Beleefd verzoek aan onze Clientèle. Opzichter van Gemeente-Werken en Gemeente-Inrichtingen. nette «?©B8g'en Associatie Weggeloopen „KONINGINNEDAG". Zaterdag7en Zondag 8 Juni IS02 Specialiteiten Gezelschap. Met liet oog op de feestelijkheden op morgenavond en de stremming van het verkeer berichten wij hiermede dat liet Brood Zaterdagmiddag vroegtijdig bezorgd wordt. Beleefd verzoeken wij onze Clientèle om bij eventueele afwezigheid de orders voor liet benoodigde achter te laten. PAUL C. KAISER. H. FRANKEN Jr. firma J. KALB. Vervolg Stadsnieuws. Veer li i g z i li g s-v qt g a, cfce r i ng. Vanwege da VollisKiesvereeniging en de af ogling Haarlem der S. D. A. P. werd Donderdagavond een druk bezochte vergadering gehouden,waar in de heeren P. J. TroeJstra en X». Ger- ritsz, CEtndidaten voor den gemeente raad, spraken over d'e gemeenteraads verkiezing. De heer Modoo heette allen harte lijk welkom op den vooravond van d'en dag, «Dat ge geroepen wordt om uw stem uit te brengen op 2 candidateyi voor den Raad, is het gewenscht, zei- de spr., dat ge weet, wat ge aan de candidaten hebt, hoe zij over de ver schillende aangeliegefnheden denken. Van de candidaten Rasch, Thijssen en Loosjes weten wij daaromtrent niets, en daarom hebben wij gemeend dat onze candidaten hedenavond zul len uiteenzetten, hoe zij over verschil lende punten denken en hoe hunne houding in den gemeenteraad zal zijn. Vervolgens kreeg de heer J- Gerritsz het. woord1. Daar beidie candidaten reeds m viroegere vergaderingen hunne mee ningen hebben uiteengezet, en wij daarvan uitvoerig verslag gegeven hebben, meenen wij, ook met het oog hierop, dat de stembus reeds gesloten is, wanneer ons blad verschijnt, thans met een beknopt verslag te kunnen volstaan. De eerste spreker dan behandelde verschillende punten van hun. gemeen te-program en wees erop, dat waaf in Nederland de gemeenteraden zelf standig kunnen optreden, waardoor ingrijpen van dien Staat onmogelijk is, de socialisten hier hun invloed kunnen doen gelden. Alsnu behandelde spreker de wo- ning-cfuaestie en betoogde verder de wenschelijkheidi van het oprichten en in exploitatie nemen van waschin- rjichtingen, brandverzekering, tele foon, melkinrichtingen, etc. door de gemeente. Kortom op elk gebied moet de ge meente haar taak uitbreiden, en de verschillende zalcen niet beheeren om daarvan winsten te maken, maar om te voldoen aan de behoeften. Tevens moet zij zorgen voor goede arbeiders- loonen, waarmede het tegenwoordig slecht gesteld is. Ook de rechtsposi tie der werklieden laat hier veel te wenschen over; dringend! noodig is het, dat een scheidsgerecht, komt, waarop een iedier zich kan beroepen bij eventueele geschillen. Dat er geen reglement voor de ar beiders bestaat, is eveneens zeer te betreuren en zoo zijn er nog zoovele zaken bij degemeente die beter geregeld moesten worden, o.a. de le vering van ga's- en duinwater. Wat d'ql Gasthuis-quatestie betreft, zoodra,een werkman daaruit eenigs- zirts hersteld' wordt ontslagen, moet hem V^n gemeentewege gelegenheid worden, gegeven om op een herstel lingsoord yerder zijn afgenomen krach ten te herwinnen en zoo zou spreker nog veel meer kunnen zeggen, doch hij meende, dat men nu reeds genoeg had kunnen nagaan, in welke richting de socialisten werken en hoopte hij, dat hij 'cüoor dit examen een voldoend cijfer zal mogen behaald hebben, om te worden gebracht in den Raad om te kunnen deelnemen in den strijd voor d;e verdediging der arbeidersbe langen. (Applaus). Daarna nam nar. Troelstra onder applaus der vergadering het woord. Spr. gaf een algemeen overzicht der soc.-dem. gemeente-politiek, en zeide dat zijn partij niet alleen die belangen der arbeiders behartigt. Al deed zij dit, dan zou dfit geenszins te verwon, deren zijn, want de belangen der ar beiders zijn voorheen schromelijk ver waarloosd, en daarom is het noodig en dat doet onze partij ook om steeds al les voor de arbeidlers zoo gezond, uit stekend en. goedkoop mogelijk gedaan te krijgen. En dit ligt ook in die reden, dat waar steeds b.v. voor de lagere en middelbare scholettu groot© sommen worden uitgetrokken, wij er op aan dringen, dat ook de scholen vcor de kinderen, der arbeiders beter worden. De no oden der arbeiders dringen ons in de eerste plaats voor hunne belan gen in de brps te springen. Bij ge meente- c oncessi!e-aanvragen wordt, zoo de gemeente dit bedrijf zelf niet kan exploiteeren. door onze mannen steeds gevraagd1 hoe het slaat met Zondags rust. arbeidstijden en loonen. Dit is noodug. Op het gebied der gemeente politiek moeten onze partijen in de allereerste plaats opkomen voor de werklieden,, maar dat neeont niet weg, dat wij ook een open oog hebben voor alle kJasse-n,. Al constateerten wij dat de middenstand in dien toekomst zal ten ondier gaan, to>ch zullen wij dezen stand' niet wurgen en zullen zij zien, dat zij meer baat vindten bij d'e verte genwoordigers der arbeiders dan bij die van het kapitaal. Wanneer de electrische tram komt om concessie voor de paardentram, dan zullen wij eerst proheieren dat de gemeente haar zelf exploiteert, en daarnaast uiting geven van onze ver ontwaardiging over het loon, den ar beidstijd en het dwangsysteem, dat dia ar heerscht Zoo is onze gemeente-politiek éten bewuste actie om den, groei der maat schappij in de richting van het socialis me zooveel mogelijk te bevorderen. Wie nu bang is voor het socialisme geeft zijn stem aan Thijssen, Rasch, Loosjes; maar wie dit niet is, en een. ruim gevoel heeft voor al onze noo dle n .wie van oordeel is, dat het his torisch proces zich uitbreidt van het individu naar de gemeenschap, wie recht en vooruitgang wil, geve zijn stem aan de candidaten der Arbeiders partij. (Applaus). In debat kwam het eerst de heer Blauw, die o. a. zeide dat de heer Gerritsz geen arbeider was, en dus ook niet voor de arbeidersbelangen kon opkomen. Hij maakte een opmerking' over hetgeen d'e heer Gerritsz gezegd had van waschhokken, die voor vrou- 'wen. van gemeentewege beschikbaar moesten wordlen gesteld', en waarin ze dan zouden kunnen wasschen ol' laten wasschen, loen sprak hij er over dat de lieer uerrhsz de opperlieden geen vakbe- Kwajme arbeiders had genoemd. Aan het einite zeide d'e heer Blauw ongeveer: „Hiermede heb ik afgere kend mot- dien heer Gerirtsz en zal mij nu bepalen tot de baas van 't zaakje, tot den chef der sociaal-demokratèn, dien heer Troelstra". De vergadering riep „Bah!" en de voorzitter verzocht hem geen beleedli- gend'e uitdrukkingen te gebruiken Na nog een en ander in het midden te hebben gebracht zei de heer Blauw: „het schijnt dat ik da vergadering ver veel en zag kort daarop van het woord af. De heer Methöfer, die zich als twee de debater had opgegeven, zag van het "woord af, „ondier protest over het ge drag der vergadering". De beer Reyne deed twee vragen: 10.^of de houding der sociaal-demo- Kratm ten opzichte der leerplicht te rijmen is met levensleer; en 2o dat, waar de heer Gerritsz gesproken had over den gunstigen toestand in Glas gow tengevolge der gemieeaite-exploita- he, spreker ook wist dat te Marseille de gemeente-fihanciën in de war lie pen. Overigens was dte heer Revue id,2ze. vergadering teleurgesteld, omdat hij iemand had hooren spreken die tegenwerkte, waar hij had belmo ren mod© te strijdbn als arbeider, •spreker laakte d'it ten zeerste De heer Raas zei dat hij ook gaarne een en ander over de politie-beamhten Van t sprekers zou hebben gehoord iJQ heer Gerritsz beantwoordde in het kort den lieer Blauw en zei o a. dat hij he-el goed wist, dat men miert politieke actie alleen er niet kwam, en hi] wees echter d'en heer Blauw op uomela Nieuwenhuis die die Ensche- descbei patroons verdedigd had' De heer Methöfer riep iets: wat wij niet verstonden, d'e vergadering lachte een stem riep: „Pas maar o'p, of jé krijgt nog een pak slaag". Daarna kreeg d'e heer Troelstra het woord. In antwoord' on het protest van den heer Methöfer zeidie spreker, diat het met de<ze debaters ging als met Uilenspiegel: die menseden mogen mij niet lij dien, maar ik maak het er naar Wat den heer Blauw betreft, het d'ebat was gemakkelijk. De heer Blauw had geen principieel diebat gevoerd, slechts geposeerd als-je-ware-arbeider. Maar het echte arbeid'ers-gemoedl kwam daartegen in opstand. De heeren anar chisten. zei spreker, zijn niet gewend aan groote Vergaderingen, due'ik kan me begrijpen dat ze nu in de volle zaal j gaarne propaganda voor hunne begin selen maken, doch dan moetien zij principieel d'ebat voeren, enniet hier allerlei vage mecningen verkondigen, waar over d'e verkiezingen gesproken wordt Spr. stelt zich beschikbaar om. al is het vijf avondien. principieel te debatteeren over socialisme en anar chisme. Ten slotte werdlen de overige pun ten beantwoord. Van die gehouden collecte werd een deel bestemd voor het verkiezingsfonds, een ander voor Enschedé, en een gedeelte voor de sta kende opperlieden luier in Haarlem. Onze stadgenootdeheerGe- rard Zalsman, is benoemd tot leeraar in den solozang aan de Muziekschool van Toonkunst te Rotterdam. Intusschen blijft hij voorloopig hier gevestigd en blijft dus ook zijn betrek king tót de school alhier dezelfde. ris der Koningin, verwelkomd door den Burgemeester, waarna de gereedstaan, d'e rijtuigen worden betreden. In draf gaat, het dan naar de woning van Mr. van Tienhovcn op de Nieuwe gracht, alwaar Z. K. II. het déjeuner gebruikt. Omstreeks kwartier over tweëen vertrekt de Prins naar het Gebouw der Maatschappij van Wetenschappen waar do vergadering plaats heeft, waarvan wij in het. volgend nummer het een en ander zullen mededeelen. Omstreeks kwartier vóór vijven ver laat de Prins het gebouw, en na een kleinen rijtoer in welken tijd de leden der Maatschappij naar het stadhuis gaan, arriveert IIij daar omstreeks 5 uur. In de hal van het stadhuis heeft vervolgens een uitvoering plaats van „Zang en Vriendschap, dat de volgen de liederen zal ten gehoore brengen Wilhelmus, AniRliein, vanMaxBruch, Omhoog, vgn I-Ieinzc. en Gedenck- klahck, van Valerius. Om half 7.es heeft de kinderzang op de Groote Markt onder leiding van den heer W. Robert met medewerking van een muziekkorps plaats. "Gezongen worden dan een Welkomstgroet, een Oranjelied en het Wilhelmus. Het eerste Heel luidt aldus W elko nisi groet" (WijzeKoninginnelied). Ook Haarlems kind'ren brengen Thans jub'lend! U hun groet, U, Prins der Nederlanden, Wiens komst ons juichen doet Al zagen wij U gaarne Met, onze Koningin, Toch stemmen wij met vreugde Voor U ook 't feestlied in. (bis). Met waarlijk groote blijdschap Is Uw korust hier verwacht, Zij heeft als 1t ware ieder De blijde maar' gebracht „Voorbij zijn nu de dagen Van zooveel angst en zorg." De Koningin wordt beter. Uw komst is daarvoor borg. (bis.) En allen, ook wij kind'ren, Hier om U heen geschaard, Wij. danken met heel Neerland, Dat God Haar heeft gespaard. Ja, jub'lend stijgt de bede O, dat God's zegen daal' Op onze Koninginne, Op U, haar Prins-gemaal, (bis). Na afloop hiervan, ongeveer kwar tier voor zessen, begeeft-d'e Prins zich 'nog even naar de woning van den commissaris dei- Koningin, en daarna naar het Brongebouw, alwaar liet di ner der Maatschappij van Weten, schappen plaats heeft. Des avonds te ruim 8 ure iis de af rit bepaald. Z. K. H. vertrekt dan di rect naar het station. Van af het, sta. tion zullen zicli 27 vereenigingen met 1100 ledien opstellen, waaronder de muziekkorpsen, Wilhelmina, Orpheus. Harmonie, Postharmonie. Na Arbeid Kunst en Si Cecilia. De rijtoer van den Prins gaat op de bovengenoemde uren langs de volgen de wegen: 1 uur. Kruisweg, Nieuwe Gracht. 2.15 uur. Nieuwe Gracht, Kruiis- gtraat. Bartel jorisstraat. Groote Markt. Groote Houtstraat, Anegang, Korte Veerstraat, Melkbrug naai' het gebouw (Spaarne). 4.45 uur. Terug dezelfde straten naar stadhuis, na afloop Nieuwe Gracht. 5.45 uur. Nieuwe Gracht, Nassau- laan, Ged. Oude Gracht, Venvulft, Gierstraat, Groote Houtstraat, Plein, Dreef, Plein, Groote Houtstraat, Groote Markt, Barteljorisstraai Kruisstraat, Kruisweg, Station. Door den burgemeester woTdt een be roep gedaan op het publiek om zich or delijk te gedragen en tevens opgegeven de wegen, welke niet bereden mogen worden. (Zie daarvoor de officieele me- dedeeling). Naar aanleiding van de ad. vertentie in dit nummer van onze courant wenschen wij Muziekliefheb bers nog even te herinneren aan het Huishoudelijk Muziekfeest dat Zater dag en Zondag, door onze Haarlemsche afdeeling van Toonkunst wordt ge houden. De vier solisten met onzen Messchaert aan het hoofd en den be kenden violist Bram Eldering, die nog nooit in Haarlem optrad, beloven zoo wel bij de uitvoering van „die Schop, fung" als Zondag op het kunstenaars concert een zeldzaam muzikaal genot, terwijl juist de lage entréeprijs, vooral van Zondag, (zie achterstaande adver tentie) een uitnemende gelegenheid aanbiedt, om van de kunst van den beroemden zanger Messchaert en den violist Bram Eldering te genieten. Tot ond erwij zer aan de e er. sixs doopsgezinde school, hoofd cle heer N. J. Óverbeek. is benoemd de heer B. J. Ganssen te Vorden. De Prins te Haarlem. Daar ons gebleken is, dat velen nog niet goed de regeling van de festivi teiten op Zaterdagavond a.is. kennen, zullen wij heden nog eens een officieus programma mededeelen. Om 12.42 (stdstijd) vertrekt de Prins uit Amsterdam, waar Z. K. H. het van stapel loopen van de „Hertog Hendrik" heeft bijgewoond. De aankomst te Haarlem is 1.02 (stad'stijd). Aan het station wordt Z. K. II., die vergezeld is van niv. van Tienhoven, commissa De V ank) ie» 118"- Veel voorbe reiding voor de verkiezingen is er niet gemaakt. Alleen de sociaal democraten hebben zich met bun Wek ker en hunne vergaderingen nogal geweerd, hoewel het verkiezingsnum mer van Woensdag vrij slapjes was en de vergadering, van Donderdag avond door de schuld!' der anarchisten rumoerig. De liberale partii bepaalt zich tot biljetten, clie door mannen met bor den vandlaag bovendien aan de beide stembureaux aan d'e kiezers werdlen getoond. „Bugerplicht" reserveerde óns voor hedenmorgen weer een istembus-veijr.a'ssing ejn verspreidde oranjekleurige kaarten van den na volgenden inhoud: „Hare Majesteit Koningin Wilhel mina, onze geëerbiedigde en zeer ge liefde Vorstin is hetsteld, hersteld van een zware ziekte. Met vreugde en geestdrift werd door geheel Europa, ja door alle beschaaf de naties der wereld, deze tijding be groet. Natuurlijk bleef ook Haarlem niet ten achter om uiting te geven aan de vreugdle, waarmede deze tijding werd begroet, en werd op voorstel van den Edel Achtbaren Heer Burgemeester Boroel in de vergadering van den Ge meenteraad op 28 Mei jl. besloten: te legrafisch dezen gelulcwensch aan te bieden. Alle H.H. Raadsleden stern- dien met groote ingenomenheid voor dit voorstel, alleen de sociaal-demo cratische Raadsleden stemden tegen. Deze handelwijze moet een elk on zer grieven. Welnu, laten wij dit .door daden bewijzen door geen socialist te stem men. Ook de eer van herstemming moe ten wij hun niet gunnen en dit kan het best bereikt worden, door op Vrij dag 6 Juni als één man te stemmen op de heeren Rasch en Thijssen. Het Bestuur van BURGERPLICHT. Zooals onze gewoonte is hebben wij ook thans weder omstreeks het uur van afdrukken naar het aantal uit gebrachte stemmen geïnformeerd. 1-Iet tweede district heeft 2517 kie zers. waarvan 1476 behooren tot het stembureau Nassaulaan en 1041 tot dat van het stembureau Friesche Var- kensmarkt. Toen wij navraag deden waren er uitgebracht: 808 stemmen bureau Nassaulaan. voor de eene en 814 voor de andere vacature. 522 stemmen bureau Fr. Varkens- markt voor de eene en 535 voor de an dere vacature, zoodat er niet met veel animo gestemd is. Weliswaar komen er in den regel in de laatste uren nog vrij wat kiezers op. Onmiddellijk na sluiting van de bus begint het tellen en depouilleercn Men kan den loop der stemming vol gen aan onis Bureau, Groote Hout straat 55. Het schilderwerk van 8 wo ningen in het villapark „Bosch en Vaart" onder Heemstede, is opgedragen aan den heer S. Goldsteen te Haarlem, voor f 2725. Gevonden, voorwerpen: een portemonnaie met geld. een wan delstok, een koperen, rijtuigkruk en een wit strooien, hoedi met zwart fluweelen bandl. De werkstaking onder het personeel van den heer H. J. Geijl JCz. is nog onveranderd. Uit de Omstreken. Overveen. Mej. A. B. M. Leistikow alhier is be noemd tot onderwijzeres te Leimuiden. Veisen. Tot lid van het college van zetters, van 's Rijks directe belasting te Santpoort is ter vervanging in de vacature van W. J. H. la Lau benoemd J. C. Bonarius aldaar. IJmniden. Door de Genie te Haarlem zal binnen kort worden aanbesteed: Het doen van voorzieningen ten behoeve van de ge meenschap met het fort alhier, (aanleg steiger en sleephellingen), als verbete ring van ondergeschikt belang in de stel ling van Amsterdam. Raming f 2700 Officieele Berichten. BURGEMEESTER en WETHOU DERS van Haarlem, dloen te weten, dat Zaterdag het middengedeelte van de straten waardoor Z K. H. dps avonds zal rijden van het Brongebouw af naar het spoorwegstation, zal behooren te word'en vrijgehouden van voetgangers en bespannen of onbespannen rij- en voertuigen. Zij nooiligen een ieder uit om zich dienovereenkomstig te gedragen, als mede om te blijven staan achter de langs den weg geschaarde vereenigin- gem tot die in optocht zullen zijn af getrokken rui ei met de rijtuigen, van Z. K. II. en ook niet met d'en optocht mede te loopen of daarbij zich per rij wiel aan te sluiten of daarachter te volgen. Haarlem, 6 Juni 1902. Burgemeesters en Wethouders voornoemd: BOREEL, PIJNACKERj. Secretaris. VERBOD RIJDEN. De BURGEMEESTER van Haarlem doet te weten", dat het rij dep met be spannen en onbespannen rij- en voer tuigen zal zijiu verboden op Zaterdag 7 Juni e.k.: lo. over de Groote Markt van 's na middags 3 1/2 tot 6 1/2 's namiddags; 2o. van 7 uur tot 9 's namiddags over liet Stationsplein, den Kruisweg de Kruisbrug, dei Kruisstraat, de Bartcl- jorisstraat, die Groote» Markt, de Groote Houtstraat, d'e Groote Houtbrug en het Plein 3o. van 6 uur 's. namiddags tot mid dernacht door het Fredlerikspark om het. Brongebouw. Haarlem, 6 Juni 1902. De Burgemeester voornoemd, BOREEL. Telegrammen. Dr. KUYPER BIJ DE ENGELSCIIE KRONINGSFEESTEN. PARIJS, 5 Juni. (R. O.) Een tele gram uit Londen aan dlen „Petit Pa risian" meldt: Het is meer dan waar schijnlijk dat aan den Nederland'schen minister-president dr. Kuyper een bij zondere uitnoodiiging zal worden ge zonden voor de Engelsche kronings feesten .als blijk van dankbaarheid voor zijn tusschenkomt bij de Boeren generaals, die zeker niet vreemd is aan de sluiting van d'en vrede. Burgerlijke Stand. Bevallen: 5 Juni. E. Fortgens Kaaijmolen, d.; M. j. Koppende Wil de, z.; J. H. Groen—Sequoira, d.; 4. M. A. Faber—VVestra, d.; J. Cats Kriek, d'. Overleden: 5 Juni. J. A. de Kanter, 66j., Parklaan; W. Wolf, 32 j., Kam per laan. 369e Staatsloterij. Trekking van 6 Juni. Se Klasse, 17e Lijst. Nr. 11705 f 1000 met premie van Nr. 4215 premie van f 3000. Nr. 2560 f 200. Nr. 6495 f 100. Prijzen van 70. 515 6449 9512103631505918571 97172219898114251526019413 17697470 117391561519496 37878185 141581790220885 Op onderstaande nummers zijn geen prijzen gevallen. 1353420 7678113621392618883 224 3769 8326115151410619195 2623857 8948116021424219617 3694482 8978120401441820171 3715447 96561205514495 20218 lói 05476 99981221215679 20344 1784 5515 102741221915863 20696 20015888104151223016089 20969 2164 6402105371250017591 2417 6870105521252317755 2591695010667 1257818327 30407100109341355518660 32987433112561367918799 Advertentie». Heden overleed ten onzen huize na een zeer langdurig en smartelijk lijden onze lieve Zuster en Behuwdzuster JOHANNA ALIDA DE KANTER, in den ouderdom van G6 jaren. Haarlem 5 Juni 1902. Mr. H. Ph. DE KANTER. R. DE KANTER— Rutgers v/d. Loeff. Visites kunnen niet worden afgewacht. V Allen die iets te vorderen hebben van- verschuldigd zijn aan- borgtochten of papieren onder be rusting hebben van den Heer JACQUES LEIJH, in leven Archi tect der gemeente Haarlem, ge woond hebbende te Haarlem en aldaar op den 14den Mei 1902 overleden, wordt verzocht daarvan vóór den 45den Juni a. s. opgave te doen ten kantore van den No taris Jb van EK te Haarlem. Ged. Oude Gracht 33. Met Augustus gevraagd een Keukenmeid, niet beneden de 23 jaar, P.G. van goede getuigen voorzien. Adres: Ged. Oudegracht 47. gE"LINKE VER K. extern gevraagd goed bekend met het Passe- menterievak. zonder p.a. ref. on- noodig zich te melden. Pers. aarib vóór 12, 41 Gr. Houtstraat. Te BLOEM EN DAAL wordt ge vraagd een Opzichter van Gemeen te-Werken en Inrichtingen opeen aanvaugs jaarwedde van 800. Sollicitanten moeten niet jonger dan 23- en niet ouder dan 30 jaren zijn; zij moeten degelijk be kend zijn met de regeling eener goede reinigingsdienst en voldoen de kennis hebben van de vereisch. ten eent-r behoorlijke riolering. Toezicht houden op het goed onderhoud van wegen en van eene Electrische Straatverlichting zal mede tot de werkkring van den titularis behooren. Sollicitanten worden uitge- noodigd om zich schriftelijk aan- temelden bij den Burgemeester uiterlijk 16 JUNI e.k. Voor persoonlijke aanmelding zal nader gelegenheid worden ge geven. Bloeinendaal 5 Juni 1902. De Burgemeester, IMM1NK. üp de Boekbinderij van F. J. FRÖLICH, Zijlstraat 90, kan een geplaatst worden. B:j voorkeur eenigszins met het vak bekend. Voor eenige uren p. d. gevraagd aeenraat persoon, voor gew. enkel boekhouden en correspondentie. Fr. Br. onder No. 5105, Bureau van dit Blad. gezocht met een energiek jong» mensch, uit dei'ligen stand, in het bezit van minstens fl. 10.000 om te zamen eene finantieele inrich ting, die door steller dezer reeds zeer voordeelige resultaten heeft opgeleverd, verder te zamen te dryven. Aan de zaak is geen risico verbonden. Prima referen tiën worden verlangd en gegeven. Aanbiedingen onder motto,,As sociatie" Alg. Adv. Bur. A. DE LA MAR Azn., Amsterdam. is Donderdagavond een Schotsche herdershond (collie) teef luister ende naar den naam Fanfan, ge- teekend zwart met wit. Tegen ruime belooning terug te bezorgen Paviljoenslaan 3. Vlassen. De Burgemeester van Haarlem; Overtuigd van de ingenomenheid van de ingezetenen met het bezoek aan deze Gemeente van Z. K. II. den Prins der Nederlanden, Hertog van Mecklenburg op Zaterdag 7 Juni e. k. vertrouwt, dat zijdaar- van op dien dag, gaarne zullen doen blijken door het uitsteken' van de Vaderlandsche Vlag. Haarlem, 6 Juni 1902. De Burgemeester voornoemd BOREEL. VEREENIGING Kaarten voor den Kinderzang op 7 Jnni a.s. op de Groote Markt zijn als nog voor de leden ver krijgbaar op Zaterdag 7 Juni van 11-1 uur aan de Soc. Vereeniging. Namens het Bestuur: De Secretaris, J. J. ZEEWOLDT. Huishoudelijk Muziekfeest yan de Haarlemsche Afdeeling (lor Maat schappij tot Bevordering der Toonkunst, op in de Concertzaal der Soc. Yereeuiging te Haarlem. Feestdir.: de Heer W. ROBERT. ZATERDAG 7 JUNI 1902, ten 71/, uur 's avonds Oïe Schöpfung. Oratorium van Jos. IIaydn. Solisten: Mejuffrouw ANNA KAPPEL, (den Haag) Sopraan. De Heer J. I ROGMANS, (Am sterdam) Tenor. De Heer JOH. M. MESSCHAERT, (Wiesbaden) Bas. Koor en Orkest: De Zar.gvereeni- ging der Afdeeling en het versterkt Orkest van Haarlemsch Muziekkorps. Leden vrij. Dames 1.50. Vreemdelingen f 3. ZONDAG 8 JUNI ten 2 nar *s namiddags. Kunstenaars-Concert. Koren a Capella van SWEELINCK MENDELSSOHN, en DIEPEN- BROCK. Voordrachten van bovenstaande Solisten en van den Heer BRAM ELDERING, Solo-violist te Amsteidam. Leden en Dames f 1. Heeren niet Leden f 2. Passage -- Zanrivoort. ZONDAG 8 JUNI. Optreden van het Directie CASTRI.

Haarlem's Dagblad | 1902 | | pagina 3