H. LAMP. Beurs. voor het candidaats-exanien in de; rechten mej. C. Sirks, voor het doc toraal examen in de rechten de heer W. N. J. M. Smit. Utrechtle Natuurk. mej. J. W. G. de Blauw, mej. E. C. de Blauw en mej. N. Bonte. Cand. theol. 1 de heer D. Th. Keck prop. theol. de heeren A. Dronkers, B. tea* Haar Romeny en H. Japchen cand. pharmacie de heer J. Bekei'. Bevorderd tot semi-arts de heer W H. M. Sengersbevorderd tot arts de heer G. A. van der Berg en K. J. H. Verzijl. Groningen Geslaagd voor het can- didaats in de godgeleerdheid, le ged.. de heer J. J. H. Bange Wz.. het voor bereidend voor de geneeskunde de heeren ILeopold, T. M. Mesdag en M. Sijpkens Smit. Amsterdam. De heer A. Starcke is toe gelaten voor het eerste gedeelte arts examen. Leiden. Geslaagd is voor het examen voor den Indischen dienst mr. S. J. Thieme. Groningen. De heeren R. Buiten en H. C. S. Wanting Wz. legden het candi- daatsexamen in de godgeleerdheid, le ged.. met goed gevolg af. R. K. Patroonfivereeniging. Gildebond. De algemeene vergadering van boven staande Vereeniging heeft plaats op Donderdag 3 Juli 1902, in het Zuid-Hol- landsch Koffiehuis, Groenmarkt 37, te 's- Gravenhage. De agenda bevat, behalve de gewone huishoudelijke aangelegenheden, een lezing over „Zondagsrust", te houden door den geestelijken adviseur van den Gildenbond, den HoogEerw. Heer Mgr. G. W. Konings; De Woningwet in hare toepassing, in teleiden door den heer Jos. Th. J. Cuypers en ten slotte vraag punt gesteld door het Centraal Bestuur: Is de werkgever verplicht, en zoo ja! wel ken invloed toe te kennen aan zijne werk lieden bij wijziging van loontarieven? in te leiden door den heer P. Bredius. oors inzake uittreding uit den Katho lieken Kamercluh werd door de ver gadering goedgekeurd, en vertrouwen uitgesproken in zijn moedig gedrag. Aangenomen werden na zeer lange discussies de volgende moties: 1. „De N. K. C. Volksbond streve naar invoering der bepalingen in de bestekken van gemeentewerken van minimum loon en maximum arbeid de wijze waarop die zullen worden in gevoerd, blijve overgelaten aan de af deel innen". 2. ..De vergadering, het nut en de dringende noodzakelijkheid erkennen de der jongelingsvereenigjingen tot vorming en steun der jeugd, zoowel in zedelijken als maatschappelijken zin, dringt bij de besturen der afdee- lingen krachtig aan in overleg met de geestelijkheid der gemeente het daar heen te leiden, dat éen of meer ver- eenigingen >in het algemeen worden opgericht ten behoeve der jongeling schap van 12 tot 18 jaar en noodigt de afdeelingen uit het eerste jaarverslag te doen aan het Centraal Bestuur." Deze motie had betrekking op een voorstel der afd. Amsterdam. Ten slotte kwam in behandeling een tweede voorstel van Amsterdam, nl. „De algemeene vergadering spreekt den wensch uit, dat alle afdeel'ingen van den N. R.-K. Volksbond zich aan sluiten bij de eventueel in hun plaats bestaande afdeeling van den Verbrui- kersbond of. zoo deze nog niet be staat, dat alsdan stappen zullen wor den gedaan, om tot de oprichting er van te geraken." Daar verschillende afdeelingen van deze zaak nog niet op de-hoogte waren, werd zij verschoven naar een volgende vergadering. De vergadering ging daarna oveT in een huishoudelijke. De aftredende bestuursleden de hee ren C. J. L. Hofman, B. Lammers, E. J. B. van Rijswijk en W. R. Zits wer den in den loop der vergadering her kozen. Slecht afgeloopen. Dezer dagen viel te Utrecht, doordat een handkar en een vrachtwagen op Zeist, beladen met zakken meel, in de Nachtegaalstraat elkaar in de wielen reden, van eerstgenoemd voertuig een mandje met ieren. De ëigenaar, de 82jarige G. Z., trok zich dit nogal aan en verlangde van den bestuurder, dat hij de gebroken eieren zou vergoeden. Deze toonde zich echter hiertoe in het geheel niet geneigd en wederkeerig beschuldgde hij den ander de oorzaak van het ongeval te zijn. Harde woor den vielen, onderwijl Z. het paard van den voerman, die door wülde rijden, bij den teugel poogde te grijpen. 'De oude man was echter slecht ter been, bij stortte neer. kreeg een trap van het paard tegen het hoofd, toen dit over hem heen stapte, en werd bo vendien ernstig inwendig gekneusd doordat een der raderen over zijn li chaam eing. Men vermoedde, dat een tweetal ribben waren gebroken. Dooi de politie werd hij later per brancard naar het ziekenhuis gebracht, nadat ten huize van den kruidenier V. in de Nachtegaalstraat een voorloopige geneeskundige behandeling had plaats gehad. Brog over liet Noordzeekanaal. In zijn Memorie van Anitwoord be treffende! het wetsontwerp houdende verklaring van het algemeen nut der onteigening voor het maken van een nieuwe brug over hét Noordzeekanaal in den Staatsspoorweg Den Helder— Amsterdam en voor verlegging van den spoorweg tusschen Zaandam en Amsterdam, betoogt de Minister van Waterstaat dat, waar het geven der zooveel grootere doorvaarthoogte zeer belangrijke offers eischt, hij, alvorens zoodanige wijriging in het oorspron kelijke plan door hem kan woredn voorgesteld, wel niet da volstrekte ze kerheid behoeft te hebben, maar toch in het algemeen overtuigd behoortt te zijn, dat van die meerdere uitgaven een daaraan geëvenredigd nut mag worden verwacht. Een beslissing zal niet worden genomen voor het verslag on^brefcut hlet onderzoek, opgedragen aan eene commissie, bestajande uit personen die niet tot zijn Departement In beltrekking staan, en die ook niet ijechtstreeks belanghebbenden zijn, door den Minister zal zijn overwogen De Commissie moet onderzoeken of redelijkerwijze van een hoogere brug dat is van een hoogere uitgaaf, even redig nutjtig effect kan worden ver wacht. Zoodra inderdaad dat belang is aange toond, zal dit voor zooveel den Mi nister betreft, als een nationaal be lang worden aangemerkt, dat een hoogere uitgaaf rechtvaardigt. Aan de uitkomsten van het onderzoek der Commissie zal natuurlijk openbaar heid worden gegeven. Haringspeten. Naar men verneemt, heeft het „Colle ge voor de Zeevlsscherijen" (in zake het haringspeten bij nacht, door vrouwen) zich geschaard aan de zijde der Regee ring. Prov. Staten van N.-Holland Van den heer W. baron Roëll is 'n schrij ven ingekomen, waarin hij kennis geeft dat hij zich verplicht acht de plaats door hem in het College van Ged. Staten van Noord-Holland bekleed ter beschikking te stellen van de Prov. Staten van dat gewest en mitsdien 7 Juli e. k. zijn ont slag neemt uit bovenbedoelde betrekking. Ged. Staten stellen voor aan het be stuur van het Oudheidkundig Genoot schap te Amsterdam een subsidie te ver- leenen van f 2000, tot aanvulling van het bij besluit van 8 Juli 1890 toegekend sub sidie voor de uitgave van het werk „Noord-Hollandsche Oudheden", onder voorwaarde, dat van de alsnog uit te ge ven deelen 150 exemplaren kosteloos zullen worden verstrekt ten behoeve van het archief van elk der gemeenten in N.-Holland. INGEZONDEN MKuEDEE- LÏNGEN. 30 cents per regel Barteljorrisstraat22/24 TELEFOON 626. Groote Keuze Reistasschen fin Koffers. Sport en Wedstrijden Gevlucht. Iemand, die Zaterdag door de Middel- burgsche rechtbank een veroordeelend 'onnis tegen zich hoorde uitspreken, vist vóór de gevangenis te vluchten, sprong te water en verdween, eer men hem kon bereiken, in de richting van Vlissingen. Voor hoe lang? N. R..K. Volksbond. De te 's -Gravenhage gehouden ver gadering van den Centralen Raad van den „Nederlandschen Roomsch-Ka- tholieken Volksbond" werd door den voorzitter Passtoors met een woord van welkom geopend. Besloten werd aan de Koningin een telegram van gelukwensch met haar aanvanke lijk herstel te zenden. De houding van het Kamerlid Pass- WielernieuTvs. De avondwedstrijden op de Amsterd. Wielerbaan bleken Zaterdag andermaal een groote aantrekkingskracht op het sportlustige publiek te zijn; alle rangen waren goed bezet toen te zes uur een aanvang met het programma weTd maakt. Wedstrijd over 1000 meter: voor cluble den van de vereeniging „Olympia"; in geschreven W. Mulder, J. Sybrands, W. Fack en L. G. Lacroix, die elkaar in drie afdeelingen te bestrijden hadden, Mulder toonde zich verreweg de meerdere en kwam drie maal eerste aan; de uit slag, in punten uitgedrukt, was: 1. W. Mulder, 3 punten; 2. J. Sybrands, 7 pun ten, 3. L. G. Lacroix, 9 punten en 4. F. W. Fack, 12 punten. Match Poursuit met 15 minuten als maximumtijd, leverde slechts minimum belangstelling door de gemakkelijke over- winning van G. Roos, die zijn tegenstan- der Ps. „Gerards" na nog geen tien mi nuten rijden had ingehaald en voorbij gereden, waarop gestopt werd. Daarna is aan de orde de hoofdscho tel, de match trois over 1000 meters in drie afdeelingen. De drie deelnemers verschijnen op de baan. Eerst de zwarte Major Taylor, met een „Yankee Doodle" van Ulrichs kapel en een Sousatje ontvangen. De neger is gekleed in blauw tricot, heeft een doek om het middel in de Amerikaansche kleuren. Overigens is er weinig van hem te zeggen ;het publiek bereidt hem een vriendelijke begroeting en men consta teert, dat deze neger zwaTt is, als naar behooren, wit van oogen en wit van tan den, als hij lacht alles zooals dat sinds overoude overlevering bij onzen zwarte natuurmensch past. Jaap Eden maakt daarna zijn entrée, dan Guus Schilling; de eerste met zijn stereotiepen glimlach van sport-bon- hommie, nog altijd hetzelfde gangetje en het tempo d'r-kan-nog-wel-een-scheppie- op. Hij is gekleed in bruin en rose, Schilling in grijs met lila. Zooals het voor een hoofdschotel past is het wachten vóór 't opdisschen; Jaaps band springt bij een oefenrondje, maar dan, na vijf minuten wachten, gaat het af. 1st© Afdeeling. Jaap heeft de leiding, maar in het voorlaatste rechter eind gaat Schilling op de eerste plaats met Taylor vlak achter zich. In de bocht Is het een wild getrappel van witte naast zwarte beenen; de zwarte gaat Iets vlug ger, frrrt... Taylor suist het eerst de eindstreep over. 2e Afdeeling. Nu leidt Taylor, Schilling tweede. Eden derde. Bij het luiden der bei zoekt Schilling de eerste plaats en het gaat bard de bocht in. Maar zonder lichaam maar even te verwringen komt Taylor hem op zij, en eenmaal de bocht uit, gaat hij hem voorbij, met een aanmoedigend glimlachje over zijn scbou der achter zich kijkend, waar zijn twee tegenstanders zoo eens gebleven zijn? 3e Afdeeling. Wat getreuzel in de eer ste ronde; bij het luiden van de bel Tay lor achteraan. Schilling stuift in vlie gende vaart de bocht in,maar met 'nweer- gaasch vluggen roffel van z'n sierlijke ebbenhouten beentjes komt Taylor opzet ten en fttt! daar is hij de eindstreep al overgevlogen! De neger heeft alle drie de afdeelin gen gewonnen achteraf zou men kwa lijk kunnen zeggen, dat hij er om gestre den heeft. Major Taylor krijgt een bloemstuk, het .Yankee Doodle" weerklinkt weer, het publiek toont zich zeer ingenomen met dit kranig staaltje van „flying sport" uit Amerika geïmporteerd en onder het geestdriftig gejuich van zijn blanke be- onderaas verdwijnt de zwarte man, witjes lachend, om zijn zeer hoogen, witten halsboord te gaan aantrekken. 25 kilometer met gangmaking tusschen Jan C. Greve van Amsterdam en Erich Carl van Dusseldorf. 't Mag wel gezegd worden dat Greve geen tegenstander had. die aan hem gewaagd was; dat is het beste compliment voor het goede rij den van onzen stadgenoot. Dadelijk is hij achter zijn gangmakenden motor en daar de Duitscher al ln de eerste ronde zijn gangmaker moet loslaten lapt Greve hem al in de eerste baan. maar ten laatste ver liest hij zijn kans op een mooien tijd, op dezen echten recordavond, doordat zijn motor hem eenige banen in den steek laat. Hij haalt later weer op, doch er is veel gezeur met de motormachines, zoodat Greve zelfs een paar baantjes achter Carl meerijdt. Hij heeft toch tus schen de bedrijven kans gezien een twee de baan te winnen, zoodat hij met twee banen voorsprong wat verliezen kon. Hij raakt da nook weer een halve baan ach ter en als het tegen het eind loopt is de spanning nog slechts of hij de tweede baan voorsprong zal halen. Hij trapt er wakker op los, de Duitscher biedt zwak ken tegenstand, en zonder verdere eve nementen wint Jan Greve in 35 minuten 27 3/5 sec.; de Duitscher Carl in 40 min. 3/5 sec. Wedstrijd voor motocyclettes, dienst doende als gangmakers; afstand 10 kilo meter. 1. P. Meijer in 12 min. 57 1/5 sec., 2. Wetzelaar, 5 ronden achter, in 14 min. 04 35 sec. Het Bondsfeest Tail den A.N.W.B Dank zij het prachtige zomerweder zijn d'e lang vernachte bondsfeedten van den A. N. W. B. bijzonder goed Van alle kanten uit ons land waren zwermen wielrijders naar het Sticht als middelpunt van het grootte spinne- web, heengepedideld, om af te stap pen in de feestelijk versierde Bis- schopstad. Te 9 uur stelde zich te Amsterdam achter het Rijksmuseum de afdeeling Amsterdam en Noord-Holland op on der leiding van den afdeelingsconsul, den heer K. H. Bos. De orde bij de opstelling werd op uitstekende wijze gehandhaafd door de politie, die on der hevel van den inspecteur J. P. Hulsenboom met 10 bereden agenten, waarvan 6 per fiets en 4 te paard, al les zeer geregeld liet toegaan en den langen stoelt bij het afrijden begeleid de. voor- en achteraan, tot aan de grens der gemeente aan de Weesper- zijde. De deelnemers, ten getale van 160. waaronder ruim een twintigftal dames, allen in sportcostuum en ge tooid met cocardes in de stedelijke kleuren, sommigen zelfs vroolijk ge tooid melt bloemen, de consuls en or- de-commissarissem kenbaar aan een roodzwarten band met strik om den rechterarm. De leden van de „Vereeniging tot Eerste hulp bij Ongelukken" melt hun ne vervoerbare apotheek en klaar om zoo noodig terstond hulp te bieden, die* rijwielr|afpaïateurs, om dezelfde reden, maar meer speciaal om de eventueele bezwijkende karretjes ie doen herleven, vormden tweie aan twee een vroolijke, lange, aaneenge sloten rij, die in de beste orde langs de Stadhouderskade, Oosteinde, Hoo- gesluis, Tulpplein, Weetep^rzijde en verder in de richlting Duivendrecht, Abcoude, enz. den straatweg naar Utrecht optrok, nagestaard ctoor ve len die behagen schiepen in dit vroo lijk gestemde, wielerende gezelschap, dat binnen enkele minuten geheel uit hun oogen verdwenen was, enkel een flinke stofwolk als souvenir achterla tende- En zoo ging het onder gezel- lig'en kout zonder wederwaardighe den naar de pleisterplaats Nieuwer sluis, waar in het versierde bondsho- Itel ,,De Kampioen", waar uitstekend voor alles gezorgd was, een ieder zich naar hartelust kon laven. Te 11.15 reed men weder te Nieuwer- sluis af, waar zich evenals te Breu- kelen nog enkelen aansloten. Een aardige ovatie wachtte den sltoet Slangenvecht, waar de sportlievende heer Dudok de Wit, het gezelschap met -saluuttschoten ontving, terwijl men ond'er een eerepoort met een Vi de aan den A. N. W. B. doorreed. In de beste orde, ging hte tot Utrecht, waar de stoet precies optijd, He 12 uur arriveerde en opgewacht wlerd door den feestcommissaris mr. Nauta per fiets en een muziekkorps, in een rij tuig. Langs de singels ging helt naar Buitenlust in de Maliebaan, waar ter algemeene reünie reeds honderden aanwezig waren. Te gelijk met de Amsterdammers kwam ook een stoet van ruim 100 rij ders uit de richting Rotterdam aan. Na het koffiedrinken in Buitenlust werden de verschillende uitstapjes georganiseerd van welke de boottoch ten langs de Vecht met 3 salonbooten en cte bezichtiging van het kasteel De Haar den grootsten aftrek vonden. Ook de matinée op Nieuweroord, aan geboden door de wlielri j degtevereeni- ging „Seniores", werd druk bezocht. Ter eere van het wielrijdersfeest wapperden in Utrecht heel wat vlag gen. Begrijpelijk was de algemeene ver gadering nu zeer goed bezocht en ze werd door den heer Pos geopend met een korite toespraak waarin hij zijn leedwezen uitsprak dat de bondsvoor zitter, de heer EdoBergsma, die bijna van de oprichting van den bond af, alle vergaderingen hadi geleid, thans door omstandigheden nielt in de gele genheid was, ook idteze vergadering van den bond te presideeren. De heer Pos herinnerde in zijn ope ningswoord ook nog aan de feesten welke than® door den A. N. W. B. zijn georganiseerd en sprak daarbij tevens den wensch uit, dat deze reunie ook weer helt noodige ertoe mocht bij dragen om het esprit de corps onder de leden van den bond te verhoogen. De aftredende leden van de Balans commissie de heeren mr. D. van Hou ten te Den Haag, E. Kol te Amster dam en K. Rovers te Schiedam, wer den, evenals de aftredende plaatsver vangende leden, de heeren M. J.Doorn- bos te Amsterdam en P. J. E. Lefebre te Overveen, bij acclamatie herkozen. Uit het finantieel verslag bleek o.a. dat het saldo op 1 Juni f 64.046.39 be droeg. Aan contributiën werd onltvahgen f 44.817 van oude leden on f 1828.50 van nieuwe leden. Nadat de zaken van huishoudelij- ken aard waren afgehandeld, werd het woord gegeven aan mr. P. W. de Koning van Amsterdam, tot het hou den van een conference over helt on derwerp: ,.Het rijwiel en de mensch.'- In ht Tivoli-park wachtte den Bonds leden des avonds, toen het weer door een regenbuitje wat opgefrischlt was, weder een aangename verpozing met het concert onder leiding van den heer Wouter Hutschenruyiter, die een welgekozen programma ten gelioore bracht;. Niet minder in den smaak viel ten slotite de pyrotechnische ar beid van de bekende firma Ruysch en Co., die een bijzonder goed geslaagd vuurwerk te aanschouwen gaf en vooral de „Hulde aan den A. N. W. B." was het voorwerp van een alge meen gejuich en een waardig slot de zer, voor het grootsite deel, zoo uit muntend geslaagd/e feesten van den „Algemeen NederL Wielrijdersbond." Aan den gemeenschappelijken Bondstocht naar Amsterdam, die gis teravond onder leiding van den hoofdredacteur van de „Kampioen" plaats had, namen een 150-tal perso nen, onder welke een 30-tal dames, aeei. Aan het gezellig a giorno verlichte bondshotel „De Kampioen" ite Nieu- wersluis werdi even aangelegd. Tegen 6 uur kwamen allen weer Van hurmfe verschalende uitstapjes naar het kasteel de Haar, de Pyrami- de van Austerlitz, de boolttochten op de Vecht of de matinée van de Utr. Wielrijdersver. Senfores, terug en verete/nigden zich voor het grooltste gedelte aan den gemeenschappelijken maaltijd in „Tivoli" waar ruim 500 dischgenootea aanzaten. De ruime, feestelijk versierde groote zaal en de mett bloemen verseirde tafels leverden een bijzondtew gezelligen aanblik en begrijpelijk liet de stemming niets te wenschen. Met een dronk op H. M. de Konin gin door den waarnemenden voorzit ter, den heer G. Pos, werd onder lui- die (toejuichingen het feestmaal geo pend en de heer Johan Schmier,wiens stem in deze ruimte bijzonder goed tot zijn recht kwam, oogstte melt zijn verschillende liederen zeer veel bijval. Minder goed waren voor de meeste aanzittenden de toespraken van ver schillende sprekers te verstaan. Ge constateerd werd, het groote voordeel dat de A. N. W. B. bereikt heeft door het loslaten van het renwezen en het bevorderen van het toerisme. welke hij tot het einde behield. Cura sao. berijder Marquet, mocht het niet gelukken Biliiton bij te blijven. Uitslag: 1. Biliiton. met veel lengten; 2. Curagao, eig. S. A. F. baron Creutz. Tot. 4. III. Anjer-prijs, record harddraverij voor Ned. paarden met geen beter re cord dan 1.45 Afstand 2400 M. Inge schreven 10.. waarvan 7 paarden uit kwamen. Swaska II heeft bij het passeeren der tribune de leiding. Anton komt flink opzetten en weet in de laatste bocht voor te blijven. Uitslag: 1. Anton, eig. Joh. de Mol, in 4.28 2/5; 2. Swaska II. eig. H. K. Glas, in 4.29 3/5; 3. Usanna, eig. B. Ridder, in 4.30 2/5. Tot. 25.50. placé f 37:50—f 38.50. IV. Geranium-prijs, verkoopswedren op de vlakke baan. Afstand 1800 M. Ingeschreven 14 paarden, waarvan slechts 6 uitkwamen. Zeer spannend was de match tusschen Miss Amphion, berijder Wienert, en Dauphiné, berij der Verhauwert. beide paarden geven elkaar niet veel toe. Kwamen zij tie vorige maal "olijk aan, hans had Miss Amphion het geluk den eersten prijs te beliaen en was Dauphiné tweede. 3e Wishbone. Tot. f 12.50; placé f 10 en f 10.50. Lelie-prijs, record-harddraverij. Af stand 4500 meter. Ingeschreven 11 paar den, waarvan uitkwamen 5. In het begin is het een strijd tusschen My Love en Isabelle om de leiding, doch My Love weet die bijna den geheelen weg te behouden. Georgia komt flink opzetten en weet de leiding te veroveren; May D komt meer naar voren en er ontstaat een hef tige strijd, doch in het laatste rechte eind moet Georgia het opgeven en is May D voorgekomen. Uitslag 1 May D„ eig. W. A. Ockhorst 44 2/5; 2. My Love, eig. B. H. van Munster, in 7.45 4/5; 3. Isabelle, eig. A. A. van den Berg in 7,46. Tot. f 15.50; Placé f 14 50—t 6.50. VI. Fuchsia-prijs, Steeplechase voor paarden van 4 jaar en ouder, bereden door heerrijders. Afstand 3500 Meter. Ingeschreven 14 paarden, waarvan 6 uitkwamen. Nab neemt de leiding, doch spoedig neemt Le Cid haar over en behoudt haar. Het springen was zeer goed, alleen Long Arrow kwam slecht over den muur, en verspeelde daardoor de kans om te winnen. Uitslag: 1. Le Cld, eig. W. Jochems, met veel lengten. 2e Nab, eig. Baron Creutz. 3e Laura Gold, eig. Jhr. de Pes ters. Tot. r 10.50, placé 12 en 6.50. ling dank zegt namens de officieren manschappen, die met den keizer hu wenschen met die der Engolsche vl<j voor bet volledig herstel van di ning vereenigen. burgerlijke Stand. Bevallen: 27 Juni. J. A. Rooij- mers z. 28. K. Hartendorp—van Heijn gen d. M. A. Beijk—Jansen, d. 29. Vernhout—Hueting d. T. Stoffels—Pijls man d. A. S. H. VisserStolle z. Vv. G. M. Mossinkoff—Sonnemans z. J. C. Kos ter—Roerdomp z 30. J T. Kors—Velt- man d. M. Troost—de Roodo z. Overleden 20 Juni. J. KuijerMuhl- man. 60 j.. Groendaalst. P. J. Ste< kist 9 m. z.. Minderbroederst. 28 Juni. A. Balder, 6 m. d.. I.eidsche- straat. 29 Juni. W. C. Schornagel 13 in. tL Begijnhof. 28 J. P. Duinkerken, 62 j.. Spaarne. 29. J. M. Osterhaus Uogendijk 63 j.. Staten Bolwerk; G. Niesten. 24 j. Regulierstr. >iuni- iteen- Ische- Gemengd Nieuws, - Een windhoos heeft in het Russische district Schazk groove verwoestingen aangericht. Van vele boerenwoningen werden de da ken afgerukt. 30 Personen zijn zwaar gewond; een vrouw en een kind wer den gedood. De pest. Bij twee personen aan boord van 't te Genua liggende Italiaansche stoom schip „Duca Gallieva" is builenpest geconstateerd. Het schip is met alle passagiers in quarantaine naar Asi- nara, op Sardinië, gezonden. Waterpolo. De Waterpolo wedstrijd die Zondag te Haarlem zou gehouden worden tusschen de „Haarlemsche" en de „Rotterdam- sche" Waterpoloclubs is niet doorgegaan wegens niet opkomen der Rotterdam mers. Zondag a.s. wordt te Haarlem een al gemeene Zwemwedstrijd gehouden. Paarden. Courses (e Woestduin. In weerwil van het warme weer was dé opkomst van helt publiek op Woest duin evenals altijd zeer talrijk. Eerste nummer van het pro gramma was d'e Rozenprijs-, handicap voor Ned. paarden, met geen beter record dan 1.52. Afstand 1800 inefter. Ingeschreven waren 11 paarden, waarvan uitkwa men 7. Bij de tribune heeft Vetlok de lei ding genomen en werd gevolgd' door Liberty, Redstar en Prinses Charlotte. Doch aan d'e overzijde komt Don Qui- chot flink opzetten en gaat in helt laatste rechte eind met RedStar aan den kop. Uitslag: 1. Redstar. eig. stal Carlo, in 3.21 2/5; 2. Don Quichot, eig. W. A. Ockhorst in 3.22; 3. Vetlok, eig. J. Bak ker, in 3.23 2/5. Tot. f 6.50, placé 11 en 8. Als extra-nummer van het program-j ma kregen we een match over 1200 meter tusschen twee heerrijders. De heer A. van Hoboken van Hoedekens- kerke trad in het strijdperk met Gol- den Fruit; de heer Jochems met P°<- nette. Beide paarden hadden eer ge wicht van 73 K.G. Reinette heeft d: reet do leiding. In de bocht koud Go! den Fruit weder bij. doch in h-: eind krijgt Reinette een voorsp. wint met eenige lengten. Tot. f 2.50, f 3.50. II. Dahlia-prijs, wedren op de vlakke baan voor inlandsche paarden, bere den door heerrijders. Afstand 1000 M. Ingeschreven waren slechts 2 paarden; Biliiton. berijder Ridder Huyssen van Kattendijke. nam direct de leiding. Vervolg Stadsnieuws. N-a ar w ij vernemen heeft het bestuur van het kinderkoor „Ho sanna" dit jaar wederom een boottocht jeorganiseerd .te houden op Woensdag 9 Juli e-k. Des morgens om 7.30 uur heeft de afvaart plaats en wordt koers gezet naar IJmuiden. Na daar vertoefd te hebben wordt die tocht voortgezet naar Zaandam, waar door het bestuur de groote inrichting „Prins Hendrik" is afgehuurd, om zich te vermaken, alvo rens in de daar aanwezige muziekzaal eenige nummers te hebben uitgevoerd. Des avonds om 6.30 uur wordt de terugtocht aangevangen. Voor een beperkt aantal particulie ren bestaat er gelegenheid om dleze tocht medie te maken en. verwijzen daarvoor naai- achterstaande adver tentie. J on g s 11 e d e n Z a t e r da g m 1 d- dagmid'dag omstreeks half 4 had de werkman S. v. Keulen, werkzaam aan de rijtuigfabriek van de firma J. J. Beijnes het ongeluk met het afdraaien van een slijpsteen met zijn hand tus schen de stöen. en het sluitstuk bekneld te raken, met het gevolg, dat deze ernstig verwond werd. Nadat hij op het kantoor voorloopig verbonden was. begaf h'; zich in gezelschap van eenige kameraden naar het gasthuis, alwaar zijn hand verder verbonden werd. Overzicht Effectenhandel. De aandacht der'beurs was in geloopen week in hoofdzaak ge^ op de obllgatiën Columbia in verband met de vermoedelijk te nemen beslis) in zake het Panama-kanaal en verder de Petroleuniwaarden, waarvoor vooruitzichten gunstiger beoordeeld w< den naar aanleiding van pogingen door onderlinge samenwerking een vloed ten gunste op de ^zen van troleum uit te oefenen. De Columbianen stegen tot ruim 19 in aansluiting daarmede ontstond ook een flinke handel met oploopende koer sen en de 3 oblig. Panama, weiks 6 1/4—ca. 8 werden verhandeld. Ook lo ten Panama deelden in de gunst en za gen hun koers tct f 64 oploop en, hoewel de te nemen beslissing in zake het ka naal feitelijk met deze loten niets keeft uit te staan, waarvan de dienst door een afzonderlijk fonds reeds behoorltjtc i? gedekt. Aan de spits van de hausse in Petro- leumwaarden stonden de aand. „Konink lijke", die zich tot 480 konden verhef fen en dus een vooruitgang van ruim 30 aanwijzen. Ook de eerst kortelings ingevoerde aan deelen Perlak toonen een avans aan van ca. 10 (118 na 110). De overige soorten kregen een -ir bescheiden v*u rijzing, zelfs aand. Sumatra Palembaj onveranderd. De overige afdeelingen der beurs r ditmaal die der Amerik. Sporen, voor het meerendeel verlaten en stil Prolongatie 3 1/8 Wedvlucht. Zondag jl. hield de postduiven-vereeniiging „de Zwaluw", haar tweede wedvlucht in dit seizoen van uit Luxemburg, afstand circa 320 KM. De duiven werden door de goede zor gen van den heer Stationschef in vrijheid gesteld, tijd van loslating werd niet ge meld. le prijs: J. de Vries, 12 u. 27 m. 33 s.; 2e pr.: P. C. v. d. Goes, 12 u., 52 m., 15 s.; 3e pr.: H. Jantz 1 u. 23 m. 55 s.; 4e pr.: J. Steeman, 1 u. 58 m. 47 s.; 5e H. Son- dorp, 2 u. 41 m. 2 s. De poule-prijs voor de twee eerstge- toonde duiven werd behaald door J. de Vries. Op de f 500,000 aandeelen serie der leening. uitgeschreven door de Naaml. Vennotschap „De Haarlemsche Hypotheekbank", open gesteld! op 27 Juni jl.. werd ingeschre- ven voor f 876.000. Telegrammen. KONING EDWARD EN KEIZER WII-HCLM. KIEL, 30 Juni. (R. O.) De Keizer ..i-.tving een telegram van dien koning <•■1 Fngeland) van 28 dezer, waarin ëiena diejx- leedwezen wordt uitgespro- „n over het ongeluk met de torpedo boot Cuxhaven. in het bijzonder liooe steiu.'d. dat bet laatste bevel van den commandant geweest was. de En- gelschen liet eerst in de boot te ne men. Do keizer zond ev ■n tc'--grani als ant woord, waarin hij den gif-uwen admi raal voor diens vriendelijke niededee- Marktnieu ws. Haarlem, 30 Juni 1902. Op de heden gehouden graan- en zaad- markt was geen aanvoer. Veiling in het Verkoopt. „De Ooudm Leeuw11 op Zaterdag 28 Juni. No. 1. Een werkplaats met afz. opg. Bo venwoning en erve, aan de Bakenesser- gracht, no. 12a en 14zwart en rood. S. Golsteen, f 4250. No. 2. Een huis en erve aan de Jans- straat, no. 17. Opgehouden t 9Ar«'. No. 3. Een gro"6 werkplaats, met afz. opg BovenwonPff en erve, aan de Lan ge Heerenstraat 2°- 16 zwart en rood. Opgehoudea f 70*. No. 4. Drie hui*^. en erven, nevens kand'-r te Schoii- aan. den Verglordi weg, B M, 55 en \Aldt?rs. f Mr. Ni», Een bais, waarin de Blerhuis- houdersaffa» e is uitgeoefend en Erve met tuin, tan de Nieuwe Groenmarkt, no. 10. C. J. Cramer, 6400. No. 6. -ien groot winkelhui aan ój Groote Houtstraat, i Opfchouden f 24505. N>. 7. Een huls en c ge Margirethastraat no. 8. Uit de hand veihocht No. 8. Een huls en er - ai straat no. 60 A. J. H. Binders i ff. f 6505. Een *uls werkplaats, a erve aan (jp Brouwersvaart no. 20 en 22. J. Roozcn, f 3670. No. 10. Een huls en erve aan de Ban- nesteeg, no. 6. J. v. d. Boogaard. 770. No. 11. Een winkelhuis met woning, grutterlj, tuin, daarnevens gelegen wa genhuis en stal met daarboven gelegen zolders en erve, aan de SpaarnwoudeT- straat, no. 32 zwart en rood en no. 34. Opgehouden J 9905. No. 12. Een wjDnhuis met open plaat achterhuD en erve, aan de I no. 12. I J. Letser, t 3025

Haarlem's Dagblad | 1902 | | pagina 3