20. De Ontvanger, (w. g.) H. KAISER. Voor afschrift Mr. H. Ph. 't HOOFT. PRO DEO, In den jare 1900 en twee, den twaalfden Februari, ten verzoeke van ANNA MARIA GEERTRUIDA ZUU- RENDONK, gescheiden echtgenoote van TACO VAN AKKEREN, wonende te Haarlem, ten deze woonplaats kie zende te Amsterdam ten kantore van aVIr. JAN VIJN aan de Keizersgracht no. 376 en te Haarlem ten kantore van Mr. H. Ph. 't HOOFT aan de Groote Houtstraat no. 164, Heb ik JACOBUS NICOLAAS WAR NIER, deurwaarder hij de Arrondis sements Rechtbank te Haarlem, al daar wonende en kantoorhoudende aan de Nassaustraat 14, met overgifte en aanplakking van afschrift geïnsinueerd! en aangezegd aan le. T. VAN AKKEREN, voornoemd, wiens tegenwoordige woon- en ver blijfplaatsen zijn onbekend, mitsdien Beddenmagazl]n, VËRWULFT No. 9. Tapijt- en Meubelmagazijn Gr. Houtstraat 26. Ontsmetting,-Oven van Prof. OYERBEEfi DE MEIJER i.AAnLLuiacst: Schouwburg - Maatschappij. Telefoon 579. Buitengewone op Zaterdag 15 Febr. 1902 door de Vereeniging Aanvang 8 nar. Prijzen der plaatsen f 1,f 0,75, f0,50, f0,25. Kaai ten verkrijgbaar aan den Schouwburg en bij de Heeren VRING, Teylerstraat 35, GODEFROI, Leliestiaat V), VAN BRUSSEL, Patiëntiestraat 9. Zondag 16 Februari 1902. van het bekende Volks-Thé&ter HART. of de schrik der Zeeën. Prijzen der plaatsen: /'1.25, /l. 0.75, 0.50, 0.30. Aanvang 8 uur. Maandag 17 Februari 190? Voordracht van FREÜER1K VAN EEDEN's Drama van Trouw „LIOBA". Prijzen der plaatsen: /1.50, ƒ1. 0.50. Leerlingen van H.B. School en Gymnasium hebben toegane op den len en 2en rang voor den nulvta entreéprijs. Aanvang 8 uuï. Dinsdag 18 Februari 1902. Haarlemsch Operette-Gezelschap (Op verzoek.) 4e Opvoering van: Opera Comique van MART. SCHUIL. Prijzen der plaatsen: /1.50, /1.25 f l._ ü.75, 0 40. Aanvang 7uur. v/h Théatre de la Porte Sal nt Martin 5 ƒ4.ƒ3.—, ƒ2.—, ƒ1.- Plaatsen vanaf heden te bespreken. Afdeeling Haarlem S.D.A.P. Zondagmorgen 16 Februari te 10 uur, in de bovenzaal der Sociëteit "VEREENIGING". Debat vrij. Entree 5 cent, 'KENAU'JAM. TELEFOON 188. Steeds rerscli Toorlmndcn Groote vette wilde DUINKONIJ NEN, POULARDES, liRAAD- en SOEPKIPPEN, EENDVOGELS er DUIVEN. poelier. Kleine Houtstraat 136. HOOFDKAAS (Kalfskop-Varkenskop)40 ct. per ona SAKSISCHE TONGEN WORST (Ossetong-Varkenst.) 14 n x> HAM extra fijn22 PRESKOP (geperst Kalfsvleesch) 14 ROOKYLEESCH volgens mijne behandeling, is onmisbaar tooi zieken, omreden niet zout eu veel vóedings waard o.

Haarlem's Dagblad | 1902 | | pagina 3