deft* Lancuashiire Amateur League. De Old Xaverians wonnen weliswaar hun laatste match tegen University College met 0 doch Mailing wonnen ook hun laatste twee matches tegen Talbot en Police, zo.odat ze nu een punt boven de Old Boys gekomen zijn en met 23 punten eindigden tegen 22 der O-X. Na de match tegen de studenten den 15den, hadden we een smoking- concert. gevolgd door een supper, ge durende hetwelk men de Hollandsche toer en de verschillende spelers en vrienden in toasts herdacht. Gymnastiek. Zondag werd in het lokaal De Gemeen schap Ln het Agnetapark te Delft, een turndag gehouden door het gewest Z.- Holland van het Ned. Gymnastiekver- bond. Aanwezig waren de vereenigingen: Hercules, Leiden, Olympia en Voor waarts. 's-Gravenhage; Achilles, Gymna stiek- en Schermvereeniging Rotterdam, Hercules, Rotterdamsche Gymnastiek- en schermvereeniging te Rotterdam; Li- chaamsontwikkeling, Donar en Sparta te Delft. Wielernienws. Te Bocholt werden Zondag internatio nale wielerwedstrijden gehouden waar van de uitslag was; 1200 meter amateurs; 1. Maur (Verniers) 2. Viruly (Breda), 3. Beyenburg (Duis burg), 4. Van Dijk (Rotterdam). D wed strijd voor amateurs, geboren en woon achtig te Bocholt, werd resp. gewonnen door Tongelder, M. Abels en Sieger. Een wedstrijd tusschen Maur, van Dijk en Wichelman (Duisburg) in drie series werd gewonnen door Maur met 4 pun ten, 2. Van Dijk met 6 en 3. Wichelman met 8 punten. 10 Kilometer voor amateurs won Maur, 2 Dop (Lochem), 3. Wichelman. De Tandemwedstrijd voor amateurs werd gemakkelijk met grooten voor sprong gewonnen door Viruly—De Fiel- liettaz Goethart, 2 gebr. Hussmann. (Boc holt). INGEZONDEN. Voor den inhoud dezer rubriek stelt de Recette t/i h niet oMmpraketiik. Van ingezonden stukken, geplaatst of niet geplaatstwordt de kopy den inzender niet xeruggegeven. Mijnheer de Redacteur! Ala inwoner van onze luxe stad Haarlem zou ik u willen vragen hoe het toch komt dat onze straten steeds met vuile papieren bezaaid liggen. H geef toe dat het eenig voordeel heeft n. m. dat men thuis zittende kan Eten van waar de wind komt, maar geJLoof toch dat in alle andiere op zichten, ook mei het oog op bacteriën, het beter zou zijn als de gemeente rei niging in deze meer optrad. Et geef u de verzekering dat menig vtn&emdieling mij; zijn verwondering te kennen gaf overal die vuile papie ren te vinden. Volgens mijne meening wordt er dan ook veel te weinig zorg voor gedragen. Stationsplein, Wilhel- minastraat. Zijlstraat, Dreef, Bolwer ken zijn dikwijls ontoonbaar. Waaraan de schuld ligt weet ik niet. maar ondervind' dat de vuilniswagens slechts driemaal per week aan de hui zen komen. Het gevolg daarvan is dat papieren etc. uit vuilnasbakk. weer ver strooid geraken. Ook ziet men dikwijls vuil met papier bij elkaar geveegd d'och niet onmiddellijk weggenomen zoodat de papieren weder overal ver spreid zijn. Mijnheer de Redacteur, hopende diat deze regelen er toe zullen bijdra gen dat hierin verandering zal komen en U dank zeggende voor de verleende plaastpiimte Hoogachtend X. Haarlem 28 April 1902. Inzender heeft volkomen gelijk. De Kleine Houtweg dien wij dagelijks pa-sseeren, ziet er ook al dagen lang ontoonbaar uit door allerlei papieren en anderen rommelRedactie. Onderwijs. Op het afgelegen eiland Urk hebben zich voor de betrekking van onderwijze res niet minder dan 25 sollicitanten aan gemeld, waarvan slechts een drietal el ders in functie is. Wel een bewijs, hoe velen de acte bezitten doch tevergeefs naar een betrekking uitzien. Vervolg Stadsnieuws, Zondagochtend 27 April j.l. hield de heer H. N. die Fremery, uit Bussum. voor dte Vereeniging ge wijd aan het onderzoek op geestelijk febiedT alhier in het gebouw van den rotestantenbond een voordlracht over: „De ethische beteekenis van het spi ritualisme". Na met een enkel woord gewezen te hebben op de eigenaardige moeilijk heden. die het spiritistisch onderzoek met zich brengt, stelde spr. de vraag, welke beteekenis het spiritualisme heeft voor het menschelijk leven. De mediedeelingen omtrent het. leven in de volgende sfeer stemmen hierin over een, dat ons een terugblik gegund wordt op het aardsche leven, dat ach ter oins ligt en waarbij die stem van onis geweten recht spreekt over onze daden, die drijfveeren bepalen of zij goed of slecht zijn geweest. Ons le ven op aarde is geen doel, maar mid del tot ontwikkeling van verstand en gemoed. Daarom moeten onze levens omstandigheden zoodanig zijn, dat s' menschen geestelijke natuur tot haar recht komt. Spreker wees er op, dat die machines, die daartoe zouden kunnen medewerken, tevei)6 een deel der menschen verlagen tot automaten. Na dien dood'wacht ons geen eeuwige rust. zooals abusievelijk op onze grat- eteenen staat vermeld.. Integendeel, wij kunnen dan de onafgewerkte taak voltooien en onze tekortkomingen aan vullen. Na in het licht gesteld te heb ben, dat d'e bewoners van de aarde en van de daaraan grenzende sfeer wc- derkeerig op elkaar invloed uitoefe nen, waagt spreker zich af in hoe verre wij d;e zedelijke verantwoorde lijkheid voor onze daden, moeten dra- gtn. Uit enkele voorgevoelens, die slechts ten düele vervuld werden, leidde spr. af. dat wij door onzen wil den loop dier gebeurtenissen kunnen wijzigen. In de hypnose vond hij een indirect bewijs voor het vermogen van onze wilskracht. Onze daden worden niet bepaald door geboorte en levens omstandigheden alleen; er is nog eon derde factor, nl. de wil. De ontken-i ning van den wil werkt verslappend' en stelt onze criYninaliteitsleer op een vaL sche ba-Is. Maar al zijn wij verant woordelijk voor onze daden, daarom zijn wij nog niet strafbaar. Geen ver gelding, maar verbetering moet het doel der strafwetgeving zijn. De dood straf is af te keuren; wie haar onder gaat, wordt er door bevrijd, en wie ze toepast, wordt er door getroffen. Behalve de rijke toekomst, die blij kens de spiritistische openbaringen voor ons is wegglegd, is er ook een groote troost gelegen in het vooruit zicht, diat wij eens zullen hereenigd wordton met wie ons lief zijn. Men beweert wel eens, dat wij bet spiritu alisme best kunnen missen. Spreker wees er op, diat wij tal van zaken, gees telijke zoowel als stoffelijke, kunnen, missen, zonder rampzalig te worden. De vraag is niet of wij het missen kun nen, maar of het ons iets brengt. In wetenschappelijker! zin zeker, maar ook op ethisch gebied. Onze tijd is rijk aan ontdekkingen, maar arm aan levensgeluk. Wij hebben ons ver stand ontwikkeld1 ten koste van ons gemoed). Het is noodig dat een ieder in ons aardsch bestaan leert zien: een voorbereiding tot het zuiver spiritueel© leven dat ons wacht. Wij vatten ginds onze levenstaak weer op, waar zij hier ontviel, aan onze stervende handen. Het spiritualisme geeft, ons troost in lijden, een richtsnoer voor het leven mi geduld bij tegenspoed. Met een en kel woord over liet godsbegrip op spi ritualist.] schen grondslag eindigde spr. zijn belangwekkende redie. die door all le aanwezigen met onverdeelde belang stelling werd aangehoord Heden is alhier door Gebr. do Waard en van Leeuwen en Jn. Huijboom de eerste asperge aan de groentenmarkt gebracht; dat is 3 da gen latei- dan hei vorige jaar. De jon ge groente werd opgekocht door van Dam wonende Molestraat. Miss Hobba Zondag 4 Mei gaat in onzen Schouwburg als laatste voor stelling in dit seizoen Miss Hobbs het geestige blijspel van Jerome K. Jero me met Mevrouw Mario van Eijsden Vink in de titelrol. Het is de liefdie die zegepraalt over het mannen haten van Miss Hobbs. In het eerste bedrijf heeft een jonge man, Wolff Khigsearll een wedden schap aangegaan, dat hij zich dooi de gevreesde Miss Hobbs binnen een maand zal laten kussen. 't Begint met een plaagspe.1 tusschen die twee en zelfs als zij door het in handen krijgen van een portefeuille van hem achter de weddenschap komt. weet zijn list het nog zoover te bren gen, dat hij haar in zijn macht krijgt. Dit zien we gebeuren in het gezellig in scène gezette derde bedrijf, voor stellend' die kajuit, van Kingeearls jacht, dat voor anker Hot en naar 't welk Miss Hobbs met haar vriendinnetje is heengeroeid om den onbeschaam- den het „corpus delicti" terug te bren gen. Spoedig weet KingsearJ haar in den waan te krengen, dat het jacht in den dikken mist vlot is geraakt en dat ze eigenlijk zooveel als zijn-opge sloten, afgezonderd van de wereld, want de vriendin is met haar galant weggeroeid. Miss Hobbs zit nu werkelijk in het schuitje en moet meevaren, voorspel van haar vrijwillig stappen in de hu- weiijksboot, onhandige vooroefening ook van huis- en keuken-arbeid. Kings- eari zal voor het echip zorgen als miss eten kookt, 't Is een vermakelijke scène, die daar in de kaiuit wordt af gespeeld, verhoogd nog dooi- de be hendige theatertechniek. c\ie den mist hoorn doet schorklmken. het licht door de raampjes doet-verduisteren en ver helderen, de melk op het fornuis doet overkoken en liet terugkeerend paar met de hoofden voor de raampjos doet op en neer dansen als schommelden ze inderdaad in een boot, dia het jach was op zij gekomen. Zoodra Mevrouw van Eijsden Vink opkomt wordt de aandacht ge spannen, vult het to one el zich met haar zonnige verschijning Nog altijd' kan men tegen haar zeg gen wat Prosper Blok uit Sardou's „Les pattes de mouche" nu al zoo lang geleden tot haar zei: Een zonnestraal mag overal binnen dringen. Civiele zaken. De arrondisse- mentis-rechtbank alhier deed heden uitspraak in die beide zaken, aanhangig tusschen A. de Laat, schilder te Haar lem, tegen W. G .v. Eijkern, grond, eigenaar te Haarlem. De le zaak, ingesteld door A. de Laat. strekte tot ontbinding een er overeenkomst tusschen partijen over het schilderen van 43 huizen in de Du- venvoordiestraat, toebehoorende aan v. Eijkern. De 2e zaalc, ingesteld door W. G. v. Eijkern, strekte tot, veroordeeling; vam De Laat om hervatting der schilders- werkzaamheden aan bedoelde huizen. Omtrent de le zaak overwoog de recht bank nu verwerping der voorgestelde exceptie van nietigheid der dagvaar ding. Daar die werkzaamheden. door eischer te verrichten aan de bedoelde woningen, door dezen zijn aangeno men voor f 158.50 per woning en de be taling zou geschieden in welcelijksche of dergelijke termijnen, naarmate de werkzaamheden vorderden; dat daaruit volgde dat eischer ver plicht was die werkzaamheden te ver richten voor de overeengekomen som, onafhankelijk van het bedrag dat hij voor het verrichten dier werkzaam heden aan arbeidsloon of materialen zoudie uitgeven; dat de betaling aan zijde van ged. niet geregeld was naarmate die uitge geven gelden, doch naarmate de werk zaamheden vorderden, u. w. z. naar de verhouding in welke het afgewerkte deel zoin staan tot het geheele werk. dat eischer's beweren dat ged. hem 300 schuldig zou zijn voor verwerkte materialen betaalde arbeidsloonen, niet wordit gerechtvaardigd door de gesteldle overeenkomst en evenmin zij ne conclusie tot ontbinding met scha devergoeding. Omtrent de 2e zaak overwoog de rechtbank dat deze vordering ais door ged. (de L.) erkend en mitsdien als ge grond en bewezen behoort te worden tosgewezen. Op die gronden werd eischer De Laat in de le zaak niet ontvankelijk verklaard in zijn eisch en werd deze in d'o 2e zaak veroordeeld om onmid dellijk de schi 1 denswerkzaamheden te [hervatten en met een voldoend aantal werklieden voort te zetten en met be kwamen spoed te voleindigen, mot machtiging op eischer (van Eijkern) om bij gebreke dat hieraan door de L. wordt voldaan, die werk zaamheden te laten verrichten ten kos te van hem (die Laat), met veroord cel ing van de L. tot schadevergoeding en tot "betaling der proceskosten. Aangereden. Hedenmorgen wan- dolde in de Groote Houtstraat. Mevr. G.,1 vergezeld van een hondje, toen haar eene dame per fiets achterop reed. Dezesport- zuster blijkbaar nog niet geheel ver trouwd met het tweewielig voertuig, be- i gon, toen zij het hondje zag, te wankelen en het gevolg was dat eene botsing tus schen haar en den jeugdige menschen- redder niet achterwege bleef, en dc- wiel- rijdsier viel. De eigenares dit ziende, bevreesd dat haar metgezel door de sport- zuster in haar val verpletterd zou wor den, deed al het mogelijke om haar hond daartegen te vrijwaren, doch het gevolg was, dat zij in plaats van het dier, de wielrijdster op zich kreeg en wat leelijker was haar been brak. Direct daarop werd Mevr. G. binnen gebracht bij den heer P. van Hemert, waar dr. Waller Zeper de eerste genees kundige hulp verleende en een voorloo- pig verband legde, waarna zij per rijtuig naar haar woning op den Kleinen Hout weg werd vervoerd. Tengevolge van de liqui datie dier Firma Van Diesen en Ker- robijn, zoo ale uit die annonce in dit blad; blijkt, het hoofd agentschap der Eerste Haarlemische Onderlinge Maat schappij tot Glasverzekering overge gaan op den heer J. W. G. Droste, Ged.. Oude Gracht no. 16 alhier. Genoemde heer is op assuranties-gebied geen vreemdeling en zal ongetwijfeld door zijn werkkring als architect enz. in staat zijn de Haarlemsche Maatschap- oij tot verderen bloei te brengen In korten tijd heeft, naar men ons schrijft, die Glasverzekerlng-Maatsch. zich het vartrouwen onzer stadigenoo- ten waardig gemaakt, zoowel door hare lage tarieven als door die spoedi ge en vrijgevige wijze, waarop gele den schaden worden hersteld. Naar wij vernomen, maakt zij ook buiten die gemeente belangrijke vorderingen. Collecte. Woensdag, Donderdag en Vrijdag zal door de Nederlandsche Vereenieing „Het Vaderland Getrouw" eene collecte worden gehouden langs die huizen der ingezetenen Daar de collecte van deze oud-strii- diers bestemd is ten behoeve van hum ne weduwen en weezen, kan voorze ker eene opwekking tot flinke giften achterwege blijven Heden werd in de Infan- terie-kazerne alhier op plechtige wijze die zilveren medaille voor 24 jaren ttrouwen dienst uitgereikt aan den mr. geweermaker A. T. Miolée van het bataljon infanterie pillier in garni zoen. Deverkiezingvan 2 led en van den gemeenteraad is bepaald op Vrij dag 6 Juni a.s. en de herstemming, zoo noodig, op Dinsdag 17 Juni d.a.v. Aanbesteding brandstoffen. Hedenmiddag werd ten Raadhuize aan besteed: De levering van brandstoffen ten dienste der gemeentelijke gebouwen te Haarlem: Ingekomen waren 6 biljetten van de na volgende firma's: Fr. Perquin: grove steenkolen f 1.10 per 100 KG.; anthraciet f 1.94 per 100 Kg.; geklopte gascokes t 0.43 per HL. W. A. Brender Brandis, geklopte gas cokes J 0.38 per HL. J .P. Ii. Grlllis. grove steenkolen f 1.10 per 100 KG.; anthraciet f 1.90 per 100 Kg.; Lange turf f 0.30 per dubbele HL. N. van Breemen en Co., grove steen kolen J 0.99 per 100 KG.; anthraciet. 1.55 per 100 KG.; korte turf f 0.49 per dubbele HL., geklopte gascokes f 0.38 per HL. J. Oudshoorn: grove steenkolen I 1.34 per 100 KG.; anthraciet f 2.12 per 100 KG.; lange turf ƒ0.31 per dubbele HL., korte turf 0.77 per dubbele H I,., geklopte gas cokes 0.51 1/2 per HL. G. Honig Zn., grove steenkolen 1.02' per 100 KG.; anthraciet 1 97° per 100 KG., lange turf 0.29; korte turf ƒ0.49 per dubbele HL., geklopte gascokes 0.44' per HL. De uitspraak zal ten Stadhuize plaats hebben op Vrijdag 9 Mei des namiddags te 2 uur. Examens akte L. O. Haarlem, 28 April. Geëx. 8 Candida- ten. Geslaagd de dames: F. Kleijn, 1. H. Knop, R. Krenning, E. H. Land, allen Haarlem; M. J. J. Kramer te Bennebroek; M. C. Kramer, Monni kendam; A. Kuyper, te Alkmaar. Morgen om 11 uur zal het lijk van den overleden wachtmeester v. d. Bent van het wapen der cavalle- rie alhier, met militaire eer ter aarde worden gesteld. Uit de Omstreken. Heemstede. Met de uitreiking d,er beschrijvings- biijetten voor de belasting op bedrijf? en andere inkonysten dienst 1902-03 zal alhier een aanvang worden ge maakt op 5 Mei a.s. In de Zaterdag gehouden vergade ring van den Schouwbroekerpolder onder deze gemeente, is de begrooting voor 1902 vastgesteld op f 617.22.5 in ontvangst en uitgaaf, de polderlasten zijn van f 4.50 op 4 per Heet, ge bracht. Bennebroek. Door baldadige kinderen is gisteren brand gesticht in een bosch onder deze gemeente en wel op twee ver schillende plaatsen. Gelukkig ontdekte men het onheil nog intijds genoeg om het vuur, aan gewakkerd door den straffen wind to blusschen; een zware boschbrand had kunnen ontstaan. Zand voort. Zaterdagavond werd de hulp der politie gevraagd door een verhuurder van een huis,wiens huurder, niette genstaande zijn huurtijd at lang ver streken was, en hij de sleutels rced's twee dagen te voren had afgegeven, de woning niet wilde verlaten. De in specteur van politie en twee politie beambten begaven zich ter plaatse en vonden den persoon, zekeren B., te bed liggen. Ook voor de politie wilde hij het huis niet verlaten en voegde haar alle mogelijke liefelijkheden toe. Ten slotte werd hij uit zijn rustplaats gehaald en op straat gezet, alwaar hij vanwege zijn dronkenschap niet in staat was zijn weg alleen te vervolgen en overgebracht werd naar het poli- tiebuiteau. Op die beddepjlank werd gevonden een flesch, half gevuld met jenever en een zak worst De herijk der maten en gewichten zal alhier plaats hebben op Woens dag 28 en Donderdag 2 Mei a. s. in het gymnastiek lokaal van school B aan het schoolplein alhier. Zaterdag j. 1. zijn door Dr. C. A. Gierke alhier ingeënt 26 kin déren. In de vorige, week brachten d'e ZandVoortsche garnalen-schuiten 6 maal versche garnalen aan .Besom ming t 3,40 12. Prijzeh f 0,20 tot ƒ1,60 per maand. Gemengd Nieuws. Ongelooflijke mededeelingen. De correspondent van de N. Rott. Ct. te Boedapest schrijft: Over de vergadering van de Servi sche Skoeptsjtina op den 18den April jl. worden thans mededeelingen ge daan, die ongeloofelijk schijnen. In deze vergadering, waarin een buiten gewoon crediet voor het departement van oorlog, ten bedrage van 360.000 dinars goedgekeurd werd, werden te legrammen voorgelezen, in eene Ser vische courant verschenen, meldende dat het Oostenrijk-Hongaarsche leger op weg naar Servië was. De Pester Lloyd bracht heden de vertaling van eenigen dezer telegram men. Uit Serajewo werd op dien 17den April getelegrafeerd: De troepen zijn op rnarsch naar Plevlje (een kleine stad in Bosnië). Hedenavond zijn zij hier aangekomen en bivakkeeven op de vlakte van Sera jewo. Bij het aanbreken van den dag verdwenen zij in de richting van Plevlje. Munitie en m/aterieel voor de ambulance wordt dagelijks daar heen getransporteerd. De komraan- dant der troepen Appel hield een toe spraak tot de troepen, en zei: Solda ten, Gij vertrekt naar het Zuiden, waarheen Gij door het vaderland) ge zonden wordt. Gij zult den roem on zer wapenen tot aan de kust der zee verkonden. Wanneer er bloed zal moeten vergoten worden, zult Gij voorwaarts gaan, zooals men het U geleerd heeft. Verrassen mag dlit U niet, want reeds in het vorige jaar hééft men U dit medegedeeld. Hierop volgde een telegram van den 17en April uit Plev'lje waarin medege deeld werd, dat daar alles gereed is voor de nakomende troepen; voor pro viand en kwartieren is gezorgd. Het derde telegram kwam uit Uskub en luidde: Oostenrijk-Hongarije zendt troepen om de garnizoenen in Sanlsjak te ver- grooten. Zooals men zegt, gaan deze tot Mitrövitza; andere zeggen, dat de geheele Sandsjak (afdeeling eener provincie) zal bezet worden; erheerscht hier groote opgewondenheid. De Turk- sche ambtenaren zijn zeer verbitterd op Oostenrijk-Hongarije; veie Alba- neezen sluiten zich aan bij de Turken om met dezen gemeenschappelijk eene Oostenrijk-Hongaajrsche bezetting af te slaan. Het laatste telegram kwam uit Pris rend en daarin werl medegedeeld, dat Oostenrijk-Hongaarsche agenten ijve rig bezig zijn om onrust onder de Albanoezen te stoken, en dat zij den Derwisch Bey opgestookt hadden eene bezitting van een Servischen inwoner in Prisrend te rooven, waardoor een strijd ontstaan is. De indruk, dien deze telegrammen op de Servische volksvertegenwoordi ging gemaakt hebben, moet verbluf fend geweest zijn, en onder de daar door veroorzaakte pressie werden de verlangde 360.000 dinars gaarne toe gestaan. De Pester Lloyd zegt. voorts, in dit artikel dat het niet aJleen de Servi sche pers is, die zulke onzinnige ver halen over de Oostenrijk-Hongaarsche politiek doet, maar dat dit ook in an dere Balkanstaten geschiedt, en zelfs ook in Griekenland. Weervoorspellingen. Ilenri Héon geeft in het maande- lijksch bulletin van de Bairritz Asso ciation het resultaat van zijn onder zoekingen. Deze voorspellingen zijn voor ieder een mogelijk en eischen eeen bijzon dere gecompliceerde instrumenten. „Wanne koffie waarin men een stukje suiker doet, zal het weer voor spellen dat men krijgt Als de suiker smelt, dan komen aan de op pervlakte kleine fluchtbelietjes, die zich groepceren alvorens te verdwijnen Als ze in het midden van den kop drij ven, dan zal het mooi ween' -blijven; als ze aan den kant komen dan zal het gaan regenen. „De vlam van een uitgaande lamp in den vorm van een champignon, is een regen-voorspelling. „Het roet dat uit den schoorsteen valt voorspelt regen. „Indien ijzer, zout of marmer voch tig worden komt ar eveneens «gen. „De rook, dio uit een schoorsteen komt ©ai niet in een rechte lijn naar boven gaat is een voorteeken van weersverandering en regen. „De bijl van een houthakker zal een mooien dag voorspellen als zij blin kend is, is zij dof en glijdt de steel niet in de hand dan is dit een voor bode van onweer. „De vlam van dien haard, kalm recht op stijgende, is een teeken van mooi weer." Plunderaars. Bij het station Miroftshe, aan den spoorweg van Salonike naar Mitro- nitza beeft een Bulgaarsche bende een Mohammcdaansche Mollak en zijn zoon aangevallen. De vader ontkwam gewond, de zoon werd gedood en uit geplunderd. De rekrutentransporten uit klein- Azië naar Salonika duren voort. Daar entegen hebben er in de laatsten tijd in Macedonië geen groot© troepenbe wegingen plaats gehad. Een medium. Grooten naam bezit bij spiritistische kringen in Italië een vrouwelijk medi um Eusapia Palladino geheeten. Voor een „persmuskiet" is echter niets heilig- Zoo beweert, thans een dezer monsters in de „Caffaro" van Genua, dat de „ge materialiseerde" geest van een afgestor vene, welke deze wonderdoende dame in het duister bloemen laat werpen een guitaar bespelen, personen aanraken, hun kussen geven, enz., niemand anders is dan mevrouw Eusapia zelve. En dat heeft hij ontdekt door een onbedriegelijk bewijs. Zoodra dergelijke verschijning hem naderde of aanraakte, nam hij den zelfden eigenaardigen sterken geur waar welke uit den mond van gezegde Eusapia uitging toen hij kort voor dit schouwspel met haar sprak! En tot aanvulling ver meldt diezelfde persman de ervaring van een zijuer vrienden, een weduwnaar, die het verlangen had te kennen gegeven, dat Eusapia zijn overleden vrouw zou oproepen. Inderdaad voelde hij de rin arming en de kussen van de .,opge-*oe- pene", maar van dezo ging een geur van Marsala uit, Juist denzelfden wijn, waar van hij Eusapia voor de séance een glas had zien drinken! Waarop een medium dus niet al te letten heeft! De tegenwoordige uitgestrektheid van Londen. Londen heeft tegenwoordig een op pervlakte van 688 vierkante mijlen met een bevolking van ruim 6 miljoen zielen. Het bebouwde terrein van de Britsche hoofdstad bedraagt 118 eng. vierkante mijlen, met 4,536,063 perso nen, die in 608,000 gebouwen wonen. IIe*t gezamenlijk aantal inwoners van Londen met de voorsteden (6 mil joen zielen) is slechts 1/2 miljoen min der dan het gezamenlijk getal inwo ners van de drie grootste steden van Amerika, New-York, Chicago en Phi ladelphia. Noch Schotland, noch Ier- land, en van de koloniën noch Austra lië, noch Canada kunnen zulk ,een groente bevolking aanwijzen als de hoofdstad van Engeland. De waarde de>r verzekerde eigen dommen wordt op 932,6 die der 608,000 gebouwen op 39 millioen pond sterling geschat. B© jaarlijksclie vermeerde ring der gebouwen enz. binnen die eigenlijke stad vertegen'woordigt eene waarde van 500,000 pond sterling. De jaarlijksche uitgaven voor de brand weer bedragen 7-2 miljoen franc. Het verkeer te Londen waaraan in 24 uur tijds ongeveer 1 miljoen personen deelnemen, wordt gemakke lijk gemaakt door 1483 trams boven en onder de grond:. 3685 omnibussen. 11,260 huurrijtuigen en andere voer tuigen, benevens door een aantal ri- vierstoombooten en een spoornet van omstreeks 345 kilometers lengte. burgerlijke bland. Bevallen: 27 April. M. T. C. Rosekrans- Dodenhuis, d. 26. J. Komen—Beentjes, d. 29. N. Wüthrich—Burger d. W. Kioeze- man—van Eunen, d. 27. A. L. C. van Leeuwen—Mangelsdorf, d. 28. M. Ver loopVernout, d. Overleden: 27 April. J. van den Bemd, 46 j., Schoterweg. 28. J. van der Haagen 1 m. z. Kamperstraat. 26. J. Kracht 7 m„ z., Heerensingcl- Faillissementeii. Uitgesproken; 28 April. C. Kooij, broodventer Rechter-commissaris mr. G .T. J. de Jongh; 'sHertogenbosch, 25 April. Wed. J. Overgoor, te Waalwijk. Rechter- coni'in i ss ar isD. Wessei i ng Amsterdam, 25 April. J. E. Broek man, handelsagent, aldaar. Rechter commissaris: mr. T. Henny; 's-Giravenhage, 25 April. J'. H. Wie- geirink jr. (Wiecherink). kruid'enier, aldaar. Rechter-commissaris; jhr. mr. R. O. van llolthe tot Echten; Breda, 2 óApril. C. J. C. Oers, kleer maker, aldaar. Rechter-commisaris: jhr. mr. A. J. J. van basse van Isseli, Haarlem, 22 April. I. Verbeek, bouw man, te Haarlemmermeer. Rechter-com- missaris jbr. mr. R. de Marees van Swlnderen. W. van der Bent, huisschilder en win kelier, te Haarlem. Rechter-commissaris jhr. mr. R. de Marees van Swinderen. Amsterdam, 24 April. A. van Dobben- burgh jr., vroeger winkelier, thans zon der beroep, te Amsterdam. Rechter-com missaris mr. T. Henny. Maastricht, 24 April. L. N. van Bem int:. horlogemaker, te Maastricht (firma L. N. van Beinrael—Linssen). Rechter commissaris mr. A. Pijls. Arnhem, 24 April. A. Israël, koop man te Doesburgh. Rechter-commis saris mr. C. W. A. baron Haersolte. 's Gravenhage, 25 April. D. B. var Schagen, kruidenier te 's Gravenhage pechter-commissaris; mr. H. A. van Rees. 's Hertogenbosch, 25 April. P. F. van Hout, rijwielhandelaar en in hor- logch, te \'s Hertogen bosch». Rechter commissaris mr. J. Ph. Suyling. Opgeheven: A. R. van Raalten, kruidenier te Amsterdam. Geëindigd: H. P. G. Mi]art, banketbakker te Gorinchem. H. List, weduwe van Th. Linde boom, tapster en winkelierster, te He-rtme, gem. Borne. Th. M. Brtimsma jr. Laatste Berichten. Men seint ons uit den Haag: H. M. de Koningin ba-acht den nacht rustig door. Alle verschijnselen wij- zen op verbetering van den toestand. 369e Staatsloterij. Trekking van 29 April 4e Klasse, 2e Lijst. Ns. 9329 I 1000. Ns. 9042 I 400. Ns. 7620, 11794 en 17850 ieder 100 Prijzen van t 65. 6829825903 S824116211496318195 6 8 355393 882a l L»7o 15060IM39 7230876998 8842116231509618444 76 3188 0069 8851116s615 0318185 79 3229 6101 88881163315106 18494 17232866205 889611648 ,514313501 2u9 3344 6219 8928 llu671514918624 23133696283 898111727 ,628418543 25534196266 89S611782 15 13552 26434396272 90171181115 6318556 279 3456 6330 9027 11847 1539618581 30934656316 9048113641644518607 31434696438 912811905 1549218622 37936046447 9186 H91215.71 18643 532 3571 6466 9193119451588818735 53636736167 9208120821690418755 54737156619 921712l5ii60 1 18813 5513828054-2 922312162 16 3215837 65838966623 925612175 605118912 669 3916649 626512J6016X4218*44 62439476681 9362 12 691614018950 70240186686 965412284 1616II1S954 75740296711 9622123891616219 '27 7674U416796 93821240 1645119071 811406! 6864 9704 !2416 1626] 191174 81341216884 98181442 -1633819114 82241366975 9341125721637819180 857 41497020 986012580163-9191.',8 9734207ÏU62 9869 121,02 164-., 19203 99942117078 9887126,316DC7119231 10924-2787158 9893 1 66816 9219404 1112 4295 7194 98961276»1665519477 112044037269 9897127611665719501 II 344097410 996812801 1652619515 1168 4426 7462 9974128531678 a 1959C 117645 87473«JonS 128921679119721 124946017477 !007o 129441690319741 130146617538 «M» 1302416955 13776 1367 li 197586 401011313016059 ,9758 HOS 4733 7618 1018ö131621696619877 1483 47s976ö8l«l!3ï 15206 1700519*69 1628 47957669'02441321917021) 19971 17264940773 1 '02 S432311702320)69 17425034776»lu31»1336517045 20022 176351247850 "343 1340417039 21)027 18ü3 5142 7-58 '03661344317106 2l KMO 183251827877 llJ427 13515 17163 20047 1866 52717884 "'49311552 17 211 Ï0081 198852847997 '054U H68017276 20 192 '3118 5288 50414056313, 0117291 20141 213353078 61'1056413629174)1 20143 2156 5308 8098'06831 6 2174-12U145 21946348813»4066613794175602 213 22 '8 6364 8162 '0734 1381917614 20234 2826541181751075618-47 17657 202.3 '2249 54188189107731385917664 20576 2308 55"2 821510916 14071 17 715 2"110 2369 ,506 529911126 141281772.5 2, '327 23825526 8344 UI,5214290177.820438 2427 65 2884811174113271780620157 2630563 837011190 ,434617817 20461 '2574 66818481U23614365 17525 20185 2636 5684 846 11279 14452 17868 30502 2674668 81931129214162179 1 20592 2755 5717 85C211307 1450917993 20609 2,8. 57628564 1312145541801420656 2r22 579986951137914667 18063 20680 3828584387131138514731 13072 2076 1 2860 845 871» 11492148-1018092 20937 •2956 5852 8786115' '81488318094 295968708305115131499818176 Marktnieuws. Haarlem, 28 April 1902. Artikelen. Aangevoerd. Verkocht. Prijs Aardappelen 35 HL 35 HL. 1.50—2. Bloemkool 400 st. 400 st. 5—30 ets. p. st. Wortelen 150 bos 150 bos, 20—25 cents. Salade 40 mand 30 mand, 10 cents. Spinazie 47 mand, 47 mand, 30—50 ets. Purmerend 29 April 1902. Aangevoerd 214 stapels kaas, f 28,50 per 50 Iv .G.1145 KG. boter 1,10—1.20 pen- KG.; Vee: 102-4 runderen., vet vee 55—70 ct. per KG.; 15 paarden; 361 vetr te kalveren, 70—80 ct. nor KG.: 460 Nuchtere kalveren, 1023; 119 vette Varkens, 4452 ct. por KG.; 104 ma gere idem., f 1830; 2-44 Biggen f 8-13; 1073 schapten en lammeren; Eieren 2,50—3 per 100 stuks. Stoom vaartberichten. Het stoomschip De Koek, van de Kon. Paketvaart-Mij- van Vlissingun naar Ba tavia, passeerde 27 April des ochtends 5 u. 20 m. Dungeness. Het stoomschip Prinses Sophie, van Amsterdam naar Batavia, arriveerde 27 April te Southampton. Het stoomschip Soembawa, van Bata via naar Amsterdam, passeerde 27 April Kaap Blanc. Het dubbclschroefstoomscliip Rijndam, van de Holland—Amerika Lijn, arriveer de 27 April van Rotterdam te Newyprk. Htet sdaibbalschj-ocfstoomschip Sta tendam, van de HollandAmerika

Haarlem's Dagblad | 1902 | | pagina 3