dat de buitengewone vermeerdering uitsluitend ten. goede is gekomen aan de openbare scholen en dat daar onder ide bijna 11.000 hoogere schoolbevol king boven Januari 1900, ongeveer 1000 meisjes meer dan jongens waren. Dit moet ongetwijfeld hieraan worden toegeschreven, dat het te vroeg van school nemen bij vele ouders nog meer eon gewoonte was voor hun dochters dan voor hun zonen. Z.K.Ho Prins Hendrik Z. K. II. Prins Hendrik is voorne mens het van stapel loopen van het pantserschip Hertog Hendrik op 7 Juni, op de rijks marinewerf te Am sterdam bij te wonen. De drie gebroeders. Te Kapel-Avezaat zijn dezer dagen bij bun familie aangekomen de drie gebroeders van de Water, die, woe ger in Pretoria woonachtig, in hun strijdl aan de zijde der Boeren het Por- tugeesch grondgebied betrad.en en ge vankelijk naar Portugal werden ge voerd. waar zij, na de grootste inspan ning, hun bewakers wisten te ont vluchten en over de grenzen te komen. Hun verdere reis over Frankrijk en België nemende, mochten ze hier in behouden haven aanlanden. Weer wat nieuws. In den Haag is opgericht een ver eeniging Vegetarische Eetwarerihan- del, die aan de leden en afnemers de waren, zal verschaffen tegen inkoops prijs, plus een kleine vaste verhooging voor onkosten. De handel zal o.a. omvatten versche en geconserveerde vruchten, zuidvruchten, aardappelen geconserveerde, en enkele soorten ver sche groenten, versche, geconserveer de en gedroogde peulvruchten, noten, amandelen, grutterswaren, granen, oliën, plantaardige vetten, zuivelpro ducten. eieren, alcoholwije dranken, sportbeschuit, cacao en chocolade, jams,, marmelades, steriliseerappara- ten, kooktoestellen enz. enz. Weer in orde. Men schrijft aan de „N. R. Ct.": De goed 70jarige Aaltje K. te Krom menie, die ruim 20 jaar doof was ge weest, maakte zich de vorige week zeer driftig op haar buren en kTeeg toen plot seling het gehoor terug. Sedert hoort zij als.de beste. Vervolg Stadsnieuws. Koninginnedag. Donderdagavond vergaderde het Bestuur van de vereeni ging Koninginnedag, onder voorzitter schap van den heer Mr. A. A. van der Mersch, met verschillende hoofden van scholen alhier en de Commissie voor Muziek- en Zanguitvoeringen. Besloten werd, aan Z. K. H. Prins Hendrik hij diens komst op Zaterdag 7 Juni a.s., een attentie te bewijzen in den vorm van kinderzang op de Groote Markt. Wanneer na de uitvoering van Zang en Vriendschap in de groote hal van 't Stadhuis de Prins het Stadhuis verlaat, zal een nader te bepalen aantal kinderen, onder lei ding van den heer Robert en met accom pagnement van het geheele muziekkorps van den heer-Kriens, een drietal liede ren doen hooren: het Koninginnelied, het Oranjelied en het Wilhelmus. Wel licht zal in den tekst nog een en ander worden gewijzigd. Daar Zang en Vriendschap des namid dags te 5 uur zingt, zal de kinderzang omstreeks halfzes kunnen plaats,, heb ben. Donderdag van te voren zal er een repetitie met de muziek zijn in de groole zaal .der Sociëteit Vereeniging. Van gemeentewege worden in de infanteriekazerne alhier een 6tal lokalen in gereedheid gebracht voor hulpschoollokalen. De toegang tot deze lokalen zal voor de kinderen zijn in de Zaksteeg. De 1ste luitenant C. Koning, leeraar bij de Kon. Mil. Academie, is overgeplaatst bij het bataljon infanterie, alhier in garnizoen. Ca cilia gehuldigd Het mannenkoor „Caecilia," direc teur Henri Pielage, is Donderdag avond in een feestelijke bijeenkomst in het repetitielokaal „Groote Vaux- hal" op waardige en alleszins verdien de wijze gehuldigd. De meest hartelijke blijken van sympathie, genegenheid en vriend schap hebben de werkende leden, de voorzitter en niet het minst de direc teur in ontvangst moeten nemen. Reeds bij het binnenkomen van den heer Pielage werd hem eene hartelij ke ovatie gebracht door de talrijke aanwezigen, waaronder vele zangers der Lied'ertafel „Onderlinge 0efenino uit Amstendlam,, welke het concours, waaruit onze Caieciliarinannen zoo roemvol zijn te voorschijn getreden, had uitgeschreven. Daarna stelde het mannenkoor zich onder leiding van, den eminenten di recteur en weldra klonk het verplichte koor „Van maimen in oorlog, van mannen in vrede" van Karei Hamm, dat zeer mooi en zuiver gezongen werd en waarmede de vereeniging in de 3e afdeeling den eersten prijs behaalde. Een luid applaus weerklonk aan het einde. En nog was dit niet verstomd, toen reeds de president de heer P. van Ooy het podium betrad om allen een hartelijk welkom toe te roepen. De groote opkomst hejeft ons waarlijk ven-ast, zeiicBe spr.; wij dachten niet dat Caeciliai zooveel sympathie zou hebben, als thans gebleken is. Zelfs eene deputatie van de feestgevende vereeniging uit Amsterdam, met haar braaf bestuur en lcranigen directeur, heeft aan de uitnoodiging tot deelne ming aan dezen feestavond1 gevolg ge geven. Aan hen in het hij zondier een welkomstgroet gebracht. Vervolgens gaf de president het woord aan den heer Bottelier, secreta ris van het mannenkoor, die zulk een belangrijk aandeel in die feestviering heeft. Achtereenvolgens las deze nu <lle talrijke hartelijke felicitatie-brieven van zustervercenigingen en enkele particulieren voor; o.a. van de Konink lijke Liedertafel Zangen Vriendschap, Ilaarlemsch Gemengd Koor, Doops gezind Zangkoor, Benedicamus Do mino, D. I. N|. D. U. A., Orphéon, Crescendo, J. J. Cramer. Besloten werd deze brieven te be antwoorden. Daarna hervatte de heer van Ooy zijn Tede. Nu wij zoo aan het feestvieren zijn, ze idle spr., breng ik in do allereerste plaats hulde aan On derlinge Oefening, door wier toedoen wij werdlen opgewekt aan den wed strijd deel te nemen; waardoor wij dus in staat zijn geweest de lauweren te behalen, al heeft het. bestuur na tuurlijk geen invloed op de jury gehad toen het bij ons aandrong om aan den wedstrijd deel te nemen, daar wij wellicht een prijs zouden behalen. Maar het groote succes komt in de eerste plaats toe aan onzen eminenten directeur Henri Pielage. Ik wensch1 U van harte geluk met het enorme succes, dat gij hebt mogen behalen, aldus Sprak de heer van Ooy den di recteur toe: In den tijd van 5 jaar uwe zangvereeniging zoo hoog te voe ren, dat is kranig, roemvol; dat ver dient alle hulde. Luide bravo's weer klonken op deze woorden. Daarna bracht spreker hulde aan Onderlinge Oefening" voor de iuitste- I kende organisatie van haar wedstrijd 1 en een woord van idiank voor haar hartelijke ontvangst van „Caeciiia'' door liaar afgevaardigde, den heer Bosch. Wij meenen onzen dank niet. beter te kunnen vertolken, dan aan uw gedelegeerde eene onderschei ding te geven, door hem n.l. het eeTe- lidmaatschap van „Caecilia" aan te bieden. Onder langdurige toejui chingen verscheen daarna de heer Bosch op het podium. Het is. mij i'ên groot genoegen, ging de heer v. Ooy voort, u dezo eenvoudige, insigne als blijk van groote sympathie en vriendschap te mogen overhandigen. Er weerklónken lui.de toejuichingen toen het insigne op de borst van dien heer Bosch werd gehecht. Daarna kwam de hoofdschotel van het programma aan de orde, n.l. de onthulling van een vaandel. Mej. Betsy Pielage betrad het podi um en sprak ongeveer als volgt: Mijnheer de President van het man nenkoor „Caecilia", Namens het .vaandel-comité wensch ik U hartelijk geluk met het onlangs behaalde enorme succes. Ik feliciteer U en in U de liedletrtafel met haren directeur. Gij allen hebt getoond, mannen te zijn mannen vol moed mannen vol ijver mannen met vol harding! Voor dien moed, voor dien ijver, voor idiie volharding hebt gij ruim schoots uw loon gevonden in de ont vangen prijzen. Wij van onzen kant hebben getracht zij het ook in wei nig IJ onze erkentelijkheid daar voor te bewijzen. Zietdaar, wat wij U schenken, en toen volgde de onthulling van het vaandel, en werd! de bij uitstek fraaie banier zichtbaar. Andermaal werden luide toejui chingen gehoord en daarna sprak mej. Pielage verder namens het vaandel comité: Was het u niet te veel moeite, na den zwaren icllagarbeid nog te zamen te komen, ten einde na ernstige stu die te toonen, waartoe gij bekwaam zijt., ons was het een aangename taak zoovele milde gevers aan te sporen, hunne offers bij te dragen, waardoor wij in staat gesteld werden onze plannen ten uitvoer te brengen. Deze banier nu zij uwe geluksbodë! Dat het koor met h aar aan den spits bloeie En gij, Caecilianen, moogt gij im mer uw vaandel getrouw blijven! (Langdurige toejuichingen). De heer van Ooy, hierop weder het woord nemende, zeide, dat hij eene onwaarheid zou zeggen, wanneer hij beweerdie, dat het vaandel voor hem geheel een© verrassing was, maar toch had spreker niet kunnen nagaan dat het dames-comité zich zoo ernstig van hare taak had gekweten. Een woord van dank aan allen, die aan Caecilia gegeven hebben, wat voor haar een hartewensch was, past, op deze plaats. Geen schooner tijdstip had gekozen kunnen worden, dan nu, nu de banier gelauwerd kan worden. Aan 't vaandel-comité in 't bijzon der onzen hartelijken dank en om de zen te kunnen vergelden bood spr. aan mej. Betsy Pielage het lidmaatschap van Verdienste aan en aan die andere leden van het comité, de dames Blom en Ploeg, het eere-lidmaatschap. (Ap plaus.) En nu, directeur, komt voor u die arbeid aan, zeidie die heer v. Ooy. Daar is de banier; hecht nu de verdiende lau weren er aan. Een plechtig oogenblik is het voor u. dat ge uw koor zoo hoog hebt mogen voeren op de trap der Kunst; u de eer. Daarna hechtte, die heer Pielage de medailles en den lauwerkrans aan die keurig en smaakvol afgewerkte banier ondier luide toejuichingen van publiek en zangers. Namens het vaandel-comité werd hierna nog oen lauwerkrans aangebo den hij mandie van mej. Ploeg. En, achtereenvolgens kwamen nu afge vaardigden van „Onderlinge Oefening" en „Zang en Vriendschap" „Caecilia' met lauwerkransen huldigen, voor welke blijken van sympathie die heer Van Ooy een woord van dank bracht. Ten slotte isprak de president de zan gers toe. Daar staaè de banier ge-j tooid. Hadden wij hem ooit schooner! gelauwerd kunnen denken. Thans is het geen fepelletjie meer, mannen; maar moet ernstig en. flink gestudeerd worden, opdat het vaandel met meer dere lauweren worde omhangen. Door luid applaus stemden de zan gers met deze woorden in en daarna klonk fri'sch en mooi het „Hymne aan de Vrede" van Richard Hol; het vrije nummer, waarmede het koor den lau werkrans bevocht. Met luidte toejuichingen werd ook dit lied hezegeldi, en toen was onze tijd daar om te vertrokken en konden wij derhalve tot onzen grooten spijt do verdere feestviering niet meer bijwo nen. Deze bestond uit die voordracht der wedstrijd-nummers van „Onder Ons", uit humoristische voordrachten etc en na afloop was er bal, dat zeer geanimeerd) moot geweest zijn. Kortom het was een feestavond in optima forma; voor directeur, presi dent. en zangers dier gelauwerde ver eeniging een güorieuise avond. C a n d i d a at stelling. Heden had ten stadhuize de candirlaatstelling plaats van 2 leden voor den gemeenteraad esteld werden de heeren Vin cent Loosjes (lib. aftr. 1905) en Mr. C. M. Rasch, (lib. aftr. 1903) door de heeren P. Vierkant c. s.; Mr. P. J. Troelstra (soe.-democraat aftr. 1905) en Jan Ger- rilsz (soc.-democraat, aftr. 1903) door R Franse c. s., Jac. Jansen c. s., en H. Cransberg c. s en Mr. J. N. J. E. Thijs- sen (Kath. aftr. 1905), door T. van der Linden c. s. Gevonden voorwerpen: Ean zilveren dames-remontoir zonder ring. Brandje. Gistermiddag heeft er een begin v;in brand plaats gehad op een boven-achterkamer van een perceel aan de Schagchelstraat door het omstooten van oen petroleumtoestel. De buren heb ben het vuur gebluscht, zoodat de slan- gemvagen en spuit 10 en de ladderwa gen, welke uitgerukt waren, geen dienst behoefden te doen. Hedenmorgen zij n al hi er door W. Giesbcrts, wonende Papento- renvest no. 24, de eerste doperwten aan de groentemarkt gebracht, dat is 5 da gen vroeger dan het vorige jaar. A. s. Woensdag vergadert de gemeenteraad. O. m. zal weder behan deld worden de zaak-Beijnes. Het is te hopen dat men nu zal komen tot eene algeheele oplossing van deze onverkwik kelijke zaak. M ecre n b e r g. I-Iet j aar ver slag van Meerenberg is verschenen. In de inleiding maakt de Directeur melding van het kon. besluit, waarbij ook een Rijksbijdrage wordt verleend ten be hoeve van verpleging van behoeftige krankzinnigen 'in het gezin. Daarvoor is dan ook reeds in het gesticht een reglement samengesteld', waarbij o.a. is bepaald, dat voor-loo- pig alleen overeenkomsten worden ge troffen met gezinnen, die binnen een uur gaans van het gesticht wonen. In dat zelfde reglement is in belangrijke gevallen, de beslissing aan den Direc teur overgelaten, terwijl de patiënten voortdurend onder geneeskundig toe zicht staan. Wat de finantiën betreft, wordt o.a. opgemerkt, dat er thans geen even wicht bestaat tusschen de gewone; 'in komsten en de gewone uitgaven, en dat de Commissie van Toezicht de vraag overweegt, of verhooging van de verplegingskosten voor d-e hoogere klassen noodig is. Het hoogste cijfer der patiënten, 1313, (het maximum dat geoorloofd is,) werd' reeds in 't begin van het jaar bereikt, hat gemiddeld' aanial verpleeg den per dag was 611 mannen en 694 vrouwen. De opmerking wordt gemaald, dat het gewensclH is, de patiënten door daarvoor opgeleid personeel te doen vervoeren. Voor het ontstaan van krankzinnig heid was ook dit jaar de alcohol de meest gewichtige factor (47 van de 258 nieuw opgenomen patiënten). Verder neerdrukkende invloeden, acuut 'in werkende gemoedsbewegingen enz. Overdreven godsdienstzin was niet oorzaak, wiel gevolg der ziekte. Ook dit jaar werd weer voor allerlei ont spanning gezorgd en lof wordt ge bracht aan de vereeniging. die het verblijf op Meerenberg van minvermo gende patiënten op allerlei wijzen ver aangenaamt. Voor zielszorg werd te vens veel zorg gedragen. Alle moge lijke gelegenheid word geboden ter voldoening aan godsdienstige behoef ten. Intusschen acht de Directeur het gewenscht, dat Israëlietische krankzin nigen bij eventueele oprichting van een Israël, krankzinnigengesticht daar verpleegd zullen worden, omdat zij op Meerenberg. wegens hun speciale voor schriften omtrent maaltijden en rust dag van de overige patiënten worden afgescheiden, wat de Directeur een bezwaar acht. Het stipt opvolgen van de spijswet ten gaat met groote moeielijkheid ge paard en is in werkelijkheid n'tet streng door te voeren heizelfde geldt ook voor de ritueele gebruiken van ge- i bed, hij overlijden en de opvolgende treurdagen. De grootste helft der patiënten,had den een chronisch lijden. Lijfsdwang werd niet toegepast. Zes patiënten de den negen pogingen tot ontvluchting, de meesten werden in de onmiddellijke nabijheid opgespoord en een in de buurt van Sloten. Eenige gevallen van zelfverminking en poging tot zelfmoord kwamen voor. de laatste zonder succes. Van de verpleegden overleden er 103, nl. 62 mannen en 41 vrouwen. Vrije- en orde-oefeningen. Haarlem, 22 Mei. Geslaagd de dames H- Veen en L. J. Vermeer, beiden van Den Helder. het filiaal des heeren Randoe m de Groote. Houtstraat. Ook de verschillende lauwerkransen prijken daar. Doo.psgezind Zangkoor. Men schrijft ons: Met volkomen ze kerheid kan medegejdeeld worden-, dat er naar sommige ger«chten wilden geen sprake van is, dat deze vereeniging haren directeur,den lieer J. de Nobel, zal verliezen. Op ide jongste repetition gaf de heer de Nobel de meest besliste verzekering dat het in het minst niet in zijne be doeling lag zijne functie als directeur neder te leggen, eene verzekering, die luide toegejuicht werd en zeker de beste waarborgen geeft voor den ge- stadigen bloei dezer vereeniging. Nog kan medegedeeld worden, dat waar mej. A. d'o Vries voor eenigen tijd! bedankte als bestuurslid, in hare plaats gekozen is mej. Joh. Rube. Aan mej. Anna de Vries voornoemd werd het eere-lidmaatschap der veree niging aangeboden. Jjemengd Nieuws. Biljartséance. De heer Robert Glorieux uit Brussel gaf Donderdag avond voor de leden der Soc. Vereeni ging een biljartséancc, die zeer druk bezocht was. De heer Glorieux speelde eerst een partij met een van de sterkste amateurs van 500 caramboles, waarbij deze laatste er natuurlijk heel slecht afkwam. Ver der dan 150 kon hij het niet brengen. Intusschen waren de series van den heer Glorieux niet bijzonder groot, 40 k 45 was het hoogste. De fanlaisiestooteu, döe hij daarna liet zien, waren dan ook interessanter. Vooral in het mass&eren liet d'e heeir Glorieux sterke dingen z/ien. Ook in dooratooten en gecompliceerde caram boles gaf hij veel merkwaardigs. Aan applaus ontbrak het hem dan ook niet. Dezen avond geeft hij een seance in Trou moet Blycken. Uit de Omstreken. Heemstede. Donderdagavond omstreeks elf uur werden de gemeenteambtenaren alh'ier opgeschrikt door het luiden der brand klok. Het huis staande aan den ach terweg en toebehoorencte aan Mevr. Koning uit Amsterdam, bewoond door die familie Tukker stond boven in de kap in l'ichte laaie. Door het spoedig aanrukken der spuiten was men den brand weldra meester, zoodat het grootste gedeelte van lieit. huis nog is blijven staan. Een gedeelte van den inboedel kon niet gered worden. Zoo wel het huis als de inboedel waren verzekerd. Beverwijk. De uren. waarop de telefoon alhier geopend zal zijn, in verband met den dienst te Ymuiden, zijn de volgende Op werkdagen van 8.30 u.12 u. v.m. van 15 en van 78.30 u. n.m. Op Zon- en feestdagenvan 12u n.m. tot 1.30 u. n.m. De Maatschappij is zoo welwillend geweest met de bediening van het Centraal-bureau nu reeds aan te vangen^ hoewel de abonnements contractei* pas met 1 Juni ingaan. Op de Kiezerslijst 1902/3 voor deze gemeente zijn geplaatst 882 kiezers van de 2de Kamer, 874 voor de Prov. Staten en 653 voor den Gemeenteraad. De laatste metalen-kruisridder te Wijk a/Z. en D., tevens oudste inwo ner dier gemeente, is dezer diagen in den ouderdom van 94 jaar overleden. Pest in een diergaarde. De sterfte onder de dieren in de diergaarde te Sydney is in den laatsten tijd zoo groot dat men vreest dat hier bij pest in het spel is. Sedert 3 April zijn gestorven 7 kan- garoes, een beer, een opossum, een hert. een rhinocero6. 4 walrussen, ter wijl ongeveer alle kleine buideldieren eveneens gestorven zijn. Tot dusverre, dacht men d'at deze dieren niet vat baar waren voor d'eze ziekte. De dier gaarde ligt niet ver van de stads belt, waar het wemelt van ratten, en langs dien weg veronderstelt men dat dc be smetting is overgebracht. Groote brand. In de reuzelraffinaderij van Ar- mfour en Co. te Chicago, heeft een zware brand gewoed. Het vuur ont- sJtond door een ontploffing van tanks en reuzel op de vijfde verdieping. Een dertigtal werklieden bekwamen brand wonden zeven van hen werden doo- delijk gekwetst. De stoffelijke schade Wordt op 750.000 tot 900.000 dollars geschat. Negen personen vermist. Sedert eemge dagen wordt te Kilar- ney en gezelschap, bestaande uit ne gen personen vermist dat een boot tochtje was gaan maken op het meer. Men vreest, dat de boot gezonken is tijdens eon storm, die plotseling boven het meer was opgedoken. Nieuwe epidemie. In liet Russische gouvernement Ufa is scheurbuik uitgebroken. Ongeveer 8000 menschen zijn door de ziekte aangetast. Rechtzaken. Vadermoord. De Rotterdamsche rechtbank veroor deelde den 26jarïgen A. C. G. van Effe- ren, hoedenmaker, wonende in de Von delstraat te Rotterdam, die bij gelegen heid van een huiselijken twist in een heftige gemoedsbeweging zijn vader een mes tot het heft in de borst stak. tot 2 jaar gevangenisstraf. De eisch was 3 iaar. De rechtbank nam in haar vonnis als verzachtende omstandigheden in t an- merking de houding van den vader te genover zijne ziekelijke vrouw en doch ters, doch de rechtbank ging niet mede met de meening van den verdediger, mr. Limburg, dat bekl. zou gehandeld heb ben uit noodweer, ten einde zijne moe der en zuster te verdedigen. Telegrammen. Hef bouwen van een woon- en win kelhuis aan de Breeafraat voor den heer H. de Graauw is gegund aan den laagsten inschrijver, H. W. Duin al hier voor f 7000. Geëxposeerd. Het keurige vaan del, aan „Caecilia" aangeboden, is vervaardigd door den meubelfabrikant A. M. Randoe alhier, en strekt den vervaardiger tot eer. De banier van rood fluweel, waar op prijken het Nederlandsche. Wapen goud borduurwerk, alsmede in gouden letters d© woorden „Mannen- zangkoor Caecilia", is thans met het goedgelijkende portret van den direc teur tentoongesteld in de etalage van Bij de Donderdag alhier gehouden publieke aanbesteding van grasgewas der gemeente werd perceel 1 gegund aan S. Rumping Sz. voor f46., perceel 2 aau dezelfde voor f 18.en perceel 3 aan C. Difiker voor f 36.50. Vervolg Nieuwstijdingen. DE TOESTAND DER KONINGIN. Men seint onsDe toestand van H. M. de Koningin blijft zeer bevredi gend n'iet alleen wordt thans uitslui tend vloeibaar voedsel gebruikt, maar ook vast voedsel. Daar men gisteren begonnen is, met het ontsmetten der ziekenkamer, en aangrenzende ver trekken, is H. M. naar een ander deel van het paleis overgebracht. TWEEDE KAMER Men seint ons De Kamer zette de behandeling der krijgstuchtwet voort. Hoog water. Sedetrt de laatste lagen 'is de Rijn sterk wassende, zoodat nu reeds de uitgegraven gronden bij de steenfa brieken zijn ondergeloopen ook de binnenvelden en het „Broek" worden met overstrooniing bedreigd. De over tocht per gierpont heeft nog plaats, doch zal spoedig,geslaakt moeten wor den. Uit Druten. Dc Waal is reeds zoo hoog, dat de veerpont, nfiet meer gieren kan en d'e combinatie met de Betuwe verbroken is. Er wordt, nog 114 cM. was van Keulen gemeld, zoodat een hooge wa terstand niet kan uitblijven. Ook de Maas is reeds hoog en heeft reeds veel gras doen verloren gaan. Uit Ocbteu De Waal blijft nog sterk wassen de loswal te Ochten is i-eeds gedeel telijk overstroomd. De hooge water stand zal voor vele arbe'iders verlen ging van werkeloosheid tengevolge hebben. Ten gevolge van den hoogen water stand van de rivier worden de lage gjedleelt-en •der uiterwaarden over stroomd1. Zeer zeker zal veel schade worden toegebracht, wanneer de Maas blijft wassen. DE ONDERHANDELINGEN IN ZUID-AFRIKA. LONDEN, 23 Mei. (R. O.) De Daily Chronicle verneemt uit zeer goede bron, dat als gevolg der te Pretoria gehouden conferentie tusschen de Boe renleiders, lord Kitchener en lord Mil- ner de vrede feitelijk verzekerd is; het gevolg daarvan zal zijn een onmiddel lijke staking der vijandelijkheden in afwachting van de aanneming der Engelsche voorwaarden door de Boe ren. De Daily Mail verneemt, dat feite lijk een ultimatum gesteld is door de Engelsch© regeering, en dat de aan neming idaaxvan wordt verwacht. De ministerraad' is heden bijeenge roepen, naar aanleiding van "f;clang rijke telegrammen van Lord Milner en Lord Kitchener. Aan de Standard wordt van Woens dag uit Pretoria gemeld, dat de Boe renleiders sedert hun aankomst heb ben geconfereerd. LONDEN, 23 Mei. (R. O). Dc Times verneemt uit Pretoria van 21 dezer: De gedelegeerden kwamen Zondag avond', van Veroenjiging" hier aan. Dit is niet noodzakelijk de laatste bijeen komst; men veronderstelt., dat d© Boe- renregeeringen na op enkele punten inlichtingen verkregen te hebben naar Vereeniging zullen terugkeeren. EEN OORLOGSSCHIP VAN NATAL. LONDEN, 23 Mei. (R. O.) Do Stan dard verneemt uit Durban, dat vol gens een bericht in de Natal Witness in een geheime zitting van het Huis van Afgevaardigden besloten is, dat Natal aan de Engelsche marine een eerste-klasso kruiser zal ten geschen ke aanbieden. Burgerlijke Stand. Bevallen 21 Mei, C. Zwarts—Kroo- ne,z., W. Jansen—Hendriks, z.. 23 MeiG. de Zwaan—Kok d.. G. 'van der ZwalmKuyt. z. Overleden 21 Mei, W. N. Sikkink, 10 m. z. Raamsteeg. II. H. van der Pol 11 m. z. Dubbele Buurt. 22 Mei .1. Koomen—Beentjes 30 j. Ilazepaters- Iaan. A. v. Zwieten. 6 m. d, Amster- damstn M. S. v. Dijk 11 m. d. Nobel st raat. N. Kroom—Hamans, 29 j„ KI. Iloutstr. S. P. Schouten 6 m. d1., Zo- mervaartN. Swart 5 m. d. Gorte- steeg. Faillissementen. Uitgesproken: Amsterdam, 20 Mei. Jan Barreveld, vee houder, te Amsterdam. Rechter-commis- sarls: mr. S. Sleeswijk. Arnhem, 15 Mei. J. H. Verstegen, steen- kolenhandelaar, en O. L. Ratten, bier handelaar, beiden te Nijmegen. In beide faillissementen rechter-commissaris mr. W. A. baron van Haersolte. Opgeheven: P .C. de Ronde, kruidenier, te Amster dam. Geëindigd: H. Falger, te Maastricht. Wilhelmus Smulders, koperslager te Tilburg. L. G. J. van der Zanden, schoenfabri- kante, te Kaatsheuvel. Mejuffrouw A. J. Moorman, modiste, te Den Helder. 369ste Staatsloterij. Trekking van 22 Moi. 5e Klasse, 8e Lijst. No. 10382, 11000. Nos. 15607, 16-151 ieder 400. Nos. 5325. 6009, 690S, 10190, 12281 14203 ieder 200. Nos. 851, 1099, 1899, 5508, 5984, 0444, 7426, 8780, 9125, 10921, 11838, 13101, 14085, 15381, 15600, 18107, '20209, 20770, ieder I 100. Prijzen van f 70.— 75 3837 6152 9529124351550217059 323 3917 0210 9559124361560618040' 350 3997 6344 980612529 157G11S068 422 1016 0354 982112575 1576918169 431 4024 0369 985912631 15871 18228 044 4037 6570 9S6212835 16057 18495 873 1057 6647 99401292116063 18789- 1004 4114 6748 994713061 10087 18850- 1135 1178 6782 999213086 161431S896 1264 4320 C7801002113116 16178 19072 1302 1322 68011039313229 16297 19153 1431 4348 68831043013360 16598 19242 1475 4375 69141078813418 16604 19253 1562 4402 7234 10928135841661119353 2034 4443 7347 10963 1375U 1C7S019473 2079 1459 7394 1097313774 1678S 19547 2182 4523 75421102213912 16S02 19761 2239 4527 7587 11029 14212 17000 19958 2517 4548777911099 14262 17146 19977 2569 4665 7880112101426917176 20019 '2570 4775 80151123911318 17250 20020 2775 4S52 80281139814335 17301 20271 27824855 8203 11427 14447 1733 1 20476 2798 4878 8295 11485 14533 17343 205-11 2889 4971S373116381474017383 20550 3043 5042 8438 116861480317470 20614 3146 5082 86611195214849 17475 20663 3409 517986961198914879 17481 20667 3180 53608708 1201115058 17502 20083 3239 5405 8810120981512117507 20832 3540 5495 8875 121451524917620 20892 3003 5729889712279153141767120913 3660578589301231415381 17713 20915 370359839041 1235215497 17737 3813 6097 9185 1241215512 17758 Op onderstaande nummers zijn geen prijzen gevallen. 27 33426814 9W8125331554418413 4U 3845 5820 9123125461067318420 70 3409 5842 9145125621558318450 116 3488 5849 922012666156171845& 128 3534 5859 925912582156341S525 17135826935 9348126001566818613 1813585 5937 9370126141578615712 182 3655 5997 9374126251580718762 19236756051 9387 12634 1580818766 215 3678 6127 9400126631582515818 308 3704 6172 9476126671587418842 310 3714 6179 9542127021588118918 31137196202 9561127381588719013 394 3746 6220 9533128001591819033 408 38415229 9581128051595719054. 50838586244 9617128241597219182 513 3935 6300 9676128421597519134 52639766327 9687128721598119144 539 39836347 9709128751600619149 55236996360 9743129161606419167 556 4023 6377 9771129381609319106 56140466399 9S13129591613619202 6914056 6485 9316130001621119268 7414079 6545 98611: 0161622419294 758 42216597 9964130211631419327 7924264 659810007130321633219361 846 1283 660710013130551635219365 849 4321662910016131531635419401 958 4326 670010073131671637319114 1014 4327 674710080131761639319449 1079 4342 678310117132481640 i 19458 110643906798101271325816411 1945t 1115 1408 680610169132871643419493 lil 3 44216848102011329716178 19522 11454445 6909102491329816510 i 9546 1184 4455 691810346133291651319562 11914462 693310392133321651819621 12224487 695910444133461663419664 1285 4493 699710512133751665019709 12954317 705210528133911668119711 1305 4520 708510590134191669919763 13184588710710643134-716742 19771 13494604711310652134741684419822 1357 4609 714710702135421684819829 13794614 717S10709135531685319832 1386 4676 731210771135901692919873 14384681734010793135961697519874 14514711737910794136231703519899 1492 4726 742410830136591707319921 151047687485108821366617076 20032 153047767486108861367017139 20082 15354793 7543109421369817142 20186 15884827 7642109581374517148 20219 16124933 7694109811380817186 20242 16604956 769C110021351217195 20358 168u 4992 7712110031382017259 20401 1736 50147727110071382417326 '20-134 17635059 774911010138?017347 2044C 1797 50937762110191387617349 20498 18655110776411028139261737220491 18675121781011037 1393017443 20500 1SW5127 7845110511397117456 2052E 18825137 792711108140261750120562 1952 5143 7928111561403017516 20581 19595192 793111228140351751120602 1983 5204 7952112621403717619 20604 2045 5208 7993112631408217690 20616 20745218802411335141161769920621 21915222SU01132214119 1778320636 2159 5225 813011342141-017797 20641 2176 5246 822411388141361782120658 221U6275632111428142611784520698 23135281832211-1341429617857 20711 •233162918325114461431417867 2072'. 23345317 83281148414334 1791020741 237153588368115631434517951 '20761 23725370830011649144171796020786 23765436 842711691144691797920797 211 0 5137 8497117201451217084 20799 21235466 850811729145381798620806 2477 546986091175914539180082 1814 2503 5478 85451182014571 18019 20820 25,185509860311858145871804820834 25985546866411863147.131808820840 2605 5618 8607 119271476218089 20841 266355518622119561478018118'0846 2814 6557 S6461196514815 18124 2 >871 2838 5560S71S12001 1485518156 20879 2867 5573 87291201014882181882.900 2937 6599 87301207714923182312- 926 2945 5603 8800120861506018237 20953 30175613884712101150701828121988 3080 5700 8869123121524418306 20991 8117 5726 8877123291526218810 20997 3140 5733 8929123571537618332 326657508966124881546118343 326757678979121941553018388

Haarlem's Dagblad | 1902 | | pagina 3