GsïïaagilfliiMiieit een net Burgermeisje, Een zeer net Meisje P. 6., Dienstmeisje, Dienstbode, Strijkster. een flinke Jongen, Een Jongen <t\j$gencleh in den lande. zoo niet ae ascrgToote meerderheid, maarhet isjjjpisterie? Beleefd aangeboden en ter overna- DTe in andere bladen aanbevolen. Naschrift der Redactie: Be plaatsing van het bovenstaande jkuk wil onzerzij,dls nog geenszins in- Stemming beteekenen, al voelen wij evenzeer als de heer K. 't schrijnende van eene dergelijke vortooning. Maar hét internationaal beleefdheidsge- bruik wil het nu eenmaal zoo, en ons land is immers niet in oorlog met En geland, al toornt het ook in de harten der bewoners individueel. Engeland is, wat de buitenlandsche politiek van Nederland! betreft, nog altijd het ihoge hard klinken een „bevriende" natie. Ook meenen wij te mogen opmer ken, dat inderdaad de persoon van koning Edward, in deze quaesiie niets {er zake doet. Wij weten toch allen, dat hij eenvoudig den wil zijner mi nisters heeft te eerbiedigen ook was hij zelf nog zoo gekant tegen den oorlog. Maar wij wenschen vooral te waar schuwen tegen 't denkbeeld eener aoi- fi-Engelsche betooging. Wij Neder landers hebben den naam een nuchter ❖oik te, zijn; welnu, laat de drift ons ijan nu ook niiet verleiden to>t dingen, waarvan wij later berouw zojj^en Jiebben. Want izoio'n betoog.i.ng zou land, en idie Boeren waren er niet mode geholpen. Hoe wij over dien oorlog denken, is t/rouwens al gienoeg in En 'geland, beleend. Vervolg Stadsnieuws. Stukken van den Gemeenteraad Gaisthui'sq uaesti e. Regenten vaat het St. Elisabeth's of Groote Gasthuis hebben indlertijd in gevolge een Raad'sbecsluiit, van de ge meente het verzoek ontvangen oin aan den, Raad mede te dee tan, hoe hot St. Elisabeth's Gasthuis desnoods niet op offering van, eenige becklien, op d'e minst koistbare wijze zoude zijn in te richten tot eene ziekennistcihng. be- Untwoord'endfe aan de eiecheii des t.ijds. Zij antwoorddn hierop thans dal deze ■\Taag eerst voor beantwoording vat baar is, wanneer zij omtrent de an- dtore punten met den Raad tot over eenstemming zijn gekomen, üok werd hun verzocht te overwegen of de mo gelijkheid bestaat met behoud van eene goede ziekenverzorging bezuiniging op <te verplegi'ngskosteri aan te brengen. Regenten antwoorden hierop dat zij zullen overwegen in hoever aan uit breiding van hst in die laatste jaren gevolgd stelsel van aanbesteding ge volg kan worden gegeven, zondier dat de qualïteit der artikelen daaronder lijden mag. Wat betrofl de aanbeste ding van linaien- en beddegoed, dit achten regenten na raadpleging der dames-regentessen niet wenschelïjk. Wel zou belangrijk bezuinigd kunnen tvordton op de verwarming der baden, Öoor in plaats van het thans gebezigde Systeem vau verwarming door Geysers, eene centrale veirwaiming aan te leg gen. Eene bezuiniging door inkrimping van het personeel of verlaging dier loonen, achten regenten evenmin ge- wenscht. Op d'e vraag of liet geen aanbevoling verdienen zou'dte, het verplegen van 011- Vermogiendie zieken uit naburige plat- ïelandB-geaneenten te staken, antwoor den regenten dlat zij van meening zijn, dat het gasthuis voor dergelijke pa stenten niet mag gesloten worden. Bui. tendiien is hun aantal niet zeer groot, fer jaar gemidldleld1 27 patiënten met 16 verpleegdiagen, waarvoor de kos tende prijs wordt vergoed]. Regenten hebben geen bezwaar dezen prijs op f 2 per dag te stellen. Boor B. er> W. worden bovenge noemde meeningen van het college van regenten gedeeld,. Minder eens gezind: is het college van B. en W. Omtrent liet gevo ellen van regenten ten opzichte dier polikliniek. Wenscht ril* meerderlwid van B. en W.: met het college van regenten, zoo wel de stadspatfenten die zulks ver langen. op vertoon van een kaart van hei Burgerlijk Armbestuur als de fondspatiënten op liun fonerikaart be handeld te zien in de polikliniek, de minderheid zou bovendien voor de etadtepati'ënten een consentbriefje van den gemeente-geneesheer willen vor deren en de fondspatiënten in geen geval willen toelaten. De minderheid toch acht leostelooze behandeling van fondspatiënten in eene gemeente-iiïstelling van welda digheid ongewenscht en vreest dat wanneer de polikliniek officieel voor Etacispatiëntem geopend' wordt, zoodat fee patiënten zich poliklinisch kun nen laten behandelen zonder voorken nis van den gemeente-arts, wiens hulp zij zoodra ze bedlegerig worden, weer moeten inroepen, tal van moeilijkhe den zich zullen voordoen. De meerderheid, de billijkheid van het laatste bezwaar erkennende en Eerbiedigende, acht het nochtans niet ewichtig genoeg om op grond daar- an tot invoering van comantbriefjes te adviseer,en. daar de fondspatiënten alleen met instemming van hun ge neesheer in die kliniek worden behan deld en de kosten zeer gering zijn. Ten slotte, al doen B. eai W. thans ttog geen voorstel om het gasthuis ge- «phikt. te maken tot eene zickcninstel- tin? beantwoordende aan de eischen des tijdis. stellen zij toch voor regen- jen uit. te noodiiigen bij die voldloemng van de beantwoording der eerste vraag daaromtrent, aan te nemen, dat d?e Baad h;et gevoelen deelt van regen ten omtrent alle overige vragen. Als de Raad dit voorstel nu aan- Tieeimt, zal dus het. college van rogen ten medledtelen hoe liet St. Elisabeth's Gasthuis op de minst kostbare wijze ial zijn in te richten tot eene zickcn- kistelling beantwoordende aan dc Jdschen des. tij dis, en zullen daarna B. m W. een desbetreffend voorstel doen Het thaps te nejnten besluit zal dus Üechtis een voorloopig zijn. Bloembollen. Deed het schoo ne, zachte lenteweder op Zatordag een zeer druk bezoek aan Haarlem en haJre omstreken, prijkende met tal vam kleurige,geurige hyacintenvelden verwachten, het kille mistige weder op Zondag, deed die verwachting ee- nigszinfe teleudsteiU'em E enigszins, want toch zijn nog duizenden Amster dammers naar Haarlem en hare schoone omgeving getrokken. En, al hing ook -een nevelgordijn over de velden; toch heeft men nog kunnen bewonderen het heerlijke kleurentapijt; en kunnen genieten van de welriekende geuren. Den geheelen middag was het dan ook druk in de omstreken. Langs den Wagenweg en don Heemsteedschen weg, was het een mengelmoes van wandelaars, fietsen, automobielen, motocars en rijtuigen, Op den Zijlweg en den kant naar Bloe- mendaal op was het minder druk. De mooiste velden liggen bij de Brouwers vaart en aan de Rampelaan; alsook aan bet Binnenpad, het wegje, dat evenwijdig loopt met de straatweg van Overvteen naar Öloemendaal. Een eenig mooi gezicht bieden diaar de in de diepte liggende in bloei staande velden. Geen der veilden biedt op hel oogenblik nog zijn volle pracht, de bloemen hebben nog niet hunne volle ontwikkeling, zoodat er ook gisteren nog weinig gesneden werden; maar wanneer de natuurlijke verwarmster der aarde haar koesterende stralen ons deze week niet onthoudft, dan zal a. s. Zondag alles in vollen bloei, in vol le pracht staan. En dan zal men uitstapjes kunnen maken, volop. Plantsoenwacliters. Men weet dat ,,de Wekker" Zaterdag meedeelde, dat de plantsoen wachters hier met niemand mogen spreken, wan neer hun naar den weg gevraagd wordt, op straffe vaD ontslag. Het blad schreef dit toe, aan pogingen om de onder hen heerschende ontevre denheid geen gelegenheid tot uiting te geven. Zooals de mededeeling daar ligt is ze niet juist. Wèl kregen wij heden morgen van den heer Springer de beves tiging, dat inderdaad aan de plantsoen- wachters een dergelijk verbod is gedaan. Maar de heer Springer gaf ais reden op, dat de wachters tot dusver door bet maken van praatjes met elkaar, voorbij gangers of politie, hun tijd verbeuzelden, en niet letten op de belangen die hun zijn toevertrouwd. Van ontevredenheid was liem in deze quaestïe niets bekend, en een plantsoen- wachter, die heden op ons bureau was, sprak daar evenmin van. Hij betreurde den maatregel, omdat de beambten nu niet meer in staat zijn de beleefde ver zoeken,om inlichting van de voorbijgan gers te beantwoorden, 't Meest beklaag de hij zich evenwel over de wijze waarop geverbaliseerd werd. De opzichter, die een der beambten in gesprek zag, tee- kende dat aan, zonder dat de geverbali seerde zich daar vaak van bewust was. Thans hadden reeds twee wachters me dedeeling gekregen, dat zij tweemaal ge signaleerd waren. Wat er zal gebeuren als iemand driemaal een aan toeken in g heeft gekregen, was onzen zegsman niet bekend. Waarschijnlijk zal er beboet wor den. Nog een grief der plantsoenwachters is, dat zij in bet vervolg niet meer mo gen beschikken over het doode hout, om dat een hunner er van heeft verkocht. Relntigingequaefstie. In aansluiting op het breedvoerige adres van den heer W. A .J. van de Kamp inzake de Gemeentelijke Reiniging, welk adres wij om zijne belangrijkheid in ons'volgend nummer in zijn ge heel zullen opnemen, doen thans de heeren W. A. J. van de Kamp, \V. van Linden To'l en en J. II. Welsenaar (de beide laatstgenoemden zijn leden der oifficieele Gezondhefidscomimts/sie en zullen a.s. Dinsdag door de Burge meester ten Raadihifize als zoodanig worden geïnstalleerd) een nader voor stel om B. en W. uit te noodigen met. bekwamen spoed voorstellen aan den Raad te doen, die mogen leiden: a. tot het benoemen van een Direc teur; b. t.ot afschaffing van het ton nenstelsel; c. tot verplaatsing van de terreinen; d. tot voordeeliger verkoop der opgehaalde stoffen. Z-ateridi;ag werden de hui zen, staande op den Oudenweg, welke door de II. IJ. S. M. gekocht worden, door notaris N. Beets getaxeerd. Z. D. II. de Bisschop van Haarlem heeft benoemd tot Rector van het St. Josephsgesticht alhier, den weleerw. heer G. W. van den Berg, kapelaan te Amsterdam 0!. Anna), wegens vertrek van den Rec tor Wierdels. Voorde u itgesloten en. Zatrr- dagavond was de Schouwburg tot den nok toe gevuld; het was een feestav aid ten bate der uitgeslotenen te Enschedé en Amsterdam. Zooals men weet ging deze feestavond uit van 17 vak- en andere vereenigingeu. De voorzitter van het comité, de 'neer Elfering, opende den avond met een toepasselijk woord, waarin hij den aan wezigen het welkom toeriep en liet doel van den avond uiteen zette. Daarna begon men onmiddellijk met het afwerken van het zeer lange ei genlijk wat te lange programma. Het mannenkoor „Caecilia", onder lei ding van den heer Henri Pielage, zong heel verdienstelijk een tweetal nummers van (Van mannen in Oorlog, van man nen in Vrede, muziek van Karei Haman, en „Hymne aan den vrede", van Richard Hol). De solisten, mej. Ter HorstBrouwer wi de heeren v. d. Bogaerde en Kohier, oogstten met him liederen meest goe de muziek, veel succes. In het succes deelde ook het viool-trio en het fanfare-corps „Wilhelmina", en de op voerders van het blij spelletje „Schuiven gaan ze", en de heer J. Har- tog met zijn uitnemende voordracht van „Schipbreukelingen", en van „De man, die niet kan fluiten". De heer G. Bennink, uit Hengelo, die midden in de beweging slaat, deed me- deelingen omrtent den strijd en zette de bekenden feiten uiteen. Hij wees op het bewijs va nsolidariteit, dat de arbeiders te Enschedé gegeven hebben en wekte op tot steun. Na afloop van den feestavond was er bal, dat de leden der medewerkende ver- eenigingen nog langen tijd bijeen hield. Aan de Rijkskweekschool voor onderwijzers alhier, zijn met ingang van 1 Mei e k. tot kweekelingen benoemd de volgende 20 jongelieden: \V'. P. Blok- spool, van Twisk; H. van Calsem, van Zaandam. d. l. Daalder, van Texel, D. van Dijk. van Rotterdam: P. H. Greiner, van Amsterdam. G. C. van Gulik, van 's- Gravenhage. J Heijkocp. van Char- lois, J. C. Kok, van Amsterdam; J. Kroe- se. van Amsterdam; 1 Kromhout, van Hoorn. 1, Lenstra, van Zeis'. \V_ G. G P Lubbers, van Amsterdam: J, H. M van der Meij. van Amsterdam: A. F. Mirande. van 's-Gravenhage; A H. Moerman, van NIeuwenhoorn; R. W. F. Post van 's Gra- venhage; M. Schoone, van Assendelft, C. Sclireuder van Amsterdam; J Schwartje van den Helder, en A. Ver heus, van Monnikendam. In fin Zondag gehouden vergadering d'er Schildtors- en Behan- gers-verceniiging „Hulp lenigt diem Nood", in de Kleine Vereeniging op Zondag 13 April 1.1., trad de heer Van Erkel, van. Amsterdam, op niet het onderwerp: eisch 23 cent loon per uur, voor bovenstaan dl© valkmannen. llij schertste den loon,standaard in verschillende plaatsen en die noodza kelijkheid! van 23 cent per uur,als mede» hoe die patroon G. de Laat zich f 14.75 meer liet betalen voor 't zelfde werk als een jaar geleden, zoodiat die gezellen voor hunne gezinnen nu kunnen zien d/at de patroons zelf wel schrijven maar niet betalen, en dat zij hun eigen vale ten gronde lichten, bij anderen vergeleken. Ook werd besproken de twist en tweedracht, die ontstaat, bij het ge dwongen aangegeven werk, wat zeer goed werkt voor de brandkast bij de patroons, en waardoor de gezel len zich overleveren aan de willekeur der patroons. Erkennende het recht matige van loonsverhooging. is met algemeene stemmen de motie aange nomen dat. indien de patroons niet toegeven, op 1 Mei de gevolgen van eene staking niet achterwege zullen blijven, wat onvermijdelijk is. In een huishoudelijke vergadering, waarschijnlijk op Woensdag 30 April, zal hierover hrislist worden. Spreker wees er op dat bij het ge meentewerk de uitbetaling thans nog te wenschen overlaat. Een collecte voor de uitgeslotenen te Enschedé bracht 4.30 op. Opengeschoven. In een per ceel in die Badhuisstraat is heden nacht, het raam van een voorkamer opgeschoven en uit die kamer eenige voorwerpen ontvreemd'. Alles was blijkbaar onderzocht, doch wat van waarde was bleef onaangeroerd. Ontvreemdl. Door overklimming van eene schutting is uit een keuken van een klearbleeker aan het Zuider- Buitenspaame een porteraonnaie met geld ontvreemd. Vermoedielijk is de diefstal gepleegd d'oor een. 15- a 16- jarige jongen De vergadering door het H. A. S. uitgeschreven voor miliciens van die lichting '95, '96 en '97, is niet Dinsdag 15, zoo als in De Wekker is aangekondigd, doch Dondlerdag 17 April in het gebouw St. Bavo, Sme- dlêstraat. Heden z ij n we een uur t j e b ij Cocadorus geweest. Het verslag van wat we hoorden wordt wegens piaaisgebrek uitgesteld tot morgen. Door Z.D H. den bisschop is benoemd tot kerkmeester van de kathedrale kerk St. Bavo de heer C. J. Gonnet (in plaats van den heer B. J. Lomans. die bedankt heeft) Naar wij vernemen heeft de uitvoering,26 Maart door liet orkest van den heer Joh. Steenman ten voor dode van ..Weldadigheid naar Ver mogen" gegeven, ongeveer f 250 op gebracht. Uit de Omstreken. Beverwijk. In rri Zaterdag gehouden spoeöei- schende vergadering liesloot de Raad na eenige discussie met algemeene stemmen de verdere uitbaggering van de haven voor f 400, te doen plaats hebben door don aannemer van de overige werken, A. Bos te den Helder De eigenaars van de perceelen waar voor de uitbaggering plaats heeft en die daarom hadden verzocht zullen zelf voor de temaken nieuwe beschoei ing moeten zorgen. Bij de rondvraag maakte een der raadsleden den voorzitter opmerk zaam op het Slechte onderhoud van een geuleelte der Breestraat. D.e .Yootr flitter meende 'aorsprong- kelijk dat een andere straat bedoeld werd on nu bleek, dat laatstgenoem de straat door bet raadslid zelf moest worden in orde gebonden hetgeen ge heel door hem verwaarloosd wordt! Heemstede. De dezer dagen gehouden eerste col lecte voor een nieuwe school met. den Bijbel alhier heeft opgebracht f 481.31 Vervolg Nieuwstijdingen. Prins Hendrik zal Dinsdag de ha venwerken te IJmuiden bezoeken. Paarden. Ned. Harddr. en Ren- Ver. Voor de harddraverijen en wedren nen, uitgeschreven door de Ned. Hard draverij- en Ren-vereen., op Zondag 20 April a.s. zijnde navolgende paar den ingefcetyreven. De verschil lende courses zijn ditmaal aan onze dappere Zuid-Afrikaaneche Boeren- commandanten gewijd en wel: I. Foury-prijs. Recordharddraverij voor Ncderlantfsche paarden. Minimum afstand 2400 Meier. Ie pr 350, 2c prijs f 75 en derde 25. „Polkan", eig. Stal Avanli, Lage Vuursche. ..De Luitenant" eig. J. Koster, Ileejiristede. „Nella'eig. stal Jan Steen, Den Haag. ..Schaber- nack", eig. H. Meijners, Breda; ..Flo rence C". eig. Jorritsma en Wilteveen, Schrans. ..Debutant", eig A. de Ko ning. Strijen. „Premier II'. eig. Gch. de Vlieger. Haarl.rneer. Anton" eig Joh. de Mol, Den Haag. „Jonge Yoël" eig. J. a. Geersen. Woerden. ..Mi- klos". eig. stal Espérance, Haarlem. II. De la Reij-prijs. Handicap. Mlnimum-afbtaiid 3000 M. Ie prijs f 450, 2e prijs 100, 3e prijs I 25. „Willis Price'eig. Joh. d,e Mol, Den Haag. „Kdidallah" Eig. stal Trio Soest. May D" eig. W. A. Ockhorst. Rotterdam. ,,A Mountaineer" eig. J. W. Sclniijl, Rotterdam. ..Bellwood' (v. Wedgeblock), eig. A. A. v. d. Be.rg, Haarlem. „Moquette", eig. stal Union Koudekerk. Sierra", mg. stal Avanti, Lage Vuursche; „Hirye", eig. H. Meijners, Breda; „Roliert See Steele, eig. Joh. de Mol. den Haag. Quick lime", eig. W. A. Ockhorst, Rotter dam. „Anselor", eig. J. W. Schuijl, Rotterdam. (2 uur). Kritzinger-prijs. Wed ren o-p de vlakke baan voor inlanid- sche paarden van 3 jaar en ouder. Ie prijs f 350. 2e pr. f 50. Afstand 1200 Meter. ..Billiton". eig. Abr. van Hoboken van HoedekensKerke. ..Edel", eig. W. j Jochems. II. (3 uur). Botha-prijs. Verkoops wedren op de vlakke baan voor paar den van 3 jaar en ouder, uitsluitend en bona fide loebehoorend aan Neder landers. welke te koop gesteld zijn voor f 150. De winner wordt bij op bod verkocht le prijs f 500, 2e prijs 75, derde prijs f 50. Afstand 1200 M. „Friarlike" eig. Abr. van Hoboken van Hoedekenskerke. „Holmes Cha pel' dezelfdg. „Little Sweetheart", eig. mr. Oakshot. ..Dame Constance" eig. S. A. F. baron Creutz..,Something" eiïg. diezelfde ..Royal Governess"', eig. jhr. C. de Peisters. „Downton' eig. G. J. A. A. baron van Heemstra. „Reinette". eig. W. Jochems. „Parsi mony". eig. dezelfde. III. (3.30 uur). De Wetprijs. Wed ren op de vlakke baan voor paarden van 3 jaar en ouldier, uitsluitend en bona fide loebehoorend aan Nederlan ders. Handicap, le prijs f 550. 2e prijs f 50, 3e pr. f 25. Afstand 2000 Meter. „Something", eig. S. A. F. baron Creutz. „Tagus". eig. W. Jochems. „Chesky', eig. Abr. van Hoboken v. Hoedekenisketrke. „Agnes Hampton" eiig. G. J. A. A. baron van Heemstra. „Cer Amour" edg. W. Jochems. „Eu ropa" eig. Abr. van Hoboken van Hoe dekenskerke. „Jue", eig. S. A. F. ba ron Creutz, IV. (4.30 uur). Th won-prijs. Hor den ren voor InJandSche paarden van 4 jaar en ouder, bereden dooi* Heer- rijders. Handiicify». le prijs 350. 2e prijs f 50. 3e prijs f 25. Afstand 2600 Meter. .,Bevtlius\ 5 jaar, h„ eig. Abr. van Hoboken van Hoedekenskerke. Alarm li", 6 jaar., h„ Eig. W. Jochems Burgerlijke Stand. Bevallen: 13 April. G. A. E. Bel laar Spruijt—Verdam, d.; 12. A. M. KuipersHulsebotecli, z.;13. C. Kiaas- sen—Jonker, z.; 12. E. M. Vallonduuk Willemse; H. J. PeperVrijbloed, z.; 14. P. van der Putten—Baks, z.; 1. Zeeuwede Bruin, d. Overleden: 12 April. A. G. ter Maat, 29 j„ l.eidscheplein; 13. D. W. Schuur man, 28 d.. z. Gierstraat; 12. M. E. Martin, 45 j., Schneevoogtstr.; C. T. Overbee-kvan Dam, 35 j., K. Spaar- ne; 13. N. HoogenbasOome, 71 jaar, Sophiastraat; 12. N. Verhagen, 3 j., z.; Barendsestxaat; L. C. van dei- Voort, 4 n»., z.; I,. Wijngaardstr.; H. Perdok, 48 j„ Korte Veerstraat; L. L. Morion. 11 j. 7 Voorzorg sir. Marktnieuws. Haarlem, 14 April 1902. Op de heden gehouden graan- en zaad- markt te Haarlem waren aangevoerd 100 HL. Witte tarwe 7.35; 50 HL. Rogge f 4.85 445 HL. Haver t 4.37—J 4.25; 20 HL. Dui- venboonen f 7 75. Stoomvaartberichlen. Het stoomschip Koningin Wilhel mina, van Batavia naar Amsterdam, arriveerde 10 April te Genua. Het stoomschip Koning Willem II. van Amsterdam naar Batavia, vertrok 10 April van Genua. Het dubbel se hroef s to 0 rase hi p Pots dam, van de HollandAmerika Lijn. van Rotterdam naar New York, ver trok 10 April des voormiddags 3 uur 15 minuten van Boulogne. Het stoomschip Prins Maurits, van Paramaribo naar Amsterdam, ver- trok 10 April van Havre. Beurs. Overzicht Effectenhandel. De algemeene stemming ter beurze was in de afgeloopen week min of meer onzeker. De berichten over het sluiten van den vrede vonden weinig geloof, de Amerikaansche markt was ietwat zenuw achtiger. De koersen vonden hiervan de nawerking, de omzetten lieten veel te wenschen over. Vteor enkele waarden, als Mexico. Bra zilië was de toon wed is waar vast te noemen en kon ook in de Amerikaan sche spoorwegmarkt niet van een be paald flauwe stemming gesproken wor den, doch het weinig constante van de fondsen van laatstgenoemde rubriek gaf tot een zeer gereserveerde houding aan leiding. Men was blijkbaar bang, zich de vingers te branden, en hoewel ten slotte enkele soorten, 0. a.:. Louisville, Northviile, beduidend hooger noteerden, bleek het vertrouwen geschokt en was onthouding van zaken dikwijls het pa rool. Niettegenstaande den gunstigen af loop van de tabaksinschrijving waren de koersen der meeste soorten bepaald be duidend lager, om zich op het einde der week evenwel gedeeltelijk te herstellen. Van de Petroleumwaarden was de mees te handel in de nieuwe Pertok-aandeelen. die zich op de koersen van ca. 103 ft 104 flink konden handhaven. Mijnwaarden verdeeld met groote koersverschillen. Prolongatie 44 1/2 369ste Staatsloterij. Trekking van 14 April. 3e Klasse, le Lijst. Ns. 16230 en 17469 ieder 1500. Ns. 6394 en 1G562 ieder 1000. Ns. 6025, 10786 en 11520 ieder 400. Ns. 3440, 5497, 8061, 8226 en 10974 ieder f 100. Prijzen van f 45. 4134126595 9411127171521218342 107 34486656 94391274115:9918436 167 3455 6726 9489127621535718498 244 3599 6731 9499127651546918514 293 3547 6771 9504128101548918519 335 3594 6773 9582128791549818526 36036346774 9586130301555518544 48036816812 9757130621557518570 63637736836 9822130771559618575 649 3S20 6923 989913078 156j1 18612 652 3862 6924 9902130911561518652 679 3879 6963 996013093156731S664 701 403169S7 9965131891569318828 732 1033 709610011132801570918949 744 4097 715910058132931571618955 7854130721610134133231573319011 842 4157 721810146 3 3327 i57ö019017 9214272 723910153133921580119014 927 4464 7244102201346>s 1581219137 946 4519 73251026113561 loS'il 19173 1002 4555 73681026713-.351582319183 10J2 4584 7-380103 '1 137571584119220 1064 4622 738610303 l«sl« 1587619252 10971644 7422 1033 138501588219260 11214645 7425104s018 8531588419277 1"'31 46487461 107u4 1388015921 19325 13014689 750210713139041594219364 1320475s 752210S87139731.594619436 13594802754410939140161591019530 1363 4845 757710B451 ;04010 10219556 1366 4839 76101095014091 1609019600 14164909 7710109801410516177196112 146.5 4951773110990141301620519607 1479506777.5110999141711621019319 1552 6077 775911069142141622019628 1641 Öl3l 780411128142151633919656 1693 5191781411161142281631619729 17235195784711109142391641619772 1734 5384 787611192142531643019795 1776 5433 79101135614255164951980S 1S01544079371135714336165111981» 1 -49 5618 7965113781483?1673819850 18525522806611405143421670219862 1885 5609 822311454144071677719889 18955636824011561141491078219925 19915690826111676145291689519938 19925699848711717 1465117034 19983 2048 5740 8550117351458317038 20029 2078 5784 8571117731462917056 201 58 2096 5809 867911S521465117112 20063 2203 5832 864311857 1469117129 20071 2262 5915 872111896147061710120076 2347 5985 876211960147131716920103 2527 5989 8S21 121261474817235 20123 2667 6011888412146147501747220124 2592 60X9 8905121871482917493 20132 260S6022 8964121981490517635 21)170 26S66059904212204149181782320205 2724 6158 906012 21514934 17866 20399 2742 6180 90851226314988178S2 20408 2767 6222 9142123811498617945 20419 27646405 9171121051500417980 20468 2869 6407 9181125471600518057 20496 2977 6419 918312548150381S069 205S9 30334037 9212125S4150671807020767 30833440923712647 150801811220808 3206 6533 924212653150821S11Ó 208S7 3319 6574 9280126591514818170 20996 3324 6578 9347 126SS1516318205 333865949353126971519118339 CORRESPONDENTIE. Den heer G. Zooals u bekend is wordt genoemd blad niet door ons ge redigeerd of uitgegeven. Wij hebben intussclien uw waag ter beantwoor ding opgezonden aan den uitgever, en zullen het antwoord in de corres pondentie meedeelen. Den heeren X. en P. Uw ingezonden stukken worden morgen opgenomen. kerknieuws. Kathedrale Kerk St. Bavo. Dinsdag en Woensdag 's morgens tot 10 uur en 's avonds van 7 tot 9 uur gelegenheid om te biechten. Donderdag de 11. II. Missen te G uur te 8 uur plechtige Hoogmis en Eerste H. Communie der kinderen, te half 4 uur plechtig Lof. Toegang tot de kerk wordt alleen verleend aen diegenen, die een toe gangsbewijs kunnen toornen. Zaterdag gelegenheid om te biech ten van 5 uur tot half 10. Parochiekerk van den H. Joseph. Dinsdag van 6 tot 8 uur gelegenheid om te biechjten. Woensdag te half 7 en 7 uur de stille H. H. Missen. Te 9 uur de solemneele Hoogmis mot de 1ste II. Communie der kinderen. Te 4 uur plechtig I.of met dc ver nieuwing der Doopbelofte, opdracht aan de Allerh. Maagd en den II. Jo seph. Donderdag te 7 uur het Lof. Zaterdag te haJf 10 plechtig jaar getijde voor zaliger Mevr. de Wed Veel, geboren Walraven. Te 6 uur .of van O. L. Vrouw. Van 4 tot 10 uur gelegenheid om te biechten. In deze week de H. H. Missen otf de gewone uren Parochiekerk van den II. Antoulus van Padua. Dinsdag le Dinsdag, der Novene ter eere van den H. Antonius van Pa dua, te 8 uur gezongen H. Mis voor de levende ©n overt, leden der Broe derschap. 's Avonds te 7 uur Lof, Ver gadering der Broederschap en gebe den der Novene, 's Morgens te half 11 plechtige Huwelijksmis. Woensdagavond te 7 uur plechtige Vergadering voor de leden der 3 Orde van den H. Franciscus, vernieuwing van Professie en Pauselijke zegen. Vrijdag te 8 uur gezongen H. Mis voor de leden de>' Broederschap ..Haarl. Proc. baar Kevelaar 'sA- vonds te 7 uur het Lof. Parochiekerk van Onze Lieve Vrouw Woensdag-avond te 7 uur het Lof. (N. H. CL) ORGELBESPELING in de Groote- of Si. Bavokerk alhier, od Dinsdag 15 April 1902, des namiddags van 12 uur, door den Heer W. Ezer- man. PROGRAMMA. 1. Dubbel Fuga J. G. Bastiaans. 2-, Largo u'it de 2te Symphonie Beethoven 3 Sonate Krausse. a. Allegro moderate, b. Adagio; c. Menuet; 4. Elsa's Braut- zug zum Minister R. Wagner. 5. Aria: Artvertentiëri. Bevallen van een ZOON, M. A. KUIJPERSHulssf.bosoh. Haarlem, 12 April 1902. De Heer en Mevrouw BELLAAR SPRUIJTVERDAM, berichtende geboorte van een DOCHTER. Haarlem, 13 April 1902. Bevallen van een ZOON, A. VAN RHIjNLelsz. 13 April '02. Heden overleed tot diepe droefheid van mij en mijne Kinderen, na een langdurig en smartelijk lijden, tijdig voorzien van de laatste H.H. Sacramenten, mijn geliefde Echtgenoot PETRUS ANDREAS JANSSEN, in den ouderdom van 38jaar. Uit aller naam Wed. P. A. JANSSEN-Faase. O verveen, 11 April 1902. Gevraagd met Mei, in stil gezin, die in burgerdienst werkzaam is geweest, boven de 22 jaar, voor DIENSTBODE-ALLEEN. Br. onder No. 5020, bur. v/d. blad. dat eenigen boodschappen wil doen, en daarvoor gratis wordt op geleid tot COSTUUMNAA1STER, kan met Mei geplaatst worden, Adres: Parklaan 62. Wordt verlangd met Mei een fatsoenlijk P. G., niet beneden de 16 jaar en van goede getuigen voorzien. Zich aan te melden Woensdag e.k., des avonds na acht uur, Witte Heerensteeg 20. Wordt met 1 Mei gevraagd eenfi goed kunnende koken en netjes werken, P. G„ loon f120 en i2ö waschg., en een Kindermeisje niet ouder dan 20 j. en bek. m. naaien, mazen en stoppen, P. G., loon f 8(3 en f26 waschg. Zich aan te mel den 's avonds na 7 uur, Frede- rikspark 6. Wordt terstond gevraagd een bekwame Strykster voor 3 a 4 dagen in de week. Adres: Bakkerstraat No. 18. A. F. KREMER vraagt «en jongsten Kan toorbediende. Zich persoonlijk aan tebieden HAVERSCHMIDT KLAJK, Ververij, Chem. Wasseherij, Zijl- weg over 't spoor. Direct gewraagdi bij H. J. STOL, Anegang 19. kan geplaatst worden, bij A. E. BEEKMAN, Rijwielhandel BI ïemendaal.

Haarlem's Dagblad | 1902 | | pagina 3