NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD. Meestgelezen Dagblad in Haarlem en Omstreken. Jfr Jrargang. Maandag 30 Juni 1902. No. 5827 BLEM'S DAGBLAD ABONNEMENTSPRIJS: ADVERTENTIEN Yoor Haarlem per 3 maanden1.20 Van 15 regels 50 Ote.; iedere regel meer 10 Cts. Buiten het Arrondissement Haarlem Voor de dorpen in den omtrek waai- een Agent gevestigd ia (kom der gemeente), '8 P'V0 ^er Advertentiën. van 15 regels 0.75, elke regel meer 0.15. per 3 maanden1.30 Groote letters naar plaatsruimte. Bij Aboxmement aanzienlijk rabat» Franco door het geheele Rijk, per 3 maanden1.65 flj Reclames 30 Cent per regeL Afzonderlijke nummersQ.02% Bureaux: Gebouw Het Spaarne, Kampersingel 70, vlak bij de Turfmarkt. Geïllustreerd Zondagsblad, voor Haarlem, per 3 maanden0.37^ Telefoonnummer der Redactie 600. Telefoonnummer der Administratie 123. de omstreken en franco per post0.45 Intercommunale aansluiting. Uitgave der Vennootschap Lourens Coster. Directeur: J. C. PEEREBOOM. Abonnementen en Advertentiën worden aangenomen door onze Agenten en door alle Boekhandelaren en Courantiers. Met uitzondering van het Arrondissement Haarlem is het uitsluitend recht tot plaatsing van Advertentiën en Reclames betreffende Handel, Nijverheid en Geldwezen, opgedragen aan het Algemeen Advertentie-Bureau A. DE LA MAR Azn. te Amsterdam. Dit blad verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen Hoofdagenten voor het BuitenlandCompagnie Générale de Publicité Etrangère G. Li DAUBE Co. JOHN F. JONES, Succl, Parijs 3F** Faubourg Monmcaire. Dat nummer bestaat uit aebt bladzijden. Haarlem's Dagblad van 30 Juni evat o.a.ï Tekort in de Fransche kas, De iekte van koning Edward, Kamers au Arbeid, Toezicht op vleesch aar Londen, Lotsverbetering van oogere ambtenaren, Brieven uit lerlijn, Kinderlectuur. Bovendien behoort bij dit nummer on courant als gratis-bijvoegsel no. 95 ai „De Zaterdagavond", letterkundig eekblad voor Jong en Oud, bevattende: aarlemmer Halletjes, Rubriek voor Da- es; Licht en Schaduw: Toch rijk; Neen", novelette; benevens de gewone ibrieken, afbeeldingen, oplossing prijs- ladsel en nieuw prijsraadsel. Politiek Overzicht. Het schijnt met dien toestand van Engelschen Koning wel heel an- en veel ernstiger te zijn dan men anvankelijk ter geruststelling van et Engelsche publiek bad laten voor. omen. Laffan's bureau meldt: Ondanks de redactie van de officieel© bulletins "het niet mogelijk hoop te koesteren oor een gunstig verloop van 's konings iekte. Het groote publiek neemt na- rarlijk de mededeelingen der artsen ls een verblijdende waarheid' op; de ers vermijdt, op verzoek der autoritei- ongunstige berichten te publicee- Maar het i's een feit. dat bij de peratie een deel der ingewanden me mo est verwijderd worden, en d'ait, i de koning deze crisis te boven omt een nieuwe operatie noodig zal fez en. De beroemde geneesheer lord' Lister, ie bij de behandeling aanwezig was, eide: „De operatie was heit ernstigste ïat een man van zijn leeftijd en zijn estel kon overkomen". Laff an verneemt dan ook, dat de ge- ieeshee.r)en nauwelijks hoop hebben p het herste lvan dien koning. Wat zij sdlen, was een wanhoopsdaad; zon- hun optreden zou de koning tij- ens de kroningsdagen gestorven zijn. lun bedoeling was, zooal nieit bet le an van den koning te riedden, het nog ïa poos te verlengen. Doch bij die ope. ati'e bleek, dat de toestand veel erger dan men vermoedde'. De geneeshee- konden dan ook de operatie niet itvoeren zooals zij wensch'ten; zij loesten zich tot het hoognoodige he erken. Die operatie moge voor het ogenblik gelukt zijn; elk oogenblik ra. een complicatie voorkomen En het ergste i's, dat zoo de koning erstelt. een tweede operatie noodig De nieuwe Fransche Kamer staat oor een moeilijk geval. Zij zal hebben voorzien in het reusachtig tekort, t de dienst van 1901 opleverde. Vol- ens het rapport van den heer Hub- ard, over de» voorstellen tot het toe- taan van suppletoire kredieten aan regeering, levert de dienst van 1901 iet minder dan 150 millioen franc9 eficit op. De rapporteur zegt: „Het i de plicht van het openhaar gezag iets te verbergen; maar het ls tevens erkeerd de weinig bevredigende zijde an den financieelen toestand te over- rijven". Helt rapport zal dus volkomen eer ie den toestand bloot leggen. Het zet iteen, dat het tekort ontstaan is dioor i invoering dei- gewijzigde wetten op coholische dranken, door de suilcer- et, en door het douanestelsel. Die ri'e wetten hebben het gevolg gehad, at 157 millioen francs minder ontvan- en zijn dan geraamd was. De vrijstelling der hygiënische dran- in, gevoegd bij een ongewoon rijken ïijnoogst. heeft het gebruik van alco- aanmerkelijk doen verminderen, faardOor de belasting op alcohol 1,487,100 fr. mindier heeft, opgebracht. De regeling bij de suiker heeft een !rm in dering der rechten met 42,864,900 .ten gevolge gehoud. En de overvloe de graanoogst heeft den invoer van ranen onnoodig gemaakt en de Staat aardoor 31,253,000 francs aan invoer- ïchten dOen derven. AU,el andere beïlastingen hebben leer opgebracht dan de raming, zegt et rapport. De crisi's, die op dit ogenblik in die Fransche staatsfinan- en heerscht is dus geen gevolg van i vermindering van den nationalen ikdom. maar is ontstaan dbor toeval- ge oorazken. door op zich zelf zeer rijzenswaardige wetten die ingevoerd er den, en vooral door een slecht fis- ial stelsel. De heer Hubbard zegt., dat het op weg van het parlement ligt daar in verandering te brengen door zuinig heid i'n d'e uitgaven en vooral door verbetering van het belastingstelsel. Een nieuw pleidooi voor de inkom stenbelasting kan men dit rapport noe- Buitenlandsch Nieuws Uit Zaid-Alrika. Dr. Smaadt, de gewezen Kaapsche minister", die zijn ontslag genomen heeft om vrijelijk voor schorsing van d© Kaapsche grondwet te kunnen ij ve ren, heeft te Port Elisabeth in een openbar!© vergadering daarover ge sproken- Hij haalde daarbij aan wat Merriman zou gezegd hebben, nl. dat de Kapenaars hun politieke rechten niet mochten opofferen voor de 15.000 man van het schuim van het Boeren- dom .die in rebellie waren gekomen. Smartt zeide, dat er erger vijanden zijn dan die rebeUen, n.l. de mannen die zich schijnbaar loyaal hielden, maar de commando's over de bewe gingen idler Engelsche troepen inlich tingen gaven, en zij, die rustig op hun hoeve bleven, maar hun zonen en bijwoners uitzonden om zich bij de commando's aan te sluiten. Wat Smartt hier zegt is tot daar- aantoe. Maai- heeft Merrirnan zich werkelijk zoo uitgelaten? De rebellen, die de wapeneai opgevat hebben, het schuim van de Afrikaan ders genoemd? Dan zal de politieke rol van dezen Afrikaandiervriend wel uit wezen, als hij niet naar de tegenpartij overloopt. Smartt haalde er nog d:e"welgezin de Hollandsche Afrikaanders bij, die zeggen: „Om Godswil, verlos ons van onze politieke drijvers en van de gees telijke dwingelandij van die Gerefor meerde Kerk." Wat deze „weigezin den" aangaat: de Times bevat een brief van een ongenoemde, die ver slag doet van de vergadering van „vertegenwoordigers van loyale Hol landsche inwoners van verschillende districten d:er Kaapkolonie", gehou den 'te Kaapstad in April. De namen van die mannen goed HoUandsch Afrikaansche namen worden' ge noemd; er zijn verscheiden leden van de wetgevende vergadering bij. Wat de berichtgever van de Times uit- de verhandelingen mededeelt moet be wijzen, dat die mannen zeer ontevre den zijn over de leiders van dien Afri kaander Bond en niejt hen niet meer te maken willen hebben. En inder daad blijkt, dat uit de aangehaalde woorden van eenige sprekers. Wij we iten echter niet of die aanhalingen een juiste voorstelling geven van de mee ning der vergadering, noch kunnen wij beoordeelen, of de Afrikaanders in het algemeen, zelfs die zich onzij dig gehouden hebben, geacht mogen worden door die genoemde „welge- zinden}" behoorlijk vertegenwoordigd te zijn. Smartt raadde' ook schorsing aan ten batte van „den manlijken rij and" in de republieken. Scherp© woorden twisten tusschen Engelsche en Hol- landlsche Kapenaars in het Parlement, te Kaapstad zouden hen melt de vre desvoorwaarden ontevreden kunnen maken. Politieke wrijving bij verkie zingen te Mafeking zou gevaarlijk zijn, omdat Zeerust in de buurt, ligt, en te Aliwal Noord omdat Rouxville te dicht bij is. Ten slotte noemde Smartt het een beleediging voor Lord Milner, te zeggen, dat hij alle tradi ties zou verbreken en terugkeeren tot de praktijken van van Riebeek's be wind. Reutter seint uit Johannesburg, did. 25 dezer: „Lord Milner zegt in zijn a-nttfoord op een brief van de kamer van koop handel in zake van schadevergoeding voor oorlogsverlies, geleden door Brit- sche onderdanen in Transvaal en Oranjerivier Kolonie, dat, aangezien de verliezen door burgers geleden tot zekere hoogtte vergoed moeten worden er ongetwijfeld ook een maatregel zal komen ter schadeloosstelling van Britschei onderdanen, de omvang waarvan noodzakelijkerwijze afhan gen moet van het geheele bedrag van de bewezen verliezen." Met Bitiftsche ondJerdanen worden hier natuurlijk de menschen bedoeld, die bij het uitbreken van den oorlog Britsch onderdaan waren. Men herinnert zich, dat Chamber lain in het Lagerhuis gezegd heeflt,dat het geld, in de voorwaarden van on derwerping voor onderstand bestemd, ook voor die Britsche onderdanen be stemd is. De ziekte vau koning Edward. Het ingewands-lijden openbaarde zich den 8en Juni en werd langzamerhand ernstiger. Zaterdag werd den Koning morfine toegediend. De keelontsteking kwam ook weer terug. Bij de aankomst in Buckingham Palace, verleden Maan dag, viel de Koning flauw. Bij de ope ratie op Dinsdagmorgen werd een verba zende hoeveelheid etter gevonden. De koning bleef bewusteloos tot Don derdagmiddag. Toen waren de polsslag en de temperatuur normaal. Donderdag avond negen uur werd de pijn in de ingewanden heviger. De wonde werd onderzocht, en het bleek, dat zij zeer ontstoken was. Sedert Zondagmorgen heeft de Ko ning niet meer gebruikt dan een lepel melk; op Dinsdag en Woensdag twee le pels vol lamssoep. Donderdagnacht dien de men hem wat vleesch en thee toe. Een tweede operatie schijnt noodzakelijk, wat zoo goed als zeker den dood ten gevol ge zal hebben. De geneesheeren dringen er op aan, dat Z. M. niet zal worden bezig gehouden met quaesties, die nadenken of studie vereischen, daar zij vreezen dat daar door zijn toestand zal verergeren. Indien de toestand ten goede keert zal de kroningsplechtigheid in het begin van den herfst kunnen plaats heb ben. Het laatste bulletin meldt, dat de toe stand van den Koning in alle opzichten bevredigend is. De Koning bracht een goeden dag door; zijn. toestand is aan merkelijk verbeterd. Te half zes deelde de heer Balfour gis teren in het Lagerhuis mede, dat de toe stand van den Koning bevredigend is. Algemeene Berichten. De Hesisische Kamer heeft een regee- ringsontwerp betreffende verbetering van de woningtoestanden aangenomen, dat zich uitstrekt tot op gemeenten van 5000 inwoners en ten doel heeft den minde ren man aan gezonde woningen te hel pen. Er wordt een woninginspectie in gesteld, niet bij wijze van politie-orgaan, maar om steun te verleenen bij de zorg voor het algemeen welzijn. De regeering hoopt vooral, zooals zij Donderdag nog nog eens voor de eindstemming ver klaarde, dat deze proefneming zal bijdra gen tot vermindering van de nadeelen die het gevolg zijn van drankzucht, tu berculose enz. Een gezellig en gezond thuis kan een mensch immers geestelijk en lichamelijk veredelen. De Hessische regeering heeft met deze woningwet getoond dat zij voort wenscht te gaan op den weg van nuttige sociale hervormingen, zonder zich te storen aan den naam van het „roode groother togdom" dien de conservatieven, in hun machtelooze woede op den vooruitstre- venden groothertog, aan Hessen hebben gegeven. Uit Rome wordt geseind aan dê „Ind. Beige" dat in het eind van deze week de hernieuwing van de Triple-Alliantie ge- teekend zal worden. De minister Golu- chowski en Prinetti en de rijkskanselier Von Bülow zullen in Karlsbad samenko men. De openbare vergadering te Brussel tot huldebetoon aan de Boeren, welke niet opzet was belegd op den avond voor de Kroning van Eduard van Enge land: is. niettegenstaande deze plech tigheid is uitgesteld, jl. Woensdag avond toch doorgegaan. Ie omdat men het publiek niet tijdig kon verwittligen van eene eventueele verdaging, 2e. om dat Engeland n'iet de minste hoffelijk heid had betoond bij het overlijden van mevrouw Kruger. Nadat advocaat de Boeker. Daensis- tisch afgevaardigde en advocaat Alb. de Swarte nogmaals hadden gewezen op het schandelijke van Engelands rooftocht in Zuid-Afrika. en van de andere mogendheden dit hadden gedoogd, werd besloten telegrammen van hulde Ie zenden aan president Kruger en koningin Wilhelmina en i werd met algemeen© etemimen eene1 motie aangenomen, waarin protest weird;! aangeteekend' 'tegen de impe rialistische roof- en moord-polJitiek van Engeland bewondering wordt betuigd met. de hoofdmannen der Boeren en den hoop uitgesproken,, dat een onaf hankelijk Zuid-Afrika moge ontstaan. Szell, de Hongaarsche minister-pre sident, die sedert een week op zijn landgoed te Raltot verbijlf houdt, heeft Woensdag aan een ministerraad te Boedapest deelgenomen. Menschen die met hem hebben gesproken, verze keren dat de verhouding Itusschen Szell en Körber, den Oostenrijkschen minister-president, op het uiterste ge spannen is. Helt lijfblad! van Szell Iaat, in overeenstemming hiermee, doorschemeren, dat Szell zich in het geheel niet meer zal laten vinden voor onderhandelingen, qix dat hij in het bijzonder verstoord i's over de voort durende indiscreties van de Ooslten- rijksche regeering in de Weensche bladen. Uit den toon, dien de kranlten van Szell tegen Körber aanslaan, valt op te maken, dat SzeH er op uit is, tijdens den zomer een kabinetswijzi ging in Oostenrijk uit te lokken. Stadsnieuws. Haarlem, 28 Juni 1902. In de Rotonde van he»t Museum voor Kunstnijverheid is het tentoongestelde van denAntwerpschen kunstkring de Scalden geopend. Het vertrek alwaar de keramiesche afdeeling is ondergebracht, als de oud- Hollandsche keuken, werd sedert eenige dagen voor het publiek toegan kelijk gesteld en zal Zondag a.s. 1e bezichtigen zijn. Vr ij dagavond werd onder leiding van den heer van Tuerenhout d© \le)denvergadering gehouden van het distinct Haarlem en Omstreken der vereeniging Eigen Hulp. Behandeld werd da beschrijvings brief voor -de a.s. te Amsterdam te houden Algeme^ne Vergadering der Vereeniging. Bijzonidiera opmerkingen werden niet gemaakt. De voorstellen van den beschrijvingsbrief vonden instemming bij de vergadering, die de door het Hoofdbestuur gepubliceerde! rekenin gen goedkeurde. De contributie over 1903 voor het district Haarl'eon werd gesteld op 1 1.25. Tot afgevaardigden naar de Alge meen© Verg. bovenbedoeld werden benoemd de heeren van Tuerenhout en M. P. de Clercq, tot hun plaatsver vangers de. heeren W. Boissevain en A. v. d. Togt, Heringa Wüthrich. De tal rijke wandelaarsdie het kijk- venster (showroom) van de fir ma Heringa Wüthrich op den hoek van de Groote Markt en de Barteljoris- straat passeeren en toch in elk geval, dat van de grootste haast niet uitgezon derd, even blijven staan om een kijkje te nemen van de machinerieën, die er geëxposeerd worden. En daar wij meen den, dat velen met ons er belang in zou den stellen, iets meer te weten van wat deze Haarlemsche firma wil en doet, hebben wij hier en daar in den omtrek eenige installaties van verschillenden aard met de firma bezocht. Eerst ging het naar 't park Aerdenhout. Dat is buiten quaestie een prachtige plek gronds in onze buurt: de natuur is er nog ongerept en plant en bloem van de duin streek leveren heelwat meer moois op, dan wij stedelingen in onze straten wel oeseffen. Maar er is ook een schaduwzij de. Er is geen gas en er is geen duin water. En wie nu in deze modern ge bouwde villa's, sierlijk gemeubeld en in gericht, liever geen petroleum branden wil, vindt bij de firma Heringa Wüth rich wat hij noodig heeft: toestellen voor acetyleen verlichting. Vroeger stond het acetyleen letterlijk en figuurlijk in kwaden reuk. Letterlijk verdient het gas dat wel, want het riekt niet lekker; figuurlijk evenwel niet meer. Met andere woorden: het gevaar is er af. Het heele fabrikaat bestaat hierin dat calcium carbid wordt gebracht in water: het gas, dat zich dan ontwikkelt is het acetyleen. En nu kan men eenvoudige apparaten gebruiken, zooals in „de Za terdagavond" van heden staat afgebeeld of automatische toestellen, zooals de fir ma Heringa Wüthrich er een te Zand- voort tot verlichting van Hótel Driehui zen heeft geplaatst. De heer Driehuizen brandt er zestig lichten mee en kan dat aantal tot tachtig uitbreiden, terwijl de automaat, die wanneer dat noodig is cal cium carbid in het water brengt, zoo so lide en doodeenvoudig is, dat ongeluk ken een ondenkbaarheid zijn geworden. Bovendien staat het apparaat op een af stand van het huis in een afzonderlijk gebouwtje. Zoo heeft de firma Heringa Wüthrich eveneens in bijgebouwtjes in drie villa's in den Aerdenhout ge maakt, die zeer voldoen. Acetyleen-installaties plaatste de fir ma Heringa Wüthrich ook elders: on der meer te Geldermalsen, te Nunen en te Hillegom. Laat ons er nog bijvoegen, dat acety- leenverlichting zeer goedkoop is en dat de nieuwere tijd er verschillende uiterst geschikte branders voor in den handel heeft gebracht en daarmee overgaan naar de quaestie van het water. Natuurlijk is er hier water in den bo- dem. Men kan dus een wel slaan en zal iets dieper of minder diep zeker goed water vinden. Maar hoe het nu omhoog gebracht! Zeker het kan met menschen- kracht, maar wie moet dat dagelijks doen voor bad, voor closets, voor drink en \verkwater?_De_ familie zelf heeft er veéiai dc kracnt.Tioch den tijd voor, de dienstboden vinden het, en niet ten on rechte, een zeer zwaar werk, er eiken dag een man voor aan te nemen is kost baar. Zoo is dan een electromotor, die het welwater mechanisch brengt naar het boven in 't huis gelegen reservoir, een overgroot gemak. Toch is 't maar een kleine installatie: een motortje van 1 P K. dat stroom krijgt van den werkdraad van de electrische tram en een roteerende pomp in bewe ging brengt. Met een eenvoudige hand beweging wordt de motor ingeschakeld en brengt de pomp per minuut 25 liter water naar' boven. Op deze manier is zelfs een groot reservoir van bijvoorbeeld 2 M' gauw vol en kan men zich de weel de veroorloven, den tuin om het huis naar hartelust te besproeien. Wie het zelf naar boven moest pompen, zou waarlijk aan rijke tuinhesproeiing niet. denken. Zoo is de installatie in twee villa's in den Aerdenhout, daar aangebracht door de firma Heringa Wüthrich. Een groo- tere installatie voor het opbrengen van water maakte zij in het pas geopende Kinderhuis te Zandvoort. Een bijge bouwtje bevat de geheele inrichting, die beknopt is zooals alleen door electromo- toren gedreven inrichtingen dat kunnen wezen. In een put van 20 M. staat op 18 M. diepte een gewone zuigpomp, die het water naar een ketel brengt, vanwaar het geperst wordt naar het reservoir op den zolder van 't Kinderhuis, dat een inhoud heeft 2 M'. Op deze manier kan men midden in 't zand beschikken over de gemakken van de stad. Later hebben wij met de firma Herin ga Wüthrich nog een belangrijke door haar bezorgde installatie te IJmuiden ge zien, maar daarover in een volgend nummer. 15e Muziekuitvoering, opZon- dag 29 Juni, des namidd. te 2 1/2 uur, door het Stafmuziekkorps der d.d. Schut terij van Leiden. Kapelmeester den heer Joh. C. Geijp. 1. „Soldiers in the Park", Marsch, van Monckton. 2. Ouverture „Athalia.", van Men delssohn. 3. „Bénédiction des Poignards", uit „Les Huguenots", van Meijerbeer. 4. Fantasie uit „Lucia di Lammermoor"- van Donizetti. 5. a) „Loreley paraphrase", van Nes- vadba. b) „Die Musik kommt", van Strauss. 6. Balletmuziek uit de opera „Faust", van Gounod. 7. „The Belle of Chicago", March, van Sousa. Heden zijn alhier door D. de Mooij en P. Groenendaal Pz. de eerste Hollandsche kersen aan de groenten- markt gebracht en opgekocht door L. Verkooij, Pteterkiesstraat no. 10; dat is 9 dagen later als het vorige jaar. Den lsten Juli a. s. zal naar wij vernemen de heer C. v. d. Zee, werk zaam in de wielendraaierij aan de.» Cen trale Werkplaats der II. S. M. na 39 trou we dienstjaren op pensioen worden ge steld. In het douchebadhuis zijn in de afgeloopen week 670 baden geno men. Naar ons wordt medegedeeld heeft heden de Gemeenteraad van Asten (Noordbrabant) met algemeene stemmen besloten, die gemeente met acetyleen- gas te verlichten en de levering van de installatie opgedragen aan de firma He ringa Wüthrich, alhier. De gisteren bij de Industrie- Bank opengestelde inschrijving op de aan deelen Haarl. Hyp. Bank is ruim voltee- kend. De gisteren opengestelde in- schrijving op de aandeelen Industrie- Bank is volteekend. Naar wij vernemen is het3-Ja- rig zoontje van den schipper v. d. Stouwen, wonende in de Glasbla zerstraat, dat zich Dinsdagavond in de ouderlijke woning deerlijk brandde, en naar het Gasthuis vervoerd werd, aldaar aan de gevolgen overleden. Morgen (Zondag) zullen de adspirant-afdeelingen der gymnastiek- en schermvereenigingen „de Bataaf" en „Oefening staalt Spieren" een gezamen- lijken wandeltocht houden naar Hille gom en omstreken, onder leiding van den directeur, den heer W. v. d. Eijnde. Om 7 uur vertrekt men van het oefe ningslokaal op de Bakenessergracht al hier. aar w ij vernemen z ij n voor de betrekking van directeur der openba re werken alhier ruim 20 sollicitanten opgekomen. Vrijdagavond gaf de muziek- vereeniging Harmonie, onder directie van den heer Hofmeester het onlangs uit gestelde concert in den tuin der Socië teit Vereeniging. De nummers werden goed uitgevoerd en hadden veel succes. De Bescherm vrouw de rvereeniging, Mevrouw Visser van Hazerswoude, woonde het concert bij. Uit de Omstreken. Heemstede. Vergadering van den Raad der ge meente op Vrijdag des avonds ten 7 1/S ure. Voorzitter: de Burgemeester. Afwezig de heer Hoeker. PUNT 1. Vastgesteld werden een staat van onvoorziene uitgaven voor 1901 en een staat van af- en overschrijving, dienst 1901. PUNT 2. In de vorige vergadering staakten de stemmen over het verzoek der Haarlemsche Huishoud- en Industrie school om 25 subsidie per jaar tot we- deropzeggings toe te verleenen. Thans staakten over dit voorstel we derom de stemmen. Tegen stemden d© heeren Preijde, Beelen, van Houten, Peeperkorn en v. d. Weiden. Mitsdien wordt het voorstel geacht te zijn verworpen. PUNT 3. Na eenige bespreking werd het voorstel van B. en W. goedgekeurd om 2 kasten ten dienste van het Raad huis aan te schaffen. De onkosten hier voor zijn geraamd op f 100. PUNT 4. Inzake het aanschaffen van een brandspuit had de voorzitter inlich tingen ingewonen bij den commandant der Amsterdamsche brandweer. Deze had daarop eenige adressen gege ven van uitstekende, solide firma's, doch hij kon geen inlichtingen geven omtrent een systeem. Van eene Amsterdamsche firma was vervolgens eene aanbieding van een spuit met materieel gekomen h f 650. Tn

Haarlem's Dagblad | 1902 | | pagina 1