een straks voor de vroegere arbeiders 1 epen zullen zijn. Het geld, wat van nu af gegeven Wordt, met bedoeling te steunen, werkt beslist schadelijk. Verlenging van lijden, meerdere armoede en ellende, ook onder neringdoenden, schade aan de industrie, waarvan wij allen moeten leven, hierte genover voor de arbeiders geen enkel voordeel meer. Enschedesche Katoenspinnerij, B. W. H. ter Kuile. We deelden in ons vorig nummer reeds mied'e, het besluit der Fabrikan- tenVoreeniging te Enschedé om van d.e week af beginnende 9 Juni a.s. tot na dere aankondiging hunne spinnerijen en weverijen des Vrijdags en Zater dags stop te zetten. Thans doelen wij de overwegingen in haar geheel, mede1. De leden over wogen, dat in de kwestie met hare arbeiders d'c firma van Heek en Co. indertijd', door het aannemen van het bemiddelingsvoorstel der commissie uit d'e burgerij, en door het daarna aanbieden van een nog verder strek kend voorstel, waarbij zij volgens ve ler meening ree.d's te ver, en volgens het oordeel van de meeste leden der Vereeniging ver genoeg gegaan is, op voldoende wijze hare bereidwilligheid heeft getoond, om door eenige toege vendheid' tot een schikking te gera ken, dat door het verwerpen van deze voorstellen van db zijde der stakende arbeiders, elk verd'er bemiddelingsvoor stel afgesneden is, en een terugkomen op deze voorstellen niet kan verlangd word'en da't d'e stakenden door den finantiee- len en moreelen steun der andere En-- scheddsche fabrieksarbeiders in liun verzet worden gestijfd en dat het den arbeiders-comités en vereenigingen ge heel onverschillig schijnt te zijn, of zij door hunne houding het algemeen be lang der Enschedesche ingezetenen ■zeer benadeelen, en dat dientengevolge de werkgevers, zoowel in het algemeen als in hun eigen belang, moeten trachten aan de (Staking een einde te maken. Uit Dordrecht meldt men De Dordrechtsche Besluurdershond had aan B. en W. vergunning gevraagd iedere veertien dagen, zoolang de sta king duurt, een collecte te mogen hou den, voor de werkstakers te Enschedé. De adressant had er daarbij op gewe zen, dat voor Transvaal iedere maand wordt gecollecteerd. B, en W. hebben den adressant me degedeeld, dat d'it verzoek door hen niet kan worden ingewilligd, omdat het houden van collecten voor elders bestaande no'od'en alleen bij uitzonde ring door hen wordt toegestaan, en dan slechts in die gevallen, waarin 't houden der collecte in alle of nage noeg alle kringen der ingezetenen in stemming vindt. Naar men verneemt, zou het voor nemen bestaan de niet toegestane col lecte toch te houden, en wel op aan staanden Maandag. Op verzoek van het werkstakings comité te Groningen is eene vergade ring gehoudien van dat comité met de timmerlieden-patroons. Aan d'e uitnoo- diiging tot bijwoning der vergadering hebben. 45 patroons gevolg gegeven. In deze vergadering heeft mien, naar verzekerd wordt, op voorstel van dat comité, over h!et volgende vergelijk ge stemd: de werkdag zal duren van 6 tot 7 uur (oorspronkelijk haddien die gezellen een werkdag van 6 tot 6 uur eëischt); het ha-lf uur schafttijd (s mor gens en 's namiddags een kwartier), voor het gebruiken van een boterham, zal niet wordlen betaald; (d'e gezellen wilden oorspronkelijk, in overeenstem ming mlet die usance bij vele patroons, wel betaling van dat half uur); het standaardloon zal zijn 20 cent per uur in overeenstemming met den eisch der stakers. Voor het eerst zal het nieu we loon den eersten Zaterdag in Juni wordlen uitgekeerd. Dit vergelijk is aangenomen met 24 tegen 15 stemmen en 3 onthoudin gen. Drie patroons hadden vöör de stemming de vergadering verlaten. De tegenstemmers waren voor het meeren- d'eel dagbuurbazen. Met hen zal het comité Maandagavond opnieuw verga deren om tot een vergelijk te komen. Vo-orts is overeengekomen, dat zal worden getracht, met ingang van 1 Januari 1903 een arbeidsdag van 6 tot 6 uur in te voeren. Te Utrecht is opgericht eene vereeni ging van het personeel der Utrechtscke Tram-Maatschappij, aanvankelijk 52 leden tellende». BUITENLAND. De arbeiders aan de werkplaatsen der spoorwegen in Andalusië hebben Woensdagmiddag na een groote ver gadering het werk neergelegd. De me taalbewerkers onder hen vragen den acht-urendag. De patroons hebben aan één eisch toegegeven, nl., dat de overuren dubbel betaald worden. Wanneer niet tspoedig geheel toege geven wordt, zullen de werklieden de algemeene' staking proclameeren. De machinisten en stokers zijn voor deze beweging al gewonnen. Men voorziet, ernstige gebeurtenissen. Sport en Wedstrijden Feesten A. N. W. B. Te Utrecht warden, gelijk men weet 2S en 29 Juni die Bondsfeesteu gehou den van dsn A. N. W. B. Als begin sel is aangenomen, dat van de steden, in een kring met ongeveer 60 KM. als straal rond Utrecht gelegen, Zaterdag ochtend 28 Juni tochten worden geor ganiseerd, waarvan de deelnemers, el- kaai* hier en daar opwachtende, allen ongeveer 12 uur 's middags in Utrecht kunnen aankomen. De Staatsspoor heeft ingesteld, dat Bondsleden, op vertoon van hun bewijs van lidmaat schap van alle stations dei'S.S. drie- daagsche retourbiljetten voor Utrecht kunnen bekomen, tegen den prijs van een biljet enkele reis, terwijl hun rij wielen geheel gratis worden me degenomen. Zaterdagmiddag is er een groot réunie op nader te bepalen plaats. Daarna tocht langs de Vecht. Voor hen, die het op hun gemak willen af doen, is een groote boottocht van lltoecht langs het schoonste gedeelte dier Vecht georganiseerd. Kosten nihil. Daarna groot bondjsdinier, waar schijnlijk in Tivoli. Een orkest zal den maaltijd opluisteren, terwijl Jo- han Schmier eenige zangnummers ten gehoor© zal brengen. Na afloop militair concert in dien ge'Tlumineer- den tuin, voorstelling van een kine matograaf, enz. Den tweeden dag een gezamenlijken bondstocht naar Soestdijk. 's Middags 3 uur algemeene verga dering. 's Avonds concert en vuur werk. Leger en Vloot. Bij Koninklijk besluit van 21 dezer is. met ingang van 2 Juni a.s.: lo. de vice-admi'raai F. K. Engel- brecht eervol ontheven, van dte betrek king van directeur en commandant der marine te Willemsoord', tevens commandant der Stelling van Den Helder; deze vlagofficier, op zijn ver zoek. op pensioen gesteld, onder dank betuiging voor dë vele goede en ge wichtige diensten door hem aan den lande bewezen, en het bedrag van het pensioen bepaald op f 4050 's jaars; 2o bevorderd: tot viceadmiraal. de schout-bij-nacht P. Zogers Vee ekens, adjudant in buitengewonen dienst van H. M. de Koningin, directeur en com- mandant dier marine te Amsterdamtot schout-bij-nacht d'e kapitein tea* zee A. G. Ellis; lot kapitein ter zee, de kapi tein-luitenant ter zee J. H. Calmeije-r; tot kapitein-luitenant ter zee, de luite nant ter zee der le klasse II. J. F. Mi- ch.elhoff. en lot luit. ter zee der le kl. die luit. ter zee der 2e kl, R. van Leent; 3o. d'e betrekking van directeur en commandant dier marine te Willems oord, tevens commandant dér Stelling van Den Helder opgedragen aan den schout-bij-nacht A. G. Ellis. Vervolg Stads nieuws. P r i n s e 1 ij k bezoek. Naar wij vernemen, zullen er stappen gedaan worden om aan Prins Hendrik bij zijn vertrek uit Haarlem op den avond van 7 Juni a.s. een eigenaardige afscheids- hulde te brengen. Het plan iis namelijk, dat tal van vereenigingen zich zullen opstellen niet banieren en muziek langs den weg dllen des Prinsen rijtuig neemt naar het station. De goedkeuring der overheid is reeds op het denkbeeld verkregen. De vergadering, belegd in St. Bavo, door het Verkiez'ingscomité uit de afdi Haarlem van de S. D. A. P. en de Volkskiesvereeniging, en waai de heeren Hofland, Gerritsz en Hu- genholtz zullen spreken, wordt niet, a.s. Woensdagavond, zooals abusieve lijk in het blad van Zaterdagavond ge meld werd, maar hedenavond om half negen gehouden. De afdi. Haarlem van den Bond' van Ned. Onderwijzers besloot i.n hare vergadering van 24 Mei 10 uit de kas af te staan tea? ondersteuning van die candi dat uren van ma*. P. j. Troelstra eai J. Gerritsz. Op het concours, gegeven door de vereeaiigimg Ne der land' en Oranje", gehouden op 24 en 25 d'e zei- te Dordrecht, werdten die navolgende pa*ijzen door onze stadgenoot en be haald: le prijs national sabel dbor don heer H J. P. Sluyp, alsmede Se prijs diegen G. A. Stedjl, laatstgenoemde ook nog 2e prijis International diegen Muziek ver e en. „Harmo nie." Op het schoone buitengoed van mevrouw douairière Visser van Hazers- woude van Merlen gaf de muz lek ver een i,ging „Harmonie" voor hare- Be schermvrouwe Zondag een matinée, onder leiding van haren directeur, den heer H. W. Iloffmeester, Rz., waarbij ook werden uitgevoerd de nummers, waarmede de „Harmonie" op het. 19 dezer gehouden concours.te Rotter dam in de le afdeeling den eersten prijs en in den eere-wedstrijd den eereprijs nïocht verwerven. Het warem de nummers Lustspiel- ouveriure van KèLer Bela, Dona Flora (fantasie) van Ch. de Carmont, en La reine d'été, (ouverture) van Panné. Met dit laatste nummer verwierf de muziek vereeniging den Eere-prijs. niet de twee eonstgenoemden den eersten prijs. •De „Harmonie" mag genoemd worden een der besten onder de harmoniekorpseai en dit bleek opnieuw in de uitvoering van een keurig sa mengesteld programma. Nadat liet. nummer, waarmede de Eere-prijs be haald is, ten gehoore1 was gebracht, trad de statige en innemende bescherm vrouwe op den directeur, den heer Iloffmeester, toe, hem gelukwensclien- de met de behaalde zége, onder het aanbieden van een fraaien lauwer krans. Ilierna volgde da eerevoor/.it- ter, de heer J. J. Zeewoldt, ook hij wenschte d'en directeur geluk met dte behaalde overwinning, dankte1 hem namens he't Bestuur en werkende lo den voor zijn uitstekende leiding en aangenamen omgang en lauwerde hem ten slotte ook namens hen. Mevr. Visser van Hazerswoude van Merlen hechtte vervolgens niet eigen hand de behaalde medailles aan de banier van dë „Harmonie". Een l'ieve attentie was het van de Beschermvrouwe, om ook de dames van dë werkende leden tijdens liet matinée op haar buitengoëd te noodi- gen en niet onbetuigd» liet zij. zich in he't rondgaan van verschillende ver- verschingen. De matinée was van zeer intiemen aard en begunstigd door een mooien zomermiddag verhoogde dit het aange name samenzijn in den fraaien lorh- mei-rijken tuin met waterpartijen on j bosschages. Moge de „Harmonie" den goed' inge slagen weg steeds volgen tot verhef fing der harmoniemuziek. Wij vernemen, dat dë medailles in den loop dezer week bij de firma Peek en Cloppenburg ia dë Groote Hout straat zullen worden geëtaleerd. F e e s t e 1 Ij k e Bijeenkomst. in .de groote zaal der Sociëteit „St. Bavo" werd Zaterdagavond een gezellige bij eenkomst gehouden door de leden van het neutraal gemengd koor D. I. N. D. U. A Eén der lieugelijkste mededeeüngen voor de zangers was wel, dat de vereeni ging „Onderlinge Oefening" te Amster- had besloten als eervolle vermel ding, waarmede D. I. N. D. U. A. in den wedstrijd te Amsterdam bekroond werd, een medaille beschikbaar te stellen. Met luid applaus werd deze mededee- ling begroet. Verder bracht bet koor ver schillende mooie nummers, onder leiding van haar eminenten directeur, Carel Phlippeau, zeer verdienstelijk ten ge hoore. Met een bal werd de gezellige avond besloten. Gevondenvoorwerpen: Een wit zijden borst met zilveren broche. Een kinderltrui wagentje. Bekeurd. Een tapper is bekeurd we gens het verkoopen van sterken drank in het klein zonder de vereischte vergun ning en het bovendien verkoopen van sterken drank aan een kind beneden den leeftijd van 16 jaar. Proces-verbaalis opgemaakt wegens het opgeven van oen valschen naam en wegens het afsnijden van serin gen uit den tuin van het Stads- Armen huis. Laaghartig. Dezer dagen werd een paard van den landbouwer H. in he»t weiland aan die Dubbele Buurt ba-' diendte in zijn bloed gevonden. Bij on derzoek bleek dat het dier eon diepe steek in dm onderbuik was toege bracht. S'chouwburg. Do zomer zit de mensehon zeker al in 't hoofde want het was gisterenavond slecht bezet in den schouwburg, waair „De vacldënraper van Parijs" werd opgevoea-d, een stuk dat toch altijd trekt, nietwaar? Het was jammer, want dte opvoering was alleszins goed' en batgeen er aan spannends in hst stuk zit word er uit gehaald. Het publiek genoot blijkbaar vooral van het geestige spel van Bigot als voddenraper en van het spc-1 van Marie Egigars als dia Parijsche handwerk ster. Wat zijn er bij dë opvoering van zulk een stuk een psychologische stu diën te maken! De deugd beloond, dë misdaad» ont maskerd, vreugde over 't een zoowel als over 't ander; uitjouwerij van de> onschuLdi-belagers ^toejuiching van dë onschu 1 dl vterdfeid'igers. Wat' is het menschdom toch in z'n ziel goed. P e n s i o e n. Wij verwijzen onze le zers naar dë advertentie- van mej. Ma ry J. Flaischmarm, insptectrice der Na tionale Levensverzekering bank te Rot- tetrdam. en d'e gunstige beoordeeling dier maatschappij, wat betreft solidi teit en billijkheid. Gemeente-Bibliotheek. Reeds geruimen tijd geleden kwam ons ter oore, dat zich een incident had voor gedaan tusschen den bibliothecaris der gemeente, den heer J. W. Enschedé al hier en den kastelein van het Prinsen hof waar die bibliotheek gevestigd is, den heer C. A. Steenkist. Destijds vermeldden wij deze zaak niet omdat de Burgemeester een onder zoek had toegezegd, bij zijn terugkeer van verlof. Thans vernemen wij, dat de Burge meester over de quaestie een onderhoud heeft gehad met den bibliothecaris en dat deze laatste zijn ontslagaanvrage heeft ingediend. Bruta 1 e inbraak. Vele malen hebben wij reecis den dag na een in braak in oogenschouw genomen de verwoestingen, welke de inbrekers hadden aangericht, gezien, hoe zij meedoogenloos kostbare voorwerpen hadden vernield, en alles overhoop ge haald om maar hun doel. het stelen van geld of kostbaarheden te berei ken. Medelijden hebben wij dan ge voeld met den bestolene, wiens mooi ste voorwerpen door ruw geweld wa ren vernield, maar hoe geheel anders is het nog, wanneer men zelf tegen woordig is bij de ontdekking van een inbraak, zooals wij Zondagavond wa ren Dan eerst gevoelt men welke ge dachten een bestolene moeten be- heerschen bij deze hoogst onaange name ontdekking, als bij ziet, dat zijn prachtige kasten, die voor eeni- g-e uren nog een sieraad voor het huisvertrek waren, ruw zijn open gebroken en dë inhoud kriis en kras door elkaar is gegooid. Allerhande ge voelens van verbittering, van opge wondenheid, van- machteloosheid je gens de.sluwe inbrekers, dringen dan tegelijk op den voorgrond. Treurig is het aan te zien, hoe1 de fraaiste voor werpen zijn gebroken of beschadigd, om nog niet te spreken van dc ont vreemde geldswaarden. Om evenwel tot. de inbraak in quaestie te komen, zij het volgende vermeld. Zondagavond omstreeks kwartier over achten verliet dë familie Brake] Raamvest 7a, hare woning, om nog eene korte wandeling te maken. Toen .zij evenwel ongeveer half tien terug keerde. was het haar onmogelijk, de voordeur te openen, daar een valsche, 'afgebroken sleutel in het sleutelgat stak. Nadat, het aan een inmiddels ge roepen smid na eenigen iijd werken, gelukt wais, de deur open te breken, werd men al aanstonds in den gang aan afgebrande lucifers gewaar, dat in dë korte afwezigheid inbrekers aan bet werk waren geweest. Binnen ge komen, gaven de openstaande kasten een verdere bevestiging van dit onaan gename bezoek, doch hei. ergste er aan toe was de bnnenkaist, welke met een hakmes uit cle keuken was opengesla gen en welks inhoud door elkander op den grond lag, terwijl het daarin aan wezige geld was verdwenen. Een po ging om cle brandkast te forqeeren. is, zooals bleek, mislukt,. Een brandend ispiriiuslichtje tusschen het uit de kast gehaalde linnengoed, had blijkbaar aan de inbrekers goede diensten be wezen. Een wonder mag hot evenwel heeten, dat.de licht ontbrandbarc goe deren geen vlam gevat hebben. Wan neer men weet, dat de passage op de Raamvest op Zondagavond tamelijk ciruk is. dan kan men nagaan, dat hier een brutale inbraak is gepleegd. De politie d'oet onderzoek. Bezoek Prins Hendrik. liet programma voor liet bezoek van Prins Hendrik op 7 Juni a.s. zaï nu ongeveer als volgt zijn: 1 1/2 uur. Aankomst Z. K. II. uit Amsterdam, waar dë Prins des mor- geais het van stapel loopen van de „Hlertog Hendrik" bijwoont. 1 '1/2—4 1/2 uur woont Z. K. H. dte jaarvergadering der HollandSche Maat schappij van Wetenschappen bij 5 uur. Uitvoering in de hal van het stadhuis door „Zang en Vriendschap". 5 1/2 uur. Kindterzang op die Groote Markt onder leiding van den heer W. Robert met medewerking muziekcorps. 6—8 1/4 uua*. Diner dér Maatschap pij van Wetenschappen in het Bron gebouw. 8 1/2 uur. Vertrek van Z. K. H. naar het Loo. Zeer waarschijnlijk zullen vele veroenigingen dien Prins dan eem afscheidsgroet brengen. Vervolg Nieuwstijdingen. HET HERSTEL DER KON1NKIN. Men seint ons uit den Haag: De beterschap van II. M. de Koningin neemt thans in die mate toe, dat- II. M. twee malen per dag gedurende drie kwartier het "bed! verwisselt voor een rustbank. De voedselopname is zeer voldoende en de lust tot "net verrichten van meer geestesarbeid vermeerdert in verhouding tot de toename dëa* krach ten. Dr ROESSINGH. POT. Acad. examens. Leiden. Geslaagd is voor het docto raal examen in de staaswetenschap de heer A. F. Leeman, voor het candi- daafis-examen in de pharmacie de heer II. W. M. Nijdam. Utrecht. Bevorderd tot arts de heer Th. de Groot. Groningen. Het kerkelijk voorberei- cië-nd examen is met gewenschten uit slag afgelegd door cle heeren I. Goslin- ga en G. van Dorsen. Yolksbond. Op uitnoodiging van het hoofdbe stuur van den Volksbond, Vereeniging tegen drankmisbruik, zullen de heeren mr. F. W. J. G. Snijder, van Wissen- lcerke, te Wassenaar en A van der Voort Az„ te Haarlem, in de maand Augustus een reis ondernemen naar Zweden en Noorwegen, teneinde de aldaar toegepaste, bij de wet geregelde stelisels van drankbestrijding te bestu- deeren. Telegrammen. VERKIEZINGEN IN BELC.Ië. BRUSSEL, 26 Mei. (R. O.) Blijkens dte nog niet officieele resultaten der gisteren eehoudien verkiezingen, zal cle ^eerderheid dër regeeringspartij voortaan 22 stemmen zijn in plaats van 2.0. zooals tot rvog tos. wijl een der aftrectendfc liberale leden te Dinant verslagen werd1 door een katholiek. Van" dte 14 nieuwe zetels verkregen de katholieken er 7 en de oppositie eveneens 7. aldus verdeeld: 4 socialis ten. 2 liberalen, 1 christelijk-democraaf. De nieuwe Kamer zal dius, indien er geen. wijziging komt in cte tot dlusver gepubliceerde resultaten bestaan uit 94 katholieken, leden citer regeeringspar tij; dte oppositie zal omvatten: 2 chris- telik-dteinocrateoi35 liberalen, 34 so cialisten, 1 onafhankelijke, te zamen 72- stemmen.. Alle aftredende katholieke leden zijn herkozen. In cite arrondissementen Charleroi en Soigniës is het aantal socialistische stemmen merkbaar afgenomen. Marktnieuws. Haarlem, 26 Mei 1902. Op die bedietn alliier gehouden graan- en zaadmarkt waren aangevoerd: 100 HL. haver, 4.3?; 400 zakken karwc-i zaad per 50 KG. f 13— Burgerlijke Stand. Bevallen: 24 Mei. C. J. M. van Berloo Radix, d. 25. A. C. TorlcFreijer d. A. E. BoomsBlankwater z. M. C. Roest Hoogkamer z. 24. N. BlankwaterLuttik. z. A. M. G. van Muijsnde Korte, d. 23. C. C. Staatsde Milde d. Overleden; 24 Mei. J. Caarls 81 j., M. v. Heernskerckstr. 25. H. Nieuwenliuijsen 80 j„ Schotersingel. 24. I. van Daalen Wiermans. 64 j„ W. Heerenstraat. 25. C. B. Tennissen 17 m., z„ Lange Lakenatr. L. Vrij, 15 m. d„ Oranjestraat. 24. L, F. van Scliaik 21 j„ Keizersstraat. A. A. Piek 78 j., Kennemerplein. J. Vissers 5 j., d., Begijnhof. Faillissementen. Uitgesproken: 's-Gravenha- ge, 23 Mei. Louise Helena Soffers, par ticuliere. aldaar. Rechter-commissa- ris mr. C. W. Vollgraff Cornells Vermeulen, aannemer al daar. Rechtercommissaris jlvr. mr. R. O. van Iiolihe tot Echten Almelo, 20 Mei. II. Gerrits, verve- ner en tapper, te Ambt-Almelo. Rech tercommissaris -. m,r. W. ten Bruggen- eate. Amsterdam, 23 Mei. Davicl Stibbe, koopman, wonende aldaar, met Benja min Stibbe handelende in galan'eriën onder de firma Gebrs. Stibbe. Rechter commissaris mr. J. Déking Dura. 22 Mei, Johannes Lambertus Plenckers, kleedermaker. Rechter commissaris mr. J. Déking Dura. Roermond, 22 Mei. Wilhelm O ver maan. touwslager te Venlo, Rechter commissaris mr. Lemmens. Leeuwarden 22 Mei. Ulbe B. Tjaar- da, photograaf, vroeger wonende te Joure. thans te W'eidum. Rechter commissaris m. W. Kolft Definitieve surséance van betaling: 's-Gravenhage, 23 Mei. Johannes Pieter Hendrik de Kruyff jr., aanne mer te Voorburg. G e i n cl i g u Isaac Corhcel, voorman te V.ierikzee. Officieele Berichten. BURGEMEESTER en WETHOU DERS van Haarlem, Doen te weten, dat bij liurme be schikking van 22 Mei jl. lo. aan G. P. J. Beccari vergunning is vea-leend tot uitbreiding van de inrichting voor ma chinale houtbewerking, door gaskxacht gedreven, in bet, perceel aan dte Bake- nessergracht no. 21 en 23, door bij bouw en bijtrekking van het perceel no. 19 aldaar: 2o. P. II. Baggerman vergunning i.s verleend tot uitbreiding van de bier- bottelarij in de het perceel aan cle Kleine Houtstraat no. 7, döor plaat sing van een gasmotor van 2 paarde- kracht. Haarlem, 24 Mei 1902. Burgemeesters en Wethouders voornoemd: BOREEL, PIJNACKERt Secretaris- KERKNIEUWS. Kathedrale Kerk St. Bavo, Woensda" van 6 tot 8 uur gelegen heid om te biechten. Donderdag, II. Sacramentsdag, te vieren als Zondag, de H. H. Missen te half 7 en 9 uur en te half 11 dë Hoog mis. Donderdag, Vrijdag en Zaterdag te 7 uur Lof en Rozenhoedje. Zondag, AanbicMingsfeest, 's avonds te 7 uur Lof en processie. Parochiekerk van den II. Joseph. Woensdagochtend tot 10 uur en 's middags van 6 tot 9 uur gelegen heid om te biechten. Dondlerdiag, II. Sacramentsdag, te vieren als Zondag. De gelezen II. H. Missen te 7 en.'half 9, te half 11 uur die plechtige hoogdienst. Te 7 uur het Lof met feestpredikatie. Vrijdag te 7 uur het Lof van het Allterh. Sacrament. Zaterdag te half 9 de IT. Mis voor de bekeer ing cïer zondaren. Te 6 uur Lof en van 5 tot 10 uur gelegenheid, om te biechten. In deze week de H. II. Missen en de Catechismus op dte gewone uren. Parochiekerk van den II. Antonius van Padua. Dinsdag, 7e Dinsdag der Novene, te 8 uur gezongen II. Mis tea* eere van den II. Antonius van Padua, 's avonds t© 7 uur Lof. Vergadering der broeder schap van dten IIAntonius en gebeden der Novene. Woensdteg geen Lof. Het Rozen hoedje zal dien dag gebeden worden 's morgens na dte H. Mis van half 10. 's Avonds gelegenheid om te biechten van 6 tot 8 uur. Donderdag, feestdag van het Allerti. Sacrament des Altaars, te vieren als Zondag. De H. H. Missen aLs op de Zondagen, 's Avondls te 7 uur Lof en feestpredikatie. Vrijdag te 8 uur gezongen II. Mis. 's Avonds te 7 uur Lof en Rozenhoedje. Parochiekerk van Onze Lieve Vrouw. Woensdag van af drie uur gelegen heid om te biechten. Donderdag ,he»t Hoogfeest van het H. Sacrament, to vieren als Zondag, to 3 uur Vesper, te 7 uur Lof. Zondag en die volgende avonden de zer week te 7 uur hot Maria-Lof. Na dë Hoogmis zullen de openstaan de plaatsen verkocht worden. N. H. Ct. Veiling in het VerkooyA. „De Gouden Leeuw11 op Zaterdag 34 Md. No. Een dubbel heerenhuis en er ve met tuin, .aan het Plein, no. 22. No. 2. Een koetshuis met stalling voor 4 paarden, hooizolder en afz. opg. bovenwoning en erve, aan het Wijde Geldtelooze Pad, no. 62 zwart en rood. No. 3. Eon huis en, erve mat tuin, aan het Wijde Geldelooze Pad'. N. 4. Ee nhuis en erve met tuin, naast het voorg. perceel, no. 58. No. 5. Een huis en ervemet tuin, naast, het voorg. perceel, no. 56. JNo. 6. Ben huis met erve en tuin, naast het voorg, perceel, no. 54. De peroeelen no. 1 en 2 gecombi neerd. II. v. d. Berg q.q., f 24,285. De perceeien. no. 3 tot en niet 6 ge combineerd! J. W. DaudJey Hz., f 12,600, N'o. 7. Ben dubbel huis en erve, aan dte Twijndea-slaan, no. 21. No. 8. Een dubbel huis en erve, ne vens het voorg. perceel, no. 23. De wehvaterput en regenwaterton, zich bevinden die op de plaats van laatstgenoemd' perceel, is vooa* beide perceeien in het gemeen. De perceeien no. 7 en 8 gecombi neerd. M. N Boerlagen, 3255. No. 9. Èen heerenhuis en erve met tuin, aan die Dreief, no. 6. C. J. Schravendijlc, f 11,300. No, 10. -Een groot winkelhuis met afzonderlijk opgaand'e bovenwoning en erve, aan de Lange Veers tra at, no. 14 zwart en rood. J. W. Daudlsy Hz., f 16,100. No. 11. Eon huis en erve, aan die Lange Hofstraat, no. 11. A. G. Sweeais, f 1045. No. 12. Een pakhuis en erve, aan de Meeslarlotrtelaan, no. 29rood. No. 13. Een huis en erve met tuin, naast het voorg perceel, no. 29zwart. De perceeien no. 12 en 13 gecombi-i noord, F Erdtsieck q.q., 3805. No. 14. Een huis met afz. opg. bo venwoning exi erve met tuin, aan die Raamvest, no. 61 zwart en rood. No. 15. Eau huis en erve met tuin, naast het voor perceel, no. 59. No. 16, Een huis en ervie met tuin, naast het voorg. perceel, no. 57. No. 17. Een huis en erve met tuin. naast het voorg. peaoeel, no. 55. De perceeien no14 tot en met 17 ge combineerd. Opgehouden f 25,000. No. 18, Een heerenhuis en erve met tuin, aan het Plein, no. 8. A. A. M. Bruningh q.q., f 14,350. No. 19. Eem groote bollenschuur met kantoor, zolder en dte daarin aanwe zige stellingen en erve, benevens een stuk tuingrond, aan de Tempelier- straat, no. 71 G. C. Merens q.q., f 16,500. No. 20—25. Zes perceeien bouwter rein. nevens elkander aan die Tempe liers t raak No. 25a. Tot arnotie het gebouw, staande op dë perceeien nos. 23 en 24. No. 26. Eon stal voor 8 stuks hoorn vee en 2 paarden, waarboven hooizol der en erve, aan dp Tempelier-straat. G. Cv. Merens q.q,, f 3350. No. 27. Een huis en erve, aan hot Wijde Geldtelooze Pad, no. 53. No. 28—30. Drie perceeien bouwter rein. nevens elkander aan het Wijde Geldelooze Pad', helend aan do voorg. perceeien. De pereelen 20 tot en met 22 gecombi neerd. II. J. Gieijl, t 4115. De perceeien no. 23 tot en met 25 en 25a gecombineerd J. Moov. f 4650. De perceeien. 27 tot en 30 gecombi neerd». M. v. Ommeren q.q., f 5735. No. 31. Een pakhuis en erve met vrije poort, zijnde thans ingericht tot stalling voor 15 stuks hoornvee, aan de Essenstraat no. 9 rood. Opgeh. f 1785. 369e Staatsloterij. Trekking van 26 Mei. 5e Klasse, 8 e Lijst. No. 5477 f 2000. Nos. 5189, 8642, 13381, 14395, 20390 20816 ieder 1000. Nos. 1875, 7510, 11740, 13315, 13902, ieder f 400. Nos. *2468, 3216, 11640, 17015, iedei f 200. Nos. 242, 370, 5970, 8684, 11590, 13581, 17338, 19878, 20394 20537 ieder 100. Prijzen van 70. 84 2830 6003 7866110971529118589 243 2875 6088 788911207 1536818616 277 28916107 7986113251566718661 283 3064 6141 801*211553 15736 18915 415 3066 6155 8038 11711 15916 19023 476 3135 6167 8387 11693 15933 19119 522 3262 6252 846911805 16009 19135 633 3309 6316 85301181016060 19186 662 3567 6362 858111962 16070 19230 8813569 6411 8658121201622219320 942 3897 6465 8675122111627419375 1095 4220 6479 881512362 16406 19475 1138 4358 6609 887312427 16627 19489 11S3 4539 6756 91381253116656 19542 1141 4569 6775 92271255516719 19557 1223 4696 6791 9249 12712 16985 19618 1407 4735 6953 927412772 17053 19765 1135 4803 7049 938812902 17085 19801 1474 4923 7057 94131294017227 19836 1518 4939 7137 969213015 1723819851 18635060 7140 992513170 1724419858 18785112 7145 1013913358 1734019911 1946 1234717310149 13515 1749619936 2062 5264 7*277 10235 14102 1796619975 2169 530173361033814142 17995 20085 229S 5432 7369 10428 14299 18157 20099 2345 5552 7413 105211438118274 20253 2385 5709 7438 1065014466 18355 20264 23915768 755210735 14887 184-10 20364 24635791 7632 10810 14995 18441 *20420 24805877 77421100115073 1945320676 24855943 7835 11064 15152 1851020749 2778 5992 784111065 1523*2 18547 20867 20966 Op onderstaande nummers zijn geen o rijzen gevallen. 83032EÜ96 878112041145401776»» 10630581)105 88081*2088145801780»^ 10 '30746115 886612089146901781° 12030776116 sssomiOHsasma4 154 31266136 8885 1211614685 17835 36931386150 890812129 14703 1783' 41631666173 89431.1911472317S41 426 3186 6181 8958121941477717864 43431976203 8985122161488617S75 43532036245 9044122491484517883 4-123236 6247 9102J22/61484617S95 46532416257 9113122981486317903 527 3245 6288 913512315 14867 17950 53033316303 914712337 1490018976 633 3384 6366 9199123461491717988 599 8453 6148 933612351 1-1961 18027 632 3457 6450 935312438150-1118032 63935766517 9364124601510218035 64335796539 9383124811515618090 64836006585 9407125451518218119 668 3619 6679 9445125971818918128 678 3637 6682 9l65126311521018137 69536846683 9491126361525118235 71036996694 9626126511527918350 72437016721 9668126961631318443 738 3726 6724 9673123281535818470 74538016780 972Ü128641536118480 787 3840 6735 9776128661538918502 7933905 67 55 9804 l'287ü 1511418628 86039206767 98101289115430lcG31 862 3984 6807 98201292015476186-12 926 39896830 9833129231555218649 936 4006 6852 9839130831-556118703 989 -1010 6839 9844130821557718739 104440356966 9909130871565118744 1105 4082 703310031131151563818772 1103 4l89 704310o33131461561b18700 1128 4093 706510050131561566018S07 1140 4150 709310120131691568018814 1158 4210 711110191131741569018821 116242617172102211321515748 18813 12424302 719610231132321581418875 12604323 7231 1023813244158191S8S9 12694334.27410247132671583718905 12764379728110257132921 55318906 12884382732410263133281587519078 1358 442S 7 4U7102.-8133591589199125 14334476741710317134061589819131 1468 4481741810405134361593219148 1507 4509 7419104571343715977 19234 15084561744710465131721602219235 15414565 747810474134831604219237 15814655 74881060213487 1605919255 1.585 4664 7 4981O5I6136051606919268 171747167573 10549185681610219286 17384752.58810562136101616119321 1777 4754 7 6021Ü569136181618819388 1789 -1784 761610,578136311628519433 1872 4860 762810656136871630219462 1-90 4877 7631 10659136391633619578 1973 4915 7687 1Ü673136431636419609 20U04954767010712136491641819613 2 ',36498816)810747136521649019626 2046 4996768710759136801650419686 2070 5Jll '72110762187181868819706 21035019772110772137391659719726 2116504477-111083513759166(719774 2184 5074 78151 860137701669619800 22025096 782310867137811671519809 2209510478341089113S;3 1671719824 22115138 786210935138621674419843 22195213787811011139271677319848 2221 '248 935110211394816310 19853 2266 5296794511024139531681719885 2267 533879781103914032 16832 19907 2268 5115 801311052140411684519908 2270 5458 8029110551405116863-19950 228054618136110921408216872 20002 2386-547182481113014087 16935 20062 2(015177 828711197 14U9517018 20066 24880481831211245141141709820078 2498 5483 833611247 141901714120091 25-115556 835U1316 UI -5 171-51 20096 25725570 8372114351421917171 2 121 2-57555871874 ll43S 1428317187 20125 26115349 037611 -162142. 1 17232 20127 26595677 8398115681428017830 '20135 266567884501157814281173322 1136 2715 -5749846111613143.6 173-1-5 20173 273257815179117031435517-513 2.1174 27685782852411707143S5 17529 201-S2 27. 5 5783856111724144161754-5 20183 27.7 583554631173414450 i 7631 20208 278188858877117621446217614 20257 2874 53928593118091446317162 20247 289059.9865611S451450017670 20257 294159868736118141460117781 2o'.'62 300060448744 11977145081774920269 301660718766 1203314521 1775620274

Haarlem's Dagblad | 1902 | | pagina 3