Cyrano Ce Bergerac. T. C. A. BOLGER, Dienstbode, NORA. Jongen gevraagd, Keukenmeid, Tweede-Meid, flink 2e MEISJE, Rozeknopj e Nette Dienstbode Gevraagd soliede en ijverige Agenten Kruideniersbediende. •longen Nette Jongen netten Commensaal, Gevraagd Te Koop Een zeer diepgaand verschil met. de 1 vorige onderging echter de bewerking 'van 1587, waar in tegenstelling met voor gaande slagen, (de menschen komen daarin door boete tot genade) de duivel overwint. Een reeks van bewerkingen van de Faust-sage en dergelijke sages is van 1587 tot nu toe elkaar opgevolgd; het too- neel heeft er zich van meester gemaakt, en dat is gelukkig. "Want de sage van Faust is vooral een drama; het drama van een strijd op le ven en dood, waarvan de kostelijke menschelijke ziel de inzet is; de aangrij pende tragedie van den hevigen strijd tusschen goed en kwaad. De eerste die de Faust-materie vor het tooneel bewerkte, was de Engelsclie dichter Marlow, die een meesterwerk ge leverd heeft, en prachtig het schoonste der tragedie heeft doen uitkomen: dat Fa'ast zijn glorievolle ziel verloor. Toen Marlow het voorbeeld gegeven had, volgden tal van volksdrama's, waar in liet tragische van de Faust-figuu: steeds meer aan diepte won. Nadat de volksdrama's ontstonden, is er voor dé Faust-sage weer een merk. waardige periode ontstaan, in de acht., tiende eeuw, toen de Duitsche dichters de materie bewerkten. Lessing en vele" andere Duitschers hebben de stof gedramatiseerd, ja zelfs Peer Gynt van Ibsen is ertoe te brengen, en vele opera's en balletten hebben de Faust-stof ten grondslag. Boven aan staat natuurlijk de Faust van Koefiie. De ideeën beheevschen de wereld, ook de Faust-sage heeft de bedoeling een les in beeld te brengen. Faust is de ver persoonlijkte hoogmoed, die hooger wil stijgen clan alles en aan niemand's voe ten wil liggen. Die om zijn hoogmoed te voldoen een verbond met. den duivel aangaat, en God afzweert. Evenzeer echter als we twee verschil lende hoofdmotieven in de sagen van het verbond met den duivel hebben even zeer hebben we tweeërlei oplossing. De Katholieke sages eindigen met, be vrijding, de andere met ondergang en het meest ongemotiveerd is de Faust- bewerking van het volksboek. In het volksboek schijnt het alsof de zucht tot wetenschap Faust ten onder brengt, Die stamt echter niet van den duivel, doch van God, en daarom hebben de bewerkers van het marionetten-spel het beter begrepen, die in de Helena een meer ware en bevredigende oplos sing vinden. Lessing, Goethe en anderen hehben een geheéle omwenteling in de Faust- gedachte gebracht. Zij hebben er hun eigen streven en zoeken in gegeven, eindigend met de glorieuze redding en de zielsgeschiedenis van Faust werd steeds meer verdiept, en alle elementen der sage komen meer tot hun recht. Faust is hier geworden de verheer lijking van de menschelijke natuur. Spreker schilderde weeke, verschil lende nuances, alle het stempel dragend Yan den dichter, die de materie bewerk te, Goethe's bewerking is de hoog ste, omdat die uitbeeldt het zoeken naar waarheid. Altijd echter is Faust de zoeker,'stre- ver naar waarheid en licht. Het Faust-probleem blijft modern in dien zin, dat de dichters steeds naar deze stof zoeken omdat ze er den zoe kenden mensch in zien, die uit de diep te van den nacht van wanhoop en vertwijfeling wordt gevoerd naar het licht van den dag. Menschen zijn geen wolken, die drij ven op den wind of najaarsbladeren, doch boomen die hun armen heffen naar den hemel, en als vogels die opwieken naar de zon en laveeren ook tegen den wind in en liederen zingen in den nacht, van wanhoop verlangen ze liefde en droefheid, doch ook liederen van den dag, van blijheid en zon. De mensch wordt onweerstaanbaar aangetrokken naar het licht en in zijn ziel weerklinkt steeds de echo van: Hier ist nacht, lass mich Licht sehen! Daardoor zal het Faust-probleem blij ven leven en blijven dwingen tot ge hoor. Het licht is er, doch Faust vrage het niet aan Mefistofeles, „Der Geist der stetts vermeint" vindt het niet. De boeiende, inhoud-rijke, mooi voor gedragen rede werd met onverdeelde aandacht aangehoord. Velsen. Van L. R., te IJmuiden, logeerendie in het Konings Willemshuis aldaar is 50 gulden gestolen. Van dezen dief stal wondt verdacht een Duitscher, welke in bovengenoemd huis eenige dagen logeerde en nu plotseling ver dwenen was. De opsporing en aan houding is ingesteld. Beverwijk. Do namen der lotelingen, die op 7 Maart a.s. ingelijfd moeten worden, zijn H Kneppers, J C Horsman, P Ter wee, J Visser, P Mulder. L. Brandjes. H F van Rixel, J Cadovius. A Schoen maker,ME Davidson en M. van Balen. Naar wij vernemen, is van hooger hand machtiging verleend tot uitbe taling der achterstallige onderwijzers- ■tractementen. B. en W. zullen op Zaterdag 1 Maart a. s. om elf uur, ten raadhuize publiek aanbesteden het bouwen van een locaal voor centraal-teléphoonstation aan de Gasthuissteeg. Inlichtingen zijn te beko men bij den "gemeente-opzichter. grond op een rapport dat met de waarheid in strijd is. Maar spreker wil toch zeggen dat aan de reiniging bij werklieden dingen gestraft worden, die bij superieuren door de vingers gezien worden. Dit wil de heer v. d. Kamp preci-( seeren, waartegen de voorzitter be zwaar maakt. De heer v. d. Kamp vraagt nog eens inlichtingen over de werklieden. De heer DE BR/LAL schaart zich aan de zijde van hen die opgekomen zijn voor de rechten der arbeiders. Spreker weet een patroon, die een werkman ontsloeg die iets gedaan had in strijd met belangen der zaak. Hij voelde echter het volle gewicht der straf en stelde den man f 15 ter hand. nam hem na 3 weken weer in dienst. Van een ander patroon wist spreker iets dergelijks. De gemeente moest hieraan een voor beeld nemen. D eheer STOLP stelt een motie voor. waarin de Raad geen nadere toelich tingen verlangt en overgaat tot de ordie van den dag. De beer BIJVOET zegt dat de Voor zitter een onjuistheid' heeft begaan. Blijkens de notulen hebben niet de heeren v. d. Kamp en Hofland inlich tingen gevraagd, doch'de Raa^ En nu is het wel wat erg alleen te zgeegn dat die schorsing en het ontslag in derdaad hebben plats gehad. De raad wil blijkbaar de motieven weten. Het antwoord door den Voorzitter gegeven, was simpel en aan de bedoeling van den Raad is niet voldaan. De VOORZITTER bestrijdt dit. Eerst moet nu de motie-Stolp behandeld wor den. eD heer SCHRAM zegt dat wanneer thans minder wordt afgedaan dan wenschelijk is, dit niet de schuld' is van den Raad, doch van de wijze waar 'op B. en W. inlichtingen geven. De Raad vroeg niet is er ontslagen en geschorst, doch de motieven. Het licht is niet verstrekt Spreker doet daar om eenvoudig deze vraag waarom is de eene ontslagen en de andere ge schorst De heer HOFLAND zegt dat de mo te i Stolp de bedoeling heeft deze zaak wer te smoren. Bij de behandeling van het rapport, die te wachten is, valt spreker ovetr den algemeenen dienst, doch het gaat niet' aan dit speciale geval tot die algemeens behandeling te verschuiven. De moitie-Stolp is hee lemaal geen motie van orde, want die doelt op een zaak die niet met de on derhavige in verband is. De VOORZITTERjegt dat B. en \V de zaak onderzocht hebben. De heer v. d. Koop zegt dat de rapporten niet juist zijn, B. en W. juist andersom. lingen eerst te half drie uur voor de pers verkrijgbaar gesteld. Voor vandaag ont leen en wij er daarom slechts aan dat de Haarlemsche Koetsiersvereeniging aandringt op bepalingen ln de A. p. op het besturen van rijtuigen door jeugdi ge personen; dat de Haarl. Bankvereeni- ging c. s. adhaesie betuigt aan het adres van deKamer van Koophandel in zake de spoorwegplannen; dat de commissie voor een nieuwen Schouwburg pl. m. 3000 vierk. M. grond bij de gasfabriek kosteloos vraagt. (De zitting duur voortl- (Ongecorrigeerd). Hedenavond is ïaet ver volg van dit verslag te verkrijgen aan de volgen de adressent De heeren H. N. MUL, Kruisstraat. 25. D. J. v. d. WILK. Gr. Houtstraat 04. B. DE MINK, Spaarnwou." rstr. 73. L. Th. SWAALF, Berckhevdestr. 17. J. UILENBURG. Oranjestraat 17. Aan onze Bureaux, Kampevsingel 70. CORRESPONDENTIE. GEMEENTERAAD. Vergadering van den Raad der ge meente Haarlem op Woensdag 26 Febr. 1902, des namiddags te li ure. Voorzitter de Burgemeester. Afwezig bij den aanvang der zitting de heeren: Hugenholtz, v. Styrum. Beynes, Klein, v. Dieren Bijvoet, dte Lanoy en Sabelis. PUNT 1. Me de deelingen en ingekomen stuk ken. De VOORZITTER sprak, bij don aanvang der zitting denwensch uit, dat de discussies thans zoo mochten loo- pen, dat vruchtbaarder werd gewerkt' dan de vorige maal. De heer STOLP betuigde met deze woorden zijn instemming. Aangezien de heer Hugenholtz af- wezzig moest zijn, verzocht hij schrif telijk zijn motie van de agenda af te voeren. Aan dit verzoek werd voldiaan. De VOORZITTER deelde voorts me de dat aan de gemeente-reiniging in derdaad een werkmans is ontslagen en geschorst. Het gemeente-belang eischte dit. Reedb herhaalde maaien hebben raadsleden het college van. B. en W. meenen te moeten interpelleeren bijen op een dergelijke wiize valt niet Den heer C. E. van E. Binnen een paar dagen en den heer Ausum en S. L. B. Wij zullen uw stukken morgen opnemen. Marktn euws. Haarlem, 26 Febr. 1902. Op de heden gehouden kaasmarkt wa ren aangevoerd 4 stapels kaas, te zamen uitmakende 465 kazen, wegende 932 KG. f ZJ—f 18. Door 'ongesteldheid van den heer J J- Rogmans zal de Tenor partij hedenavond in dit werk worden vervuld) door den heer Richard) Fi scher, Concertzanger uit Frankfurt a/Main. In det Dinsdagavond g o- houd'en vergadering van de Commissie A tot wering van schoolverzuim zijn de heeren Mr. F. A. Bijvoet en j C van Goudoever resp. als voorzitter en secre taris herbenoemd. Nu vanwege de gemeenit e een gezondheidscommissie is ingesteld denkt men er over de Haarlemsche ver ecniging tot bevordering van Volksge zondheid op te heffen. R o ze k no p j e. De namen der medewerkende in „Rozeknopje" zijn, behalve de heer en mevrouw Broek LandJré ,de dames: D. van 't Linden- hout, Nijmegen, N. Böhrn, A. dIe Kan ter, J. Corver, C. Strouckecn en M. van Wijngaerd't, Teraa/r&eb es te Hing. Heden had de plechtige teraardebestelling plaats van het stoffelijk overschotvan wijlen den heer A. J. Duijfjes, in le ven leeraar in de wiskunde aan de H. B. S. met 5- en 3-jarigen cursus, en aan de Burg-eravondscool. Op de begraaf plaats aan den Scho- terweg waren tal van leers ren en leerlingen, der II. B. S. aanwezig, als mede afgevaardigden uit colleges, waarin de overledene zitting had. Vele fraaie kransen dekten de k'st; w. o. kransen van leeraren en leerlin gen der H. B. S., welke getuigenis afleg dien van de groote sympathie en achting, die men voor den ontslapene koesterde. Aan de groeve werd niet gesproken. Uit de Omstreken. Zandvoort. Voor plaatsing op de kiezerslijst van 19021903 komen alhier in aanmer king 36 personen ,die niet voorkomen op de va»"1 kracht zijnde kiezerslijst. dergelijke gevallen. De heeren Hofland) en v. d'. Kamp hebben dit reeds eenige malen gedaan en doen dat ook nu weer. De goede bedoelingen daarla tend, gelooft de vooritter toch, dat het tot die zeer groote uitzonderingen zaï behooren dat B. en W. ten gevolge van zulk een interpellatie op hun straf terug komen. De patiënten, om ze zoo te noemen zijn er niet mee ge baat bovendien. Het is gebeurd met een ontslagen politieagent, die thans een uitsteken de positie heeft, welke hij zeker niet zou hebben gekregen wanneer volke luidle kond ware gedaan, waar om hij ontslagen is. In het belang per personen is het dus niet. In het algemeen belang is het ook niet diat het gezag op diergelijke wijze een stoot krijgt. De heer HOFLAND zegt nu dat hij in de vorige vergadering licht verzocht heeft in verband met deze zaak. Nu is door den voorzitter wei in het mid den gebracht waarom hij in het meen dergelijke interpellatie^ niet wenschelijk acht, d'och het gevraagde licht is niet gekomen. Met een dierge lijke manier van doen kan spreker geen vrede vinden. De manier waar op in deze zaak recht is gedaan is z. i. niet de juiste wijze. Daarom zal spre ker telkens, wanneer dergelijke zaken aan de orde zijn, meer licht en meer helderheid vragen. De raadsleden heb ben maar niet altoos goed te keuren wat de wijze heeren, het college van B en W., meenen te moeten doen. De raadsleden zitten er niet hij voor spek en boonen. En daarom kan spre ker zich niet tevreden stellen met de algemeene beschouwingen. Op die algemeene beschouwingen terugkomend zegt spreker, dat hij nooit in dte bres is gesprongen voor menschen, die volkomen gemotiveerd en rechtmatig gestraft zijn. Spreker wantrouwt die handelingen van het D. B. niet, doch blijft er hij dat die manier van rechtdoen hier in Haar lem niet goed geregeld is. Bij dte be handeling der begroting over 1901 heeft spreker reeds op de scheeve rechtspo sitie de rarbeiders gewezen, daarom neemt hij de vrijheid er thans weer over te spreken. De VOORZITTER maakt er opmerk zaam op dat B. en W. hebben geant woord' op dte waag of het waar is dat een werkman is ontslagen en ge schorst, De heer GROOT zegt: Men komt al tijd' met, dat wantrouwen tegen B. en W., dloch indien er indertijd aandacht was geschonken aan hetgeen, de heer Hofland indertijd omtrent de selieeve rechtspositie gezegd heeft, dan zou den die zaken niet telkens voorkomen. De arbeiders hebben thans geen recht. Nu er menschen in den ge meenteraad zitten, die het arbeiders leven volkomen kennen en oen undi ren kijk o pde dingen hehben is het zeer natuurlijk d'at dergelijke zaken, in den raad ter tafel gebracht wor den. r behoeft volstrekt geen wantrou wen tegen B. en W. voor te zitten. De lieer VAN DE KAMP zegt dat hij geen inlichtingen heeft gehoord. De voorzitter heeft bevestigd1 wat ieder een wist. Licht is niet gegeven. Hebben B. en W .de zaak onder zocht-, dan hebben zij het niet goed ge daan. Zijn ze afgegaan op het rapport van Boerkoel, dan hebben zij zich ge- Telegrammen. DE OPSTAND IN DE KAAPKOLONIE LONDEN, 26 F«to. (R.O.) De eorres- pondent van de Daily Mail te Johan nesburg schrijft in een brief van 30 Januari, dat hij thans in staat is de juiste cijfers te geven, tot het einde van November, van het aantal Kaap- sche kolonisten, die zich hij de Boe ren aansloten. Naar hij zegt bereikte hun aantal het verbazende cijfer van meer dan 11,313 man. V Voor de zoo vele en harte lijke blijken van belangstelling en vriendschap ontvangen bij ons 25- larig huwelijksfeest, betuigen wij, ook namens onze ge'iefde Kinderen onzen hartelijken en oprechten dank. H. van HEERDEN. Jn. van HEERDEN—Bakker. Haarlem, 25 Febr. 1902. Voor de vele blijken van be langstelling ondervonden bij het overlijden van onze geliefde Moe der, Behuwd- en Grootmoeder Mevrouw de Wed. J. van den BERG, geboren Wils, betuigen wij onzen hartelijken dank. Uit aller naam: J. C. van den BERG. Haarlem, Febr. 1902. Tandarts, is Donderdag 27 Februari NIET te consalteeren. Tegen Maart verlangd eene een voudige P. G., voorzien van zeer gunstige getuigen uit den laatsten dienst. Fr. brieven onder letter G, aan den Boekhandelaar D. J. van der WILK, Groote Houtstraat 94. Burgerlijke Stand. tot overeenstemming te komen. n nol arm a Van de heeTen BIJVOET cs i9 thans wa- een motie ingekomen, waarbij de Raad aan B. en W. nadere inlichtingen ver zoekt. De motie-STOLP wordt verworpen met 7 semmeti voor, die van de heeren Winkler, v. Lennep, Speelman, L'oo- meyer, Stolp en v, Thiel, Buiten stemming de heeren de Haan Hugenholtz, L Kruseman. de Breuk en Kruseman. De heer DE BREUK deelt naar aan leiding van deze zaak mede, dat B. en W. niet alleen zijn afgegaan on [rapporten. lDe> betrokkene heeft zelf moeten erkennen dat hij zich vergre pen heeft aan het goed van een ander. Een paar werklieden aan de gemeen tereiniging hebben zilver (3 vorken) gevonden en een heeft het meegnomen voor zijn wouw. De vrouw heeft ze te gelde gemaakt en de vorkjes waren niet meer tterug te krijgen. De man is geschorst. De ander had aan den verkoop geen schuld. De man die het zilver had meegenomen, had aan den kooper het doen voorkomen, alsof hij er recht toe had ze te Verkoopen. Hoewel beide werklieden zich nu hebben schuldig gemaakt aan overtre ding der dienstregeling meende men toch dat degeen, die van zijn voertre- ding zelf aangifte is komen doen. en het niet in zijn zak heeft gestoken, veel minder schuldig was dan de an der die het zich ten eigen bate had toegeëigend. De laa.tste stond nu ook in den dienst niet zoo buitengewoon goed bekend. B. en W. moeten zorgen dat de inwoners er van overtuigd zijn dat aan de reiniging vertrouwde men schen werken. De heer v. d. KAMP zegt dat wan neer men de twee personen tegenover elkaar stelt, men niet zal zeggen. d!at degeen die de vorkjes ten eigen bate verkocht heeft, ze niet van den ander heeft doen voorkomen. R. (d'e man die ze verkocht heeft) heeft aan M„ terwijl die iets woeg gezegd:.- wat heb je daar. M. antwoord de: ,,eeoi paar vorkjes". „Geeft mij ze", zegt R., ,,ik heb zeven kindleren, jij één". Niemand dacht toen diat het zilver was. Dat merkte R.'s vrolw toen ze schuurde, en toen haar man op hooge beenen thuiskwam, waren ze verdwenen, buiten hem om mag u lachen, zegt de heer v. d. KAMP, ik lach ook wel eens. doch dan heb ik niet altijd pleizier. Waarom moet de een ontslagen worden, d)e andter er met 14 dagen afkomen. De VOORZITTER ontzegt den heer v. d. Kamp het recht aanmerkingen op zijn gelaatsuidtrukking te maken. Do heer HOFLAND zegt: Ware het aan. B. en W. bekend', dat M. al tij den gezegd heeft: als ik kan, dan cn-aai ik er R. uit, dan zouden B. en W. de zaken misschien anders hebben inge zien. Het is waar, dat M. de vorkjes, alle drie, heeft, gevonden en niet d'e R. twee en M. één. M. heeft volgens de vaste overtuiging van den heer Hofland de vooropgezette hedteeling ge had de vorkjes aan de R. te geven. De heer DE BREUK zegt: we had den alleen rekening te houden met de feiten zooals ze zijn geweest, zooals de R. ze ook bekend heeft., en niet met de verhouding tusschen de R. en M. ,,Ja, ja," roept de heer HOFLAND. Thans is een-motie van orde van B. en. W. ingediend', die aangenomen wordt.. Tegen de heeren v. d. Kamp en de Braai. Buiten stemming bleven de wethouders. Wegens het uitvoerig debat over de ontslagen en geschorste arbeiders tei gemeente-reiniging werden de mededee- Ondertrouwd. 26 Febr. C. Kram-r en J Visser, H. J. Govern en J S. Jon ker J. J. Kloes en A 1. Jansen, J\ Bo- gaart en C. Lelieveld. Getrouwd. 26 Febr. P. J. Hue! en a. Groot, P. Schippers en C. P. I a Mai- tre, P. Hoogendoorn c.i K. van Vlij men, N. H. Edcius en R. Ganitsen. Bevallen. 26 Febr. M. C. Heuver- kampv. d. Hulst-, z., 24. M. Bonte Overleden. 24 Febr. G. v. And el. F 4 j., Gasthuisvest, 25. J. Nijhnis, 29 j., Barendsestir., P. F. Oziugn, 4 z. Parklaan, 23. J. v. d. Hart, 2 j z. An- tkoniestr. 26. F. MonnéeOonkeriouw, 73 j., Kamperl., 26. J. Duijfjes, ÖJ j., Jansstraat htt.t F.noM. Getrouwd: J. Walraven en M Klomp. Bevallen: M. A. ElfringVijftig schil d.; A. M. Seysener—Berkhout, d; A. M. Lommer seKleyn, z; G J Hopman Ipenhurg, cL; T. BerbeeZandber gen, d. Overleden P. Rus, 26 jaar. ORGELBESPELING in de Groote of St. Bavokerk alhier, op Donderdag 27 Febr. 1902, des na middags van 2 tot 3 uur door d'en heer W. EZERMAN. Advertentfën. Gevraagd te Haarlem tegen Mei een geschikte P. G. Huur 90, behalve verval en 26 waschgeld. Br. fr. onder No. 4907 bureau van dit blad. Wordt gevraagd tegen 15 MAART een waarvan goede getuigen kunnen ge nomen worden. Adres Staten Bolwerk 26. Mevrouw STRIETHORST, Scho tersingel 83, vraagt 1 Mei eene heldere goed kunnende koken en van goede getuigen voorzien. HAARLEMSCHE Schouwburg - Maatschappij. Telefoon 579. Donderdag 27 Februari. 10de Abonnements-Voorstelllng door het Kotterdamsch T ooneelgezelscliap. Directeur P. D. VAN EIJSDEN. Tooneelspel in 3 bedrijven van HENRIK IBSEN Prijzen der plaatsen: ƒ2,1.75, ƒ1.25, 1.ƒ0.40. Aanvang 7uur precies. A bonnenten wordt beleefd verzocht kennis te geven of zij van hunne plaatsen gebruik maken. UITVOERING Zaterdag 1 Maart Operette in 4 bedrijven. Met medewerking van een Kinder koor, bestaande uit 45 jongens en meisjes. Tekst van ANNIE NAUTA. Muziek van WILLEM LANDRÈ. Leider HENRI PIELAGE. De Hoofdrollen worden vertolkt door Mevrouw JEANNri BROEK landré en de Heer JOH AN BROEK uit Nijmegen. Pianobegeleiding HENK VAN BREEMEN. Balcon en Stalles 1.50, 4e Loge en Parterre ƒ1.2e Loge /0.7d, Gaanderij f 0.50. Aanvang 8 uur. Plaatsen zijn van af heden te bespreken aan den Schouwburg Met MEI a. s. biedt zich aan een liefst in klein gezin. Fr. Br. lelt. G. G. aan NOBELS' Adv. Bur., Nieuwe Gracht 27. iemand die genegen is in een burger koffiehuis voor halve dagen te be dienen, liefst iemand die gepension- neerd is. Br. onder No. 4906 aan het Bureau van dit blad. NAAISTERS. Nog eenige nette Meisjes gevraagd, reeds grondig bekend met liet ma ken van Ondergoederen. Alleen zij die goed met de naaimach. kunnen omgaan, kunnen zich aanmelden Bakenessergracht 87. Heden behaagde het den Heer tot zich te Demen, onzen innig diprbaren Echtgenoot en zorg- vollen Vader, JOHANNES NIJHÜIS, in den ouderdom van 39 ]aren, mij nalatende vier kinderen, nog te jong om dit zwaar verlies te beseffen. Wed. M. NIJHUIS—Ram. Haarlem. Heden overleed tot ons aller droefheid, onze geliefde Broeder, JOHANNES NIJHÜIS, in den ouderdom van 39 jaren. Zwolle, T. NIJHÜIS. M. NIJHÜISVos. Rotterdam, W. NIJ HUIS. M. NIJHÜIS—v. 'tSandt. Zwolle, M. NIJHÜIS. B. NIJHÜIS—ten Oever. Den Haag, A. NIJHÜIS. A. NIJHÜISoortmarssum. Haarlem, D. A. NIJHÜIS. Voor een Maatschappij van Ver zekering op het Leven tegen Inva liditeit en Ongelnbken, met con- cnrreerende tarieven, worden in alle plaatsen der provincie Noord en Zuid-Holland gezocht, tegen genot van provisie en bij gebleken geschiktheid van een klein vast salaris. Alleen personen uit den beschaafden stand komen in aanmerking. Brieven fr. lett. I. S. P. te adresseeren de Riemerstraat 85, den Haag. S Heden overleed tot onze groote droefheid onze dierbare Echtge- noote,Moederen Behuwdmoeder Mejuffrouw j&NA ELISABETH MARIA VAN VASTENHOVEN— geb. Schamper, na voorzien te zijn van de HH. Sacramenten in den leeftijd van 63 jaren. W. Th. van Vastenhoven, M. F. J. Goeden van Vastenhoven. W. Goeden. Voorburg: J. J. M. van Vastenhoven Pr. Wateringen G. A. M. J. van Vastenhoven. Haarlem, 21 Febr. 1902. Vrijdag 7 Maart 1902 Coquelin Ainé. Balcon f5,Stalles f4,— ,1ste Loge f3,Parterre f3.—, 2de Loge 12,Gaanderij f 4, Aanvang 7'uur. De bestelde plaatsen worderf Dinsdag 4 en Woensdag 5 Maart aan den Schouwburg van 10—12 en van 14 uur afgegeven. Na Woensdag 5 Maart wordt over de niet afgehaalde kaarten voor nieuwe aanvragen beschikt. Er zijn nog eei ige plaatsen be schikbaar die van ai heden aan den Schouwburg zijn te bespreken. Wij hebben de bestelde plaatsen voor de voorstelling van 10 Jan. j.l. gereserveerd gehouden, mocht hiervan geen gebruik worden ge maakt dan verwachten wij voor Zaterdag 4 Maart bericht De Directie. Een flinke, nette JONGEN, leeftijd 16 of 17 jaar, gevraagd. Bekendheid met bet vak strekt tot aanbeveling. J. HOFLAND, Spaarnwouderstraat 71. Donderdag 27 Febr. 1902, 's avonds 8 uur, zal de Heer L. v. d. HAVE eene lezing houden over „de alcohol- quaestie in verband met het kind", in het lokaal Kleine Houtstraat 44. psf$r* Toont door opkomst uwe belangstelling. TERSTOND GEVRAAGD een voor LOOP- en WINKELWERK. Adres: Adv. Bur. P. VAN OIT- TERT ZONEN. of aankomend knecht ea een bij de GEBRS. BAAIJ, Kokslieg 1. gevraagd, voor loop- en winkelwerk, Magazijn „DE VOS", Kleine Hout straat 83. Gelegenheid voor een met gebruik van een vrij slaapka mertje. Hoogstraat 6. Ter Stoomdrukkerij van»Haarl. Dagblad,® kunnen een paar worden. %ich te vervoegen: Spaarne 6. „5 (KINDERMEEL.) ▲lom verkrijgbaar. ReceptenLJ*k gratis. Ongem. of gedeeltelijk gem. Kamers. Br. fr. No. -256 GROENEVELD's Centraal Adv. Bureau Zijlstraat 71. Een familie zonder kinderen zoekt een net Pension, (zit- en slaapkamer) tegen matigen PTr. fr. onder No. 257, Groene veld's Centr. Adv. Bureau, Zijlstraat 61. een HOUTSTEEKBANK o! PONS MACHINE voor HANDKRACHT, zoo goed als nieuw. Adres: Brouwer- etraat 150, Haarlem. Opleiding voor de praktijk en examens. Gr. SMITS, Leeraar M. O. Znider Bniteiispaame 82.

Haarlem's Dagblad | 1902 | | pagina 3