Bronch'.t'S genezen. ders-t Is en onuitwrscnimrc smet". Dc verlieslijsten van Vrijdag- en Zaterdagavond' doen de volgende op-; gaven van verliezen, alle in April ge leden: 21 bij Bloemhof, één man ge-j wond; 17 to Mahantba. Swazieland, één gids gesneuveld; 22 Ie Comman do drift, één man gewond; 22 bij Chris- tiania. één luitenant gewond, gevan gen en weer losgelaten: 22 te Hollinda (waarschijnlijk in d>e buurt van Ficks- burg;. één man gesneuveld; 22 te Stan derdon voorlaatste drijfjacht van Bru ce Hamilton), 2 man gesneuveld en 1 lui ton an; cn 3 man gewond; 23 bij Vïl liersdorp. één man gesneuveld; 19 to Irene, oen man gewond en gevan gen gonomen; 22 to I.eetnvkuil. 2 man gewond; 24 te Klerksdorp een militair dokter ■- woud; 21 bij Aliwal Noord, één man gesneuveld; cn dan nog op 30 Maart, een man vermist aan de Dwarsrivier (in hot Pietorsburgscke). Stadsnieu ws Haarlem 29 April 1902. De afdeeling Haarlem van den Neder], Bakkersgezellenbond heeft het initiatief genomen tot hot houden eener provincale meeting in Noord- Holland Voor afschaffing van nacht arbeid en Zondagsrust. De afdeelin- gen Amsterdam en Zaanstreek zijn ïot medewerking uitgenoodigd. Bij den heer A. J. Derni- son. Houtvaart, O verveen, is te bezich tigen een tulp met 8 bloomen. Men ga dit wonder eens zien. De heer Derni- gon geeft gaarne aan ieder de gele genheid. Uit de Omstreken. Yelsen. Heden Is door B. en W. vergunning verleend aan K. Meijer tot oprichting van eene bakkerij in de Vischstraat te IJmuiden. Het kohier der Rijks personeele belas ting no. 1, over het dienstjaar 1902. is op 24 April j.l. Invorderbaar verklaard en aan den ontvanger ter invordering ter hand gesteld. Binnenkort zal door de directie der Hop. IJz. Spoorweg Maatschappij worden aanbesteed: Het maken van 3 beambten-wonin gen en een dubbele brugknechtwoning nabij do nieuwe Velaerbrug, behooren- de tot de werken voor de verruiming van de spoorwegbrug over het Noord zeekanaal. Raming 19.500. Het werk wordt uitgevoerd voor rekening van den Staat IJmuiden. Door de Genie te Haarlem zal op 13 Mei worden aanbesteed: Het doen van voorzieningen ten behoeve van de Gemeenschap met het fort IJmui den, als vesrbetering van onderge schikt belang in de stelling van Am sterdam. De raming is f 2700. Halfweg. De in cms vorig nummer vermeldde arreElatib verdient nog eenige aan vulling. Terwijl de twee veldwachters voor verder onderzoek naai- Amsterdam waren, wisten de drie aangehoudenen uit het gevangenlok aai te ontsnappen echter niet zoo of het was gezien ge worden; weldria was het algemeen bekend en velen togen de vluchtelin gen achterna de Haarlemmermeer in; aan den onbezoldigden rijksveldwach ter Bertens en enkele personen van de beetwortelsuikerfahriek mocht het gelukken het drietal bij den Spaarn- wouderweg te arresteeren, waarna ze per wagen weder naar dc cellen wer den teruggevoerd en onder toezicht bleven van voornoemden onbezoldig den rijksveldwachter, door die mede- deeüng natuurlijk onthutst, terug keerden. De gevangenen zijn later naar Amsterdam overgebracht. Binne nland. De toestand der Koningin. De gunstige bulletins der laatste da gen beantwoorden ten vobe nan de eerst gekoesterde verwachtingen. De Koningin moet reeds den i ge uogen blikken het bed verlaten .leobeji. De Koningin-Moedeir moet cn Her haaldelijk gunstig over dén toestand hebben uitgelaten. Professor Rosenstein's kornet moet dan ook mieer een gevolg zijn geweest van den wensch der Koningin, den hoogleeraair nog eens te raadplegen. Het volgend schrijven werd aan Z. K. H. den Prins der Nederlanden verzonden: Aan Zijne Koninklijke Hoogneid Hendrik, Prins d»r Nederlanden. Mijnheer! Hel ministerie van predikanten der Nbrferduitecbe nervonoae gemeente te Amsterdam, biedt Uwe Koninklijke Hoogheid de verzekering aan van zijn innige deelnemixi" in de e: .istige krankheid van Uwo Koninklijke Ge malin. In de openbare samenkomsten der Gemeente is op den origan rustdag een vurig gebed tot God opgezonden, voor het dierbaar loven rïer Ilooge lij der esse. I>e voorgangen ue. Gc- mteento kunnen niet nalaten oe hoop uit to spreken dal het den Almachtige in Wiens hand aller lot en teven is. moge behagen, hun gebed en dat van heel ons volk te verhooren.. Zij hebben zich in het aanvankelijk geregeld verloop der ziekte ten hoog- öte verblijd, en hopen van harte dat Hare Majesteit de Koningin eerlang aan Uwe Koninklijke Hoogheid, aan Hare Majesteit der Koninginne Moe der en aan ons volk. dat zoozeer aan Haar en Haar doorluchtig stamhuis verknoent is, in welstand moge wor den teruggeven. God geve dat deze ziekte niet zij tot den dood, maar tot verheerlijking van Zijnen naam!" Het ministerie ontving hierop langs telegrafischen weg een hartelijke dankbetuiging. Parlementaire Praatjes. De Eerste Kamer, die gisterenavond haar werkzaamheden hervatte, had het genoegen daarbij den voorzitters- zetel te zien innemen door den nieuw- benoemdien voorzitter, generaal J. E. N. Schimmelpenninck van der Oye van Hoevelaken. Deze aanvaardde het presidium met een korte rede, waarin hij voornamelijk met weemoed zijn afgestorven voorganger mr. v. Naam,en v. Eemnes herdacht, aan wiens uitste kende qualiteiten hij dankbare hulde bracht. De heer Van Naarnen, zedde spr.. behoorde tot hear die men meer hoogachtte naarmate men hem beter kende. Zonder een beroep te doen op de welwillendheid zijner medeleden, waarvan hij zich overtuigd hield,aan vaardde hij. onder aanroeping van Gods hulp. het voorzitterschap der Eerste Kamer van de Staten-GeneraaJ. Namens de Regeering sloot de Mi nister van Oorlog zich aan bij de har telijke woorden aan de nagedachtenis van mr. van Naamen door de Kamer gewijd. Ook bij de Reg. zou deze in dankbare herinnering blijven. De voorzitter had' vervolgens te ge denken die aan die Kamer ontvallen le den Fransen van die Putte, Vi'ruly eu Maghée. Aan elk hunner, maar meer in het bijzonder aan den eerste, wijdde de heer Schimmelpenninck van der Oye woorden van diepgevoelden wee moed. van dankbare en vriendschap pelijke herinnering. Opnieuw* was het de Min. van Oorlog die namens de Reg. de verzekering gaf, dat do overleden senatoren ook bij haar in vereeren öe nagedachtenis zou den blijven. Nadat aldus aan een droeve taak was voldaan, werden de nieuwe leden der Kamer, de heer Bevers en Van Royen. binnengeleid en legden zij in handen dae voorzitters de bij die grondl wet gevorderde eeden af. De afdeeüngen der Kamer, opnieuw samengesteld zijnde, werd de verga dering verdaagd tot Woensdag 11 uur. G. Jr. Acad. Examens. Groningen. Het Prop. theol. examen is met goeden uitslag afgelegd door den heer A. I. Reinders. Atjeh. De correspondent van de N. R. Ct te Batavia seint onder dagteeke-- ning van heden: Luitenant Constant is bij het ver volgen van een vijand te Poeloe Rage door een anderen vijand gedood. Het blad teekent daarbij aan: De eenige luitenant Constant die het officiersboekje vermeldt, is de le- luitenant der infanterie A. E. H. Con stant. Poeloe Rage vinden wij niet op de kaart, wel Poeloe Raja op de Westkust. Een man verbrand Zondagnacht is de groentenkoopman J. C. Smit die zich in zijn woning aan de Hoogstraat 157 te Rotterdam met een kaars op het privaat had be geven, daar in brand geraakt. Toen voorbijgangers het vuur ontdekten was de man al met brandwonden overdekt, dat hij te 5 uur in het zie kenhuis is overleden. Lichting 1895. In een te Goes gehouden vergade ring van miliciens der lichting 1895 uit gemeenten van Zuid-Beveland, is het te zenden bekende adres aan de Tweede Kamer,na toelichting der zaak door den heer W. P. Goedhart uit Middelburg en na aanfluiting aan het comité aldaar, d:or do aanwezi gen geteekend. Het voornemen van de aangeslote nen bij het comité voor Zuid-Beveland is door eene wekelijksche kleine con tributie een fonds te vormen, waaruit eventueel te maken onkosten kunnen worden bestreden. In het gebouw De Toekomst te Gro ningen hebben Zondagmorgen de heer Main houdt, van Amsterdam, en het Kamerlid Schaper het woord gevoerd voor een groot getal miliciens van de lichtingen '95, '96 en '97, uit de stad en de provincie Groningen. Het re quest van liet centraal-comité werd geteekend ©n met algemeene stemmen ward eerie motie aangenomen, waar in wordt geprotesteerd tegen het voor nemen van den minister ,,als zijnde in strijd rnet recht en wet", en aan de Tweede Kamer verzocht wordt, de motie-Ter Laan aan te nemen. Uit Amsterdam meldt men: In het gebouw Handwerkers Vrien denkring alhier is Zondag een verga dering gehouden van miliciens der lichtingen 1895, 1896 en 1897, belegd door het centraal-comité. In die ver gadering is besloten bij den minister dc door het Kamerlid Ter Laan gestel de motie te ondersteunen. Mocht die motie verworpen worden, dan zal het comité onder de miliciens formulieren verspreiden, ter invulling van zekere gegevens omtrent levensomstandighe den en maatschappelijke betrekking. Langs dien weg zal de minister dan wellicht overtuigd worden, dat er te gen het onder de wapenen roepen dor oude lichtingen overwegende be zwaren bestaan. Het bestuur der Anti-Militairisti- sche Propaganda Vereeniging heeft zich tot de Tweede Kamer gewend met een adres, ter zake van het kon. besluit, tot het onder de wapenen rop- pen van ingeJijfden der lichting 1895' voor herhalingsoetfenlLugen. In dit adres wordt de Kamer verzocht maat regelen te willen nemen om eventueele uitvoering van bedoeld besluit te voor komen. In eene Zondag te Eindhoven gehou den vergadering van miliciens der lichtingen van 1895, 1896 en 1897 is besloten zich met een request te wen den tot den minister van oorlog. Ook te Winterswijk heeft zich. een comité gevormd, Inzake de oproeping der miliciens van 1895. Besloten werd een adres te zenden aan het landelijk comité te Amsterdtam. Ook de mili ciens van de lichtingen 1896 en 1897 hebben dit. adres ondèrteekend. Bij kon. besluit van 25 April is de voor zitter van de Eerste Kamer gemachtigd tot beëediging der nieuwbenoemde le den van dc Eerste Kamer, de heeren rnrs. Bevers en Van Royen. TransTA.il en Oranje-Vrijstaat. Men meldt uit den Haag, dat de hoer Wolmarans zich Maandag naar Pi evi dent Kruger te Utrecht begeven leeft. Yeenhafzen. De minister van justitie heeft besloten, dat de bewaking der rijkswerkinrichtin gen Veenhuizen voortaan zal geschieden, in plaats van door een detachement in fanterie, door marechaussee, gepaard met eene telefonische verbinding dier gestichten met de kazerne, te Assen, ten einde, zoo noodig, direct militaire hulp te kunnen ontbieden. Landelijke onschuld. Een boertje komt met zijn spaarbank boekje aan het kantoor van een provin ciestad en vraagt terugbetaling van 50. Nadat het boekje verminderd, de post in geboekt en de quitantie geteekend is. telt de ambtenaar hem de rijksdaalders voor Boertje: „Ziezoo... ik heb het gezien nou is het goed nou hoeft het niet meer." Ambtenaar verbluft: „Wat bedoelt u?" Boertje knipoogend: „Wel, ik wou maar zien, o je het nog had! Je kan nooit weten 't is zoo'n rare tijd, tegenwoor dig" (Historisch). Boschbrand. Op een uur afstands van Helmond, in de Rakt, heeft een groote bosch- brand gewoed. Prachtige jonge den- nenbosschen, toebehoorende aan de heeren Van der Eerden en Spierings, te Bokstel, zijn over een kolossale uit gestrektheid vernield1. De schade is aanzienlijk. Alweer de flescb. Bertus J.„ een 28jarig los arbeider te Amersfoort, is een kalf van een jongen als hij nuchter is, doch. „een stuk ver gift" als hij een borrel op heeft. Hij weet dat, weet dat hij spoedig dronken is, weet dat hij dan allerlei dingen doet die hij later diep betreurt, maar is toch niet zooveel baas over zichzelven, dat hij een tapperij voorbij kan gaan als hij goed geld op zak heeft. Het dikwijls zuur verdiende weekloon gaat gewoonlijk naar den tapper; Ber tus is royaal en geeft rondjes, drinkt dan ie veel en wordt want men kent hem dan goed- of kwaadschiks naar bui ten gebracht. Dikwijls vindt hij een buur man. die hem dan aanstonds naar huis brengt eer er ongelukken gebeuren, want hij heeft een zeer kwaden dronk over zich. Zaterdagavond wa3 Albert weer flink aangeschoten en zeer vechtziek. De 22- jarige H. v. B., die juist de luiken voor het magazijn van zijn patroon geplaatst had en ook op het Bloemendaal- woont, trachtte hem mee te troonen. Een kor ten tijd ging het goed, doch opeens ruk te Bertus zich los met: „als je me niet loslaat, zal ik je..." en bracht te gelijk zijn vriend een geweldigen messteek onder de ribben aan de linkerzijde toe. Gelukkig was Van B. nogal zwaar ge kleed, waardoor het vlijmscherpe brood mes het hart niet raakte; anders ware hij vermoord. Dr Schreuder verleende de eerste hulp Nadat het verband gelegd was, kon de getroffene, die veel bloed verloor, naar zijn woning worden getransporteerd. De nader is in arrest en heeft thans veel berouw over zijn daad. De verwonde, evenals hij ongehuwd, is naar omstandigheden redelijk wel. Een onderhoud met Louis Bouwmeester. Het bericht in de dagbladen, dat Louis Bouwmeester de Koninklijke Vereeni ging het Nederlandsch Tooneel gaat ver laten, heeft algemeen de aandant ge trokken niet alleen, doch ook de nieuws gierigheid geprikkeld. Natuurlijk vraagt men zich af, wat wel de reden mag zijn,dat onze eerste too- neelspeler, die 23 jaar lang aan de Ko ninklijke Vereeniging verbonden was, van wijlen Z. M. den Koning de gou den medaille van verdienste ontving, door H. M. de Koningin met de Oranje- Nassau-orde werd begiftigd, een gezel schap gaat verlaten, dat behalve het praedicaat van „Koninklijke", zich steeds in den financieelen steun van het vorste lijk huls mocht verheugen. Om aan de begrijpelijke en alleszins verklaarbare weetgierigheid van hen. die in het tooneel belang stellen en den kunstenaar Bouwmeester hoogelljk waar- ren ,te voldoen, heeft de „Amst. Ct.' met den heer Bouwmeester een onder houd gevraagd en verkregen. Het blad schrijft nu: De eerste vraag, die wij hem stelden, was natuurlijk waarom hij de ..Konink lijke" ging verlaten. Die vraag is gemakkelijk te beant woorden: om de eenvoudige reden, dat de Raad van Beheer mij geen propositie gedaan heeft. \vas uw engagement dan om? Welzeker! liet vorig jaar ben ik im mers slechts voor één jaar geëngageerd. Toen beeft men mij in Mei het voor stel gedaan om 10 pet. van mijn gage to laten vallen, waartegen ik mij sterk ver zet heb, doch toen was het te laat om andere plannen te maken en was ik wel verplicht, toe te geven. En dit jaar? Dit jaar heeft men mij in Maart een aanbieding gedaan voor drie jaar om mij op dezelfde voorwaarden, dus weder met 10 pet. korting, evenals het vorige jaar. te verbinden. Ik heb daarop geantwoord, dat ik dit aanbod, in verband met het gebeurde van het vorig jaar, niet als een ernstige aanbieding kon beschouwen, en haar dus voor niet gedaan hield. Wat is daarop het antwoord geweest? Geen antwoord; dit was trouwens niet noodig, daar ik geen antwoord vroeg. Was u toen reeds besloten naar het Lyrisch tooneel te gaan? Neen, ik heb den Raad nog twee maal schriftelijk In herinnering gebracht dat mij geen aanbieding was gedaan voor een nieuwe verbintenis dat deze opmerking misschien noodeloos was. maar dat ik mij verplicht achtte de op merking te maken. Vergis ik mij niet dan was dit laatste schrijven van 24 Maart. Ik achtte mu hierna volkomen gerech tigd in mijn belang andere verbintenis sen aan te gaan. Op een van mijn brie ven kreeg ik als antwoord een uitnoo- diging, om zelve mijn voorwaarden te stellen. Hierop heb ik niet geantwoord, waarvoor ik mijn bijzondere reden had. Men'heeft het stilzwijgen bewaard en ik meende dus vrij te zijn en uit dat stil zwijgen te mogen opmaken, dat men op mijn behoud niet gesteld was. Zijn dat uitsluitend uw grieven? O, neen. er zijn er veel meer. Toen ik het vorige jaar genoodzaakt was op de conditie in te gaan, hinderde het mij dit te moeten doen op de wijze als de minste geëmployeerde aan het gezel schap. En om de overgave zoo eervol mogelijk te doen zijn, stelde ik voor, al was het dan ook maar voor de leus, eerst over de voorwaarden van mijn aan staand jubileum te onderhandelen. Dit nu werd mij botweg geweigerd, ter wijl een der heeren mij bovendien toe voegde: „Over die voorwaarden kan ik met u niet spreken, dan zou ik u een voordeel geven boven de andere ar- tisten en hier zijn allen gelijk." Ik meen, dat dit iemand, die 23 jaar als eerste acteur een zaak gediend heeft, tegen de borst moet stuiten. Bovendien kan ik mij met de opvattingen van den heer Van Loghem niet vereenigen, voor al niet met zijn keuze van stukken. Ik ben het volmaakt eens met de richting door het Lyrisch Tooneel toegedaan. En heeft u bij het Lyrisch Tooneel betere voorwaarden? Men heeft, mij een contract voorge legd, dat voorloopig is aangegaan, waar in het mij zoo aangenaam mogelijk ge maakt wordt. Ik behoef slechts 110 maal op te treden en ben overigens zeer vrij te doen wat ik wil. Men zal het zelfs gaarne zien als ik met het houden van voordrachten enz. elders of hier lauweren pluk. Ik heb er dus de beste verwachtingen van. Hiermede eindigde het zakelijke deel van ons onderhoud. Men kent nu de re den waarom de heer Bouwmeester de plaats gaat verlaten die hij 23 jaar met eere heeft ingenomen. Draadloozo telesjraphie te Sehe- veningen. Het op zee uitzicht gevende zaal tje van die villa Jacobson te Scheve- ningen, naast het Kurhaus. was Maan dagmiddag reeds vóór twee uur stamp vol belangstellenden. Ouder hen, die de proeven met. Marconi's draadlooze telegraphi.e wilden bijwonen, bevon den zich tal van autoriteiten, minis ters en oud-ministers, onder wie de ministers van buitenlandsche zaken en van koloniën, oppfer-offieie.ren. Kamerleden, ingenieurs en hoofdamb tenaren, ook verslaggevers van bin nen- en buitenlandsche bladen. Buiten de villa was een 120 voet hooge mast opgericht; op de Evertsen die van Maassluis opstoomde. bevindt zich een ongeveer even hooge mast elke mast is verbonden niet een afge stemd toestel. De apparaten op Sche- veningen werkten met 24 en 16 volts. Er waren 3 toestellen, om gesprekken met twee verschillende tooningen te kunnen voeren, en twee telegrammen gelijktijdig te kunnen ontvangen. Om half drie werd het eerste tele gram van de Evertsen ontvangen. Het luidde: „Commandant en officieren Evertsen wenschen door draadlooze telegraphie hun beste wenschen uit te drukken voor spoedig herstel Hare Majesteit de Koningin." De voorlezing van dit telegram werd met applaus ontvangen. Daarop werd door den minister Mei- vil van Lijnden en Van Asch van Wijck het volgende antwoord gezon den: „Telegram zal aan H. M. de Ko ningin worden opgezonden." De Evertsen stoomde tegen 3 uur naar de kust op om 4 uur bestond er gelegenheid om aan boord van het oorlogschip te gaan. dat dan weder een eind in zee stoomde, buiten den gezichteinder. Terugkeer der gas ten naatr Sclieveningen om 6 uur. Do heer Van Kol zet in het Soerab. Handelsblad (Twee de Blad van 27 Maart) zijne reeks in drukken voort van wat hij op Suma tra zag, hoorde en ondervond; zijn l ijfde scheLs is gewijd aan de Ombi- linkolenvelden en, hoewel onze afge vaardigde scherp uit de oogen blijft zien. toont hij zich onbevangen ge noeg om ook het goede te waardeeren, dat door de regeering en hare ver egenwoord igers wordt gedaan met de beperkte, daarvoor beschikbare mid delen. Wij zouden ons zeer vergissen als de heer van Kol, in Nederland te ruggekeerd, niet een heel andere hou ding althans tegenover de Indische re geering, in de Tweede Kamer zal aan nemen dat hij tot nu toe uit een. op verkeerdgrondslagen berustende overtuiging, deed. lioe zijn standpunt dan zal worden, tegenover zijne poli tieke partij, kan bijna met zekerheid voorspeld worden. In do inlandbche maatschappij schijnt de heer Van Kol te zijn aange kondigd ails een Messias; politieke bannelingen en moeders van ter Jood varoordeeJden, p.vetendent-koningen en anderen brachten hem den \ooi- kue, en smeekten om zijne voorspraak; het aanhooren van al dat leed moet den, voor indrukken zeer toeganke- lijkeu volkstribuun veel pijn gedaan hebben; vooral omdat hij in de meeste gevallen noch het recht, noch het be lang van staat zal hebben kunnen stuiten. Stakkers. Elen smal steegje door, een nauw plaatsje over, een lage deur in. Het huisje heeft maar een vertrek en een zolder. Daar huizen vader, moederen zeven kinderen. Twaalf zijn het geweest; vijf rusten uit onder de groene zoden achter de kerk van hun strijd tegen dé tubercu lose. Een twintigjarige jongen is nu aan de beurt; de stakker hee,ft de eene bloedspuwing na de andere. Hij "was bloemist, toen hij op het land door de eerste weril overvallen. Geen zwaar werk meer doen, zei de dokter. Toen heeft hij geloopen met bloemen langs de huizen in de stad. Hij kon het niet volhouden. Boodschappen wegbren gen met een karretje zou hij vervol gens probeeren, de eerste keer de bes te overviel hem een hevige bloedspu wing aan den weg. Nu zit hij in net enge kamertje, de kiemen versprei dend over zijne heele familie. Hoe ze met hun negenen slapen in dat huisje van één kamer met een zolder, ik durf het niet vragen. Teraggevondeii. H'et 12-jarig meisje, dat Vrijdag middag te Arnhem vermist werd, is terechtgekomen. Het kind had zich na afloop van den schooltijd zonder medeweten der oudiers, naar familie in Duiven begeven. Naar Het Volk mededeelt, heeft de burgemeester van Enschede den op tocht op 1 Mei met het oog op de werk staking, niet toegestaan. Wèl zeldzaam. In de gemeente Idaarderadeel is eene vrouw overleden, die 74 jaar bij dezelfde familie diende; eerst als kin dermeisje, toen als meid en ten slotte als huishoudster. Een heele lengte. Van Parijs telefoneert men met Keu len over Berlijn. De totale lengte van de lijn Parijs—Keulen is daarvoor on geveer 1000 mijlen. De lengte der lijn is van weinig invloed op de duidelijk heid van het bericht. De Engelsche mailboot bracht Donderdagavond te Vlissingen ruim 500 zakken vol brieven enz. uit Engeland, Amerika, Curasao en Ja pan aan. Dientengevolge moesten in den Duitischen mailltrein vijf groote postrijtuigen geplaatst worden. De koetsiers Haneveld en Schild- knegt, veroordeeld tot 5 jaar, wegens berooving van den Delftschen kellner v. d. Kamp, hebben cassatie aange- t eekend tegen het arrest van het ge rechtshof te 's-Gravenhage. Naar men verneemt zullen in het begin van Juli wederom internationa le kegel wedstrijden gehouden worden in het gebouw de Vereeniging te Nij megen. Letteren en Kunst. Mevr. MannBouwmeester. Mevrouw MannBouwmeester zou volgens de loopende geruchten het vol gend seizoen naar Gent gaan. Rechtszaken. Koels van Wageningen. Een nieuwe voorloopige instructie is geopend tegen Noëls van Wageningen, thans in zake de vennootschap Hygiea, waarvan hij president-commissaris is. Ook deze vennootschap verkeert, naar men weet, in staat van faillissement. Lit de Arbeiders wereld BINNENLAND Uit Enschede. Over het onderhoud van den Com missaris der Koningin met het comité kunnen wij melden: Nadat alle inlichtingen omtrent den stand van zaken waren gegeven en besproken, liep het onderhoud over de mogelijkheid tot het doen van een bemiddeling coorstel. Men verneemt uit betrouwbare bron, dat een derge lijk voorstel zal worden gedaan. Zondagochtend, meldt het Hbl., ge durende (te Mis werden vier werk lieden in de Nieuwe Katholieke kerk gestoord in de uitoefening hunner plichten en bij het uitgaan der kerk in dit gebouw op ergerliike wijze ge drongen en een hunner getrapt. De pastoor verzocht, de mannen voor het vervolg in de gelegenheid te stellen hunne plichten ongestoord te kunnen vervullen. Op aanwijzing van een staker w-url Zondagmiddag acht nieuwen werklie den der firma Van Heek verzocht me de to gaan naar het polticbureau. on der verdenking vaoens te dragen.. Bij fouilleering werden op drie hunner wapenstokken of d erge hike voorw-r- pen gevonden, die in beslag genomen wbrden. Maandag zijn weder nieuwe arbeiders in dienst gesteld. INGEZONDEN MEDEDEE- LINGEN. 80 cenis per regel. De verkoudheid is over en de zieke hersteld Allen, die lijden aan bronchitis, hoest, verkoudheid, en algemeene lichaamszwakte, mogen niet nalaten, onderstaande raadgevingen ter harte te nemen: Strombeck, Vieille chaussée de Meysse, 22 Maart 1901. Mijneheeren. Sedert langen tijd leed ik aan bronchitis en niets kon mij baten, integendeel, mijn toestand verergerde, en ondanks mijn 2ojari- gen leeftijd was ik zoo zwak, dat het loopen mij moeilijk viel. Ik had allen eetlust verloren en zag er tegen op om naar bed te- gaan, want de nach ten waren één lange marteling en bij het opstaan gevoelde ik mij vermoei der dan tevoren. Reeds wanhoopte ik DE HEER PLET TIMMERMANS. aan mijn herstelling toen ik van een zelfde geval als het mijne vernam, hetwelk genezen was door het gebruik van Scott's Emulsion; ik bestelde daar om terstond eene flesch als proef; het resultaat was van dien aard, dat ik besloot, met het gebruik van Uw mid del door te gaan, en ik kan mij zelf er mee gelukwenschen, want ik heb een uitstekenden eetlust, ik hoest met meer, slaap uitstekend, en voel mij zoo sterk, ais nimmer te voren. Ik ben er U zoer dankbaar voor. Hoogachtend, (get.) Piet Timmermans. Scott's Emulsion is bet. eenige mid- del, dat bij alle keel- en longaandoe ningen inderdaad een gunstig resul taat heeft. Zij bevat de zoo beroemde Noorweegsche levertraan, en kak en natronhypophosphiet De smaak der olieachtige bestanddeelen Ss geheel weggenomen, en zij vergemakkelijkt de spijsvertering. Er is slechts ééne manier om U te verzekeren, dat gij steeds de echte Scott's Emulsion ont vangt; men eische de origineels fla con, gewikkeld in een zalmkleurigen omslag, en voorzien van ons Handels merk: Een visscher met een grooten kabeljauw op der> rug. Bij ziekte is het zeer onvoorzichtig, waardelooze middelen te gebruiken. Beproef dus de echte Scott's Emulsion, en gij zult van hare superioriteit overtuigd zijn. Depóts: The import Trading Office, Graven- nago oe Heer Henri Sanders. Amsterdam, de Heer F. F. van Santen Kol Rot terdam. de Heer A. Mulder. 's-Gravr nkage. de Heer J. H. L Snabilié. Rotterdam» c.e Heer A. van Tuijll. Palsv traat Amsterdam. Mejuffrouw E .de Leeuw, drogist, 's- Gravennage. T. P. VAN DF.N BERGH en ZOON, Heib'-i'inweg. Utrecht. J. VAN GULIK, Haarlem. Gebroeders BLOKPOEL, te .en hage. H. DE ZWART en Co., Utrecht. Verkrijgbaar bij alle Apothekers en Drogisten. bport en Wedstrijden. Paarden. Bar. Creuiz was Zondag te Groenen- daal minder gelukkig met „Le Louts" dan de vorige maal. In den „Prix des Trompes" kwam het paard bereden docr Tulk in een veld van zeven deelnemers, derde aan, G. Ashman's „Coke" en „Crafty II". Yoetbal. Voor de Oostelijke le kl. comp. N V. B. speelde Quick uit Nijmegen Zondig te Deventer tegen U. 1). aldaar. De he-< vige Oostewind die dwars op het veld stond was oorzaak dat door geen van beide clubs mooi spel te zien gegevtn werd, in het bijzonder gold dit van U. D. die bovendien met 2 invallers uitkwam. Met de rust stond het 10 in het 'oor deel van Quick en daarna gelukte het geen van beiden meer te doelpunten, zoo- dat Quick de overwinning mede naar huis nam. De stand in de westelijke le kl. is nu: Club O s' 2 3 H 7 J3 ff H. V. V. 14 12 0 2 54 16 24 1.71 H. B. S. 14 11 2 1 37 15 24 1.71 Velocitas 13 6 1 6 22 20 13 1.— R. A. P. 13 5 1 7 26 28 11 0.85 Rapid itas 13 5 1 7 21 38 11 0.85 H. F. C. 14 4 1 9 25 37 9 0.64 Ajax, 14 4 1 9 24 39 9 0.64 Haarlem 13 3 2 8 21 87 8 0.62 De stand in 't Oosten is nu: Victoria 12 7 3 2 34 17 17 1.42 Hercules 12 5 5 2 27 21 15 1.25 Quick 12 6 1 5 27 18 13 1.08 Go ahead 12 5 3 4 24 24 13 1.03 Utile Dulci 12 4 2 6 14-20 10 0.83 Vitesse 12 4 2 6 24 30 10 0.83 Pr. wim. 12 2 2 8 14 39 6 0.50 H)et zal den Hollandschen vrienden der Old Xaverians leed doen om te vernemen dat Melling er in geslaagd zijn om het kampioenschap te behalen

Haarlem's Dagblad | 1902 | | pagina 2