NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD. Meestgelezen Dagblad, in Haarlem en Omstreken. VERDACHT 19e Jaargang. Dinsdag 25 Februari 1902. No. 5723 HAARLEMS DAGBLAD ABONNEMENTSPRIJS: ADVERTENTIEN Voor Haarlem per 3 maanden1.20 Van 1—5 regels 50 Cfcs.; iedere regel meer 10 Ots. Buiten het Arrondissement Haarlem Yoor de dorpen in den omtrek waar een Agent gevestigd is (kom der gemeente), is de prijs der Adrertentiën van 1—5 regels 0.75, elke regel meer 0.15. per 3 maanden1.30 df.fGroote letters naar plaatsruimte. By Abonnement aanzienlijk rabat. Franco door bet geheele Rijk, per 3 maanden. 1.65 Reclames 30 Cent per regeL Afzonderlijke nummers0.02^ Bureaux: Gebouw Het Spaarne, Kampersingel 70, vlak bij de Turfmarkt. Geïllustreerd Zondagsblad, voor Haarlem, per 3 maanden0.37K Telefoonnummer der Redactie «OO. Telefoonnummer der Administratie 128. u de omstreken en franco per post0.45 Intercommunale aansluiting. Uitgave der Vennootschap Lourens Coster. Directeur: J. C. PEEREBOOM. Abonnementen en Advertentiën worden aangenomen door onze Agenten en door alle Boekbandelaren en Courantiers. Met uitzondering van bet Arrondissement Haarlem is het uitsluitend recht tot plaatsing van Advertentiën en Reclames betreffende Handel, Nijverheid en Geldwezen, opgedragen aan het Algemeen Advertentie-Bureau A. DE LA MAR Azn. te Amsterdam. Dit blad verschijnt dagelijks» behalve op Zon- en Feestdagen Hoofdagenten voor het Buitenland: Compagnie Générale de Publicité Etrangère G. L. DAUBE Co. JOHN F. JONES, Succ., Parijs 3V** Faubourg Montmarlre. Haarlem's Dagblad fan'25Febr. bevat o. a.: Het gevecht bij Vryheid blijkt vry belangrijk te zijn geweest, Rosebery en Cainpbell-Bannerman, Een Boerenrepubliek, De Spaan- sclie onlusten, De zaak-Ter Laan, Het Utrechtsche Studentenkorps. Stukken v. d. Gemeenteraad. Politiek Overzicht. Men zal zich. herinneren, dat wij onder „Algemeen© berichten" is ons vorig nummer reeds melding maakten van een gevecht bij Vrijheid. Dat treffen- blijkt nu Woensdag te hebben plaats gehad en moet vrij belangrijk geweest zijn. „Central News" seinde Donderdag uit Durban: „Te Durban en in de heele kolonie heeft het bericht van het sneuvelen van kolonel Evans, den aanvoerder van het Natal Volunteer Composite Regiment, die gisterennacht gesneu veld is in een gevecht met den vijand, een pijnlijken indruk gemaakt. Er ziju nog geen bijzonderheden ontvan gen van dit gevecht, ofschoon men meldt dat er aan Engelschen kant vele verliezen zijn geleden." Een telegram van Reuter uit Dur ban meldt: „Overste Evans, is gesneu veld bij een nachtelijke overrompeling van een hoeve te Langgelegen, bij Vrij. beid, op Woensdag. Drie Boeren wer den gevangen genomen". Deze laatste toevoeging dient ver moedelijk om de wane toedracht van de zaak te verbloemen. Het heeft nu den schijn alsof de Engelschen met hun buit goed en wel zijn terugge keerd. In werkelijkheid zijn zij echter waarschijnlijk na de overrompeling zelf de overrompelden geworden. Kitchener heeft tot nu toe gezwegen. Maar misschien is de gemeenschap met Natal niet ai te best Een „regret to report" van den opperbevelhebber was anders wel op zijn plaats ge weest ten aanzien van kolonel Evans. Deze officier werd bij het uitbreken van den oorlog opgeroepen en is in het veld gebleven na de afdanking van de vrijwilligers. Daarna nam hij het bevel op zich van het Composite Re giment, op bijzonder verzoek van lord Kitchener en van de Natalsche regee ring Zoowel de opperbevelhebber als de regeering hadden zich zeer vleiend uitgelaten over zijn bekwame leiding van de troepen: opk Sir George White prees, na het ontzet van Ladysmith, de uitnemende diensten die kolonel Evans heim bewezen had). „Natal zegt een berichtgever heeft van hare dappersten en besten tijdens den oorlog geofferd, maar nie mand kon zoo moeielijk gemist of meer algemeen betreurd worden dan kolonel Evans. Hij was van plan ge weest binnenkort naar Engeland te gaan om de kroning van koning Ed ward bij te wonen". Zaterdag hebben de EngeXsche libe rale imperialisten eene vergadering ge houden, waarin besloten is Lord' Ro sebery te steunen. Een lid maakte de opmerking dat er geen sprake was van likwidatie, maar van OTganisa- tie van de partij. Een bekend liberaal parlementslid heeft gezegd dat het bedenkelijke van Rosebery's stap is dat hij het werk van Asquith om een scheuring to voor. komen, ongedaan maakt De parlementaire correspondent van de „Daily Mail" schrijft: „De toe stand is nog nooit zoo gevaarlijk ge weest voor de eenheid in de liberale partij als op dit oogenblik, en men kan nog ernstiger gebeurtenissen verwach ten, welke nog twee belangrijke deser ties van Campbell-Bannerman's zijde tengevolge zuilen hebben. Lord Rose bery heeft niet in volkomen afzonde ring tot zijn brief besloten, maar heeft raad gepleegd! met twee of drie van zijn meer vertrouwde parlementaire vrienden over het antwoord dat hij op Sir Henry's uitdaging zou zenden". Dit zou dan de passage verklaren: „Ik blijf daarom buiten Bannerman's tent, maar, naar ik geloof, niet alleen.' Buitenlandsch Nieuws. Een verrassing. Lord Kitchener seint uit Pretoria, d.d. 21 dezer: Kolonel Park heeft met bereden troe pen en 300 Nationale Verkenners te Nooit- gedacht in het midden van den Bothas- berg een Boerenmacht verrast. Hij maak te 164 gevangenen en vermeesterde alle wagens, muilezels enz. Onder de gevan genen zijn veldkornetten du Toit, G. Jou- bert, H. de Jager en luitenant Viljoen. Onze verliezen geen. (Dat „Boerenmacht" moet men niet al te zwaar opnemen. Waarschijnlijk waren 't hoofdzakelijk non-combattanten, die door de bereden manschappen en de dappere Nationale Verkenners het ver raderskorps „krijgsgevangen" zijn ge maakt. RED.). Een Bóeren-Republiek. Een districts-geneesheer, die van De cember 1897 tot Juli 1898 in de streek van den Langeberg heeft gewoond en haar, bij de uitoefening van zijn beroep zoo goed als op groote jachttochten, in alle richtingen heeft doorkruist, deelt in de „Rheinisch-West-f&lische Ztg." belang wekkende bijzonderheden mede over het gebied in de Kaapkolonie, waar de repu blikeinen en opstandelingen zich geheel vrij moeten gemaakt hebben van het En- gelsche gezag. Hij komt dan tot de slotsom, dat wanneer de „Times" van een nieuwe Boeren-republlek in het district Lange- ber gspreekt, men dit niet zoo moet op vatten dat weggetrokken Transvalers of Vrijstaters daar een nieuw gemeenebest opgericht hebben, maar het bewijst en dat is van nog veel meer belang dat in de heele provincie Grikwaland- West de opstand is uitgebroken en tlle Engelsche gezag is afgeschud. „Voor mij is er geen twijfel dat het lieele Weren en Noorden van de Kaapkolonie in volle gisting is en dat in de eventueel nog wei felende districten van deze westelijke helft van Kaapland, misschien tusschen de Oranjerivier en Carnarvon en Calvl- nia, door de Kaapsche boeren uit Grm- waland de fakkel van den opstand ver der gedragen zal worden." Gevechten. In een schermutseling op 18 dezer bij Hangfontein, ten westen van Beau. fort-West zijn volgens Reuter com mandant rechter Hugo en d» bekende rebel Van Heerden gewond; beiden zijn gevangen genomen. Verscheidene andere Boeren zijn ook gewond. De Engelsche verliezen waren vier wonden. Hugo is aan zijn wonden overleden. Commandant Malan, die onlangs in een gevecht licht gewond werd, moet hersteld zijn. Eenige Boeren trachtten in den nacht van 19 dezer de spoorweglijn van het Oosten naar het Westen over te ste ken nabij Sherborne; zij werden daar in verhinderd door de blokhuizen. Uit Pretoria wordt geseind1: In den nacht van 19 dezer hebben 300 Boeren de blokhuizenlinie Er ankfort Vrede aangevallen bij Tweekopjes; zij wer den ondersteund door een groot aan tal Boeren uit het zuiden. De vijand verbrak de versperring door er een troep vee door te drijven; een groot aantal Boeren stormden toen door de opening onder een hevig vuur uit de blokhuizen. Verscheiden Boeren wer den getroffen en door hun makkers weggedragen. De Wet is nu bij Wilge-rivier; zijn commando's zijn in kleine troepjes ver strooid. De Spaansche onlusten. Uit Barcelona wordt geseind: De stad begon Vrijdagavond weer wat leven te vertoonen. Dat kwam omdat van overheidswege bevel was gegeven, de openbare inrichtingen opnieuw te ope nen en de trams te laten loopen. De zet ters weigeren nog steeds mede te wer ken tot de verschijning van de dagbla den. De kapitein-generaal heeft de di recteuren'gemachtigd, zetters van buiten Barcelona te laten komen. Er zijn eenige op zichzelf staande opstootjes geweest, waarbij 5 menschen gewond zijn. De be richten uit industrie-plaatsen maken mel ding van een merkbare verergering in den toestand. De minister van justitie las Zaterdag in den Spaanschen Senaat een telegram uit Barcelona voor, waarin gezegd wordt dat de rust terugkeert. Voor onderstand is gezorgd. Talrijke bootwerkers hebben het werk hervat. Ook te Sabadell en Tar ragona heerscht rust. De werklieden te Tarragona hebben besloten heden het werk te hervatten. De minister voegde er bij. dat de regeering niet voor wanorde lijkheden te Madrid vreest, daar er voor zorgsmaatregelen genomen zijn. De particuliere berichten luiden In- tusschen minder gunstig. Om acht uur Vrijdagavond werd de tramdienst te Barcelona opnieuw ge staakt, niet alleen de dagbladbureelen, maar ook de schouwburgen bleven ge sloten. Prins Heinrich in de Y. S. De „Kronprinz Wilhelm" kwam Zon dagmiddag in het dok te New-York aan na een stormachtige reis. Kolonel Evans begaf zich aan boord van het stoomschip en verwelkomde prins Heinrich van Pruisen. Deze ging onmiddellijk over op de Hohenzollern waar hij den Duitschen gezant te Washington, den heer Von Holleben en generaal Brooke, den verte genwoordiger van president Roosevelt ontving. Langs het dok stond een dichte menig te, die geestdriftig juichte. Het weder was mooi. De prins genoot een goede gezondheid gedurende de reis. Brand te New-York. Zaterdagnacht om één uur is er brand uitgebroken in een wapenwinkel in de 34ste straat te New-York, waarin zich buskruit en patronen bevonden. Het vuur tastte vervolgens het Park Avenue Hotel aan. De brandweer bracht ladders aan en redde vele personen. Eenige vrouwen wierpen zich uit de vijfde ver dieping op straat. Anderen vonden den dood door verstikking. Vijftien personen zijn omgekomen en ruim vijftig zijn ge kwetst. Algemeene Berichten. DE OORLOG IN ZUID-AFRIKA. Reuter seinde. <Jen 19en uit Heil bron Den 7en s avonds trachtte Grobe- laar herhaaldelijk door de liniën van kolonel Garrett heen te breken, maar telkens werd hij teruggedreven. Hij vluchtte daarop in de richting van de blokhuislinie FrankfortVrede. Reuter seinde den 20en uit Pretoria: Engelsche troepen hebben Senekal weer bezet. Waarschijnlijk wordt een zijlijn van den spoorweg binnenkort daarheen gelegd-. Reuter seinde den 20en uit Pretoria, dat de Scottish Horse in het district Carolina 10, en de Nationale Verken ners er vijf gevangenen gemaakt heb ben. Reuter seinde dien 15en uit Beaufort West, dat Johannes Hattingh. een boer uit het district Murraysburg, die, omdat hij zich bij de Boeren aangeslo ten had. tot den strop veroordeeld was, zijn straf veranderd heeft gekregen in levenslange gevangenisstraf. Uit de verlieslijst Bij Twijfelaar 14 Februari nog 2 vermisten, bij Amersfoort 13 Februari 3 vermisten, bij Holland (Z.A.R.) nog 2 vermisten. Het Hoogverraadshof te Kimberley, heeft vonnis geveld tegein eenige in vloedrijke ingezetenen van Prieska, die tijdens de bezetting door de Boeren de leiding van zaken in handen hadden. Een is veroordeeld tot twee jaar; vier anderen tot boeten van 250 tot 1000 pond sterling, bij niet-betaling te vervangen door gevangenisstraf van zes tot acht tien maanden. In de lagers, welke volgens lord Kit chener's bericht van 21 dezer door kolo nel Parks werden omsingeld, waren ook de leden van de Boerenregeering en Jack Hinton, de treinvernieler, die echter al len ontkwamen. Drie officieren, die gewond zijn bij het jongste ongeval, aan het tweede dra gonders bij Klippan overkomen, zijn aan hun wonden overleden. ALLERLEI. De Italiaansche minister-president Za- nardelli deelde in de Kamer het aftre den van het Kabinet mede. De Kamer is voor onbepaalden tijd verdaagd. De zendelingen mej. Stone en mevr. Tsilka zijn Zondagmiddag om half twee in vrijheid gesteld en te Strumnitza aan gekomen. 21. Benoeming leden Commissie lef bevordering van goede volkshuisves ting en gezondheid 22. Voordracht Regenten St. Elisa beth s of Groote Gasthuis, benoeming Directrice. 1. Zitting met gesloten deuren. Geslaagd voor het examen fraaie handwerken mej. M. H. Rasen, alhier. Stadsnieuws Haarlem, 24 Febr. 1902 Vergadering vanden Raad der gemeente Haarlem, op Woeasdag Februari 1902, des namiddags te half 2 ure. I. Mededeelingen 'en ingekomen stukken. 2. Voorstel B. en W.W. overnemen voor straat bestemden grond Verleng de Ostadestraat. 3. Id. id. verhuring gronden aan E. L. W. van Dobben en F. J. L. Pel- tenburg. 4 Id, id. id. id. aan Peitenburg en Zonen. 5. Id. id. id. grond aan J. P. A. Me lissen. 6. Id. ild. wijziging oppervlakte grond Hout in huur bij A. Franken. 7. Id. id. gaslevering onder Schoten 8. Id. id. vergunning Ned. Bell Te lefoon maatschappij spannen gelei ding electrischen stroom. 9. Id. id. bouwen op voor tuin be stemden grond aan Kenaupark no. 14. 10. Id. id. adres Bestuur Huishoud en Industrieschool, hooger bouwen perceel Schneevoogdstraat. II. Nader voorstel id. adressen Fortgenis, hooger bouwen pet ceel Gasthuispoort. 12. Voorstel id. adres C. J. Paulen, hooger bouwen perceel Groendaal- steeg. 13. Id. id. hooger bouwen perceel L. de Breuk, Anthoniestraat 14. Nader voorstel id. adres afd. Haarlem Alg. Nederl. Typografen bond, opnemen bepalingen arbeids duur en loon in bestek gemeentedruk werk, 15. Voorstel id. adres Vereeniging van Industrieelen en Kooplieden enz.; om aanwijzing voorwaarden levering duinwater. 16. Id. id. intrekking onbewoonb. verklaring perceel Smedestraat No. 15 rood. 17. Id. id. id. id. perceelen Rozen straat nos. 17a en 17b. 18. Id. id. id. id. perceel Krom No. 18. 19. Id. id. adres A. A. Schipper, wijziging uur aanvang groentemarkt. 20. Voorstel-F. W. N. Hugeuholtz verpleging armlastige teringlijders. Kader vereeniging „Wilhel- mina". Deze vereeniging hield Zaterdag avond een feestelijke bijeenkomst in het Brongebouw. De heer en mevrouw Kohier, de beken de Hollandsche duettisten zongen cou pletten en duetten, zeer ten genoege der aanwezigen. Het echtpaar Köhler heeft, terecht een vermaardheid en het was goed gezien .deze duettisten te doen op treden. „Spekzak", een operette in één bedrijf was het aantrekkelijkste nummer van hel zeer vaiïeerend programma voor da pauze. Na de pauze kregen we „In politiek", dat bekende blijspelletje van Gustav Ka- delberg. De dilettanten die dit opvoer den hebben uitbundig succes gehad, een succes dat volkomen verdiend was. Los en met geest gespeeld, werd het in den vereischten stijl opgevoerd. Vooral de rol van den luitenant en de moeilijkste, die van Frits waren in goede handen, terwijl voorts de rollen van Henny, den overste en den majoor uitstekend wer den vertolkt. Toen weer een pauze en toen het bal, het object der blijde verwachtingen van danslustigen. Het is een heel feestelijke avond ge weest. De belooning verbonden aan het vacante deurwaardersdistrict Haar lem-buitengemeenten, wordt na aftrek der uitgaven wegens reiskosten en drnk- werk, geraamd op f 1050 per jaar. Uit de Omstreken. Bennebroek. De heer H. J. Clarion alhier is op de buitengewone algemeene vergadering van de Nederlandsche herdershonden club 21 Februari te Rotterdam gehouden, benoemd tot club-secretaris. Haarlemmermeer. De collecte op den Transvaalavond in de Herv. kerk te Hoofddorp voor de concen tratiekampen gehouden, bracht f81.29 op. Halfweg. De heer K. E. Kuijper, tijdelijk on. derwijzer alhier, is benoemd tot onder wijzer te den Helder. Binnenland. Boerenlmlp. Bij ..Alcmaria' kwam in f62.277. Tot de laatst ontvangen giften behooren 1400 Mark uit München van de Deut sche Centrale en f 459 opbrengst eener collecte in Rangoon (Br.-Indië.) Tentoonstelling der telegraphic Naar men verneemt, bestaat bij te- legraaf-amibtenaren het voornemen, om het vijftigjarig bestaan van dien zoo belangrijken tak van dienst, ook Feuilleton» Naar hel Duitach van E. WERNEE. DM voor u in elk geval pijnlijker was dar. voor mij .wierp Valeska er spottend tusschenin. Ja jij telde de zaak ongelooflijk Mcht en toch viel de ongenade genoeg fn net oog. Als je niet zoo onmisbaar voo' hel tooneel waart geweest, geloof ik da* het je die betrekking aan dien Hof schouwburg had kunnen kosten. Eerst toen men zag dat je in je te rughouding volhardde en dat de Prins geen poging deed1 om je weder t* naderen, werd je gedeeltelijk weder In genade aangenomen, maar de vroe gere ingenomenheid, die het Hof voor jé gevoelde, is toch voorbij. Dat heb ik ondervonden, zeide Valeska met opwellende bitterheid. Vroeger werd ik overal in bescher ming genomen en voorgetrokken, nu iaat men elke kreuking, elke intrigue tegen mij va-ij spel en somtijds schijnt het mij toe dat men wenscht dat ik vrijwillig zal heengaan. Nu, mis schien zal dlie wensch spoediger ver vuld worden dan men wel denkt. Je wilt toch je contract niet ver breken? vroeg de oude dame. Handel daarin niet overijld, de condities zijn schitterend1, je bent de afgod van het publiek en waarheen je ook zoudt gaan, overal vindt je nieuwe intri gues en nieuwen strijd. Kind, je gaat onder in zulk een leven, ik weet hoe ]9 er onder lijd/t en het kost je toch slechts een enkel woord om aan dat alles een einde te maken. Wat zou mijnheer Von Below gelukkig zijn, aU hij jou aan het tooneel mocht ontvoe ren! Zij was gelukkig weder op het oude! onderwerp terug gekomen, maar dit maal haalde Valeska slechts ongedul dig de schouders op en zich afwenden de keek zij naar buiten naar het land schap. Het rijtuig rolde nu in snel len gang den berg af, in de diepte glin sterde het heldere water van het meer, het kleine dorp vlijde zich schilder achtig tegen de voorste bergen aan den oever en in den feilen zonneschijn blonken de witte muren van een kerkje dat op een heuvel boven het dorp lag en waarvan juist de klok zijn luide stem verhief om zich in deze stille eenzaamheid ver te laten hooren. Als groetend stegen die klanken omhoog het jonge meisje wier oogen aan die witte muren bleven hangen en dat voorovergebogen naar de tonen luis terde, waarbij die mooie donkere oogen plotseling vroolijk schitterden alsof 't werkelijk een welkomstgroet uit dier baren mond was die haar te gemoet klonk. Toen de oude tante geen ant woord kreeg gaf zij zuchtend het on derwerp op dat geen weerklank vond en schonk ook hare aandacht aan het dal. Is dat nu Seefeld? begon zij op nieuw. Hoe ben je op dit plaatsje gekomen dat zoo ver van alles afligt? De kleine herberg daarbeneden ziet er meer dan eenvoudig uit, wij zullen er nauwelijks een behoorlijk onder komen voor den nacht vinden. Dat is ook niet noodig, wij zuL len aan de pastorie uitstappen. Bij den dominé van Seefedd? Goe de Hemel, hoe ken je hem dan? Bij toeval en ik hen nu van plan van zijne vriendelijke uitnoodligLng ge bruik te maken, ai is het ook maar voor enkele uren. De oude dame richtte zich op en wierp een blik vol argwaan op hare nicht. Valeska, je houdt iets voor mij verbolgen! Ik heb je altijd vergezeld en móest van deze kennismaking we ten. Wat moet dit zoo geheimzinnig uitstapje eigenlijk beteekenen? Wij zitten rustig in de zomerkoelte en richtten ons voor een verblijf van we ken in en eensklaps wil je vertrekken, waarvoor alles in de grootste stilte en met de meeste geheimzinnigheid wordt in gereedheid gebracht. Nie-, mand mag er van weten, niemand mag het doel van onze reis vernemen, je bent buiten je zelf dat mijnheer Von Below het kent en nu heb je hier, in dit kleine dorp in de bergen betrek kingen waarvan ik nooit iets gehoord heb. Daar steekt wat achter en dat verberg je voor mij, die die plaats van moeder bij je inneemt, die je lief heeft als haar eigen kind! Waarmede heb ik dat verdiend? Zij scheen zich de zaak werkelijk erg aan te trekken want er blonken tranen in hare oogen, maar Valeska lachte slechts en legde bedarend de hand op haar arm. Lieve tante, ik weet het, u bent hartelijk lief ,maar u hebt een en kel gebrek u kunt niet zwijgen! Dat is weder gebleken toen Below u met vragen en smeekingen bestormde. U moet mij dus veroorloven, te zwijgen. U zult er gauw genoeg achter komen waarom het te doen is. Laat liet nu een verrassing voor u blijven. Zij waren nu in het dal gekomen en het rijtuig rolde door de dorpsstraat. Bij het snelle voorbijrijden bemerkten de dames nauwelijks de twee vreem delingen in den tuin van die herberg en deze, die wijselijk den verrekijker hadden weggelegd, schenen op hunne beurt niet op het rijtuig te letten, maar nauwelijks was het voorbij of zij keken elkander verrast aan en Hal-. Ier zeide halfluid: Dat was immers juffrouw Blum! Valeska Blum, bevestigde See- bald ,de gevierde ster van onzen liof- schouwburg! Hoe komt zij hier in dit afgelegen dorpje? Dat is al heel vreemd. Het rijtuig houdt ginds stil bij de pastorie, meldde Halier die naar de tuinheining was gegaan, en daar verschijnt de dominé in eigen; persoon om de dames to ontvang em Dat is nog vreemder? Wat moet die jonge tooneelspeelster bij den do miné doen? Het is geen familie- of: vriendschappelijk bezoek, de ontvangst1 van den geestelijken heer is zelfs bui- tengewoon eerbiedig. Waarachtig, zij gaan het huis binnen, de koffers wor. den afgeladen Halier, daar mnetefl wij hot oog op houden! Maar eene hertogelijke tooneel speelster en een dominé zullen zeker niet meedoen aan een aan slag op het Vorstelijk Huis. Ik gelooi dat Zijne Doorluchtigheid en Zijne Excellentie ons zelf bij den kraag zou» den pakken als wij het juffrouw Blun. lastig maakten. Zij staat in grooti gunst bij het Hof, vooral bij de Her- togin. Sebald haalde bedenkelijk de schou. ders op. Niets is onverdacht, op aller moet gelet worden onthoud dat En wat de gunst van het Hof betreft die is voorbij sedert Prins Leopold dw schoone Valeska op zoodanige wijze het hof maakte dat de familie zich ei ernstig bezorgd over maakte; de ge heele residentie sprak er over. Nu ja, de Prins was verliefd dat is toch eigenlijk geen ongeluk. (Wordt vervolgd).

Haarlem's Dagblad | 1902 | | pagina 1