TÜSsT Behanger Flinke JONGENS DANKBETUIGING Öisnsüsodie.. Gevraagdb Gevraagd s Ine anti sociaal-democratische bona van spoorwegpersoneel Recht en PÏioht heeft voor het lidmaatschap van de commissie van beheer van het pensioenfonds <fer MiaaJtischappij tot exploitatie vian Staatsspoorwegen cahdidaat gesteld den heer A. A. Juste de la Passière, inspecteur bij genoem de maatschappij, te Maastricht. Op de stoombleekerij der firma W. ten Bruggencate en Zoon te Almelo is gistermorgen een werkstaking uitge broken. De arbeiders wenschen loons- verhooging. Rechtszaken. Mishandeling. Eenige weken geleden werd melding gemaakt an eene ernstige mishandeling van een patroon in den Haag door zijn koetsier. Laatstgenoemde had zich des wege Maandag voor de rechtbank al daar te verantwoorden. Hem was ten laste gelegd, dat hij op 24 Januari jl. zijn patroon opzettelijk en gewelddadig op den grond had geworpen, met een flesch had geslagen en daarna met een stuk llesch had geworpen, tengevolge waar van bedoelde patroon aan 't gelaat en een der oogen werd verwdnd, deermate dat herstel van het gezichtsvermogen aan dat oog is uitgesloten. De patroon verklaarde dat de bekl. 3 maanden bij hem in dienst was geweest, zich aanvankelijk goed had gedrac m, doch zich later meermalen aan dronken schap sohuldig maakte. Aanleiding tot de mishandeling zoude zijn geweest eene aanmerking op den arbeid van den koet sier, die in zijn leege ntijd ook wel voor ander werk dan rijden werd gebrüikt. Op een desbetreffende vraag ontken le de patroon niet nu en dan zijn werkvolk wel eens gescholden te hebben, omdat hem veel materieel ontstolen werd. be slagen had hij zijn werkvolk nooit. De bekl. beweerde slechts eenmaal dronken te zijn geweest. Op den dag der mishandeling had zijn patroon hem het eerst een stomp gegeven en uitgeschol den. De patroon ontkende dit. Hij had alleen tegen bekl. gezegd, die bezig was met flesschen plakken: bemoei je met je el- gen zaken, toen bij tegen een der aan wezige jongens sprak. Bekl. hield vol, dat hij het eerst mishandeld was en dat de patroon het meermalen deed. Door de getuigen werd dit bevestigd. Het O. M., waargenomen door mr. van Geuns, wees op het ernstige der mis handeling, maar stelde ook in het licht dat wij hier te doen hebben met een pa troon, die wat hardhandig tegenover zijn werkvolk optreedt, hetgeen zeker niet bevorderlijk kan zijn aan de goede verstandhouding tussehen patroon en werkvolk. Niettemin blijft het feit, waar aan bekl. zich heeft schuldig gemaakt, hoogst ernstig en het eischt een ge strenge straf. Gevorderd werd 6 maanden gevange nisstraf. Mishandeling. Het Hoog Militair Gerechtshof te Utrecht heeft uitspraak gedaan in de tetrafzaak tegen een tweetal mare chaussees te paard bij de 2e divisie koninklijke mtarechaujssees, die bij dit college in hooger herroep waren, ge komen van het vonnis door den krijgs raad in het 2e militaire arrondisse ment te 's Hertogenbosch gewezen en daarbij werden. schuldfig verklaard aan mishandeling, zwaar lichamelijk letsel tengevolge Hebbendie, waarbij de daders, tot de gewapende macht bahoorende personen, gebruik hebben gemaakt van een middel (sabel) kun door hun ambt geschonken, en ver oordeeld, de eerste tot drie maanden en de tweede tot zes maanden gevan genisstraf. Bij die uitspraak werd ais wettig en overtuigend bewezen aan genomen, dat genoemde marechaus sees te Boxmeer, alwaar zij gestation- neerd waren, in den nacht van 24 op 25 November 1901, met gebruikmaking van hun sabels, een burger, die wer gens vechterij en dronkenschap inheit arreistantenlokaal was opgesloten, op zettelijk hebben geslagen, met het ge volg, dat die man over zijn geheele lichaam wonden en kneusingen, rood en blauw opgeloopen armen en han den, beenen en. voeten bekwam. Ge heel in overeenstemming met die door den ambtshalve toegevoegden verde digervan de beklaagden, mr. S. J. E. M. van Lier, genomen conclusie, na der toegelicht bij het in deze zaak op den 4©n dezer voor hot Bof gehouden pileidooli, besliste heit Hof, daifc door de nadere voor dit college afgelegde getuigen-verhopxen. de volleidiige over tuiging niet is verkregen, dlat beklaag den zich aan het hun ten last© geleg de hebben schuldig gemaakt, en zulks omdat, hoezeer de eerste getuige be paald verklaard heeft, d'at de beide beklaagden hem hebben mishandeld, en hem de verwondingen toegebracht., welke aan hem zijn bevonden, uit de verklaring van den gemeente-veld wachter te Boxmeer is gebleken, dat de sleutel van het arrestantenlokaal was gehangen in een niet gesloten van buiten toegankelijk schuurtje, ter zijde van dat lokaal, terwijl uit. de verklaring van. den mishandelde blijkt dat, diit lokaal niet verlicht was en dat mitsdien de mogelijkheid niet Ls uit gesloten, dat, de verwondingen aan den getuige door anderen dan de be klaagden zijn toegebracht. Op die gronden werd 's krijgsraadls vonnis te niet gedaan en de beklaag den van het hun ten laste gelegde vrijgesproken. Mr. L. M. RoHin Couquerque, als belast met de tijdelijke waarneming van het Officie FiskaaJ, had gecon cludeerd, tot bevestiging van het vonnis, doch om beide beklaagden bo vendien te ontzetten van het recht om gedurende vijf jaren een ambt bij de politie te bekleeden. Verduistering. Voor de Mid'delburgsche rechtbank werd Zaterdag een aanvang gemaakt met de behandeling der zaak van H, d'. V., oud 42 jaar, gewezen onderwijzer te Zoutelande. Hij had zich te verantwoorden dat hij: lo. tussehen 1 Mei 1893 en 12 Jan. 1902, terwijl hij correspondent was van de Onderlinge RrandWaarborgmaat- schappij van Woudsend, een bedrag van ongeveer f 370.04, toebeboorende aan genoemde maatschappij, heeft verduisterd; 2o. in April 1900 ter zijde van acht; door hem onderteekende ac cepten van betaling, ter voldoening van door hem van de Rotterdamsehe Levensverzekering- en Voorschotbank te Rotterdam te leenen gelden, val- schelijk en te kwader trouw valscliie handlteekeningen voor ..aval" heeft ge. plaatst. Vanwege het O. M. waren in deze zaak gedagvaard 96 getuigen, waar onder twee tevens als d'sekundigen; terwijl aan dien bekl. dien, heer mr. A. A. de Veer Gz„ advocaat te Middel burg, ambtshalve als verdediger was toegevoegd. Het O. M bij dfe rechtbank te Mid delburg eischt© één jaar en 6 maanden gevangenisstraf. Leger en Vloot. Door den M. van O. is bepaald dat aan art, 6 van het voorschrift omtrent het gebruik van Rijkswoningen voor gelhuwde militairen waarin wordt vermeld dat de bewoners ook andere personen in hun gezin mogen opnemen voor ten hoogste 14 dage'n, doch voor een langeren tijd de vergunning wordt vereischt van den plaatselijken garni zoenscommandant zal worden toe gevoegd: „Laatstbedoelde vergunning mag echter slechts verleend worden tot we der' opzeggens toe, en in geen geval voor langeren termijn dan drie maan den. Is de vergunning voor een lan geren tijd wegens overwegende redenen na'ar bet gevoelen van den betrokken commandeerenden officier, bepaald noodzakelijk te achten, dan wordt door dezen ©én met redenen omkleed voorst, dooir tusschenkomst van, en voorzien van het advies van den plaatsel.- of garni zo ens-commandant en van den bevelhebber in de militaire afdeeling aan de beslissing van den minister van oorlog onderworpen." Deze aanvulling is ook van toepas sing op hen die een woning voor Rijksrekening huren. Lichting 1895. Te Zwolle, Arnhem, Rot terdam en Deventer zijn comi té' s opgericht, voor een adres beweging inzake de wederoproeping der lichting 1895. Vervolg Stadsnieuws. Stukken van den Gemeenteraad De z a a k-B e ij n e s. Dooi- de heeren Groot, v. d. Kamp, Modloo en Hofland is weer een voor stel ingediend om een commissie van vijf deskundigen te benoemen, twee aan te wijzen door dien heer Beijaeis, twe© door die lichtcommissi© en een vijf dé door die vier leden, tot onder zoek iin, de zaak-Bedjnes. Dit voorstel is ingediend naar aan- ledding van het schrijven van den heer Doyer .alsmede dlat der redactie van „Eiectra". De voorstellers vinden dlat daarin veel voorkomt, dat niet onbesproken mag blijven. Onze leuze moet zijn „meer licht", zeggen die heeren Groot c. s. (115). Onbewoonbaar. B. en W. stellen voor het perceel aan de Kenkhofstraat nio. 8 (eigenaar L. J. Braakenburg) ongeschikt tot be woning te Verklaren. (113) Koeten schutterij. B. en W. stellen voor om aan den heer P. A. J. van» Tienhoven, 2e luit. der infanterie, belast met de opleiding van die officieren en het kaden- der schutterij een gratificatie ad f 200 toe te kennen, betaalbaar op dén post „Kosten der schutterij." (110.) Gemcente-ambteaaren. Het noodig oordeelend, dat bepalin. gen in het leven worden geroepen, houdende dat gemeente-ambtenaren verplicht zijn hunne woonplaats en hun werkelijk verblijf te hebben bin nen deze gemeente, stellen B. en W. voor te bepalen: le. d)a gemeente-ambtenaren, wier werkkring binnen de gemeente ligt, zijn verplicht hunne woonplaats en bun werkelijk verblijf te hebben bin nen de gemeente; 2e; B. en W. zijn bevoegd om in buitengewone gevallen tijdelijke ont heffing' van genoemde verplichting te verleenen; 3e. aan de sub 1 bedoelde gemeente ambtenaren, die op 1 April 1902 hun ne woonplaats en hun werkelijk ver blijf buiten de gemeente gevestigd hadden, zal vrijstelling van het be paalde onder le. van dit besluit, ge. ^durende ten hoogste twee jaren, te re kenen van genoemden datum, door B. en W. kunnen worden verleend. (108). Verzoek B. J. van Liemt. Dé heer B. J. van Liemt acht den huurprijs van 20 ot, par viark. M. voor grond) aan da noordzijde van zijn. per ceel aam dé Ripperdastraat te hoog en verzoekt den grond voor 5 ct. per vierk. M. te mogen huren. Mocht hier tegen bezwaar zijn, dan verzoekt hij te mogen huren een gedeelte grond op 2 M. afstand van bedoelden grond. B. en W. hebben tegen beide ver zoeken bezwaar en stellen voor in te trekken het besluit van 8 Jianuari, voor zoover betreft den grond bedoeld sub II no. 6. (107). Suppletoire begrooting. B. en W, bieden aan een tweede suppletoire begrooting voor den dienst 1901, buitengewone inkomsten en uiit~' gaven betreffende. (95). D e n 2 en Juni a. s. zal, naar wij vernemen, den heer Blöthe, werkzaam in de zagerij aan de Centrale Werkplaats der H. ij. s. M., den dag herdenken, waarop hij voor 25 jaar bij bovenge noemde maatschappij in dienst trad. Deheer E. A. vonSaher, direc-1 teur van het Museum en de school voor Kunstnijverheid alhier, vice-voor'.ltter- penningmeester van het Nederl. Comité vcoi de Internationale Tentoonstelling vnn moderne decoratieve kunst te Tu rijn, is dezer dagen naar Turijn vertrok ken, ten einde bij de installatie der Ned. afdeeling als ook bij de opening der ten toonstelling, die vermoedelijk begin Mei zal plaats hebben, tegenwoordig te z'Jn. Excelsior. De Haarlemsche Wieler club „Excelsior" heeft Zondag haar eer ste tocht gemaakt naar het Gooi, onder leiding van den nieuwen voorzitter J. P. Smit. R. K. V o k s b o nd. In eene Maan dag-avond in het gebouw ,,St. Bavo" gehouden en slecht, bezochte verga dering der afdeeling Haarlem van den Ned. R. K. Volksbond had de prijsuitreiking plaats aan de bekroon de leerlingen der Teekenscbool „Si- Jozef". Bekroond, werden voor het le leer jaar met den leten prijs: C. Sl'eegers, den 2en L. van der Puiten, den 3en P. W. Vroonegoor, terwijl aanmoedi gingsprijzen ontvingen F. Born en A. Rooyers. Voor het 2de leerjaar le prijs P. Korstenbroek 2e J. Bakker. 3e. S. Op- peeikamp, aanrnxlcdfigingsppij zem A. Hetem en F. Puts. Voor het 3e. leerjaar le prijs F. BroekÓmyzen, 2e. pi-ijs B. Vreenegoor, 3e. J. Rusting, 4e E. Hoes, en Voor het 4e. leerjaar le prijs J. Kroon van Diest, 2e K. Vreenegoor, 3e» K. Oppenkamp. Den leerling J. Lips, die den cua-sus langer dan vier jaar volgde werd eene eervolle vermelding toegekend. De prijzen bestonden uit practised o Voorwerpen als waterpassen, verf- doozen etc. Na de prijsuitdeeling bracht de voor zitter der comissie van die Teek en- school, de heer C. A M. van Dam een woord van hulde aan 4e teeken- Uaeraren de heeiren Nuyens en Et.ma.ns, en aan den heer Hulschebosch voor den ijver en de toewijding, waarmede zij steeds debelangen der school heb ben behartigd, en sprak tevens den wensch uit, dat velen zich geroepen mochten \joelen deze nuttige instel ling te steunen. De héér Nuijiens ztette vervolgens het doel van de school uiteen, het vormen van flinke ambachtslieden en wekten de leerlingen op, op den dloor hem ingeslagen weg voort te gaan. De zangvereeniging „St. Bavo" luis- tefrde de bijeenkomst op. Opening Mineraalwater- fabriek. Hedlen morgen te tién uur had! die feestelijke opening plaats der Mdneraa lwaterf abri ek der vereen Lging „Onderling Belang" im die Ripperda- atraat 24 alhier, in bijzijn van ver schillende genoodi'gdén. Dit geschied de door dien voorzitter, dén heer C. Schoon, die die nieuwe fabriek in d'em steun dlea- aanwezigen aanbeval. Daar na schetste dé secretaris, dé heer Maas, de reden tot oprichting dezer fabriek, naar aanleiding van de bekende cir culair© dier hier gevestigde mineraal- waterfabrLkanteln, en) bracht een woord: van dlank aan die commissie van voorbereiding voor de moeite en zor gen, welke zij zich getroost had om de niéuwe fabriek tot stand te doen brengen. Vervolgens werd1 die fabriek in oo-genschouw genomen on eeme uit legging gegeven der machines. Wegens plaatsgebrek deel an wij hieromtrent in een volgend nummer iets medé. De Haa lamscbe Pers. De jlüurnalistenvabeeniging „Die Haar lemsche Pers" geeft a. s. Zaterdag een muziekavond in de salons van Hotel Func/kler, waartoe cte verschillende autoriteiten hieT ter stede met hunne) dames zijn uitgenoodigd. Voor dezie sioirée hebben hunne wei- Willende medleiwieriring toegezegd de dames Olgo Isaac, Sopraan Amster dam; Marie Landré, piano te Lareu; en dfe heeren Joh. Schoonderbeek, (violoncellist) Naarden n Chr. Freijer (violist) Haarlem. Door dien bur ge me ester is namens het gemeentebestuur van Haarlem aan Z. K. H. den Prins der Nederlanden een telegram van deel neming gezonden in de ziekte van H. D. gemalin, waarop door den Prins dank is betuigd. M lei t verlof. Den Burgemeester Jhjr. Boreel van Htogelanden is een verlof verleend voor den tijd van 4 weken. Uitspraak. Die Haarlemsche Rechtbank deed heden uitspraak in de zaak Hermann contra Arnold strek kende tot betaling aan ©ischer (Her mann) van f 2885,42, wegens diensten door hem aan gedaagde geleverd. Daar gedaagde vóór eenige weken een eed aflegde, waarin hij verklaar de, dat e ischer niet bij hem in dienst was geweest en ook dat hij van eischer geen geld geleemd had, ontzegde de Rechtbank aan eischer zijn vordering en veroordeelde hem in de kosten van hét) gteding. Ongeluk. Maandagmorgen had dfe werkman G. Broekhuizen, werk zaam aan. die werf Conrad" het on geluk bekneld te geraken tussehen een wiel, mét het gevolg, dat hij zijn been belangrijk bezeer dfe. Na voorloopig in dfe fabriek te zijn verbonden, we.rd hij per rijtuig naar huis gebracht. Haarl. Geut. Koor. Wij vesti gen dé aandacht op het concert, dat Woensdag 23 April dloor deze vereeni- ginig In die groote zaal dier „Vereeni-, ging" gegeven wordt. Als solisten zul len daarbij optreden: mie j. I. van Wiin- gacrdlt, sopraan, te Amsterdam, mej. Iter mine E. C. Scholten, alt, te Haar lem, en mej. Betsy Pielage, begelei ding. De stukken welke het koor ten ge- hoore zal brengen, zijn „Kosmos", B. Zweers; Hebraïsche Gesange, Max Bruch, en Requiem für Mignon, Schu mann. In dit laatste nummer komt voor een dames-kwartet ,uit te voeren door bo vengenoemde solisten, men. Blooker en mej. M. B., terwijl dé baryton-solo gezongen zal wordén door dén heer Eè J. H., lid) der vereeniging. Examen onderwijzer. Haarlem, 21 April. Geéx. 8 cand. Geslaagd de hee ren H. de Ruiter, Haarlem; W, Scheffe- ner, id., G. P. Selman, id.; G. Plaatsman, Helder. Kunst na Arbeid. De Typo- en Lithographische Vereeniging „Kunst na Arbeid", directeur d'e heer W. A. Kwantes geeft a.s. Zaterdag eene uit voering in de concertzaal der Sociëteit „Vereeniging". Het programma bevat anikele zangnummers door het koor uit te voeren; twee soli voor hoboe, uit te voeren dloor den heer P. Beren- des met begeleidiing door den heer Joh. M. Schouten Jr., en verder eeni ge voordrachten en een kluchtspel, ge titeld: „Een huis met commn/saals"; een zéér rijik en afwisselend; program ma dés. Voegt men dlaar nog bij, dat na af loop dér uitvoering een bal zal plaats hebben, d'an kan men alleszins nagaan dat de aanwezigen zich Zaterdagavond uitstekend zullen amuseeren. Gevonden Voorwerpen: Een gouden broche met pareltjes; elan tafelkleedje; een rtekening van kruidenierswaren; twee sleuteltjes aan een touwtje; een bestelbiljet op 1/4 lot buitenL loterijeen zwart kora len paternoster; een penning H. IJ. S. M. en schriften, en 2 leerboekjes in omslag. Bedriegerij. Door de politie al hier is een man aangehouden, die on der valsch voorgeven dat zijn vaar tuig was gezonken, geld had ingeza meld. Gevallen. Gisterenochtend is een opperman, werkzaam aan de Ge meente-lichtfabrieken, Nan een stei ger gevallen, waarbij hij zijn linker been en rechter pols heeft gebroken. Hij is naar hot St Elizabeths gasthuis overgebracht Uit de Omstreken. Heemstede. De Noord- en Zuid-Hollandsche Stoomtram van Haarlem naai' Leiden heeft Zondag j. 1. het topount van ont vangsten bereikt zijndle de enorme som van 1973. Bennebroek. De huurkoetsier A. M. moest dezer dagen treurig ervaren, dat een zijner paarden dood' in de weide lag. Aan den lotelihg dézer gemeente G. II. Tunisse is wederom voor een jaar uitstel van dienst bij de Nationale militie verleend. Zandpoort. Maandagvoormiddag ongeveer 11 uur had dé werkman H. Diependiaal het ongeluk, terwijl hij bezig was met het verplaatsen van badkoetsen op het terras van het Kurhaus, dirie vingers van zijn linkerhand ernstig te verwon den, doordat de as van een koets brak, waardoor de koets op zijn hand viel. Dadelijk moest geneeskundige hulp wordén ingeroepen. Beyerwijk. Wegens zijne benoeming te Zeist is door den heer J. Tinholt. onderwijzer aan dé O. L .school, alhier, eervol ontslag als zoodanig aangevraagd to gen 20 Juni a.s. Do Raad dozer gemeente zal weder om vergaderen op Donderdag 24 dezer, 's morgens te 9f uur. Telegrammen. DE TOESTAND IN BELGIë. BRUSSEL, 22 April. (R. O.) De Union Syndicale te Brussel, tevens Kamer van Koophandel, heeft een adres ge richt tot den Koning, waarin het ver zoekt zijn invloed te doen gelden in het belang van den Handel en d© Nij verheid op dien politieken toestand. De Koning antwoordde: De Regee ring des Koninge heeft het oog gericht op het lieden en de toekomst en heeft ais trouwe opvolgister dér constitutio- ueele regelen den plicht de staatkun de volgen, düe zij het meest nuttig acht voor het welzijn en dé rust van het volk. Vervolg Nieuwstijdingen. Hevige kloppartij. Uit 's-Heerenberg schrijft men aan de „N. Arnh. Ct.": In de herberg van Johanu Gellekom, gelegen op slechts een kwartier afstand van de Holiandsche grens op Duitscli grondgebied, heeft jl. Zaterdagavond een ernstige mishandeling plaats gehad, die een slachtoffer heeft gemaakt. Twee 's Heerenbergsche werklieden. Ebbing en Wennekes, kregen aldaar woordentwist over een oude kwestie. De herbergier Gellekom, die zeer kort van stof schijnt te zijn en dezen woor dentwist in zijn herberg minder aange naam vond, greep een zwaren knuppel uit de tapkast, en bracht daar een der twistenden (J. P. Wennekes, een jong- mensch van 21 jaar), zulk een geweldi gen slag mee op het hoofd toe, dat de ongelukkige bewusteloos op den grond neerzonk. Vervolgens werden den ongel ukkigen Jongen nog een paar dito slagen met dien knuppel toegebracht en de herber gier, voldaan over zijn werk, voegde den anderen bezoekers toe: die-kan het er wel mee doen. Zoolang de ongelukkige bij zijn bewust zijn is geweest, heeft hij onophoudelijk geklaagd over vreeselijke pijnen in het hoofd, doch Zondagmiddag is het be wustzijn voorgoed weggebleven en Maan dagmiddag is de ongelukkige aan de ge volgen gestorven, Naar men verzekert, is de dader thans voortvluchtig. De Duitsche en Holiand sche justitie bemoeit zich met de zaak. In de val geloopen. Dezer dagen werd door de politie te Utrecht de hand gelegd op een net jongmensch, een Duitschei', die op de Neude aan een agent een fiets aan bond, voorgevende dat het zijn eigen dom was en deze in zijn „vatterland, zooals hij zich in z'n gebroken Hol- landsch uitdrukte, gekocht had. Door den afrent werd 'n afspraakje gemaakt mét een rijwielhandelaar aldaar, die het jonge mensch eenige ©ogenblikken aan de praat hield, waarna de agent zich verwijderde doch even later met een inspecteur ver scheen, die na een onderhoud met den verdachte te hebben gehad hem met de „velo" naar de Ganzenmarkt rae- denam. DaaT gekomen werd hij spoedig tot bekentenis gebracht en deelde hij nie- d'e het wiel ontvreemd te hebben uit de gang van eene woning te Harder wijk, vanwaar hij naar Utrecht was ko men peddelen. Hij gaf voor te hebben willen dienst- nemen voor Incflië, kon echter niet worden aangenomen wegens het niet in orde zijn zijner papieren, en was uit geldvériegenheiid >tot deze daad gékomen. Nader verneemt men nog dat giste ren reeds vóór dien tijd een inspec teur uit Harderwijk van dfe vermissing had kennis gegeven en het signale ment van dén dader en fiets had ach tergelaten hetgeen echter niet offi ciéél bij de politie bekend was. Ook wordt nog gemeld dat de verdachte reeds geboeid ter confron tatie naar Harderwijk is overgebracht met medeneming van het rijwiel. Als 't waar ig I Het volgend© moet een milicien bij het le reg. vesting-aartillerie te Utrecht die bij de vaccinatie aan een buiten gewone operatie wérd onderworpen, overkomen zijn. Twee miliciens, een lange en een dikke, werden uitgezocht om een bij zondere operatie te ondergaan, be staande daarin, dat in plaats van de gewone prikjes, vier twee aan twee evenwijdige sneden op dén bovenarm werden aangebracht en de ruitvormi ge oppervlakte daartusschen ruw werd gemaakt en met smetstof behandeld. De operatie was vrijwel pijnloos maar na terugkeer van zijn Paasch- verlof werd een dér beidie miliciens ernstig ziek. Hij werd geheel machteloos naar 't hospitaal vervoerd viel bij dat ver voer, tengevolge d'er gebrekkige in richting van de brancard, flauw en log daar 18 dagen met koorts, waar van 4 dagen pl. m. 40 graden. De milicien heeft thass tot herstel van gezondheid acht dagen verlof. Altijd, als 't waar is. CU. C-). Stoomvaartberichten. Het stoomschip Koningin Regentes, van Batavia naar Amsterdam, vertrok 21 April van Port Said. Het stoomschip Prins Willem IV, vertrok 20 April van Paramaribo naar Amsterdam. Het stoomschip Prins Frederik Hen drik arriveerde 18 April van Amster dam te Paramaribo. JEgesTpLrs. Overzicht Effectenhandel. Het waren deze week weer de Ame rikaans che spoorwegen, die in hoofd zaak de aandacht van die beurs in be-, slag nainen en wel op een voor de hou ders dezer stukken bevredigende wijze. Belangrijk© koers verhef fingen over nagenoeg de geheele lijst kwamen voor en in het bijzonder voor Atchinson Topeka, Kansas City, Southern, Mis souri Kansas Texas en Southern Rail way. Aan de overzijde van de Oce aan schijnt met vernieuwden lust een laatste campagne te zijn begonnen. Moeilijk is bet te voorspellen of deze van eeuigjszins duurzamen aard zal zijn of weldra voor reactie zal moeten plaats maken. De hooge prijzen ge ven ruimschoots aanleiding tot voor zichtigheid, en deze opvatting deed de Amsterdamsche beurs besluiten in de laatste dagen veel van haar bezit te realiseeren. Vermoedelijk ook in verband hiermede kon de prijs van het geld zich in den loop der week la- g erstellen en blijft dtie thans tegen 3.5 ruim aangeboden. Als gewoonlijk bleven bleven de prijzen der Staatsfondsen vrijwel on- vearanderd. Van bankaandeelen onderscheidden zich die van de Banque Auxiliaire de la Bourse door een flinke verheffing, waartoe de gunstige inhoud van het jaarverslag meute werkte, volgens het welk deze instelling de kwade posten ongeveer heeft geliquideerd en uit de te behalen winsten een volgend jaar weder dividend zal kunnen worden uitgekeerd. Aandeelen Western Suikerraffina derij waren goed gevraagd en notee- ren eenige percenten hooger. De afdeeling der Mijnbouwmaat- schappijen gaat voort teleurstellingen op te leveren. Ditmaal waren het de a&nd. goudplacer „Gros", die een on behoorlijke tuimeling maakten. De gewone aandeelen daalden van 23 1/4 tot 8 de preferente van 86.5 tpt ca. 50 Mot enkele uitzonderingen gaat het lijstje van deze fondsen er thans droevig uitzien! Van het be loofde goud komt voorloopig in de beurzen der aandeelhouders niet veel .terecht. Burgerlijke Stand. Getrouwd: 22 April. G. Kalff en S. Lohr. Bevallen: 20 April. J. Burger—van Waard z. L. M. H. Laane—Nieuwenhuijs z., 21. J. c. Blomde Loor d. N. Dasberg van Coevorden, z. M. C. Hardebil—Bier steker z. M. Gille—van der Velden z. 22. M. van Andel—Timermans z. A. AgeJink de lieer z. Overleden: 21 April. G. A. Blok van Laer—Huidekoper 63 J., Wilhelminostr. 80. j. M. van der Dussen, 17 m. d. Bak- kerstr. 21. J. Wesselman, 28 m. z. Hage- straat. Faillissementen Uitgesproken: 's-Gravenbage, 18 ApriL Dirk Heenk. moÖenaar te Woubrugge. Rechter commissaris mr. R. A. H. M. Rorame; Roermond, 17 April. C. Panzel, han - delsreizigeo- te Roermond Rechter commissaris mr. Lemmens; Opgeheven: B. Jansen, koopman te Veghel. Geëindigd: J. W. de Bruyn (hande gedreven heb bende onder de firma H. A. Drieman.) G. S. van Zuylekom, winkelier in manufacturen te Dordrecht, F. Hendriks, loodgieter te Arnhem. Marktnieuws. Haarlem, 21 April 1902. Artikelen. Aang. Verk. Prijs Aardappeil-en 28 Hl. 2S HL f 1.502.00 Bloemkool 200 st 200 st. 10—25 ct. Sla 30 md. 30 md. 8—10 ct. Boerekool 30 md. 80 mkï. 0.300.35 Spinazie 520 md. 520 md. f 0.401.00 Purmerend, 22 April 1902. Aangevoerd 132 stapels kaas, f 29 per 60 KG.; 1326 KG. boter f 1.05-/ 1.15 peï KG.; Vee:415 runderen, vet vee 5568 ct per KG.; 11 paarden; 824 vette kalveren, 7085 ct. per KG.; 697 Nuchtere kalveren, f 10 —f 22; 140 vette Varkens, 45—51 cent per KG.; 58 magere idem, f 16—/ 30; 365 Biggen f 8—/ 13; 2925 schapen en lamme ren; Eelren 2.50—/ 8 per 100 stuks. Advertentiën. De Heer en Mevrouw A. C. LAANENieuwenhuijs, berichten het overladen van hun gisteren geboren Zooptjo. Haarlem, 21 April 1902. Voor de zoo vele blijken van vriendschap en belangstelling on dervonden bij het herdenken onzer 25-jarige Echtvereeniging betuigen wij onzen oprechten dank aan allen die hem ons tot een onvergetelijke hebben gemaakt. D. TOEPOEL en Echtgenoote. Haarlem, 22 April 1902. Een Heör 25 a 30 jaar, wenscht in kennis te komen met een jonge Dame van goeden huize .Br. met opgaaf van leeftijd en portret, lett, E. L. V., NOBELS' Adv.-Bureau, Nieuwe Gracht 27, Haarlem. Strikte geheimhouding verzekerd, Een lamilie, die zich met Mei a.s. te Haarlem komt vestigen, vraagt een fatsoenlijke Dienstbode P. G. Zich te vervoegen Donderdag 24 April a. s. des avonds tussehen 7 en 9 uur, aan't Hötel Funckler, Kruisstraat 8 te Haarlem. Een net Meisje voor Bediening der Melksalon, Groote Houtstraat 133. Brieven met getuigschriften en opgaaf van. tegenwoordisen werkkring aan CORN, van SGHIE ZONEN, Nassaustr. 22, Haarlem. met Mei a. s. een net R. K. DAG MEISJE, van 8 tot 51/* uuri niet beneden 16 jaar, ter assistentie van de Kinderjuffrouw. Vereisch- ten zijn: mazen, naaien, stoppen, en goed voor kinderen. Zonder goede getuigen onnoodig zich aan te melden. Loon 1.75. Zich te vervoegen: Kenaupark 24, 's avonds 89 uur.__ Gevraagd, depothouders, voor den verkoop van Limonade- Siropen, Limonades op kogeltles- schen. Bieren, Wijnen en Minerale Wateren. Brieven, onder No. 5039 aan het bureau van dit blad. gevraagd. F. J. ZANTVOORT, Botermarkt. kunnen direct geplaatst worden ter Stoomdrukkerij van »Haarl. Dagblad Zich te vervoegen: Z. Buiten- Spaarne No. 6.

Haarlem's Dagblad | 1902 | | pagina 3