PREDIKBEURTEN do geneeskunde zag&n noe oe rerpieeg- den lo de gasthuizen behalve door hun lichamelijke kwaal nog leden door angst over het lot van hun gezin tijdens en na hun ziekte. Ze tracht dit kwaad te gemoet te komen door het verschaffen van steun aan de gezinnen van patiën ten en aan reconvalescenten. Sport en Wedstrijden Het volmaakte motorrijwiel. Ziehier eonige wenken aan heer on uitvinders. Ze zijn van iemand, due mij laatst vertelde, dat hij wel een motorfiets zou willen koopen, maar „eigenlijk toch maar liever nog wat zou wachten, tot ze een beetje meer volmaakt zijn." „Een motorfiets, zoo dicteerde hij. terwijl hij zich lang uitstrekte op de canapé, „moet zoo ingericht zijn. dat je er heelemaal niet naar behoeft otn te kijken en absoluut niets er aan te prutsen hebt Ik hoor wel zoo eens van lui. dat ze onderweg hun contac ten. op moesten schuren, of er af moesten om hun riem te spannen of de oude olie weg te laten loopen. En zoo heb je meer van die domme din gen, d'ie de aardigheid bederven. Neen. als ik zoo'n ding neem, wil ik er een hebben voor m'nplezier, en niet om vuile handen tei krijgen, of er aan te liggen peuteren. Als ik wil rijden, laat ik in het ding wat benzine doen. stap op. druk op een knop en rijd weg. Als ik weer thuiskom, zet ik 't ding in een hoek, en dan moet er verder niet meer naar behoeven omge keken te worden. Zie je. dan kan je eigenlijk pas spreken van een. goede motorfiets." „Ik weeft het nog beter." sprak toen iemand, die tot dusverre gezwegen bod. „Je wilt rijden, n'ïet waar Goed Je gaat wijdbeens staan, drukt op een knop, de motorfiets komt van zelf aangereden, schept je op en rijde met Je weg. Als je nou toch eenmaal aan 't uitvinden bent, moet je de din gen niet ten halve doen (De Kampioen.) TTielernieuws. Ter gelegenheid! van de te Utrecht te houden Bondsfeesten, organiseert de A. N. W. B. een webtocht. Van de Steden, in een kring mot ongeveer 60 K.M. als straal rond Utrecht gelegen, worden Zaterdagochtend, 28 Juni, tochten georganiseerd, waarvan de i'eeinomera elkander hier en daar op wachtende, allen ongeveer te 12 uur 'e middags in Utrecht kunnen aanko men. Haarlem, Amsterdam. Leiden, Den Haag, Rotterdam, Gouda, Delft, Dordrecht, 's Hertogenbosch, Gelder- malsen, Tiel, Wageningen, Arnhem, Apeldoorn, Amersfoort, Harderwijk, Hilversum, Nijmegen en Breda, zijn de punten van uitgang. Aan Bondsle den, die buiten dezen kring wonen, wordt aanbevolen, zich naar een dezer uitgangspunten per trein of per fiets te begeven, om er gezelschap to vin den. Bovendien kan ieder Bondslid op vertoon van zijn bewijs van lid maatschap aan alle stations der S.S. $en driedaogsch retourbiljet voor Utrecht bekomen, tegen verminderden prijs en wordt zijn rijwiel geheel gra tis medegenomen, voor welk vervoer bijzondere maatregelen worden geno men. Wegens het kranige Kaatsen van den vorigen keoir werd aan Amsterdam nog een medaille toegekend. Kegelen. Van den grooten nationalen Kegelwed strijd, die door de Kegelclub „Hoe is 't mogelijk" is uitgeschreven en van 15 Juni tot 7 Juli te Eindhoven zal gehou den worden in het café-restaurant J. Dickmans, Groote Berg, is de feestgids verschenen. Voor den Korpswedstrijd zijn een lau werkrans mot 5 draagmedailles, 15 me dailles of kruisen, voor den personeelen wedstrijd 14 kunstvoorwerpen en voor deo vrije-baan-wedstrijd een aantal prachtige prijzen Bondstaatswedstrijd. Men. schrijfit uit Womjnels, d.d. 28 Mei: Zooals bekend is, moest de Kaats wedstrijd van Pinkstermaandag, we gens hét slechte weer, geschorst wor den. Vandaag hadden we de voort zetting daarvan. Nog op de lijst stonden de volgende parturen: Kimswerdi, Wltmarsum, Marssum, Amsterdam, Worn mei s en Ping j um. 't Begon met de kamp tusschen bei de een&tgenoemtffe vereenigingen. De bansen stonden vrijwel gelijk. Het waa aan het publiek te merken, dat de aandacht gespannen was. De gang van het spel werd met alle oplettend heid gevolgd. Er werd mooi gekaatst. Tot op het laatst was 't niet mogelijk met zeker heid te zeggen wie als overwinnaars uit het perk zouden treden. Doch wat velen gehoopt, anderen gevreesd hadden, werd bewaarheid: Witmarsum sneuvelde. Nu volgden Marssum en Amster- dlam. 't Wou niet recht met laatstge noemd partuur. De verwachtingen van velen waren te hoog gespannen, 't Was den vorigen keer ook haast te mooi geweest. Nu verloor Amstordam. Do strijd tus9chen Wommels en Me- naldum viel ten nadeele van eerstge noemde uit. Wommels mocht het slechts gelukken de helft van het te behalen aantal punten te verwerven. Aan de beurt waren Pingjum tegen Kimswerd. Laatstgenoemde club hield) zich kranig, 't Leek zelfs een tijdlang, dat 2ij de overwinning zou behalen. Maar Pingjum tolt onder zijne leden Jan Reitsma. Dat is de bekendste kaatser van den tegenwoordigen tijd en ie mand, die bedreven is in zijn vak. Want, kaatsen is fetielïjk zijn am bacht, Niet voor niets behaalde hij vandaag zijn 217en prijs. Pingjum won. Menatdum ven-sloeg daarop Mars sum. En toen. was het pleit gauw beslist. Bij den eindstrijd Pingjum togen Menaldum, mocht het deze vereeni- ging niet gelukken een eerst (dit is een zesde van het aantal te behalen punten) te verkrijgen. Glansrijk won Pingjum, en is dus voo-r dit jaar de houder van den wan- delprijs: ,,Do zilveren Bal". Na afloop werd de optocht, die vóór den aanvang van den wedstrijd gehou den werd, herhaald. Het O. M. concludeerde de schuldig verklaring van den doctor aan eenvou dige beleediging, aangedaan aan een ambtenaar in de rechtmatige uitoefe ning zijner bediening, en eisclite zijn veroordeeling tot een geldboete van van veertig gulden. INGEZONDEN MEDEDEE- LINGEN. 30 cents per regel. Belast zich met het als nieuw schoonmaken van verweerde gra vuren, het vergulden van spiegel en schilderijlijsten, het verzilveren, polijsten en facetteeren van spie gelglazen enz. onz. De Quina-Laroche, op zoojuiste wijze door hare zenuw versterkende en herstellende eigenschappen be kend. is gelijk al de goede toebe reidingen, het voorwerp van tal rijke namakingen. Alleen de Echte Qnina-Laroche bevat de totaliteit der werkende hoofdbestanddeelen vervat in de drie Kina's (geel, rood en grijs), hoofdbestanddeelen die op zoo nut tige wijze onder elkander een ge heel maken, hetwelk niets zou kunnen vervangen. De Qnina Laroche heeft een zeer aangename smaak, is onovertrefre- lijk om de zwakte, gebrek aan eet lust, koortsen, tegen te gaan; zij verkort de lange en lastige her stellingen. De yzerlioudende Qinna-Larocke wordt aangewend tegen bloed armoede, bleekzucht, gevolgen van bevallingen, enz. Men eiscne in de Apotheken de Echte Qnina-Laroche, eenvoudige of ^zerhoadondo, voorzien van de handteekening Laroche en het adres: 20, rue des Fossées-Saint- Jacques, Parijs. Rechtszaken. Kabaal in den schouwburg. Een jong medicinae-doctor bezocht onlangs de opvoering van Bizet's „Carmen" in het Grand Théatre in de Anisteistraat. De stalles wa^ zeer goed bezet en de doctor nam plaats in een onbezette fauteuil. Een jeugdlig inspecteur van politie gelastte den doctor weder op te staan met de woordendat is mijn plaats De doctor, geeru stoornis willende verwekken, stond op van zijn stoel en maakte plaats voor den politieautori teit. Bij een latere gelegenheid, toen „Rigoletto" werd opgevoerd), was de doctor düe een liefhebber van mu ziek was weder in van Lier's stal les aanwezig en in de laatste acte, werd onder een ademlooze stilte het groote Duo, door den bariton en de sopraan, door de volle zaal aangehoord, toen onze doctor weder tot de ervaring kwam, dat hij andermaal in den fau teuil des inspecteurs had plaats ge nomen. De inspecteur beval liem op te staan, en toen de doctor hieraan gevolg gaf en zich terzijde begaf, maakte de inspecteur van zijn vrijge komen zitplaats -geen gebruik, doch toen het gordijn was gevallen, begaf bij zich tot den doctor en beval hein zijn standplaats te verlaten, omdat niemand in den schouwburg staan mocht. De doctor ging nu naar d.e koffie kamer gevolgd door den inspecteur, en in de vestibule gekomen, toen de doctor dooi- den inspecteur werd ge sommeerd zijn naam op te1 geven, ant woordde hij „vervelende vent, je ver veelt me". Thans werd do doctorgesommeerd den inspecteur te volgen naar hei po litiebureau op den hoek van de Hal vemaansteeg, alwaar proces-verbaal wegens beleediging tegen hem werd opgemaakt. Tegen Donderdag was de doctor voor de rechtbank, als beklaagd van belee diging van een ambtenaar in functie, gedagvaardtot zijn .verdediging voerde hij aan, dat hij de geincri- ineerde woorden tegen den inspecteur had geuit, want do man had hem in de opera twee avonden gruwelijk ver veeld en zijn lijdzaamheid tegenover den dienstdoenden. ambtenaar was al leen daaraan te wijten, dat hij hem. uit volle overtuiging als arts, had be schouwd als zenuwleider. De inspecteur als getuige gehoord, •refereerde zich aan zijn ambtshalve opgemaakt proces-ve-rbaal. waarin de beleediging stond omschreven. Bedreiging met brandstichting. Bij bevelschrift dier rechtbank te Middelburg is naar de openbare te rechtzitting dier rechtbank .verwezen A. B., oud 20 jaren, geboren te West- Kapelle, zonder beroep en vaste woon plaats. gedetineerd te Middelburg, ter zake dat hij in een door hem op 20 Mei j.l. te Middelburg geschreven en aldaar op den 21 Mei door hem op de pcist bezorgden brief, geadresseerd aan den heelr J. Peper, burgemeester t.e Aagtekerke. dezen mei brandstichting heeft bedreigd, indien de heer Peper niet zorgde op een bepaalde plaats geld te leggen, op de wijze bij vermel den dreigbrief in den brecde omschre ven. Aan den beklaagde 'is mr. F. C. v. Deinse, advocaat te Ter Neuzen, ambts halve als verdediger toegevoegd. Uit de Arbeiderswereld BINNENLAND. Door H. ten Ilove en andere arbei ders der firma Van Heek Co. is het volgende schrijven verzonden aan den minister van binnenlandsclie zaken: De ondergeteekenden, allen arbei ders dei- firma Van Heek Co. te En schede, verzoeken Uwe Excellentie be leefd, e-n, dringend maatregelen voor persoonlijke vrijheid: op liet station te Hengelo te villen treffen; aangezien zij bij herhaling zijn gemolesteerd en bloedende verwondingen hebbon op- geloopen en vreeselijk zijn mishan deld. Bovendien werd aan den Minister gezonden een afschrift van de volgen de klacht. Aan den burgemeester van Hengelo. Ik 'ben jl. Maandag, 26 dezer, des avonds bij het overstappen rua aan komst van trein 6.35 uit Enschede te Hengelo op het sipoorwegperron, rei zende in de richting Rijssen, op een lage en gemeene wijze door eene volks menigte van wel 50 personen mis handeld en met een mes of een ander voorwerp over het lioofd gesneden en verzoek UEdelAchtbare deze zaak te onderzoeken en zoo mogelijk de han delaars in deze te vervolgen. Aangezien te Hengelo aan het stati on dikwijls molestaties voorkomen, verzoek ik U beleefd voor meerdere bescherming aldaar zorg te willen dragen. Donderdag had de vergadering plaats door de afd. Utrecht der Ncderland- sche Vereeniging van Spoor- c i Tram wegpersoneel bijeengeroepen, ter be sproking van haar plan oni aan de di- rectiën der verschillende spoorweg maatschappijen een verzoek te richten tot verbetering van de positie van de poetsers, sjouwers enz. De bedoeling werd nader uiteengezet door den heer W. F. Dekkers, van Amsterdam, d'ie er tevens de aandacht op vestigde, dat dezelfde categorie van personen te Am sterdam werkende, ten opzichte van verschillende punten in gunstiger om standigheden verkeerde, welke betere toestanden door de tusschen komst der afdeeling Amsterdam der Nederl. Ver een. van Spoor- en Tra-uw. personeel verkregen waren. Dit had ion gevol ge. dat hoewel wegens het vergevor derde uur alle punten van hot adres, niet konden worden behandeld en tot eene volgende vergadering moesten worden uitgesteld, vele aanwezigen aan de opwekking van den voorzitter, om tot de vereeniging toe te treden, gehoor gaven. BUITENLAND Vijf-en-twintig mijnwerkers, 'die een jaar geleden gedaan kregen, wisten te Montceau (Frankrijk) het zoover te bren gen, dat een kolenmijn, welke door den eigenaar sedert ruim 40 jaren niet ont gonnen was, konden exploiteeren. De regeering schoot hun 50.000 frs. voor ten behoeve der installatie en thans hebben zij dat voorschot afbetaald en is er nog 9300 francs in kas. Maandag heeft op feestelijke wijze de overdracht plaats gehad in tegenwoor digheid van een ambtenaar van het de partement van koophandel, die namens den minister Millerand de werklieden eigenaars geluk wenschte met hun po ging om zeiven de mijn te exploiteeren. De mijnwerkers ontvangen 5 frs. per dag en laten de verdere ontvangsten voor- loopig in de gezamenlijke kas. Zij huizen te zamen in een woning bij de mijn, waarvoor elk per dag 1.10 frs. betaalt, en zenden het overschot van het dag loon aan hun gezinnen, die nog te Montceau en in de omgeving gevestigd zijn. Gemengd Nieuws. Eeu anecdote van lord Pnuucofote De „Gaulois" verielt een aardige anec dote van den overleden Britselien ge zant te Washington, Lord Pauncefote. Pauncefote woonde ook de Vredes conferentie in Den Haas- bij en be diende zich daar, als hij iets had te schrijven, bij voorkeur van een uit een dum-dum-huls vervaardigden pen houder. Een gedelegeerde ergerde zich daar aan zeer en zeide: My lord, u doet verkeerd, met zulk een moorddadig instrument op dit congres te schrij ven. De voorwerpen, die door de per sonen gebruikt worden, zijn zooveel als symbolen. Zij kunnen en dit i3 hier het geval een klein deeltje van henzelf worden, een bekentenis van hunne ideëesn en van hun eigen wezen." Den volgenden dag had de boetpre diker schrijftuig noodig en vroeg 'i.n zijn onbezonnenheid aan Pauncefote oap pen te leen. Pauncefote haalde een ganzenori uit den zak en reikte die over. Toen cte vrager gereed was, zei Pauncefote heel droogjes Mijnheer, u doet verkeerd) zulke instrumenten te gebruiken. De voor werpen, die door de menschen ge bruikt worden zijn zooveel als symbo len. Zij kunnen en dat is hier het geval als oen deeltje van henzelf beschouwd worden, als een bekentenis van hunne 'ideëen en van hun eigen wezen. De gedelegeerde-gans kon het hier mee doen. Vier personen verdronken. Nabij Llanelly, aan de kust van Wa les, is een met acht personen bemande zeilboot door een rukwind omgeslagen, vier der opvarenden zijn verdronken. Het jübilouui van de lange broek De groote Londensche kleermakers hebben oulangs het eeuw-jubileum van de lange broek gevierd. Het is namelijk 100 jaar geleden, dat Koning George IV van Engeland, die toen regent was, de korte broek den oorlog verklaarde en wel op sanitaire gron den. De koning leed aan jicht en de ze ziekte had hem leelijke knobbels op de been en bezorgd! Om deze on- aesthetïsche aanhangsels te verbergen vond men de lange broek uit. die zich wist te handhaven, niettegenstaande ze in den aanvng in woord en beeld belachelijk werd gemaakt. Een doenmeuten-geschiedenis l 't Gebeurde in de infanterie-kazer- ne en wel op het bureel van den twee den compagnie-commandant, ergens in een garnizoenplaats in 't Noorden. Daar bevindt zich een kast en in die kast berustte onder meer met straf- fegister van de zondaars, die reeds ge bromd hadden en nog brommen moes ten. Dinsdagmorgen stond de kast open en de straflijst was verdwenen met nog andere paparassen. Gemengde gevoelens onder de be woners der kazerne. Wanhopig enke len. in d'r vuistje lachend anderen. Én de gestolen docuroemen kwamen weer bnyen water uit een sloot, die zich achter de kazerne bevindt. Er was e'en groote stoen aan bevestigd, doch een paar losgeraakte extracten hadden den boel verraden. We vergaten nog te vermelden, dat op de kast een twijfelachtige hulde was neergeschreven aan het adres van den kapitein. Twee korporaals zitten als verdacht van dit fe'it in voorarrest. Het strafregister zal zich wel bloe dig wreken op de schuldigen indien men ze vindt. Smokfcelscliandaal. Tengevolge van onthullingen, gepubli ceerd in de te Lissabon verschijnende „Seculo", is aldaar een smokkel- en fraude-schandaal ontdekt, waardoor een groote maatschappij, de Porlugeesehe Tabakmaatschappij, wordt gecompro mitteerd. De „Seculo" beweert, dat de maat schappij sedert 20 jaar den staat heeft bestolen voor 2 1/2 millioen gulden. De Tabakmaatschappij bézit nl. het monopolie, ale producten, welke dienen tot vervaardiging van sigaren en siga retten, zonder rechten te mogen invoe ren en nu zou gebleken zijn, dat de maatschappij van haar monopolie mis bruik heeft gemaakt, om ook andere wa ren, die met bovengenoemde fabricage niets te maken hebben, aJs hout, ijzer, staal enz. binnen te smokkelen. Eenige hooggeplaatste personen moeten even eens in dit schandaal betrokken zijn. Ernstig ongelnlïe Bij een parade, bij gelegenheid van de onthulling van het Rochambeau-gedenk- teeken te New-York gehouden, is een hou ten brug in de Vijfde Avenue ingestort. Eén persoon werd gedood, 40 personen werden gewond. Baldadigheid? Santos Dumont, die zich te Londen bevindt met het doel, in den loop der volgende week in Engeland op te stij gen met zijn bestuurbaren luchtballon, heeft van dat voornemen moeten afzien. De ballon, die in het Kristallen Paleis is geborgen, is door een onbekend ge bleven persoon met een mes letterlijk aan stukken gesneden. Muitery aan boord. Aan boord van het Duitsche stoom schip „Flecha" is onder de matrozen muiterij ontstaan, terwijl het ;zich in de Cbinéesche wateren bevond. De muiters vermoordden den kapitein, diens vrouw en diens kind, den eersten den 'tweeden officier en den hofmeester. Daarna ver lieten zij het schip, nadat zij getracht hadden, het te laten zinken. Noodlottige zwempartij. Een Engelsehe dame, Rosa Davison genaamd, was met haar kamenier Maan- dag 1.1 nabij Viareggos, in Italië, aan het zwemmen, toen beiden, blijkbaar ver moeid, begonnen te zinken. Twee vis- schers kwamen haar te hulp en de vrou wen klampten zich zoo wanhopig vast aan haar redders, dat alle vier verdron ken. Ongelnk iii do Seine. Dezer dagen liet een koetsier vier voor een rijtuig gespannen paarden ba den in de drenkplaats aan de Quai des Célestins Parijs. Zoodra de bespan ning te water was, werd zij door den stroom meegevoerd en begon zij te zin ken. Ofschoon onmiddellijk hulp werd verleend, kon slechts eén paard gered worden. De koetsier en de otjrige paar den verdronken. Hongersnood en ratten. Voor de zomermaanden is in Britsch- Indië weder hongersnood te wachten. Meer dan 400.000 personen hebben reeds onderstand van overheidswege gevraagd. De ratten hebben de door hongersnood nedreigde streken verlaten, na den ge- painie voor de moedige, hcelcn katoenoogst te hebben vernield, welke hij verrichtte. Cholera. Uit Soerabaja wordt o. a. aan „De Lo comotief" geschreven onder den datum van 17 dezer: Volgens de officieele opgaven werden in Jan. jl. in het stadsverband opgeno men elf choleraüjders, waarvan zes be zweken. in de maanden Februari en Maart in het geheel slechts twee, die beide overleden en nu, April, zijn tot en met heden reeds binnengebracht vijftien patiënten, waarvan bereids elf ad pa tres gegaan zijn. Aan de Oedjong ko men sedert ook choleragevallen voor met doodelijken afloop en van Hr. Ms. „Noord-Brabant" zijn weder eenigen van de bemanning met buikloop naar het hospitaal Simpang getransporteerd ge worden. Het ziet er dus weder minder bemoedigend uit en als het zoo voort gaat, zal men de nog zoolang niet gele den afgedankte desinfecteurs opnieuw hoeten engageeren. In het naburige dis trict Bongawandjero moeten zich ook enkele choleragevallen voorgedaan heb ben .evenals in het district Tonga (Pro- bolinggo), naar men van daar bericht. Een merkwaardig stukje. Een Ifamburgsche wielrijdsler. al dus verhaalt da „Arbeiter Raofah- rer", reed onlangs bij het in volle vaart passé eren van den hoek eener straat tegen het paard van een groente wagen. Het gevolg was dat het paard omviel, terwijl de wielrijdstex afsprong zonder eenig letsel te heb ben bekomen. Ook het paard bleek bij nadere inspectie ongedeerd1 er af te rijn gekomen. Een „snorpiep". Men schrijft uit Limburg aan de .Kampioen" Zondag wandelde ik door Maarssen en hoorde in de vert'e een automobiel- hoorn toeteren. Ér speelden kinderen op den weg en op eens riep eene schelle vrouwe- steni u'it een raam „Uteweeg. kiendier, uteweeg, zé'k. das kump Innen „snorpiep" aon." Ik moest zoo lachen over dat woord, 'twclk ik tot nog toe niet gehoord had, dat ik wil trachten, het der vergetel heid te ontrokken door het u mede te dee Ion. Een nieuwe mode. Een nieuwe mode breekt in Frank rijk baan. Zij bestaat in het omge keerd opschrijven der namen en adres- isen op enveloppen enz. Voortaan zal boven eerst do plaats van bestemming, dan de straat en eerst daaronder de naam van den geadresseerde geschre ven worden. Daardoor wordt, 't werk der postbeainten vergemakkelijkt d'e naam van de plaats, die hem 'in de eerste plaats het meestinteresseert, springt dan dadelijk in het oog. Burgerlijke Stand. Een mensehenleven gered! Het was in den morgen van 12 April; dat „Koning Willem II", dien morgen te Batavia aangekomen, op reis van Amsterdam naar Java, was juist de Straat van Messina voorbij, toen een der soldaten van het transport overboord viel. Onmiddellijk op den roep van „man overboord" werden een paar red dingsboeien in zee geworpen; hij be merkte deze niet, hoewel ze hoogstens vijftig ineier van hem afdreven, maar hield zich zwemmende boven water. Aan boord werd dadelijk alles gedaan om den man te redden. Zoo vlug mogelijk werd rondgestoomd en daarop naderde men den man zooveel mogelijk zonder diens leven nog meer in gevaar te brengen. De reddingsboot, die onmiddellijk be mand was, werd gevierd tot op het wa ter, klaar om dadelijk geheel te kunnen worden gestreken. Hoewel alles vlug genoeg in zijn werd ging, scheen het toch niet te gelukken den man te redden. Van boord af zag men duidelijk dat hij uitgeput was door den kouden, feilen stroom en ieder dacht hem reeds verloren, toen men plotseling iemand overboord zag sprin gen. die met forsche slagen naar een der boeien zwom en deze vlug en han dig naar den drenkeling bracht. Het bleek te zijn de passagier der eerste klasse A. H. Ph. Hoogesteger, een 18ja- rig jongmensch, die, zonder iets te deg- gen, zich had ontkleed en zonder aar zelen den sprong in zee waagde. Dit be merkend, gevoelde de soldaat zijn moed herleven en het gelukte hem zich nog lang genoeg boven te houden om den boei le grijpen. De heer Hoogesteger ziende, hoe verdere hulp nu overbodig was, zwom daarop naar de sloep, die inmiddels naderbij was gekomen en spoe dig waren beiden veilig aan boord, de soldaat doodelijk vermoeid, Hoogeste ger zoo frisch als een hoentje. Iedereen was natuurlijk vol bewonde ring voor de kloeks daad en allen pre zen het beleid en de kalmte, waarmede hij was opgetreden. De gezagvoerder. C A. Bakker, zeer getroffen door zijn ferm optreden, sprak hem later voor de pas sagiers recht hartelijk toe, waarop door allen op zijn gezondheid gedronken werd. De heer Hoogesteger werd 19 April, den verjaardag van den Prins der Nederlanden, aangenaam ver rast door het aanbieden, namens de of ficieren en passagiers, eener oorkonde, keurig geteekend door een der mede-pas sagiers en van aller handteekeningen voorzien. Ook werd hem medegedeeld, dat in Holland een horloge voor hem was besteld, voorzien van een inschrift, dat hem later zal worden toegezonden als een blijvende herinnering der sym- BLOEMENDAAL. Ondertrouwd: W. Kromhout en G. De lis.. J. C. de Wolf en M. P. Koi'sten- broek. Getrouwd: M. Uijtendaal en C. C. Der- nison. Bevallen: S. Hessels—Langeveld z. Overleden: M. Neeter 40 j., J. N. Alle- wijn 63 j., A. E. Ficke, 36 j., P. Dijkstra 65 j,, P. D. Ouweus 30 j., C. Giethoorn 54 J„ allen Meerenberg. M. J. Faase 14 j. HEEMSTEDE. OndertrouwdG. Bos en J. M. Mer- Getrouwd A. J. de Groot en M. van BerkeL J. J. Uitendaal en Th. Koomen. L. M. DeeKssen en E. Kcnsten. Bevallen K. Burghoutvan Hui-» zen,d. F. Jansen—wan Heiningen, z. VELSEN. Ondertrouwd: W. M. van Deursen en B. Immers. Getrouwd: H. Braam en A. C. van der Kolk. D. Molenkamp en A. Wubben. A. Tol en T. Koster. H. Schoemaker en A. Schweitzer. Bevallen: A. Jak—de Weers, d. G. Tromp—Nijhuis z. M. A. Keers—van Oort z. J. Numau—van Son z. H. Gres- bergNol ten z. N. BorstJongerling z. T. H. Schutte—Hagedoorn d. A. van der Bosvan der Vlugt z. Overleden: A. van der Lee, 5 m. L. de Boer 45 j., G. T. Leegebeke, 67 j. HAARLEMMERLIEDE EN SPAARN- WOUDE. OndertrouwdJ. van Aalst en D. Vroonland. GetrouwdC. van Herrienboer en B. A. ten Zijthof, A. Komen en D. Hoogland. OverledenE. van Waard, z., 8 mnd. J. Kuyper z., 11 mnd. Overleden G. de Vries, d., 16 j. HAARLEMMERMEER. Ondertrouwd: N. W. v. d. Waay ein S. J. Elanbaasj G. J de Hamer en p. Griekspoor; L. v. d'. Voet en P. Schalkj C. Bax eai C. v. '<t Zelfde; K. Smit en N. L. Buis. Getrouwd1: P. Bleeker en A. Gelein; J. Hoebeke en H. Hoefnagel; A. Krii- nen en R. v. d;. Horst; P. W. de Kruif en M. E. Nibbering: G. K. Persoon .en J. Mesman; G. G- v. Beinum en E. Knibbe. Bevallen: G. EveleensMarsbergen, L. A. v. NieuwenhuizenBurgers, AL L. ZonneveldBruijn. z.; J H. Buis—v. Ben tem. z.: T. v. Til—Lands man. d.; J. v. d Heuvelv. d. Heuvel, d.; P. Bruinenberg—de Wet, z.: S P. KnibbeRupke, z.; J. C. v. d. Beek- de Lugt. z.: T Kipv. Vuur en, z.A. Boele—Ligthart. d.: A. de Wit—Blij- teven, z.; M. Gorter—Rijke, d;; W. H. WillemseRoes. di.; B. v. d. Hengst— Buurman, dl; C. C. DytWarmendam^ z.; H. C. v. Wieriugènv. d. Kraats, D. EnthovenWijnhout, duW. Buis—v. Beek. z.; N. v. d- Lely—Blok, d.; J. H, BeusekomBuis, d,G, v. Rijn—de Jong, z.; A. v. Ophem—Was- senberg, dl. Overledlen: L ,v Eeuwen, 7 m.; N. Spaargaren, 16 ra.: M. C. Snijders, 14' m.; D. v. Kooi jen, 2 m.; J. Bruijn, 6§ j.; C. C. Dijk, 2 dl; Aa. Schreuders, 56 j. op ZONDAG 1 Juni 1902. te HAAltLEJI. Groote Kerk. Vroegpreek 7 ure, Van Paassen. Voorm. 10 ure. Knottenbelt 'e Nam. 2 ure, Dezelfde. Doopsbediening. 's Avonds 6 ure, P. A. Klap. pred. te Velsen. Nieuwe Kerk. Voorin. 10 ure, Swaan. Janskerk. Voorm. 10 ure. Veen. Bakenesserkerk. (voor de kinderen). Voorm. 10 ure, Barbas. Eglise Wallonne. Voorm. 10 1/2 ure, Mr. Pouget. pasteur Amsterdam. Baptème. Gereformeerde Kerken. Ged. Oudegracht. Voorm. 10 ure. Mulder. 's Avonds 5 1/2 ure. Mulder. Ridderstraat. Voorm. 10 ure, Ringnalda. 's Avonds 6 ure, Ringnalda. Zuiderstraat. Voorm. 10 ure. Schotel. 's Avonds 5 1/2 ure. Schotel. Ev. Luthersche kerk. Voorm. 10 ure, Poolman. Nam. 1 ure, Zondagschool (Nassaulaan). Doopsgezinde Kerk. Voorm. 10 ure De Vries. Remonstrantscli-Gereforrneerden. Voorm. 10 ure Haentjens. Kerk der Broeder-Gemeente. Voorm. 10 ure, C. F. Westermann. Herst. Ev. Luth. pred. te Amsterdam. BENNEBROEK. Voorm. 10 ure. Gerth van Wijk. Collecte voor de kerk HEEMSTEDE. Voorm. 10 ure. Jonker. HOUTRIJK EN POLANEN. Voorm. 10 ure, Ileeringa. Doopsbediening. SPAARNDAM. Voorm. 10 ure, Baljon. SANTPOORT. Voorm. 10 ure, Kutsch Lojenga. Doopsbediening. ZANDVOORT. Voorm. 10 ure, Hulsman. 's Nam. 3 ure, Dezelfde. üooüsbediening.

Haarlem's Dagblad | 1902 | | pagina 6