NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD. Meestgelezen Dagblad, in Haarlem en Omstreken. BMier's Verloofde. 19e Jaargang. Zaterdag 22 Februari 1902. No. 5721 HAARLEMS DAGBLAD ABONNEMENTSPRIJS: ADVERTENTIEN Yoor Haarlem per 3 maandenƒ1.20 Y&n 15 regels 50 Cis.; iedere regel meer 10 Ots. Buiten het Arrondissement Haarlem Voor de dorpen in den omtrek waar een. Agent geyeBtigd is (kom der gemeente), is de prijs der Adverfceufciën ran 15 regels 0.75, elke regel meer/ 0.15. per 3 maanden1.30 Groote letters naar plaatsruimte. Bjj Abonnement aanzienlijk rabat. Franco door heb geheele Rijk, per 3 maandenL65 fKT Reclames 30 Gent per regel. Afzonderlijke nummers0.02^ BtireauxGebouw Het Spaame. Kampersingel 70, vlak bg do Turfmarkt. Geïllustreerd Zondagsblad, voor Haarlem, per 3 maanden. 0.37% Telefoonnummer der lU'daclie 600. Telefoonnummer der Administratie 122. de omstreken en franco per post 0.45 Intercommunale aansluiting. Uitgave der Vennootschap Lourens Coster. DirecteurJ. C. PEEREBOOM. Abonnementen Advertenticn worden aangenomen door onze Agenten en door alle Boekhandelaren en Courantiers. Met uitzondering van het Arrondissement Haarlem is het uitsluitend recht tot plaatsing van Adrertentiën en Reclames betreffende Handel, Nijverheid en Geldwezen, opgedragen aan heb Algemeen Advertentie-Bureau A. DE LA MAR Azn. te Amsterdam. Dit blad verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. Hoofdagenten voor het Buitenland: Compagnie Générale de Publicité Etrangère G. L. DAUBE Co. JOHN F. JONESSucc.t Parijs 31w» Faubourg Montmartre. HaBrlero's Degblad Tan 22 Febr. evat o. Een flinke Boeren-overwinning, Bijzonderheden orer Tweefontein, Spaausehe toestanden, Zaak-Noëls Tan Wageningen, Een expeditie. Mvertentiën VOOE HET Zaierdagavondnummer. Meermalen zijn wij tot ons leedwe zen genoodzaakt Advertentiën af te wijzen voor het Zaterdagavondnum mer, die des Zaterdagsmorgens pas worden bezorgd. Wil men zeker zijn van de plaatsing, dan is inzending op Vrijdagavond noo- dig, uitgezonderd natuurlijk kleine ad vertenties of familieberichten, die moeilijk vooraf kunnen worden inge leverd. DE ADMINISTRATIE. Politiek Overzicht. De Boeren hebben weer eens flink van zich afgeslagen Kitchener seint uit Pretoria dat generaal Gilbert Ha milton Dinsdag op weg naar Nigel den vijand te Klippan aanv.ieL Een gedeelte van het 2e dragonders raakte op den linkervleugel afgezonderd, werd om singeld en afgesneden. Twee officie ren werden zwaar gewond, twee man sneuvelden, zes werden er gewond en 46 gevangen genomen. Sedert zijn zij weer losgelaten. Hamilton's strijd macht was zwak. Den vijand niet uit zijn sterke stelling kunnende verdrij ven, zette hij den tocht naar Nigel voort. Kolonel Mackenzie ,ten N. van het Banaghetmeer optredende, heeft tien gevangenen gemaakt. Nigel ligt ten N-O. van Heidelberg en ten O. van den Suikerboschrand. Kitchener seinde den 17en dat kolonel Rawlins on de Boeren, die den 12en DowelTa bereden troep in het weste lijk deel van den Suikerboschrand verslagen hadden, oostelijk van den Suikerboschrand gedreven had). Zij hebben daar das spoedig weer wat te doen gehad'. Het tempo, waarin Ha milton don tocht naar Nigel voort zette, zat wel bijzonder snel zijn ge weest. In het rapport van Kitchener over December leest men nog: ,,Ean afzon derlijk vijandelijk commando, een 200 man sterk, slaag die er in het begin van December in, door de postenlinie van de Z.-A/sche politie in het beschermde gebied ten O. van Springs door te dringen. Sedert dlietn zijn zij onop houdelijk door de bereden troepen en kolonel Allenby's colonne en brigade generaal G. Hamilton's brigade ruite rij vervolgd. Ruim 60 van den vij and zijn nu in onze handen, en ande ren hebben zich aan die politie over gegeven. Het beschermde gebied blijft nu nog niet vrij. 't Is mogelijk dat ,H' eenige mannen van de Wet's com mando bijgekomen zijn. In eik geval lis dit gevecht weer een heuchlijk toeken van den nog onver- flauwdan moed der Boeren. Er komen nog allerlei verhalen be treffende Tweefontem los. De correspondent van. die „Daily Mail" te Pretoria vertelt, dat tone de Imperial Light Horse op het tooneel van den slag aankwamen, lxet kamp een afschuwelijken aanblik bood. De ingang van de tenten was dikwijls verstopt door een hoop lijken, vele met ettelijke kogelwonden, enkele met bajonetsteken. In een tent lag een officier .met de bajonet aan zijn bed genageld. Generaal die Wet, zoo verluidt er, had strenge orders ge geven om geen buitensporigheden te doen, en een man die een flesch bran dewijn uit dan ambulance-wagen nam, kreeg van hem met die sjambok. De generaal sprak vriendelijk de gewon de Engelschm toe, en drukte zijn leed wezen uit over hun ongeluk In een ander varhaal leest men, dat de schildwachten door Kaffers van die Wet met knopkerries doodgeslagen werdten. Een tastbare onwaarheid. Buitenlandsch Nieuws. Eeu ontdekking. Reuter seint nit Graaff Retnet, did- 17 Februari: Zooeven is een belang rijke ontdekking gedaan. Een maand geleden namen de bereden troepen uit het district eenige Boeren gevangen, ander wtie er één opgaf, Morrees te heeten en Vrijstaatsch burgier te zijn. Men geloofde hem echter niet, en een nauwkeurig onderzoek werd: ingesteld, met het gevolg dat de zoogenaamde Morrees niemand andiers bleek te zijn dan rechter Koek, indertijd voorzatter van de rechtbank voor welke de poli tieagent Jones terechtstond wegens moord) op Edgar te Johannesburg. De man erkent nu diat hij Koek is, hij zegt dm het laatst van September te Poxt- Elizabeth aangekomen te zijn uit Euro. pa, met het stoomschip Scote waarop hij als 2e-klasse-passagier gereisd had onder don naam van Polensky. Engeland'» leger in Zuid-Afrika. Volgens een offiicLeele opgaaf was op 1 Januari 1902 die sterkte van de Britsche strijdmacht in Zuid-Afrika: 8600 of flic iaën en 229,200 man, als volgt verdeeld: geregelde troepen 141,700; militie 19,750, yeomanry 13,650 vrijwilligers 5400, kolonialen (met inbegrip van stadswachten enz.; dit aantal wordt als onzeker opgege ven) 57,300. In het geheel zijn tusschen 1 Augus tus 1899 en 31 December 1901 naar Zuid-Afrika gezonden of daar aange worven, met inbegrip der garnizoe nen (12,546) op eerstgenoemden datum: 15,267 officieren en 373,482 man. Tot 31 Dec. 1901 sneuvaldlen 469 of ficieren en 4,762 man, werden gewond 1,685 officieren en 19,242 man; overlie den aan verwonding of ziekte of ten gevolge van een ongeluk 462 officie ren en 13,271 man; werden ontslagen 377 officieren en 6,308 man.; bevonden zich (op 27 Dec.) in de hospitalen 328 officieren en 11,392 man. Voorts werden: naar Engeland te ruggezonden, niet-invalidle 3,027 offi cieren en 46,159 man; id. ziek of ge wond, met inbegrip dier op reis over ledenen 2,664 officieren en 61,666 man; naar Indiië gezonden 88 officieren en 843 man, naai" de koloniën 145 officie ren en 3,087 man; keerden naar de koloniën terug 363 officieren en 8,016 man. Het Italiaansche Parlement. De Koning van Italië heeft, door prinsen en hofdignitariissen omrngd, de parlementaire zitting geopend,. In de troonrede wordt gewaagd! van de eendracht in gedachten en gevoelens tusschen koning en parlement; wordt herinnerd! aan die hervormingen, in dse vorige zitting tot stand gekomen; de hoop uitgesproken, dat het in de komende zitting mogelijk zal wezen, door een wet op de arbeidsovereen komst het lot van de werklieden te ver beteren. De betrekkingen van Italië met de mogendheden zijn aldus: in bet concert der groote mogendlheden aal het met flinkheid' voor de Italiaan sche belangen opkomen. De stevig heid van zijn bondgenootschappen en de hartelijke vriendschap met andere staten komen uitnemend overeen met het hooge doel van Italië, diat is de vredle. De troonrede werd levendig toegejuicht Spaausclie toestanden. Uit Barcelona wordt gemeld, diat de stakers drie werklieden-, düe het werk wilden hervatten, hebben vermoord. Zij doodden een bakkerspatroon, die den prijs van het brood had opgesla gen. Ondanks de trams door solda ten worden beschermd, kom de dienst niet worden hersteld1. Er komt ge brek aan levensmiddelen op de mark ten. De stakers beletten den slachters te slachten. De staking breidt zich uit over die naburige plaatsen. De onlus ten hebban een beslist anarchistisch karakter. Verder wordt nog geseind dat biljet ten aangeplakt zijn, waarin de bui" gerij bedreigd woi"dt met bommen en dynamiet De1 werkstakers werpen met steenen naar do 'treinen, plunderen de kleine werkplaatsen en de bakkers winkels. De spoorwegmaatschappij laat geen treinen meer loopen. Te Sabaded en Tarrasa zijn ernstige botsingen tusschen het volk en de mi litairen voorgevallen. Particuliere telegrammen meldjfen, dat de werkstaking te Saragossa alge meen is. In enkele fabrieken te Valencia wordt gestaakt. De gendarmes drijven de betoogers uiteen. In den Senaat zeide Weyler dat de toestand te Barcelona met verergerd', en evenmin verbeterd is. Er rijden nog eenige trams. De bakkerijen en krui- denierswinkels zijn open. De orde is niet verstoord te Saragossa en Reus. Da gendarmerie heeft de werksltakerrs te Castellon Uiteengejaagd'. Als het noodig is. zeide Woyler, zal ik de eer ste reserve oproeoen. In de Kamer zeide Romero, dat dei regeering niet genoegt kanonnen en geweren zou hebben, indien de sociale omwenteling overal uitbrak. Robert verzocht vöriof om de regeering te injterpelleeren. De minister van bin- nenlandsche zaken verlangde uitstel, zeggende dat de regeering de geheele verantwoordelijkheid voor de gebeur tenissen op zich neemt De Gaceta bevat het besluit, waar* bij Barcelona in staat van beleg wordt verklaard. De meeslte schepen hebben de haven van Barcelona weer moeten verlaten zonder te hebben kunnen lossen. De Liberal, van de gebeurtenissen te Barcelona sprekende, eischt het ont slag van het ministerie, indien dat het vraagstuk niejt kan oplossen. De regeering heeft, uit vres voor een carlistlsche beweging, aan alle gou verneurs in Navarra en de Baskische provinciën last gegeven om strenge waakzaamheid te betrachten aan de grens, waar reeds agenten van Don Carlos opgemerkt zouden zijn. Grondwetsherziening in België. In de Belgische Kamer heeft de ge matigd-liberaal Hijmans, in den loop van de beraadslaging over algemeen stemrecht bij de gemeentelijke en pro vinciale verkiezingen, de meaning uit gesproken dat grondwetsherziening on vermij deli jk zal zijn. De uiterste lin kerzijde juichte deze woorden toe. Hij- mans zeide voorts dat hij zich beslist zal verzetten tegen toekenning van het kiesrecht aan vrouwen, waarpp een katholiek lid antwoordde, dat grond wetsherziening nooit zonder dat tot stand zal komen. Hijmans voegde er bil dalt hij zich echter nooit zou neerleggen bij geweld pleging en ophitsing van het volk. om aan de Kamer een beslissing af te persen. Algemeene Berichten. DE OORLOG IN ZUID AFRIKA. Het Amerikaaitsdie Genootschap voor de Vrijheid' heeft zich, blijkens een telegram van „Central News" uit New-York, tot president Roosevelt ge richt om hem te verzoeken al zijn in vloed aan te wenden om Kritzinger van den dood te redden. Reuter seinde Woensdag uit Kaap stad, diat S'ir James Rose-Innes uit het kabinet getreden en Graham, die kolo niale secretaris, in zijn plaats minister van justitie geworden is. Arthur Dou glas, lid van het Huis van Afgevaar digden, is Graham opgevolgd. De bladen te Boedapest melden, dat er weldlra weer 32,000 Hongaarsche paarden voor Engelsche rekening naar Zuid-Afrika gaan, Fouché en Odlendual zijn met een honderd) man ten W. van Barkley-Oost. Men zegt, dat Fouché door wooden of door een val van het paard) bulten ge vecht is gesteld. Uit Kroonstad wordt gemeld dat bij de jongste krijgsverrichtingen van ge neraal Elliott ten oosten van den spoor, weg en ten zuiden van LindiLey 6 Boe ren gevangen genomen en veel vee en paarden buitgemaakt werden. Den 14an heeft, volgens een bericht uit Bloemfontein, majoor Driscoll vijf Boeren ten zuiden van dae plaats ge vangen genomen. Te Port-Elizabeth en te Uiitienhage zijn weer protest-vergaderingen gehou. dian tegen de „lasterlijke aantijgingen" aan het adres van het Engelsche leger: in eerstgenoemde stad namen Duit- schers een, protestmotie aan. Voorts heeft de leider dier oppositie in het Canadleesclie Lagerhuis een mo tie van dezelfde strekking ingediend. Rose-Innes, die, gelijk men weet uit het kabinet der Kaapkolonie getreden is, gaat in Transvaal zijn nieuwen post vaai hoofdrechter vervullen. De dagelijksche verlieslijst vermeldt: een kapitein doodelijk gewond bij Bos hof 16 Febr., Steynskraai (Tr.) 1 ge wonde 16 Febr., Vaalbank 1 gewonde 16 Febr., LijidJenburg 1 gewonde 17 Febr., Limdiley, 15 Febr. 1 doode, Uit kijk 1 doodle en 1 gewonde 17 Febr. Marfcinsrust 2 gewonden en 1 vermiste 4 Febr., Twijfelaar 13 Febr. een luite nant gewond. De verlieslijst wijst uit, dat bij een gevecht te Basberg bij Boshof, op 16 dezer, 5 man gesneuveld, 9 gewond en 7 vermist zijn. Alle bewoners van het concentratie kamp te Pietersburg worden naar Natal gebracht. ALLERLEI. Aartshertog Reimer van Oostenrijk en zijn gemalin zijn Dinsdag liet voor. werp geweest van een veelzijdig hul debetoon ter gelegenheid van hun gouden bruiloft Vooral die weten schappelijke wereld heeft door eene doctoraten als anderszins den aarts hertog als haar beschermer en Mae cenas een grootsc.be hulde gebracht. De Kei zei- was uit Boedapest terug gekeerd om het gouden bruiLlofsfeest bij te wonen, en vele vorstelijke ver wanten en an diere hooggeplaatste per- soneu uit den vreemde zijn te Weenen gekomen met hetzelfde doel. Donderdag is te Alexandria een ge val van past voorgekomen. De regeering van Venezuela bericht dat da revolutionairen onder generaal' Riera zijn venslagen nabij Core. Zoowel uit Konstantinopel als uit Washington worden nu de geruchten over miss Stone's in vrijheidsstelling tegengesproken. Te Konstantimopel venvacht men echter haar vrijlating elk oogenblik en men acht de vertra ging een bewijs dat de beide gevange nen zich op Bulgaarsch grondgebied bevinden. De Duitse he Rijksdag heeft een mo tie van Lenzmann aangenomen, lui dende: De Rijksdag verzoekt de ïegec- ringen mot alle disciplinare on wette lijke middelen het daarheen te leiden dat het tweegevecht, dat onder die offi- fieieren meer en meer doordringt, en in strijd is met godsdienst, zedelijk heid en bepalingen der wet, onder onderdrukt wordt.. De Paus heeft Donderdag de com* missie onvangan dlie de viering van zijn 25-jarig pausschap voorbereidt- De Italiansche minister van. open. bare werken heeft ontslag genomen. Zanardeili zal het interim waarnemen. Stadsnieuws. Haarlem, 21 Febr. 1902. Mevr. Haver van Amsterdam zal Zon dag a.s. op de bovenzaal der Sociëteit Vereeniging, voor de leden van de Ver- eeniging (tot bev. der Vrije gedachte) ,,de Dageraad" spreken over: De Vrouw in verschillende godsdiensten. Uit de Omstreken. Heemstede. Het aantal personen dat alhier in aanmerking komt om diit jaar voor het ecjrst op die kiezerslijst te worden gebracht, bedraagt 110. Zand voort. RAADSVERSLAG. In de Donderdagavond gehouden open bare raadsvergadering, waarbij de heer J. van Duivenboden afwezig was. deelde de voorzitter, de heer J. Beeckman, bur- meester, na opening der vergadering en lezing en goedkeuring der notulen van de vorige vergadering, mede, dat Gede puteerde Staten de goedkeuring verleend hadden aan de verordening nopens de Jaarwedden, enz. van het onderwijzend personeel; dat de oude lantaarnpalen aan de gemeente Kwadijk verkocht zijn voor 1 224, dat de heer J. Tumos eene dankbetuiging had ingezonden in zake het genomen besluit nopens de schut ting bij zijn perceel; dat 48 huiseigena ren en bewoners een request hadden ingezonden, inhoudende verzoek de brug bij de Zeestraat weder voor het verkeer open te stellen. Een en ander aangenomen voor ken nisgeving. Een verzoek van den heer J. Paap Ezn. in zake ruiling van grond bij zijn huis aan het Gasthuisplein werd aangehou den tot de volgende vergadering. Tot gemeente-geneesheeren werden be noemd de heeren Dr. C. A. Gerke en P. Varekamp .artsen. De rekening van het Burgerlijk Arm bestuur werd goedgekeurd in ontvangst tot een bedrag van f 1992.31 en in uitgaaf tot een bedrag van f 872.03', alzoo met een batig saldo van f 1120.27'. Op het verzoek van den heer J. Schip per nopens ruiling van grond bij het perceel aan do Haltestraat, kadastraal bekend onder sectie C no. 372, werd af wijzend beschikt. De heer Koning bleef buiten stemming. iiuiiUton. Naar het Duitsch van A. N OEL. 13. Maai* waar! ik was er ook ver steld van. Maar alsof ik mijne vin gers gebrand! bad) schoof ik het cou vert onder cl'© deur. Mochten hare voeten het vertrappen! Een verloof de die aan/ zijn aanstaande zijne verloving mei eene andere meldt! Misschien was het een familie lid die denzolfdlen naam draagt! Ach, neen! zeide de majoor. Het is zoo! In de verloving schijnt al lang een kink in de kabel te zijn gekomani. maar d(e kleine had im mers geen reden om hiet ons mede te doelen, niet waar? Maar een uur geleden: was madame Joss hier en d:ie heb ik uitgehoord. Zij zeide dat zij al lang lont had geroken omdat er geen. brieven meer uit Nancy kwamen, niets! Maar sedert dien tlid. was de juffrouw veel vroolij- ker. De geschiedenis zou haar het hart niet breken. Alleen madame, die zou zich wel in haar graf om keer em als zij het hoorde, meende vrouw Joss. Maar ilc 'denk dat bet nieuwtj e wel niet tot 't Ooster-Kerk- hof zal doordringen... Of de kleine het werkelijk zo:o licht opnoemt? Misschien maakt zij. maar bonne minie ci m&uvais jeu! Detlev verliet don majoor zoo spoedig mogelijk on gedroeg zich daarbij zoo vreemd dat deze hem hoofdschuddend nakeek. Do deur van Marguerite was echter gesloten en Detlev rende nu uren lang als ©en bezetene door de straten om de overweldigende blijdschap die hem vervulde, door flinke beweging te laten uitrazen. D© zoele lentelucht streelde lief kozend zijn voorhoofd' mei een zach- ten heerlijken geur als ©eu belofte van geluk en nu ook drong de felle zonneschijn hem in het hart en ver warmde het weder voor het eerst na zoo lange ijzige verstijving. Voor, dut oogenblik wais al'leis bij hem in somber© tegenspraak geweest met de lenlie-adlem, die al het bevroren© losmaakte en deed ontluiken nu cobber het knopje de:r hoop zich ook in zijn binnenste weder begon te ontwikkelen, begroette ook hij de heerlijkheden van het voorjaar om zich heen met een verblijd gemoed. Hij was naar buiten naar het kerkhof gesneld, maar ook daar trof hij Marguérite niet aan. Toen slenterde hij zonder doel in den omtrek van die stad rond, waar op de heuvels de wijngaardslaken tent- vormig bijeengezet, aan de geweren herinnerden, die daar in andere tij den op die wijze waren opgesteld gevHeesfy. Hij dwaalde rond tus schen de forten van Plantières en St. Jul'ien, keerde toen langs een omweg door de ouderwetscbe Parte, des AWleanands in de stad terug en sloeg weder den weg naar de Belle- Isle-straat in. Het begon reeds te schemeren. Het daglicht, vermin- dier de langzamerhand. Buiten adem beklom hij de trap, overtuigde zich door een duw op de deur van zijn vroegere kamer dat majoor Pröhl, zooals hij verwachtte, niet te huis was en klopte toen bij Marguérite aan. Er volgde geen „binnen", maar toen hij besluiteloos in de kleine, ledige kamer stond, waar het in de hoeken reeds donker was, hoorde hij uit die kleine keuken aan de lin kera j de een» stem die vrouw Joss riep. Detlev dreigde van inwendi- gen jubel te stikken toen hij na zoo langen tijd weder die stem hoorde, die bovendien zoo helder en luchtig klank. Hij kwam in eene zoo overmoedige stemming, dat hij luid en vroolijk riep: Neen, ik ben het. Op het hooren van. die mannen stem kwam Marguérite snel nader. De zwarte japon met een keuken schort bedekt, m de eene hand de theebus, in de andere een lepeltje zoo versoheen zij op den drempel. Toen zij Detlev zag lachte zij,, maar heit) was geen vroolijke lach. Is u daar, mijnheer Von Bode? vroeg zij langzaamNeem plaats en wil mij' een oogenblik veront schuldigen. Ik wil u niet in u we: bezigheid starenZet u thee? Ontvang mij dan maar in de keuken! En zonder hare 'toestemming af te wachten trad hij achter haar het keukentje binnen. De kleine ruimte! te was meer dan vol door de aan wezige, uit een' grootere keuken af komstige voorwerpen, maar daar door dies 'te huiselijker. De keuken kast en de borden aan den muur liet eene verzameling van verschillend ouderwetsch porselein zien. Het koperwerk blonk aan dien wand en op de niette», zeker weinig gebruikt© kachel stond een spi ritus-kook stel, waarvan de blauwe vlam door den tocht erg flikkerde. De trekpot en kopjes er naast bewezen dat Detlev goed geraden had. Marguérite zet te de theebus die zij nog in de hand had. weg. en legde toen eerst hare hand in die, welke Detlev naar haar had uitgestoken. Wij hebben elkander in lang niet gezien, zeide hij zacht, terwijl hij haar met de oogen verslond. In lanv niet! beaamde Man guérite, En nu komt u zeker af scheid' nemen, mijnheer de luite nant? Ik heb majoor Pröhl straks op het portaal ontmoet en hij ver telde mij dat u met verlof ging. Niet alleen met verlof... Ik ver laat bet leger... Heeft de majoor u dat niet gezegd? U begrijpt mij toch? Ik zal geen soldaat meer zijn... j Hij was niet gaan zitten, maar leunde tegen de keukenkast, tevre den, dat hij haar kon zieni, onge stoord kon aanschouwen, zonder door dc gedachte aan Didicr Move! gekweld te worden. Oeen soldaat meert herhaalde Marguérite zacht. Ik word landheer. Ik ga heb landgoed van mijn oom besturen omdat hij ziek is. Ik wensc-h u geluk met die verandering. Ik hoop dat u van he6 buitenleven houdlt? Ik zal er van lee.ren houden. En u, mejuffrouw, houdt, u er van? Ik ken het bijna niet. U moet bedenken dat ik bijna nooit buiten Metz ben geweestMaar ik veav beeldt mij dat hét heel aangenaam moet zijnVertrekt u spoedig naar Duitschland? Heel spoedig, antwoordde Det lev met beklemde stem haar steeds beschouwende. Zijn moed begaf hem, zij scheen hem te kalm, te weinig belangstellend!, Of hij bleef of ging. het scheen haar onverschil lig. Het water kookte. Marguérite schonk de thee op en doofde de vlam uit. Toen nam zij heit theeblad, waar zij nog een tweede kopje op had gezet, om het naar de woonka mer te dragen. Kom binnen, mijn heer Von Bod© en drink thee me'" mij tot afscheid1! Slot volgf.

Haarlem's Dagblad | 1902 | | pagina 1