vorstin moge ontkomen aan nee. gevaar: dat haar dreigt. De Temps" zegt: „Weinig ziektegevallen worden met meer gespannen belangstelling gadege slagen dan de ziekte van koningin Wil- helmina. Alles werkt cr toe mede om de sympathie algemeen te doen zijn. Alle beschaafde volkeren bieden der Vorstin en het volk der Nederlanden hun hoog ste, hun hartelijkste, hun vurigste wen- schcn." De Beriijnsche bladen betuigen alle bun hartelijke deelneming in het zwaar verdriet dat de Koningin heeft getroffen. De „Voss. Ztg." schrijft: „Alle kringen in het buitenland gevoe len in dit moeilijk oogenblik met de Ne derlanders mede en sluiten zich van ganscher harte bij hen aan in den wensch dat een vriendelijk lot ae droeve scha duwen zal verdrijven, welke over het slot Het Loo zijn nedergedaald". De „Deutsche Tageszeitung" zegt: „Met den innigen wensch tot een ge lukkigen afloop leest men hier de ontvan gen berichten. Onze vreugde zal diep en groot zijn, wanneer haar jeugdige kracht de hooge lijderes het gevaar doet over winnen." De „Neueste Nachrichten": „Ons volk vereenigt zich met de stam verwante Nederlandsche natie in den in nigen wensch dat dit dierbaar leven ge spaard moge blijven". De „Germania": „In Nederlands bange zorg en stille noop wordt in geheel Duitschland ge deeld. God bescherma het dierbare le ven?" De „Post" constateert, dat Duitschland der heerscheres uit het Huis van Oranje- Nassau een spoedig en volledig herstel toewenscht. De „Ind. Beige" schrijft: „Hoe ernstig de toestand ook moge lij ken. mag men hopen dat Koningin Wil- heimina, dank zij haar zeer krachtig ge stel. de ziekte zal kunnen doorstaan. De ze wensch wordt heden door geheel Eu ropa geuit en de verwezenlijking zal met do meest oprechte vreugde worden be groet." De telegrammen van buitenlandsche regeerer.de vorsten en gouvernementen, belangstellend inlichtingen vragende om trent den toestand van H. M. de Koning in en deelneming-betuigingen inhouden de, vloeien onophoudelijk op het Loo. De Bond voor Staatspeusion- neering. zal op Dinsdag 27 dezer te Utrecht zijne algemeene vergadering houden, waarin behalve de ontworpen statu ten &n huishoudelijk reglement o.a. een voorstel van het hoofdbestuur zal behandeld worden, strekkende tot het benoemen van eene commissie, wier taak zal zijn het verzamelen van gegevens over staatspensioen, waar-1 uit een adres aan de regeering kan worden samengesteld. Den avond te voren zal een open bare vergadering gehouden worden, waarin als sprekeens zuillen optreden de heer N. Prins, pastoor der oud katholieken te Aalsmeer, ds. P. A. Vis te Beetrister en de heer Perio, reclac- teur van ,,Da Nederlandsche Pensi- oenpartij", orgaan van den Bond voor gtaatspensi onneering. Uit het jaarverslag blijkt, dat de Bond 43 afdeelingen en 3233 leden telt, tegen 20 afdeelingen en 1700 le den 7 maanden vroeger. Wijziging der drankwet. Vanwege dien minister van binnen- tamdische zaken zijn de volgende vra gen aan die gemeentebesturen ter be antwoording voorgelegd en zulks in verband met eene voorgenomen wijzi ging der Drankwet: 1. Hoeveel rechtspersonen zijn er houders van vergunning voor den ver koop van sterken drank in het klein? 2. Aan hoeve ten dlezer is de vei-gu li ning verleend op grond van art. 26 le alinea der Drankwet? 3. Aan hoeveel rechtspersonen en aan hoeveel nhysieke personen, hou ders der vergunning, is deze verleend op grond van de 3e zinsnede van art. 2 der Drankwet? Welke waren de bijzondere gevallen, die tot hert verteenen der vergunning aanleiding gaven? 4 Voor hoeveel lokaliteiten, in wel ke sterkedrank wordt verkocht met e«ne krachtens art. 26 le alinea der Drankwet verleende vergunning, be staan behalve deze vergunningen nog vergunninv^n. verleend aan andoren, die dus in deze localiteiten het bedrijf van kleinhandel in sterkedrank niét Uitoefenen? Hoeveel van laatstbedoelde (dus tweede] vergunningen zijn verleend Ik heb contrac-ten met eerste opera's, de grootste artiesten wenden zich tot mii Gister heb ik nog pas een brief gehad van Sembrich en ook een van Scheidemantel: ook gastrollen bezorg ik. Toen ging hij, zich vroolijk in de handen wrijvend^ voort: Hoe denkt u over St. Petersburg, juffrouw? Houdt u van briljanten! D/e krijgt u daar bij massa's. Ik heb contracten klaar liggen. Ook Ham burg, Hannover. Keulen .kunt u krij gen. Maar ik zou meer voor St. Pe tersburg zijn dat loont meer. bij zoo'n figuur! Weer taxeerde hij zeer scherp. Ze verdiepten zich in een aandachtig ge sprek. Dicht bij «Je deur stond Lena Lan gen. Een gloeiend rood' vloog over' haar gezicht, toen ze zag. wat een moeite de agent deed voor Krotoschiins- ka. Ook de recensent van het „Tage- blatt" had haar zooeven onder de complimenten begraven; de geweldige Flappert had haar zelfs om een visite verzocht, hij wikte eenige biografische aantoekeningen hebben. Wie bekommerde zioh om hèèr? Het was geen nijd, wat haar beving, maar wei het gevoel van haar eigen onbeduidendheid "aar ontbrak juist! aan: physïcke personen, nv. reent®- pensonjen? Het ffiddelbnrgsch Damescomité ontving gedurende de maand April voor dte Krijgsgevangen Boeren en voor de vrouwen en kinderen in de concentratiekampen te zanten aan gif ten in geld 694, waardoor het totaal dfer ontvangen gelden tot 30 April be liep f 67,438. Aan goederen werden zendingen naar Kaapstad, St. Helena, Bermuda en Ceylon gedaan tot een bedrag van f 1450. Geldzendingen geschieden in April door tusschenkomst van de NederL Bank en Credaet-vereeniging voor Zuid- Afrika aan den heer J H. A. Balwê, Nederl. Consul te Durban, 60 p. st.; aan <ïs. J. C. Becker, te Bethulië, 50 n st.; aan den heer P. J. Le Roux te Alliwal-Noord, 25 p. st,. en aan den lieer f>L I' Bar -ndtsen. penningmees ter van het Bijstandsonds ie Pretoria, 50 p. st.. alles met bestemming voor de wouwen en kinderen in de concen tratie-kampen. Kranige daad. Maandagmorgen omstreeks twaalf uur ontstond een vrij ernstige binnenbrand op de tweede verdieping achter van pand no. 48 op de Scheepmakershaven te Rotterdam, bewoond door den lood gieter C. van Tol. De brand werd ver oorzaakt doordat de 75jarige huishoud ster, de weduwe Heinz, met een bran dende lucifer onder een bedstede naar waschgoed zocht, hetwelk daarbij vlam vatte. De huishoudster liep daarop naar de keuken waar zij door den rook be vangen, bewusteloos ineenzakte. Op het gerucht van den brand ging de agent van politie M. Barenswaard. die de eer ste verdieping achter bewoont, naar bo ven en op het gekerm van de huishoud ster liep hij tot tweemaal toe langs de brandende bedstede naar de keuken om haar te redden. De eerste maal deed de verstikkende rook hem terugdeinsen, doch de tweede maal slaagde hij er in, op het gekreun afgaande, de vrouw te be reiken en haar in veiligheid te brengen. Hoewol bewusteloos kreeg zij geen letsel. De brandweer, inmiddels verschenen, blusclite door de werking van spuit 5 on der leiding van hoofdman H. E. van IJ- zendijk Hzn., den brand, die zich be paalde tot het vertrek waar hij ontstond. De betrekkelijk nog al groote schade wordt door assurantie gedekt. Ook de spuiten 6, 4, 8. 2 en 1 waren uitgerukt, doch verleenden geen hulp. Liberale Unie. De gewone algemeene vergadering der Liberale Unie zal gehouden wor den Zaterdiag 31 Mei', des voormiddag» te half elf uur. in het, gebouw „Eens gezindheid!" te Amsterdam. De agenda vermeldt o. a.: mededee- Mng van het bestuur in'verband met par 1 van liet Hervormingsprograni- ma; varslag omtrent don toestand dier Liberale Unite en dJe werkzaamheden van het bestuur gedurende het jaar 1901; benoeming van eene commissie tot het nazien van die rekening over 1901; verkiezing- van drie ledten van bert bestuur, in plaats van dte toeeren C. A. van Emaehut, Jac. van dier Laan en mr. R. M. Macalester Loup, die ais zoodanig ontslag hebben genomen. De heer mr. H. ph. die Kanter zal een voordiraotot houden over „Armen zorg". Schorenlugsche visschers. Men schrijft uit Scheveningen: Reeds eenigen tijd werd gefluisterd van een op handen zijnde strike onder de visschersvlootbemanning. In de afgeloopen week werd dit «rij waar schijnlijk geacht Nu wordt ©r al ge- ruimen tijd onder de visschers van sociaal-democratische zijde invloed geoefend. Toch is een® werkstaking althans voor de aanstaande haring teelt onmogelijk te achten, daar de meeste bemanningen reeds aangemon sterd zijn en de monsterrol elke po ging om de mannen te doen staken in den weg staat Men zegt, dat de eischen zouden zijn een vast week geld en goede voeding, gelijk in En geland. Thans geldt een zeker parti cipatie-stelsel. De bemanning krijgt 34 van de bruto-besomming met den kost aan boord vrij, maar onder aftrek van een zeker bedrag voor de tonnen. Indien er al van eenige bezwaren sprake mocht zijn, verwacht men dat die zich bepalen zullen tot de enkele buitenmannen, die ter completeering van de bemanning jaarlijks worden gemonsterd. Men wil, dat deze op de tegenwoordige voorwaarden niet langer zouden wenschen te varen. het beetje treluk", en waar dat niet was! Ze zuchtte en hing zjcli de ar moedige sortie om. Daar kwam de professor. Hij nam haar hand- en streelde die. Nou, kindje, heel mooi, heel mooi! Ze probeei-de te lachej en hem aan te zien; hij keek haar zoo familiaar aan. Heb jk dan goed! gezongen? vroeg 2e beklemd. In het begin wat mat hm. hm maar dat was te begrijpen. U weet toch: ca n est que le premier pas. quj coüte hier en overal in. Haha! Professor, zeg u me nu eens, Ireb ik heusch niet slecht gezongen'? Hij monsterde een beetje spottend haar opgewonden gelaat. Op het eind zelf® héél goed. artistiek eigen lijk veel beter dan juffrouw Krorto- schinska maar. dat is een vrouwtje, ha! Als geschapen voor de kunst! Die zal carrière maken! U, hij het plot seling haar tegenstrevende hand los en trok een koel gezicht u ontbreekt alle optreden! Langzaam ging Lena de treden der zijtrap af; van dte straat blies de nachtwind haar tegen; ze voelde zich zoo alleen. Wat zou hij wel zeggen? O. als ze hèm hèm toch maar tenmin- Ovengens is men ïeeds op verschei dene loggers en schuiten aan 't graai en, d.w.z. in gereedheid brengen voor de haringteelt. Hazardspol te Scheveningen. Men zal zich herinneren dat in het afgeloopen jaar èn in den Gemeente raad èn in de Tweede Kamer der Sta- teu-Generaal besproken is de vraag in hoever zeker spel dat te Schevenin gen op het wandeihoofd, in de Kur- zaal en op Seinpost werd gespeeld, moet gerekend worden tot de bij de wet verboden hazardspelen te behoo- ren. De minister van justitie oordeel de de zaak op zijn minst genomen zeer dubieus, doch zei de eventueel een on derzoek toe. Dat onderzoek is thans aan de orde gesteld Na afloop van de matinee Maandag raiddag in liet paviljoen op hot Wan- deljiocjfd) 'Koningin Wilhelmina te Scheveningen kwam de politie offi- oieel constateeren dat het bedoelde spel, zijnde het jeu die poue Européen. in de paviljoen van dte Pier gespeeld werd. Met die vaststelling van dit feit was belast de commissaris van politie te Scheveningen. die heer Sypkens. Te even 5 uur werd toet biljart, waarop het jeu de poule gespeeld wordt, in gebruik gesteld. Er meldde zich een speler aan. De commissaris die vergezeld was van twos rechercheurs, liet dezen persoon eerst eenige malen speten. De hande- lin- bestaat daarin, dat de speler een balletje moert laten glijden op een nikkelen bordl waarin zich verschil lende gaten bevinden. Komt het bal letje in gen holte overeenstemmende met de door den speler gekozen en vooraf aangekondigd'.? klem-, dan heeft hij gewonnen Komt het op een ande re kleur, dan toeeft de speler verloren. Nadat dte hec-r, die aan het spei deelnam een drietal keeren had ge speeld met awtssslend geluk, kwam de commissaris tusschen beide, maak te zijn qualiteit bekend' en verzocht den speler het spel te staken. De poli tieambtenaar zeide verplicht, te zijn proces-verbaai op te maken tegen den speler en voorts het biljart en het „jeu dte poule" in beslag te nemen, zullende die justitie later uit te maken hebben of dit spei hazardspel is. De commissaris vroeg hem of hij de regelen van het spei kende, waarop de speler ontkennend' antwoordde. De namen werden nu opgenomen van den speler, van een employé bij het spel en van dten ondernemer (een Fransch- man) waarna die commissaris overging tot dte inbeslagname van het. biljart, toet daarop los bevestigde spel en van bert feld. dat op dit oogenblik in kas was, zijnde f 6. De ondernemer verklaarde desge vraagd dat hij dit spel absoluut be schouwde als een behendigheidsspel. Hiermede was dit incident afgeloo pen. Naar men verneemt is het consta teeren van d!it spel geschiedt ito over leg met de betrokken dlirsctjën van de in toert begin genoemde instellingen. Bij de inbeslagneming waren tegen woordig die heer Goldleck, directeur, en mr. E. Polis, inspecteur van die Mij. Wandeihoofd Scheverun-gen; ter wijl ook werd opgemerkt, de ambtenaar van het O M. bij het kantongerecht anr. Peperkamp. Men meldt nog dlat dte betrokken maatschappijen dit spel eerst hebben toegelaten in hunne zalen nadat zij daaromtrent vooraf toet oordeel der po litie. hadiden gevraagd. Nu het blijkt dat er verschil van meaning bestaat., wensch ten ook zij dat de zaaik aan die principieel® be slissing deis rechters zoude worden on dierworpen Men verneemt., dat het O. M. bij het kantongerecht voornemens is dte or deskundigen het spel, naar daarvoor vastgestelde regelen in het kantonge recht te doen spelen. Toon in de klem. Maandagnacht had Toon aldus ver telt het „Hbld." angstige oogenblik- ken. Mag ik echter onzen man vooraf even voorstellen. Toon is slachtersknecht van goede reputatie, ongeveer zes voet hoog flinke jongen, prettig in den omgang en gaarne gezien door de Betsy's en Leen- tjes in de buurt van den Amstel bij de Prinsengracht. Toon had nog nooit bijzondere neigin gen getoond om een eerlijke verkeertng aan te knoopen. Woensdag in de vorige week was hij echter bezweken voor de goede eigen schappen en de mooie oogen van een der dienstmeisjes en had haar hart en hand aangeboden. Wat echter Dina zoo heet de uitver koreneen de andere meisjes nooit was toegestaan, is vrijaadje aan huis. Bij gelegenheid van het engagement! van Toon en Dina hadden de dienstba ren echter besloten een klein pretje aan huis ie hebben. ste bevallen had! Op het concert was hij stellig g;eweest, gister had' hij het beloofd. Een. warm gevoel overviel haar plotseling, hoewel haar Iteden in het dunne sortietje huiverden; ze verlangdle naar hem. Lena goeien avond Lena! Ze schrok, zoodat ze bijna van de stoep van dien uitgang gevallen was. Daar stond' hij voor de deur, den hoed in die oogen gedrukt, bet wandelstokje onder den arm, bleek, in het flikke rend licht der lantaarn Hè u! Met een gelukkigen, lach reikte ze hem de hand. Hij druk te die teeder en trok haar toen door zijn arm. Rechts en links snelden de laatste concertbezoekers naar huis in den wind verwaaide mantels en flad derende jaspanden. Hij voelde zich toeei alleen met haar, losgemaakt van dte geheele wereld, alleen maar belmo ren d bij dit meisje. Heel bezorgd haar arm dirukkend, bracht hij haar naar huis. Ze spra ken niet. ze vochten tegen den wind, die dreigde hun slanke gestalten om ver te werpen. En toen opeens als een uitbar sting Lena, ik heb je lief, ik heb je lief jou, jon, jou ik heb je ontzaglijk Hef!. MQ oneer en mevrouw zouden zondag avond den schouwburg bezoeken; men wachtte hen niet terug voor twaalf uur, en recht prettig sleet men een uurtje. Maar wat gebeurde? Om bijzondere redenen was het echt paar in de pauze huiswaarts gekeerd en hoorden de in de keukenkamer prettig doende menschen dat „het volk" thuis kwam door de bovendeur. Wat te doen? Volgens mijnheer's gewoonte in den laatsten tijd sloot htj onmiddellijk de bo ven- en benedendeuren van binnen, zoo dat er niets anders overbleef dan Toon in een kast te stoppen, afwachtende wat gebeuren zou. De eenige troost, die hij in zijn gevan genis had, was. dat de meisjes voor zij naar boven gingen hem eenige woorden van bemoediging toefluisterden. Dat heen- en weerloopen was echter noodlottig voor Toon. Mijnheer had reeds iets zenuwachtigs bij de meisjes opgemerkt en was niet ter ruste gegaan. Dat geschuifel in de gang kwam hem verdacht voor en denkende aan de inbraken van den laatsten tijd nam hij een revolver van zijn wapenrek, daalde de trap af en hoorde nog juist een afscheidswoord van den armen Toon, die in zijn treurig lot berustte. Daar werd de deur plotseling geopend door mijnheer. „Ik ben Toon, meneer, de slachter. Ik heb heusch geen kwaad in den zin. Vraagt uw maar aan Dientje". Dientje in haar angst pleitte eveneens hartroerend, daarin bijgestaan daar ha re vrouwelijke collega, zoo hartroerend dai mijnheer, ziende dat er niets ver dachts was. Toon met een f linken uit brander uitliet. En het slot is dai aan Dina waarschijn lijk zal worden toegestaan dat Toon we kelijks een uurtje mag komen praten. Aca<t. Examens. Leiden. Bevorderd tot doctor in de rechtswetenschap de heer J. P. A. La- man de Vries, geb. te Amsterdam, op Stellingen. Utrecht. Bevorderd tot doctor in de rechtswetenschap op proefschrift: ..Het domicilie naar het Burgerlijk Wetboek", de heer E. A. E. van Meeu wen, geb. te Hertogenbosch. Zyn broertje vermoord. Gelijk men zich zal herinneren, von den de landbouwer B., te Wilp, en diens eclitgenoote. een paar maanden geleden, bij terugkeer van de markt hun vijfjarig zoontje vermoord bij hunne woning liggen. Ofschoon eerst op eene buurvrouw de verdenking viel dit feit gepleegd te hebben, bleek deze spoedig igeheel onschuldig aan de vreeselijke misdaad te zijn, en vond de rechtbank te Zutphen termen om, den 20jarigen halfbroer van het vermoorde knaapjie in hechtenis te nemen, waarin hij zich nog steeds be vindt. Op last van den officier van justitie is door deskundigen een onderzoek naar de al- of mi et-toerekenbaarheid van den halfbroer ingesteld, die ver dacht wordt het kind gedood te heb ben, en dit, aa.n den bewaarder der gevangenis heeft bekend. Het bovengenoemde onderzoek is thans geëindigd, en de zaak naar dte openbare terechtzitting der arrondiss. rechtbank te Zutphen verwezen. Wie is «le oorzaak? Zaterdagavond, toen de heer Kra mer en zijn zoon, in de Schermer woonachtig, van udt de stad huis waarts keerden, reden rij in meer dan gewonen draf over het Heiligland en zagen niet dat dte afsluitboom voor de stoomtram, die uit Amsterdam moest komen, neergelaten was. Het paard sprong over d»n afsluitboom, juist toen de tram aankwam, werd door deze gegrepen en paard en kar een eind weg medegesleurd. Het paard kwam, na deerlijk gehavend te zijn, (één poot weird afgereden) In de sloot terecht, werd zoo -spoedig moge lijk afgemaakt, terwijl de heer Kra mer, zwaar aan hoofd en borst ge wond, naar het St Elizabethsgast- huia ter verpleging werd overgebracht Zijn zoon kwam gelukkig met den schrik vrij. De heer Kramer beweert dat de lantaarn bij den afsluitboom niet brandde, hetgeen door de bewo ners van het Heiligland beslist wordt tegengesproken, Aanvaring De Alfensehe brug bij Alfen is Maan dagmorgen te half negen zoodanig. Hij richtte het hoofd op en zocht in toet diuisfer den blik harer oogen. Le na zie mij eens aan hij legde beide handen op haar wangen hoti je van me? Zij sloeg beadle armen om rijn hals en trok de lippen niet voor zijn kus terug. Zouden ooit twee menschen zóó veel van elkander gehouden hebben? vroeg ze triomf eerend. haar gloeiend gezicht opheffend). Noen, neen, neen! Hij kuste haar teeder. Er is geen liefdle ter wereld zoo groot als de onze; zij is grooteT dan albes. Lena! Nu waren ze in de stille straat voor het hooge huis. Moeder! zei ze plotseling opschrik kend. en toen dadelijk daarop met een gelukzaligen lach: Die zal denken dat ze droomt, die zal het nooit willen gelooven! Ik ga met je mee, dan zal ze liet van mij gelooven. Kom lieve, geef me nu je hand). Hand) in hand, als kinderen, die el kaar dien weg wijzen, gingen ze de stoep op. Nog bran-dldte het gas bo ven aan die trap, maar het was reeds doodstil in huis. niemand kwam hun teeeaxxoAt aangevaren, ooor een sleepboot, aar zij in don Rijn is terechtgekomen. Scheepvaart en passage voor voetgan gers geheel gestremd. Hoogstaangeslagenen. Ter voldoening aan art.. 105 der Kieswet worden in de Staats-Ct. me degedeeld de door Gedeputeerde Sta ten der provinciën vastgestelde lijsten van hoogstaangeslagenen In de Rijks- directe belastingen. Het aantal op <fe lijst gebrachte en het laagste bedrag van aanslagen da- tot plaatsing op de lijst heeft geleid, is voor de verschillende provinciën als volg: Provincie. Aant. Laagste bedr. Drente 99 f 286.70$ Zeeland 144 433.06 Utrecht 167 ..1099.94 Noord-Brabant *369 425.51 Friesland 266 470.65 Üverijsel 222 502.66 Noord-IIolland 645 916. Groningen 199 549.70 Zuid Holland762 1090.30 Gelderland 377 675.26 Limburg 187 351.58 Uit de Arbeiders wereld BINNENLAND In den stand der werkstaking van op- parleiden en metselaars te 's-Graveoha- ge is weinig of geen verandering geko men. Tot nog toe heeft de staking zich niet uitgebreid tot andere vakken. Nader wordt nog omtrent de werksta king in de bouwbedrijven vernomen, dat de grondwerkers besloten hebben zich niet bü de stakers aan te sluiten. Wel dreigen de polderjongens bij eenige wer ken te Schevemng&n tot staking over te gaan wanneer hun uurloon van 18 cents niet met 2 centen verhoogd wordt. In eene Maandag gehouden vergade ring, waar aanwezig waren ongeveer 300 stakende metselaars en opperlieden, is besloten bij de staking te volharden, tot dat het gevraagde loon wordt toegestaan, al zou 't ook drie maanden moeten du ren. De leiders van de werkstakers spoorden ter vergadering de stakers aan zich te onthouden van alle daden van geweld en van het gebruik van alcoho lische dranken. Door de geheele stad heen staan verschillende bouwwerken onder bescherming der politis, en ook worden werklieden onder politiegeleide naar hun werk gebracht. De te Groningen uitgebroken werk staking van. timmerlieden schijnt vrij wel algemeen te zijn.. Het getal sta- kems beloont ongeveer 300. Aan het in aanbouw zijnde ziekenhuis, labora torium, landbouwproefstation, huis van bewario d*e aiactrische centrale en die middelbare meisjesschool staat het eiigsnilijke timmerwerk zoo goed ais stil. Bii voortduring der staking zal ze leiden, vermoedelijk betrekkelijk spoedig, tot uitsluiting van een dier metselaars. In het Weekblad van den A. N. D. B. wordt medegedeeld, dat het, totaal aantal bondsleden thans 7275 be draagt en het op 1 December 1901 bedroeg 6854. BUITENLAND. De staking van de koetsiers van de Parijsche „Urbaine" is geëindigd na dat de stakers hadden ingezien, dat de directie niet te bewegen was op cenig punt toe te geven. De algemeene vergadering der Deen- sche vereenigde werkliedenbonden heeft, na een beraadslaging van zeven uur, de werkstaking der havenwerkers, zeelieden en stokers voor geëindigd verklaard, daar zij geen uitzicht op slagen bood. De Kopenhaagsche havenwerkers, die niet tot de genoemde vereeniging behoo- ren, worden met uitzondering van de werklieden der vrijhaven niet door dit besluit getroffen. Rechtszaken. Behoeft niet teruggebracht. De Hooge Raad deed Maandag uit spraak in de zaken van twee personen door de Rechtbank te Haarlem ont slagen van rechtsvervolging ter zake van het niet indienen van het hunter invulling gezonden biljet van aangifte voor de bedrijfsbelasting. Het tegen die beslissing ingesteld cassatieberoep van den minister van finantiën werd verworpen, daar de wet in de artikelen 12 en 14 wel voor schrijft dat ieder aan wien een be schrijvingsbiljet is uitgereikt verplicht Dte laatste treden vloog Lena op. Ze had zich van hem losgemaakt, nu ram melde ze woest tegen dte deur. Ben jij daar, Lena? vroeg de ban ge stem harer moeder. Ja ïa! De ketting viel kletterend neer, «Je deur werd! geopend. Mijn kindje, heb je pleïzier ge had? Anna is naar het kransje. Ik o. pardon! Mevrouw Langen stoof achteruit tot tegen den gangmuur wat wilde die vreemde mijnheer daar achter haar dochter! Hij boog diep, hij greep naar haar handü Moeder! Snel, met een angstige hartstochtelijkheid, wierp Lena zich aan haar hals. Moeder, ik ben zoo gelukkig! Daar daar is hij. zij trok hem naast' zich wij houden van elkaar weet u, de heer. die mij bij dokter Reuter geaccompagneerd heeft eu met wien ik in het najaar heb gereisd, en en ik ben zoo gelukkig, moeder! Ze brak in lachen en snikken tegelijk uit. Mrn God! Mevrouw Langen greep naar haar hoofd', haar bleeke wangen werdten donkerrood', radeloos keek zij dien vreemde aan. Mevrouw, Bredtentoofer had op dat oogenblik niet de minste nntrite is de daarin gesieiae vragen te beant woorden en die beantwoording met rijn naamteeekening te bekrachtigen, doch uit geen enkele wetsbepaling blijkt, dat men heeft te zorgen dat het ingevuld biljet terugkeert tot den ontvanger, ja zelfs eeno wetsbepaJing omtrent den termijn waarbinnen en de plaats waar dit biljet moet worden ingediend, geheel ontbreekt. Sport en Wedstrijden Wielernienws. Te Maastricht zal dten 13en deze! een match gereden worden tusschen Ilarie Meijers en den neger Taylor. De velo-club de Maastrichtsche Ket- tinggangers, die deze match organi' seert, heeft gezorgd, dat er ook nog an dere belangrijke nummets verreden zullen worden, o.a. Grand Prix des nations, tusschen Belgisch©, Fransche Duitsche en Nederlandsche amateurs een clubwedstrijd, enz. Paarden. Ingeschreven paarden voor de meetlnj op Cruys-Bergen, Donderdag 8 Mei (He melvaartsdag) 1902. HARDDRAVERIJEN. I. Toekomst-prijs. Harddraverij voor Nederl. hengsten en merriën. 1. Rita, 2 Redstar, 3 Don Carlos, 4 Co. lombine, 5 Fedora, 6 Don Quichot, 7 Jon ge Wilkes, 8 Batu en 9 Narcis ex Chilo II II (2 uur). Beginners-prijs. Harddra verij 3e klasse. Handicap. Prijs f 350( waarvan f 200 voor den eer ste, t 100 voor den tweede en 50 voor den derde. I. Swaska, 2 Prince de Neuvllle. 3 Rita, 4 Fedora, 5 Don Quichot, 6. JouJievt Ji, 7 Hans, 8 Jonge Yoël, 9 Antoinette, lij Catrina, 11 Graaf Tolstoi, 12 Anna, 13 Miklós, 14 Narols ex Cbllo n. 15 Ussanna, 16 Sokol II, 17 Zwarte Hans, 18 Bata, 19 Prinses Wanda, 20 Ko-Ko, 21 Marianne. 22 Miss O'Brien. II. (3 uur). Lente-prijs. Handicap 2e en 3e klasse, voor paarden met geen bete* record dan 1.48. Als minste^ snelheid zal 3.58 worden aangenomen. Afstand 240 Meter. Prijs f 500, waarvan f 300 voor den eer< ste, f 150 voor den tweede, f 50 voor deD derde. 1 Anna, 2 Nettie Bruen. 3 Prinses Wan da, 4 Nella, 5 Ducaat. 6 Elise, 7 Swaska II, 8 Don Quichot. 9 Anton, 10 My Love, 11 Fanfare, 12 Fedora, 13 Florence C, 14 Miklós, 15 Debutant, 16 Prinses Char lotte. IV. (4 uur). Cruys Bergen prijs. Record- Harddraverij lste en 2de klasse. Afstand 2800 Meter. Paarden met een record van 1.47 oft slechter gaan van den start, voor ieder© betere recordseconde en voor tedere in 1902 gewonnen 500, 25 meter meer. De gewonnen gelden zullen te zaroen gere kend worden en 250 of daarboven als f 500 gelden. Voor paarden zonder re cord, zie sub 5. algemeene bepalingen. Prijs f 800, waarvan f 500 voor den eer ste, f 200 voor den tweede, f 100 voor deo' derde 1 Ser&ant, 2 Nellie Bruen, 3 Atlantic, 4 Polkan, 5 Quïckline, 6 May D. 7 Robert See Steele, 8 Linsca Tl, 9 Isabelle, 10 Ed. dallah, 11 Abbul Ameer, 12 de Dame. WEDRENNEN. I. (2 1/2 uur). .Bnssum-prijs. Wedren o^ de vlakke baan, voor inlandsche paarden van 3 jaar en ouder. Afstand circa 2000 M. Prijs f 500, waarvan t 350 voor den eerv ste, f 100 voor den tweede en f 50 voor den derde. 1 Ducaat, 2 Berthus, 3 Valerie, 4 Alarm II. II. (3 1/2- uur). Prijs van 't Gooi. Veiv koopswedren op de vlakke baan, vooi paarden van 3 jaar en ouder, die bij da inschrijving te koop zijn gesteld yoor r 1200. Afstand circa 2400 M. Prijs t 500, waarvan f 400 voor den eer ste, t 75 voor den tweede en 25 voor den derde. De winner wordt bij opbod publiek verkocht. 1 Werda, 2 Friarlike. 3 Sea Voyage, 4 Parsimony. III. (4 1/2 uur). Voorjaars-prUs. Wed ren over horden, voor paarden van 4 Jaar en ouder, gereden door Nederland, sche heerrijders. Afstand circa 3500 M. Prijs f 550, waarvan f 400 voor den eer ste, t 100 voor den tweede en 50 voor den derde. 1 Downton. 2 Golden Fruit, 3 Loafer, 4 Marine, 5 Single String, 6 Le Cid, 7 Parsimony. 8 Dusky Duck. van het merkwaardigs van (Ten toe stand1; als had hij geen seconde te ver liezen, begon hij: Mevrouw, zeg u -ja" mevrouw, ik kan ndet leven zonder Lena! Mevrouw hij kuste haar hartstochtelijk dte hand le? ons niets in dten weg mevrouw?/ Hij keek haar smeekend, trouwhar tig met flinke open oogen aan. Mevrouw Langen beefde over haar geheele lichaam; aan haar hals snikte haar dochter krampachtig .en de jon ge man hield haar hand vast en liet die niet los. Een oogenblik dacht zij dlat ze gek was, of in bed lag met eep benauwden droom. Komt u binnen, zei ze halfluid 3c ilc ais 't u blieft, komt u bin nen! Binnen in de gezellige kamei brandde die lamp. Op de tafel stond th'ee melt besmeerde boterhanimen voor Lena. De vertrouwde omgeving gaf mevrouw Langen weer wat haar kalmte terug. Ze voeldte zich thuis, maar ze moest gauw gaan zitten, haa* knieën knikten. fWordt vervolgd. 1

Haarlem's Dagblad | 1902 | | pagina 2