eenzelfde doei niet weinig Kan worden bereikt. Het getal leden bedraagt thans 123, zijnde 17 meer dan volgens het vorige verslag, welke vermeerdering het resul taat is der toetreding van 19 nieuwe le den en het bedanken van 2 leden. Ten aanzien van de Ongevallenwet werden do leden voorgelicht omtrent de strekking van de bepalingen der wet en «ij in staat gesteld zich te organiseeren tot het overdragen van bedrijfsrisico aan Vereenigingen. Op de vergadering van 26 Maart 1902 zijn overeenkomstig dc bepalingen om trent deze organisatie door de leden una niem goedgekeurd; door 65 werkgevers met ongeveer 35000 werklieden) werd de finitief verklaard dat zij tot de organisa tie toetraden; definitief ook werd tot stichting der organisatie besloten. De talrijke deelneming der ter vergadering aanwezige leden sedert gevolgd door aanmelding van verschillende anderen, waaronder ook niet-leden der vereeni- ging maakte aanstonds de jeugdige organisatie tot een krachtige plant, die ongetwijfeld zich nog in meer dan ééne richting zal ontwikkelen. Naar de ook aanvankelijk reeds be staande bedoeling zal deze organisatie, zoodra zij tot een geheel voldongen feit is geworden, volkomen los zijn van de vereeniging; (reeds nu kunnen zich bij daar ook zij aansluiten, die niet lid der vereeniging wenschen te worden); de vereeniging heeft alles gedaan wat voor de tot stand koming dier organisatie noo- dig was en trekt zich daarna terug. Doch het harerzijds genomen initiatief is door velen, ook buiten haren kring, gewaar deerd en de daad die het protest der ver eeniging tegen de centralisatie en mono poliseering der ongevallen verzekering bezegelde, heeft der vereeniging veler sympathieën doen winnen en heeft ve len doen zien, dat zij niet slechts tot af breken, doch ook tot opbouwen bereid en bekwaam is. Verder worden in dat verslag mede- deelingen gedaan omtrent de werkzaam heden der vereeniging,over haar plannen met verschillende zaken, o. a. het ont werp wet op arbeids- en rusttijden; de wijziging van het tarief van invoerrech ten; wettelijke regeling van het arbeids contract; staatsexploitatie der Limburg- sche steenkolenmijnen ;ontwerp beroeps- wet; herziening der belastbare opbrengst van gebouwde eigendommen; weitelijka. regeling der ziekte-verzekering; veront reiniging van openbare wateren. Als slotwoord wijst de verslaggever, de secretaris, jhr. Smissaert, er op, dat, be ziet men als in vogelvlucht al wat sedert de vaststelling van het vorig verslag door de vereeniging ter hand genomen is, en vergelijkt nten dat met hetgeen in het vorig verslag is geboekstaafd, dat blijkt in het algemeen dat de vereeni ging, door de omstandigheden, daartoe genoopt, in de eerste twee jaren van haar bestaan vooral in protest haar kracht moest zoeken, in protest tegen eene wetgeving, welke het particulier initiatief in den hoek drong en alles van staatsbemoeiing, centraliseering en mo nopoliseering scheen te verwachten. Voor zoodanig protest bestond in het nu af gesloten jaar geen aanleiding. Thans kon en moest de kracht der vereeniging veel eer worden gezocht in het orga niseeren van het particulier initiatief op het be perkte terrein dat door de Ongevallen wet daarvoor is gereserveerd. En de se cretaris drukt als zijn besliste overtui ging uit dat wat door de vereeniging in het laatste jaar is gedaan, de gelukkigste bevestiging is van wat in de eerste twee jaren was gezegd. Toen werd luide om vrijheid gevraagd; thans heeft de veree niging zich gehaast de (te karig toege meten) vrijheid te gebruiken. Doei zich een andermaal de noodzakelijkheid voor, het particulier initiatief te beschermen tegen de overheerschende staatsinmen ging, de vereeniging zal op hare daden wijzend oo kbij anderen de overtuiging vestigen dat de vrijheid, waarom ge vraagd wordt, niet ongebruikt zal gela ten worden. Transvaal en Oranje-Vrijstaat. Men meldit uit Den Haag: Dg heer Louis Herbette, lid van den Franschen Raad' van State, was Za terdag uit Parijs hier gekomen ten einde als president en leider van. de Pro-Boer-vereeniging, die te Pairijs dje deelneming aan die kunsttentoonstel ling en loterij te Scheveningen heeft bevorderd', met hiet Ned'erlandsche be stuur in overleg te treden omtrent de voortzetting vau 't plan na de jongste veranderingen in den toestand. Naar men verneemt is besloten zoo wel die tentoonstelling als de kunst- verloting te laten strekken voor de niet geslaagdIlt verdien het hoog. noodige Je verkoopt toch je schilderijen? Geen enkele l Morgen zal je eens in mijn atelier zien. welke mooie col lectie ik heb. Maar wat doe jedan? Ik geef teekenles aan jonge meis jes. en zelf9 aan heeren, als ik ze kan krijgen. Horace ontroerde'. Je had toch talent, zei hij droevig. Dat heb ik nog, ten minste dat hoop ik Maar de .schilderkunst, zie je. is d&n alleen winstgevend, wan neer hij, die ze beoefent beroemd 'is. liet gaat altijd zoo, in elke kunst, in elk land. Maak, dat je beroemd wordt en wij zullen van je koopen. Maar hoe moet men zich bekend maken, als niemand wat van je koopt? En daar om ben ik maar lessen gaan geven. Heeft dat je tenminste wat opge bracht Veel. Ik ben nu een ernstig jong mensch en in de wereld zeer gezien. Ik heb je zooeven verteld, dat ik het hoognoodige verdien. Dat 'is niet ge heel waarik beperk mijn uitgaven, om wat terzijde te leggen, heel weinig, om gedurende don zomer buiten te werken, maar dat is niet het noodigel slaentoliers oer Boeren in den oorlog, hunne weduwen, en weezen. De heer Hofrbette hoeft Zaterdag President Kruger te Uitrecht bezocht. Hij was o. a. vergezeld1 van die heeren Carlès, beeldhouwer te Parijs, wien is opgedragen een borstbeeld' van Kruger te vervaardigen, en Dubois, mediai'l- leur, die eene medaille, betrekking hebbende op den oorlog, zal ontwer pen. Lustrum leesten te Amsterdam. De feestweek van het. Amsterdamsch studentencorps en reünisten heeft zich niet mooi ingezet. Tijdens de versie ring regende het dat het goot. Maandag zijn de reünisten ontvan gen in hot universiteitsgebouw en toe gesproken door den rector van den senaat, den heer G. L. de Vries Feyens. Na de rede van den heer De Vries Feyens, rees de voorziter der Re unie- Commissie, de oud-burgemeester van Amsterdam, mr. S. A. Vening Meinesz, van zijn zetel om de toespraak van den corps-rector te beantwoorden. Om half twaalf ongeveer Maandag avond begon in de sociëteit „Nos Jungit Amicitia", boven het café-restaurant „De Kroon", de kroegjool. Behalve een groot aantal reünisten, onder wie ook de burgemeester van Am sterdam, waren verscheiden professoren tegenwoordig. De voorgevel van het café „De Kroon" prijkte Maandagavond met een prach tige electrische verlichting, waarbij de mooie versiering, draperieën langs dr balcons, een vlaggentropée en slinger- van groen, heel goed deed. Jaarcyfers. Het Centraal-bureau voor de Statistiek beeft thans de Jaarcijfers over 1900 be treffende de koloniën in het licht gege ven. Daarin zijn o. a. de bevolkingscij fers aangevuld naar de uitkomsten der vijfde vijfjaarlijksche „opneming" op 31 Dec. 1900. Acad, examens. Amsterdam. Met gunstig gevolg is het doctoraal examen in de geneeskunde door de heeren J. P. ter Maten en M. H. Cohen; het theoretisch geneeskundig examen door den heer C. L. A. v. d. Wey- den-, het candidaatsexamen 2e gedeelte in de godgeleerdheid door de heeren H. Cleyndert, R. Kuipers en T. P. Sevens- ma. Groningen. Bevorderd tot doctor in de rechtswetenschap op Stellingen, de heer J. L. J. Meddens, geboren te Groningen. Uitbreiding Spaansche export. De heer H. van de Ven, export-ad viseur te 's-Gravenhage, wijst er op, hoe, tegenover de uitbreidingsmaat regelen der Vereen igde Staten tus- schen de Spaansch sprekende Zuidr en Middien-Amerikalanschet republie ken en Spanje zelf een zeker gemeen schapsgevoel is ontwaakt-, dat van uit het Koninkrijk met zorg wordt aan gekweekt, ook om daardoor den han del te bevorderen. Zoo hejetft d'e Spaansche „Union Ibdro-Americana", welke, na het Spalansch-Amerikaanschie Congres te Madrid, aan de verwezenlijking der daar besproken d'ejnkbeelden voortaTbeidt, het plan, een. aanzien lijk aantal barer agenten naar de be doelde republieken uit te zendien om er de handelstoestanden te bestudee- ren en de commerciëele betrekkingen tusschen die landen en Spanje ie ver levendigen. Deze poging vindt in Spaansche handelskringen en bij de Kamers van Koophandel kracht i gen materieel en en moreelen steun. Eene Spaansche Bank o.a. dTaagt alleen reeds 10.000 Pesetas bij. Ook vele der in de hoofdsteden vpn de republieken gevestigde firma's hebben hare hulp bereids toegezegd. In verband met een en ander zal de kennig der Spaansche taal voor het handelsverkeer nog meer dfcun tot dus verre van beteekenis worden. Zij is beslist noodzakelijk voor handelsver- tergenwoordigers, die voor het aan- knoopen of het onderhouden van be trekkingen naar Mexfco gaan; die ken nis van eene andere Romaansche taal zooals Fransch of Italiaansch, kan haar niet vervangen. De Duitsche handfel dankt zijne uit breiding in Mexico voornamelijk aan de omstandigheid, dat de Duitsche agenten eö reizigers de Spaansche taal machtig zijn en hunne catalogi O, zuchtte Frankley, er zijn zoo veel weeldeartikelen, die toch" zeer nood'ig zijn rust, bijvoorbeeld 1 JawelHerinner je ie den tijd. toen wij samen leerlingen van de Beaux Arts waren in Parijs? Wij werkten als paarden, en zagen de an deren. de Franschen, met minachting aan, omdat zij roeitochtjes en buiten, partijtjes hielden. Wij vonden, dat ze luiaards waren, en wij alleen brave, eerlijke werkers. En toch deden ze meer en beter werk dan wij Daarom hebben wij hun voorbeeld ook gevolgd - En wij zijn er wèl bij gevaren. Zoo heb ik verleden jaar een reisje naar dia Ad'irondocks gemaakt. Naar de wat Dc AdJirondocks, de bergen van den staat New-York. Ken je ze niet? Dan zullen wij er eens heen gaan. Ik heb drie weken lang het leven van een wilde geleid in een geheel nieuw land. Ik bad een gidsbij mij. een sooirt boschmensch, die jager en visscber te gelijk was. We hadden een kleine, zeer lichte boot, die hij op zijn hoofd droeg wanneer wij op het land wilden leven, en om de kleëne meren, die in het bosch bij duizenden voorkomen, over te gaan, hadden wij onze twee riemen. We hebben daar heel wat en prijscouranten meestai in die taal zijn gesteld. Ook de Engelsche en Fransche koop lieden in dat land hebben reeds de noodzakelijkheid ingezien Spaansch t© leeren. Afgezien van Mexico, Cuba, Puerto Rico, Centraal- en Zuid-Amerika (uit gezonderd natuurlijk Guyana en Bra zilië), waar de kennis der Spaansche taal ononbeerlijk is om op handelsge bied me succes te arbeiden, is zij ook voor het verkeer met de Noordwest kust van Afrika van veel nut, en zelfs tegenwoordig nog voor den handel mot de Philippijnen niet van belang ontbloot. Geen Willem Teil. Voor eenige dagen wilde zekere V. te Epen een eksternest uithalen, dat in een zeer hoogen boom zat. Te dien einde klom hij tot in den top van den boom en toen hij het nest bijna bereikt had, schoot zekere R, die onder den boom stond, mc-t een geweer naar het nest, doch trof niet het nest maar V. Daar de afstand nog al zeer groot was, drong de kogel echter niet diep in het lichaam en veroorzaakte geen ern stige verwonding. Inbraak te 's Gravenhage. .De heer C. Fledderus, referendaris aan Financiën, wonende aan de Bom- st-raat hoek Groothiertoginneilaan te 's-Hage, bemerkte, toen hij Zaterdag van een reisje thuis kwam, dalt er tij- dletns zijn afwezigheid was ingebro ken. Juweelen en vele kostbaarheden waren door <?e familie op reis medie- genomen; niettemin zijn een aantal voorwerpen van waarde gestolen en bijna alle meubelen vernield. De in boedel levert een treurigen aanblik op Een der vermoedeelijke daders is ge vat, doch hij weigert te antwoorden op de hem gestelde vragen. Verdacht van de daders te zijn, zijn drie personen aangehouden. De heer Fledderus is bij „Mercu- rius" verzekerd, tegen inbraak. Zijn volontalirs ook onderwijs krachten in den zin der wet? Ja, heeft die minister van binnen!, zagen beslist. Op een vraag van heft gemeentebe stuur van Oo'stdongeradeel. of voor volontairs bij het onderwijs ook de gewone Rijksbijdrage verkregen kan worden, heeft de minister toestem mend geantwoord, rnüis overigens aan de scholen het volgens de wet benoo- digde personeel werkzaam is. Bij welwillende medewerking van glcir.ieenteh^stulren en ihoofdXfn van scholen kan men de nieuwgeslaagd' den dus helpen aan een betrekking, waaraan als gratificatie het Rijkssub sidie verbonden kan worden. Zoodoen de zijn velen, die nu soms 'n jaar en langer moeiten rondloopen, voorloopig geholpen, zonder dat dit van de ge" meenten extra uitgaven vordert. Leger en Vloot. Naar men verneemt zal de Nederland- sche marine bij de vlootrevue te Spit- head, ier eere van de kroning van koning Edward, vertegenwoordigd worden door Hr. Ms. pantserschip Holland met den schout-bij-nacht Ellis, commandant der marine te Helder, aan boord en onder bevel van den kapitein ter zee Wentholt. Het schip, dat derhalve hij deze gele genheid de sehout-bij-nacht vlag zal voe ren, vertrekt Zaterdag naar zijn bestem ming. Ten einde allen twijfel weg te nemen die bij de korpsen schijnt te bestaan om trent het eerst onder de wapenen blij vende of het eerst onder de wapenen ko mende deel van het blijvende gedeelte o. a. de ingelijfden die zich voor kader vorming hebben aangemeld en volgens door hen bij de loting getrokken num mer voor dit gedeelte in aanmerking ko men is door den min. van oorlog bepaald dat de laatste alinea van art. 109 der mi- lïtiewet 1901 moet gelezen worden als volgt: „De ingelijfden echter die zich voor kadervorming hebben aangemeld en daarvoor zijn toegelaten en volgens het door hen bij de loting getrokken num mer voor het verrichten van den in het vorig artikel bedoelden dienst in aan merking komen, en zij die krachtens art. 106 voor kadervorming zijn aangewezen, behooren steeds tot het eerst onder de wapenen blijvende of het eerst onder de wapenen komende gedeelte der lich ting". nachten doorgebracht, met. naar de> sten-en boven onze hoofden te kijken, en met jagers en visschers, zooals de wilden van vroegen-! Met dit onder scheid. dat de Indianen geen besef van- hun geluk hadden en ik wel. dat be loof ik je Verbeeld je. ik ben geen drie keer een menschelijk wezen te gengekomen, behalve mijn gids. Dat is een waar genot, zei Hora ce. Maar je maakt mij huiverig met je wildemanspraatjes. Wacht tot ik mij weer geacclimatiseerd hebIk ben zoneter het te willen een volslagen Europeaan geworden. Nu, dat was ik ook. en wat zou dat Het heeft veel goeds ,dat oude EuropaZij die er kwaad van spre ken, hebben ongelijk, evenals zij die er alleen goeds van zeggen Herinner je je nog John, toes wij op de kunstacademie waren En zoo gf'mgcn ze door tot laat in den nacht, oude herinneringen opha. lend, gelukkig in elkanders bijzijn. V. Het is heel aardig zoo over het verleden te babbelen Horace. zei May. teen zij elkander den volgenden mor gen weer ontmoetten, maar voor het oogenblik is de toekomst het voor- Sport en Wedstrijden Wielernieuws. Het programma der wedstrijden, die Woensdag 18 Juni a.s. des avonds om half 7 uur worden gehouden, is als volgt samengesteld. No. 1. 1000 Meter wedstrijd voor Amateurs in series, demi-finales, fi nale. Prijzen; Eerekruis, verguld zilveren en zilveren medaille. No. 2. 1000 Meter wedstrijd voor profess ion ails i.ni series, dettnifinales, finaJe. Prijzen f 25, f 15 en f 10. No. 3. 10 K.M. wedstrijd met motor- gangmak ing voor Amateurs. Prijzen: Kunstvoorwerpen ter waar de van f 15 en f 10. No. 4. 2000 Me/ter tandem-race voor Amateurs. Prijzen: Eerekruis, Verg. zilveren, zilveren medaille. No. 5. Revanche-match op tandem tusschen VrrrilyGoedhart en Bis- schof—Gerard. Door prachtig weêr werden Zondag jl. de beslissingswedstrijden voor de wie- Ier wereld-kampioenschappen begunstigd en door ruim 10.000 toeschouwers op de Porta Salaria haan te Rome bijgewoond. Wereldkampioen der beroepsrijders werd de Deen EUegaard die in de be slissing eenige centimeters voor Harie Meijers over den eindstreep ging, 3 Bixio (Ifal.) 1 1/2 lengte en 4 Grog,na 2 1/2 lengten achter. Dit was de tweede maal dat Meijers in een wereldkampioenschap tweede aankwam. Wereldkampioen der amateurs werd de Franschman Piard. 2 Delaborde (Fransch man), 1/2 lengte, 3 Orla Nord (Deen). De wedstrijd der beide kampioenen won Eilegaard met 1 1/2 lengte van Piard. Yoetba!. In Juli is het 12i jaar geleden. dat. de Ned. Voetbai Bond werd opgericht. Het bestuur wil dit feestelijk berden ken door een diner in het „American Hotel" op Dinsdag 8 Juli. Een alge. meene vergadering gaat vooraf. 1 Cricket. „Rood en Wit" dat voor de le kl. bij „A C. C." Zondag op bezoek kwam, ging met een overwinning van 63 runs op de eerste innings, thuis. Posthuma en Koolhoven het eerst aan slag, waren bei den spoedig af met 6 runs elk, en met de rust waren voor 54 runs 5 wickets neer. Daarna werd het er door den regen niet heter op: reeds waren 8 wickets neer 87 runs, totdat Van Waveren met 23, Weer man met 14, Swens 13, Tromp 11, enz. het tot 117 brachten. Rincker nam 5 wic kets, voor 39 runs. „Amstels" daarna in gaande, kwam tot 54, waarvan Rincker een mooie 18, waarop hij „leg before" uitraakte. Boom met een paar mooie vie ren 19, Posthuma nam 8 voor 17, en Weerman 2 wickets voor 2 runs, waarna de tijd verstreken was, om een tweede innings in te gaan. Met 63 runs op de le innings won dus „R. en W." In den Haag speelde Zondag „Victo ria" (Rott.) tegen de 's-Gravenhaagsche C. C., die met 22 runs op de eerste in nings won. Roeien. De „Wassersport" vermeldt dat de Stu denten R. Ver. „Laga" (Delft) te Frank fort heeft ingeschreven voor den „Kai- ser-preisin Vierriems en den „Germa- niau-preis" in Achtriems gieken. Paarden. De overwinning van Kize.1 Kour- gan", van dien héér de St. Mary, in Frankrijk gefokt, heeft" natuurlijk in de Fransche paardensportwerëid groo- te vreugde veroorzaakt, vooral omdat nu ook het favorite Engelsche paard ..Sceptre" aan den Grand PHx deel nam, zonder zelfs de plaats te kunnen veroveren. Voor do 27ste maal nu heeft een paard van Fransche afkomst gewon nen en dit mag gerust als een groote vooruitgang in de Fransche paarden fokkerij en de sport beschouwd wor den. Voor de derde maal bereed nu de Jockey W. Pratt een Grand Prix win ner, in 1898 „Roi Soleil" en. in 1900 „Semendria". „Retz" van den heer Camille Blanc en „Maximum" van den heer De Bre- mond kwamen nu tegeliik een hoofd lengte achter. naamrte. Wat zal je nu gaan doen Bouwen, antwoordde de architect vel moed. Zijn er in Boston geen hui zen te bouwen? Men doet niets anders. Maar heb je gec-n aanbevelingsbrieven voor men. schen bier? Neen, is dat noodig? Mijn va der heeft een goede herinnering ach tergelaten Ik dacht, dat de oude vrienden Maar, mijn waarde, de oude vrienden van je vader zullen verheugd zijn je te ontvangen, maar wie zal je aan hen voorstellen Voor alles is een begin noodigArchimedes heeft het gezegd. Waarom heb je je aldrus laten vergelen? Horace erkende, dat zul kg verkeerd was en nam zich voor zoo spoecKg mogelijk aanbevelingen te zoeken. Een andere kwestie. Neem me niet kwalijk, dat ik zoo vrijpostig ben, maar wij moeten openhartig zijn. Heb je wat fortuin? Niets, antwoordde Frankley een. voudig weg'. Mijn vader heeft mij bij zijn dood een klein kapitaaltje achter gelaten. waarvan ik gestudeerd bob er bleef me een kldine duizend dollar van over, die ik mij voorgenomen heb niet dan In het noodzakelijkste geval aan te raken. Verder een klein"» be- Uit de Arbeiders wereld BINNENLAND. De werklieden, welke nog behooren tot het personeel van den voormaligen Nederlandscben Rhijnspoorwieg, dat nog geen afstand van rechten heeft ge- diaan bedioekl bij dl© wet van 22 Juli, Stbl. no. 134, hebben, naar aanleiding van het besluit hunner vergadering van den 2€en Mei 1.1.. een adres tot de Tweede Kamer gericht, waarin zij opmerken cDaf. het wetsvoorstel betref fende het personeel van den voormalig Rhijnspoorweg tot hun spijt aangeno men is zondier bijvoeging van d'e 33 pat- voor overworks en waarin, zij medle- dmlleri dat, hunne vergad'ering van oor deel was dat 1/4 pensioen niét opweegt tegen d'e in 1890 beloofde verzekerde toekomst., terwijl zij ten zeerste be treuren de zienswijze van den minis, ter, dat het niet noodzakelijk was om eerst het personeel te hooren Ver der tredlen zij in beschouwingen over dc bewering van diem minister in ant woord aan de heeren Melchers c. s. betreffende de gelden uit het onder steuningsfonds der voorm. N. R. S. welke zij zoudfen ontvangen hebben. BUITENLAND. Het personeel van de „Compagnie Bei ge des Tramways" te Napels heeft, we gens een loongeschïl, den arbeid neerge legd. Er loopt dientengevolge bijna geen tram meer in deze stad. Ongeveer duizend winkelbedienden hebben Maandag te Boedapest gedemon streerd, om gedaan te krijgen dat de Zon dagsrust strikt in acht werd genomen. Alle winkels werden gesloten. De werkstaking in de Amerikaanscbe steenkolenmijnen (Pennsylvanië) is haar vijfde week ingetreden. Zij heeft tot dtusver den werklieden bijna dertien mi'llioen gulden aan loonen ge kost, den mijneigenaars voor 27.5 mïl- Moen schade berokkend' en is der ge meenschap op een verlies van zestig millioen komen te staan.- En nog steeds is er geen uitzicht op bijlegging van het geschil. De mijneigenaars verklaren, dat zij de ge vraagde loomsverhooging van 20 per cent niet kunnen toestaan en hebben aangeboden dit uit hun boeken te be wijzen. De sakers hebben daarop ge- antwoord, dat die verbruikers da.n maar de ko9ten van de loonsverhoo- ghig moeten dragen en hebben voorge steld het geschil aan een scheidsrech terlijke uitspraak te onderwerpen. De mijnmaatschappijen achten het denk beeld om de hoogtere uitgaven te ver halen op de verbruikers wegens d» concurrentie niet voor uitvoering vat baar. Gemengd Nieuws. De verraadzaak te Warsehau. Vrijdag jjs te Warschau het proces geëindigd tegen den luitenant-kolonel Grirnm, die beschuldigd wordt van het verkoopen van militaire plannen aan vreemde regeeringen. Grimm is ver oordeeld tot 12 jaar dwangarbeid en verlies van alle rechten. De verduistering aan de Fransche Bank. De beambte van de Banjue de Fran ce te Parijs, die meer dan 500.000 fres. verduisterd heeft, is Zaterdag te Gene ve gearresteerd. Voor hij gearresteerd werd, had hij een mislukte poging ge daan om zich te vergiftigen. De man wiilde te Genèveeen som van 5000 francs, dlie bij Crédit Lyonnais gedeponeerd was. afhalen, en liep daardoor in de val. De kroon van Koniug Edward. van Engeland, die besteld is bij het begin zijner regeering. os te Parijs vervaardigd, evenals de kroningsja. pon van koningin Alexandra en alle kleedingheerlijkheden, die bij de kro ning zullen gedragen worden. De troon is zaterdag naar Londen verzonden. Hij moet niet alleen fraai maar ook zeer stevig zijn. en, om de stevigheid te onderzoeken, noodigde de beeldhouwer Delmas, die hem ge maakt heeft, dan senator Baduel, een zeer zwaarlijvig man, uit, op den troon te komen zitten. De proef geluk, tede troon bleek bestand tegen Ba- duel's gewicht. Het Weder. Een week vóór den langst en dag is het hier en daar in Europa nog win ter. In de Vogezen heeft bet in d'e laatste dagen dier vorige week telkens gesneeuwd en het is er bitter koud als. midden in den winter. In Engeland is een gedeelte van den oogst door die hevige regens der laatste dagen vernield. De versieringen, die to London en in andere steden met het oog op die kroningsfeesten dier vol- zitting in het Zuiden, dicht bij Char leston. Dat heb ik van mijn moeder, maai- op het oogenblik.. Dan, ben je schatrijk riep John U-t. Neen, het gaat niet al te best met mijn bezitting. Achitien maan den moest ik blanco volmacht geven aan zeker iemand, die haar voor mij zou besturen, het was een buurman Er waren ook reparatiën te verrichten. En sinds gij volmacht hebt gege ven, zijn er geen reparatiën verricht? Neen. en mijn goed is zelfs er bij ingeschoten, zei Horace met een zucht, maar nu ik terug ben. zal ik dat zaak. je wel opknappen. Op voorwaarde, dat het je niets koist, voegde May erbij, op wijsgeeri- gen toon. Anders kan je evengoed je bankbiljetten verbranden, dan ze uit geven om een schurk te vervolgen. Dat is een aphorisme, dat ie in Aristo. teles kunt vinden. De Grieken waren zeor bedreven in de procedure. Dus je hebt een kapitaaltje en geen inkomieni? Juist. Men zal je zeggen, je kapitaal in zaken te steken. Maar zooveel raadge vers, zooveel raadgevingen. Wil ik je eens wat zeggen Laat het bij je bankier, wanneer hij to vertrouwen is en waag een kleine interest. Hoe gendie week reedis zqn aangebracht, zijn geheel verregend. Wat men aan deze zijden van den Atlantische Oceaan te weinig heeft, heeft men aam gene zïjd'e te veel. De geboete afgeloopen week is het in de VereenigdJe Staten ondraaglijk warm geweest door een temperatuur, afwis selende tusschen 90 gradien te Phila delphia en 100 graden te Rnoxville, in Tennessee. Zaterdag kwam te New-York eenige verluchting dbor een hevig onweer met geweldige slagregens. Na dien daalde d'e temperatuur aanzienlijk. De dysenterie-bacil. Het heet, dfcit dr. Metih, die verbon den is aan het filiaal van bet Pasteur- instituut te Saigon, de dysenterie-bacil heeft ontdekt eri reeds zou het gelukt zijn, een af doen dl serum tegen dysente. rie saam te stellen. Aardbevingen. Bern lievige aardbeving, vergezeld van ond'eraardlsch gerommel, is Zater dagnacht te Syracuse. op Sicilië, waar genomen. Do bevolkihg geraakte in pa niek ,d?och er werd geen onheil aan gericht. Verscheidene dagen te voren was de lucht bewolkt en die hitte on draaglijk geweest. Een hevige brand heeft dezer dagen te St.-Etienne, In Frankrijk, een stalhouderij verniëlï. Elf stallen brandden af met alles, wat er zich in bevond, en 10 paarden kwamen in de vlammen om. Een vliegmachine. Een zekere mijnheer Schutz, heeft Za terdag te Saint-CIoud een proef geno men met oen door hem uitgevonden vliegmachine. Het gevolg was, dat hij in de Seine terechtkwam. De machine "beslaat uit twee vleugel9 en een parachute. Schutz vertrok van de brug te Saint-Cloud, doch viel onmid dellijk in de rivier. Door zwemmen wist hij zich te redden: zijn machine trok hij met één hand achter zich aan. Door een varken verslonden. Een tragische gebeurtenis heeft het Fransche dorpje Saint-Cirgues-en-Mon- tagne in rep en roer gebracht. De echtelieden Fialon waren op het land aan het werk, terwijl zij hun kind van 4 maanden alleen in de keuken, in een wieg, hadden achtergelaten. Tijdens hun afwezigheid kwam een varken de keuken binnen en wierp de wieg om. Daarna wierp het dier zich op het kind en verslond het bijna geheel. Toen de ouders thuis kwamen vonden zij eenige vormlooze stukjes vleeseh op den grom- liggen. Het ultimatum van een bruid. Te Warschau zou een bekend dronk aard in het huwelijk treden. Op de ge bruikelijke vraag van den geestelijke aan debruid of zij den man aan haar zijde tot echtgenoot verkoos, gaf de jonge dame niet het gewone toestemmende antwoord doch verbond zij daaraan de voorwaarde dat de bruidegom vooraf zou zweren nooit meer te zullen drin ken. De bruidegom aarzelde, maar de bruid bleef op haar stuk staan. Daarop deed de man den gevergden eed en eerst toen werd hc-t huwelijk voltrokken. Een trust by de roodhuiden. Twee Indianenstamen, de Amahas en de Winnebagos hebben een trust gevormd met het doel om den verkoop van Indi- aansche curiositeiten aan de vreemdelin- gen te monopoliseeren. De president van de trust „de groote donder" is het hoofd der Winnebagos, een stam die er een specialiteit van maakt om bogen en pij len te vervaardigen. „Regenboog" en do „Prarievogel' die slangenhuiden prepa- reeren en .John A hogan" die struisvo gelveeren verzamelt, zijn leden van den raad van administratie. Fernimore Cooper en Almard zullen wel nooit gedacht hebben dat hun hel den zoo onpoëtisch zouden worden. Menschelyke gevoelens. Een koetsier van een lijkwagen, die van het kerkhof terugkomende in draf had gereden, werd in Westfalen op grond van een politieverordening tot een geld boete veroordeeld. Het Landgericht be krachtigde de straf, maar het Kammer- gericht heeft den koetsier in hooger be roep vrijgesproken met de overwegin gen dat de politieverordening ongeldig was, want het behoorde niet tot de taak van de politie, er voor te zorgen dat de menschelijke gevoelens ontzien werden klein de rente ook zij, het is altijd meegenomen. Ja, dat zou niet kwaad zijn, zeli Horace. En dan moet je dadelijk bezig heid zoeken, ken je soms een vriend van vroeger, dié je trouw is gebleven? een professor, een dokter, een juritet? Ja, ik geloof, dat mijn oudeleer. aar Bright mij wel goed' ontvangen zal. Hij gaf mij les in de wiskunde te Harvard en hield nog al van me. Ik kwam wel eens bij hem aan huis, en hij at dikwijls bij mij - vader. Uitstekend riep John uit. Zie je Frankley, bier in dit oude Boston, dat men met spotnamen overlaadt, heb ben wij een mooio eigenschap, een eigenschap, die je niet in de moer mo derne steden zult Vindenhier staat men, man of vrouw, goed aangescbre ven, indien men behoort tot een goe de, oude familie, of indien men zich kan beroepen op een individueele ver dienste. Het fortuin heeft lin dat geval nergens mice te maken, en wij laten gaarne een millionair op de stoep staan om een oude dame met een bril op in te halen, indien ze wel opgevoed en van goede familie is. (Wordt vervolgd).

Haarlem's Dagblad | 1902 | | pagina 2