Premie-Prentbriefkaarten. NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD. Ka 23 W JSK. Meestgelezen Dagblad, in Haarlem en Omstreken. VIJFTIEN CENTS voor 6611 Stel van Zeven fraaie Prentbriefkaarfen 19e Jaargang. Woensdag 30 April 1902, No. 5777 DAQBLA ABONNEMENTSPRIJS Toor Haarlem per 3 maanden1.20 Voor de dorpen in den omtrek waar een Agent gevestigd is (kom der gemeente), per 3 maanden1-30 Franco door het geheele Rijk, per 3 maanden1.65 Afzonderlijke nummers0.02% Geïllustreerd Zondagsblad, voor Haarlem, per 3 maanden0.37% de omstreken en franco per poBt0.45 ADVERTENTIËN Van 15 regels 50 Ots.; iedere regel meer 10 Cta. Buiten het Arrondissement Haarlem is de prijs der Advertentiën van 15 regels 0.75, elke regel meer 0.15. Grooto letters naar plaatsruimte. Bij Abonnement aanzienlijk rabat. Reclames 30 Cent per regel. Bureaux: Gebouw Het Spaame, Kampersingel 70, vlak bij de Tnrfmarkt. Telefoonnummer der Redactie 600. Telefoonnummer dor Administratie 123* Intercommunale aansluiting. Uitgave der Vennootschap Lourens Coster. Directeur: J. C. PEEREBOOM. Abonnementen en Advertentiën worden aangenomen door onze Agenten en door alle Boekhandelaren en Courantiera. Met uitzondering van het Arrondissement Haarlem is het uitsluitend recht tot plaatsing van Advertentiën. en Reclames betreffende Handel, Nijverheid en Geldwezen, opgedragen aan het Algemeen Advertentie-Bureau A. DE LA MAR Azn. te Amsterdam. Dit blad verschijnt dagelijks» behalve op Zon- en Feestdagen, Hoofdagenten voor het Buitenland: Compagnie Générale de Publicité Etrangère G. L. DAUBE Co. JOHN F. JONESSucc., Parijs 31K« Faubourg Montmartre. Wij hebben naar eigen photographieën een zevental zeer fraaie Prentbriefkaart n laten vervaardigen en bieden die aan onze Geabon neerde» aan voor het luttele bedrag van die zeven stuks, te zamen in Enveloppe. Zij zijn op fiaai cartcn in blauw gedrukt en stellen voor: 1. de Groote Markt. 2. Het Spaarne. 3. Spaarne met de Grooté Kerk. 4. de Dr« el. 5. de Hertenkamp (sneeuwgezicht). 6. de Haarlemmer Mout. 7. de Haarlemmei Hout. AkQ"Cl<r ijke nummers word-n niet afgeleverd. Geab mnierden in Haarlem kunDen de zeven kaarten aan ons Bureau Z.li. Spaarne No. 6 afhalen, tegen betaling \an 15 ets. per stel en inleveiinü van ondei staarrden Bon. Aanvragen van buiten Haarlem moeten vergezeld gaan van een postwissel van 25 cis. (10 ets. voor port en expeditie). in Enveloppe a 15 Cts. als Premie voor de Gea >onneerden op HAARLEM'S DAGBLAD. Baarlen 'f Dagliltd tan30 April bevat o. e.: De verkiezingen in Frankrijk. Zwitserland en Italië, Van Zuid- Afrika, Parlementaire Praatjes, Lichting 18M5. Politiek Overzicht. Dinsdag den 24en, zoo meldt een te legram. hielden de la Reij's comman do's bijeenkom st en om over den vrede te beraad.slagen, 011 Donderdag kwa.m de la Reij met ©enige volgelingen in Klerksdorp. Heeft hij toen al het antwoord van de burgers o pde vredesvoorwaarden yan Engeland naar Pretoria overgeseind of aan een Engelschen koerier mede gegeven? Dan weet de regeering te Londen nu reeds wat de Boeren, of althans een deel hunner, nu over de vrodiesvoorwaard'en denken. Zoo kun nen ook Reitz en Meijer al iets ge meld hebben. Opmerkelijk, dat er den 24en, den dag waarop de vredesbijeenkomsten onder d'e la Reij's commando gehouden heeten te zijn. te of bij Klerksdorp een Engelsch officier van gezondheid ge wond is. Het is waar. dat. Lord Kit chener. naar d'e berichten luiden, al leen beloofd heeft op d'e daartoe vast gestelde dagen de bijeengekomen bur gers niet aan te vallen, zoodat bij wel de commando's naar die bijeenkom sten heen trekkende of er vandaan ko mende mag aanvallen. Maar een won derlijke man iet zou dat wezen! Hoe vurig men in Engeland naar den vrede verlangt, kan weer blijken uit het volgendie grappige verhaal. De Dunvegan Castle, op weg van Kaap stad naar Engeland, ontmoette kort voor Madeira een stoo-mscbip. dat sein de: Vrede afgekondigd. Plotseling een geweldige uitbarsting van geestdrift ondier die reizigers aan boord van de Dunvegan Castle. God save the King. Rule Brittannia en andere va derlandslievende liedieren werden ge zongen. Aan tafel een toost van den kapitein op het ..roemrijke nieuws." De champagne stroomde. Verzen wer den gedacht, gedrukt en rondgedeeld. Het was al boter tot den boom. Te Madeira hoorde men hoe 't er mee stond! Men zegt dat. wegens den onrustba renden blnnenlandschen toestand, de Czaar en de Czarina hun voornemen om een reis naar Moskou te maken, met Pa- schen, opgegeven hebben. De nihilisten blijven hun terrorisme uitoefenen door dreigbrieven te zenden aan tal van hooggeplaatste personen. Uit Petersburg komt nog het volgende, eenigszins fantastisch klinkende bericht. Het onderzoek naar aanleiding van den moord op minister Sipjagin heeft ge leid tot de ontdekking van verscheiden medeplichtigen van Balmatsjef, die ook gearresteerd zijn. Onder hen bevond zich een Israëliet, met wiens dochter Balmatsjef in het huwelijk zou tredeu. Toen de moordenaar deze inhechtenisne ming vernam, trachtte hij vergif in te ne men dat hij tot dusver had weten te ver bergen. maar men nam het hem af. Dat incident heeft, zoo voegt de berichtge ver er bij, Falmatsjef's standvastigheid sterk aan ie+ wankelen gebracht. De „Times" verneemt uit M-.ükou: Men kan bezwaarlijk de beroering die onder de arbeidersbevolking in Midden- Rusland heerscht, overdrijven. De on rustbarende uitbreiding die de oproeri- 'ge beweging heeft ondergaan, vormt het eenige onderwerp van gesprek in alle maatschappelijke klassen maar vooral onder de belanghebbenden bij handelen nijverheid. Men hoort iederen dag van nieuwe werkstakingen en nieuwe onge regeldheden. Op verscheiden plaatsen nemen de werklieden openlijk een dreigende hou ding aan tegenover de patroons, in scher pe tegenstelling met de onderworpen heid die zij nog kort geleden in acht na men. Te Frankrijk hebben de algemeens verkiezingen nlaats gehad voor cte nieuwe Kamer. Van een volledigen uitslag kan nog geen sprake zijn, daar nog niet. uit alle districten be richten zijn ontvangen en tal van herstemmingen nog moeten volgen Men mag zeggen dat de verkiezing een regieeringsoverwinning beteekenL De aigemeene verwachting was wei nig anders. Er waren drie groote groepen in de oude Kamer, van wie men bij d/e ver kiezingen kon aannemen, dat zij hare krachten onderling zouden meten: ten eerste d)e rechterzijde, bestaande uit de voorstanders van den staatsgroep, j de lieden van den Vaderlandsbond. de royalisten, imperialisten, en de cleri cal an.. Ten tweede het Centrum of de Méltnegroep, waarvan de leider nog steeds ziin troepen ter overwin ning hoopte te leiden, achter zijn ver schoten vaan; en eindelijk de linker zijde. die vooruitstrevende republikei nen. dé socialisten en radïcauen, due, met uitzondering van eenige onparle mentaire socialisten, den sterken re- geerings-aanhang vormden. In de vorige Kamer heette de meer derheid d'er Regeering honderd man sterk te zijn evenwel was dit vaak een meerderheid op papier. Zoo dik wijls bleek zij bij gewichtige stem mingen inderdaad slechts 50 of 60 stemmen te bedragen. Maar de kern voor een regeeringsm e er dorheid in de Kamer bestond en blijkbaar was ook het land hiermede ingenomen. Het buitenland, dat in zulke zaken dikwijls een beteren kijk op den toe stand heeft, verwacht dat. de regee- ringismeerd erheid in de nieuwe Kamer eerder grooter zal worden. De verkiezingscijfers voor Parijs geven gekozen: 2 ministerieelen; 16 anti-ministerieeien10 herstemmingen schijnen gunstig voor die ministeriee len en 12 voor de anti-ministerieeien. De aigemeene statistiek vanwege het ministerie te 4 25 's morgens meldt: 437 resultaten zijn bekend, 171 ministe rieelen zijn gekozen, 78 herstemmin gen zijn in hun voordeel; 124 anti- ministéfieeJm zijn gekozen en 19 her- mi nisterieelen zijn gekozen en 19 her herstemmingen zijn twijfelachtig. Onder de verkozenen komen voor minister Cail- laux, Doumer, oud-gouverneur van Indo- China, Méline, Cassagnac, minister De- crais, Ribot, Deschanel, Cochery, Jau- rès, Poincaré, Pelletan, Mougeot, De- mun, Bourgeois, Lamendin, Barthou. Krantz,, Boucher, Basly. In herstemming komen: minister Leygues, Pressensé, Reinach, Delcassé. De anti-semieten hebben dus een groote nederlaag geleden. Talrijke vechtpartijtjes hadden 's avonds te Parijs plaats, die de tusschenkomst der politie noodig maakten; verscheidene personen werden aangehouden. De regeeringsbladen verheugen zich te zien, dat de reusachtige inspanning van de veveenigde reactionnairen niets heeft opgeleverd, omdat, indien de po litieke toestand zich wijzigde, het ten hunne nadeele is. terwijl hun leiders Drumont. Pion, Humbert en Casasgnac? niet herkozen zijn. De Maandagochtend hekend geworden resultaten over het geheele land, luiden: gekozen 45 conservatieven, 38 nationa listen. 69 anti-ministrieele republikeinen. 66 republikeinsche ministrieelen, 69 ra- dcalen, 38 radicaux-socialisten, 23 soci alisten. en 3 socialistische Guedisten. Er zijn 153 herstemmingen. De conservatieven winnen 2 zetels en verliezen er 2: de nationalisten winnen 12 zetels en verliezen er 6: de anti-minis- terieele republikeinen winnen 19 zetels en verliezen 16: de ministerieele republi keinen winnen 7 en verliezen 8 zetels, de radicalen winnen 12 en verliezen 11. de radicaux-socialisten winnen 1 en ver liezen 4: de socialisten winnen 2 en ver- j liezen 4. Volgens de statistiek van den minister van binnenlandsche zaken zijn van de 566 bekend geworden resultaten gekozen 242 ministerieelen. waarvan 87 republi keinen, 40 radicaal-socialisten. 94 radi calen. 21 socialisten: en gekozén 151 an- ti-ministerieëlen. waarvan 30 nationalis ten. 57 republikeinen, 2 socialisten en 64 conservatieven. Er moeten 171 herstemmingen plaats hebben. Onder de geslagen en behoort Cassagnac Labori komt in herstemming Van de 154 herstemmingen schijnen 110 ten gun ste der ministerieelen en 44 voor de an ti-ministerieeien. Havas geeft de volgende statistiek van den geheelen uit slag der verkie zingen. Gekozen zijn: 47 conservatie ven. 92 nationalisten, 81 anti-minis- terieele republikeinen, 81 ministerieel© republiekeinen, 86 radicalen. 49 rad! ca^l-sooialiisten, 24 socialisten. Er moeten 177 herstemmingen plaats hebben. De republikeinen verliezen 13 ze tels en winnen 13 zetels; de radicalen ve-liezen 13 zetels en winnen 12 ze tels; de socialisten verliezen 4 zetels en winnen er 2; die radicaal-socialis ten winnen 5 zetels en verliezen er 5, de anti-lministerieele ïjepublikeinen winnen 10 zetels en verliezen er 23; de nationalisten verliezen 7 zetels en winnen er 14; de conservatieven ver kregen 3 zetels en winnen er 3. Volgens de statistiek van het minis terie zijn gekozen 242 ministeriëelen en 163 anli-minitserieelen. Volgens de mededeelingen van het ministerie schijnen 125 herstemmin gen zeker gunstig te zijn voor de mi nisterieelen, 12 voor de anti-ministeri eeien en zijn 38 uitslagen van de her stemmingen twijfelachtig. Van 4 dis tricten is de uitslag nog niet ontvan gen. Buiteiïïandsch Nieuws. Uit Zuid-Afrika, De „Daily Telegraph" verneemt uit Johannesburg, dal De la Reij's comman do's Dinsdag bijeenkomsten hielden ten einde de hangende aangelegenheden te bespreken. De la Reij kwam Donderdag te Klerksdorp aan met eenige leden van zijn staf. Lukas Meijer, Kroch en Van Velden kwamen te Balmoral aan en vertrokken denzelfden dag per gewonen trein naar Middelburg en Belfast om daar verdere bijeenkomsten met de burgers te beleg gen. De „Morning Post" zegt, dat niets be kend is over den waarschijnlijken uit slag der vredesonderhandelingen. Een telegram van lord Kitchener uit Pretoria van Maandag meldt, dat sedert 21 April 25 Boeren gedood en 78 gevan gen genomen zijn; 25 Boeren legden de wapens neer. In het westen der Kaapkolonie zijn versterkingen aangekomen. De colonnes, die in het noordwesten van den Oranje- Vrijstaat opereeren, traden met succes op tegen Badenhorst. In het oosten en westen van Transvaal vegen de colonnes het land schoon. Zwitserland en Tt.alïS. Het Zwiteersch-Italiaansche diplo matieke incident is nu zoowel in dien Zwitserschen Federalen Raad als in die Itaiiaansche Kamer behandeld. En in beide staatslichamen heeft men zonder eenig voorbehoud de houdin gen. gedragingen cn uitlatingen der betrokken personen, van den Zwitser schen vice-president aan den eenon kant. en den Italiaanschen gezant Sil- vestrelli aan den andere, goedgekeurd. Op den smallen diplomatieken boont- stronk staan beide bokken dus nog met de koppen tegen elkaar. In de rapporten, die in den Zwitser schen National en Raad en Bondsraad zijn uitgebracht door den rapporteur der daarmee belaste commissies, treft de zeer hoffelijke toon,, tegenover Itav lië aangeslagen. Na een woord van hulde to hebben gebracht aan de na. gedachtenis van Koning Humbert, werd' de hoop uitgesproken, dat de vriendschappelijke verstandhouding spoedig geheel hervat zou worden en deze niét te lijden zou gehad hebben door het afbreken er van gedurende eenigen tijd; terwijl ook uiting werd gegeven aan de verwachting, dat bei de regeeringen in de naaste toekomst een bevredigende oplossing van het hangend geschil zouden weten te vin den. Maar over het incident zelf sprekend!, toont de Zwitsersche rapporteur het goed recht aan van het door Zwitser land ingenomen standpunt. In het Itaiiaansche parlement heeft de minister van buitenlandse he zaken het incident toegelicht en ook de minister heeft volgehouden, dut Italië volstrekt geen verantwoordelijkheid in dit conflict droeg en dat het zich niets te verwijten had. De gezant had niete anders gedaan dan een zich voordoen de gelegenheid' aangrijpen de arti kelen over wijlen koning Humbert in het blad „Réveil" verschenen om zijn klachten te berde te brengen over het anarchistisch gevaar dat dit bladi opleverde. Dit zou alleen de bedoe. ling van den gezant zijn geweest, en volgens hem kon de Italiaaèsche mi nister van buitenlandsche zaken geen vervolging doen instellen tegen één artikel van het geïncrimineerde blad). Zoodat hieruit zou volgen, dat het ge heele incident slechts berust op een misverstand, zooals reeds meer be-„ weerd is. En daar ook minister Prinetti ten slotte de wenschelijkheid uitsprak, dat het geschil op eervolle en bevre digende wijze zou worden bijgelegd schijnt het wel. dat het incident zijn langssten tijd van bestaan heeft gehad1. Aigemeene Berichten* Het maandverslag van Lord Kitche ner. over Februari, bevat weinig of geen nieuws. Over de Majoeba-drijf jacht sprekende, zegt hij." dat de 650 man die zich onder commandant Tru- ter aan Rawlinson overgaven de meerderheid van de gevangenen uit maakten. Den 22en is de Sicilia van Kaapstad naa.r Engeland vertokken met onge veer 950 man. zijnde afgeloste militie en vrijwilligers-compagnieên met oog eenige officieren, doktoren, een paar ziekenverpleegsters enz. Een inzender in de „Daily News" vertelt, iets over het vechten in de Kaapkolonie. Een luitenant, die daar te velde staat, schreef aan zijn vader, dat in zeker gevecht het front der Boeren 6.5 K.M. lang en dat hij drie uur onder vuur was. In een vorig ge vecht tegen Malan had hij verscheiden dooden. veertien gewonden en zeven gevangenen verloren, en nog vele paarden bovendien. „Niets daarvan Leeft in de kranten gestaan". De vader van dien luitenant, hoewel een partij genoot van de tegenwoordige Engel- sche regeeraie. zeide tot den inzender, dat het doodschieten van Scheepers hem bijna tot een Pro-Boer had ge maakt. ..Uit de getuigenissen blijkt, dat liet een moord \va- en niets an- BVutll* ton* Naar het Duitsck van CLARA VIEBIG. Beste Lena! Lena, hoor je mie niet! Wat wo-u je? Lena, het spijt me zoo, ïk vuid het zoo ellendig, ik smeek je...... Weet Amalia dat je lner bent/ viel ze hem in de rede. N—een! Het „neen" klonk aar zelend. Toen zweeg zij. Nog eenigen tijd' bleef Langen op het portaal, toen hoorde Lena zijne schrei den langzaam verdwijnen, naar bene den En zij was allen op haar kamer, alléén met haar toorn en droefheid. Zij sliep dien nacht weinig. Altijd weer zag zij dat tooneel daar beneden voor zich afspelen, en het bloed steeg haai* telkens verwarmend naar de sla pen, alis zij dacht aan den smaad, haar door haar schoonzuster aange daan. en hoe haar broer niet tu.s- schenbaidte had durven komen. Hij zit onder den pantoffel, dacht zij tel kens. Heel stil was het nog in huis. toen zij reeds op was. en haar weinige ba gage pakte. De zon stond nog heel laag en vergulde die daklijisten met gouden gloed. Stil ging zij naar be neden. waar de meidien verbaasd op keken. ..Zeg mijnheer, diat ik hem niet wilde lastig vallen, en dus zou vroeg moge1::k naar den trein ben gegaan. Ik zal aan het station wel wat ontbijten". Meteen was zij al buiten, terwijl de dienstboden haar verbaasd na.keken. Hè, dat verruimde weg te zijn uit de drukkende atmosfeer van die vrcrnw daar. ..Arme jongen", dacht zij een oogenblik. denkende aan haar broer. Maar dan ook begon de gou den morgenstond vroolijk in te werken op. haar treurige stemming, en iets minder gedrukt kwam zij aan het sta tion aan. hoewel de gedachte aan de eenvoudige kamers in het snikheete Berlijn haar wel een rilling bezorgden. Juist kwam de trein voor. Aarzelend, met d© schuchterheid van een jong meisje ,dat zich alleen voelt op reis, liep zij de waggons langs, zoekend naar een geschikt plaatsje. Daar werd plotseling een hand zacht maar met aandrang op haar schouder gelegd. Verschrikt keek zij om, en zag Langen achter zich staan. ,,0, zusje, zusje", riep hij, ..wat doe je ons een verdriet, mij en Amalia. Want zij heeft bitter berouw van haar harde woorden. Keer terug. Lena, keer te rug. naar ons huis. waar je met liefde ontvangen zult worden." Maar zij schudde het hoofdl met een eilgenzinnigen trek om den mond. „Neen, Frits, na het gebeurde lcdn ik dat niet doen. Ik wil den vrede in je huis niet verstaren „Maar Lena, begon hij weer. doch zij was reeds naar binnen gewipt met nogmaals een ontkennend hoofdschud den en een treurig glimlachje. Het trof haar. hem. tot wien zij altijd als vader had opgezien, daar als verzoe ker te zien staan. Maar zij kon, zij mocht toch niet toegeven. Toen vertrok die trein hem alleen achterlatend op het perron. Zij wierp zich in een hoekje van de coupé, blij alleen te zijn. want haai* tranen vloei den nu rijkelijk. Daar stopte die trein aan een tus- schenstation. De portieren werden plotseling opengeworpen, en Lena haastte zich met haar zakdoekje de laatste sporen der tranen te doen ver dwijnen. Daar kwam iemand naar binnen. Wrevelig constateerde zij het. staandle met den rug naai* den binnenkomende. Hoe naar, nu zij juist met haar verdriet alleen wenscli-l te te zijn. Maar lang kon zij in die houding niet volharden, en toen de trein weer wegging en zij ging zitten, zag zij te genover zich een slanken jongen man, met geesti'gen oogopslag. Hij groette beleefd, terwijl hij iets ordende van zijn sclüldensgereedschap Onwillekeurig keek zij met wat ineer belangstelling naar hoor over buurman. „Ha, dus een artiest!" De jonge man scheen het te bemerken, althans hij glimlachte even, en baal de toen uit een valies, oen paar brood jes. die hij smakelijk begon te eten. Nu pas herinnerde Lena zich, dat zij nog niet ontbeten had, en toen haar overbuurman haar aan een volgend station een tros druiven, benevens een beker wijn en wat gebak aanbood, begreep zij dat het een misplaatste stijfheid zou zijn, dit. te weigeren. Want zij gevoelde zich flauw. Deze gemeenschappelijke maaltijd verbrak de officieele stijfheid geheel. De jonge man stelde zich voor als Rre- denhofi&r. Vroolijk pratend vloog de tijd om. Hij wees haar op die fraaihe den van hef sclioone landschap waar zij doorheen vlogen, en toen zij in Keulen een uur moesten wachten, voel de zij zich reeds zoo éigen met hem, dat zii zonder eenig bezwaar te maken zijn geleide im de stad' aannam en den Dom giner zien. Hier was het kalmte en rust onder de hooge machtige gewelven. Gedempt slechts drong het licht door dé bont gekleurde vensters, en straalde neer op de gebogen hoofden, deed hier en daar wat goud blinken op het hooge altaar. Lena genoot meer dan ooit te voren, maar toch gevoelde zij zich vermoeid toen zij weer in den trein zat, en hoe wel haar reisgenoot haar met zijn vroolijk gepraat trachtte op te wekken, sloot zij voor zij het wist de oogen. en viel in genisten sluimer. Eerst tegen den namiddag werd zij wakker, en zag haar reisgenoot tegen over zich zitten, haar met bewonderen de blikken gadeslaande. Zij bloosde d'iep, en voelde zich wat onrustig ou der de bewondering van die mooie oogen, maar spoedig bracht hij haar weer met een paar woorden tot kalm te. Toen Berlijn langzaam in de verte opdook, gevoelde zij diat zij die aan genaamste uren van haar leven-tot- clusver. achter zich liet. en liet het toe dat Bredenhofer iels langer haar handje drukte dan strikt noodig was, toen hij beleefd afscheid nam. Een uur later was zij weer op het hooge en kale bovenhuis, waar me vrouw Langen hevig schrikte toen zij Lena zoo plotseling weer tegenover zich zag. Zii legde de witte japon, waaraan zij bezig was neer. en keek met een gezicht, waarop de vraag ta 'lezen was, naar haar dochter op. Die zag plotseling den geheelen af schuwe lijken toestand, waarom zij het huis van haar broer verlaten had, weer voor zich. Het genoegelijke reisje Wao plotseling vergeten, en schreiend viel zij haar moeder om den hals. Mevrouw Langen trachtte haar te troosten. Zij gaf haai* dochtertje vol komen gelijk. Lena iets kwaads aan doen stond gelijk met mevrouw Lan gen tegen zich te krijgen. Lena was het vertroetelde kindje. „Kom, Leen.:' zei zij ter opwekking. „Ik zou me dit nu maar niet zoo aan trekken. Het is jammer, dat je zomer- rei6je zoo mislukt is. maar ik heb een troost voor je en zij liet een uitnoodi- ginerskaart zien. om op een soiree van dokter Reuter te komen zingen. Lena was in de wolken. Opeens was al haar leen weer vergeten. Zij danste en sprong, kuste haar lieve moeder tje. on zette zich spoedig ijverig aan het repeteeren voor de piano, zoodiat de kamer weldra gevuld was met do liederen van Schumann, Lena's lievo- lings-componist. (Wordt vervolgd.)

Haarlem's Dagblad | 1902 | | pagina 1