De drie jonge beklaagden. Voor de Haagsche rechtbank Maandag voortgezet dë behandeling1 der zaak van de drie jongens, ver dacht van diefstal in oen perceel in de Nassaulaan te 's Gravenhage. Als ge tuige werd nog gehoord) een man die destijds aan een der jongens een breek ijzer had geleend en die in handels- relatiën had1 gestaan met eon jongen die aanvankelijk ook in arrest was ge nomen, ver-dacht in den diefstal be trokken te zijn geweest. Door den verdediger mr. Wiercx werden aan dezen getuige een aantal wagen gesteld om to co nst a t eeren dat men hier met iemand van twijfelach tige reputatie te d'oen had. De jongens bleven ontkennen dien diefstal geplë-egd te hebben. De substoff. van justitie, mr. Van Geuns, nagaande het bewijsmateriaal in deze zaalc aanwezig, stelde in het licht bet verband dat cr bestaat tus-l scben de gestolen voorwerpen en deze beklaagden. Vast staat dat twee van de beklaagden de van diefstal afkom- stige pendule hebben verkocht ©n vast staat ook, uit het getuigenverhoor, dat zij bet uurwerk gestolen hebben, al geeft het O. M. toe dat geen absolute- zekerheid bestaat dat do diefstal op 22' November is gepleegd. Verder wees het O. M. op bet vin den van bet breekijzer op een dër be klaagden, zoomede op het vinden ter plaatse van bet misdrijf van diens ont slagbrieven uit de gevangenis. Duide lijk was ook gebleken, meendle het O.j M„ dat die jongens elkaar zeer goed kenden ,al ontkennen zij dit. Uit het getuigenverhoor Dond'erd'ag gehouden is, naar biet oordeel van het O. M., de schuld der bekl. gebleken en bet vor derde voor twee van de drie bekl. 3 jaren en voor den dërdë 2 jaren ge vangenisstraf De verdediger, mr. Wiercx, herhaal-! de zijn bezwaren, tegen d'e dagvaarding, die z. i. niet aan de vereischten vol-1 dloei Pleiter concludeerde tot nietigver-j klaring dier dagvaarding en reeds op grond1 daarvan onmiddellijk ontslag uit d'e voorloopige hechtenis; als tweeden! grond voor de nietigverklaring dei- dagvaarding voer dg pleiter aan de be handeling diezei- zaak in de instructie'. Waar gesproken wordt van „andere voorwerpen", zonder nadere aandui ding wordt aan die bekl. cte mogelijk- he id- ontnomen om zich daarop te ver-; de dig en. Ook in d:it opzicht voldoet: dus de dagvaarding niet aan die wet-j telijke voorschriften. Verder bestreed pleiter uitvoerig de' opvatting va nhet O. M., dat de schuld van zijne cliënten bewezen was. Het verzoek tot, onmiddlellijke invrij heidstelling werd afgewezen,. De uitspjraak wordt later medege- Seedd. vereeniging „Oefening staalt spieren" volgde met omfloensd banier achter den lijkwagen, om hun president op die wijze de'laatste eer te bewijzen. Aan het graf werden eenige woorden van waardeering gesproken door den Heer Beynes. z Maandag 9 Juni a. s. houdt de afdeeling ..Haarlem" van den Chris telijk Nationaien Werkmansbond hare jaarvergadering in de Groot© Kerk. Ds. van Paassen zal deze vergade- m'ig leidén. Donderdag 12 Juni d.a.v. zal de ver eeniging haar jaarfeest vieren in het Brongebouw. Toonkun\s U. Bij gelegenheid der algemeen© vergaidlering der Maat schappij tot bevordering der Toon kunst. die op Zaterdag 7 Juni a.s. in het Brongebouw wordt gehouden, zal Zaterdagavond en Zondagmiddag 8 Juni a.s. door de Haarlemsche afdee ling dei- Maatschappij een Huishou delijk Muziekfeest worden gegeven, met medewerking van uitnemende so listen. Zaterdagavond wordt het oratorium „die Schöpfung" van J. Haydn uitge voerd, met medewerking van mej. Anna KappeJ, sopraan, Job. M. Mes- schaert, bas en J. J. Rogmans, tenor, en een zeer versterkt koor en het, or kest van het Stedelijk Muziekkorps. Op het Kuns'tenaants-Concert" op Zondagmiddag zal het koor een Psalm an Sweelinck en het Carmen Saecu- laré van D iepenbroek zingen en zul len de drie zoo gunstig bekende solis ten eenige liederen voordragen, ter wijl de heer Bram ELdiaring, solo-vio list van het Concertgebouw Orkest te Amsterdam, een paar nummers zal spelen. Ook voor niet-leden van Toon kunst zal het Kunstenaars-Concert toegankelijk zijn, tegen een zeer ma tigen entreeprijs. In d-en Hout. 6e muziekuitvoering, op Woensdag Mei. des avond's te 8 uur, door bef Haarl Muziekkorp, dir. luit.-kapelm. C. P. W. KRIENS. 1. „Badajos", Marsch, Hume;- 2. Ouverture. „Die lustigen Weiber von Windsor", Nicolai; 3. „Am Neckar- strand". Valse, Millöcker; 4. Fantaisie aus dier Op er „Tan-nhauser", Wagner;' 5. Ouverture Solennielle, Tschaikowsky; 6. Fantaisie „L'Etoil© du Nord", Meyer- beer; 7. „Gitana", Valse Espagnole, Fontenelle; 8. Potpourri „Gastibelza;", Donizetti. traenten te verrijken. Zoo ontvangt,, behalve andere Prinsen, op dit oogen- bli'k de Duitsche Kroonprins, die te Bonn zijne studiën voltooit, in de Ber- iitz-School daar ten- plaatse onderricht in de Italiaansche taal. De Berlitz-School te Bonn ressorteert onder dezelfde hoofd-directie als die te dezer stede Ten einde deze hoogst practische 'indielling in wijderen kring bekend te maken, en belanghebbenden in de ge legenheid to stellen met de Berlitz- Methode, volgens welke iedere buiten- landsche leeraar zijn eigen taal leert en daarvan uitsluitend bij het onder- wiis gebruik maakt, nader kennis te maken, stelt, de Directie zich voor,, op Woensdag 28 dezer proeflessen in de Duitsche en Engslische taal te geven, waartoe dames en heeren belangstel lenden worden uitgenoodigd en koste loos toegang hebben. Nadere inlichtingen hieromtrent, vindt men in de in dit nummer voor komende advertentie. Een eigenaardige rechts kwestie. Voor de Rechtbank alhier word he den in civiele zitting eene eigenaardi ge zaak aanhangig gemaakt. Bene vrouw, die onder huwelijksvoor, waarden getrouwd was. had- iemand een schuur verhuurd, waarin waren opgeborgen bloembollenstellingen, die eigendom waren van haar man. De huurder vorderde nu., dat de vrouw,'t gehuurd© perceel overdroeg, doch die man weigerde de schuur te ontruimen. De huurder sprak nu beiden in rech ten aan, de vrouw, om het gehuurde perceel over te dragen, den man om daartoe mede te werken. Mr. H. Ph. de Kanter trad op voor den echtgenoot, doch alleen voor hem als echtgenoot, niet als assistent van de vrouw. Hierop verklaard,mr. Kist, procureur van dé vrouw, dat hij voor haar niet kón optreden, daar zij nu zonder assistentie was. Mr. Bijvoet, procureur van eischer, vroeg uitstel van d:e zaak, omdat de vrouw jiu zon der procureur stond. De Rechtbank ging in Raadkamer en vereenigde zich met het gewaagde. De Damesmantels, Het Hof te 's-Gravenhage vernietig de Woensdag het vonnis der Haagsche rechtbank in de zaalc van een Berlijn- sche firma in damesmantels tegen het Rijk, op grond dat door haar in Ne derland ingevoerde damesmantels te Oldenzaal door de douane bij de visi tatie aangehuden, nadat tegen die waardeschatting door de verificateurs bezwaren waren ingebracht bij de commissie van beoordeeling, doch met de schatting dier commissie door de firma was genoegen genomen, en de diensvlgens verschuldigde rechten en boeten door waren betaald door ver- frommeling en onoordeelkundige be behandeling zoo waren geterioreerd, dat zij voor den handed ten eenen ma le onbruikbaar waren. De firma had geweigerd ze van den ontvanger der invoerrechten terug te nemen, en eveneens de door den min. v. fin. aangeboden schadevergoeding van f75. De Haagsche rechtbank had de eischeres niet ontvankelijk ver klaard in hare vordering tot schade- vergoedering, omdat de Staat, niet ci vielrechtelijk aansprakelijk is voor wat zijne ambtenaren doen. Het hof was het daarmede niet eens en verklaarde de eischeres wèl ontvan kelijk, omdat de wetleliike bevoegd heid der ambtenaren tot aanhouding en onderzoek van goederen niet mede brengt een slordige en onoordeelkun dige behandeling daarvan, zoodat de staat door zijne handelaren als orga nen onbevuegdelijk aldus handelende, als rechtspersoon zich schuldig maakt aan hetzij een onrechtmatige daad. hetzij eene nalatigheid, waarvoor hij op grond1 der artt. 1401 en 1402 B.W. tot schadevergoeding is gehouden. Doch overigens ontzegde het Hof eischeres hare vordering, omdat uit d'e door haar gestelde feiten geenszins volgde, dat de toestnd der mantels aan de schuld' der ambtenaren is te wij ten. Immers blijkt uit die feiten niet van een bepaald daarbij begaan ver zuim. te meer niet nu hun recht en hun plicht tot aanhouding noodzake lijk met zich bracht een herhaalde lijk in- en uitpakken der mantels, waarop de emballage niet berekend was. De bewering der eischeres, dat hier van toepassing zouden zijn de artt. 1751 en 1752 B. W. omtrent bewaarge ving, waaruit zou volgen, dat die dou ane had te bewijzen dat het n'iet aan haar lag, dat de mantels waren ver minderd, kon, zoo overwoog het hof, niet opgaan, omdat de wet van 1895 het in bewaring geven der goederen eischt niet in het belang van den im porteur, maar in dat van den Staat Ons elec-trisch licht. De plaatsing van die palen voor de electri- sche straatverlichting gaf ons aanlei ding met de directie van onze lichtfa brieken te gaan praten en alzo© meier licht te krijgen (en te geven) over ons. licht. Daar hoorden we tot onze veirassing,' dat die elsctrisch© centrale met 1 Aug. denkelijk al draaien zal, niet maar proefdraaien, maar dlraaien in ernst, om licht te leveren. Er wordt- name lijk onderhandeld' met die Maatschap pij l'Union over lichtlevering, 500 lam pen. voor gewoon en 500 voor buitenge woon (hoofdzakelijk tooneel-) verlich ting. Komt dit contract tot standi, dan moet er primo Augustus licht voor geleverd/ worden. Voor dJe straatverlichting zal een proef genomen word/en met de nieuwe Hopfeldtlcool, d'ie zieer groote li'cht- kracbi, heeft en door de firma Heringa en Wüthrioh al geëxposeerd is al leen zal het gemeentelijk licht minder rood! wezen. De aanvragen voor licht of kracht of voor beide nemen zeer toe. Nu reeds moet er geleverd' worden aan d'e navolgende firma's: Van. der Laan Co., W. IC. Wierda, J Gocssens, Haarlemsche IJzerhand el, Ed. Davidson, dë Katoenbaai, D. J. A. Wester veld', Gr. Houtstraat, Firma De Nobel Co W. Voet en Zonen, Anegang, N, J. Kruijer. Houtplein, J. P. C. Gurtzgen, J. Sabelis en Co., G. P. J. Beccari', terwijl nog verschillende onderhande lingen gaand© zijn. Ook ten aanzien van die verlichting van woonhuizen is komende belangntr i- lig op te merken. Zoo als men weet is reeds een van die heerenhuizen in het Fred'erikspark aangesloten. Een van die leden der Haarlemsche rechtbank heeft aanvraag voor een installatie gedaan. Er zijn dus voorteekenen dat do electrische centrale spoedig belangrijke leveringen zal hebben te doen. Wij deden den directeur-, den heer Blom, nog een vraag over de benoe mingen van personeel en vernamen, d'at dë heer Blom allen benoemt voor een proefjaar ©n daarna hen, die ge schiktheid' getoond hebben, voordraagt voor een definitieve benoeming aan B. en W. De rechtbank deed lieden uitspraak in de zaak van den heer Smit contra de Maatschappij IJmuiden. Bij een vorig proces werd laatstgenoemde Maatschappij wegens het stukvaren van een schip veroordeeld tot schade vergoeding aan den heer Smit. De Maatschappij bood aan f763.68 te be talen de heer Smit eischte f 7440, en thans bepaalde de rechtbank de ver goeding op f3540.08. Lichtingen '95, '96 en '97. Het bestuur van het plaatselijk comité der lichtingen 1895, 1896 en 1897, verzond heden het onderstaand adhaesie-betui- gen. Aan de Tweede Kamer der Staten-Generaal, Geven beleefd te kennen, de onder ge- teekenden, P. Heijboer, P. 3. Hendriks, A. Zonneveld, J. J. Nales en P. J. Schee- lings, allen wonende te Haarlem, samen vormende het bestuur van het Plaatse lijk Comité uit de lichtingen 1895, 1896 en 1897, dat zij met instemming hebben kennis genomen van het amendement der hee ren Drucker c. s., om ook de lichting 1897 in de wet tot vrijstelling van herha lingsoefeningen op te nemen, Reden, waarom zij Uwe Kamer met den meesten aandrang verzoeken, orn be doeld amendement te willen aannemen. Hetwelk doende, P. HEIJBOER. Hedenmiddag lag om ons on bekende redenen te kwart voor drie het politierapport, nog niet ter inzage Yoor de pers. Naar ons wordt gemeld zou den eenige Raadsleden voornemens zijn, morgen in de Raadszitting voor te stel len den bibliothecaris der gemeente bibliotheek, die tegen lo. Aug. eervol "ontslag heeft aangevraagd, tegen lo. Ju ni ontslag te verleenen. Uit de Omstreken. Vervolg Stadsnieuws. Het bezoek van den Prins. Aan de besturen der verschillende ver- eenigingen, genootschappen, corpora- tiën en clubs is door het bestuur der Vereenging „Koninginnedag" oen cir culaire gericht, waarin opgewekt wordt zich in den avond' van 7 Juni e.k. wanneer Prins Hendrik, de stad verlaat met vaandels, muziekcorpsen in haag langs dien weg, d'i'etn, Z. K. I-J. zal gaan, te scharen en daardoor het bewijs te leveren van aanhankelijkheid aan Ha re Majesteit en Haar Iluis. Tot bespre king van een en ander zaï iin een der zalen van het Brongebouw op Dondoi- d&g a.s. te negen uur 's avonds een vergadering belegd worden. Gisterenmorgen word on der veel belangstelling ter aarde be steld het stoffelijk overschot van den Heer Klesser. in leven werkzaam aan de rijtuigfabriek van de firma Beynes. Door zijne kameraden werd hij graf waarts gedragen. 'De gymnast'iek- D e L u c h t, g i d s. Zondag hield deze vereeniging haar 2e wedvlucht in dit seizoen van Creil (Frankrijk). Door de goede zorgen van den Alg. Ned. Bond werden d© duiven te G uur (Greenw, tijd) in vrijheid gesteld en bereikten, de hokken als volgt: le prijs J. A. Hessels, 1 uur 4-3 min. 25 sec.: 2e prijs J. Broekhof, 1 uur 47 min. 32 sec.; 3e prijsj. Zomerdijk, 1 uur 51 min. 2 sec.; 3e prijs J .Boon, 2 uur, 45 min., 21 sec.: 5e prijs P. Kruger, 3 uur, 36 min. 17 sec.;. 6e pr. C. van Meurg, 4 uur, 31 min., 1 sec.; 7e prijs J- II. van Balen, 4 uur, 57 min. 7 sec. D© prijs voor de eerst getoonde aan gewezen duif werd behaald door J. A. Hessels. Aan het Zuider Buiten- Spaarne is men begonnen met de uit dieping van het vaarwater, door mid del vaai 'een stoombaggermachine. Berlitz-School. Hoe het aanleeren van vreemde ta len in den laatsten tijd tot eecn goede opvoeding behoort, kan men opmaken uit het feii. dat tegenwoordig vele vor stelijke personen hunne taalkennis inzonderheid in de Berlitz-School LJpoïder. Het maken van een bouwschuur, waar in woning, alhier, is gegund aan H. A. de GraafI Jr., te Halfweg, voor 10050; de hoogste der 10 inschrijvingen be droeg 14140. Haarlemmermeer. Haarlemmermeer hoeft 2400 kiezers, waarvan er 800 geen kiezer zijn voor den gemeenteraad. deeld en is thans samengesteld als volgt J. Doorman, Voorzitter. Mr. II. J. D. D. Enschedé. Tweede Voorzitter, C. K. Elout (Badhuisweg 24a bij de Witte Brug, 's Gravenhage) Secreta ris, A. Voogd, Tweede Secretaris, Mr. L. J. Plemp van Duiveland. Penning meester, R. Schwarz, J. H. Geerke, Henri M. Dekking en Mr. J. H. Valcke- nier Kips. Tot afgevaardigden voor het Pens- congres te Bern zijn gekozen de hee ren J. Doormant, R. Schwarz, M. E. Belinfante, H. L. Berckenhof en Mr. L. J. Plemp van Duiveland, met eerst genoemde als stem uitbrengend afge vaardigde Gemengd Nieuws. Een dronken schaar slijper, die men te Hoofddorp in arrest wilde stellen, moest men op vrije voeten laten, om dat het slot van het arrestanten-lokaal aldaar weigerde open te gaan. Door de politie werd hij met zijn ega, die ook in geen nuchteren toestand was, buiten het dorp gebracht. Voor de betrekking van onderwij zers, school no. 11, Lieferbroek te Haar lammenneer, hebben zich 21 sollicitan ten aangemeld). Mejuffrouw De Boer aan school no. I heeft 2 maanden verlof: mej. P. E. Koning, aan school no. V, heeft 6 we-, ken verlof, beiden tot herstel hunner gezondheid. De vuurregen op Martinique. Iemand schrijft aan d© Matin: Ik ben den 9en Mei (den dag na de ramp) 's ochtends om half zeven ter reede van St. Pierre gekomen. Het strand was met. alle denkbare over blijfselen bezaaid!. De stad was vol slagen vernield1; een der torens van de kathedlraal stondi nog, voorts enkel eenige stukken muur. Van die 22 vaar tuigen, die op de reede lagen, waren er enkele nog niet geheel uitgebrand. Zoover het oog reikte, was alles be dekt met grijze aischl Men ademde een zware, met zwavel en donkergrijs stof bezwangerde lucht in. De helling van den vulkaan was één gladde grijze massa, die alle holten opvulde, en door het dal van de rïvière Blanche vloei de nog lava of kokend slijk, dat, als het zich in zee uitstortte, over een lengte van 50 meters- het water eenige decimeters hoog deed opspuiten als een wolk van dampHet. was een groote vuurwolk, düe als het vuur uit een voetzoeker spuitende, Saint-Pier- re en de schepen t©r reede volkomen vernietigde... Deze correspondent geeft dan nog de volgende bijzonderheid, zeer merk waardig, als ze waar is. Die vuurstroom duurde nauwelijks een minuut: d'at wordt bewezen door het geval van een man (het moet ze kere G. M. Sainte, eerste stuurman van de geelet. Gabriel!©, van de firma Knight, geweest zijn, die zoo wonder lijk gered1 werd) die, het vuur ziende aankomen, in. het water sprong en zoo lang onderdook als hij maar kon; toen hij weer bovenkwam, was Saint- Pierre vernield, ©n alle schepen ston den in brand: De Figaro noemt een verhaal op van iemand;, die zich op een hoogte bij Saint-Pierre bevond. De man ver telt, dat even voor achten de Pelée openscheurde op de flank tegenover anit-Pierre, over een groote uitge strektheid, en een ontzettende vuur bundel breidde zich waaiervormig uit naai* de stad toe. Al wat zich binnen de uiterste takken van dien bundel bevond, werd onmiddellijk vernield. Het verhaal van Iden heer Cler, candi- daat bij de verkiezingen, bevestigt deze voorstelling: hij was juist op de grens "van den vuurbundel, liep hard weg en zag het vuur op 25 meters achter zich; de grens was zoo scherp, dat langs '/een afgebakende lijn de plantengroei en de gebouwen behou den zijn gebleven. Zoo zegt ook de heer Trouche-Macaire, die den 12en het terrein zag: hij vertelt dat van het noordelijke deel der stad niets over gebleven is, maar dat slechts in het zuidelijke deel, langs het strand, nog eenige brokken muur overeind ston den; om de stad heen, buiten den weg dien de vuurhoos genomen heeft, staan de boomen nog. Al deze getuigenissen bevestigen hetgeen van den aanvang af als het waarschijnlijkst wend aangenomen: dat de stad Saint-Pierre niet door een lavastroom of ©en vloedgolf, maar door een vuurregen vernietigd is. Eon leeuwenjacht. De vorige week is er bij het Zvvit fcersch© plaatsje Mleti een verwoede leeuwenjacht gehouden. Een menage rie, die eenigen tijd voorstellingen had gegeven te Biel, Verhuisde por extra trein naar Solothurn. Dicht bij Mett gelukte het een leeuwin uit haar kooi los te komen en van den trein te springen. Door het geschreeuw van het personeel werd de machinist ge waarschuwd en de trein stopte. Met hooivorken trokken toen de wachters uit, om de koningin der dieren weer op te vangen. Daar kwam een wiel rijder aangesnord. De mannen tracht ten tevergeefs hem op het gevaar te wijzen, en met groote felheid rende de leeuwin den sportsman achterna, greep hemtoen juist op tijd de bewakers het, dier van hem af wisten te slaan, waarop de doodelijk ver schrikte fietser in record-vaart ver dween. Vervolgens wisten de mannen het dier in een stal te drijven, waar het moest worden doodgeschoten. De leeu wenhuid is aan het museum te Biel geschonken. Vervolg Nieuwstijdingen. Twootlo Kamer. Men seint ons uit den Haag- De Kamer voerde over het wetsvoor stel-Lobman over de oproeping dei- lichtingen '95 en '96 geen algemeen de bat. Het amendement om ook de wet toe te passen op de lichting '97, wc-rd verdedigd door de heeren Drucker, Rink en Terlaan, cn bestreden door den heer Van Karnebeek. Het is on zeker of er heden een beslissing vallen zal. Het ongeluk met de „Pax"1 Het heet, dat d'e regeering van Bra zilië 25,000 francs heeft toegestaan voor de nagelaten betrekkingen van Sachet., den werktuigkundige, die bij het ongeluk met den ballon „Pax" te Parijs met d'en aeronaut Severo i's ge dood: Bovendien is eene commissie van Braziliaansche ingenieurs opge dragen, naar Europa te gaan, om de .,Pax" te laten herstellen en het werk van Severo voort te zetten. Burgerlijke Stand. Nederl. Journalistenkring. Het Bestuur van den Nederl, Jour nalistenkring heeft in zijn jongste vergadering de functies onderling ver Bevallen: 26 Mei. C. van Berkum—Ger ritsen z. 25. G. E. van Gelderen—Prosée d. 26. A. H. Teeven—Creemers, d. H. M. Luijken—Jutten z. J. H. van Rootselaar- Weijl, z. C. J. H. van AnraadWassink d. 25. J, G. van der Graft—Wegman z. B. van Dijk—Vrij z. 24. A. H. Gaaien—Maks z. G. C. M. RoozekransRuijs d. 26. C. C. Dieben—van de Laarschot 2 z. M. C. Bon- frer—van Gennip, d. M. E. Tadema— Kremer z. 27. P. C. Gieliam—Bouwmees ter, d. Overleden: 25 Mei. F .A. Slegtenhorst i j., Spaarnwouderstraat. Beurs. Overzicht Effectenhandel. Hoewel het geld ter beurze van Am sterdam iets ruimer werd, had dit geen invloed op den koersstand van onze Na tionale Schuld. Deze bleef nagenoeg on veranderd en was dit ook het geval met de meeste overige beleggingsfondsen. Alleen Argentijnen waren in willige stemming op de gunstige berichten uit dit land, zoodat eene verstoring van den vrede met Chili niet meer gevreesd wordt. De 4 obligatiën stegen van 611/8 tot circa 64 Ook Peruanen waren de laatste dagen Iets beter en konden zich van het jongste verlies nagenoeg geheel herstellen. Van Petroleum-aandeelen genoten die der Elsasser Petroleum-maatschappij bijzondere aandacht door een flinke ver heffing op het aanboren van nieuwe bronnen. De overige soorten, hoewel ta melijk vast gestemd, ondergingen niet veel verandering. In den tabakshoek was nog niet veel beweging. Men schijnt daar een afwach tende houding aan te nemen. Wat de Amerikaansche Spoorweg- markt aangaat, is het eindresultaat niet ongunstig. Van de dezer dagen veelbe wogen waarden der Kansas City Sout hern kregen de preferente aandeelen he den een beurt. Zij bereikten den koers van 62 5/8. De gewone aandeelen houden zich ca. 34 1/2 goed op prijs. De berich ten in zake de oogstvooruitzichten zijn de laatste dagen verbeterd en waren dientengevolge de aand. Atchison Tope- ka en Union Pacific in goede stemming. Prolongatie 43 1/2 Telegrammen. DE VREDESONDERHANDE LINGEN. LONDEN, 27 Mei (R. O.) De parle mentaire verslaggever van de Daily News zegt, dat in het Lagerhuis giste ren verluidde, dat er een kink in den kabel was gekomen, bij de vredeson derhandelingen. Sport en Wedstrijden Wielernieuw8. Het aantal deelnemers voor den iaën jaariijkschen Bordeaux-Parijs wedstrijd, afstand 594 km., die dit jaar op 31 Mei en 1 Juni a.s. gehou den wordt, bedraagt thans 24, onder wien als meest bekenden voorkomen Lueien Lesna (Parijs) winner van Marseille-PaHj's, A. Garin (Parijs), Marcel Kerff, Frederic (Parijs). Ook de Hollander Jan Verhoef (Rotter dam) vinden wij onder de inschrij vers. Marktnieuws. Op de markt van 26 Mei 1902 werden aangevoerd aardappelen 63 II.L. ver kocht 63 H.L., f 1.50—2.Spinazie aang. 480 mud. verk. 480 mud. f 0.10 0.40 Sla aang. 290 mnd'. verk. 207 mud., 25 cent. Wortelen aang. 300 bos, verk. 300 bos, 1220 ets. loem- lcool aang. 200 stuks, verk. 20—25 ets. Purmerend, 27 Mei 1902. Aangevoerd: 207 stapels kaas, f 27.50 per 50 KG.; 2300 KG. boter, f 1.10—/ 1.20 per KG.; Vee: 513 Runderen, vet vee 62 76 ct. per KG.; 300 vette kalveren 60—75 et. per KG.; 369 nuchtere kalveren 10 22; 142 vette varkens, 44—54 ct. per KG.; 85 magere idem, 20—/ 20; 255 biggen 9 14; 4348 schapen en lammeren. Eieren 2.90—/ 3.10 per 100 stuks. 369ste Staatsloterij. Trekking van 22 Mei. 5o Klasse, 8e Lijst. - No. 11562 I 100000. No. 37T1 10000. Mos. 3135, 3871, 8155 ieder 1000. Nos. 3390, 8837, 9959, 11559 15047, 19946 ieder f 4.0, Nos. 8770, 15309, ieder f 200. Nos. 207, 825. 3220, 9716. 10732, 11706, 12S34. 13702, 13752, 17437 ieder I 100. Prijzen van t 70. 32086 6019 0187126041540318286 2130204210 9189126981570718296 36 3119 0290 924012813 1573918367 115 31416333 9207128141580018387 101 3153 6330 9419 1282515S2718407 228 31770348 9521 128711584018487 265 3234 6406 9038 129081586218533 337 3242 6490 971812947 1599818541 399 3258 6565 8729130481625618505 478 34516575 973413134 1027118598 583 3588 6652 9829 131411628418630 587 3597 6890 9831 1310010301 18740 6013043693110103133091630718831 6883830716410122 13485163431S916 802 3934 7237 10213 135U01630019149 819 7450 7259 10256 135181641310265 897 4123 7467 1U277 1366S 1661919311 966 4290 7472103391376616711 19499 976 4368 7509 10355 14036 16909 19813 10S3 4503 758210387 1414 L 16980 2002 i 12864603 7674 10399 14251 17002 20188 132740597881 10168 14414 17055 20212 1460400279301003814484 17099 20380 15614672800110053 146491712620435 15844766802510841 140961711920174 10464834813210927 14825 1715820563 1744 4809 82701183014857 17265 20804 10294032833811417 14869 17306 20902 20515110 830311418 1489617366 20907 213551608434117591491017370 2230 5172 8413 11740 1495917425 2.377 5273 84081187215079 17524 2388 5293 84841190315098 17615 2419*54068512 1212015124 17675 247354888710121851514117952 2S64 56148914 12192 1523817987 28835644 894612210 1525218006 2955 5722 8993 12221 1531618082 2957 5917 9105 12350 15435 18183 Op onderstaande nummers zijn geen prijzen gevallen. 431706091 917612171164991885? 1631786106 9250122621653118910 54 3190 6187 9270123001566618920 10132366188 9289124291561418942 194 3292 6189 9324121401562518992 22533026192 933312401 :564719012 233 3335 6206 935212487 1506119032 237 23486213 9426124961571119064 238 3367 6259 9142125111571319084 28133596322 9485125141579019095 29633616328 9596125511690919103 339 33966332 9599127481591119161 367 34056426 9632127551607919174 39834116495 9669127761608519176 40934616506 975312799160991918C 4403462 6527 9760128401611919181 48835316646 9762129001613719186 486 35646583 9881129631614419190 497 35656688 9920129901615819211 500 35806600 9962129991631919251 596 30216614 9953130531632919263 60836256615 9978130611633019307 654 36526616 iOOOS180751636919332 665 3661664010019130941639119836 6813695 678810057131361639519337 6843728680810066131171642519360 7463745682410167131801642919381 832 37646839101821323316467194M 8843807685110192132631647719541 1O193S3209121021813307 1660019553 1040385069161025813314 1650219606 10943887099410262133221666219663 1176 3939 709410290133861670419667 11803941711610340134521671819698 12203964715510481134621676819785 1857 4074 71821U482184771681619821 12834160 723310496134521684219826 13134167 723010j04185011685519842 136841817258105-56135061687619S08 13814217 7270105731352 168921189] 14004251732210595135381690.119593 14424209733110648136911660219964 14614276 7373106S01356116906 19970 1488 4294 7396106961308616962 20064 16174332 7441 107031368817030 20106 16364343749310717136% 1703320151 164643467517 10719137551703620177 15714378 75601076813836170411204 16724431756610800138611708120282 16314460 7579 10821138S217086 20284 16794470 758310872138991721420308 1730417375901094713914 17258 2 '335 17454489 7596109791392217283 20338 17614510 7597 110321396117329 20365 181945307612 U047 1397617356 20370 1827 4579 76601105913982 1743ü 20377 1847460677011107014001174.57 20395 189446257704110311400417525 20400 19124628 777611146 1407417558 20410 19144657 7789111501409917567 20114 19244669 7800111761410117613 20442 193346787817112001421617627 20487 193447007859112091422517637 20489 1982 4774 7863112201425217665 211516 20294797 7S701122514270176622 1536 205648947911112961431217762 20543 207249217932113611433117814 2 ió4f 20826035794911373143341786520561 2105 603S 8009114481437717873 2058C 2122504CS016114731440017889 21583 22125049803011483 141091801120590 22245117804111506144101803921 >607 226051298042115121442313043 20624 2339 5203 82321157214480181112)666 236662U68254116761448118122 20670 2429 5268 830211604145021814120681 2432 62928335116101452718229 20722 2606 6421841111619145661833120730 2508 6519 8445116291458218354 20731 2520 5568 8460116601461518373 20747 2530 6579 847611664 1464218892 20757 260165928482 U 6761460218446 20781 2623665085281169014671 184932 1794 272656628551117521-17011850320812 2739 5671857211770147671853120826 2s26 5694 858811774 1479718649 20851 2852 68118714118031483218586 20855 2858 5817 8728 US0814S4418632 20677 29016818 8732118161491218663 20895 2905 584187341189114982 18676 2 192? 29115844 879511910150341S689 2092» 2929 58718837119631504018738 20978 29315878 88601198615,15718752 20930 29356900887412 (341609318763 2 934 2963 59118879120541510518770 20954 800169138901 12067 1520319786 20957 3010 59278942120991526718798 20971 3029 5970 8965 121091639318816 20981 3044 6062 9088121111 137 18816 20986 3050 6076 910112135 1544318836 S106 60829107121681548018851 ÜHicieele Berichten. BURGEMEESTERS EN WETHOU DERS VAN HAARLEM, doen te weten, dat bij hunne beschik king van 23 Mei jl. aan W. A. Vroede, Directeur der Naamlooze Vennoot schap Haarlemsche Melkinrichting „De Si.erk.an" vergunning is verleend tot oprichting van eene inrichting tot betberoidon van melkproducten, waar bij als beweegkracht een stoommachi ne met stoomketel van 20 paarden kracht zal worden gebezigd in het per ceel aan de Ruychaverstraat. Haarlem, 23 Mei, Burgemeester en Wethouders voornoemd, BOREEL. De Secretaris, PIJNACKER. Stoom vaartberichten. Het stoomschip Oengaran, van Rotter- dam naar Java, passeerde Mei, des nam. Gibraltar. Het dubbelschroefstoomschip Goen- toer, van Rotterdam naar Java, vertrol 25 Mei van Perim. Het stoomschip Flores, van Batavia naar Amsterdam, passeerde 26 Mei, des nam. 4 uur 15 min.. Dungeness. Het stoomschip Koning Willem 111, van Batavia naar Amsterdam, passeerde 26 Mei Kaap St .Vincent. Het stoomschip Bali, van Amsterdam naar Batavia, arriveerde 25 Mei te Malta. Het dubbelschroefstoomschip Noordam van de Holland—Amerika Lijn. van New- York naar Rotterdam, passeerde 26 Mei des nam. 5 uur Beachyhead. Het stoomschip Teucer. van Amster dam naar Batavia, vertrok 25 Met var. Liverpool. Het stoomschip Rhipeus. van Am sterdam naar Batavia, passeerde 23 Mei Dover.

Haarlem's Dagblad | 1902 | | pagina 3