Tweede Kantoor NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD. Groote Houtstraat 55, Meestgelezen Dagblad, in Haarlem en Omstreken. bij de Peuzelaarsteeg. Geïllustreerd Zondagsblad. 19e Jaargang. Dinsdag 27 Mei 1902. No. 5798 IBLEirS DAQBLAD ABONNEMENTSPRIJS Voor Haarlem per 3 maanden1.20 Yoor de dorpen in den omtrek waar een Agent gevestigd is (kom der gemeente), per 3 maanden1.30 Franco door het geheele Rijk, per 3 maanden1.65 Afzonderlijke nummers0.02^ Geïllustreerd Zondagsblad, voor Haarlem, per 3 maanden0.37}4 de omstreken en franco per post0.45 ADVERTENTIEN Yan 15 regels 50 Ots.; iedere regel meer 10 Cts. Buiten het Arrondissement Haarlem is de prijs der Advertentiën van 15 regels 0.75, elke regel meer 0.15. Groote lettere naar plaatsruimte. Bij Abonnement aanzienlijk rabat. Reclames 30 Cent per re gek Bureaux: Gebouw Het Spnarne, Kampersingel 70, vlak bij de Turfmarkt. Telefoonnummer der Redactie COO. Telefoonnummer der Administratie 122* Intercommunale aansluiting. Uitgave der Vennootschap Lourens Coster. Directeur: J. C. PEEREBOOM. Abonnementen i Advertentiën worden aangenomen door onze Agenten en door alle Boekhandelaren en Courantiers. Met uitzondering van het Arrondissement Haarlem is het uitsluitend recht tot plaatsing van Advertentiën en Reclames betreffende Handel, Nijverheid en Geldwezen, opgedragen aan het Algemeen Advertentie-Bureau A. DB LA MAR Azn. te Amsterdam. Dit Jblad ver schijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen, Hoofdagenten voor het Buitenland: Compagnie Générale de Publicité Etrangère G. L. DAUBE Co. JOHN F. JONESSuccParijs 31M» Faubourg Montmartre. Hiel primo Juni wcrdt een gespend voer de behandeling der zaken van de MEIHOOTSOHAP L0I3RESÏS ÖOSVER en «vei in de Bit kantoor zal in hei bijzonder bestemd zijn voer puülieatse wsss BuJlelïsss, voor de aan neming van Advertentieman Abw nementen «oor Kadrietn'e Sagb^d, van Advertentiën voor alle andere Bladen in 3inn;n« en Buiten land en voor h-t in ontvangst neuten van or ders op Drukwerken. lav dove laatste branche hebben ïwijonza zaken sedert esnsgen tijd zee.» uitgebreid, zoodat wij in staat zijn aan alle aanvragen op dat gebied, zoowel voor als groot werk volkome» te voldoen. Vennootschap Loasrens Sosïer, J. O. PEEHEBG3SS, Oir. Haarlem's Baglbltd ran 27 Mei berat o. a.: Vredesonderhandelingen, Presi dent Loubet iu Kopenhagen, Alg. Ned. Verbond, Volksweerbaarheid Stoompoatreer te Velaen, Lichtin gen '95, '96 en '97. Bericht aan onze Abonné's op het ^V"ij deelen bij deze mede dat het formulier, hetwelk aan nummer 22 van het Geïllustreerd Zondags blad was toegevoegd en dat, na behoorlijke invulling en toezen ding als Bewijs van Aandeel strekt in de Gratis-Verloting van 1000.ook kan wor den ingeleverd ten kantore van ons blad. Onze Abonné's, die er dus de voo; keur aan mochten geven om hetzelve even bij ons aan te rei ken, dan wel per post aan het op- gegevene adres in te zenden, kun nen daarmede even goed volstaan. Voor onze stads-abonné's is dat wellicht gemakkelijker. Niemand verzuime om van deze waai lijk iraaie kans, welke geheel gratis aangeboden wordt, gebruik te maken. DE ADMINISTRATIE. Politiek Overzicht. Er zijn in die laatste dagen massa'i telegrammen aangaan die die onderhan delingen te Vereent ging losgekomen, dlie echter niets beslists omtrent den wede med'edteelen, wel spoedig wede in vooruitzicht stellen. Donderdag was het beste, wat men te Pretoria van liet uitzicht op den wede dorst te zeggen, dat het blijven van d© Boerenafgevaardigden te Pre toria, waarover men zich na den uit slag van die beraadslaging te Vereeni- ging verbaasde, nog hoop gaf, dat de vij andelij khiedien niet aanstondls hier vat zouden worden en de kans op den vre de niet geheel verkeken was. Het Engelsche kabinet ïs langdurig bijeen geweest, in verband met de vre- desonderhandelingen natuurlijk. En men mag wel aannemen, dat d'aar in behandeling is geweest een tegenvoor stel, door de Boeren gedaan, of althans hun weigering om zich bij enkele van de voorwaarden der Engelsche regee ring neer te leggen. Volgens de „Standard", die het weten kan, heeft die Engelsche regeering haar meening over die punten in geschil in een tele gram naar Pretoria neergelegd. Als het nu inderdaad, tot den vrede komt, zal het blijken, dat de onvoor waardelijke onderwerping onlangs door "Chamberlain verloochend, maar nog dezer dagen door Seddon te Johan nesburg als heit eenig mogelijke einde van den oorlog uitgebazuind ver waterd is tot een toegeven op zoo rui me schaal dat men van „de hoofd beginselen, waarop die Engelsche re geering blijft staan", al een zeer rek baar begrip moet hebben. Indien 't waar is, dat de Boeren de onafhankelijkheid prijsgeven wanneer zij dadelijk of binnen een vastgestel- den en korten tijd' zelfstandig bestuur, gelijk b.v. in Natal, krijgen, dan zul len zij zeker geen genoegen nemen met de belofte, dat het hun verleend zal] worden als het verbond van Zuid'-Afri- kaanscbe koloniën aanstaande is. En leggen zij die wapenen niet neer tenzij de rebellen ongestraft blijven wat stellig is dan zullen zij geen genoe gen nemen met de verklaring, dat al leen de misdadigers onder de rebellen niet wij uit zullen gaan. Zij weten wat de Engelsche regeering en Lord Kitchener, om hun vijanden te velde te treffen, onder misdaad' gelieven te verstaan. Evenmin als op het stuk van zelf standig bestuur en amnestie zullen de Boeren, dlie geen grens bepaald willen zien aan het geld, noodig tot. wederop bouw van hoeven en het herstel van hun veestapel, zich laten vangen door de belofte, diat er onbeperkt geld' aan het Parlement gewaagd zal worden om het hun tot dat doel te Joenen, j Niet te leen. maai- als rechtmatige schadevergoeding willen de Boeren het hebben. Het zou nergens toe dienen, zegt de „Daily News", ons te vermoeien met gissingen over hetgeen er besproken of beslist is in den kabinetsraad, die twee uren lang vergaderd' is geweest, •en door alle ministers, met uitzonde ring van dim hertog van Devonshire, werd bijgewoond. Maar reedis de om standigheid dlat een kabinetsraad' op dit oogenhlik gehouden is, wijst op een crisis. Intusschen, al gebeuren er groote dingen, dat brengt ons niet op den weg om te weten wat voor din gen l>e „Daily News" herinnert er dan aan. dat Chamberlain verleden week te Birmingham zeide dat hij hoop had maar geen vaste hoop; Brodirick heeft Zaterdag, na den kabinetsraad, gezegd dat 1 bi] hoopte op vrede. Moet waagt de „D. N." het weglaten, door Brodirick van Chamberlain's laat- s ste zinsnede opgevat worden als een teeken van verhoogd optimisme in re- geeringskringen, of alleen aan het per soonlijke karakterverschil toegeschre ven worden? Het blad durft niet te be slissen.. I Brodirick, die minister van oorlog, heeft, volgens d'e verslagen Zaterdag ongeveer het volgen die gezegd' aan een feestmaal van de vrijwilligers-officie-l ren: Ik zou meer zeggen dan ik mocht indien ik uitweidde over de stukken die thans gewisseld) wordien, en diie, naar wij allen hopen, een voorspel zullen vormen van de overgaaf dei- nog te veld staandle Boeren. Al wat ik zeg gen kan Ls dit, dat de regeering meer dan ooit vastbesloten is geen tijdelijke verlichting van lasten te koopen door iets op te offeren wat noodig is voor de vestiging van een duurzamen wede en duurzame veiligheid' in Zuid-Afri- kaLord Rosebery, die Zaterdag avond in de National Liberal Club het woord voerde sprak ook enkele woor den over den oorlog. Ik heb, zeide hij, er nooit aan getwijfeld, en ik twij fel er niet aan, of na dleze, ik wil niet zeggen wapenstilstand', maar na deze vreedzame schikking, zoo goed als op den grondslag van veTlies der onaf hankelijkheid voor die twee republie- j ken, de wedle in Zuid-Afrika verzekerd zal zijn. De „Daily Telegraph" geeft de vol gende overweging ten beste: Wij weten h >e de onverzoenlijke Boeren verklaard hebben dat on,afhankelijkheid het eenL ge was waarvoor men mocht leven of sterven. Indien zij nu bereid zijn, dat geliefde voorrecht op te offeren, is het wel uiterst onwaarschijnlijk dat! zij om kwestiën van minder belang het vooruitzicht om hun gezin en hun j eigen haard terug te krijgen, zouden prijsgeven.. Zoo schrijft ook die „Times" in een hoofdartikel: Dat er besloten is, te on derhandelen over voorwaarden waarin onafhankelijkheidgeen plaats vindt, is op zichzelf al een groote stap voor-' w aarts, want het beginsel van het: voortzetten van dien oorlog is daarmede prijsgegeven. Mannen die moeten er kennen dat zii niet langer vechten voor hun onafhankelijkheid zullen zich wel dra de waag stellen, waarvoor zij dan eigenlijk vechten, en die vraag zal hun krachtig opgedrongen worden door hen die den oorlo? moedie zijn. De „Daily Mail" spreekt van een ultimatum, of „wat op een ultimatum neerkomt", dlat aan die Boeren voorge legd. zou zijn, waarna dezen weer aan het onderhandelen gegaan zouden zijn, en het blad vertelt nog een en an- der dat wij maar laten rusten; het acht overigens het vooruitzicht, op den we- de zeer hoopvol .hoewel het de moge-' lijkheid toegeeft dat pas Dinsdag of Woensdag een officieeïe verklaring af- gelegd zal worden. Buitenlandsch Nieuws. President Lonbefc te Kopenhagen President Loubet verliet Zondagmor gen om 8 uur met minister Delcassé en gevolg de Montcalm en ging met: een harpoenierssloep over op de Cassini om zich naar Kopenhagen te begeven. De Kommer kwam aan boord van de Cassi'ni en heette president Loubet wel kom. Deze stelde daarop die heer en van het gevolg voor aan den Koning, die zich met allen minzaam onder hield. De kroonprins en verschei den andere prinsen vergezelden den Ko ning. Op de kadien stond een aanzien-! lij ke menigte, die den president harte lijk toejuichte. De koning geleidde zijn gast naar 't kasteel Amallënborg. Aan het dejeuner dav hier plaats hadt, werden twee toosten uitgebracht. De Koning zeide: „Ik haast mij, u mijn oprechten dank te betuigen voor uw vriendelijk bezoek en betreur slechts dat het zoo kort diuurt. Ik .drink op de gezondheid van den president en op zijn schoon, vaderland?'. Presidient Loubet antwoordde: „Bij dien terugkeer uit het land dat ons dierbaar is. kan niets mij aangena mer zijn dlan den eerwaardiigen souve-j rein te begroeten van dte natie voor welke Frankrijk achting en sympathie heeft. Ik drink op dien Koning, de ge heel e koninklijke familie en op den voorspoed! van het dappere Deensche volk." Nadat Loubet met den Koning een rit had gemaakt door de binnenstad, begaf h" zich na een hartelijk afscheid om 4 uur 's namiddags aan boord van die Cassini, dlile koers zette naar het noorden. ïïartiniqne. Donderdagmiddag is de gemeenschap per kabel met Martinique plotseling ver broken. Men heeft zich daar ongerust i over gemaakt; de Kabelmaatschappij liet hekend maken, dat de storing het gevolg moest zijn van een verplaatsing van het kabelschip Pouyer-Quertier, dat voor Fort-de-France voor anker lag. Laffan's correspondent te Fort-de-Fran ce meldt dat de paniek voortduurt: de meeste bewoners willen het eiland ver laten. De stoomschepen Versailles en Viilede-Tanger zijn naar de eilanden en het vasteland vertrokken met 450 emi granten, veel meer passagiers dan deze schepen in gewone gevallen aan boord nemen. Toen de twee booten vertrok ken, heerschte de grootste opgewonden heid onder hen die niet medegenomen konden worden, velen stonden snikken de op het strand de vertrekkende sche pen na te kijken. Aan boord van de Dixie moeten zich eenige (Amerikaansche) geleerden be vinden, die naar St. Vincent gaan om daar de uitwerking der uitbarstingen te onderzoeken. Andere geleerden vertrek ken naar Saint-Pierre. Volgens een bericht uit Fort-de-France hebben hevige slagregens de asch weg gespoeld van den plantengroei op het eiland. Binnen den nieuwen krater van de Montagne Pelée is een aschkegel te zien van meer dan honderd voet hoog, door de uitbarstingen opgeworpen. Do Pelée werpt nu nog dikke wolken rook en waterdamp uit, overigens is op Martinique alles rustig. Stadsnieuws. Haarlem, 26 Mei 1902. Lichtingen '95, '96 en '97. Het bestuur van het Haarlemsch comité, der drie lichtingen heeft aan het Centraal- Comité der lichtingen 1895, '96 en "97, het volgende adres gezonden: Kameraden! In onze laatste vergadering van het comité .bovengenoemd, is besloten, met het oog op de mogelijke verwerping van het wetsontwerp Lobman, Heemskerk c.s, alsmede denkende aan dezelfde moge lijkheid dat de lichting '97 wordt buiten gesloten, de volgende vragen aan uw comité ter beantwoording te zenden. Ie. Wat denkt gij, dat er gedaan moet worden bij verwerping van het wetsont werp Lohman-Heemskerk c. s. 2e. Wat denkt gij, dat er gedaan moet worden indien het wetsontwerp Lohman- Heemskerk c.s. wordt aangenomen en de lichting 1897 daarmede wordt uitge sloten. Wij verzoeken u deze vragen zoo spoe dig mogelijk door uw comité aan de orde te doen stellen, te beantwoorden en een afgevaardigde te benoemen, die ons congres, (van alle plaatselijke comité's, in Utrecht te houden, den Zondag, vol gende op den dag waarop bovengenoemd wetsontwerp zal worden verworpen) zal kunnen bijwonen. Wij verzoeken u dus deze vragen te beantwoorden, deze ant woorden aan mij op te zenden en een afgevaardigde (of meer) te benoemen, die gemandateert op ons congres zal ver schijnen. 't Is natuurlijk overbodig u aan te sporen om nu de agitatie weer zoo sterk mogelijk te doen worden. Wij re kenen daar dan ook op; voor de drie lichtingen staan wij, wij mogen dan ook niet dulden, dat 1897 er wordt buiten gesloten, daar deze lichting op denzelf den rechtsgrond staat als de beide vori ge lichtingen. Vooruit dan, makkers, nu is het weer tijd, nu nog eens flink de zaak aangepakt. Men heeft gemeend, dat wij sliepen, laten wij toonen dat we nog krachtiger kunnen optreden dan reeds geschied is. Nog eens: „aangepakt ka meraden 1" Namens hot Centraal Comité, W. Ch. MERKS, Secretaris. Het bestuur van het comité alhier, zal per advertentie bekend maken, wanneer er, om het bovenstaande te bespreken, eene openbare vergadering zal plaats hebben. HET BESTUUR. Haarlem, 26 Mei 1902. Binnenland. Feuilleton. Naar het Duitsch van CLARA VIEBIG. 26. Arm kind1, zei mevrouw Langen en bracht haar schreiende dochter in de kamer daarnaast. B rekenhof er verroerde zich niet. Hij had geen woord van kalmeering voor zijn vrouw. Nonsens ontzettend, bromde hij, mijn schilderij maakt alles weer goed. Op den drempel struikelde Lena; ze hief plotseling het gezicht op uit den zakdoek, dien haar nioeder haar tegen de oogen drukte, en draaide het hoofd om naar haar schoonzuster. Jij jij, zei ze dreigend jelui allemaal jelui allemaal! Somber gleden haar blikken van Susanna naar Richard. Schei uit, jelui, riep ze zin neloos heftig met een gillenden ge broken klank in haarstem, je vermoordt mijn geluk! Jelui hebt er allemaal schuld aan! i Ze stiet haar moeder terug, ging al leen de andere kamer in en deed de deur achter zich op slot. Mevrouw Langen staarde met een onthutst gezicht naar de gesloten deur; toen werd ze vuurrood. Onzeker, schuw keek zij naar de sofa. Ik ga ook heen, goeden dag, zei Haar schoonzoon hield haar niet te rug; onmiddellijk daarop hoorde men de gangdeur toeslaan. Broer en zus ter waren alleen. Dat is 'n mooie boel! Haha! Me vrouw Allenstein keek nijdig de ka mer rond, zag toen haar broer aan; hij zat daa.r, het gelaat beschaduwend met de hand. Eerst lachte ze zenuw achtig luid, toen barstte zij los in gesnik. Deze scène met brutale belee- digingen was werkelijk te veel voor haar zwakke zenuwen. Dat jij zoo iets kunt dulden! steun de zij achter den schei-gekleurd en zijden zakdoek. Mijn zenuwen! Wat zal Karei wel zeggen? Mevrouw Suzanna vroeg nooit naar haar man, maar jn groote oogenhlik- ken voerde ze hem toch in 't veld. - Karei zal buiten zich zelf zijn. Het is ongehoord! Dat heb je nu voor ie liefde alles doe ie uit liefde dat is nu je loon! Ze snikte kramp achtig en greep naatr haar hart. Wat klopt mijn haait; het springt! o! oü Haar broer werd bang; hij schoof dichter naar haar toe. Ik smeek je, zeg er niets van aan Karei, fluisterde hij. Lena meent het werkelijk niet zoo, je moet het haar niet kwalijk nemen ze is nu een beetje opgewondten en dan die in vloed van haar schoonmoeder ver geef het haar, Susi-lief! Hij kuste zijn zuster en streelde haar de kunstig opgemaakte haren. Och, arme jongen! Susanna schreide nu echte tranen. Heb ik 't je niet gezegd, heb ik het niet vooruit geweten? Zij hief het hoofd op, legde beide handen om zijn gezicht, enkeek hém medelijdend) aan. Mijn trots, mijn Richard! Lang bleef zij hem in zijn oogen zien, als een bedroefde moeder in die van haar slecht kind. - Heb je ooit, vloo'g ze ineens op, dat onverstandige, kleine vrouw tje, zich tegen jou te verzetten, jou het leven te verbitteren! Bloedige tranen zou je Zenuwachtig kromp ze ineen, er werd geklopt. Daar stond Greta ook al in de deur; ze wachtte nooit op het De ziekte van H. M. de Koningin Men meldt: De ontsmetting der vertrekken ten pa- leize is gereed, zij heeft plaats gehad onder leiding van den arts Pot en de heeren J. M. Romijn, hofapotheker, en diens broeder dr. G. Romijn, door mid del van formaldehyde. De ontwikkeling dezer dampen ge schiedde volgens een door dr. G. Ro mijn uitgewerkte methode nl. door ver hitting van een met sterk phosphorzuur vermengde formaldehyde-oplossing. De vertrekken, die vooraf, op de voor het invoeren van het gas bestemde ope ningen na, geheel waren dicht geplakt, werden daarna ongeveer twintig uren in dien toestand gelaten, waarna het for maldehyde, dat een hevig prikkelenden reuk bezit, door instoomen van ammo niakgas onschadelijk werd gemaakt. Deze methode heeft het voordeel, dat gee nenkel voorwerp aan de behandeling ontsnapt en er niets wordt aangetast of beschadigd. Naar men verneemt, heeft H. M. de Koningin aan den opperkamerheer, K. J. G. baron van Hardenbroek van Berg ambacht, opgedragen tijdeus zijn bezoek te St. Petersburg, waar hij de Roode- Kruis-conferentle bijwoont, een audiën tie aan te vragen bij den Keizer en de Keizerin van Rusland, om namens Hare Majesteit aan de keizerlijke familie dank te betuigen voor haar belangstelling in de ziekte van H. M. de Koningin Morgenmiddag om vier uur vertrPkt baron van Hardenbroek naar St. Peters burg. Uit het Loo meldt men, dat dr Roessingh gistermiddag zijn aange kondigd bezoek aan d'e koningin heeft gebracht met den heer Pot en om half zes teruggekeerd is. De geneesheeren moeten den gezondheidstoestand der Koningin zeor gunstig bevonden heb ben. De toestand van H. M. de Koningin blijft gelukkig vooruitgaand. Houdt dit aan, dan zal H. M., om weer geheel op krachten te komen, een tijdlang buitenslands vertoeven. Uit Diez a/d. Lahn wordt aan dte Frft, Zeit. gemeld, dat Koningin Wil- „binnen!" Onder de krulletjes op haar voorhoofd was ze donkerrood. Dè.t was haar toch te erg; ze had nog nooit bij iemand gediend, bij wien de slager om zijn geld kwam manen. Al was het jaar ook nog niet om, toch besloot ze den dienst op te zeggen; al leen al9 ze haar twintig mark opslag gaven dan misschien?! Je hebt toch ook je point d'honneur! Ze draaide het vette slagersboekje tusschen haar vingers heen en weer en hield het. toen als een „mene tekel" in de hoogte. De slager, zei ze met impertinent gezicht, „hij moest nog dTie maanden hebben. En dan wou ik nog zeggen, dat ik tegen den eersten den dienst opzeg, we hebben vandaag den vijf tienden, Je meent het toch niet! Bredenho- fer was vreeselijk geschrokken. Greta had altijd goed eten op tafel gebracht groote stukken gebraden vleesch, waar hij zooveel van hield, aan het ontbijt malsch, koud vleesch, en nooit meer dan tweemaal hetzelfde. Je gaat toch niet weg, herhaalde hij nog eens. Geen mensch heeft je iets in den weg gelegd! Nee maar Greta voeldie, dat haar actiën stegen, ze zette een erg brutaal gezicht. Mevrouw Allenstein had het vette boekje gegrepen, met spitse vingers bladerde zij het door. Wat wat? Twintig mark vleesch per week? Dat maakt per maand tach tig mark! Hier staan summa summa- rum ongeveer driehonderd twintig mark aan vleesch. Dat is ongehoord veel voor zoo'n klein huishouden! Ze keek het meisje scherp aan. Nou, denkt u misschien, mada me, dat ik het geld gestolen heb? Gre ta was in den hoogsten graad belee- digd. Daarnaar kunt u in al mijn vroegere diensten vragen. Nooit is mij iels ovterkomen, all ((3 heb ik onder mijn berusting gehad. Maar zoolang heeft de slager ook nooit hoeven te loopen! Ze vertrok honend haar ge zicht Wat moet ik tegen den man zeggen, mijnheer Bredcnhofer. Ik zal hem het geld zelf wel even brengen. Ga jij maar. Bredenhofer was erg opgewonden; de hand, die van zijn zuster het boekje aannam, beefde. Hij ging naar de schrijftafel en zocht het huishoudgeld van zijn vrouw; met een treurig gebaar schud1- de hij de portemonnaie leeg; slechts een paar mark en wat klein geld kwa men' er uit gerold. IIet is verschrikkelijk, waar Lena toch al dat geld laat? I-Iij keerde zijn eigen zakken binnenste buiten. Wat fataal, ik kan alles en alles bij elkaar niet verder dan tot vijftig mark ko men de man moet nog maar wat wachten. Ik begrijp niet hoe een mensch zooveel kan opeten! Verve lend, erg vervelend! Steeds nog gloei end rood ging hij naar de deur. Richard, riep Susanna zacht, Ri chard, wacht eens! Je moet den sla ger betalen en dadelijk, zei ze beslist. Al was het alleen maar om de meid; dat schepsel is onbeschaamd. Hier ze haalde haar dikke portemonnaie voor den dag en maakte hem open ik wou Gerson betalen, maar nu wacht ik daar nog maar wat mee. Hier heb je driehonderd mark; maak je nu maar van hem af! Susanna! Verder zei Bredenhofer niets, maar men kon het hem aanzien dat hem een pak van het hart viel. Hij vloog de kamer uit, en kwam na een oogenblik fluitend' weer naar bin nen. Zijn gezicht was opgehelderd, geen plooi meer op zijn voorhoofd. O, jij goeie Suzi! Hij ging naast zijn zuster zitten en glimlachte tegen haar. Wat lief van je, jij bent toch maar do beste! Binnen een paar da-

Haarlem's Dagblad | 1902 | | pagina 1