M Eennieuwproduct. H. LAMP. Mej. Faassen, Amsterdam, Pension de Roos. Mevr. Warmeloo, Amsterdam. Pension de Roos. J. H. Warnaars, Amsterdam, Villa War da. Douairière van Beresteijn, Den Haag, Pension Quisiana. I. Kokosky, Amsterdam, Hotel d'Orange. Tot deurwaarder der plaatselijke be lastingen alhier is door B. en W. be noemd de heer P. Attema, deurwaarder van 's Rijks directe belastingen te Haar lem B. G. Door B. en W. is het vervoer van 25000 straatsteenen van de Leidsche Vaart naar hier opgedragen aan den heer L. Koning. Thans zijn alhier aanwezig 1354 bad gasten. INGEZONDEN MEÜEDEE- LINGEN. 30 cents per regel. Groningen. De heer G. A. Wumkes, pre dikant te Zeerijp, legde het doctoraal examen in de Godgeleerdheid met goed gevoeg af. Geslaagd voor het candidaats-examen in de godgeleerdheid, 2de ged., de heer Bazuin; voor het candidaats-examen in de rechtsgeleerdheid de heer A. W. v. Holthe tot Echten en voor het doctoraal examen in de geneeskunde de. heer J. A. van der Sluis. sch bi-' (5 Al onze lezeis kennen de won dervolle eigenschappen van het Vichywater, waarvan de bronnen behoorenüe aan den Franschen Staat zoo beroemd zijn geworden en zoo gebruikt worden onder de namen Célestins, Höpital en Gran de Grille, Welnu met de Compri més van Yichy-Etat, vervaardigd met de natuurlijke zouten getrok ken uit deze wateren onder de contróle van den Staat, is het alsof men dit water in zijn zak met zich voert, daar eenige dezer comprimés, gedaan in een glas of een flesch gewoon water dit water tranformeeren en maken het in een oogenblik gasachtig, alca- linisch en spijsverterend. De ja gers, touristen, reizigers al dege nen die bij hunne verplaatsingen zich het natuurlijke Vichywater niet kunnen verschaffen, hebben dan ook de Comprimés Yichy-Etat aangenomen. g Transvaal en Oranje-Yrijstaat. Men schrijft uit Dordrecht: Onder vele andere belangwekkende zaken zal in het heden geopende Z.- Afrikaanschfe museum alhieir vooral merkwaardig zijn de zaal met de in ternationale geschenken uit Frankrijk België, Duitschland en Rusland aan Kruger, de Wet, Cronjé, en zijn dap- deren, Leyds enz. Daaronder zijn kunstwerken van hooge waarde en buitengewone kostbaarheid: vooral de Russische Bratina (coupe de frater- nité, een geschenk van 70,000 Russen), een meesterstuk, van graniet, mas sief zilver, goud en edelgesteenten. Voorts is er o.a. te bezichtigen een parchtig modiel van een vliegende am bulance voor ong. 50 lijders, zooals zij in den oorlog in Zuid-Afrika door ie Nederlandsche Vereeniging Het Roo- de Kruis van 1899 tot 1902 in egbruik is gesteld, samengesteld met een ge heel nieuw vervoer-, verband-, ver- plegingjs- en beschuttings-malterieel, uitgedacht en zelf vervaardigd door den heer C. de Mooy, gepensioneerd dirigeierend officier van gezondheid der le klasse te 's Gravenhage. Het model omvat een groot aantal tenten brancards, enz. enz. e. het beeldhouwwerk niet door aanneming te doen geschieden; 3e. het beeldhouwwerk niet door onbevoegden te doen uitvoeren; 4e. bij het opdragen van beeldhouw werken in de eerste plaats te raadple- plegen die associatie der beeldhouwers. Een bmtaal heer. In een zaak te Edam werd sinds gerui- men tijd geld ontvreemd uit de winkel lade. Het geld werd gemerkt, verdekt stelde men zich op en op heeterdaad werd de tweede bediende gearresteerd, terwijl hij het misdrijf pleegde. Als bewijs hoe brutaal dit jongmensch was, diene het volgende: Om goed te kunnen waarne men had men met een boor een kleine opening gemaakt in een schot: de bedien de bemerkte dit, plakte er een stukje pa pier tegen en nam daarna weder geld weg. (Hbld.) Barteljorrisstraat22/24 TELEFOON 626. Groote Keuze Reistasschen en Koffers. Binnenland. Parlementaire Praatjes. De Eerste Kamer, die gisterenavond weder op het Binnenhof bijeenkwam. De heer Sickinga, nieuwbenoemd lid voor Friesland, nam na beëediging zitting. Tot leden der commissie van voor bereiding voor de militaire straf- en tuchtwetten werden benoemd de hee ren van Alphein, Faure, Bergman, Kist en Thooft. De heer van Velsen zal (heden) in- teripteilleeeiren over' de invrijheidstel ling der Ned. Krijgsgevangenen uit Zuid-Afrika. Kiezerslijsten Kamer van Koop handel. Naar wij uit goede bron vernemen, hebben door bemiddeling der Algem. Winkel. Ver. 867 winkeliers te Amst. zich opgegeven als kiezers voor de Kamer van Koophandel en Fabrieken De belangstelling van den kleinhan del voor de K. v. K., wat betreft de direlcte vertegenwoordiging uit hun midden voor dit lichaam, blijkt uit het bovenstaand^ ernstig bedeeld *.e zijn. Bij esventueele vacatures zal de groothandel, welke tot dusverre deK. v. K. aljs hun gebied van vertegen woordiging met uitsluiting van den kleinhandel beschouwde, rejkening hebben te houden met deze enorme vermeerdering van kiezers. De bezadigdheid en ernst, waarmee hert bestuur der Algemeene Winke- iliersvereenJiging tot he(den is opge treden wettigen het vermoeden, dat deze vermeerdering van kiezers al leen tot dioel heeft, gewenscWte en ge paste vertegenwoordiging in de K. v. K. kracht bij te zetten. Acad. Examens. Amsterdam. Bevorderd tot doctor in de rechtswetenschap op stellingen, de heer P. G. van Tienhoven, geboren te Amsterdam. Utrecht. Bevorderd tot doctor in de plant- en dierkunde, op proefschrift: „The Solenogastus of the Sibog-expe- dition", de heer H. F. Nierstrasz, geb. te Rotterdam. Leiden. Bevorderd tot doctor in de geneeskunde de heer C. L. Dorst,geb. te St. Annaland. op proefschrift: „Bij drage tot de pathologische anatomie der streepvormig uitgebreide huidltu- moren." Leiden. Geslaagd zijn: voor het exa men voor den Indischen dienst mr. S. J. Thieme en mr. H. W. E. Klomp; voor het doctoraal examen in de geneeskunde de heer J. H. F. E. van Hunsel; voor het theoretisch geneeskundig examen de heer J. Duyster; voor het doctoraal examen in de rechtswetenschap de heer W. F. van Everdingen. Utrecht. Theor. apoth'. ex. de heeren J. A. J. F. Paro en A. A. v. d. Kloes, Prop. Theologie de heer J. H. Koster. Cand. Theol. 2 de heer J. A. F. Manus v. d. Jagt, Theor. tandheelk. de heer C. J. B. M. Evers. Verdronken. Men schrijft uit Egmond aan Zee Zondagmiddag omstreeks half vier namen vijf jongelieden uit het nabu rige Bergen een bad in zee, gezamen lijk van éen badkoets gebruik maken de, dus vlak voor het dorp. Misschien door de kalme zee mlisleid, waagden zij zich te ver van den oever en raakten drift. Drie van de vijf wisten zich te redden, een vierde werd bewusteloos door toegesnelde hulp aan land' ge bracht en in een badkoets door de zorgen van den heer Feretes. apothe ker te Leeuwarden, daar juist ter plaatse1 aanwezig, heel spoedig weer bij kennis gebracht. De vijfde, de ze ventienjarige zoon van den vrachtrij der Beeldman te Bergen, verdween in de diepte en ondanks alle aang.nven- te pogingen met dreggen, heeft men het lijk niet kunnen vinden. Te Stadskanaal is de 22jarige Jager bij het baden verdronken. Zijn kame raad werd met moeite gered. Pro-Boer Yereeniging. Aan de uitnoodiging van de Haag- sche Pro-Boer-Vereenliging om giste ren reeds, vóór de eigenlijke openstel ling op heden, de internationale kunsttentoonstelling te Scneveningen voor de weduwen en weezsn in Zuid- Afrika saamgebracht, in oogenschouw te komen nemen, hadden velen gevolg gegeven. Al geschiedde de opening te 11 uur met. het oog op de omistandügheden zonder eenige feestelijke plechtigheid, of officieele ontvangst, toch waren op dat uur in de ruime Luchtige expo sitiezalen reeds veel belangstellenden Pensioenvereeniging. De te 's-Gravenhage gehouden vergade ring 'der Pensioenvereeniging werd door den voorzitter, baron L. C. van der Feltz, geopend met een welkomstwoord tot de in grooten getale opgekomen le den. De voorzitter herdacht met groote waardeering het overleden bestuurslid J. K. Mooren, tevens oud-bestuurslid van het vroegere pensioenverbond. Daarna deed de secretaris de heer A. A. van Hei ten, voorlezing van 't jaarverslag, waar uit bleek, dat het ledental tot 7000 was aangegroeid en de toestand der geld middelen voorshands voldoende geacht mocht worden. Verder, dat in het afge- loopen jaar de door vele leden ge- wenschte statutenherziening, om het vor men van afdeelingen mogelijk te maken, was tot stand gekomen en het bestuur dus de verwachting mocht uitspreken, dat daarvan een belangrijke aanwas van het ledental het gevolg zou zijn. Betreffende het pensioenvraagstuk zelf kon het verslag slechts zeer kort zijn. De voorstellen der commissarissen van het weduwenpensioenfonds aan de Regee ring waren nog niet gepubliceerd, maar men mocht de overtuiging uitspreken, dat daarbij rekening was gehouden met het billijk verlangen der Vereeniging. De commissie, benoemd tot het naz'-vi der jaarrekening, bracht hulde aan den penningmeester voor zijn nauwkeurig en net beheer. In de vacature J. K. Mooren werd voorzien door de benoeming tot be stuurslid van den heer Louis Poppe, ambtenaar der belastingen te Tilburg. Nadat nog verschillende, hoofdzakelijk huishoudelijke zaken waren besproken, werd de vergadering gesloten. st georganiseerde dag en nacht dienst. met meer dan eene ploeg wordt gewerkt, BUITENLAND De Amerikaansch© staaltrust heeft besloten de loonen van 100.000 van zijn werklieden met 10 te verhoo- gen. Daardoor wordt hét uitbetaalde loon mert 9.600.000 gulden per jaar verhoogd. Sporten Wedstrijden. Brntale diefstal. Een brutale diefstal heeft te Middel burg plaats gehad. Sedert eenigen tijd is successievelijk van een erf aan de Langeviele binnen- brug, van de firma De Broekert Co., een hoeveelheid van ongeveer 10.000 stuks steen weggehaald. Dit geschiedde meestal overdag, om zoo te zeggen in 't publiek; en hij die de vrachtjes weghaalde, verkocht die af en toe aan timmermansbazen. Eindelijk liep het de spuigaten uit, werd de diefstal ontdekt en de dader aangehouden. Het is zekere P. J. P., die niet ontken de de steen weggehaald te hebben, maar onder wie kunstschilders, o.a. de pre- beweerde te hebben gehandeld op last gident van „Pulehri Studio," de heer van den meermalen in rechtszaken be rt. W. Mesdag, bijeen? ekomen. trokken grooten onbekende. VTielernieuws. Wielerwedstrijd te Breda. De uitslag van den Zondag gehouden wedstrijd was: I. Wedstrijd juniores over 1 KM. le serie. 1 Bischoff, 2 Van der Stam; 2e se rie 1 Dop, 2 Blersch; 3e serie 1 Van der Kemp, 2 Gerritzen; 4e serie 1 Waterreus, 2 Crusio; 5e serie 1 Simons, 2 Gordijn; 6e serie 1 Van Es, 2 Aarts. Match quatre over 1 K.M. 1. Maur in 1,53 4/5 seconde, 2. Patou, 3. Gelderman, 4. Viruly. Juniores-wedstrijd, le demi-finale. 1. Bischoff, 2. Blersch; 2e demi-finale: 1. Dop, 2. Crusio; 3e demi-finale: 1. Water reus, 2. Blersch. II. Match quatre over 1 KM. (2e man che) 1. Gelderman in 1.49 1/5 seconde, 2. Patou, 3. Maur, 4. Viruly. Juniores wedstrijd over 1 KM. (finale) 1. Dop in 2.9 3,5 sec.. 2. Blersch, 3. Bischoff, 4. Waterreus. Match èi quatre 43e manche) 1. Viruly in 1.41 115 seconde, 2. Patou, 3. Maur, 4 Gelderman. Course de primes voor professionals over 10 KM. 1 .Van der Tuyn in 15,19 2/5 sec., 2. Lootens, 3. Schoonhoven. III. Match quatre over 1 KM. (4e manche): 1. Viruly in 1.48 seconde, 2. Pa tou, 3. Maur, 4. Gelderman. De uitslag dezer match was: 1. Patou, om 2 en 3 kampen tusschen Viruly en Maur; bij dit kampen kwam Viruly No. 1 aan in 3.43 1/5 sec. Multiplet-race voor professionals over 2 KM.: le serie 1. Van der Tuyn—Ver- hoeff in 3.5 1/5 seconde, 2. Mulder- Schoonhoven; 2e serie: 1. Engbersen— Lootens in 2.45 4.5 sec., 2e e Melcker— Stoutens. IV. 25 KM. race met levende gangma- king om den Brassard van den N. W. B. le serie over 5 KM. 1. Dop in 8.40 sec., 2. Goedhart, 3. Waterreus; 2e serie 1. Smout in 7 42 sec., 2. Bischoff. Multiplett-race voor professionals vfi- nale): 1. Van der Tuyn—Verhoeff in 2.38 3/5 seconde, 2. Mulder—Schonhoven, 3. Engbersen—Lootens. 25 KM. met levende gangmaking om den Brassard (finale): 1. Smout ln 35.50 2/5 sec., 2. Groeneveld 1 3/4 baan gelapt, 3. Goedhart 2 1/2 baan gelapt. hoofdinhoud aan onze lezers willen mededeelen. Nadat inzender heeft betoogd, dat honderden gezinnen toch niet het lootje mogen leggen terwille van een geschil tusschen één aannemer en één werkman en als zijne meening heeft uitgesproken dat waar twee kijven, beiden schuld hebben, gaat hij aldus voort: ,,Tot overleg zal het tusschen deze twee groepen niet spoedig komen, ten zij men practisch is, niet zooals de vergadering in de Vereeniging, want ieder die een goeden kijk op dit soort van zaken heeft, kon vooruit voorspel len, dat dit in duigen zou vallen zoo als ook is geschied-. Wil men dat de zaak ten minste deze week zal ailoo- pen, dan benoeme men: vijf belang hebbend1© arbeiders, vijf belangheb bende patroons; dezen kiezen elk twee personen, die belang srtellen in deze quaestie en deze veertien menschen richten het verzoek 'tot den Burge meester dezer stad om .evenzoo zitting te willen nemen in dirt comité, en wan neer dit comité met voorstellen zal komen tot bemiddeling, ik voorspel het u, dan zullen die worden aange nomen door beide partijen en dan de strijd spoedig uit. Gebeurt dit niet, dankan ik geen goeds voorspellen. X." Door het bemiddelings-comité is heden een schrijven gericht aan de patroons om hun te verzoeken de uitsluiting voor de vele goedgezinde arbeiders op te heffen. Dit schrijven is voorloopig voor ken nisgeving aangenomen. Hedenmorgen vervoegden zich bij het bestuur van den Ned. Aannemersbond namens een 50 60tal goedgezinde werk lieden, een viertal arbeiders om hun het zelfde verzoek te doen als dat door het bemiddelingscomité is gedaan. Aan de afgevaardigden dezer arbeiders werd echter de raad gegeven zich krach tig met alle goedgezinde arbeiders te or- ganiseeren, en een bestuur te kiezen, waarmede de Aannemersbond dan wil confereeren. Morgenavond zal in het ge bouw van den R .K. Volksbond een huis houdelijke vergadering worden gehou den, waarbij alleen toegang zullen heb ben die metselaars en opperlieden, die goedgezind zijn en" als bewijs daarvan de bemiddelingsvoorstellen vooruit moe ten teekenen. De cholera in China. Te Peking is een cholera-epidemie uitgebroken onder de Chineezen.Maar ook Europeanen zijn aangetast. Een Duitsch soldaat is reeds aan de ziekte bezweken. De Europeesche gezanten dringen er bij de Chineesche regee ring op aan, dat in overleg met te vreemde doktoren strenge maatrege len zullen genomen worden ter be teugeling der ziekte. Kerknieuws. In het provinciaal kerkbestuur zijn herkozen ds. L. W. de Grient Dreux, aLs sec. ds. A. A. Cremer Rzn. In het classicaal bestuurals praeses voor ds. I. W. Ph. Feith, die bedankte, dis. H. G. Kist en sec. ds. van der Flier. Herkozen ds. I. I. Bagt, gek. sec. ds. van Loon, herkozen als lid-ouderling G. Kooj-man, sec. I.. den Oude. Als quaestor primus dr. H. Edema van der Tuuk en sec. A. A. Cremer Rzn. Marktnieuws. Haarlem, 30 Juni 1902. Artikelen. Aangevoerd. Verkocht. Prijs. Aardappelen 71 HL. 71 HL. fZ—f 7 00. Spinazie 63 m. 63 m. 0.400.50. Salade 207 m.. -207 m., 2-4 ets. Bloemkool 12000 st. 10.000 st, 3— 8cts. Wortelen 3000 bos 3000 bos 3—5 ets. Boter 121 KG. 121 KG. 11.35-/ 1.30 Biggen 52 st. 42 st. 12—/10. Schrammen 10 stuks 8 stuks 19—/ 17. Purmerend, 1 Juli 1902. Aangevoerd: 318 stapels kaas, 27.50 per 50 KG.; 1561 KG., boter 1.10—/ 1.20 per KG.; Vee: 535 Runderen, vet vee 60— 78 ct. per KG.; 253 vette kalveren 5575 ct. per KG.: 283 nuchtere kalveren 8— 20; 246 vette varkens 4249 ct, per KG.; 75 magere Idem, 16—/ 25; 275 biggen /7— 13; 1876 schapen en lammeren. Eieren 3-/ 3.50 per 100 stuks. Kort na de opening kwamen dr. Leyds en de heeren Fischer, Wessels en Wolmarans, met den heer de Bruijn, om door hun bezoek blijk te geven van hun groote belangstelling en waardeering voor al hetgeen hier door kunstenaarshand is gewrocht om mede te werken het lijden van de Boe ren vrouwen en weczen te verzachten. Bij den ingang is thans, naast de portretten van president Kruger en van de Boeren afgevaardigden ook ge plaatst de met rouwfloers omhangen beeltenis van den in het begin van 1900 bij Boshof gesneuvelden kolonel Graaf de Villebois. Aan de verschillende kunstafdeelin gen, welke reeds vermeld werden, is er o.a. nog een toegevogd, welke zeer de aandacht trekt. Deze nieuwe uit Amerika afkomstige colletie bestaat uit onderscheidene carricatuur-pen- teekeningen, betrekking hebbende op den Boerenkrijg. Als bijzonderheid kan nog vermeld worden, dat er thans ook een Engel- sche afdeeling is, Zij omvat éen heel klein schilderijtje. In de tentoonstellingszalen zijn bus sen geplaatst om den bezoekers de ge legenheid te geven een gave te offeren tot leniging van de wonden in Zuid- Afrika. Arnhemsche beeldhouwers. Door het bestuur der beeldhouwers. vereeniging Arnhem" is een adres aan den Raad der gemeente gericht, waarin het volgende wordt te kennen gegeven: dat door de Arnheimsche beeldhou wers geen of bijna geen groote werken of werken van eenige bëteekenis wor den uitgevoerd, niet omdat zij de be kwaamheid daarvoor missen, doch om redenen, veroorzaakt door omstandig heden. buiten het vak liggende; dat toch bij het tot standi komen van bouwwerken, ook bij die van eeni ge beteekenis, de kunst, vooral wat het beeldhouwwerk betreft, zoo goed als geheel verwaarloosd wordt en zoo er rekening mede wordt gehouden, de werkelijke kunst niet tot haar recht komt. hetzij door de gewoonte van aanbesteding, hetzij door het doen uit voeren van beeldhouwwerk door on bevoegden, b.v. steenhouwers; dat door de oprichting van een pro ductieve associatie der beeldhouwers te Arnhem daarin groote verandering is gebracht; dat zij overtuigd zijn, dat het ook uw ernstig streven is, door opwekking en verbetering van het kunstgevoel, de kunst die hoogte te doen hernemen, waarop zij eenmaal heeft gestaan. Redenen waarom zij zich rtot u wen den met het beleefd verzoek: le. bij het uitvoeren van bouwwer ken die beeldlende kunst meer in toe passing te brengen; De politie tracht meer klaarheid in de zaak te brengen. De ontsnapte gevangene. Men schrijft uit Middelburg: Hoewel daartoe die ijverigste pogin gen in het werk zijn gesteld' is het nog niet gelukt den Zaterdag ontvluchten gevangene, die dien dag tot 4 jaren gevangenisstraf werd veroordeeld. Zondagmidida" hebben enkele boeren den vluchteling in het gras zien lig gen onder Grijpskerke. doch toen de politie aldaar een onderzoek ging in stellen was de vogel reeds gevlogen. O n weder. Tijdens een hevig onweder is Zon dag de bliksem geslagen in de woning van Hein Jonkmans te Rozendaal. Huis. schuur en stalling brandden tot den grond af. Bijna op hétzelfde oogenblik sloeg de bliksem in de graanschuur van Servaas Broos aan het Gastelsche veer. welke met al het geen zij bevatte een prooi der vlammen is geworden. Bij beide branden geen vee omgekomen. Alles i's ver zekerd. Rnssisch-Ameribaansch scheids gerecht. De zittingen in het Arbitragegebouw ite 's Gravenhage, Vrijdag jl. aange vangen, zijn gesloten. In de vier zaken, waarin na dl© wisseling van breedvoe rige memori'eën en het overleggen van vele stukken thans het verhoor van deskundigen en de toelichting door de raadslieden heeft pjlaa'ts gehad, heeft de arbiter. Staatsraad Asser, binnen zes maanden uitspraak te doen. Land- en Tuinbouw. Ter gelegenheid van de 59e algem. vergadering der Geldersche Overijsel- sche Maartschappij van Landbouw, te Doesburg op 5 Augustus, houdt de daar gevestigde afdeeling ter opluiste ring op de drie volgende dagen een groote landbouwtentoonstelling. Blij kens het programma zal het een ten toonstelling zijn van paarden, rund vee, schapen en varkens, pluimvee, werktuigen voor land- en tuinbouw, middelen voor landlbouw-ontDerwijs, voeder-atrikelen, kunstmest-stoffen, bijenteelt, enz. Aan dé ténltoonfcel- ling is verbonden een concours-hip- pique, da plaats heeft op 8 Augus tus. Het programma vermeldt: 1. Con cours voor het schoonst en best gaan- De vuurwerker H. B. aan de Centr. Werkplaats kwam gisteren met de hand tusschen een schroef van de ma chine, doordat een veer losschoot. Het voorste lid van de pink werd geheel ver brijzeld. In demaandJuni 1.1. is het Ste delijk Museum van schilderijen en oud heden op het Raadhuis bezocht door 441 personen tegen betaling en door 386 per sonen zonder betaling. Het aantal nieuw opgegeven kiezers voor de Kamer van Koophandel bedraagt 47. Het oude aantal 392 Niet voor September echter worden de lijsten definitief vastgesteld. Leger en Vloot. Naar van bevoegde zijde vernomen wordt, zullen de najaarsmanoeuvres, die zouden plaats hebben van 1 tot en met 10 September, enkele dagen vervroegd worden en vermoedelijk 4 September aanvangen. Zonnesteek. Een oude man die zich Zondag in een hoop hooi in het veld te Wormer, gemeente Apeldoorn, te slapen had ge-j Willemsoord. De Ophir blijft vermoede- legd. is door een zonnesteek getroffen lijk tot 9 Juli te Hellevoetsluis om dan Hr. Ms. torpedoboot Ophir komm. de luit. ter zee le kl. C. Cruys, is Maandag in den namiddag in de Kanaalhaven te Hellevoetsluis aangekomen. Reeds om vier uur vertrok Hr. Ms. torpedoboot Pangrango onder kommando van den luit. ter zee le kl. J. O. Kolkmeijer naar en kort daarop gestorven. Uit de Arbeiderswereld BINNENLAND. Men meldt: Op de fabrieken der leden van de Vereeniging van Tilburgsche Fabri kanten van wollenstoffen treedt 7 Juni de volgende regeling in werking: De arbeidstijd valt tusschen 6 uur 's mor gens en 8 uur 's avonds met een maxi. mum-arbeidstijd van 13 uren per dag. Voor overuren wordt aan uurwerkers boven 18 jaar een toevoeging van 5 ct..; aan die benedien 18 jaar eene toevoe ging van 3 ct per uur toegekend. Op vast loon werkenden ontvangen voor ieder overuur 17 ct. Deze regeling is niet van toepassing op nachtwakers, noch op fabrieken waar, volgens een te Nieuwediep den zeilwedstrijd te hel pen opluisteren. In zijne plaats komt dan Maandag d. a. v. weder de Rindjani Onder bevel van den kolonel W. G. L. F. F. van Hoogehuijze, commt- van het korps, vertrokken Maandag per spoor treinen, de staven en batterijen van het 2e reg. veld-art. uit 's-Gravenhage en Leiden naar de legerplaats bij OldebToek tot het houden van practische schietoefe ningen. Vervolg Stadsnieuws. De Uitsluiting. Wij ontvingen een schrijven, dat niet geschikt is voor onveranderde plaatsing, maar waarvan wij toch den en andere blijken van belangstelling ge werden. Heden herdenkt deheerH. Roes- singh den dag, waarop hij voor 25 jaar als firmant in de firma W. Jager Ger- lings, firma J. H. Enschedé optrad. Zoo wel van het kantoorpersoneel als van de knechts ontving de jubilaris prachtige bloemstukken, terwij] hem van particu- de eenspan, toebehoorende aan land-[here zijde tal van telegrammen, kaartjes bouwers, gereden voor twee- of vier- wielige voertuigen; 2. alsvoren voor een tweespan; 3. concours voor de schoonste en bestgaandë hit, in ge bruik bij alle bedrijven en neringen: niet hooger dan 1.47 M.; 4. concours voor den schoon sten en bestgaan den ingespannen hengst; 5. concours voor hert schoonst en bestgaand zwaar trekpaard, aangespannen voor voer tuigen in dagelijksch gebruik en toe behoorende aan vrachtrijders of voer lieden; 6. concours voor het schoonst en best gaand aang^spanneo twee span. toebehoorende aan stalhou ders; 7. bloemencorso voor alle be spanningen en idem voor rijwielen; 8. ringsteken voor paren in tweewielige rijtuigen. Vervolg Nieuwstijdingen. Men seint ons: De Eerste Kamer nam heden het Indi sche Kabelontwerp aan. Gozondheidswet. Do St. Ct, bevat een Kon. besluit van 2'ó dezer, waarbij bepaald wordt, dat -Ie Gezondheidswet (wet van 21 Juni 1901, Stbl. nr. 157) op 1 Augustus a.s i« werking treedt. Stakingen van betaling. Aan de erkende concurrente schuld- eischers in het faillissement van wijlen jhr. H. Tindal zal, naar Unitas mede deelt, zeven percent over hunne vorde ringen uitgekeerd kunnen worden. De firma W. P. van Stockum Zn., te 's-Gravenhage verzoekt ons, de aan dacht te vestigen op hare advertentie in dit nummer, waarbij zij mededeelt,, dat de uitgave van Sienkiewicz's Quo Vadis door een uitgever te Amsterdam niet vol ledig is en slechts 1/3 van den oorspron- kelijken tekst weergeeft. Gemengd Nieuws. Vreeselyke ontploffing. In het station van de Spaansche stad Algesiras is Vrijdagmiddag de stoomketel van een locomotief, die op het punt was te vertrekken, met gTOot geweld onploft. De schok werd door de geheele stad gevoeld. De machi nist, de stoker en 2 werklieden wer den gedood en afschuwelijk verminkt Het hoofd van den stfoker werd op 300 meter afstand van de plaats der ont ploffing gevonden. Zeven werklieden werden gewond, van wie twee ern- |stig. De matt-erieele schade is zeer groot. Hot ongeluk wordt geweten aan de onvoorzichtigheid! van den machinist. Burgerlijke Stand. Getrouwd: 1 Juli. A. Schoorl—A. C. Ver- kooij. Bevallen: 30 Juni. D. M. Jansen—Meeth M, Scharwachter—van der Meer d. J. Sluikvan der Linden d. B. Meinsma de Vries d. M. J. v. d. Maaren Jansen Koen, cl. Overleden: 30 Juni. J. J. Sanberg, nv., z., Camphuij-sstraat; 29. E. J. van Dijk, 8 m.. d., Delftstr.; H. de Vries, 14 m., z.. Gasthuislaan; 30. V. L. v. Gunsteren, 23 m., d., Barrevoe- testr.; C. W. SchaapJansen, 32 jaar Hazepaiter slaan Faillissementen. Uitgesproken: Amsterdam, 26 Juni. F. Wolff, han delende to Amsterdam en tej Soera- bava onder de firma F. Wolff Co., koopman te Amsterdam. Rechtercom missaris mr. B. Simons. 27 Juni. Wed. M. E. Zunstrorth, geb. van der Vies, winkelierster in si garen. Rechter-comm. mr. B. Si mons. De in liquidatie verkeerenda naaml. venn. Nederlandsche Biograaf en Mutoscope-Mij., gevestigd te Am sterdam. Rechter commissaris mr. B. A. Simons. 27 Juni. P. F. van Maarseveen, handelaar in toegepast schilderwerk. Rechtercommissaris: mr. B. Simons. Almelo. 26 Junk B. J. Hemmer, boomkweeker en caféhouder. Rech tercommissaris mr. W. ten Bruggen- cate. Tiel, 27 Juni. E. Kruis, schipper, te Asperen. Rechtercommissaris mr. A. J. Blom. 's Herlogenboscb, 27 Juni. De N.- Brabantsche Bank. gevestigd te 's Her togenbosch, uitoefende hert bedrijf van bankier, kassier en commissionair ln effecten. Rechtercommissaris: mr. J. Pb. Suyling. Opgeheven. Jhr. M. C. F. J. de Rotte, le lult. der huzaren ie Amersfoort G. W, Schrijviens, schildersknecht te Enschede. Geëindigd: Lambertus Inpijn, rijwielhandelaar te Hengelo (O.) Stoomvaartberichten. Het stoomschip Solo, vaai Rotterdam naar Java, passeerdie 29 Juni Kaap Carvoeiro. Helt stoomschip Malang, van Java naar Rotterdam, passeerdie 30 Juni Kaap Carvoeiro. Het stoomschip Salak, van Rotter dam naar Java. arriveerde 30 Juni te Southampton. Het stoomschip Bali' arriveerde 28 Juni van Amsterdam te Batavia. Het stoomschip Koningin Regentes arriveerde 29 Juni van Amsterdam le Batavia. Het stoomschip Java. van Amster dam naar China, passeerde 28 Juni Point de Galle. Het stoomschip Koning Willem I, van Batavia naar Amsterdam, vertrok 28 Juni van Port Said. Het stoomschip Timor, van Batavia naar Amsterdam, passeerde 29 Junt Ouessant. Het stoomschip Van Riebeeck, van de Kon. Paketvaart-Mij.. van Amster dam naar Batavia, vertrok 29 Juni van Suez. liet dubltelschreof stoomschip Pots dam, Aan db Hollond-Amerika-Lijn, arriveerde 20 Juni van Rotterdam te New-York. Het stoomschip Amsfteldijk. van de Holland-Amerika-Lijn, vertrekt 30 Juni van Newport News naar Rotter dam. Het stoomschip Madura, van Bata via naar Amsterdam, arriveerde 30 Juni te Suez. Het dubbelschroefstoomschip Noor. dam. van de HollandAmerika Lijn. van New-York naar Rotterdam, pas- soerde 30 Juni des namiddags 3 mu 40 min. Wight. j 3 uur

Haarlem's Dagblad | 1902 | | pagina 3