NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD. Meestgelezen Dagblad in Haarlem en Omstreken. ABONNEMENTSPRIJS: ADVERTENTIËN: 19e Jaargang. Dinsdag 25 Maart 1902. No. 5747 HAMLEM'S DAGBLAD "Voor Haarlem per 3 maanden1.20 Van 15 regelo 50 Cfcs.; iedere regel meer 10 Cts. Buiten het Arrondissement Haarlem Voor de dorpen in den omtrek waar een Agent gevestigd is (kom der gemeente), is de prijs der Advertentiën van 15 regels 0.75, elke regol meer 0.15. per 3 maanden1.30 Groote letters naar plaatsruimte. Bij Abonnement aanzienlijk rabat. Franco door het geheele Rijk, per 3 maanden1.65 Reolames 30 Gent per regel. Afzonderlijke nummers0.02% é3Bureaux: Gebouw Het Spaame, Kampersingel 70, vlak bg de Turfmarkt. Geïllustreerd Zondagsblad, voor Haarlem, per 3 maanden0.37% Telefoonnummer der Stedactie 600. Telefoonnummer- der Administratie 123, de omstreken en franco per poBt 0.45 Intercommunale aansluiting. Uitgave der Vennootschap Lourens Coster. Directeur: J. C. PEEREBOOM. Abonnementen en Advertentiën worden aangenomen door onze Agenten en door alle Boekhandelaren en Courantiers. Met uitzondering van heb Arrondissement Haarlem ie het uitsluitend recht tot plaatsing van Advertentiën en Reclames betreffende Handel, Nijverheid en Geldwezen, opgedragen aan het Algemeen Advertentie-Bureau A. DE LA MAR Azn. te Amsterdam. Dit blad -verschijnt dagelijksbehalve op Zon- en Feestdagen. Hoofdagenten voor het Buitenland: Compagnie Générale de Publiciié Etrangère G. L. DAUBE Co. JOHN F. JONESSuecParijs BV»* Faubourg Monlmartre. Haarlen 'e Dagblad van 25 Haart bevat o. a.: Een belangrijke tij ingnit Pre toria, Het laatste Znid-Afrikaan- scho debat in het Britsche Lager huis. Moord in de Vondelstraat te Rotterdam, Vootbalwedstrijden Officieele Berichten. KIESRECHT. BURGEMEESTER EN WETHOUDERS van Haarlem, Brengen bij deze ter openbare kennis: dat door hen op heden zijn vastge steld: a. een lijst, de inwoners aanwijzende, 'lie tot "t kiezen van leden van de Twee de Kamer, van de Provinciale Staten en van den gemeenteraad bevoegd zijn. en L>. de alphabetische lijsten van hen, die met betrekking tot eene of meer der ver kiezingen van de kiezerslijst zijn afge voerd en daarop zijn gebracht; dat die lijsten van den 24en Maart 1902 tot en met den 21 en April d. a. v. op de gemeente-secretarie (5e afdeeling) voor een ieder ter inzage zijn nederge- legd, en tegen betal ng der kosten, in afdruk of afschrift verkrijgbaar zijn. Voorts, dat een ieder bevoegd is. tot en met den 15en April 1902, onder bij voeging van bewijsstukken, op ongeze geld papier aan Burgemeester en Wet houders verbetering van de kiezerslijst te vragen, indien hij zelf of een ander, in strijd met de wet, daarop voorkomt, niet voorkomt of niet behoorlijk voor- somt,; dat die verzoekschriften, met de bij gevoegde bewijsstukken, tot en met den 21 en April 1902, op de gemeente-secreta rie (5e afdeeling), voor een ieder ter in zage zullen liggen; dat een ieder tot tegenspraak van het •erzock bevoegd is en dat die tegenspraak schriftelijk en ui terlijk den 23en April 1902 aan Burge meester en Wethouders moet worden ingediend. Haarlem. 22 Maart 1902. Burg. en Weth. voornoemd, BOREEL. De Secretaris, PIJNACKER. Politiek Overzicht. Uit Pretoria komt een belangrijke tijding. Reuter seint dat de leden der fratnsvaalsche regeerlng, Schalk Bul ger, Reitz, Lucas Meyer, Krogh Van der Velde daar van Middelburg tan karnen met een extra-trein onder de witte vlag. Over dat feit zijn na tuurlijk vele en velerlei gissingen te maken Waarschijnlijk zal de komst der bovengenoemde overheidspersonen wel in verband staan met te voeren vredesonderhandelingen, maar op wel ken grondslag? Wij zullen het moeten afwachten en ons voorloopig niet aan veronderstellingen wagen. In verband met d'.t bericht is niet onbelangrijk wat „Reynold's Newspa per" zegt omtrent lord Wolseley's zen ding naar die Kaap. ..De menschen die achter de schel men zitten, zeggen dat liij gaat om gezondheidsredenen. Onzi.nl Woiseley is zoo gezond als een visch, en als het anders was, zou hij een ander klimaat opzoeken dian dat van Zuid-Afrika, waar hij in een minder vernederende rol zou verschijnen dan van opzijgezet opperbevelhebber. Woiseley is de agent van de regeering en van den Koning. Hij heeft zekere instructies bij zich vau den Koning en van de regeeiring. Als er niets van komt, zal men niets zeggen; de gezondheidsle gende zal staand» worden gehouden. Als hij slaagt, zal de oorlog eindigen- Het feit is dat de regeering erkent in Zuid-Afrika de nederlaag te hebben geleden. Zij is nu bereid voorwaar den aan te bieden aan de onderne mende Boeren". Overigens is er al heel weinig nieuws. Uit de verliezenlijst blijkt dat negen man den 19en Maart bij Lij denburg zijn gewond. Klaarblijkelijk wordt er dus ook in die buurt weer gevochten en niet met ongunstigen uitslag voor de Boeren. De Engelsche bladen bevatten nog enkele berichtjes, die echter niet veel om 't lijf hebben. Reuter seint uit Heilbron, dd. 20 dezer: Een afdeeling van vijftig Boeren heeft een konvooi aangevallen lus- schen de Kroonspruit en Frankfort. De blokhuizen hielden dien vijand echter in bedwang tot een afd/eeling bereden infanterie de Boeren kwam verdrijven. Deze hadden verscheidene gewonden. Een aanval der Boeren binnen de blokhutsüiniee in een pas driemaal schoongeveegde streekI Uit Middelburg (K.-K.) wordt d.d. 20 Maart gemeld: Kolonel Baillie heeft in den och tend van dien 17en Bezuidenhout's commando, ter sterkte van 150 man, verrast te Smithfontein, ten noord/en van Visch-rivïer. Hij nam vier Boe ven en een aantal paarden, met zadels en geweren De- vijand trok oost waarts terug. Over het laatste debat betreffende den Zuid-Afrikaanschen oorlog in het Lagerhuis is het volgende nog de moeite van het vermelden waard. Bannerman beklaagde zich ,dat het Huis over den oorlog te weinig te hoo- hen kreeg. De regeering leek maar slecht op de hoogte. Vandaar haar telkens onjuist gebleken berekeningen en voorspellingen. Zoo over het aan tal Boeren te velde. Er werd een ge tal opgegeven en nu moest men maar. wekelijks de dooden, gevangenen, enz., aftrekken. (Lloyd-George zei later, dat het inet de Boeren zoo ging, dat hoe meer men er aftrok, hoe meer er overbleven). Het resultaat was, dat er nu geen Boeren meer mogen we zen. Dat de Boeren telkens verster king krijgen uit de Kaapkolonie is de schuld van de krijgswet en haar toe passing; dat de Boeren onverzoenlijk zijn, is grootendeels om de proclama tie van Augustus 1901. Dan is het weigeren van amnestie, terwijl ieder weet, dat er na dien oorlog een am nestiewet moet komen, een reden, dat er geen vrede komt. Bannerman zeide nog, dat de hoog- verraadshoven, in d» Kaapkolonie in- teld, na een zeer korte proefneming de Kaffers als getuigen onbruikbaar hebben bevonden. Maar die krijgsraden versmaden diie ook het Kaffergetuige nis? Volstrekt niet, antwoordde Chamberlain, en later verdedigde hij met warmte het gebruiken van Kaffers als getuigen, in 't midden latende, waarom die hoogverraadshoven er van afgezien hadden. Bannerman herinnerde aan de re devoering van Chamberlain, in het Lagerhuis gehouden in December 1900, waarin hij zeide, dat de regeering in die republieken zoo min mogelijk aan 's landrs wetten en gebruiken zou ra ken. En nu weten wij al, hoe Lord Milner onder de wetten van de repu blieken heeft huisgehouden! Het ver strekken van zelfbestuur „zoo spoe dig mogelijk," vatte Bannerman ook op, als over misschien eenige geslach ten bedoeld. Chamberlain ontkende in zijn ant woord, dat de regeering slecht- van den oorlog op de hoogte is en aan het Huis en het land te weinig mededeel de. Wat het aantal Boeren betreft, de minister schatte het nu op 9000. Maar er zijn nu tusschen de drie en vierduizend Boeren, burgers, die aan de zijde der Engelschen vechten tegen die burger® te velde. In haast elk tele gram kan men lezen hoeveel deze menschen doen en die gewichtige rol die zij spelen. Markham bracht in het midden, dat het nieuws, dat de Engelsche jingo- bladen uit Zuid-Afrika krijgen, af komstig is van leden van de South African League en van bedienden van de kapitalisten in Zuid-Afrika. Dat is de eenige bron, waaruit Engeland zijn nieuws vandaar put. Verder keur- d'e hij het gebruik van gewapende Kaffers af. Zoo hadden zij, 400 in ge tal, een inval gedaan in het N. van Transvaal. Hij had dat van een man, die offcier van de Engelsche artillerie was. Wie? vroeg de minis ter van oorlog. Luitenant Montmo rency, antwoordde Markham. Lloyd-George zeidie o. a.Er vechten nu 30.000 gewapende Kaffers met de Engelschen mede. Men spreekt tel kens van Majoeba. Maar de Engel schen zijn in dezen oorlog in 18 ge vechten verslagen en hebben er meer verliezen geledien dan op Majoeba. Brodlrick beweerde dat de Boeren ook Kaffers wapenen (de Engelschen hebben er lang geen 30.000, zeide hij), en dat de Boeren niet alleen, eiken ge- wapenden Kaffer doodschieten, maar ook eiken ongewapenden. Twee leu gens dus. Buitenlandsch Nieuws. Algemeen stemrecht in België. De betooging voor algemeen stemrecht en evenredige vertegenwoordiging trok Zondagnamiddag door de hoofdstraten van Brussel. De stoet bestond uit onge veer 300 socialistische, liberale en chris- lijk-democratische vereenigingen, talrij ke liberale en socialistische gedelegeer den namen er aan deel. Voor het Stad huis aangekomen, begaf een deputatie zich naar binnen en werd ontvangen door burgemeester De Mot, wien de de putatie een petitie ter hand stelde, met verzoek die aan het Parlement te over handigen. De burgemeester verklaarde, dat hij te eerder geneigd was aan het verzoek te voldoen, daar de betooging van heden kalm en waardig was geweest en hij drong er bij de deputatie op aan dat zij haren invloed zou aanwenden opdat de orde niet verstoord werd. Er vielen geen incidenten voor. Het Bnlgaarsche Kabinet. De vorst van Bulgarije teekende een besluit, waarbij het ministerie als volgt wordt samengesteld: Minister-president en buïtenlandsche zaken Danew; binnenlandsche zaken Ludskanow; financiën Saratow; justitie Radew; oorlog, generaal Paprikow; on derwijs Christo Todorow; handel Abrac- kow; openbare werken Nicolas Constan- tinow. Alle minister behooren tot de partij van Zankow. Spanje en het Vatikaan. Volgens de „Liberal" heeft de mi nister van buitenL zaken in den Spaan- schen ministerraad mededeel ing ge daan van 't gedurig protest van 't Vati kaan tegen het decreet omtrent de congregaties, welk decreet het Vati kaan ingetrokken wenscht te zien. De minister van justitie gaf alle in lichtingen, welke de minister van bin nenlandsche zaken over de congrega ties vraagde en die Ministerraad mach tigde den minister van buitenlandsche zaken om alle inlichtingen te verza melen omtrent besluiten door andere regeeringen ten opzichte van de con gregaties genomen. Intusschen zal de Ministerraad d'en vertegenwoordiger van het Vatikaan in de gelegenheid stellen mondelinge mededieelingen te doen omtrent de be sluiten te nemen in zake de hervor ming van het Concordaat. De Italiaanscho Kamer behandelde het adres van antwoord op die troonrede. Nadat minister-president Zanardielli in liet licht had gesteld dat het adres een zaak bespreekt die voor Zuid-Italië van belang is, werd het adres met al- gemeene stemmen aangenomen. Algemeen© Berichten. DE OORLOG IN ZUID-AFRIKA De jongste Britsche verliezenlijst geeft nog wat aanvullingsverliezen van lord Methuen's nederlaag bij Twee bosch, waardoor de totale verliezen worden gebracht op 60 gesneuvelden en 154 gewonden. ALLERLEI. Een telegram uit Rome aan de Temps" meldt, dat de Propaganda ter kennis van den Paus heeft ge bracht dat van de zendelingen in Ma cedonië en Albanië vrij onrustbarend» berichten zijn ontvangen omtrent ern stige toebereidselen tot een agitatie. De Belgische Kamer heeft Zaterdag de wat op de kansspelen aangenomen met 93 tegen 7 stemmen; 10 leden ont hielden zich. Stadsnieu ws Haarlem, 24 Maart, 1902. Schouwburg. De weinigen die de verzoeking weer stonden om deel te nemen aan liet hoogtijdfoeet der lente en ondanks de verlokkende straten der lentezon zich begavan in het huis waar elke zonne straal angstvallig verwijderd wordt, I waar het kunstlicht liet licht van den I helderen zoravediag vervangen moet, zullen zich die opoffering niet beklaagd hebben. De heer Willem Roijaards droeg daar voor cenige dor werken van Mul- tatuli; heit is hem gelukt zijn audito rium onder de bekoring te brengen van dtó woorden van dien on vermoei den strijder voor recht en billijkheid; nog meer, hij heeft zijn hoorders ver rukt door de meesterlijke voordracht. Het is een onbeschrijfelijk genot Roijaards te hoor en; gloed en bezie ling weet hij te leggen Lu de woorden van dien dichter en het innerlijke vuur dat hem beziel moet hébben gaat over in dd harten van hen, dlie aan; zijn lippen hangen, In Haveiaar's toespraak tot die hoof-! den vaal Lebak mocht het zalvende eens een enkele maal hinderlijk opj den voorgrond treden ,de aandoenlijke' geschiedlenis van Said/ja en Adinda1 deed dit al vergeten; voortreffelijk voorgedragen, met dat gevoel dat zoo duidelijk spreekt van begrepen leed, maakte het eenvoudige verhaal een diepen indruk. Onvergetelijk zal ech ter blijven de wijze waarop Roijaards de kruissprook voordroeg. Zijn hoor ders waren als geëlectriseerd; met in gehouden adem luisterde men naar de beschrijving van den man, die daar heenging, gebukt onder het zwa re kruishout, telkens neèrvaltende, wiens rug nog sporen droeg van de! geeseling, Kom meè, kom mee naar Golgotha, zoo roept hij een iedler toe, die leeft van onrecht. -Een geweldig enthousiasme had zich meester ge maakt van dé toehoorders. Slaande en met ontblooten hoofde, bracht men den uitnemenden kunstenaar eene har telijke ovatie, die schitterend getuigde van waardaering voor zijn machtig ta lent. Mei, terwijl verder werd besloten, m bijnummers voor het hoofdnummer 8 riems gieken, een „Jonge twee" en „Jonge vier" bij te voegen. „Njord" te Leiden is dit jaar nvt de regeling belast. Romeo en Julia. De Romen en Julia-opvoerlng Iti liet Hrongebouv° Zondagavond is zeer wel geslaagd en heeft (loon zien. dat het Hollands !- Opera-Gezelschap van den heer Fr. Phlippeau wel wat vermag. De rollen waren aldus verdeeld: Romeo, de Phlippeau; Julia, mej. Fr. Fransman Capuiet, de heer Albers; Gertrude, mej. J. van Westerhoven; Broeder Lo renzo, de hr. A. Leeuwin; Grégoria, de hr. Lion, die bleken goede krach ten te zijn. Het gezelschap mag g Tust nog eens terugkomen en verdien! dan een nog voller zaal. Naar Utrecht. Hedenmorgen vertrok liet tweede gedeelte der raad.-, leden naar Utrecht, ten einde hst .•abattoir, waarvan wij in het vn'g nummer een bijschrijving gaven, te 1 bezichtigen. B lij koms de voorloopig vastgestelde Kiezen»! ijst, bedrnagihet getal kiezers 7488. zijnde 355 moor dan in liet jaar 1901. Ned. Studenten Roeibond In de Zaterdagavond gehouden jaarl. vergadering van den Studen- ten-Roeibond werd o.a, besloten de jaarlijksche universiteitswedstrijd, onzen Varsity" dit jaar niet op net Spaame te Haarlem, maar op de Schie bij „De Zweth" te houden. Als datum word vastgesteld' Zondag 25 De afd. Haarlem van den Bond van Ned. Onderwijzers beslo--1 in hare vergadering- van 22 Maart j.l f 10 uit do kas af te staan voor de uitgesloten Diamantbewerkers te Am sterdam. Bij liet reforetiidltim over liet voor stel tót ondersteuning uit do veer standskas van den on I.Jagen ouder wijzer Zwaagdijk wwdon 87 stemmen uitgebracht, alle vóór steun. Kegelen. Nog zelden is met zooveel animo en zoo druk gekegeld in een kegel wedstrijd, als de beide laatste Zonda gen op de kegelbanen In café Brink maan. Zeer waarschijnlijk ls dit hier aan toe te schrijven, dat de wedstrijd was ten bate der Booren-krijgsgevange- gen. Én die gedachte alleen deed bij al len liet hart sneller kappen, deed allo kegalaavs besluiten op te gaan naar Café Brinkmann om het goede doel te steunen en daarnaast een kansje te wa gen voor een mooien prijs, want tal van fraaie prijzen waren door den Haar- lemschen Kegelbond, door verschillende kegel vereenigingen en particulieren be schikbaar gesteld. Aan laatstgenoemde vereenigingen en personen past hier dan ook een woord van dank, maar in 't bijzonder aan den Haarlemschen Kegelbond, die het initia tief tot dezen wedstrijd nam. Voor zoover heden bekend is, was do uitslag als volgt: De seri.eprijs. uitgeloofd voor den hoogstvn gooier in 10 kaarten, werd he- haald door den heer P. J. van Gulik nu-t 369 houten; terwijl verder prijzen werden gewonnen door de heeren If. Broek- rneijer met 47; Joh. Mariens, met 45; I». v Daale.il mot 44; Alders met 44; Joh', v" d. Berg met 44; J. van Canipen met 43, 1' t Uliil l«B. De hond van de Baskervilles. (Een nieuw avontuur van Sherlock Holmes.) Door CON AN DOYLE. Zelfs in het droge seizoen is het ge vaarlijk er door te gaan, maar nu, na die herfstregens is het een vreeselijk gevaarlijke plaats. En toch weet ik den weg tot in het hart en kom er weer levend uit. Kijk, daar gaat waarachtig weer 'n ponny. Iets bruins rolde en worstelde tus- ichen de groene plaatsen. Toen werd een lange nek boven geheven en een vreeselijke kreet weerklonk over het moeras. Ik werd er koud van, maar de zenuwen van mijn metgezel schenen «terker dan de mijne. Afgeloopen, zei hij. Het moeras heeft hem. Twee in tien dagen, en misschien nog veel meer, want ze zijn gewoon daar in het droge seizoen altijd 'ta loopen en weten nooit het verschil, •ot de modderpoel ze in zijn klauwen heeft. Het is een gevaarlijke plaats, de groote modderpoel van het moeras. En u zegt, dat u er den weg door kunt vinden? Ja, er zijn een of twee paden, die men nemen kan, ik heb ze gevonden. Maar waarom bezoekt u dan zul ke verschrikkelijke plaatsen? Wel, u ziet die heuvels daar in die verte toch? Dat zijn inderdaad eilanden, aan alle kantan door de onbegaanbare modderpoel afgesloten. Daar zijn zeldzame planten en vlin ders, als u soms lust gevoelt ze op te zoeken. Ik zal mijn geluk eens beproe ven. Hij keek mij verbaasd aan. Stel om 's Hemels wil zoo iets uit uw hoofd, zei hij. Uw bloed zou op mijn hoofd komen. Ik verzeker u, dat gij niet den minsten kans hebt le vend terug te komen. Het is alleen met behulp van bepaalde merkteeke- nen, dat ik er toe in staat ben. Hallo! riep ik, wat is dat? Een lange, onbeschrijfelijk droeve zucht klonk over het moeras. Die vulde de geheele lucht en het was onmogelijk te zeggen, waarvan die kwam. Van-een dof gemurmel, zwei- de het tot een diep gehuil en werd toen weer een melancholisch, trillend gerommel. Stapleton keek me met een nieuwsgierige uitdrukking op zijn ge laat aan. Een vreemde plaats, het moeras, zei hij Maar wat is het? De boeren zeggen, dat het de hond! van die Baskervilles is, die om zijn prooi schreeuwt. Ik heb het eens of tweemaal vroeger gehoord, maar: nooit zoo hard. Ik keek rond, terwijl mijn hart van angst klopte, naar die groote, grieze lige plaats. Niets was op de vlakte te zien. dan een paar raven die krasten. U is een ontwikkeld man, zei ik, u gelooft toch die nonsens zeker niet? Wat kan de oorzaak van zoo'n vreemd geluid nu zijn? Moerassen maken soms vreemde geluiden. Het is misschien de mod der, of het stijgende water of zoo iets. Neen, het was de stem van een levend wezen. Ja, dat kan ook wel. Hebt u ooit wel eens een roerdomp gehoord? Neen, nooit Dat is een heel vreemde vogel, in Engeland feitelijk uitgestorven, maar op het moeras zijn alle dingen mogelijk Het zou me niets verwon deren als dat geschreeuw van de laat ste der roerdompen geweest was. Het is het griezeligste, vreemdste, dat ik ooit gehoord heb. Ja, het is healemaal een huive ringwekkende plaats. Kijk eens naar dien gindiachen heiuvelkant Wat maakt u daarvan? De geheele steile helling was be dekt met grijze ringen steen. Wat zijn dat? Schapenliokk^p? Neen, dat zijn de woningen on zer waarde voorouders. In voorhis- torischen tijd woonden hder veel men schen op het moeras, en aangezien daar later geen "menschen gewoond hebben, vinden we alles nog net zoo als zij het. achtergelaten hebben. Dit zijn zijn hutten, zonder' dak. U kunt zelfs zijn haar en legerstede zien, als u daar nieuwsgierig naar bent. Maar het lijkt wel een stad. Wan neer was die bewoond? Dat is haast niet meer na te gaan. Wat deden die menschen, waar leefden ze van? Ze lieten hun vee grazen op deze hellingen, en leerden tin delven, toen het bronzen zwaard de steenen strijd bijl ging vervangen. Ja ja u zoudt nog heel wat merkwaardigs vinden hier. Dr Watson. O, excuseer mij, daar vliegt een insect, dat ik vangen moet Een klein insect fladderde langs ons pad en in een oogenblik liep Staple- ton er zoo vlug als hij kon, achter Tot mijn spijt vloog het beest direct op het groote moeras aan, maar mijn metgezel aarzelde geen oogenblik en van heuvel tot heuvel, met zijn net zwaaiend', lie-p hij het d'ier achterna. Zijn grijze kleoren, zig-zag heen en weer gaande deden hem zelf veel op een insect gelijken. Ik stond naar zijn vervolgingstocht te kijken met een mengelmoes van bewondering voor zijn vlugheid en angst dat hij een mis stap zou doen en in het moeras terecht komen, toen ik voetstappen hoorde, en, omkijkend een vrouw zag. Zij was gekomen van de richting, waar een üookwolkje aanduidde dat Merripit Ifouse was. Maar de heuvels hadden haar aan mijn oog verborgen tot ze vlak bij verscheen. Het leed geen twijfel, of dit was miss Stapleton, waarvan men mij ver teld had, aangezien dames heel weinig zouden voorkomen aan het moeras, en ik haar als een schoonheid had hooren beschrijven. De daiue, die mij naderde, was dat zeker, een zeldzame schoonheid. Er kon geen grooter contrast zijn dan tusschen broeder en zuster, want Stapleton was bleek, met licht haar en grijze oogen, terwijl zil donkerder dan een brunette was, d'i? ik in Engeland gezien had, elegant en slank. Zo had een trotsch, regel matig gevormd) gelaat, en zou kond lij ken, ware het niet, dat tiaar zinnelijke mond en uitdrukkingsvolle donkere oogen het tegendeel zeiden. Met haar mooi figuur en elegante kleeding, was zij inderdaad oen vreemde verschij ning in de eenzame streek. Haar oogen waren op haar broeder gericht toen ik omkeerde, doch onmiddellijk zag ze mij aan. Ik had mijn hoed afgeno men en zou juist eenige opheldering van mijn tegenwoordigheid geven, toen haar eigen woorden mijn gedachten weer in een nieuwe richting stuurden. Ga terug, zei ze. Ga regelrecht terug naar Londen, onmiddellijk. Ik keek haar natuurlijk stom ver wonderd aan. Haar oogen glinsterden en ze stampvoette ongeduldig. Waarom zou ik terug gaan? vroeg ik. Dai kan ik niet uitleggen. Ze sprak met gedempte stem. Óm 's He mels wil. doe wat ik vraag. Ga heen en zet hier nooit, meer een voet. (Wordt vervolgd).

Haarlem's Dagblad | 1902 | | pagina 1