Corneiis Joannus Swaalf, vooüaA. van 7 nor lot hall elf door |ong en oud volop werd genoten. In bonte mengJmoes dwarrelde men dooreen: vele voorzien van een lam pion. In 't hort 't was een heerlijke tlotavond van bet korte ijsseizoen. Want nu de dooi is ingetreden, is bet niet te voorzien, dat men de ijzers oog eens voor deoa dag moet balen. Soïrée. Een klein, maar uitge zoclit publiek was Zaterdagavond te genwoordig- op de bovenzaal der Socio tte.lt ..Vercenagmxr". tot biiwonin- van de soirée gegeven door Jacq.uelineSand (berg (declamatie), Louis Herckenrath Jr. (violoncel) en Suze van der Eyken (plano). Het grootste gedeelte van den avond (werd gevuld door de voordrachten van Jkvr. SancLbcrg. En er is daarnaar met groote aandacht geluisterd. De- jonge vrouw staat daar zoo eenvoudig en icalm, in het smaakvolle witte»kleed met alleen soms even een licht beweeg van het hoofd, en toovart zóó met haar stem, dat men naar baar moet luiste ren, als gebannen in een toovercirkel. Wonderlijk is het te hooren hoe de stem bier volkomen aid instrument dient, hoe Jhvr. Sandiberg, al decla- meerencï, ons als 't waire de verzen voorzingt.. Dezg waren van Vondel, Hooft en Bredero, en juist door deze keuze kwam bet talent van Jkvr. Sand- berg zoo volkomen tot zijn recht. Plaats bijv. naast elkaar .',0. Kerst nacht. schooner dan de djagen", 1de rei u:it ..Gijshrecbt van Aemstet de klachte Van Princess® van Orangen over 't oorlogh van 'sHartogenbosch. „Schoon Prinoenoog". van Hooft, en het „Nieuw Liedeken" van Bredero. Vooir het zeggen van elk dezer vérzen is een geheel bijzonder talent nood'ig. Welnu. Jkvr. Sandiberg vereenigt ze alle drie in één persoon. Als uiting van de hulde diie de zaal. met wel wat al te bescheiden voetgetrapDel en hand geklap aan Jkvr. Sandbers- bracht, wa ren ons de twee bouquetten. haar aan geboden, des te liever. Voor en na de voordrachten werden wij vergast op een duo van violoncel en piano. De jonge cellist brengt een aangenamen, weïdoorvoelden toon uit zijn fraai instrument; hij speelt met Sioote waardigheid en zekerheid.In de ekomst zullen wij dus nog wel meer van hem hooren. Ten slotte aan Mej. van der Eirken die de altijd ondankbare taak van ber geleidster op zich had genomen alle lof voor haar spel. Zij heeft den avond volmaakt. Gevonden voorwerpen: Een kaart van de ijsbaan; een kirider- sdhoentje; een hond); eetn portemon.- na/ie met eenig geld, een broche met steen. Eensgezlindheidi Aan het 30e jaarverslag dier (Timmerlieden- en Modelmakersvereeniging .Eensgezind beid" alhier, ontleenen wij het vol gende: De af deeling rOndersteuning bij Ziek te sluit met een nadeeiig saldo van f139.72.5. Aau leden bij zliekte werd! uit gekeerd f454.50. De lafdeeltng Onder&teuniingstfoulda voor oude of gebrekkige werklieden, d'ie minstens 15 jaar lid geweest zijn. maakt melding van het ondersteunen van 2 leden. Op 1 Jan 3902 was in kas f3096.36. In die kas der donateurs, wel ke als reserve voor beide voornoemde af deelingen is geplaatst, was op 1 Jan 1902 /1071.71. R. K. Leesvereeniging. Dins dagavond spreekt in de bovenzaal der Sociëteit Vereeaiiging de heer M. A. P. C. Poelhekke van Nijmee-en over het onderwerp „De Faust-sage". Schouwburg. BADDOCTOREN. Voor een schouwburg, zoo vol dat op verschillende rangen geen plaats meer te krijgen was. werd Wier giste renavond (bovengenoemd! blijspel op gevoerd. De schrijver-tooneelspeler Bi got had een ongeëvenaard succes; wan neer men maar iets van hem 'te zien kreeg, daverde! 't read^-in d'e zaal; elke beweging van bet gelaat, elk woord dat over zijn lippen vloeide, bracht groote hilariteit te weeg. Na sommige bedrijven werd hij drie vier malen teruggeroepen en als hij ten slotte zich schuldig maakt aan „Grboesr Unfug" door den commissaris van politie (sic) te Carlsbad voor de voeten te werpen lat wanneer hij, van Bommel. ,de Duitsche keizer was, hij President Kru ger wel zou hebben ontvangen, dan volgt een tooneel van enthousiasme, dat bijna onbeschrijfelijk is. Bigot staat bij bet Haarlemsche pu bliek in booge gunst. Stukken van den Gemeenteraad Loon voor typografen. In zake de loonhepalmgen voor ty pografen zijn thans bij den raad twee adressen ingekomen, n.l. een van de Kamer van Arbeid voor die Drukkers- bedrijven en een van de afd. Haar lem van den Alg. NedL Typografen bond). In het eerste adres wordt er op ge wezen. dat bet voorstal van B. en W. (om bij wijze van proef in dé bestek ken voor- geaneente-dhukwerk op te ne men de bepaling dat bet minimum-loon voor eeu volslagen ambachtsman zal bedragen 23 ets.) in het geheel niet bet gewensobte gevolg zal hebben, wijl door bet weglaten van een clausul-e omtrent bet verplicht gebruik van ze ker percentage van volwassen en half wassen werkkrachten voor den aan nemer van genieentedmkwerk die mo gelijkheid bestaat slechts halfwassen arbeidtere tegen een beduidend lager loon te bezigen. Waar B. en. W. meenden dat con-! tróle op een dërgelijke clausule he rwaar zou opleveren, meent de Ka mer dat het bonnen-stelsel zeea- wel zou voldoen. De Kamer geeft daarom in overwe ging het voorstel van B. en W. aldus gewijzigd aan te nemen: lo. dat bet minimum-loon voor een volslagen ambachtsman za.l bedragen 23 cents per uur; 2o. dat aan het gemeente-drukwerk over een geheel jaar geleverd slechts 15 jongere werkkrachten, die een minimum-loon van 6 ets. per uur ver-1 dienen, mag wordeu medegearbeid- De afd'. Haarlem van den Alg. Ned. Typografenbond! deelt niet de meening van d'e Kamer van Arbeid als zou do door haar aanvankelijk voorgestel de regeling onuitvoerbaar zijnen toont dit aan met opgaven van. loon op ver-I schillende drukkerijen hier ter stedë. Hoewel erkennende dat een regeling als door haar voorgesteld het wensche. lijkst. is verzoekt zij thans dien raad aan te nemen een besluit in dien geest als door do K. v. A. is geadviseerd. B. en W. trekken nu hun voorstel van 28 Januari j.L in. Het ligt in hun voornemen de aanbesteding van druk werk tweeledig tie doen plaats hebben, n.l. door de .inschrijvingssommen te doen opgeven met inachtneming dier bepalingen omtrent minimum-loon enz. en zonder die bepalingen. Voorts zouden zij de voorwaarde wenschen te stellen, dat de geschillen over do toe passing dier bepalingen zijn onderwor pen aan de beslechting door de K. v. Arbeid. De volgende bepalingen stellen B. en W. om op te neonen ón het bestek voor de uitvoering van gemeente drukwerk: a. dat het minimumloon) voor eeu volslagen ambachtsman zal bedragen 23 ets, per uur b. dat aan het gemeente-drukwerk over een geheel jaar geleverd, slechts door 15 jongere werkkrachten, d!ie een minimum-loon van 6 ets. per uur verdienen, mag worden medegearbeadl Premie H. van Rhijn. De lieer H. van Rhijn, aannemer van den bouw der gemeente-lichtfabrieken, verzoekt hem een premie van f 25,000 te vea-leenen, op grond, diat hij bij de uitvoering van den bouw door veel te genspoeden is getroffen, maar toch door groote krachtsinspanning heeft zorg gedragen dat bet werk op tijd klaar is. De meerderheid' van B. en W. meent hiertegen, bezwaar te moeten maken. Op den regel, dat het gevolg van elke aannemdng van een werlc is, dat d'e verliezen voor rekening van dien aan nemer behooreu te komen, evenals de eventueels wiinsten uitsluitend ten zij-: nen bate strekken, mag naar haar oordeel geen uitzondering worden ge maakt. Bet college van B. en W. stelt voor op het adires afwijzend te beschikken. Commissie Volkshuis vesting. Ter benoeming van vijf lectern voor de commissie ter bevordering -van goede volkshuisvesting en gezondheid ves tigen. B. en, W. de aandacht zonder aan hun schrijven echter het karakter te geven van een voordracht op die volgende he eren: H. J. Bronkhorst, mr, N. G. Knoop Koopmans, F. A. Grijseels, M. J. Hen- geveld G.J.z., dr. II. L. van Linden van den Beuvell, F. M. baron van Lijndteai, dr. W. J. O o sterhof f, A. A. Ris, J. A. G. van der Steur, jhr. F. Te ding van Berkhout, F. V. A. W. H. van Tuerenhout, en S. P. de Vries. Messchaert. De Koninklijie Lie dertafel „Zang en Vriendschap" heeft Zaterdag aan Neerland's Meesterzanger een hulde gebracht. De heer Franse, vce- voorzitter en van Eden, penningmeester waren tegenwoordig bij het Messehae.'t- feest te Amsterdam, en de eerste bood daar, met een begeleidend woord, een fraaien krans aan. Alhier is aangekomen de schoener Mary Kate van Londen niet een lading van ongeveer 200.000 KG. soda met bestemming voor de Haarlemsche soda- fabriek. Feestelijke ontvangst. Zaterdagmiddag te 3.51 werden de mi- lji'taiirei dëelnemiers aan 'dien Scherm- wedstrijd te 's Hage, bij hun terug keer te Haarlem', aan het station dooi de officieren en door bet muziekcoi-ps feestelijk ontvangen. Een alleszins verdiende' hulde werd gebracht dóór militairen en burgers aan de mannen, die in den wedstrijd te den Haag zulk een kranig figuur hebben gemaakt en Haarlem's rdem hebben hoog gehouden. Werden de flinke militairen op het perron door hunne-kameraden met een krans en met bloemen gehuldigd!, bui ten werden zaj door deburgers, die weten te waardeenden, wat onze militai ren op wedlshrijden presteereu, met luide hoera's begroet. Met volle muziek trokken nu èn de prijswinners èn die overige militairen, omstuwd door eene groote menigte, naar de ïnfanterie-kazerne, waar den deelnemers aan den wedstrijd opnieuw eeu hartelijke ontvangst wachtte. Namens het baitaljon werd hier liet woord gevoerd dloor den kapitein van den Hoevell Reynders, die den militai ren gel'ulc wenschte met de behaalde lauweren. Daarna sprak sergeant-majoor Rees de le prijswinnaars in den coionnewed strijd toe. en overhandigde namens de Vereeniiging ..Malrs" aan luitenant Pddro Clignett, den kradigen leider der colonne1, een tweetal lauwerkran sen. als een bewijs hoe zeer men zijn leiding op prijs stel'fc. He»t moet dan ook gezegd, dat sedert luitenant Clignett als comimandant der colonne is opgetreden, deze overal een kranig figuur maakt. Een woord van lof aan hem, is hier dan ook op zijn plaats. Statuten. De Staatscourant, be ypt 'thans de statuten der naamlooze vennootschap ..L'Union". Maatschap pij tot exploitatie van hotels en rest.au rants, en de wijzigingen in de statuten der naamlooze vennootschap De VeT- eenigde Ijzerhandel, alhier. Schermkamp sabel. D.O.S. won Zondag van Voor Vaderland ©n Koning met 33 gegeven, tegen 31 ont vangen touché's. Woensdagavond strijdt Mars tegen T. A. V. O. Vervolg Nieuwstijdingen. ZaakNoëls van Wageningen. In het vervolg van het getuigenver hoor werd het eerst gehoord de heer Van Wijk, tijdens de aanwezigheid van den heer Storm, meesterknecht, doch na diens ontslag technisch directeur geworden van do „Hollandia". Deze getuige beklaagde zich over Storm en deelde o.a. mede, dat Storm steeds weg was en vaak ingebreke bleef te zorgen voor de noodige grond stoffen, en dat de ketels dagen achter een op stoom gehouden werden, ter wijl Storm niet aanwezig was en er niet gewerkt werd. Getuige Storm voorgeroepen zegt dat de grondstoffen niet aanwezig konden zijn op tijd omdat er steeds gebrek aa-n geld was, welke mededeeling hij staaf de met een copieboek waarin overeen wissel tmet protest geschreven werd een met een geprotesteerde wissel. De president diende getuige Van Wijk een ernstige berisping toe wegens zijn draaierij. Hij had, zei Z.BdlAchtb. een acte van beschuldiging tegen Storm ingebracht, zonder die door Storm ge noemde oorzaken te hebben medege deeld. Gelukkig, zei de president, dat getuige Storm aanwezig is en we de tegenpartij ook hooren kunnen. Getuige Storm toont verdier ook de onwaarheid aan van de bewering dat verschillende posten door beurten behoeve van de Holland!a" zouden zijn ontvangen en niet afgedragen. Gedeeltelijk behoorden die posten niet in de zaak en een post, die er wél be hoorde en volgens het beweren van Storm zou zijn ontvangen en niet is geboekt is, blijkens het kasboek weJ gelijk verantwoord. Van welke kracht de verklaringen van getuige Van Wijk waren bleek ook nog uit zijn bewering dat hij ge tuige Storm een brief zou gezonden hebben om van levenswandel te ver anderen, terwijl op 't privé-kantoor van Noëls van Wageningen een. brief gevonden werd, waarin Van Wijk schreef den brief niet verzonden te hebben doch met Storm's broeder te hebben gesproken. De officier van justitie waarschuwde getuige Van Wijk nogmaals voorzich- tig te zijn. De heer Storm over dit feit gevraagd zei dat Van Wijk met zijn broeder ge sproken had, doch aan hem, Strczn, zelfs gezegd had het laster was. Gehoord werd van D. W. Kemauan, journalist. In Augustus 1900 is beklaagde in dienst gekomen als chef van die ex ploitatie der „Hollandüa". Getuige herinnert zich dat er vaak geen gelden waren om de zaken te drijven, grondstoffen te koopen, ni. Dit is geweest in November 1900, doch in Januari, Februari 1901 was er geld genoeg. Getuige Keniman heeft de zaak ver laten omdat de draagkracht der fa brieken iet groot genoeg was voor zijn salaris en hij vond dit volkomne juist. Met betrekking tot dit geldgebrek zei de getuige diat hij telkens aan de Emïs- sie-bank geld gevraagd had werd, doch dat. niet gaf en de maatschappij bo vendien weinig crediet had. Deze getuige bevestigt ook vorige getuigenverklaringen, dat de embal lage-rekening veel te hoog was. Inbrekers gesnapt. De Haagsche politie is de vorige week zoo gelukkig geweest een paar gevaarlijke lui aan te houdien. Wij lezen daarover in „Het Vadi." het vol- gendle: De goede vangst door arrestatie van twee inbrekers op heeterdaad betrapt, toen zij inbraak pleegdieu aan eene onbewoonde gemeubileerde villa des avonds haJiacht oon de Stadhouders- laan door den agent Kromhoek te Scheveningen, verdient wel eene na dere omschrijving Kromhoek in den pmtrek surVeilIeerende, bespeurde licht op de kamers dézer villa die on bewoond was. Dadelijk klom hij over het hek aan de achterzijde en schelde aan de keu kenbel. Hij hoorde nu duidelijk op die trap loopen, maar er werd! niet ge opend, totdat hij opeens een man zich zag wringen d'oor een klein raampje, waarvan de ruit stukwas. De politie agent greep direct het individu vast en hield' hem onder de knie. Toen hij zag dat de man weerstand bood', tot dat de andere inbreker zich door het raampje wrong om zijn makker t.e hel pen stootte Kromhoek op zijn signaal hoorn en riep de adsistentie van den passenenden brievenbesteller Van Klaveren in. Deze, een physïek niet sterk persoon, kwam moedig te hulp en greep den tweeden man vast-, ter wijl Kromhout intusschen dien ander de .handboeien had aangedaan en zoo ging het naar het dorp. Aan den Ouden Scheveningschen Weg geko men, nam de daar dienstdoende agent den arrestant van den brievenbesteller over. Bij fouilleering aan het politie bureau bleken beiden in het bezit, vau een boksbeugel. Twee kinderen en een vrouw omgekomen. Zondagavond-' zijn te Amsterdam twee kinderen van een werkman W. Roet, in dé Korte Houtstraat, die in dë bed. stede met een nachtlichtje waren gaan spelen, verbrand of gestikt, toen het bed' vuur vatte, In dë Groote Kattenburgerstraat is een vrouw bij een binnenbrandje om gekomen. Aead. Examens. Leiden. Geslaagd voor het candi- daat sex amen in de rechten de heeren A. W. Stork en J. E. Stolk. Utrecht. Bevorderd tot seini-artsdo heeren L.A. Brodenberg en M. Schreu- der. Een niet aUedaagscke rytoer. Een. veehouder te Kolderveen, in Meppel"s nabijheid, heeft dezer da gen een eigenaard'igen rijtoer ge maakt. Hij wilde een varken van verMijfpdaats do'en verwisselen, tot wielk döel hij de deur van het hok opende. Nauwelijks echter- zag de krulstaart daarbuiten de zon op de sneeuw schitteren, of hij kreeg on weerstaanbare» lust eens een kijkje te nemen en hold'e die -deur uit tus- schen de beenen van den boer door, d:ie dloor dien schrik neerviel, en bo ven op het zwijn terecht kwam. Met: beide handen hield hij zich aan het beest vast, waarop een dolle rit be gon. Het varken scheen plotseling trek in de ijspret te krijgen, zoodat't het erf en het land overrende en over het ijs van een zoogenaamde» eendenbij t wilde loopen, waarvan 't natuurlijk gevolg was, dat varken en berijder in een oogenbiiijk in het koude bad spartelden. Luidkeels riep de boer om hulp, hetwelk, geac compagneerd door het vrees>elijk ge knor van het varken, d'oor eenige buren werd gehoord, die toesnelden om beidien uit hun netelige positie te verlossen, hetgeen slechts met groote moeite gelukte. Int. Soc. Congres. Het internationaal socialistisch congres zal in Augustus 1903 te Am sterdam worden gehouden Vlektjphus. Men schrijft ons uit Zaandam: Officieel is geconstateerd, dat de ziekte, die reeds verscheidene slacht offers maakte en terecht zeer veel ongerustheid! veroorzaakte, vlek- typhus heet. Men heeft gemeend ails bron te moeten aanwijzen, microben in eene lading lijnzaad van eld'ers (uit Baltimore) aangevoerd' en opge slagen in- die fabriek „Wilhelimrna" van de firma Honig en Konig. Daar bij komt eene zeketre vervuiling, waarin het gezin van dén eersten lij dier verkeerde. Niettemin, ook een andere oorzaak kan gelden, waar over de doktoren in het onzekere zijn. Het is een feit, dat een zestal arijeidiers van genoemde, fabriek ia aangetast, waardoor de fabriek des nachts tot stilstand gedoemd is. Doch weten we dat verscheidenen hunner het gezin van K. bezochten, dat als brandpunt van besmetting kon wor den beschouwd. Dat de ziekte van zeer ernstigen aard is, blijkt uit het aantal sterfgevallen (50% van de aangetasten) diat de ziekte zich zelcÈ- zaam in ons land' vertoont, blijkt hieruit, dut, behalve thans te Zaan dam, te Koog aan de Zaan en Zaan-, dijk in geen enkele gemeente van ons land! zich de ziekte vertoont. De eerste symptonen van dë ziekte gelijken op die van influenza, ten on rechte verwijt men derhalve den dok toren, niet terstond den waren aard der ziekte te hebben geconstateerd; Beslist moeten we tegenspreken 't gerucht van een proces tu9schen de doktoren te dezer plaatse. Maatrege len van overheidswege, behalve over brenging van de lijdërsnaar d!e harak afzondering, ontsmetting van goede ren en van de huizen enz. worden te Zaandam niet getroffen. In de fabriek bovengenoemd werd ge-ene ontsmetting toegepast, zoodat daaruit mag worden afgeleid, dat de medici het er nog niet over eens zijn of hier werkelijk dë bron van de ziekte moet worden gezocht. Trou wens, wij weten dat in het vorige jaar te Krommenie ook eenige spora dische gevallen diezer ziekte voorkwa men, waaraan o.a de verdienstelijke, Krommcnieër ingezetenen, de heer A .v. dl Plaats, overleed. Heden is geen enkel niieuw geval bijgekomen. Wij hopen, dat de maatregelen zoo danig zullen wordien getroffen, dat, we voor verdëre uitbreiding der ziek te gespaard' zullen blijven. Omtrent' d'e verschijnselen van vlektyphus (Typhus exanthemathicus) zullen we nu nog een en ander medëdeelen- Van de vlektyphus (Typhus exanthe. maticus) komen de eerste beschrijvin gen voor bij de geneesheeren der 16e eeuw in Italië, waar de ziekte iu groo- ten omvang heerschte. Spoedig volgen nog in dezelfde eeuw geliike beschrij vingen uit Parijs en Hongarije (febris Hungarica). De volgende eeuwen wa ren rijk aan epidemiën. Gedurende de oorlogen van 't begin der 18e eeuw tot 1815 heerschte (deze typhus vorm in groote uitgebreidheid en bereikte hij zijn maximum na de terugkeer van 't verslagen leger uit Rusland. Met 't ophouden van den oorlog werd deze vorm in Midden-Europa zoo zeldzaam, dat men hem uitgeroeid waande, totdat die epidemieën dër jaren 1847 en 48 in Silezie; Bohemen en Bel gië 't tegendeel bewezen. Tegenwoordig komt hij in Europa 't meest in. Engeland voor. hij ont breekt geheel onder de tropen, wellicht met uitzondering van enkele koele stre ken in dë Himalaye-landen. De Exanthematische typhus is een hij uitstek besmettelijke ziekte. Leef tijd noch geslacht schijnt eenigen in vloed op de vatbaarheid voor deze zekte uit te oefenen. De ziekte begint i. d. regel snel, zoodat de lijder 't begin er van nauwkeurig weet op te1 geven. Soms gaan voorboden vooraf, zooals afgematheid, stoornis in slaap en eet lusten hoofdpijn. Met een koude, soms met braken vergezeldbegint een aan houdende snel toenemende koorts, ge paard met hevige hitte dër huid, aan merkelijke spierzwakte, dikwijls met hevige, scheurende pijnen in de lede maten en gewrichten. De slaap is kort en door onrustige droomen ge stoord, waarbij zich 's nachts licht ijlën voegt. Oorsuizing, branden der oogen .aandoening van 't slijmvlies der mondholte is dikwijls aanwe zig. De tong wordt .rood en met een dik wiit. beslag bedekt, 't, speeksel taai en spaarzaam, de adem kwalijk riekend; de eetlust verdwijnt geheeL De ontlastingen zijn traag; de milt be gint te zwellen, de pol9 is versneld, vol, nu eens hard en dan, weer week; hoesten, heeschheid en moeilijk slik ken ontbreken zelden; omstreeks den 3en6en d'ag begint de uitslag in on regelmatige groepen vau kleine, ronde roode vlekken, die onpijnlijk en niet boven de huid verheven zijn en onder de vingerdruk verdwijnen. Zij komen te voorschijn aan den romp cu de le dematen, zelden in 't gelaat. Met de vromiug van den uitslag ne- imen, na een voorbijgaand wegblij ven der koorts, de ziekte verschijnsel len toe, op don 9den en 30den dag wordt 't ijlen aanhoudend, de lijder wordt hardhoorend, die 'long zwelt op, wordt droog en krijgt kloven; de ademhaling is versneld, bij matigen, drogen hoest doen zich uitgebreide reutels hooren» de ontlasting houdt op of wordt on willekeurig. De zwakte wordt zeergroot, de epraak onve.rstaanbaan stamelend! de blik mat, de onderkaak hangende, 't slik ken moeilijk, de pols kleiner; de huid neemt in vele gevallen een donker blauwe kleur aan, er komen 'talrijke iblauwroode plekken te voorschijn. Verscheidene lijders sterven in dlit tijdperk. De bepaalde crisis der ziekte, heeft gemiddleldi dien. 13en17en dag plaats. In lichte gevallen is de ziekte binnen 14 dagen geëindigd en begint de gene zing. In zware epidemieën grijpen dë meeste doodelijke gevallen vóór den 12en dag plaats. Sommige lijders ster ven reeds op den 3em6en dag. Wat dë behandeling betreft, deze (wordt naar verschuilende omstandifijheden gewijzigd. Goede ventilatie en zorgvul dige zindelijkheid staan bovenaan. "Veiling in hei Verkoopl. „De QoucLen Leeuw op Zaterdag 22 Febr. 1. Dubbel huis en erve met tuin, aan dJen Gasthuissingel, no. 8- 2. Een huis een erve met tuin, naast het voorgaande ,no. 10. 3. Een drubbei huis met erve en tuin, aan den Gasthuissingel, no. 14. De perceelen no. 1, 2 en 3 gecombi neerd!, f 18480, A. A. v. dl. Berg. 4. Een huis e>u erve, aan de Zoete- straat, no. 24. 5. Een huis en erve, naast het voor gaande, no. 22. •6. Een huis en erve, naast het voor gaande, no. 20. Die perceelen no. 4 tot en met 6 ge combineerd:, f 5745, J. J. Guldemond'. 7. Een huis en erve, aan de Hond'e- steog, no. 9. f 1165, J. P. Cramer. 8. Een huis en erve, naast het voor- gaandle, no. 11. f 1180, P. Toeset. 9. Eon huis en erve, aan de Honde-i steeg, no. 20. 10. Een huis en erve. naast het voor gaande, no. 22. De perceelen 9 ern 10 gecombineerd f 2045, J. J. Guldemond. 11. ten huis en erve, ineen steeg van den Burgwal, no. 83a. 12. Een huis en erve, naast het voor gaande, no. 83b. 13. Een huis en. erve, naast het voorJ gaande, no. 83c. 14. Een huis en erve, naast het voor gaande ,no. 83d. 15. Een huis em erve, naast het voor gaande, no. 83 d. 16. Een huis en erve, naast het voor gaande, no. 83e. 17. Een huis en erve, naast het voor ga audë, no. 83f. De perceelen 11 tot en met 17 ge combineerd. f 4180, L. J. Verkooij. 18. Een huis en erve, aan dë Raam- steeg, no. 24. f 2230, J. J. Guldemond; 19. Een winkelhuis met afzonderlijk opgaande bovenwoning en erve, aan de Anegang, no. 12. 14350, J. J. y. Scheijnd'el qq. 20. Winkelhuis, achtea-huis en er ve, aan die Groote Houtstraat, no. 30. f 16975, H. B. Beaufort. No 21. Een pakhuis en erve. aan de Lange1 Raamstraat, no. 22. Opgehouden (855. No. 22. Een huis met loods, bollen schuur en erf, tuin- en bollengrond, aan die Houtvaart bij de Pijlslaan. ge meente Heemstede, no. 78. B. E. C. Seiguette, f6950. No. 23. Drie huizen en erven lin een poort aan die Kerkhofstraat (bij d'en Burgwal, nos 7a, 7b, 7c en 7c rood. II. L. Lijnzaad, f780. No. 24. Een huis en erve aan De Wit- stvaat hij de Kampervest, no. 47. F. van Leeuwen, f575. No. 25. Een winkelhuis met afzon derlijk opgaande bovenwoning en erve aan dë Korte Begeinestraat. no 31 zw. en rood. P. Toeset f3810. No. 26. Een werkplaats met afzonder lijk opgaande bovenwoning en erve. aan de Korte Heerenstraat, no. 21 zw. en rood. F. C. Piët f4575 Burgerlijke Stand. Bevallen. 22 Febr. J. W. Faasscn Krimp, z., N. Tiggelmanvan Win gerden, d., F. van den Berg—Kramer, d., 23 Febr. D. WeeserikKee, d., P. RijsdijkRijsdijk, d., E. C. van Ake v. Kordelaar, 2 z., A. M. Brummelaar Kluijskens, d., C. Rijbroek—Ilagedoorn e., J. G. BeurzeLauffer, z„ D. L. de VosDroog, z., J. M. Ilurkmansv. Wienen, 2., A. Ronsijnvan derMeij, d., 24 Febr. D. Wijts—Sieraad, z.,C. v. Dor landBoelhouwers, z., A. C. Dreij- er -Westerman, d. Overleden. 23 Febr. A. de Rooij, 81 j., Smedestr., 21. J. P. A. Huijboom, 13 j., z. Zijlstr. 22. W. Wilkt*, 22 j., Gr. Heiligland, C. N. F. Staal, 7 ni., z. Saenredamstr., J. J. Hendriks, 13 m., llanuenjansweg. 23. C. J. Swaalf, 62 j., Gasthuisstr., 22. J. C. Cassee, 11 m., z. Delftstr. 21. H. E. v. Kordelaar, 14 m.d. ,N. Kerkpl. 22. C. J. v. Dorse- len, 66 j.A. L. Dyserinckstr, A. W. vau de Kerke, 16 m.d., Kampers. INGEZONDEN. Voor den inhoud dezer rubriek t'elt de Redactie zi h niet aansprakcliif;. Van ingezonden stukken, geplaatst of niet ge}) laatst, uordl de kopy niet aan den inzender teruggegeven. Mijn laatste woord aau den heer Tan Goor. Geachte Redactie! Doet het me aan den eeneu kant sonoe- gen, dat tie lieer Van Goor met zijn onverkwikkelijk geschrijf thans wil op houden, aan den anderen kant betreur ik het zeer, want hij heeft de goede zaak, waarvoor we 15 Febr. waren bijeengeko men, door zijne artikelen een heel eind vooruit gebracht! Nog met een paar zulke stukjes regelrecht op het doel aan gestuurd en de nieuwe toestand was er! Ik acht het onaoodig nog eens den heer Van Goor te weerleggen. Alleen wil ik vragen: Wie is uit den schuilhoek geko men 7 Wie hield zich in de vergadering van 15 Febr. inei zijne hatelijkheden schuil, om later plotseling daarmee voor den dag te komen? Voelde de heer Van Goor misschien, dat da vergadering te net, te fatsoenlijk was, om daar met vuil le werpen? Het publiek zal wel niet mistasten in zijne appreciatie van de bedoelingen van den heer Van Goor, Een dergelijke harts tocht voor personaliteiten strekl hem niet tot eer, Zulk geschrijf ontsiert meer den man, die het publiceert, dan het kwaad doet aan den persoon, tot wien het gericht is. „Mais vous l'avez voulu, George Dan- din!" Het publiek heeft reden om te denken, dat, als de verhouding tusschen de hee ren van 't Middelbaar en die van i La ger onderwijs zoo is, als de artikelen van den heer Van Goor zouden doen ver moeden, en de strijd door de overzijde op zulk eene wijze wordt gevoerd, we nog lang zullen moeten wachten op de samenwerking, die we zoo gaarne vensch ten in het belang der jeugd. Intusschen hoop ik van harte, dat de heer Van Koor thans met zijn per soonlijk gekibbel en zijne geringe wel willendheid evenmin de gevoelens van het leerarend personeel der Middelbare school heeft vertolkt, als op die verga dering van N. O. G. I, toen hij met zoo. veel hatelijkheid sprak over de Oplei dingsscholen en o. m. de stelling verde digde, die mij tegen hem in bet vuur bracht. Komisch was de indruk, dien ik kreeg toen de heer Van Goor in zijn laatsle stuk de woorden van het Lam uit de Fabel tot de züne maakte, terwijl toch ieder onbevooroordeeld lezer heeft ge voeld, dat het de Wolf is. die in zijne artikelen van 't begin tot het einde .urn het woord is. Niet waar?: „Tu seras, chatié de ta témérité. Car vous ne m'épargnez guère, vous, vos bergers et vos chions. II faut que Je me venge". Zoo was de geest van zijn schrijven. Ik ga in het vervolg een beetje uit n weg, als de Wolf komt. Haarlem, 24 Februari 3902. E. L. BROUWER. (Wij sluiten hiermede het del)::;. Red 1 Marktnieuws. Haarlem, 24 Febr. 1902. Op de heden gehouden graan- en zaad- markt waren aangevoerd: 85 111,. Witte tarwe f 6.90; 137 HL Rogge 5.15—290 HL. Haver f 4.15—f 4; 65 HL. Garst f 5.35: 50 HL. Duivenboonen f 8.10; 13 HL. Brui ne Boonen 6.75; 37 HL. Groene erwten r&—7.25. Op de heden gehouden markt waren aangevoerd: Artikelen. Aangev. Verk. Prijzen. Boter 69 Kg. 69 Kg. f 1.50-f 1.45 Kp g. Biggen 15 st. lOst. 33—f 9 per stuk. Schrammen 8 st. 6 st. f 17—14 p. st. Advertentiën. Heden overleed onze jongste Lieveling C0RNELI8 NICOLAAS, in den ouderdom van slechts 7 maanden, na een ongesteld heid van slechts enkele uren. Zijn diep bedroefde Ouders: P. F. STAAL. P. STAALAerts. Haarlem, 22 Febr. 1902. Na een geduldig lijden uver leed heden, 23 Februari, na voorzien te zijn van de H. Sacramenten, tot ons aller droefheid, onze zeer geliet- de Echtgenoot, Vader. Be huwd- en Grootvader Lu den ouderdom van G'2 jaren. Uit aller naam: De Wed. A. F. SWAAI.F- Tiiiion. A. N. SWAAI.F. S. SWAAI.FOvehbiïëke J. J. Th. SWAALF. MS WAALF-Leebsn i j e rt L. Th. SWAALF. J. SWAALFLindeman. H. J. J. SWAALF. II. W. SWAALF—Eden. J. C. SWAALF. H. M.SWAALFHodman. C. J. SWAALF. F. N. SWAALF. q

Haarlem's Dagblad | 1902 | | pagina 3