NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD. Meestgelezen. Dagblad, in Haarlem en Omstreken. 19e Jaargang Donderdag 24 April 1902. No. 5773 HAARLEMS DAGBLAD ABONNEMENTSPRIJS: ADVERTENTIËN Voor Haarlem per 3 maandenƒ1.20 Van 1—5 regels 50 Ots.; iedere regel meer 10 Cts. Buiten liet Arrondissement Haarlem Voor de dorpen in den omtrek waar een Agent gevestigd is (kom der gemeente), de prijs der Advertentiën van 1 5 regels 0.75, elke regel meer 0.15, per 3 maanden1.30 Groote letters naar plaatsruimte. Bij Abonnement aanzienlijk rabat. Franco door bet geheele Rijk, per 3 maanden1.65 Reclames 30 Cent per regel. Afzonderlijke nummers0.02^ BureausGebouw Het Spaarne, Kampersingel 70, vlak bij de Turfmarkt. Geïllustreerd Zondagsblad, voor Haarlem, per 3 maanden 0.37J£ Telefoonnummer der Redactie 600. Telefoonnummer der Administratie 122. n J# de omstreken en franco per post 0.45 Intercommunale aansluiting. Uitgave der Vennootschap bourens Coster. Directeur: J. C. PEEREBOOM. Abonnementen en Advertentiën worden aangenomen door onze Agenten en door alle Boekhandelaren en Courantiers. Met uitzondering van bet Arrondissement Haarlem is bet uitsluitend recht tot plaatsing van Advertentiën Reclames betreffende Handel, Nijverheid en Geldwezen, opgedragen aan bet Algemeen Advertentie-Bureau A. DE LA MAR Azn. te Amsterdam. Dit blad verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen Hoofdagenten voor het Buitenland: Compagnie Générale de Publicitè Etrangère G. L. DAUBE 'Co. JOHN F. JONESSucc.} Parijs SB" Faubourg Montmartre, Dit nummer bestaat uit zes bladzijden. Haarlem's Dagblad van 24 April bevat o. a.: Eenige sprekende cijfers uit Zuid-Afrika, Interpellatie in de Belgische Kamer, De toestand der Koningin, Parlementaire Praat jes, Uit do Hofstad, Jonge held, Voor Vaderland en Koning. Officieele Berichten. O. Vrijstaat Januari 1901 28 12 Februari 37 25 Maart 86 33 April 102 53 Mei 218 117 O. Vr. en Transvaal Juni 822 323 Juli 1342 367 Augustus 2134 367 September 1938 443 October 2561 514 November 2200 533 December 1767 613 O. Vr„ Try. en Natal Jan. 1902 1049 756 Febr. 370 248 ,i Maart 240 162 BURGEMEESTER en WETHOU DERS van Haarlem, doen te weten, dat van heden, op alle, werkdagen, van des voormiddags 10 tot des namiddags 4 uur, tot 6 Mei e.k., 's namiddags ten 1 ure, ter gemeente-secretarie (7e Af deeling) ter visie is nedergelegdi, het ingekomen verzoekschrift met de bij lagen van G. P. J. Beccari, om ver gunning tot uitbreidingvan eene in richting voor machinale houtbewerking door gaskracht gedreven, in de per- ceelen aan de Bakenessergracht No. 21 en 23, door bijhouw en bijtrekking van het perceel No. 19 aldaar; 2o. van W. J. M. van Doorexnalen, te Z andvoort, om vergunning tot op richting van eene slachterij en roo- kerij in het peirceel aan de Nassau- iaan No. 28; 3o. van P. A. Kruijer, om vergun ning tot uitbreiding van eene smede rij in het perceel aan de Antoniestraat no. 2 en 2a, en van eene zeeppoeder- malerij in het perceel aan de Antonie straat no. 6, door plaatsing van een gasmotor van 3.5 paardekracht. 4o. van P. H. Baggerman, om ver gunning tolt uitbreiding van eene bierbottelarij in het perceel aan de Kleine Houtstraat No. 7, door plaat sing van een gasmotor van 2 paarden kracht; en dlat op den veertienden dlag na heden, zijnde 6 Mei e.k. en wel des na middags ten 1 ure, op het Raadhuis der gemeente de gelegenheid zal wor den gegeven, om ten overstaan van het Gemeentebestuur of een of meer zijner leden, bezwaren tegen bet op richten of uitbreiden dier Inr'ditingeu te brengen. Haarlem, 22 April 1902. Burg. en Weth. voornoemd^ DE HAAN HUGENHOLTZ, L. B. De Secretaris, PIJNACKER. Politiek Overzicht. Een paar sprekende cijfertjes uit Zuid- Afrika. Allereerst over de oorlogskosten. De „Westminster Gazette" maakt de volgende berekening van wat de oorlog Engeland gekost heeft: 1S99—1900: 23,217.000 pd. st.; 1900—1901: 05.120.000 pd. St.; 1901—1902: 71,037.000 pd. st.; 1902—1903 (begrooting): 63.700.000 pd. st„ totaal '223.074.000 pd. st. Bij die som moet nog gevoegd worden de leeningskosten gelijk 5,380.000 pd. st. zoodat de oorlog den 31en Maart 1903 (zonder aanvullingskredieten, die wel niet zullen uitblijven, denken wij) gekost zal hebben 228.454.000, d. i. f 2,741,418 000 of al aanzienlijk meer dan de Franscbe oorlogsschatting van vijf milliard fra> rs in 1871. Van die 228,454.000 zijn of worden, r.sar de berekening van de „Westminster Ga zette," 70.087,000 pd. st. uit belastia?en betaald. Het volgende is een officieele statistiek (de getallen voor Maart zijn slechts voor- loopig) van de sterfte in de concentra tiekampen (onder de blanke bevolking, voor zooveel wij kunnen nagaan) sedert de instelling van de kampen. De geheele bevolking der kampen bedroeg in Maart 111,508 blanken; de bevolking is (in de laatste maanden) maar weinig veran derd, daar de overbrenging van perso nen naar de kust gering is geweest. De eerste kolom geeft het aantal kinderen, de tweede het aantal volwassenen die overleden zijn. Totaal 14,914 4,706 De socialistische afgevaardigde Van Langendonck beschreef bij een interpel latie in de Belgische Kamer over de op stootjes te Leuven het voorgevallene als volgt: I-Iij (v. Langendonck) wilde de betoo ging afleiden naar het Volkshuis; dit ge lukte hem niet en de stoet trok naar de St. Antoniusplaats, die bewaakt werd door een compagnie van den burger wacht, onder luitenant Coene. De betoo- gers riepen: Leve het algemeen stem recht! Leve de burgerwacht! Toen gaf luitenant Coene bevel tot schieten. Er werd geen enkele' steen geworpen naar de wacht. Coene beweert dat, hij bij de keel gegre pen werd. Hoe kan een officier, die een degen in de hand heeft, zich aldus laten grijpen? Overigens, aangenomen dat hij bij de keel gegrepen werd, hij moest de mani- festeerders dan maar zoo dicht niet la ten naderen. (Uitroepen recht)s. In de Thienenschestraat waren de ma- nifesteerders nog kalmer. Zij bepaalden er zich toe te roepen: Leve het algemeen stemrecht! Leve de burgerwacht! De wacht werd hier aangevoerd door een liberaal, Frère, die onmiddellijk be vel gaf tot schieten; drie mannen wer den hier gedood. De verantwoordelijkheid voor de feiten valt op de bevelen, gegeven door gene raal Verstraete en door den kolonel, be velhebber van Leuven. De spreker eindigt met luitenants Coe ne en Frère te beschuldigen van moord en kolonel De Neeff van aanhitsing tot moord. Minister De Trooz zeide, niet te willen dat het land onder den indruk bleef van de valsche voorstellingen van Van Lan gendonck, en las de officieele verslagen voor. Eerst het verslag van kapitein Goux, behelzende dat in de Thienenschestraat de schildwachten door de betoogers wer den overrompeld. Toen liep een tamboer naar de betoogers, roepende: „Kom maar verder; ze zullen diet schieten." De burgerwacht zou overrompeld ge worden zijn, want luitenant Frère zag eene ware menschenzee op zijn detache ment afkomen. Eerst toen gaf hij bevel te laden en te schieten. Van der Velde: Dus werd er met geen steenen geworpen? De Trooz: Wacht maar; ik zal u nog andere stukken voorleggen. Spreker las het verslag voor van com mandant De Wit over het gebeurde met luitenant Coene op de Sint Antonius plaats. Commandant De Wit brengt hul de aan de houding van den luitenant. Vervolgens dat van De Coster, burge-, meester en radicaal senator. Deze meldt dat hij van Langendonck heeft kennis ge geven van zijn voornemen om de be dreigde huizen te doen bewaken. Op den avond van 18 April werden door eene bende overal ruiten ingeworpen. Onmiddellijk gaf de burgemeester een besluit uit tot verbod van samenscholin gen. Ook De Coster brengt hulde aan het gedrag van luitenant Coene, die de betoogers met welwillendheid tot kalmte aanzette. Zij antwoordden hem door met steenen te werpen. Toen de betoogers luitenant Frère na derden, snelde deze hen tegemoet, lien smeekende niet verder te komen. Een hunner wierp met een steen, daarop com mandeerde de luitenant vuur. Van Langendonck zeide nog dat men geschoten had zonder sommaties. Er ontstond vervolgens een lang en he vig incident tusschen Terwagne, Segers en Delbeke ,en de voorzitter was genood zaakt, de zitting te schorsen. Buitenlandsch Nieuws. Een zware slag. Men herinnert zich de eerste drijf jacht tegen de la Reij, in de tweede helft van Maart, toen Walter Kitchener met zijn colonnes 179 gevangenen maakte en een dier colonnes, onder kolonel Kekewich, vijf kanonnen ver meesterde. Dat heette een geduchte slag voor het prestige van dte la Reij! En alleen bij toeval wist êen groot commando door een opening in de linie van En ge-lach© troepen te ontsnappen. Maar wat blijkt nu uit e/en brief van den oorlogscorrespondent der Stan dard"? Hij beschrijft hoe de Boeren door de op cm ruimte tusschen Kitchener en Rochfort ontsnapten., al verloren zij daarbij 179 man, maar, zoo vervolgde hij, zjj namen ongeveer 200 van onze mannen, wier paarden onder den isnellen marscli bezweken waren die dus verspreid over het veld ach tergebleven waren, gevangen. De 200 ongelukkigen werden uitgekleed, en nog Donderdag (27 Maart, vier dagen later kwamen er Klerksdorp binnen". Aldus, de zware slag, de la Reij toe gebracht, bestond hierin, dat er 179 Boeren (hoeveel non-combattanten?) en 200 man Engelsche troepen gevan gen zijn genomen. Het vonnissen van rebellen in de Kaapkolonie gaat maar voort. Reuter seindle den 19en uit Aliwal Noord, dat twaalf rebellen, gewapend in Barkly-Oost gevangen genomen, veroordeeld zijn: zes tot den kogel, veranderd in levenslange gevangenis straf ;twee tot, vijftien jaar, veranderd in gevangenisstraf tot het einde van d!en oorlog (die heeren te Aliwal Noord schijnen niet te hard aan het welslagen der vredesonderhandelingen te geloo- ven! Of is het Lord Kitchener, die de straffen verandert? Nu, die kan 't we ten wat er van dat spoedig einde is); een tot twintig en een tot vijftien jaar gevangenis, welke straf gehandhaafd is; een tot twintig jaar, verminderd tot vijf, en een tot drie jaar, vermin derd tot een, met 100 p. st. boete. Dat zijn vonnissen van den krijgs raad. Het hoogverraadshof te Aliwal Noord veroordeelde nog acht rebellen tot straffen, loopende van zes maanden gevangenis met 150 p. st. boete tot 18 maanden met 500 p. st. boete. Men kan zien dat dit een Kaapsche loyale rechtbank is, die ook voor de inkom sten der kolonie zorgt en tevens voor de verarming van d:e Afrikaanders. gen. Deze sluwe jongelieden wisten zich, onder leiding van dien secretaris van het consulaat (eeai Israëliet uit Konstantinopel in te dringen in de kringen van de Jong-Turken, en van daar uit zonden zij tegen goede beta ling allerlei inlichtingen aan hun aan- voerder. Zij stonden voorniets. Toen de Pressensé uit Parijs hier een voor dracht kwam houden over de gruwel daden van den Sultan in Armenië, stelden zij een adres van hulde aan den Sultan op, waarop zij vele hand- teelcentngen van Grieken wisten te verzamelen. Gelukkig kwam een Jong- Turk achter heel dit optreden, en ver telde alles in die Genèvois. Algemeen© Berichten. President Kruger deed den Berlijn- schen magistraat 500 M. toekomen voor de slachtoffers van de wolkbreuk op 14 dezer. De gift werd den Ober- bürgemeister Zondag toegezonden door dr. Leijds. De Daily Chronicle" verneemt uit New-York dat het rapport van kolo nel Crowder aan president Roosevelt, over het Engelsche kamp te Chalmette, in de nabijheid van New-Orleans, meldt ,dat Engelsche officieren, hoe wel niet in uniform gekleed, militai ren dienst deden, paarden, muilezels en voorraden kochten. Dit is volgens kolonel Crowder schending der neutra liteit. Engeland hoeft ook die wervings-wet. ten geschonden, door ïn Amerika troepen aan te werven. Een hevige brand brak in Barbican Street te Londen bij het hoofdpost kantoor uit. Ongeveer 20 huizen, die de kantoorlokalen bevatten van een vijftigtal firma's, hebben door het vuur of door het water schade geleden. Er waren veertig spuiten gedurende drie uur noodig om de vimmen meester te worden. De Engelsche avondbladen ontvingen bericht uit Cairo, dat de Engelsche troepen in gereedheid worden gehou den om naar Soedan te vertrekken, waar onlusten dreigen. Het bericht, dat de Engelsche troe pen gereed -worden gehouden om naar Soedan te trekken, wordt echter van andere zijde tegengesproken. Van andere zijde wordt dit echter aanspraak em sing toen, toegejuicht, weer heen. President Roosevelt heeft het ver slag van Crowder over het vermeende kamp te Chalmette ïn den kabinets raad overgelegd. Ofschoon het nog onvolledig is, is president Roosevelt, naar uitgelekt is, uit hetgeen hij er van gezien heeft tot het besluit geko men, dat er niet genoeg van een schen ding van de onzijdigheid gebleken te, zoodat er geen aanleiding bestaat om tusscbenbeide te komen Sta ds ni euws Gelogen. In de „Times" van 25 Januari kwam een beschrijviug voor van het nemen van een konvooi dtoor Boeren bij Koks- kraal in die Kerstweek van 1901, ont leend aan den brief van een Engelsch soldaat. Daarin stond dat de Boeren tegen de Kaffers barbaarsch wreed waren geweest. „Een vriend van het recht" schrijft nu aan de „Times": „Als iemand die er bij geweest te, wensch ik tegen te spreken dat de Boeren Kaffers in koelen bloede dood geschoten hebben en wat die soldaat ovea* het x-oasteren schrijft. De colon ne verloor dien dag vier Kaffers, die allen doodgeschoten werden bij een poging tot ontvluchten. Negentien werden er ongewapend door generaal Nieuwhoudt gevangen genomen en la ter ongedeerd in onze liniën terugge zonden". Jong Turken in Zwitserland. Uit Genève wordt geschreven aan „Der Bund": Onder de 60,000 vreemdelingen, die hier wonen, zijn ongeveer 100 Turk- isclve onderdanen. Omdat de Sultan vernomen had, dat d'e liberale Jong- Turken hier ook werken om te helpen de afschuwelijke toestanden in hun land te verbeteren, zond hij een ver tegenwoordiger hierheen, die zich van een korps spionnen voorzag, allen Franschen; maar dezen deden hun speurwerk slecht. Zij hadden in op dracht, de Jong-Turken, onder wie zich ook na-familieleden van Abdul 'Hamid V bevinden, te bewaken en naar Konstantinopel te lokken. Toen dat d'en Franschen speurders mislukte, "•••den dezen door Grieken vervan Haarlem 23 April 1902 In de op 22 April 1902, on- der leiding van den voorzitter, mr. A. A. van der Mersch gehouden vergade ring van aandeelhouders in de „In- dustriebank" te Haarlem, werden de balans en de winst- en verlies-reke- ning over 1901 goedgekeurd. Uit het jaarverslag bleek, dat deze jonge instelling goed gewerkt heeft en aan cle gunstige Varwlachtingen in alle opzichten heeft beantwoord. Sedert den dag der oprichting, den 15 April 1901 tot aan 31 December d. a.v. werd een netto winst gemaakt van f 11.926.35.5. Op voorstel van den Raad van Beheer werd besloten van deze winst af te schrijven al de op richtingskosten ad f 1113.26.5 benevens f 813.09 van de rekening meubilair; hoewel uit het resteerende nadat daar van 10% voor het reservefonds is af gezonderd aan do aandeelhouders een dividend van 3.21 over 8.5 maand gelijk staande met ongeveer 4.53 over twaalf maanden zou kunnen wor- den uitgekeerd, werd het dividend vastgesteld op 3 of f 30 per aandeel terwijl het overige op nieuwe x*ekening werd geplaatst. Het voor de opx'ichtershewijzen be schikbaar bedrag werd gereserveerd. De Raad van Beheer werd gemach tigd zoo noodig over te gaan tot de uitgifte van de tweede serie van het aandeelenkapïtaal. In den Raad van Beheer kwam geen verandering. Schalk Burger is met Steijn en la Reij uit Pretoria medegekomen on met hen naar de commando's gegaan. De verlieslijst geeft op, dat er den 20en bij Ficksburg 2 officieren en 3 minderen gesneuveld en 3 officieren en 19 minderen gewoxxd' zijn. Het Engelsche Lagerhuis heeft het voorstel om graanrechten te heffen met 283 tegen 197 stemmen goedgekeurd. Vercruijsse, in den Belgischen Se naat sprekende over de onderhande lingen betreffende de handelsverdra gen, toont zich een warm voorstander van het stelsel van wederkeeri'gheid«, toegepast op ruime schaal en zonder te beknibbelen. Defavereau, minister van buiten landse he zaken, beveelt de onderhan delaars aan het vrijhandelstelsel als eenigen grondslag hij het sluiten der verdragen te laten gelden; hij ver klaart zich ïxiet te kunnen vereenigen met het stelsel van weder keer i ghei d: dat aan de nijverheid en den land bouw van België een doodëlijken slag zou toebrengen. De Zwitsersche Bond3verg. heeft kennis genonxeix van de boodschap van den Bondsraad betreffende het diplomatie ke voorval tusschen Zwitserland en Italië en de houding van den Bonds raad goedgekeurd'. Het invoerrecht op graaxx en meel doet zich al in d'en broodprijs gevoe len. Do bakkers te Liverpool en Bir kenhead hebben bekend gemaakt, dat de vierpondsbrooden van Maandag af een stuiver duurdter zullen wezen; de bakkers van Sulham en Peckham heb ben den prijs van het brood verleden week al verhoogd, en Dinsdag kwamen 23 af deelingen te Londen van de mees- ter-bakkersvereeniging bijeen om te be raden, wat hun te doen etaat. Verhoo ging van den broodprijs zal er wel liet. gevolg van wezen. De paus, die F ranse lie en Belgische pelgrims ontvangen heeft, zag er bij die gelegenheid! wat vermoeid maar toch goed uit. Hij dankte kardinaal Mathieu met enkele woorden voor zijn Op de hondententoonstelling te Amsterdam, behaalde de Duitsche dog „Cesar van Haarlem", van den heer J. Wiemer, den lsten prijs in de Jeugd- klasse en den 3en prijs in de Nïeuwe- lings-klasse. Voorwaar eene mooie on derscheiding Bij vonnis van de arrondisse- ments-rechtbank alhier, d.d. 22 April 1902, zijn iu staat van faillissement ver klaard Ivo Verbeek, bouwman, wonen de te Haarlemmermeer. Willem van der Bent, huisschilder en winkelier, wonende te Haarlem. In beide faillissementen is rechter-com- missaris jhr. mr. R. de Marees van Swin- deren. Aan den heer E. A. vo.n Saher, directeur van het Museum en de School voor Kunstnijverheid te Haarlem, werd in verband met zijnen werkkring, betref fende de Hindoemonumenten op midden Java voor de Wereldtentoonstelling te Pa rijs, de souden medaille toegekend. in verzet gekomen, en vorderde hel O. M. bevestiging van het bovenga- noexndio vonnis. Overtreding drankwjet. Aan J. Hulsbergen was ten laste ge legd dat hij in Maart 1902 in zijn bien huis aan de Ostadesbraat aan 2 perso nen sterken drank had toegediend. Beklaagde ontkende dit; terwijl ook de getuigen niet met zekerheid kon den verklaren, dat beklaagde hun getapt had. Deswege vorderde heb O. M. vrij spraak. Uit de Omstreken. Bloemendaal. Vergadering van den Raad dier ge. meonte Bloemendaal op Donderdag den 24exx April 1902, dos namiddags tem half 8 ure. Punten van behandeling: 1. Verdere behandeling der door B. en W. inzake de waterleiding gedane voorstellen. 2. Kohier hondenbelasting. 3. Beharding van dien weg naar liet voor vuïlnisbergplaats bestemde ten- rein. 4. Ad'res van J. H. Krul, om een stukje gemeentegrond in erfpacht te bekomen met recht van opstal. 5. Overtredingen inzake het bouwen binnexii 8 M. van openbare wegen. 6. Gratificatie aan politie-beambtec voor het aanhouden van dieven. 7. Mededeelingen en ingekomen stuk ken Heemstede. De openbare aanbesteding van het een jarig onderhoud der gemeentewerken, zal plaats hebben op Zaterdag 3 Mei a.s. des middags 12 uur ten Raadhulze. Zandvoort De kohieren nos. 1 en 2 der personeels belasting voor het dienstjaar 1902, invor. derbaar verklaard op den 19en April j.L, zijn aan den Rijks-ontvanger ter invor dering ter hand gesteld. Binne nland. De toestand der Koningin. Kantongerecht. Zitting van Woensdag 23 April 1902. S t r a a t sc lie n dj rij. Wanneer men zoo wekelijks de zittingen van liet Kantongerecht volgt, dan kan men eens nagaan hoe brutaal en ondeu gend Haarlem's jeugd te werk gaat. Geen zitting gaat. voorbij of men kan jongens zien, nog te klie-in om goed over de ballustrade van liet bankje der be klaagden heen te kijken, zoodat zij dan ook steeds op die plaats voor de getuigen moeten komen, die zich heb ben te verantwoorden wegens erger lijke baldadigheid. Het aantal steenen werpers en ruitenbrekers spande he denmorgen den kroon; dan had men nog een tweetal dat getracht had met een draad garen een hoed' eens voor bijgangers af te werpen etc. In al deze zaakjes vorderde liet O. M. geldboeten van 1 en f 2. IIaz axid-spel. David Vetli te Amsterdam was veroordtieldi wegens het geven van gelegenheid tot uitoefe ning van het hazard-spel (het bekende «pel mei' de 3 kaarten) aan de Man padslaan te Heemstede op 21 Augus tus 1. I. tot f 15 boete sub. 7 dagen h. Thans was beklaagde van dit vonnis Bulletin van Dinsdagmiddag. In den toestand van H. M. is een lichte verbetering merkbaar, zich openbarende door daling van de mor- gentemperatuur. Bewustzijn volkomen ongestood. Algemeene toestand bevredigend. Prof. Rosenstein. di*. Roessingh. L. Pot, Te 's-Gravenliage wordt een spoedig hervatten van den gewonen loop det staatszaken verw/ocht, natuurlijk in den eersten tijd beperkt tot het hoogst noodige. Naar men verneemt Is die verple ging van de Koningin toevertrouwd aan eene zuster van het Ilopital Wal- lon te Leiden. De zuster uit het I-Iaag- scho Diaconessenhuis. die bij de laat ste gelegenheid haar goede zorgen aan H. M. had besteed en die ook ditmaal weder was ontboden, is. zooals wij tot ons leedwezen hooren, zelve ziek. zoodat in de dringende behoefte aan verpleging onmiddellijk door profes sor Rosenstein moest worden voorzieD Van het Loo wordt nog gemeld: Hoewei in de ziekte der Koningin, thans blijkbaar eene gunstige wen ding is gekomen, zal het herstel toch waarschijnlijk nog langen tijd vorde ren. In de voedsel opname is geen veran dering gekomen. De officieele bulletins zullen voor eerst nog wel voortgezet worden. Van het Loo wordt nog gemeld van Dinsdagavond): De Prins is na het consult der ge- neesheeren nog uitgereden. Prof. Rosenstein liad het voornemen Dinsdagavond 8.12 naar Leiden terug te keereu. Met blijdschap zal wordfen verno men, dat de gezondheid!«van H. M. de Koningin-Moeder, ondanks de inspan ning en onrust der laatste dagen, niets te wenschen laat. Twee ambtenaren van het telegraaf-

Haarlem's Dagblad | 1902 | | pagina 1