NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD. Meestgelezen Dagblad, in Haarlem en Omstreken. FRANKLEY. Haarlem's Dagblad van 25 Juni bevat oa.: De nieuwe adjunct-directeur in Finland, De kroningsweek, De be grafenis van koning Albert, Ge meentelijke brandverzekering, Be palingen omtrent loon- en arbeids duur, De Hout. BURGEMEESTER en WETHOU DERS van Haarlem, Doen (te weten, dat bij hunne her schikking van 19 Juni' jl. aan J. A. Sweerts vergunning is verleend tot op. richting van eene petroleumbewaar- jplaats in dien kelider van het perceel aan de Zijlstraat no. 65. Haarlem, 20 Juni 1902. Burgem. en Wethouders voorn. BOREEL. de Secretaris, J. W. VAN BILDERBEEK. 1. s. JPr Jaargang. Woensdag 25 Juni 1902. No. 5823 HAARLEM'S DAGBLAD ABONNEMENTSPRIJS: ADVERTENTIEN Voor Haarlem per 3 maanden1.20 PrrsT" Tan 15 regels 50 Ote.iedere regel meer 10 Cts. Buiten het Arrondissement Haarlem Voor de dorpen in den omtrek waar een Agent gevestigd is (kom der gemeente), ie de {«ijs der Advertentiën van 15 regels 0.75, elke regel meer 0.15. per 3 maandeni 1.30 Groote lettere naar plaateruimte. Bij Abonnement aanzienlijk rabat» Franco door bet gebeele Rijk, per 3 maanden1.65 r&ll Hyjg'4^^™ Reclames 30 Cent per regeL Afzonderlijke nummers0.02^-jjÜflKjJ&A BureauxGebouw Het Spaarne, Kampersingel 70, vlak bij de Turfmarkt. Geïllustreerd Zondagsblad, voor Haarlem, per 3 maanden0.37^4 Telefoonnummer der Redactie 600. Telefoonnummer der Administratie 122. de omBtreken en franco per poet 0.45 Intercommunale aansluiting. Uitgave der Vennootschap Lourens Coster. Directeur: J. C. PEEREBOOM. Abonnementen en Advertentiën worden aangenomen door onze Agenten en door alle Boekbandelaren en Courantiers. Met uitzondering van bet Arrondissement Haarlem is bet uitsluitend recbt tot plaatsing van Advertentiën en Reclames betreffende Handel, Nijverheid en Geldwezen, opgedragen aan bet Algemeen Advertentie-Bureau A. DE LA MAR Azn. te Amsterdam. Dit blad -verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen Hoofdagenten voor het BuitenlandCompagnie Générale de Publicité Etrangèré G. Li DAUBE Co. JOHN F. JONES, SuccU Parijs 31M* Faubourg Monintartre. Officieele Berichten. Politiek Overzicht. Uit Petersburg worden aan het Ber liner Tageblatt eenige bijzonderhe den gemeld over den nieuwen adjunct- gouverneur-generaal van Finland, geheimraad Wladimlir von Deitrich, die thans in Finland met de geheele leiding der civiele zaken zal worden belast. Wlad'imir von Deitrich stamt uit een oud-adellijlc geslacht in helt gou vernement Poultawa. Hij sjtudeerde in rechten te Petersburg en trad in zijn promotie in de rechterlijke macht Al spoedig werd hij bekend, vooral tengevolge van zijn opltreden als rech ter van instructie in het proces tegen moordenaars "van Tsaar Alexander II. Hij deed zich kennen als een con servatief, een bestrijder van de oproe rige elementen en een vereerder van de bestaande 'toestanden in het Rus sische Rijk; maar tevens als een streng doch eerlijk rechter en een man door kneed: in d'e kennis der Russische rechtspleging. Tal van hooge rech terlijke betrekkingen heeft hij be kleed, en menige hervorming van de Russische rechtspleging is van hem uitgegaan, -et laatst wa)s hij pre sident van het gerechtshof te Peters burg. Minister von Plehwe, die hem uit het proces van de samenzweerders te gen Alexander II ke.nlt, en sedert veel met hem samenwerkte, heeft hem thans naar Finland gezonden, in de hoop, dat hij daar als verzoener zal optreden. Hij moet de moeilijke taak vervullen om de misgrepen en de fou ten van den beruchten Bobrikof goed te maken en door zijn rechtvaardig en streng optreden de pacificeering van Finland op istreng westelijke grondslagen te bewerken. Men meent nu als vaststaand te kunnen beschouwen, dat beide deelen van het Congres, in de Ver. Staten en ook de President natuurlijk ten laatste hun keus zullen vestigen op den Panamaweg. De laatdte berichten over de. inter- oceanische kanaalquaeisti© war-en, dat de conferentie te Washington tus- schen Senaat en Huis van Afgevaar digden, die nog gevoerd worden, van louter formeelen aard1 zijn. Het Huis van Afgevaardigden zou slechlts de stellige zekerheid verlangen, dat de bewijsstukken van de Fransche Pa- namamaattechappij, die haar gehee- len inventaris voor 40 millioen dollar wil van die hand doen, volkomen in ordie: zijn en de regeering van Co lumbia die ten volle erkent; ook na overdracht op de Ver. Staten, m. a. w. dait dus het inter-oceanische ka naal uitsluitend Amerikaansch zal zijn. Ook Morgan en Hitt, de twee sena toren, die zich het meest voor het Ni- caragua-kanaal haldden uitgesproken moeiten deze verklaring hebben afge legd: „Wij zouden gewenischt heb ben, dat het kanaal gegraven werd door Nicaragua, omdat wij meenden dat die weg de beste was. Maar op slot van rekening zouden wij gaarne den Panama-Weg ajanvaanxlien, om dat wij vóór alles een kanaal moeten hebben; de vraag: welk kanaal komt in de tweede plaats, hoewel wij geloo- ven, dat het Amerikaansche. volk den Nicaraguaweg zou hebben verkozen." De stemming in den Senaat, die zich met overgroot© meerderheid voor den Panamaweg verklaarde, schijnt het tegendleiel te bewijzen. Al)thans zooals nu de gevoelens zijn geworden want een aantal senatoren en leden van het Huis van Afgevaardigden, die oorspronkelijk voor den hil-Hepburn of Nicaragua-plannen stemden, zijn nu voor Panama. De omkeer wordt aldus verklaard, dat senator Hanna in den Senaat be loofd zou hebben, dat de suikerrech ten voor Cuba niet doorgevoerd zou den worden, indien zij op het Pana- mapunt toegaven. Hoe dit zij, de keus van Panama zal niemand bevreemden, die op een onpartijdig standpunt staat. De door graving is reeds ten deele tot stand gekomen, de voltooiing efólscht veel minder tijd en geld, dan de aanleg van het Nicaragua-kanaal en de vaart zal er veel veiliger zijn. Zoo komt dan Ferdinand de Lesseps' tweede groote kanaal tot stand. Buitenlandsch Nieuws Uit Zuid-Afrika. Lordl Kitchener ging in zee en Lord Milner heeft Zaterdag den eed afgelegd als gouverneur en opperbevel hebber van Transvaal. Tevens zijn er bevelen gegeven betreffende een uit voerenden raad, waarvan de leden be noemd worden. De namen van de be noemden zullen weldra bekend worden. Zoo is het burgerlijk bestuur er dan reeds ih Transvaal, en in den Vrijstaat zal het wel spoedig volgen, zoo het er nu al niet is. Daarmede is begin van uitvoering gegeven aan art. 7 van: die „voorwaar- den van onderwerping". Daar staat: Het militaire bewind in Transvaal en de Oi'anjer i vier-kolonie zal zoo spoedig mogelijk worden vervangen door bur gerlijk bestuur". Dat dit nu reeds ge beurd is, hebben die Boeren bewerkt door de wijze, waarop zij zich bij de zen vrede hebben neergelegd. Nu zal het de vraag zijn wanneer „de om standigheden het zullen veroorloven, vertegenwoordigende, instellingen" in te voeren. En dan wanneer die in stellingen. ..leidende tot zelfbestuur" voo*r dat zelfbestuur plaats maken. Het is in liet belang van land en volk. dat de Boeren zich zoo rustig en ver zoenend mogelijk houden, opdat dit spoedig geschiedde. Vrijdag heeft de Imperial South African Association de organisatie van het jingoismie in betrekking tot Zuid-Afrika vergaderd onder leiding van Lord Windsor en in tegenwoor d'igheid van den hertog van Argyll, zwager van den Koning. Bij het voor steilen van een motie van dankbetui ging aan de regeering. Kitchener en Milner voor ..den bevredigenden vre de". dien zij bewerkt hebben, noemde het parlementslid Evelyn Cecil, onder instemming hit d.e vergadering, het vooral een gelukkig verschijnsel, dat de invloel van dr. Lejjds nu voorgoed uit is, een nieuw kompliment aan den gezant, Belangrijk was 'wat 's avonds aan een feestmaal van de vereeuwiging Bar ton, eerste minister van het'Australi sche gemeenebest, en Hirne, eerste mi nister van Natal, zeiden. De eerste ont ried schorsing van de grondwet in de Kaapkolonie, omdat de vrijheid, bij de grondwet gegeven, nooit, tenzij in het alleruiterste geval, ook maar een dag opgeheven mocht worden. Verder sprak Barton van de vaste trouw der Australiërs aan het Britsehe Rijk, of schoon hij volhield, dat zij een af zonderlijke natie, de Australische1 na tie vorm'an. Bedenkelijk was 't dat Hirne, een eerésaluut aan de Boeren brengende een uitzondering maakte1 voor de rebel len. die, zeide hij, volgens de wetten van hun koloriie gestraft moeten wor den. Dus toch geen volledige amnestie? Of beteekent het alleen, dat Hirne er teaen is? Sir Gordon Sprigg, de eerste minis ter der Kaapkolonie, is Zaterdag te Southampton aangekomen. Hij wei gerde, zich tegenover een verslagge ver over de kwestie van schorsing der Kaapsche'grondwet uit te laten, alleen wilde hij wel verklaren, naar aanlei ding van dien brief van dr. Jameson in de Times, dat hij stellig niet van dien man raad zou gaan vragen. Een woord van pas. Te Grahamstown, zoo wordt uit Kaap stad gemeld, heeft minister Douglas op een vergadering tegen de schor sing gesproken, maar de vergadering nam een motie er voor aan. Twee onderteekenaars van het par lementaire verzoekschrift voor de schorsing hebben zich teruggetorkken. Er is in den laatsten tijd two erne al een verandering In het Kaapsche mi nisterie geweest, zoodat het wel noo- dig is, nu de namen van die heeren telkens genoemd worden, die /tegen woordige samenstelling even op te ge ven: Sir J. Gordon Sprigs eerste mi nister; S'ir P. Faure, koloniale secre taris; A. Douglas, openbare, werken: J Frost, landbouw; T. L. Graham, ju stitie (en nu waarnemend eerste mi- nister). Wie in de plaats van Frost mi nister zonder portefeuille is geworden, vlinden wij niet vermeld. De kroningsweek. De kroningsweek in Engeland werd geopend door de aankomst van den koning en de koningin te Londen uit Windsor, en door de aankomst van vele van 's konings gasten, waaron der de Nederlandsche vertegenwoor digers. Onder de andere gaslten be vinden zich prins en prinses Hendrik van Pruisen, de Grooüvorst-troonopvol- ger van Rusland, de aartshertog Franz Ferdinand van Oostenrijk, de kroon prins van Denemarken, de groother tog van Hessen, prins Albert van Bel gië, en de vertegenwoordiger van Z. H. den Paus. De gaslten werden aan het station ontvangen door Id'e. vertegenwoordi gers van den Koning en door de leden der respectievelijke legaties. In afwachting van de aankomst van H.H. M.M. was reeds vroeg een dich te menigte in den omtrek van Bucking ham Palace bijeen. H.H. M.M. ver gezeld door prinses Victoria en prins Karei van Denemarken en gevolg re den in opltocht in drie open landauers met vier paarden van Padldington Station naar het Paleis. Een ontzaggelijke menigte, langs den geheelen weg geschaard, gaf voortdurend blijken van haar opge wekte stemming, omadlfc de koning blijkbaar in goede gezondheidl in Lon den terugkeerde, door een oorverdoo- vend gejuich. H.H. M.M. werden zel den zoo hartelijk door de Londensche bevolking ontvangen. Ondanks het warme weder droeg de koning een overjas,doch hij zag er overigens goed uit. De koning en de koningin gaven in Buckingham Palace een groot diner ter eere van de koninklijke en vorste lijke gasiten, die voor de kronings feesten waren overgekomen. Loubet geridderd. Zaterdag is de deputatie uit Spanje d'en president met groote plechtigheid de versierselen van de orde van liet Gulden Vlies komen brengen. De her tog van Sesto hing het eereteeken om den hals van Loubet en sprak: Don Alphonsus XIII, Koning van Spanje, chef en grootmeester van de orde, ver langende Uwer Exellentie van de hoog achting te doen blijken, die Zijne Ma jesteit u toedraagt, en. zich vleiendfe dat gij tot. roem en tot de verheffing der orde zult bijdragen, heeft u tot ridder gemaakt. Neemt gij dat aan en belooft wat Zijne Majesteit van Uwe Excel lentie venvacht? Dat beloof ik, en dat neem ik aan. zeide Loubet. Aan deze woorden voegde de presi dent nog een korte toespraak om zijn bijzondere blijdschap te kennen te geven over de groote eer. die hem ten deel gevallen was. Een groot feestmaal, waarbij alle ministers aanzaten, besloot de plech tigheid. De begrafenis van koning Albert De plechtige lijkdienst voor Koning Albert, had Maandagavond in de met rouwfloers behangen katholiek© hof kerk plaats. Om de met rood fluweel bekleed© lijkkist hielden officieren en hofbeambten de lijkwachjt. Het schip der kerk was gevuld met het corps diplomatique, de buitenge wone gezantschappen, d© ministers, de hof- en staatsbeambten, de leden der Saksische Kamers, de vreemde officieren, deputaties, vertegenwoor digers van de stad Dresden enz. De vorstelijke personen kwamen in een lange reeks d© kerk in: de koning van Saksen en d© Saksische prinsen werden gevolgd door keizer Wilhelm, den Keizer van -Oostenrijk, den groot hertog van Baden en andere vorsten. In twee loges zaten de Koningin- Weduwe van Saksen, de Koningin en de prinsessen. Hofprediker Brendler hield de lijk rede. Na het eindigen van de godsdiensti ge plechtigheden, werd de lijkkist in de groeve gelaten, ondier helt zingen van het koor, terwijl daarbuiten de kanonnen donderden en geweersalvos werden afgegeven. Na de plechtigheid vertrokken de keizer en de keizerin, henevens de keizer van Oostenrijk weder. Algemeene Berichten. Zaterdagavond heeft een botsing plaats gehad tusschen twee electrische trams ttisschen Biisuschio en Portoce- resic in de buurt van Milaan; er zijni negen en veertig gewonden, waarvan De Neue Freie Presse wil weten, dat de hernieuwing van het Drievou dig Verbond zeer spoedig nu tot. stand zal komen. In welingelichte leringen te We enen verwacht men dat de ver schillende ondeiiteekenlingen reeds vóór het eind dezer maand zullen vol gen. Koning Edward heeft bevolen, dat het Engelscbe hof den rouw voor drie weken zal aannemen, met helt oog op het overlijden van den Koning van Saksen, „doch gedurende de Kro ningsfeesten zal deze bepaling ge schorst worden." Gisteren is 4e Charleroi een gedenk- teeken onthuld ter nagedachtenis van de Fransche soldaten, die bij Sedan gewond werden en na hun. vervoering naar Charleroi, in die stad stierven. Dit stanbeeld geheel in wit marmer voorstellende de Belgische maagd, die een gewonden Franschen soldaat on dersteunt-, is een gescheink van" den heer Valère Machil-le, president van die Fransche weldadigheidsvtereelü i- ging te Charleroi. Het ontwerp ©n de uitvoering zijn van den Franschen beeldhouwer La- gae. Omltrent Botha's oordeel over de schorsing van de Kaapsche grondwet reeds kort vermeld,, seint de Times- corre/spondent, woordelijk vertaald, het volgende: „Sprekende over de toekomst van Transvaal, gaf generaal Louis Botha als zijn meening te kennen, dalt een van de voornaamste factoren voor toekomstigen voorspoed gelegen is in het feit, dat er vooreerst geen sprake kan zijn van partij-poliltiek die onrust zoude kunnen brengen over het land. Hij voegde er bij, dat de Kaapsche grondwet zonder twijfel geschorst moet worden opdat niet de Afrikaan- derbond zich zou kunnen opwerpen to(t kampioen van het ontevreden ele ment in de nieuwe koloniën en zoo fn-achten de rassenhaat levendig te houden." Stadsnieuws. Haarlem, 24 Juni 1902. Onze Hont. SLOT DER RAADSVERGADERING OP MAANDAGMIDDAG OMTRENT DE PLANNEN VAN DEN HOUT. De heer SPRINGER zeide nog het na volgende: Wel verre van het kreupelhout te ver wijderen, wil spreker er alle kenmerken de planten, die vroeger in den Hout wa ren, weer inbrengen; de boschflora, die van Eeden er nog in heeft gekend, en die het Haarlemsch publiek uit vanda lisme heeft vernield. De VOORZ. dankt den heer Springer voor zijn voordracht. De heer VAN DE KAMP vraagt of 't juist is dat beharden van wegen nadeel toebrengt aan de boomen; de heer VAN LENNEP vraagt naar de fontein in den Hout en of 't verdwijnen der wilde flora niet komt door 't verkoopen van het blad; de heer DE HAAN HUGENHOLTZ constateert dat de heer Springer, dik wijls den naam noemende van Zocher, toch eigenlijk wat anders wil, zooals de harde wegen. Zou de heer Springer niet vreezen, dat bij toeneming van 't aantal wegen, het publiek nög meer zal vernie len? En zal de grensweg niet beter kun nen vervallen? Sp.r. is niet voor harde wegen. Nu al wordt er druk door den Hout gereden. De heer STOLP vreest voor verande ring van 't karakter van den Hout, het rustige, kalme en. bedaarde zal met deze plannen verdwijnen. De heer SCHRAM vraagt of nu er meer toezicht is in den Hout, geen verbetering is te constafeeren. zooals op 't Bolwerk blijkt het geval te wezen. Is de Hout niet vooral ontsierd door de stoomtram? Is er nu inderdaad behoefte aan een fiets- baan bij de Spanjaardslaan? De heer DE BREUK is het eens met den heer Stolp over verandering van 't ka rakter van den Hout. Nog gistermorgen is spr. heel goed door den Hout heenge reden, men behoeft er ook niet te dra^ ven, maar moet langzaam rijden. Spr. vreest voor rustverstoring, door getoeter en gefluit der moderne middelen van vervoer. Men behoeft niet alleen op de nieuwe parken te letten en daarvoor is misschien één communicatieweg van Oost naar West voldoende. De heer VAN DEN BERG acht juist de kleine kronkelende laantjes, die de heer Feuilleton. Naar het Fransch van HENRI GREVILLE. Ik moet. u bekennen dat ik mij vandaag nielt erg op mijn gemak ge voel, antwoordde de jonge man, een hevige pogïng doende om zijn koelbloedigheid te herwinnen. Ik ben niet heel wel en ik zou heter gedaan hebben niet te komen. Dat zou mij gespeten hebben, antwoordde Katie. Ik geloof dat u er ondanks alles goed aan gedaan hebt om te komen. Waarom? vroeg hij, terwijl hij haar strak aanzag. Zou zij het gevaarlijke spel voortzet ten, dat zij met hem begonnen was? Als hij de positie van zijn vriend niet kende, ging het nog, maar nu. Wat zou zij denken, als zij zoo handelde? En zou het van zijn kant geen valsch- heid zijn. wanneer hij haar liet be gaan? Miss Katie trolc cirkels met haar passer. Waarom? antwoordde zij, terwijl zij het hoofd eèn weïnig terzijde hoog om haar werk te bewonderen; omdat ik veel van mijn les houd en h,e(t zou mij spijten als ik haar moest missen. Verder houd ik er niet van, mijn tijd te verliezen, en eindelijk omdat- Zij hield op. nam haar passer weer op, trok een paar nieuwe boogjes, leg de de passer weer op tafel, wisebt© de inkt af melt een klein lapje, bekeek haar vingers om te zien of ze niet met inkt waren bezoedeld en zei met haar kalme en heldere stem: Heeft John u alles gezegd? Horace voelde weer die opwelling van toorn, die zij bij hem kon opwek ken. bij zich opkomen. Maar zij zag hem vlak in 't aangezicht en hij deed dat ook toen hij antwoordde: John heeft mij verteld, dat gij beiden uw woord verpand hebt. Ja. Hoe denkt u daarover, mijn heer Frankley? U kent John sinds ja ren, zooals hij mij gezegd heeft. U is de eenige aan wien hij den naam van vriend kan geven. Wat denkt u er nu van? Indien de muur voor hem ingestort ware en hem de Bosporus of de Ve suvius had laten zien, zou Horace min der verbaasd geweest zijn dan bij deze eenvoudige vraag. Ik denk. miss Motter. dat John May een trouw, oprecht man is. 'Hij heeft veel talent, veel verstandi en... een uitmuntend hart. Zijn ziel is teer en gevoelig. Ik heb hem zien terug deinzen voor de noodzakelijkheid om een vriend! verdriet te moeten doen: ik heb hem nooit zien aarzelen voor het ven-uilen van zijn plicht. Miss Motter knikte om haar instem ming te betuigen. Met hetzelfde ge- haar moet koningin Elisabeth den rid der beloond hebben, die zijn mantel voor hare voeten legde om haar schoeisel voor de aanraking met een plas water |te vrijwaren. Dat is heel mooi. U is welspre kend, mijnheer- Frankleyals het uw vriend betreft. Maar wat denkt u over onze plannen? Vergeef mij, miss Motter, maar- ik heb daar niets van te denken. De-nkit u niet dat het een beetje vermetel is? Horace zag haar weer met verbazing aan en antwoordde niet. Denkt u niet, dat er nog vele ja ren zullen verloopen eer onze plannen verwezenlijkt zullen zijn? Dat kan wel, nri'ss M otter, maar ik heb in deze quaestie geen oordeel te vellen. Hebt u vertrouwen in de toekomst van John May? Ik heb vertrouwen in zijn talent, zeer groot is; in een land als het onze moet een man van talent wel tot die positie geraken, die hij verdient. Ik ben blij dat ik. het u hoor zeg gen. De les eindigde zonder andere ge beurtenissen. Op het oogenblik dat Frankley afscheid wilde nemen, zei Katie hem: Hebt u er aan gedacht, u bij me vrouw Alcott te laten presenteeren? Ik heb het heelemaa.1 vergeten: Ik heb iets anders aan mijn hoofd ge had, antwoordde de jonge man, op den toon, waarop men gratie waagt-. Zijn hoofd en zijn beenen waren zwaar als lood'. Hij zou weg hebben vullen gaan en van woede en spijt schreien, als een kind, dat onrechtvaardig be knord wordt. Miss Katie zag hem aan met een mengeling van trots en van minach ting. Was dat een man? Kon men hem. zonder meer moeite, zoover brengen? Hoe veel hooger stond toch de wouw, die het ongeluk of het geluk van zulk een onlogisch en zenuwachtig schep sel in handen had. Welnu, denk er aan. Tot weer ziens, mijnheer Frankley. Hij ging. Horace's hart, was ver scheurd', en, hoe vreemd! hij had die zekerheid: gekregen dat Ivatie zijn vriend niet liefhad. Die zekerheid zou hem met vreugde ver wild- hebben, indien de verloofde man iemand anders dan John was ge weest; nu was het een nieuwe aanlei ding tot zorg. Katie hield dus niet van John May; en toch had zij beloofd hem te zullen trouwen, hoewel hij zonder naam en zonder fortuin was. Zij hield ook niet van Frankley en toch interesseerde zij zich voor hem. Wilde zij niet eerdea dat hij zich voor haar zou mteiiessee- ren? Maar. diacht de arme jongen, de belangstelling die men toont, heeft al tijd een grondslag; die, welke men ont vangt ei'scht altijd -een wederkeerig- heid'. Hoe weinig zij ook van John houdt, 't is toch een weinig: maar die liefde had niets gemeen met die, welke hij voor hdar voelde. Eensklaps bemerkte Horace dat hi] uitriep: Arme John! Toen hij thuis kwam, vond hij er een briefje; het adres, met een fijne hand geschreven, deed hem dadelijk denken aan liet elegante figuurtje van miss Bright. En inderdaad; had zij die volgende woordien geschreven: „Beste mijnheer Frankley, kom ons vandaag bezoeken; we hebben u iets te zeggen". Dat was alles, maar in het schrift, en de manier zelfs waarop het papier was gevouwen .lag iets haastigs en iets woolijks, als een koeltje in de lente. Ze heeft mij goed nieuws mee te deelen! dacht Horace. Lieve, kleine fee! Na tegen zijn zin gegeten te heb ben. nam Frankley een car en ging naar Cambridge. Eeai wij sterke wind deed de takken der hoornen zwiepen, de wolken joegen in wilden vaart door de lucht. Frankley versnelde den pas, toen hij uit de car stapte; hij voelde behoefte om vrij adem te halen, en in plaats van den kortstein weg te nemen, maakte hij een omweg om langs de Universiteit te loopen. Die muren herinnerden hem heel wat gelukkige dingen; wat waren ze ver weg zijn studiën, de genietingen zijner jeugd! De Memorial Hall stak zijn statigen toren boven de toppen der boomen uit; Horace dacht dat zij, die in den oor-

Haarlem's Dagblad | 1902 | | pagina 1