NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD. Meestgelezen Dagblad, in Haarlem en Omstreken. ABONNEMENTSPRIJS: AD VERTENTIËN 19e Jaargang. Vrijdag 21 Maart 1902. No. 5744 lAAHLEM'S DAGBLAD Voor Haarlem per 3 maanden1.20 Tan 15 regels 50 Ote.; iedere regel meer 10 Cta. Buiten het Arrondissement Haarlem Voor de dorpen in den omtrek waar een Agent gevestigd ie (kom der gemeente), is de prijs der Advertentiën van 1—5 regels 0.75, elke regel meer 0.15. per 3 maanden1.30 ^f.f\sT Groote letters naar plaateruimte. Bij Abonnement aanzienlek rabat. Franco door het geheele Rijk, per 3 maanden1.65 Reclames 30 Cent per regeL Afzonderlijke nummers0.02 BureauxGebouw Het Spaarno, Kampersingel 70, vlak bij de Turfmarkt. Geïllustreerd Zondagsblad, voor Haarlem, per 3 maanden 0.37% Telefoonnummer der Redactie 600. Telefoonnummer der Administratie 128, de omstreken en franco per post 0.15 Intercommunale aanslniting. Uitgave der Vennootschap Lourens Coster. Directeur: J. C. PEEREBOOM. Abonnementen en Advertenticn worden aangenomen door onze Agenten en door alle Boekhandelaren en Courantiers. Met uitzondering van het Arrondissement Haarlem is het uitsluitend recht tot plaatsing van Advertentiën en Reclames betreffende Handel, Nijverheid en Geldwezen, opgedragen aan het Algemeen Advertentie-Bureau A. DE LA MAR Azn. te Amsterdam. Dit blad verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen Hoofdagenten voor het Buitenland: Compagnie Générale de Publicité Etrangère G. L. DAUBE Co. JOHN F. JONESSucc., Parijs 31*** Faubourg Montmartre. Hanrleu 's Dagblad van21 Maart bevat o. a.: Een levendige discnssie in het Britsclie Lagerhuis, De ontruiming van Tientsin, Frankrijk en Rus land tegenover het Britsch-Ja- pansch verhoud, De Engelschen en Je la Iteij. Kitcheners weekover zicht, Parlementaire Praatjes, De geplunderde ambulance, Het Utr abattoir. Politiek Overzicht^ In liet Brltsche Lagerhuis is, al vorens <io debatten over de schandalen met de leveranties voor het leger ge sloten werd/en, nog een levendige en zelfs heftige woordenwisseling gevoerd tusschen den ministerieel L&mbton en Sir Ileory Campbell-Banneruian. Lambton bespotte de liberalen om hun stilzwijgen en zeidie dat de ban ken van de oppositie een kerkhof ge leken. De aanvoerder van de opposi tie had) me<t zijn ondoordachte woorden een groot aantal menschen van den troost, heren - .1, van te kunnen denken, dat hun bh» diverwanten in Zuid-Afri- ka een schoouen dood waren gestorven. C&mpbedil-Bamierman stond op om een onvoorwaardelijke logenstraffing toe 'te diienen ,,aan elk woord van den geachten afgevaardigde". Op deze verklaring volgde geroep van: „Trek uw woorden in!" op de banken van de oppositie. Daar Lamb ton dit weigerde, tartte Bannerman hem, de wo or dien te noemen waarop hij gezinspeeld1 had. Lambton noemde toen die uitdruk king „methods of barbarism" en an dere overeenkomstige termen met be trekking tot die concentratiekampen en zoomteer. De Speaker riep Lambton tot die ordle. Nadat dleze ten slotte zijn veront- seliuldii gingen had gemaakt, zei de hij nog dat. ondoordachte uitlatingen over de legercontracten en andere zaken ernstig schade dled'an aan de Engel echo wapenen. Versebeidföne sprekers van dJe oppo sitie voerden nog het woord' en verwe ten met name tte officieren die belast waren met de zorg voor de remonte, hun onbekwaamheid en veilheid. Balfour verklaarde voor die stem ming, uit naam van die regeering. dat het oogenblik slecht gekozen zou zijn om over te gaan tot een onderzoek met betrekking tot die oorlogscontrac ten. ofschoon een dergelijk onderzoek slechts gunstige uitkomsten kon ople veren voor de regeering. Hij noodïgde het Huis uit, de motie van Bannerman te verwerpen, omdat zij een votum van mantrouwen liegen de regeering was Dn uitslag van de stemming (346 te- <en 191 stemmen voor die motiie) werd met luidte toejuichingen door de ml- nlsterieelen begroet. Maar toch heeft die regeering een oogenblik op haar voetstuk gewaggeld door den heftigen stoot baar door de oppositie-mannen toegebracht. Nog een paar dergelijke schokken en zij valt wellicht De gezanten in China hebben Maan dag opnieuw een bijeenkomst gehou den ter zake van da ontruiming van Tientsin. In beginsel waren zij het eens, dat de stad aan de Chineezen teruggegeven moest worden: dit is in strijd met het onlangs door die mili taire commandanten uitgesproken ge voelen dat de gemeeenschap van Pe king met de zee niet gewaarborgd kon worden, tenzij het bestuur van Tient sin dJoor de vreemdelingen voorloopig gehandhaafd bleef. De gezanten heb ben echter nog niet bepaald, wanneer de overdiraeht van het bestuur der stadi aan die Chineezen zal geschieden; de Duitsche gezant dringt er sterk op aan het niet voor Juli te doen. Waarschijnlijk zullen er enkele voor waarden aan de overdracht verbon- d.enu worden: het in goeden staat hou den van de rivier .het handhaven van bepalingen betreffende die rechtspraak, en van andere maatregelen, door het voorloopig bestuur geuomen. De diplomatieke vertegenwoordigers van Frankrijk en Rusland hebben Woensdag aan die ministers van bui- tenlandsche zaken van. de staten, die het protocol van Peking van 7 Sep tember 1900 hebben geteekend. de vol gende verklaring van hun regeeringem ter hand gesteld': De verbonden regee ringen van Frankrijk en Rusland, de mededeel ing ontvangen hebbende van heit Engelsch-Japansch verdrag van 30 Januari 1902, gesloten met het doel in het verre Oosten den status cfuo en den algemeemen vrede te verzekeren en die onafhankelijkheid te handhaven van China etn Korea, welke rijken moesten blijven open staan voor den handel en de industrie van alle natiën, zijn volkomen tevn&dien gesteld, cte sentiëele beginselen te zien bevestigd, die zij zelf meermalen hebben ver klaard al,9 vaststaande te beschouwen, en die het doel van hun staatkunde zullen blijven uitmaken. De beldle re geeringen zijn van oordieel, dat. die eerbiediging van dleze beginselen t.e gelijkertijd tot waarborg van hunne bijzondere belangen in het verre Oos ten zal strekken. Ook zij zijn evenwel verplicht die mogelijkheid onder de oogen te zien. dat hetzij een agressief optreden van dlerd'e mogendheden, het zij nieuwe onlusten in China, welke de onschendbaarheid en de vrije ont wikkeling van dit rijk in gevaar bren gen, een bedreiging zouden kunnen worden voor 1>un eigen belangen. De beide verbonden regeeringen behou den zich daarom voor, alsdan de mid delen. te beramen om die veiligheid dlier belangen te verzekeren^ Hirmede is d'e houding dier beide groote verbonden Europeesche mo- genhedlen volkomen scherp get.eekendL Frankrijk en Rusland zullen blijven afwachten maar zoo d'e vrede verstoord mocht worden, zullen zij de tanden laten zien. Buitenlandsch Nieuws. Kitchener's weekoverzicht. Het dütmaal dbor Reuter uiterst ver kort weergegeven weekoverzicht van Kitchener luidit in zijn geheel als volgt: Pretoria, Maandag, 12 uur. De co lonnes berichten sedert 10 Maart heit volgendle: elf Boeren gedood, 7 gewond, 153 gevangen genomen en 126 over gaven. Voorts zijn buitgemaakt 66 geweren. 1570 patronen. 21 wagens, 353 paarden en 1030 6tuks vee- Generaal French' colonnes zijn in nauwe voeling niet de twee comman do's in het middengebied (der Kaap kolonie) en drijven ze westwaarts. Hij gaat in het westen voort de blokhuis- linies te versterken en den vijand ten noorden der lijn te bestoken. Verdere bewegingen in de noordoos telijke Oranjerivier-kolonie leidden tot de gevangenneming van meer dan 50 gevangenen, waaronder commandant Behren (Barend) Celliers, die gewond was. De Wet heeft ri'eze streek ver iatenen is met een klein gevolg te Pa rijs. In westelijk Transvaal zijn er reeds voldoende troepen om den toe stand grondig meester te worden. Generaal Bruce Hamilton zegt., dat hij generaal Emmtet's commando in het Ngnthi-bekken heeft verrast op 15 Maart,: hij dioodid'e 4 Boeren en nam zes gewonde en 17 ongewondie Boeren gevanern. onder wie generaal Emmett, een invloedrijk aanvoerder. De krijgsgevangenen. Reuter seint van Bermuda, dat de krijgsgevangenen nu, gelijk aangekon digd' is, tn verschillende klassen „ge sorteerd" zijn Er zijn drie klassen vastgesteld, die elk in een afzonderlijk kamp gaan. De eerste klasse vormen de menschem, d'ie d'en eed van ge trouwheid aan Engeland hebben afge legd; die tweede klasse bestaat uit hen, die dten eed van onzijdigheid willen zweren, en de derdie klasse zijn die on verzoenlijke en de „vijandige vreem delingen." De Engelschen en de la Be|j, Men schrijft aan die „N. R. CL": Zooals het in een Engelsch blad heette, zou generaal de la Reij Lord Methuen zoo goed behandeld en vrij gelaten hebben, omdat de ia Redj zich eenigszins daartoe verplicht gevoelde, door de humane behandeling van Lord Methuen jegens de la Reij s vrouw. 't VY as gedurende dien vorigen Trans- vaalschen zomer, terwijl ik de tele foon te Pelgrirnsrust in 't Lijdenbarg- sche bediende, toen er een rapport kwam van generaal de la Reij, waarin hij omtrent Lord Methuen's handel wijze in Lichtenburg nagenoeg het volgende meldde: „Ook heb ik bericht ontvangen, dat mijne vrouw van onze hoeve is verdreven door Lord Me thuen's colonne. Onze plaats is ver woest. de huizen zijn verbrand en mijne vrouw is neergezet op een plaats, waar uren in den omtrek geen huizen meer staan, Ze heeft toen haar intrek genomen in een kafferstroois (stroo- huis), waar zij al een geruimen tijd moet geleefd hebben, eer zij door on ze menschen gervondten werd. Tot wel ke laaghartige maatregelen onze vij anden ook hun toevlucht nemen, wel ke persoonlijke beleedigingen mij ook worden aangedaan ,al grieven zij mij tot in 't diepst van mijn ziel. toch zal ik niet verflauwen in mijn ijver, om onzen strijdt die recht is, voort te zet ten tot een goed' einde". Een gevecht. Uit de verliezenlijst blijkt, dat er 2 offioieren gewond, een man gedood en 9 man gewond zijn van de Zuid-Afri- kaansche politie op 15 dezer nabij Wal- fontein aan cbe Vaal. Tegenspraak. De „Petit Bleu speekt beslist het bericht van Engelsche bladen tegen, dat de Boeren-afgevaardïgdien in Eu ropa aan Engeland vrijgeleide wagen om met de leiders dei' Boeren in de beldle republieken te gaan beradsla- gen. Uit de Belgische Kamer. De Belgische Kamer van afgevaar digden zette die debatten over 't wets ontwerp betreffende het algemeen kies recht voor de provincie en de gemeente voort en verwierp met 92 tegen 45 stem men he«t voorstel om d'en leeftijd der kiezers voor die gemeente op 21 jaar te stellen, en aan die vrouwen kiesrecht te verleenien. Vervolgens Mende de socialist Van der Velde een voorstel tot grondwets herziening in. Het Spaansche ministerie. Het. programma van het Spaansche ministerie omvat: opening van de zit ting dier Kamers op 1 April ter behan deling van liet ontwerp-bankwet; die oprichting van een departement van arbeid; hervorming in de regeling der belastingen en octrooien; die reorgani satie en die vermeerdering van de vloot; handhaving van de verplichte oefening voor dien krijgsdienst; de centralisatie dar administratie; vermin dering van het aantal bisschoppen: het houden eener enquête aangaande l de congregaties; waarborging van die vrijheid van geweten; dte handhaving van de rechten van den Staat tegen inbreuken van de Kerk, en de uitvoe ring van publieke werken. Onlusten in Tnrkije. Reuter seint uit Konstantmopel did. 19 Maart: Ten gevolge van lust in hechtenis nemen van verschillend^ Albaneesche s van het viJaj.et Janina hebben on tevredenen d'e siad Philatele aange vallen, waar zij de Turksche over heidspersonen in handen trachten te krijgen Er zijn troepen naar Janina ontl)oden ,maar de soldaten weigeren op te rukken, omdat hun soldij niet betaald is- Een protest. Met 36 tegen 5 stemman heeft de Senaat van den staat Minnesota een motie aangenomen, voorges teil door senator Stockw-ell, waarin wordt ge protesteerd tegen de machtiging door de Vereen. Staten aan Engeland ver leend om op Amerikaansch grondge bied muildieren te lioopen, die moe ten dienen voor den oorlog in Zuid- Afrika, omdat die machtiging is ver strekt met verkrachting van het trac- taat op 8 Mei 1871 met Groot-Bnittan- nië gesloten. Een voorstel om uit den tekst van dóe motie te lichten het woord „onhei lig", dat op den oorlog slaat, werd verworpen en de motie woordelijk aan genomen zooals zij door senator Stock- well was voorgesteld. Uit Colnmbië. Een nader telegram over de krijgs verrichtingen van den laatsten tijd zegt dai generaal Castro, na zijn ne derlaag bij Aguadulce, het voornemen opvatte ,over het gebergte naar Boca del Toro te mare hoeren. Deze marsch duurde 17 dagen: de troepen moesten zich al dien tijdi bijna uitsluitend met bananen voeden. Castro'e troepen moe ten zwaar geleden hebben: bij Agua dulce zou wed de helft gesneuveld of gewond1 zijn; die overigen bevinden zich nu hoofdzakelijk te Boca del To ro. Volgens de voorstelling die Cas tro aan de gebeurtenissen geeft, heb ben slechts het gebrek aan munitie en drinkwater zijn soldaten, die zich buitengewoon dapper gedroegen, tot den terugtocht gedwongen. Op den langen marsch naar Boca del Toro moeten veel manschappen omgekomen zijn. Algemeen® Berichten. DE OORLOG IN ZUID-AFRIKA. Te Durban is dte Custodian aange komen rniet 500 man Australiërs. De Orotava is te Southampton aan gekomen met ruim 700 man uit Zuid>- Afrika, meest invaliedien. Volgens een telegram uit Johannes burg, gaat Lord' Methuen goed. voor uit. De „Münchemer Allg. Ztg." verneemt uit Londen: De minister van oorlog heeft Lord Kitchener telegrafisch verzocht, een strenger toezicht te willen houden op het verbruik van trek- en lastdieren en verklaard dat de regeering opziet tegen de goote kosten van een vernieu wing van het paarden-materiaaL „ParLs-Nouvelles" heeft een bericht uit Berlijn, dat luiteant von Goeben van het 9e regiment veld-artillerie, die sedert 1899 aan den oorlog in Zuid- Af ri ka onder de Wet en Botha heeft deelgenomen en die tweemaal gewond is geweest, door den keizer is bevorderd tot kapitein en is ingedeeld bij denj grooten staf. ALLERLEI. Hert Servische Kabinet heeft zijn ontslag ingediend als gevolg van on- eenigheki met de meerderheid van het Skoepsjtina. Stadsnieuws. Haarlem, 20 Maart 1902. Haarleinsche Pers. In de Woensdagavond gehouden jaar vergadering van de Journalisten-ver- eenlging de Haarlemse he Pers werd nir. A. C. Waller, die periodiek als bestuurslid aftrad en zich niet meer verkiesbaar stelde, tot eere-voorzitter der Vereeniging benoemd. In zijn plaats koos de vergadering tot voorzitter den heer H S. M. van W i c k e v o o r t C r o tu rn el i n. Voorts werd besloten in de laatste helft der volgende maaiul een kunst avond te geven. 1" t u111« ton. De hond van de Baskervilles. F en nieuw avontuur van Sherlock Holmes Door CON AN DOYLE. 10. Ilij riep me om half tien in Trar falgar Square aan. Hij zei d'at hij de tective was en bood me tien guineas als ik tien heelen dag wilde doen wat Gij zei en niets vragen. Ik stem die na tuurlijk dadelijk toe. Eerst reden wi naar Northumberland Hotel en wacht ten daar tot twee heeron er uitkw men en een cab nomen. We volgden hun cab, totdat die hier in die buurt stilhield'. Hier vlak voor die deur? vroeg Hol mes. Dat kan ik niet zeker zeggen, maar ik durf wel zeggen dat mijn vrachtje er alles van wist. Wte hielden halverwege dte straat stil en wachtten anderhalf uur. Toen liepen dte twee hoereu ons weer voorbij en wij volg den <lr>or Bakerstreet en door Ik weet het, zei Holmes. Tot dat we driekwart Regent Street waren. Toen scheeuwde de heer mij toe naar Waterloo-station te rijden, zoo snel als ik kon; ik legde er de zweep over en wij waren er in tien minuten. Toen betaalde hij eerlijk zijn twee guineas en ging het station binnen. Toen hij uitgestapt was, keerdie hij zich om en zei: Als het je interesseert, je hebt Sherlock Holmes geredten. Daardoor weet ik den naam. Dat hoor ik. En weet je niets meer van hem? Neen, niets meer, nadat hij het station binnenging. En kun je mijnheer Sherlock HoL mes ook beschrijven? De koetsier krabde achter zijne ooren. Hij is geen gentleman, die je maar zoo gemakkelijk beschrijft Ik schat hem een veertiger, hij was van middelbare lengte, een paar duim kor ter dan u, mijnheer. Hij had een zwar ten baard, aan het eind vierkant af gesneden en een bleek gelaat. Ik kan er niet meer van zeggen. Kleur van de oogen? Dat weet ik niet. Herinner je je niets anders meer? Neen, mijnheer, niets. Nu dan, hier is een halve sove reign, en je krijgt er nog een, zoodra je me iets meer kunt komen vertellen. Goeden avond! Goeden avond, mijnheer, dank il John Clayton vertrok handenwrij vend en Holmes wendde zich tot mij, terwijl hij zijne schouders ophaalde en treurig glimlachte. Daar wordit onze derde diraad af gesneden en wij eindigen, waar we zijn begonnen, zeide hij. Die slimme schurk. Hij weet ons huisnummer, weet dat Sir Henry Baskerville mij is komen raadplegen, hoeft in Regent Street gezien wie ik was en opgemerkt, dat- ik het nummer van zijn rijtuig no- teerde. Ik zeg je, Watson, dat wij de zen keer een tegenpartij hebben, die onzer waardfig is. In Londen hen ik schaakmat gezet. Het eenige wat mij overblijft is, je in Devonshire meer geluk' toe te wenschon. Maar ik ben er niet bijzonder op mijn gemak over. Waarom niet? Over jou zending. Het is een leelijke zaak, Watson, een heel moei lijke, leelïjke zaak. en hoe meer ik er van zie. hoe minder ze mij aanstaat Ja, beste vriend, je mag er om lachen of niet, maar ik geef je mijn woord, dat ik blij zal zijn als je weer goed en wel in Baker Street zit. HOOFDSTUK VI. Baskerville Hall. Sir Henry Baskerville en Dr. Mor timer waren op den bepaaldten dag ge reed en wij vertrokken, zooals afge sproken was, naar Devonshire. Hol mes reed met mij naar het station en gaf mij nog een een aantal goede raadgevingen. Ik wil geen invloed op je mee-| ning uitoefenen, door theorieën of stel-l lingen te verkondngen, zeide hij, maar je alleen op het hart drukken, mij alle voorkomendte feiten tot in de kleinste bijzonderheden mee te deelen, dan zal ik wel voor het theoretische gedeelte zorgen. Welke feiten? vroeg ik. Alles wat ook maar indirect tot do zaak in verband kan staan en voor al de betrekkingen tusschen de jonge Baskerville en zijne buren of moge lijke nieuwe bijzonderheden betreffen de dten dood" van Sir Charles. Ik' heb in de laatste dagen eenige inlich-1 tingen ingewonnen, doch ik vrees, dut' het resultaat negatief is. Eén ding echter schijnt mij toe vast te staan en wel dat d'e heer James Desmondi de naaste erfgenaam, iemand is niet een zeer beminnelijk karakter, zoodat hij, naar mijne meening, geheel buiten beschouwing kan blijven. Dan blijven er nog over dte menschen, die op 't oogenblik in de nabijheid van het moe ras wonen. Zou het niet verstandig zijn, <fe Barrvmore's te ontslaan? In geen geval. Dat zou de erg ste misslag zijn, die je begaan kondl. Als ze geen schuld hebben, zou het een grove onrechtvaardigheid zijnj en voor 't geval dat ze wel schuldig zijn, zouden we alle kans opgeven om hen te vangen. Neen, we moeten hen van de lijst der verdachten schrappen. Verder zijn. er nog dte huisknecht van het kasteel en twee boeren. Ook heb ben wij nog onzen vriend Dr. Morti mer, dien ik voor een eerlijk man houd en dan die natuurkundige Ste- pleton met zijne zuster. Dan zijn er de h: Frankland, van Lafter Hall, dien wij ovemnin kennen en nog een paar andere buren Dit zijn de lieden, die je nauwkerlg moet bestudeeren. Ik zal mijn best doen. Je hebt toch wapens, wil ik ho pen? Ja, natuurlijk. Goed zoo. Denk er om steeds een Bloembollencultuur. Woensdagavond vergaderde de afdee- ling Haarlem der Alg Vereeniging voor Bloembollencultuur, onder voorzitter schap van den heer J. H. Kersten. Ingekomen was een schrijven der Bloemistwerklieden-vereeniging, waarin op loonsverhooglng werd aangedrongen. Door twee, voor eenigon tijd lid gewor den werklieden, werd dit verzoek krach tig verdedigd. Met cijfers toonden zij aan. hoe zij onmogelijk van het thans uilbo taalde loon konden leven. Na eenige bespreking werd hun geant woord. dat dit verzoek niet op den v ei der Vereeniging lag. maar dat zij /ach daarvoor moesten richten-tot de i;\ v A. De werklieden, ziende dat hun lru-.'tsté bemiddelingsvoorstel niet werd aange nomen, verklaarden, dat zij nu voor etn eventueel conflict tusschen arbeiders en patroons in den a. s. zomer niet meer konden instaan. Vervolgens werd de beschrijvings brief voor de op Maandag a. s. te hou den algemeene vergadering behandeld, en verder eenige reglements-wijzigingen. O m. werd besloten, dat In 't vervolg bal lotage van leden zal plaats hebben' Tuinbouw. De afdeeling Haarlem en omstreken der Nederlandsche Maatschappij voor Tuinbouw en Plantkunde, vergaderde Woensdagavond iu het gebouw „Weten en Werken", onder voorzitterschap van den heer J. D. Onderwater. Medegedeeld werd, dat in de kweeke- rij van den heer U. H. Kreiage thans m bloei staan eenige Darwln-tulpen, welke voor de leden gedurende eenige dogen ter bezichtiging zijn. Uit de rekening en verantwoording van den penningmeester over 1901, bleek, dat da ontvangsten bedroegen 666.53', en de uitgaven f 417.83 .aldus een batig sal do van f 248.70' gevende. D zo rekening werd door de hoeren van Cruyningen en Kikkert nagezien en in orde bevonden. Daarna werd door den heer J. J. van Cruyningen verslag uitgebracht over het fonds der Wed. Winkel. Hieruit bleek, dat de ontvangsten bedroegen 17S.90 eu de uitgaven, tor ondersteuning van be hoeftige weduwen l 197.55, zoodat er een revolver bij je te hebben en altijd goe de voorzorgsmaatregelen te nemen. Onze vriendten haddten reedfe een eerste- klasse-coupé uitgekozen en wachtten ons op het perron. Neen, we hebben absoluut geen nieuws, zeide Dr. Mortimer, in ant woord' op de vragen van mijn vriend. Ik ben er zeker van, dat wij in de laatste dagen ndet bespied zijn gewor den. We zijn nooit uitgegaan, zonder goed rond' te kijken en niemand kan aan onze aandacht ontsnapt zijn. Ge zijt zeker steeds te zamen uit gegaan, veronderstel ik? Ja, voortdurendy uitgezonderd gis terenmiddag. Als ik in de stad kom, besteed ik gewoonlijk een dag uitslui tend aan mijn vermaak, en zoo was ik gisteren in het Museum van het Ileel kundig Genootschap. En ik heb o ene wandteling gedaan in het park, zeide Baskerville, maar wij zijn in 't geheel niet lastig geval Ien. Toch was het onvoorzichtig, zeide Holmes hoofdschuddend, en ik moet u verzoeken. Sir Henry, om niet meer al leen uit te gaan. Er zal u anders wel licht een groot ongeluk overkomen. Hebt gij uw andteren schoen gevonden Noen, die is voor altiid verloren

Haarlem's Dagblad | 1902 | | pagina 1