NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD. Meestgelezen Dagblad in Haarlem en Omstreken. 19e Jaargang. Donderdag 5 Juni 1902. No. 5806 HAARLEM S ABONNEMENTSPRIJS Voor Haarlem per 3 maanden1.20 Voor de dorpen in den omtrek waar een Agent gevestigd is (kom der gemeente), per 3 maanden 1-30 Franco door het geheele Rijk, per 3 maanden1.65 Afzonderlijke nummers. - 0.02% Geïllustreerd Zondagsblad, voor Haarlem, per 3 maanden0.37% n u de omstreken en franco per post0.45 ADVERTENTIÈN Van 15 regels 50 Ots.; iedere regel meer 10 Ots. Buiten het Arrondissement Haarlem is de prijs der Advertentiën van 15 regels 0.75, elke regel meer 0.15 Groote letters naar plaatsruimte. Bij Abonnement aanzienlijk rabat. Reclames 30 Cent per regel. Bureaux: Gebouw Het Spaarne, Kampersingel 70, vlak bij de Turfmarkt. Telefoonuuinmor der Redactie 600. Telofoonnuinmer der Administratie 123. Intercommunale aansluiting. Uitgave der Vennootschap Lourens Coster. Directeur: J. C. PEEREBOOM. Abonnementen en Advertentiën worden aangenomen door onze Agenten en door alle Boekhandelaren en Courantiers. Met uitzondering van het Arrondissement Haarlem is het uitsluitend recht tot plaatsing van Advertentiën en Reclames betreffende Handel, Nijverheid en Geldwezen, opgedragen aan het Algemeen Advertentie-Bureau A. DE LA MAR Azn. te Amsterdam. Uit blad -verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen Hoofdagenten voor het Buitenland: Compagnie Générale de Publicité Etrangère G. L. DAUBE Co. JOHN F. JONESSucc., Parijs 31Faubourg Montmartre. Dit nummer bestaat uit zes bladzijden. H&arlem's Dagblad van 5 Juni bevat o Over den vrede en de vredes onderhandelingen, De ramp op Martinique, Zaak Noëls van YVage- ningen, Hazardspel te Schevenin- gen, De grijze balling, Gemeente raad te Bloemendaal. Officieele Berichten. BURGEMEESTER en WETHOU- DERS van Haarlem, Doen te weten, dat van bedien op alle werkdagen, van des voormiddags 10 tot dies namiddags 4 uur, tot 17 Juni e.k., 's namiddags ten 1 ure, ter gemeente-secretarie (7e afdieeling) ter visie Ls nedergelegd de ingekomen ver zoekschriften van: lo. J. A.' en H. M. L. Wennekes, om vergunning tot oprichting van eene schietbaan in dien uitbouw achter het perceel aan die Parklaan, en eene schietbaan in oen naast dien uitbouw bij te bouwen gedteelte, en 2o. J. A. Sweerts, om vergunning tot oprichting van eene petroleum- bewaarplaats in den keldJer van het perceel aan de Zijlstraat no. 65, en dat op den veertienden dlag na heden, zijnde 17 Juni e.k., en wel des namid dags ten 1 ure op het raadhuis der ge meente de gelegenheid zal worden ge geven. om ten overstaan van hot ge meentebestuur of een of meer zijner leden, bezwaren tegen het oprichten dier inrichtingen in te brengen. Haarlem, 3 Juni 1902. Burg. en Weth. voornoemd., BOREEL. De Secretaris, PIJNACKER. Politiek Overzicht. Engeland, het geheele Britsche Rijk viert feest. De kerkklokken luiden, in optocht trekt het volk door de stra ten, overal de Union Jack, de spinne web vlag, zooals de Boeren zeiden: de groote spin heeft weer een nieuwe vangst gedaan. Scholen en fabrieken zijn gesloten om kinderen en groote menschen volop van de feestvreugde te laten genieten. De politierechters weigeren te straffen. En nu worden in die Engelsche pers de Boeren in de lucht gestoken om de dapperheid, die tegen Engeland niets vermocht, om de edele deugden, die hen tot brave onderdanen van het Britsche rijk zullen maken. Dezelfde bladen die jaar in jaar uit de burgers en hun vrouwen gesmaad, uitgelach en en belastend! hebben, die de edelste mannen, de waardigst© vertegenwoor digers van ht Boerenvolk gehoond en uitgescholden hebben, zij vleien nu en bewierooken den overwonnene. Misselijk bedrijf! Het Britsche Rijk davert op zijn grondvesten van al dien jubel, omdat het gered is uit het doodsgevaar, waarvan de Daily Telegraph sprak, omdat het geschud heeft op zijn grond vesten onder den aanval van de twee Boerenirepubliekjes. Het Vereenigd Koninkrijk met zijn ruim 41.000.000 inwoners en Canada met zijn ruim 5.000.000 en Australië met zijn kleine 5.000.000; geholpen nog door hulp troepen uit Ceylon, en tienduizenden kolonisten uit ZuidhAfrika en tiendui zenden Kaffers, gesteund met krijgs behoeften uit Duitschla'nd, uit Oos tenrijk, uit Noord- en Zuid-Am erika, uit Spanje en Italië, en van waar nog meer? met Portugal als handlanger dat rijk is in (Joodsgevaar geweest omdat een volk, dat nooit meer dan 35.000 man op de been kon brengen, en ten laatste nog maar tusschen de tien- en twintigduizend man, het aan dorst! O, trots dier overwinning, o, roem der overwinning van de schatrij ke wöreldmogenidlbeid op het kleine Boerenvolk! En welk een overwinning! Gene raal de Wet heeft gespot met die twin tig-, dertigvoudige overmacht die tel kens tegen hem in het veld werd ge bracht, gespot met alle blokhuislinies en gepantserde treinen. Wie telt de nederlagen, ldien en groot, die hij de Engelschen heeft toegebracht, en hii is hun altijd! ontkomen. Daar heeft hij te Pretoria gezeetn tegenover Kitchener, den grootsten veldheer na Moltke, volgens de Daily Telegraph; maar de Wet is zijn meester. En daar is de la Reij, die op het laatst van den oorlog, en Louis Botha, die in het be gin de Engelschen geleerd heeft wat oorlogvoeren is. En in de Kaapkolo nie heeft dë groote French nu sedert hoelang al vergeefs getracht de com mando's te bedwingen. Engeland's krijgsroem, zijn militair prestige, is na dezen oorlog tot een aanfliting in de wereld geworden. En wat zijn zedelijken naam betreft, na de wijze waarop het den oorlog gevoerd heeft, kan men nog meer eerbiedl hebben voor het 'strategisch talent van zijn generaals, zijn Bulier, Methuen en de anderen, dan voor zijn naam als be schaafde en rechtvaardige natie. Bij de Boeren zal de vrede zeer ge mengde aandoeningen wekken. Wij kunnen ons niet voorstellen, hoe zoet de vred'e moet wezen voor ee nvolk, diat ruim jaar lang al de verschrik kingen van den oorlog heeft gekend. Maar nu begint ook een zware tijd, te moeten leven onder de Engelsche vlag, de gehate overweldigers overal mees ter te moeten zien, hun te moeten ge hoorzamen, hun eigendunk en trots en grootspraak te moeten verduren. Bit tere beproeving! En hoe zullen die commando's, die zich nog vaardig voor den oorlog gevoelen, die nog kor geleden niet aan onderwerping dachten, de tijding van den vrede op nemen; nu zij het gebied, waarin zij zich gehandhaafd hebben en de mees ters zijn, moeten ontruimen, de patro nen, de geweren, de paarden, die zij in zoo menig roemrijk gevecht op de Engelschen hebben vreoverd, moeten inleveren! Wij benijden de afgevaar digden van Vereeniging, die het slui ten van 'd'en vrede aan de commando's moeten mededeelen, niet. Hoeveel tranen van machtelooze woede zullen die dapperen, nooit overwonnen en tot den dood aan die onafhankelijkheid trouw willende blijven, thans storten, nu zij den strijidi moeten staken, ge hoor gevend© aan hun voormannen, die hun beduiden dat zoo voor nu en 'later het beste is. Men heeft gezien hoe de burgers van Slegtkamp tegen Hindlon's mannen deden en gelezen van de twintig van van Wijk, die Roodiepoort aanvielen. En zoo zullen er meer zijn, onverzoen- lijken, die niet gelooven willen, dat het nu uit is. En in het W. en N.W. van de Kaapkolonie zullen de re bellen daar zich aan den vrede onder werpen? Het is maar te hopen van wel, maar hard voor diie mannen is het. Brodrick verklaarde in het Lager, huis, dat het geheele cijfer der Boe- rengevangenen op 3 Mei was 25.555 Balfour kondigde aan, dat hij Donder, dag een motie van dank aan de troe pen in Zuid-Afrika zou voorstellen. De Koning zal zich Zondag naar de St. Pauls Cathedral begeven, om den Hemel te danken voor het sluiten van den vrede. De Koning telegrafeerde Zondag aan Lord Milner ,,Ik ben overgelukkig met het nieuws van de overgave der Boerenstrijdmach ten en wensch u warm geluk met de bekwame wijze, waarop gij de onder handelingen hebt geleid." Aan Lord Kitchener seinde de Ko ning „Mijn hartelijkste gelukwenschen met het eindigen der vijandelijkheden. Ik wensch ook ten zeerste mijn dap pere troepen onder uw bevel geluk, dat zij dezen langen en moeielijken veldtocht tot zulk een roemrijk en succesvol einde hebben gebracht." Milner en Kitchener zonden dank betuigingen. ter dagmorgen werd weer onderaardsch geweld vernomen, er kwamen rookplui men uit den top. De Blanche-rivier, die na de eerste uitbarstingen opgedroogd was, is nu een stroom van kokende en j stroomende modder en lava. Vrijdagmorgen heeft de Soufrière op St. Vincent ook weer zijn activiteit ge- i toond. Lava en stoom spoten uit de kra- l ters, de grond beefde, de lucht daverde van kanonschotengeluid. Uit New-York wordt aan de „Stan dard" geseind dat de schade op Marti nique geleden aan aanplantingen, ge bouwen, fabrieken geschat wordt op 18 millioen dollar. De schade door verlies van persoon lijke eigendommen wordt begroot op 15 millioen, terwijl voor meer dan 2 milli oen vernield werd aan koopwaar. De waarnemende gouverneur heeft medegedeeld dat het onnoodig is nog le vensmiddelen te zenden naar Fort de France. De voorraad is thans groot ge noeg en mocht er weer behoefte komen, dan zal hij bijtijds hiervan kennis geven. Algemeene Berichten. De „Daily Telegraph" becijfert hjet aantal in Zuid-Afrika gesneuvelde En gelschen in dien loop van den twee-en- een-hal fJarigen oorlog op 22,062, waar van 1055 officieren. Het geheele ver-1 lieecijfer, waarbij inbegrepen die 70.942 als invaliden naai- huis teruggezonden mannen, zou 95,679 bedragen. Uit Kopenhagen wordt aan dien „Rappel" bericht, d'at in hofkringen bevestigd' wordlt, dat de verloving van. prinses Thyra van Denemarken met den groothertog Fréderik Frans van Mecklenburg in den loop dezer week bekend gemaakt zal worden. Het aangekondigde wetsontwerp tot intrekking van het dictatuur artikel voor het Rijksland is bij dien Bonds raad ingediend'. dier Grinten alhier, is ter terechtszit- ting der rechtbank toegelaten en be- eedigd als Advocaat en Procureur bij de Rechtbank. Bij vonnis van dleRecht- bank alhier d.d. 3 Juni 1902 is instaat van faillissement vertelaard: Willem Nicolaas van der Vis, mandenmaker te IJmuiden. Re.chter-commissaris jhr. Mr. N. de Marees van Swinderen. Uit de Omstreken. Stadsnieuws. De Haarlem, 4 Juni 1902. Majoor Sclnvarz, com. mandant van het bataillon Infanterie alhier in garnizoen, en garnizoens commandant van Haarlem, is be noemd tot Luitenant-Kolonel. De 2e Luitenant Butgault, plaatse lijk adjudant te Haarlem, is benoemd to; eenste luitenant Buitenlandsch Nieuws De ramp op Martinique. De kabelverbinding van Fort de France met New-York is weer verbroken. Een verschrikkelijke uitbarsting van de Mont Pelée had Vrijdagmiddag om twee uur weer plaats. De kraters aan de noordzijde spuwen stroomen lava. Za- Wij ontvangen de navolgende oproe ping: Medeburgers! Z. K. H. Prins Hendrik der Nederlan den is voornemens op Zaterdag 7 Juni a.s. de gemeente Haarlem te bezoeken bij gelegenheid van de viering van het 150ja.rig bestaan van de Hollandsche Maatschappij der Wetenschappen. Al moge dit. bezoek nu niet bepaaldelijk onze stad gelden, toch kunnen wij ons in dat bezoek verheugen, vooreerst om de belangstelling, die Z .K. H. toont in het eerbiedwaardige feest van eene Maat schappij, die als eene der roemrijke bin nen onze gemeente zetelende instellin gen mag worden beschouwd, maar niet minder, omdat wij Z. K H. als den Ge maal onzer geliefde Koningin gaarne binnen onze veste welkom heeten, en nu te meer, waar wij door zijne komst we der herinnerd worden in het gelukkige herstel van Hare Majesteit. Wij noodigen daarom onze medebur gers uit, om tijdens het slechts korte verblijf van Zijne Koninklijke Hoogheid binnen onze gemeente van die vreugde b'ijk te geven, door allerwege de drie kleur uit de woningen te doen wappe ren, opdat Z. K. H. den indruk meden e- me van onze diep gevoelde vreugde over het herstel van Hare Majesteit onze be minde Koningin Wilhelmina, en tevens van onze liefde voor en trouw aan Hare Majesteit en Haar Koninklijk Huis. Het Bestuur van de Vereeniging „Koninginnedag", Mr. A. A VAN DER MERSCH. Voorz. G. B. CRGMMELIN, 2e voorzitter. J. J. ZEEWOLDT, le secretaris. Mr. H. Ph. 't HOOFT, 2e secretaris. M. H. BINGER, penningmeester P. GOEDKOOP Dz. A. KOOLHOVEN. A. C. LAANE. JOH. G. MARTIN Jr. J. R. PRENT. Mr. C. M RASCH. A. VAN DER VOORT. De heer Mr. M. J. A. M. van Bloemendaal. Vergadering van den Raad der ge meente op Donderdag 29 Mei, des avonds ten 7 1/2 ure. Voorzitter de Burgemeester. Afwezig die heeren C. J. Roozen, van Hooff, Boreel en Bijvoet. Vóór de behandeling van de agenda zegt de Burgemeester, dat hij wil spre ken over de ziekte van H. M. onze gelief de Koningin, dat gevolgd is door Haar herstel. Hij weet te spreken uit aller naam, wanneer hij zijn vreugde uit over dat herstel en acht zich zeker van de in stemming van den Raad, wanneer hij voorstelt een telegram van gelukwensch en hulde tot de Koningin te richten, waarvan spreker den inhoud voorleest. .Dit wordt met algemeen applaus be groet en goedgekeurd. PUNT 1. Behandeld wordt de ontwerp-verorde- ning op den Reinigingsdienst. Wij ont- leenen daaruit, dat voor het afhalen en leêgen moet worden betaald: voor het éénmaal 's weeks aan een woning weg halen van asch en andere huishoudelij- ken afval, per kwartaal f 1, voor het weg halen 2 keer per week, per kwartaal f 2; voor het pneumatisch leêgen van een beer- of menagewaterput, voor eiken kubïeken meter of gedeelte daarvan f 2.50; voor het weghalen van tuinafval voor eiken kub. meter of gedeelte daar van, bij een afstand van niet meer dan 6 KM. van de vuilnisbergplaats f 1 bij een grooteran afstand voor eiken K.M. f 0.25 meer. Zij, die naar bet oordeel van Burge meester en Wethouders niet voldoende vermogend zijn om deze kosten geheel te betalen, kunnen voor de helft worden aangeslagen, terwijl zij, welke naar het oordeel van B. en W. onvermogend zijn om zelfs een deel der kosten te kunnen dragen, geheel van betaling kunnen wor den vrijgesteld. Deze verordening treedt in werking, wat het ophalen van asch en vuilnis be treft, op 1 Juli e. k. en wat het leêgen van beerputten aangaat op uiterlijk 1 1 Dec. 1902. De VOORZ. deelt mede, dat op deze verordening eenige amendementen zijn ingekomen. Op art. I een van den heer Ter Hoffsteede van den volgenden in houd: Art. 1 te lezen aldus: De in deze verordening bedoelde reini gingsdienst bestaat: a. in bet doen ophalen vamasch- en anderen huïshoudelijken afval langs de wegen, die krachtens besluit van den ge meenteraad van Bloemendaal daartoe zullen zijn aangewezen; en b. in het pneumatisch doen leegen van beer- en menagewaterputten, het plaat sen en verwisselen van turfstof, closet emmers en het doen weghalen van puin en anderen bouwafval en van zooge naamd tuinvuil, alles in of afkomstig van woningen of daartoe behoorende tuinen of erven, welke langs die aan gewezen wegen gelegen zijn. De heer TER HOFFSTEEDE noemt de zen reinigingsdienst hier een noodzake lijk kwaad. Elders is die, ook door de kosten, een blok aan 't been. Spr. be schouwt dezen dienst als een proef en misschien zal men later in elk hoekje of gaatje, hoever ook verwijderd, de boel kunnen weghalen, maar zoover zijn we nog niet en dat acht spr. thans ook bezwaarlijk. Vandaar dat spr. niet wil gedwongen wezen, voor enkelen overal te gaan waar dat haast onmogelijk is. De VOORZ. heeft tegen de redactiewij ziging geen enkel bezwaar en veronder stelt dat ook van de wethouders. Het is zeker voorzichtig. Ook spr. is gebleken, dat men onmogelijk alle wegen kan be reiken. Weliswaar zullen enkelen daar door in moeilijker omstandigheden, ko men, maar misschien zijn zij ook te hel pen bijvoorbeeld door het op bepaald© punten leggen van een schuit. B .en W. nemen het amendement over. Het wordt eenparig goedgekeurd. Aan de orde is art II (aangaande de kosten van het ophalen). De heer Mr. TIDEMAN stelt hierop een verduidelijking voor, n.l. den afstand van 6 KM,, te rekenen van de algemeene vuilnisbergplaats, niet van een hulp bergplaats, waarvoor spr. de gelegen heid tot voortduring wil laten bestaan. Dit denkbeeld vindt instemming. De heer TER HOFFSTEEDE heeft geen bezwaar, maar wil de juistheid van het tarief toetsen aan de ondervinding. De VOORZ. wijst er op, dat de vuilnis ophaler het werk heeft aangenomen voor f 5.40 per dag, wat lager wordt als de gemeente het werk later laat doen met eigen personeel en materieel. De heer GRIPPELING meent, dat de ophaler het vuilnis juist niet aan de wo ning behoeft af te halen de menschen moeten hun vuilnis zetten aan den weg. De VOORZ. meent, dat die opmerking in de vergadering van B. en W. behoor de ;het is een voorstel van B. en W. en de heer Grippeling ageert tegen zijn ei gen voorstel. De heer GRIPPELING antwoordt en acht zich tot de opmerking zeer zeker gerechtigd. De heer TIDEMAN acht het bezwaar ondervangen in art. I waaruit blij Iet, dat de inwoners hebben te zorgen, dat het vuilnis zij geplaatst aan de we gen, dus bv. aan hun hek, buiten de woningen. Ook de heer BISPINCK wenscht het tarief alleen als proef vast te stellen. De heer TIDEMAN wil in de bepaling, dat minvermogenden half en onvermo- genden in 't geheel niet zullen betalen, 'het woord „kunnen" schrappen, zoodat deze tegemoetkoming imperatief wordt voorgeschreven. Besloten wordt dit woord te veranderen in „zullen" en daar na het geheele artikel goedgekeurd. B .en W. stellen voor, den termijn van inwerkingtreding te bepalen op 1 Aug. omdat 1 Juli te vroeg is en de wettelijke goedkeuring dan nog niet verkregen kan zijn; de datum voor 't leegen van beerputten kan bepaald blijven op 1 December. De heer TIDEMAN wenscht een redac tiewijziging, omdat voor de invoering van verschillende onderdooien, vermeld in art. I, geen datum van invoering is bepaald, bijv. yoor de turfclosets en an dere zaken. Na een opmerking des VOORZITTERS dat bijv. geen tuinafval kan worden op gehaald, zoolang de gemeente geen eigen inrichting heeft; vandaar wil spr. den datum voor invoering van de verorde ning bepalen op 1 Jan. 1903, behoudens voor het ophalen van asch en vuilnis, dat op 1 Aug. zal beginnen. Deze redactie wordt aangenomen en de verordening goedgekeurd. Komt aan de orde de verordening op de invordering, die na eenige discussie wordt goedgekeurd. PUNT 2. B. en W. stellen voor een ambtenaar aan te stellen, belast met de controle enz. van de waterleiding, den reinigingsdienst, de rioleering, straat verlichting enz. op een aanvangswedde van f 800. Besloten wordt, den titularis te noe men opzichter van gemeentewerken. Hij zal vooral op de hoogte moeten zijn der gemeentereiniging en zich op de andere zaken moeten toeleggen. De benoeming zal ten spoedigste geschieden en even eens spoedig een instructie aan den Raad worden aangeboden. Het voorstel wordt goedgekeurd. PUNT 3. Het kohier schoolgeld wordt vastgesteld tot een bedrag van f 175.G6 over het le kwartaal 1902. PUNT 4. "B. en W. stellen-voor om den adjunct-inspecteur van politie, A. Loker- se, van af 1 April jl. eene jaarwedde toe te kennen van f 600. Voorts werd machtiging gevraagd om, in plaats van 1 nachtwaker en 1 och tendwaker, wier wedden waren gesteld op f 225 voor ieder, aan te stellen een politiebeambte, in hoofdzaak voor den nachtdienst op een traktement van t 450 's jaars. B. en W. stellen voor aan de politie beambten C. de Wilde en Koster, beiden te Halfweg; Lokerse en W. v. d. Hulst, beiden te Vogelenzang en J. Kooij, te Zandvoort, eene gratificatie toe te ken nen voor het aanhouden van dieven, welke door de rechtbank zijn veroordeeld. De VOORZ. noemde Lokerse een hoogst bekwaam en geschikt man, die tijdena de ziekte van den inspecteur diens func tie tot sprekers volle tevredenheid heeft vervuld. Wordt goedgekeurd. B. en W. stellen voor, na het pas geno men besluit, de gratificatie aan Lokerse in te trekken, omdat deze nu toch al op andere wijze wordt beloond en aan de anderen een gratificatie van f 5 te ver- leenen. Wordt goedgekeurd, evenals het voor stel om de functie van den nacht- en den ochtendwaker te vervangen door die van een politiebeambte. PUNT 5. B. en W. stellen voor hen te machtigen tot het aangaan van eene geldleening van ten hoogste f 60.000 te gen hoogstens 4 met jaarlijksche aflos sing van minstens f 2000 aanvan gende in 1903, ter bestrijding der kosten voor het stichten van schoolloka- len (school te Bloemendaal) en van an dere buitengewone werken, als water leiding-inrichtingen, rioleering enz. Werd, na toelichting des Voorzitters,, zonder stemming goedgekeurd. Vervolgens werd dé suppletoire begron, ting, dienst 1902, vastgesteld en goedge keurd, in ontvangsten en uitgaven tot een bedrag van t 70.000. Mededeelingen en ingekomen stukken. Ingekomen is het jaarverslag van de commissie tot wering van schoolverzuim in de gemeente Bloemendaal (half April 19011902). Hieruit ontkenen wij, dat 13 gevallen van onwettig schoolverzuim werden behandeld. In hoofdzaak lag dit verzuim in de onbekendheid van de ou ders met de bepalingen der Leerplicht- wet. Voor kennisgeving aangenomen. Ingekomen is tevens een adres van ge noemde commissie, om haar een presen tiegeld van t 216 's jaars toe te kennen, al is ook het aantal te houden vergade- ringen meer of minder dan 24. B. en W. zijn nl. van oordeel, dat geen 216 kon worden uitbetaald, omdat de Commissie nog geen jaar bestaat en om dat het presentiegeld t 1 per hoofd en per zitting bedragen zou. Om eerstge noemde reden konden B. en W. ook het verlangde bedrag voor den Secreta ris en het inrichten van het lokaal niet uitbetalen, maar wenschten een bedrag naar verhouding uit te keeren. De heer TIDEMAN stelt voor, 3/4 van het geheele bedrag van f 216 uit te be talen, omdat indertijd is besloten, dat die som per jaar zou worden uitgekeerd doch de Commissie maar 3/4 jaar gewerkt heeft. Intusschen acht spr. het nuttig te be palen, dat voortaan per lid en per ver gadering f 1 presentiegeld zal worden betaald. Hiervan maakt spr. een voorstel, waar mee de VOORZ. instemming betuig. Het verschil had niet kunnen overkomen, wanneer het Raadsbesluit indertijd in den juisten vorm was gegoten. B. en W. worden, na discussie, ge machtigd 3/4 van f 216 en 3/4 der overige kosten uit te betalen en het gedeelte va nhet voorstel, voor zoover de toe komst aangaat, aan te houden. Het overige der agenda wordt uitge steld wegens het gevorderde uur. Op een vraag van den heer BISPINCK omtrent de stand van de telefoonzaak antwoordt de VOORZ dat de voorwaar den aan de Maats, zijn gezonden en daarop antwoord gewacht wordt. De Raad gaat over in comité. Tel s en. De herziene lijst van de inkwartie ring dezer gemeente, zal gedurende 14 dagen en wel van 3 Juni tot en niet 17 Juni 1952 ter gemecnto-secretarie voor een ieder ter inzage liggen. Daar op komen voor de namen der inwo ners. die voor het verdeenen van in kwartiering en onderhoud van krijgs volk in aanmerking koinen. De loting voor de ingeschrevenen der schutterij van de klasse 1877 zal ten Raadhuize plaats hebben den 14den Juni 1902. des voorin. 9.30 uur. De alphabetische lijst der in dit jaar voor de schutterij ingeschrevenen, zal van 4 tot en met 11 Juni ter gemeente Se cretarie voor een iede te inzage wor den gelegd.

Haarlem's Dagblad | 1902 | | pagina 1