NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD. Meestgelezen Dagblad, in Haarlem en Omstreken. FRANKLEY. Jfr Jaargang. Dinsdag 24 Juni 1902. No. 5822 HAARLEMS DAGBLAD ABONNEMENTSPRIJS Yooï Haarlem per 3 maanden1.20 Voor de dorpen in den omtrek waar een Agent gevestigd is (kom der gemeente), per 3 maanden1.30 Franco door het geheele Rijk, per 3 maanden1.65 Afzonderlijke nummers.0.02*4 Geïllustreerd Zondagsblad, voor Haarlem, per 3 maanden0.37 }4 de omstreken en franco per post0.45 ADVERTENTIEN Van 15 regels 50 Gts.iedere regel meer 10 Cts. Buiten het Arrondissement Haarlem is de prijs der Advertentien van 1—5 regels 0.75, elke regel meer 0.15. Groote letters naar plaatsruimte. Bij Abonnement aanzienlijk rabat. Reclames 30 Cent per regel. Bureaus: Gebouw Het Spaarne, Kampersingel 70, vlak bij de Turfmarkt. Telefoonnummer der Redactie 600. Telefoonnummer der Administratie 122, Intercommunale aansluiting. Uitgave der Vennootschap Lourens Coster. Directeur: J. C. PEEREBOOM. Abonnementen en Advertentien worden aangenomen door onze Agenten en door alle Boekhandelaren en Courantiers. Met uitzondering van het Arrondissement Haarlem is het uitsluitend recht tot plaatsing van Advertentien en Reclames betreffende Handel, Nijverheid en Geldwezen, opgedragen aan het Algemeen Advertentie-Bureau A. DE LA MAR Azn. te Amsterdam. Dit blad -verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. Hoofdagenten voor het BuitenlandCompagnie Générale de Publicité Etrangère Gi L'. DAUBE Co. JOHN F. JONES, SucclParijs 3P»Faubourg Monvmartre. Haarlem'8 Dagblad van 24 Juni bevat oa.: Hoe de Boeren de wapenen neer leggen, Uit Zuid-Afrika, Prov. Sta ten van N.-Holland, Ongevallenwet. De uitsluiting. Politiek Overzicht. De Times verhaalt ons. op welke wijze de „overgave" der Boeren aan de verschillende commando's plaats heeft. En waar wij met spanning den worstelstrijd! dier dapperen twee jaar en acht maanden hebben gevolgd daar is het belangwekkend deze laat ste daad, dit afscheid, nog in gedach ten bij te wonen. De plaatsen, waar de commando's de wapens zullen neerleggen, worden vooraf door de leiders bepaald; zoo veel mogelijk worden zij gekozen in de nabijheid der steden, waar het commando thuis behoort. Generaal Bruce Hamilton, die rnet de leiding heiast is, wordlt daarbij vergezeld door generaal Botha. Deze komt een paar uur vroeger dan de Engelsche gene raal, inspecteert het commando, ver gelijkt d'e naamlijsten, en spreekt daarop de burgers toe. Gewoonlijk wordlt deze inspectie, besloten met een lied, gezongen onder leiding van den predikant. Inmiddels is generaal Hamilton aangekomen. Hij laat de burgers de revue passeeren en houdt dan een toe spraakje, waarin hij hunne dapper heid en hun volharding in den strijd prijst. Dan defileeren de burgers, leggen geweren en bandeliers af, en plaatsen zich ongewapend hij de veldkometten. De Engelsche gene- Taal laa't gewoonlijk de Boeren-offi- cieren hun geweren en bandeliers be houden. De geheele wijze waarop de Boeren van hun trouwe geweren afstand doen toont dat zij een diep besef hebben van den toestand. Er zijn er die tranen in de oogen hebben, wanneer zij hun geweer neerleggen... maar nergens is bitterheid, aarzeling of tegenstand te bespeuren. Integendeel... de eerste vraag der Boeren is gewoonlijk, wanneer hij paar zijn gezin, in de concentratiekam pen zal mogen gaan, en met de zijnen naar zijn hoeve kan vertrekken. Dat daarvoor {tijd noodig is, dat de ambtenaren met de beperkte midde len van vervoer niet alle burgers eensklaps kunnen terugbrengen naar hunne woningen, is voor de meeste Boeren een teleurstelling. Zij hebben zoo weinig begrip van idie Engelsche wijze van beheer, die zelfs door de Times nu nog met de woorden van Dickens vergeleken wordlt bij het „cir cumlocution office"; in hun leven is de eeredienst van het roode band athe red tape) en onbekend. De Times hoopt, dat de Engelsche officieren en ambtenaren dit zullen begrijpen; Te veel „ambtenaars- geeslt" in deze dagen te toonen, teveel waarde hechten aan staten, en stuk ken en paperassen, kan een geest van ontevredenheid doen ontstaan die lan gen tijd nawerkt; 'toegevendheid, be hulpzaamheid en meegaandheid in tegendeel hij deze eerste ontmoeting, met de Engelsche ambtenaren, kan een weldadigen indruk maken, en de eerste oorzaak worden van tevreden heid en vredelievendheid. Met lof spreekt de Times over de wijze waarop generaal Botha de Boe ren aanspoort tot kalmte en geduld, hen wijst op de onvermijdelijke ver traging van hun vertrek naar de hoe ven. Hij is de onvermoeide, die ziel vian de pacificatie, altoos bezig de Boeren zoowel als de Engelschen met raad en daad ter zijde te staan. De Times wijst er ten slotte op, dat het groote aanltal Boeren te velde voor allen een verrassing is, zelfs voor lord Kitchener; maar tevens dat zich on der degenen, die thans de wapens neerleggen, niet alleen knapen van 12 tot 16 jaar, maar ook oude man nen van 70 tolt 80 jaar bevinden, men- schen die wel een geweer hadden en zich bij de commando's voegden,maar zelfs door de Boeren als non-combat tanten werden beschouwd. Aan de Times wordt gemeld uit Jo hannesburg: De yeomen, d'e vrijwil ligers en de kolonialen overstelpen de mijnmaatschappijen met aanvragen om werk, waarop Kitchener blijkbaar doelde toen hij de hoop uitsprak, dat de mijnmaatschappijen zooveel moge lijk werk zouden verschaffen. De maatschappijen zullen enkelen hoven den grond kunnen gebruiken, maar de meesten zullen zondier emplooi blijven. De censuur is minder gestreng ge worden. Bruce-Hamilton heeft de Kafferh'oof- den te Vrijheid toegesproken nadat de Boeren zich onderworpen hadden. Hij raadde hun aan naar huis terug te keeren en zich stil te houden, want er is nu vrede en de Boeren en Engel schen zijn vrienden geworden. De Boeren aan de grens van Kafferstre ken hebben intusschen verlof gekregen wapenen te dragen met do vergun ning om zich te verdedigen; maar Bruce-Hamilton waarschuwde de Boeren, dat die vergunning zou wor den ingetrokken, wanneer ze mis bruikt werd. Middelerwijl blijft een Engelsche tiro epen af dieeling in Zoeloe- land, om de orde to handhaven. De voorschriften op de passen van verblijf in de Kaapkolonie zijn ver zacht, behalve in districten waar vele rebellen zijn geweest. Buitenlandsch Nieuws Uit Zuid-Afrika. Aan het feestmaal te Johannesburg heeft Lord Kiltchenetr een toespraak gehouden, waarvan Reuter ©en groot stuk overseint. Vooreerst deed hij een krachtig beroep op mijneigenaars om leden van de vrijwilligerskorpsen die ontbonden worden, een goed baantje te bezorgen. Overigens spoorde Kiltchener de mannen aan, hun paard en geweer en zich zelf in orde te houden om altijd tot verdediging van het Rijk gereed te zijn. Van het le en van het 2e Imperial Light Horse, van de S, A. Light Horse, van de Johannesburg Mounted Rifles, van Kiltchener's Figh ting Scouts en van de Scottish Horse zullen 500 man, dus 3000 man in bet geheel, paard, geweer en uitrusting mogen behouden, als het burgerlijk bestuur er voor zorgt, da/t zij bij op roeping van de militaire overheid ge reed zijn. Vervolgens stak Kitchener de Boe ren in de hoogte; o.a. bewondert hij hun verwonderlijk vasthouden aan hun doe], terwijl zij zich nooit ver slagen achtten. Zoo zeide Lord Kit chener, maar het 'schijnt, dat hij in de toepassing dit inzicht in het ka rakter der Boeren verliest. Maar heit is juist, de Boeren houden hun doel voor oogen en zij achten zich niet ver slagen. De volledige verzoening, meent Kit chener verder, hangt grootendeels af van de wijze waarop men de Boeren behandelt. Misschien wel voor een deel, voor een ander deel hangt het er van af of zij hun vrijheid her winnen. Er mag nog wel even de aandacht op gevestigd worden, dat er krach tens de vredesvoorwaarden, voor de voormalige republieken 3.000.000 pond sterling gegeven wordt, waarvan, blij kens Chamberlain's mededeeling, ook alle Britsche onderdanen van voor den oorlog zullen medetrekken, ter wijl Transvaal ruim 2.000.000 pond slterling zal hebben op te brengen ver minderd met het geld. dat de Kaap kolonie zal hebben op te brengen als vergoeding van schade, in die kolonie door rebellen en Kaffers aangericht. voor de schade, die de republikein- sche commando's in Natal en Kaap kolonie hebben aangericht. En walt is de schade van Natal en Kaapkolo nie vergeleken bij ('de stelselmatige 'verwoesting in de repuhliekn. Begrafenis van den Koning van Saksen. Z. K. H. prins Hendrik der Nederlan den zal tegenwoordig zijn, met zijn ad judant jhr. Hooft Graafland, bij de bij zetting van bet stoffelijk overschot van Z. M. den Koning van Saksen. Door H. M. de Koningin is den prins toegevoegd haar adjudant, kapitein van Hoogstraten, die zich Zondagavond naar Dresden be gaf. De Duitsclie Keizer te Wesel. Op de Zaterdag gehouden toespraak tot den Duitschen keizer door den op perburgemeester van Wesel, antwoordde Z. M. met een dankbetuiging voor de ontvangst, en sprak daarna over het overlijden van den koning van Saksen, den laatste der groote legeraanvoerders uit den grooten tijd, den laats ten dra ger van het Grootkruis van het IJzeren Kruis, die medewerkte tot het herstel van het Duitsche Rijk. „Een edel Duitsch hart", zeide de kei zer, „heeft opgehouden te kloppen, een wien het Duitsche gevoel boven alles ging. Hij was een voorbeeld van alle re- geerdersdeugden, een vader van zijn land en volk, een mild heerscher, die zegenrijk arbeidde; en thans is hij heen- De Keizer bracht ten slotte een dronk uit op de stad Wesel en sprak daarbij den wensch uit, dat het hem vergund wezen zou den vrede te bewaren, opdat de stad zich rustig en vreedzaam zou kunnen ontwikkelen en vergrooten. Algemeöne Berichten. De Frankf. Zeitung" verneemt, dat de Amerikaansche Regeering voornemens is de Kanaalquaestie nog in deze zitting af te doen en te doen beslissen (ten gunste van het Panama kanaal. De Engelsche bladen deelen mede, dat. het feestmaal aan de Londensche armen gevolgd zal worden door come- dievertoomngen en dat 2000 artisten van. de verschillende schouwburgen uit de hoofdstad' reeds hun medewer king hebben toegezegd. De verltoonin- gen zullen gegeven worden in de za len zelf, waar gegeten is. De Koning heeft beloofd een bezoek te zullen ko men brengen aan alle inlichtingen, waar de armen onthaald worden, wat niet gemakkelijk zal zijn, daar in alle hoeken van de wereldstad: de feestza len worden ingericht. De Amerikaansche Staatssecretaris van Oorlog, Root, heeft op een uitnoo- dlging van den Senaat om opgave te doen van de oorlogskosten op de Phi- lippijnen, een becijfering overgelegd, waaruit, blijklt, dat de gezamenlijke uitgaven reeds 170.326.586 fdlollar be dragen. Het slechte voorbeeld van den Senaat der Göttmgsche hoogeschool volgend, heeft thans ook de Senaat van de Ber- lijnsche universiteit geweigerd, en nog wel met algemeene stemmen, vijf vrou wen te doen inschrijven als studenten. Koning George van Saksen heeft de regeering aanvaard met een proclamatie aan het Saksische volk, waarin hij „aan de baar van den edelsten en trouwsten der vorsten" belooft, „vertrouwend op Gods hulp en op de liefde der Saksers, steeds te regeeren in den geest en naar het voorbeeld van zijn overleden broe der." Stadsnieuws. Haarlem, 23 Juni 1902. Stukken van den Gemeenteraad Voorstel van B. en W. om aan Mej. B. van Cleeff, die wegens lichaams gebroken door het Rijk gepensioneerd is met f 284 aJs eervol ontslagen on derwijzeres aan school D., een jaar- lij tosche toelage van f 116 toe te kennen Ingekomen is de begrooting voor 1903 van het Si. Elizabeths Gasthuis, waarbij het gemeentelijk subsidie is berekend op f 50,200. B. en W. en de Comm. voor de financiën stellen voor die goed te keuren. Voorstel van B. en W. om f 2500 beschikbaar te stellen voor een auto matische inrichting tot openen en slui ten der hekken van de nieuw te bou wen brug over liet Spaarne bij den Koudenhorn. Voorstel van B. en \V. om goed te keuren d'e' begrooting van het Bur gerlijk Armbestuur voor 1903, sluiten de in ontvangsten en uitgaven niet een bedrag van f 28,885. waarbij behoort een som van f 23,605,90. Voorstel van B. en W. tot goed keuring van de begrooting voor 1903 voor de Stads-Apotheek in ontvang sten en uitgaven sluitende met een bedrag van f 10,000, waaronder een subsidie van f 5500 ufit de gemeentekas. Voorstel van B. en W. tot goed keuring van het Barbara-gasthuLs. sluitende met een bedrag van f 1796.34'5 waaronder een gemeentelijk subsidie van f 661,654-. Voorstel van B. en W. tot goed- keuring der rekening van het. St.- Elizabeths-gasthuis over 1901, sluiten de in ontvangst, en uitgaaf met f 78.338,92. waar-onder een gemeente lijk subsidie van f43,135,244- Voorstel, van B. en W. tot goed keuring van de rekening over 1901 der voormalige güdegoedereii sluiten de met een voordeelie saldo van f 1863.31. G e 111 e e n t e b e 1 a s t i ng. Het ko— hier van d'e gemeentelijke inkomsten belasting is opgemaakt tot een bedrag van f 391.942.20, berekend naar een percentage van 3,9; tegen 3,35 in het. vorige jaar. 1-Iet beschreven inkomen is f14,555,800 waarvan afgaat f 4,506,000 wegens den aftrek (van f 500 per aanslag) wegen: eerste levensbehoeften, zoodat er als belastbaar inkomen overblijft, f 10,040,800. Aantal aanslagen 9012. Het kohier van de forensen wijst 49 aanslagen aan, met een beschreven inkomen van f 264,750, een aftrek van f 24,500 en dierhalve een belastbaar inkomen van f 240,250, derhalve op brengende een cijfer van f 3123,25 (1/3 van het door ingezetenen ver schuldigde). In het, vorig jaar bedroeg het aan tal aanslagen van ingezetenen 8438; belastbaar inkomen f 9,705,600. op brengst f 325,139,27.forensen 48 aan slagen, belastbaar inkomen f 210.050. opbrengst f 2345,56^, benevens 4 suppl. kohieren miet, 606 aanslagen, belast baar inkomen f 534.250, opbrengst f 10,172,34. Derhalve wijzen de primitieve liohie ren over dit jaar een. vermeerdering aan van 575 wat het aantal aanslagen betreft van f 374,350 voor liet belast baar inkomen en een vermeerdering van den opbrengst van f 67,580.41, dit laatste natuurlijk in hoofdzaak we gens de verhooging van het. percentage. Kamers van A r b e i d. In haar laatste, vergadering besloot de Kamer van Arbeid voor de Drukkers- bedrijven, naar het congres als afge- vaardigden te zenden de heeren J. L. E. I. Kleijnenberg (patroon) J. J. Groot (werkman) en den secretaris J. GerriJtsz. Met het verzamelen van inlichtin gen bedoeld hij het K. B. van 9 Juli 1901 Stbl. No. 194, besloot de Kamer te wachten totdat 't Bulletin van het Centraal Bureau voor de Statistiek zal verschenen zijn, waarin de gege vens opgenomen zullen worden, die de Kamer in Maart 1.1. verzamelde. De Kamer van Arbeid voor de Me taal- en Houtbewerking benoemde tot afgevaardigde naar het Congres de heeren P. Goedkoop Dz. (patroon) Th. Oosterom (werkman) en J. Gerritsz, secretaris. Ten opzichte van helt K. B. van 9 Juli 1901 Stbl. No. 194 nam zij een zelfde besluit als do Kamer voor de Drukkersbedri j ven. Bovendien besloot zij, nu de mede werking van de overige Kamers van Arbeid is toegezegd, te trachten haar plan itot uitvoering to brengen om tot de oprichting van eene arbeidsbeurs in d'eze gemeente te komen. Inlichting gewenscht. Er is een verzoentngsraad ingesteld tot beraadslaging melt de patroons in het bloembollenvak over verhooging van de loonen hunner arbeiders. Nu is. naar ons wordt medegedeeld door een patroon (te Overveen eenige dagen geleden, namens een aantal an dere patroons, per aangeteekenden brief aan den verzoeningsraad om een onderhoud verzocht op Donderdag of Vrijdag j.l. Maar Zaterdag jl. had de brief schrijver nog geenerlei anltwoord ont vangen. Hoe kan dat in elkander zitten? T y p 0 g r a f e n-S t a k 1 n g. De staking der typografen in dienst bij de firma Ruygrok Co. is geëindigd. De gezellen, thans inziende dat de fei telijke reden tot staking eene ongemoti veerde was, hebben hedenmorgen, met inboeting van 2 dagen loon, den arbeid hervat. Ook de afgevaardigde van den Ned. Typografenbond Hols, die gekomen was om de zaak tot eene oplossing te brengen, moest ditmaal de gezellen in het ongelijk stellen, en verweet hun, dat zij hem eene verkeerde voorstelling van de zaak gegeven hadden. Z. i. kwam het te laat komen der gezellen geenszins te pas, en moesten zij zich aan de orders van de patroons houden. Eene tweede zaak is echter de loons- verhooging, die nu het eerste geschil is opgelost, wel door den heer Ruygrok onderling met zijn personeel zal worden uitgemaakt. Deze zaak stond echter ge heel buiten de staking. De feestrede, die Ds. Jer" de Vries hield bij gelegenheid van zijn 40jarige ambts bediening, is bij de firma Tjeenk Wil link Zoon in druk verschenen onder den titel „Gods hulp en haar doel". Het geeft aan hen, die de predikatie niet konden hooren, gelegenheid haar thans te lezen en te komen onder den Fcetlletoit» Naar het Fi'ansch van HENRI GREVILLE. Zaï ze op je wachten? Ze heeft het me beloofd. Frankley had' lust om te glimlachen. Het scheen hem toe dat die belofte van Katie Motter iets vaags moest zijn. waarop men niet zonder onvoor zichtigheid! kon vertrouwen. Waarom? Dat wist hij nïelt. En houd' jeivan haai-? vroeg hij. Ja ,ik houd' van haar.O! Horace, je kunt daar misschien niet bij; maar als je wist hoe onweerstaanbaar ze is. Waarom, dlenk je d'at ik dat niet weeit, zei Hórace, fijntjes glimlachend. Ze ïs heel aardig. Zeker! maar dat is 't nietZie je Frankley, ik geloof dat zij 't in haar hoofd had) rezet diat ik verliefd: op haar zou worden Zoo, geloof je dat? Jaen toen heeft zij zich in haar eigen sftrikken laten vangen. Dus je bent zeker dat ze je lief heeft? Waarom zou ze mij willen trou wen, als ze mij niet liefhad? Dat is waar, antwoordde Frank ley. Je zult nu mijn ongeduld om te slagen begrijpen, mijn wanhoop wan neer ik zie dat er niets van mij wordt! Elk dóek, dat ik afmaak en dat niet op prijs gesteld wordt is mij een wan hoop. Eiken keer denk ik: „Dit schil derij zal succes hebben" en telkens is het weer hetzelfde! De tijd gaat voor bij en ik ben bang Waarvoor? Dat zij ongeduldig wordt, dat ze- het wachten opgeeft! 't Is verschrikkelijk, Horace, in stilte verloofd te zijn met zulk een mooi, zulle een gevierd meisje. Alle mannen zijn verliefd op haar; zij spreekt met hen en lacht tegen hen... Je weet hoe men hier spreekt met een meisje d'ait men het hof maakt Ja, dat weet ik, antwoordde Ho race langzaam. Ben je jaloersch? Neen, die beleediging zal ik haar niet aandoen. Ik vertrouw haar. Horace herinnerde zich, hoe dien- zelfden morgen Katie hem had aange raden zich bij mevrouw Alcott te laten presenteeren. Maar, zonder jaloersch te zijn, hernam John. kan ik er mij ontstemd over gevoelen diat zij niet. van mij is, dat ik n iet eens kan voorzien, wanneei zii mijn vrouw zal zijn. We zijn in he land van de lange engagementen, zei Horace. John May scheen niet te vinden dat dit een waarborg was. maar hij zei het niet. Daar je niet jaloersch bent en je zeker bent dat ze op je zal wachten, zie ik nieit in waarom je ongerust be hoeft te zijn, hernam Frarikley. Je zult nu of later rijk en beroemd wor den, en je zult dan zoo gelukkig wor den als een prins in een tooversprook- iie. O. riep May ontmoedigd uit: als je wist hoeveel ik van haar hield. Ik behoor haai- geheel toe. Ze kan mat mij dóen wat se wil. Maar ze is ook zoo mooi! En je weet niet hoe gelukkig het mij maakt dat zulk een heerlijk wezen mij liefheeft en mij alléén lief heeft. —Jawel, zei Horace, dat. kan ik mij begrijpen Zij weet alles! Zij begrijpt alles in minder tijd' dan men noodig heeft om het haar uit te leggen. Dat heb ik ook opgemerkt, maar als haai- vader niets van jelui enga gement afweet ,hoe kan je haar dan spreken? O, op '*t atelier; zij komt daar, evenals die anderen, en soms komt ze wat vroeger, of blijft na dien tijd. Je weet, de deur staat altijd open, en aan den overkant is een muziekhandel. En vermoedt niemand ietts daar van? "vroeg Horace, die nog steeds meester over zichzelf was. Neen, niemand. In de wereld wordt ze zóó gevierd! dat het gerucht zelfs loopt dat ze verloofd was met Edwin Barf field En. was daft niet waar? Wel neen, en ze is het met mij! Eigenlijk gezegd, ben ik er niet rouwig om dat men zoo iets zegt; dat leidt de aandacht van mij af. Wederom zwegen ze. Waarom heb je mij dat alles ge zegd? vroeg Horace, terwijl hij opstond om heen te gaan. John May aarzelde een 0ogenblik en zei toen, terwijl hij zijn vriend met zijn eerlijke oogen aanzag: Ze is zoo mooi en nu heb ik ge dacht dat jij je ook zou laten betoo- veren, en dat indien je de waarheid wist. nu het nog tijd' is. het je belet ten. zou om Ik dank je, John! zei Frankley, hem de hand drukkend'. Je hadt gelijk 0111 op mijn. eer te rekenen. De ver loofde van mi in. vriend Is even heilig voor mij als zijn vrouw dat zou zijn. Je maakt me erg gelukkig! Ik zag dat je sedert «enigen tijd' verdrietig was ,en ik vroeg mij af, of ik nielt te lang gewacht, had Ik ben verdrietig, beste John, om dat ik in geen prettige positie verkeer; zoek dus voor mijn zwaarmoedigheid geen andere oorzaak. Als ik huizen heb te bouwen, zal ik opgeruimder zijn. Bonsoir, vriend! Ik wensch je geluk en succes. Zij gingen van elkander; May bleef tusscben zijn twee Japansche figuren zitten, en Frankley ging naar zijn ka mer. Och, dacht hij, toen hij alleen was. 't Is nogal natuurlijk! Ik had het kunnen voorzien. Ik moet er maat niet meer aan denken, dat is het beste! Hij kon toch een heimelijke woede tegen Katie niet bedwingen. Zij had met hem gespeeld. Waartoe dienden die aanmoedigende maniertjes, als zij moreel aan een ander toebehoorde? Coquetterie! Flirt.! Zij doelt het zelfde met twintig anderen, en John schijnt er zich niet om te bekommeren. Ik heb mij laten vangen als een dom me vogel. Zij heeft zich verleidelijk aan mij voorgedaan, omdat zij zich, door alle mannen wil laten aanbidden! Gelukkig heeft het geen invloed, op mij. Ik dacht, dat ik haar liefhad, maar dat is niet zoo! Duizendmaal neen! Hij hield niet van haar. dat meende hij dus zeker tte weten, en :'u sliep hij dien nacht niet, en was hij aan een dïepe zwaarmoedigheid ten prooi. XI. Toen de dag voor de les aangebro ken! was, had Horace wel lust haar, ondier een of ander voorwendsel af te zeggen, teneinde de aanwezigheid van Miss Motter te vorm ij dénMaar op het laatste, oogenblik raapte hij al zijn moed' bijeen, of liever het ont brak hem e e heel aan moed en hij begaf zich naar haar woning. Zij was even schoon, even kalm en even opgeruimd' als anders. Die kalmte ha diets irriteerends, en Frankley kon niet nalaten dit te doen bemerken. Is u zenuwachtig, mijnheer Frank ley? vroeg Katie, toen hij om een fout weg te krabben, een gat in het papier sneed) (Wordt vervolgd).

Haarlem's Dagblad | 1902 | | pagina 1