Prijsraadsels met Geldprijzen, NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD. Meestgelezen DagblacL in Haarlem en Omstreken. 19e Jaargang. Maandag 2 iuni 1902. No. 5803 HAARLEM'S BABBLAL ABONNEMENTSPRIJS: ADVERTENTIËN: Yoor Haarlem per 3 maandenƒ1.20 js&t&Ni Van 15 regels 50 Cfcs.; iedere regel meer 10 Cts. Buiten het Arrondissement Haarlem Voor de dorpen in den omtrek waar een Agent gevestigd is (kom der gemeente), P1-?9 ^er Adverfccnfciën van 15 regels 0.75, elke regel meer 0.15. per 3 maanden1.30 Groote letters naar plaatsruimte. Bij Abonnement aanzienlijk rabat. Franco door bet gebeele Rijk, per 3 maanden1.65 &jf Reclames 30 Cent per regeL Afzonderlijke nummers.0.02^ SE.» Bureaux: Gebouw Het Spnarne, Kampersingel 70, vlak bij de Turfmarkt. Geïllustreerd Zondagsblad, voor Haarlem, per 3 maanden 0.37Telefoonnummer dor Redactie ÖOO. Tolefoonnummor der Administratie 128. de omstreken en franco per post 0.45 Intercommunale aansluiting. Uitgave der Vennootschap Lourens Coster. Directeur: J. C. PEEREBOOM. Abonnementen en Advertentiën worden aangenomen door onze Agenten en door alle Boekbandelaren en Courantiers. Met uitzondering van bet Arrondissement Haarlem is bet uitsluitend recbt tot plaatsing van Advertentien en Reclames betreffende Handel, Nijverheid en Geldwezen, opgedragen aan het Algemeen Advertentie-Bureau A. DE LA MAR Azn. te Amsterdam. Dit blad -verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen Hoofdagenten voor het Buitenland: Compagnie Générale de Publicité Etrungère G. L. BAUBE Co. JOHN F. JONES, Succ., Parijs Faubourg Montmartre. voor abonné's van Haarlem's Dagblad. De aardigste oplossingen van ons vorig Prijsraadsel waren de volgende: Door Coster's vinding wijd vermaard, Met moed ontzet door bare dapp'ren. Ligt zij ais in een bloem en^aard En laat de kunstvaan roemrijk wapp'ren^ Geen Welstrijd toch op welk gebied, Hetzij in sport of in het zingen. Geen eere-prijs die haar ontvliedt, Bij 't moeielijkste mededingen. 't Verleden, aan historie rijk, Rijst 't heden-op met fiere schreden, En geelt zij in de toekomst blijk Te ijveren met de grootste steden 1 Ingezonden door den Heer J. E.J. HOFHUIS, Kampei-singel 64rood, aan wien de 1ste prijs van TIEN GULDEN werd toegewezen, terwijl de 2de prijs zijnde: TWEE GULDEN VIJFTIG, werd toegekend aan Mej. VAN GASTEREN, 1ste Projectstraat 42, a. d. Sclioterweg, die het volgende versje inzond: Als ik mijn blik door Haarlem richt, Raak ik de kluts haast kwijt; 't Is eerst de tram, n u weer het licht, Ook e'ectriciteit. Fabrieken en gevangenis, gesticht en kerkgebouw, 't Zijn straten, waar ik vroeger nooit, Maar nu verdwalen zou. De omtrek is een bloemenpracht, Waar menig vreemdeling naar smacht. De prijzen kunnen tegen quitantie aan ons Bureau worden Voor de volgende week schrijven wij een anderen Wed- fêfëSsë? strijd uit, namelijk een antwoord op de vragen: Hoeveel stemmed zullen op a.s. Vrijdag 6 Juni e.k. voor de Gemeenteraadsverkiezing worden uitgebracht op de Heeren: JAN GERRITSZ, VINCENT LOOSJES, Mr. C. M. RASCH, Mr. J. N. J. E. THIJSSEN, Mr. P. J. TROELSTRA. Antwoorden kunnen iterhjk worden ingezonden tot Donder dagavond 5 Juni a.s. des avonds. Aan dengene, die de werkelijke cijfers het meest nabij komt, zal een Premie van Twee Gulden Vijftig Cents, worden uitgekeerd, die desgewenscht kan worden vervangen door een Boek óf Voorwerp van dezelfde waarde. DE ADMINISTRATIE. Dit nummer bestaat uit acht bladzijden. HMarlen:'b Dagblad van 2 Juni bevat o. a.: Mis, poes(naar aanleiding der vredesonderhandelingen), Oosten rijk-Hongarije tegenover Dnitscli- land, Parlem. Praatjes, Opening van het eerste Volkssauatoriuin voor borstlijders, Arbeid van kin deren, De moord op de Raamvest. Bovendien behoort bij dit nummer on zer courant als gratis-bijvoegsel no, 91 van „De Zaterdagavond", letterkundig weekblad voor Jong en Oud, bevattende: Haarlemmer Halletjes, Rubriek voor Dames, Een groote slag. Licht en Scha duw: Lente in het ziekenhuis, Feuille ton, benevens de gewone rubrieken, af beeldingen, oplossing Prijsraadsel en een nieuw Prijsraadsel. Politiek Overzicht. Mis, poes! Dit kan men spottend) zeggen ge dachtig aan .de viering van d'en. ver jaardag van Koning Edward, due eigen, lijk 9 Nov. is. in Engeland. Er was zoo op gezinspeeld, en het was zoo ge hoopt, dat op dien diag d© vredie- zou worden bekend gemaakt. Maarnuts, poes! Maar geen nood, zeggen al de opti misten, Maandag zal Balfour bekend maken, dat de andierhandelingen ge slaagd) zijn en de oorlog uit is.Ofschoon men houdt toch ook rekening met d*e kans, dat zelfs Maandag de regeering zou kunnen afkondigen, gelooft in En geland, naar het schijnt bijna nie mand. De afgevaardigden, die te Pretoria de onderhandelingen gevoerd hebben, zijn zoo heeft Reuter ge meld Woensdagavond naar Vereeni- ging teruggekeerd. Donderdag en Vrij dag zouden daar de beraadslagingen om strijd, dat de mededeeli'ng van Bal four stellig gunstig voor den vredie is. Immers zoo redeneert men, maar blijkbaar zonder grond Balfour zou dl9 begrooting niet op Woensdag vast gesteld hebben (de m,Luister heeft al leen gezegd: wij stellen ons voor haar Woensdag aan de orde te stellen), als hij niet op redelijken grond zeker was, dat de onderhandelingen dan geslaagd zullen zijn. Men laat geen twijfel aan den vrede toe. Intusscben verluiden er weer aller lei geruchten over den inhoud van die onderhandelingen, niettegenstaande men die strengheid! van den censor er varen heeft en ook erkent, dat te Lon den de ministers niets los laten. Zoo heet het nu, diat de Boeren tevreden beid zijn op het stuk van behoud van paarden en geweren. Als dat zoo is, zal Engeland er van afgezien heb ben, de Boeren alleen verlof te geven jachtgeweren/ te houden. Zoo is er een an dei- gerucht, naar luid waarvan de Vrijstaat, omdat hij gepoogd heeft den oorlog a ft© wenden en mee moest doen krachtens zijn verbond met de Z.-A Republiek, afzonderlijke voorwaarden tracht te bedingen. En zoo meer. In de Oosbenrijksche Delegatie-ver gadering, d'Ie zich met die begrootimg van buiteniandsche zaken bezighoudt ditmaal ter sprake gebracht, het standpunt door Obstenrijk-Hongarije tegenover Duitschland i'n te nemen. Door de jong-Tzecben werd- weer eens ©en stormloop ondernomen op het Drie- ■oudig verbond', dat, volgens hen. slechts dient om den grooten invloed nog meer te versterken, die de Duit schers reeds oefenen op de gehaele Oostenrijkscbe politiek. De afgevaar digde Kramarcz ging vooral heftig te keer tegen bet pan-germaraisme, dat niets meer of minder zal beoogén dan van Oostenrijk een vazalstaat van het Duitsche Keizerrijk te maken, en kei zer Frans Jozef te vernederen tot den rang van een koning van Belenen! Daarom beval hij, namens de Jong- Tzechen, het samengaan met Honga rije aan, omdat beidie landen, ver- eeni'gd, beter bestand zouden, zijn te gen de pan-germianistische intrigues. Deze aanval van Tzechische zijde lokte natuurlijk een antwoord van de strijdlustige Duitscliers uit. De afge vaardigde Steto 9prong op de bres. Hij kwam er voor uit, dat. de wensch der pan-germanisten was, dot die banden tusschen Oostenrijk en Hongarije zou den worden vervangen door een go- wone persoonlijke unie( ten/einde daar mede Oostenrijk in de gelegenheid te stellen gemakkelijker in '©en groote Duitsche tolunie te treden. De heer Sbein, beval daarop aan, ook Dalmatië. Bosnië ©n Herzegowina bij Hongarije to te lijven en Oostenrij los te maken van Galicië en Bukowina, die dan ©en onafhankelijke plaats zou den innemen De verklaring van dezen pan-germa- m-ist kan voor de toekomst ongetwijfeld van belang zijn. nesti'e op ruime schaal mogelijk ma ken; en eindelijk bevordierlijk zijn aan het verbond van Zuid-Afrikaansch© ko loniën, dat de Bondspartij ander® zou tegenhouden. Een der argumenten van den schrij ver is nog, dat de progressie ven (d. z. die loyalen of jingo's) op het oogenblik geen flinken leider hebbenn en er nie mand i's die aangewezen is 't te wor den. terwijl die leiders van den Bond i duchtige staatslieden zijn. Naar die ..Daily Chronicle" verneemt! zal Lord Kitchener zoodra hij- uit Zuidl-Afrika weg kan men had al uitgerekend, dat als een dezer dagen de vrede afgekondigd was. hij te Kaapstad nog juist de mailboot kon halen, die hem tijdig voor die kroning, 26 Juni, te Londen zou brengen, maar nu zal die hoop wel opgegeven zijn in Enge land benoemd worden tot adjudant- generaal bij het legerbestuur in de plaats van luitenant-generaal IColly- Kenny, die dan ter vervanging van Sir Arthur Power Pamer opperbevel hebber in Indli'ë zou war eten. Naar men weet. zeidie men eerst algemeen dat Kitchener" naar Ind'ië zou gaan. De Vredesonderhandelingen. Volgens de Messager de Bruxelles" zou dr- Leydls hebben verklaard dat de vredesonderhandelingen op 't aller meest zouden leiden tot een wapen stilstand van twee of drie maanden. Lord Kitchener zou Maandag ver trekken om de kroningsfeesten bij te wonen. Het is mogelijk dat de Boeren heden dien uitslag zullen mededeelen van de beraadslagingen over do onafhankelijk heid. Lord Rosebery heeft in een redevoe ring Vrijdagavond te Liverpool gezegd dat hij geloofd^ dat de vrede spoedig zou wordn afgekondigd. Buitenlandsch Nieuws Uit Zuid-Afrifea. Een Reuter-telegram uit Kaapstad meldt, dat het ontslag van Smartt, minister van openbare werken van d-e Kaapkolonie, een gevolg is van verschil over de, blijkbaar gewijzigde, Engel-Ivan meenmg met Sir Gordon Sprigtg, sch© voorstellen hervat zijn. Misschien! den eersten"minister, over die quaestie zoo berekent men, zal de beslissing: van schorsing van de Kaapsche grond- eerst heden vallen en dan dadelijk naar wet. De „Times" heeft juist dezer dia- Pretoria overgebracht worden. En'gen over dial vraagstuk een belangrij- Zondag .althans Maandag meent de ken brief uit Kaapstad; opgenomen. De regeering te Londen te kunnne weten, schrijver dringt daarin met kracht aan wat de beslissing is. Maar gelijk men op schorsing van die grondwet, gelijk T?.n fmlioM-v/i e ,c i t,-„u_ ri ziet, de Engelsche regeering is voor zichtig en acht het mogelijk, dat 't ook later kan wezen. Gelijk een telegram te lezen gaf, heeft minister Balfour ontkend, dat reeds 42 leden van het Kaapsche Par lement in eon verzoekschrift aan den gouverneur hebben gedaan, voor een jaar of zooveel langer als no o dig zal blijken. Hij acht diat wenischelijk en Stadsnieuws Haarlem, 31 Mei 1902. Op de groote Zaal van het Stedelijk Museum (Raadhuis) zijn ten toongesteld teekeningen van Haarlem- sche meesters ui't de 16e, 17, 18e en 19e eeuwen. Zondag 1 Juni voor het laatst. Het Museum ils op dien dag kosteloos te bezichtigen. „Harmonie". Naar wij verne men, ontving de Muziekvereeniging „Harmonie", directeur de heer H. W. Hofmeester Rz., alhier, wegens den gunstigen indruk dien zij met het com cours op 19 Mei jl. op de inwoners van Rotterdam gemaakt heeft, eene uiitnoo- d'iging om op 22 Juni a.s. in den tuin van de Sociëteit „Harmonie" (Doele) aldaar, een miid/diag- ein avond-concert te geven. Rotterdamsch Mannenkoor „Or- phéon" ontvangt haar dien dag als gast, biedt haar een diner en na afloop van het concert een vuurwerk aan. In de rotonde van het Mu seum van Kunstnijverheid zullen de weefsels en borduurwerken aanstaan den Zondag voor het laatst nog tentoon gesteld zijn. De tentoonstelling van die vereeni ging de Scaid'en te Antwerpen zal wel dra worden geopend. Zondag is de toegang kosteloos. Vanwege het verkiezings comité van die S. D. A. P. en de Volks- kiesvereeniging wordt a.s. Donderdag, avond in dien schouwburg een verga dering belegd1 .waar Gerritsz en Troel stra zullen spreken. commissie tot regeling der veiling, be staande uit zes leden. Voor de afdeeling Haarlem hebben in deze commissie zit ting de leden J. H. Kersten en Th. Jan sen, voor de afdeeling Heemstede de le den J. C .van der Weiden Cz. en A. E. J. de Wildt en voor de afdeeling Over- veenBloemendaal de leden f. Elde- ring Wz. en P. W. Voet. De firma J. H. Kersten en Co., te Heemstede heeft voor de veiling gratis beschikbaar gesteld 25 R. R. land voor Hyacinthen en 50 R. R. land voor Tulpen, alles met inbegrip van bemesten, spitten, planten, dekken, schoonhouden enz., evenwel met uitzon dering van het visiteeren der bollen. Verder stelde de firma nog 75 roede Hyacinthenland en 50 roede Tulpenland beschikbaar onder billijke voorwaarden. In de afdeeling Heiloo is besloten de bloembollen, die voor de veiling worden geplant vrij van rantsoen te verkoopen. Het voor de veiling benoodigde land wordt gratis afgestaan door het lid A. Klaase, terwijl de leden P. de Jager en N. Bakker zich bereid hebben verklaard de bloembollen in ontvangst te n.emen en de verdere werkzaamheden te ver richten. In de afdeeling Hillegom werden be schikbaar gesteld 100 R. R. land voor Hyacinthen en 1 200 R. R. land voor Tulpen enz., gelegen in de Noorderlaan, alles opgemest te aanvaarden op 1 Oc tober a. s. Het lid D. D. Swart, te Limmen stelde voor een te houden Krelage-veiling be schikbaar 50 R. R. land of 3000 regels voor het plantan van Hyacinthen en 100 R. R. land of 6000 regels voor het plan ten van Tulpen. Het land is geheel versch en gelegen in de kom der ge meente. In de afdeeling Lisse werd eene Com missie voor eene veiling benoemd, be staande uit de leden Joh. van Aalst Jz„ C. Blokhuis Jr., S. P. ten Cate, H. de Graafl, J. van der Meij Gz. en Joh. Nieu- wenhuis Dz„ die zich belasten om de werkzaamheden voor de veiling te re gelen. In de afdeeling Noordwijkerhout stelde een der leden voor de veiling beschik baar een bed Tulpen met den daaxvoor benoodigden grond. In de afdeeling Oegstgeest en omstre ken, werd besloten pogingen in het werk Je stellen om eene Krelage-veiling te I houden en werd om dit doel te doen sla- gen eene commissie benoemd, bestaande uit de leden H. van der Meij Hz., C. Boe- kee, P. Stassen, G. Zeestraten en T. Boe- lcee; voor de veiling werd gratis door i het lid G. Zeestraten beschikbaar ge steld, 50 R .R. land, terwijl de voorzitter jder afdeeling toezegging deed om dit land voor de beplanting te doen gereed maken. Het lid D. F. Boekee deelde schrif telijk mede op de veiling te zullen plan ten 15 regels Dubb. vroeg Tulp Koning in Emma. 15 regels Enk. vroege Tulp Maes en 15 regels Enk. vroege Tulp Gra ce Darling. IJmuiden. Door notaris Seignette, van Haar lem, zijn in hotel Nonxmer Één eei vijftal huizen met bovenhuizen, staand! ■in de Zeestraat, alhier, geveild es voor f 21,775 verkocht, bulten dis on* kosten. Een perceel igrondi, groot 9<i cA., bracht in koopsom 1235 op. Ter opluistering van het avoncHoes na afloop van het concours op 8 Jun e.k. is door het bestuur de Betersch! kapel onder dtirectie van d'en ka pek meester Peter Bock geëngageerd en een specialiteiten-gezelschap, on dei1 directie van den heer M. P. Ockhv.ijzen hof-illusionist, van RotterdarË D4 feestelijkheden zullen besloten worden met een vuurwerk, geleverd dioor (14 Nederl. Pyrotechniscke fabriek it Utrecht. - UJO.il UllJlVCIl. -"OiJ OUIU, UOU net uitstel van die begrooting aan iets noodlig op die volgende gronden andiers dan aan die onzekerheid betref-! 1. Er wordlt in die Kaapkolonie nu fendie den vred'e toegeschreven moet toch al ongrondwettig geregeerd): het worden. De behandeling is nu op Parlement is' niet op d'en voorgeschre- Woensdag bepaald, maar naai- het ven tijd bijeengeroepen, al het geld, schijnt, niet voor vast Wij verslaan dat in den laatste» tijd is uitgegeven, 't zoo, dat de minister, die begon met is ongrondwettig uitgegeven, te zeggen, dat het niet verstandig zou] 2. Heropening van hei Parlement zou zijn de begrooting in behandeling te dien oorlog met alle Lniu.rn-,ct in u© nemen zoolang hij dien uitslag van devergaderzaal overbrengen; zelfs loyale onderhandelingen in Zuïd-Afnka niet,Hollaiidsehe Afrikaanders zouden door heeft kunnen mededeelen, Woensdag den stamstrijdi in de oppositie worden voor d'ie behandeling koos, omdat hij l gedreven, en de regeering zou moeten niet geheel zeker was, dat hij Maan-1 steunen op de Bondspartij en aan dieze dlag dien uitslag kon bekend maken, maar wel dorst zeggen, diat hij het Woensdag zou kunnen. Gelijk men ziet heeft dlus Balfour alleen te kennen gegeven, dat hij er op rekent Woeinsd'ag den uitslag van die verkiezingen te kunnen mediedieelen; niet, dat hij verwachtte uiterlijk Woensdag den vrede te kunnem afkon- nog geen nveded'eeling doen za. Bal-idigen. Maar, volgens een nieuws- four heeft d'ie kans open gelaten. agentschap te Londen, verklaren alle -- -*cchiü ucLij rurnj ci.ii oicuuiiiugcii, uat d'ie mededeel)ne: .eens geen wedeIuarlftman(sleden, wiemen eroni vraaet vtgda Land!© hersteld" concessies moeten doen. (De schrijver beweert, d'at in dien wetgevendien raad de Bondspartij een stem meerderheid heeft, terwijl in de wetgevend)© ver gadering er 44 Bondsledlen en 44 pro gressie ven zijn met 7 twijfelachtige».) 3. De schorsing van de grondwet en de tijdelijke vorvanging van de ret. ring door een bestuur van Londen uit zou een stevig bewind invoeren, onaf hankelijk van stemmingen, zou den Krelage-veilingen. Het hoofdbestuur van de Ver. voor Bloembollencultuur deelt mede, dat de volgende berichten van de afdeelin- gen in zake het houden van Krelage- veilingen zijn ingekomen, waaruit blijkt, dat ernstige plannen bestaan voor bet houden van die veilingen in 1903. In de afdeeling Bennebroek—Vogelen zang werd met algemeene stemmen be sloten in 1903 eene Krelage-veiling te houden, terwijl een lid der afdeeling 100 R, R. land daarvoor gratis beschikbaar stelde. Men zou voorts zooveel mogelijk trachten te zorgen, dat geene onkosten voor arbeidsloon en dekriet ten laste van de veiling komen. In de afdeeling Beverwijk stélde het lid j. Dierx 50 h. R. land gratis beschik baar voor het planten van bolgewassen door leden der afdeeling voor de Kre lage-veiling. De afdeelingen Haarlem, Heemstede en Overveen-Bloemendaal hebben zich vereenigd om gezamenlijk eene Krelage- veiling te planten en benoemden eene In het douchebadhuis zijn afgeloopen week genomen 544 baden. Uit de Omstreken. Zand voort. Eene op 30 Mei jl. te houden collecte voor de Vereeniging tot bevordering van kleeding aan minvermogende kinderen van alle religies, gevestigd te Amster dam, is door B. en W. gestuit geworden, aangezien op 2 Mei j.l. reeds ten behoeve dier vereeniging alhier eene collecte is gehouden. Door den Burgemeester is de pol/af gelast te zorgen, dat de badgasten bij aankomst geen overlast hebben van le veranciers of hunne bedienden, die hen van het station naar hunne woningen volgen. Thans zijn alhier aanwezig 294 bad gasten. Sedert 23 Mei zijn er bijgekomen 63 personen en vertrokken 6 personen, Door den inspecteur van politie alhier is aan de politie te Dordrecht overgele verd een minderjarige jongeling, wiens ouders aldaar woonachtig waren. Be doelde minderjarige had zich Donder dagnacht aan het politiebureau aange meld als hebbende geen middelen van bestaan. Beverwijk. Naar wij vernemen, zijn door den anmteur-phot.og.raaf, die on lang9 op' namen maakte van de mislukte evolu- tien .d'er stooinpont, afdrukken van die opnamen aan verschillend.© kdien dier Tweede Kamer gezondën. Binnenland. Zondag 1 Juni a.s zoen sceooend wordt het badsei- Parlemen tali e Praatje:!. Aan de behand-ling van het ontwcip op de krijgstucht is gisteren, na een zeer uitvoerige discussie, een einde geko men, dat door niemand werd verwacht De behandeling toch is op verzoek van den Min. van Oorlog geschorst. D. w. z dat de Min. misschien do wet zal intrek ken, misschien zelfs hoengaan. In het licht van deze beslissing dei Kamer, die tot schorsing besloot, zullen wij over de discussie niet meer in bij zonderheden treden, doch alleen evea aanstippen hoe het conflict ontstond. Het ging om het recht van reclame (beklag) van den krijgstucht©]ijk ge strafte. De heeren Schaper c.s. wilden de si ral geheel schorsen (dus ook het in arrest gaan bij reclame achterwege doen blij ven) zoolang niet over het beklag in hoogste instantie was beslist. Dit amend, was door ""de Regeering (de Ministers van Just, en Oorlog en den re- geeringscommissaris ontraden. De Re geeringscomraissaris sprak van de rege ling als van een noodzakelijk kwaad, de Min. van oorlog als van een noodzake- lijkheid in het belang van orde en tucht in het leger. Het eenïge wat de Reg. wilde toestaan was reclame gedurende zes dagen (waarvan 2 dagen in arres* moeten worden doorgebracht) en voorts dat de gestrafte tijdens het arrest ten hoogste drie personen mocht raadplegen. Onaannemelijk werd door de Rcg. ge- acht het amend, der Comm. van rappor teurs om de straf te schorsen wanneer het degradatie van een onderofficier gold, die daartegen in reclame was ge komen. Velen voelden intusschen voor de bil lijkheid die aan het amend.-Schaper ten, grondslag lag. Er werd gezocht naar een middenweg, de heer De Waal Male- fijt vond dien, maar hij werd noodlottig. Na verwerping van het amend.-Scha. per (dat der C. v. V. was ingetrokken) met 52 tegen 18 stemmen, werd aange nomen het amendement-De Waal Male fijt, bepalende dat bij beklag de straf bij de landmacht in tijd van vrede en bij de zeemacht in vredestijd en binnen gaats, zou worden geschorst tot na de uitspraak in eerste instantie. De Kamer nam het aan met 40 tegen 30 stemmen. Tc midden van groote sensatie vroeg en verkreeg de Min. van Oorlog daarop schorsing der beraadslaging. Maar de Kamer werkte door. De heer Fock interpelleerde over de havenwerken van Soerabaia, waarvan hij den onhoud- baren toestand in het licht stelde en liet groote belang van verbetering, voorban- del en scheepvaart, eveneens. Hij had de satisfactie van den Min. van Kol. de verzekering te krijgen, dat deze niet te- gen groote kosten zou opzien, indier hem die noodig bleken, na dc publica "tie van de te verwachten rapporten en plannen enz. Het plan door den heei Fock hem aan de hand gedaan, om een commissie te benoemen, wilde de Min met den Gouv.-Gen. overleggen, doch hij was niet tot een toezegging bereid. Dinsdag 11 uur zijn verder kleine ont werpen, interpellaties en conclusies aan de orde. G. Jr.

Haarlem's Dagblad | 1902 | | pagina 1