NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD* Meestgelezen Dagblad, in Haarlem en Omstreken. FRANKLEY. 20e Jaargang Zaterdag 5 Juli 1902. No. 5832 HAARLEMS DAGBLAD ABONNEMENTSPRIJS: ADVERTENT IKN Yoor Haarlem per 3 maanden1.20 Yaü 1—5 regels 50 Ots.; iedere regel meer 10 Cta. Buiten het Arrondissement Haarlem Yoor de dorpen in den omtrek waar een Agent gevestigd is (kom der gemeente), ie de prgs der Advertentiën van 15 regels 0.75, elke regel meer 0.15. per 3 maanden1.30 Groote letters naar plaatsruimte. Bij Abonnement aanzienlijk rabat. Franco door het geheele Rijk, per 3 maanden1.65 Wr* Reolames 30 Cent per regel. Afzonderlijke nummers0.02% V^^paSV aL» Bureaux: Gebouw Het Spaarne, Kampersingel 70, vlak bij de Turfmarkt. Geïllustreerd Zondagsblad, voor Haarlem, per 3 maanden0.37M Telefoonnummer der Redactie 600. Telefoonnummer der Administratie 128. de omstreken en franco per post 0.45 Intercommunale aansluiting. Uitgave der Vennootschap Lourens Coster. Directeur: J. C. PEEREBOOM. Abonnementen en Advertentiën worden aangenomen door onze Agenten en door alle Boekhandelaren en Courantiers. Met uitzondering van het Arrondissement Haarlem is het uitsluitend recht tot plaatsing van Advertentiën en Reclames betreffende Handel, Nijverheid en Geldwezen, opgedragen aan het Algemeen Advertentie-Bureau A. DE LA MAR Azn. te Amsterdam. Dit blad verschijnt dagelijks» behalve op Zon- en Feestdagen. Hoofdagenten voor het Buitenland: Compagnie Générale de Publicitè Etrangêre O. BAUBE Co. JOHN F. JONESGucci, Farijs Faubourg Montmartrè. Haarlem's Bagblsio van 5 Jnli 'bevat o.a.: Uit Zuid-Afrika, De toestand van koning Edward Een man ver brand, Staking aan de Gooische stoomtram, Het nieuwe station. Advertentiën VOOR HET Zaterdagavondnummer. Meermalen zijn wij tot ons leedwe zen genoodzaakt Adfveirtentiën af te wijzen voor het Zaterdagavondnum- mer, die des Zaterdagsmorgens pas worden bezorgd. Wil men zeker zijn van de plaatsing dan is inzending op Vrijdagavond noo- tflg, uitgezonderd natuurlijk kleine ad vertenties of familieberichten, die moeilijk vooraf kunnen worden inge leverd. De ADMINISTRATIE. Officieele Berichten. BURGEMEESTER en WETHOU DERS van Haarlem ,doen te weiten dat bij hune beschikking van 1 Juli jl. aan de firma Cohen van den Laan vergunning is verleend tot uitbreiding van hare fabriek, door plaatsing van 2 horizontale stoommachines elk van 200 paardenkracht, 2 horizontale stoomketels van gelijk vermogen en eene koelwatermachine, in het perceel aan de Leidsche Vaart No. 50. Haarlem, 3 Juli 1902. Burgmeester en Wethouders voorn. BOREEL de Secretaris. PIJNACKER. Politiek Overzicht. De Koning gaat geregeld vooruit en het vertrouwen, gesteld in d<e of ficieele bulletins, wordt niet be schaamd. Trouwens het waren geen oorlogstelegrammen van 8000 mijlen ver en de verantwoordelijke personen in Buckingham Palace en daarbuiten zullen wel begrepen hebben, dat het Engelsche volk een verdraaiing van de waarheid omtrent 's Koning's toe stand niet zoo toegeeflijk zoude heb ben opgenomen als het gewoon was ten aanzien van Buller's, Roberts' en Kitchener's berichten te doen. Het. schijnt dat die wond goed staat, terwijl die pijn tevens belangrijk min der is geworden. De nachtrust blijft goed. en hoewel d)e Koning nog zeer spoedig afgemat is hij eenige inspan ning. wordt hem toch al wat meer verstrooiing door zijn geneesheeren toegestaan. Daartoe behoort o. a. een dagelijkscli bezoek van zijn Ierschen terrier Jack, die in de koninklijke ziekenkamer wordt binnengelaten, wanneer die Koning dagelijks een paar uren doorbrengt op zijn rustbank. Z. M. legt overigens groote belangstelling aan den dlag voor hetgeen er in die buitenwereld voorvalt; hij leest nu en dan wat en interesseert zich in 't bij zonder voor alles, wat blijkt de teleur stelling des volks over het uitstellen der kroning ©enigszins verzacht te hebben- In verband) met de vele geruchten over den datum, waarop die plechtig- heid' nu zal plaats hebben geruch- ten. die bij menigte opdoken, zoodra er gegronde hoop op herstel bleek te be staan wordt thans zoo beslist moge lijk verzekerd, dat er niets zal worden vastgesteld voor dalt de Koning een heei eind verder is op dien weg der beterschap. Er wordt, bij verteld, dat de kroningsplechtigheid in elk geval, wan neer ze dan ook plaats hebbe. veel kal mer verloop zal hebben dan eerst de bedoeling was. Het. godsdienstig ka rakter zal nu veel meer op den voor grond geplaatst worden Er blijft in Engeland, inet name te Lo.ndien. de grootste belangstelling voor 's Konings ziekte heerschen. ook afgezien van de kronings-quaeslie. De pers slooft zich uit die belangstelling te bevredigen door de nietigste bijzon derheden. Het lijkt bijna wei of verscheiden vreemde bezoekers nog slechts de re vue over de koloniale troepen op Dinsdag hebben afgewacht om dade lijk daarop te vertrekken. Prins Nicolaas van Griekenland b.v. vertrok Donderdagmiddag. De her togin van Sparta die Grieksche kroonprinses ging Woensdagavond via Vli'ssingen; heider voorbeeld! werd gevolgd door een heele reeks aanzien lijke, niet vorstelijke personen, zooals de buitengewone gezant van den Paus. Engelsche ambassadeurs uit den vreemde ,enz Ook aan den terugkeer van troepen uit de koloniën wordtt reeds gewerkt. De West-Afirkaansche inboorlingen troepen komen het eerst aan de beurt: de eerste bezending gaat Zaterdag op de stoomboot Dahomey terug; de twee de Zaterdag over een week op de Se- kondï'. Er wordt moeilte gedaan om de koloniale troepen, die iets met d'en oorlog hebben uit te staan gehad .in Londen te houden, tot da.t Kitchener terugkomt, opdat zij kunnen medewer ken tot diens feestelijke ontvangst. De kroningsvloot te Spitbead: is ook uiteengesltoomd. Er liggen nog slechts een paar opleidingsschepen voor an ker op de plaats, waar dezer dagen zulk een groot maritiem machtsver toon op touw gezet. was. Lord Selborne en, een aantal zijner ambtgenooten woonden Woensdagmorgen om 9 uur en later het lichten der ankers bij. Buitenlandsch Nieuws Uit Znid-Afrika. Het parlementslid Black heeft Woens dag aan Chamberlain gevraagd of diens aandacht was getrokken door een verkla ring van Milner op 20 Juni gegeven in antwoord aan een deputatie uit de Ka mer van Mijnwezen te Johannesburg, waarin bij zeide, dat het de bedoeling der regeering was om de bevolking van Transvaal te raadplegen bij maatregelen van wetgevenden aard. Voorts of aan deze belofte effect werd gegeven in de samenstelling van de wetgevende licha men voor Transvaal en Oranjeririerko- lonie. Chamberlain antwoordde, dat hij alleen een mededeeling er over in de couranten gezien had. Als Milner's woor den juist zijn weergegeven, vervolgde hij, dan lijkt het. mij toe, dat hij geen enkele belofte heeft afgelegd betreffende de sa menstelling van de wetgevende licha men in Transvaal en Oranjerivierkolo nie, maar alleen dat aan de voorgenomen maatregelen der regeering de gewone openbaarheid zal worden gegeven. Welk een winste zoude dat. zij.nl Want Chamberlain zal wel bedoelen: open baarmaking na de inwerkingtreding, Wat zal de Kamer van Mijnwezen voldaan wezen na deze toelichting op Milner's woorden aoor Downingstraat zelf. Te Johannesburg is een beweging op touw gezet om een politieke vereeniging I van grooten omvang te vormen. Wat de- ze vereeniging beoogt wordt niet gezegd, maar hetgeen Johannesburg tot dusver op dat gebied geleverd heeft is niet veel aantrekkelijks geweest. Verder is men bezig aan de oprichting van een Vrijwilligercorps, in verband met de nu opgeheven ongeregelde troe pen. De gouverneur (Milner wordt waar schijnlijk bedoeld) heeft goedgekeurd de benoeming van een sub-commissie om over deze zaak verslag uitte brengen. Woensdagmorgen is Plymouth aange komen het hospitaalschip Dunera met. 22 officieren en 568 man uit Z.-Afrika. De meesten lijden aan typhus. Te Plymouth werden 6 officieren en 198 man geland; de rest ging naar Southampton. Woensdag zijn met de Dunottar-Castle uit Kaapstad vertrokken generaal Char les Knox en de kolonels Colin Macken zie, Shekleton en Garratt, Kolonel Ri- mington vertrok Dinsdag .reeds. Reuter seint uit Pretoria dat het land zijn gewonen aanblik begint te hei-krijgen. Het meerendeel van de beperkingen die het gevolg waren van den staalt van beleg, zijn afgeschaft. Men kan de steden binnenkomen en uitgaan zonder bijzondere verlofbrief jes; men kan tot 's avonds buiten blij ven; de verlofbriefjes betreffende ver blijf, drank en helt bezit van paarden zijn ingetrokken en de sporen zijn met 1 Juli onder burgerlijk beheer ge plaatst Het ministerie van oorlog heeft be- slolten een bijzondere afdeeling kler ken naar Zuid-Afrika te zenden, om alle plaatseijke rekeningen, in ver band staande met den oorlog, te ver effenen. De ziekte van koning Edward. Het bulletin van Donderdagavond luidt,: De Koning had een goeden dag. In den algemeenen toestand is opnieuw een verbetering gekomen; de wond veroor zaakt nu slechts weinig ongemak. „Reynold's Newspaper bericht., dat de Koning waarschijnlijk dezer dagen een tweede operatie ondergaat of nu mis schien reeds ondergaan heeft. Overleeft hij deze, dan blijft hij toch zijn verder leven lijdend. De ,,Figaro"-correspondent te Londen heeft een gesprek gehad met een van 's Konings geneesheeren, die hem zeide, dat Z. M. nog drie weken te bed of op de rustbank zou blijven, wanneer hij weer beweging zou gaan nemen en een week later naar Cowes vertrekken. De correspondent verzekert ook beslist, dat de kroning in het begin van den herfst men zegt 1 October zal plaats heb ben, omdat de koning er tegen zou zijn met de kroning tot het volgend jaar te wachten. Rnitenlaudsehe politiek van Engeland. Rij hot dehat over de begrooting van buitenlandsche zaken in bet Lagerhuis zeide de onder-Minister Cranborne ten opzichte der betrekkingen tnsschen Britannië, Frankrijk en Italië, dat Briitanië aan Italië de verzekering had gegeven dat de Anglo-Fransche overeenkomst van 1897 geen inbreuk maakte op Tripoli. Brittannië had alle sympathie voor Italië en de Raliaan- •sche belangen. Spreker verdedigde de politiek van het verbond met Japan, dat gebaseerd was.op traditioneele sympahieën en wederzijdsche belangen, en ontkende dat Engeland gefaald had in het hand haven van de open-deur-politiek in China. Uit het Fraiische Parlement. In antwoord op een vraag van het Kamerlid Chastenet over den invloed van de vernieuwing van het Drievou dig Verbond op de betrekkingen tus- schen Frankrijk en Italië, verklaarde minister Delcassé dat hij de zekerheid verkreeg, dat de vernieuwing in geen enkel opzicht Frankrijk bedreigde, en dat Italië zich nooit zou leenen tot een agressieve politiek Itegenover Fran krijk. De Senaat heeft artikel 1 van de wet op den tweejarigen diensttijd voor militairen aangenomen. Algeineeue Berichten. De Portugeesche regeei-ing berekent, dat het onderhoud der Boerenkrijgsge- vangenëh op haar gebied, 25 contos de reis, dat is ongeveer f 350.000 heeft ge kost; dat bedrag zal van Engeland te ruggevraagd worden De Engelsche bladen geven lange verslagen over de groote parade te Londen, waarvan de groote aantrek kelijkheid was de koloniale afdëeling van 2500 man m&f den hertog van Connaught aan het hoofd; zij zagen er zeer krijgshaftig in hun dikwijls bonte uniformen en nationale drach ten uit; een afdeeling Fidji's viel voor al op door hun eigenaardigen dracht, waartoe ook behoordë het blootshoofds en barvoets gaan. Het weer was niet al te mooi en mistig, maar het publiek was in ont- zettenden geltale opgekomen en vulde den geheelen weg van Buckingham naar het paradeveld op het plein der Horse Guards. De Koningin, voor wie de revue gehouden werd, "s voortdurend met groote geestdrift toe gejuicht, ook de prins van Wales, werd zeer hartelijk door de menigte begroet. De ruiterstoet met den prins van Wa les aan het hoofd, en verder alle px-in- sen in grodt uniform, als de hertog van Aosta, de kroonpi-insen van De nemarken, Zweden, Griekenland, Roe menië, ook loi'd Roberts, bood een schitterenden aanblik. Nu de Koning zooveel beter gaat worden nog meer feestelijkheden voor de vreemde gasten gegeven; in het bij zonder wordt genoemd) een receptie bij den staatssecretaris voor binnen- landsche zaken, lord Lansdowne, welk feest als prachtig wordlt beschreven. Dan heeft nog heden ©en weldadig heidsbazaar plaats in Regent Park. Het bezoek van den Russischen grootvoi-st-troonopvolger in de Eckern- forder Bucht bij Kiel was een varras- sing voor keizer Wilhelm. De groot vorst kwam met het jacht Tsariisa uit Engeland van de mislukte kroning te rug. en liet het anker vallen tusschen de talrijke Duitsche jachten, die bij Kiel om het hardst gezeild hadden. Zoodra de keizer zijn aankomst ver nam, zond hij hem prins Heinrich te gemoet. die den Russischen gast mee nam naar het jachtclubgebouw. Daai*- na ging de grootvorst, zijn opwachting maken bij de keizerin, aan boord' van de Ilohenzollern. De keizer bracht hem zelf aan boord van de Tsaritza terug, die tegen middernacht onder 't gebulder van de kanonnen en het hoerageroep van de manschappen de reede verliet. De Koning van Italië begeeft zich reeds den 9en dezer maand op reis naar Warschau, om van daar naar Petersburg gaan; de Italiaansche minister van buitenlandsche zaken Prinetti zal den koning waarschijn lijk vergezellen. De Neue Freie Presse schrijft over de reis van den Koning naar Peters- bux-g en Bex-lijn, zonder Weenen 'ie bezoeken: ,,Het beezoek aan Wee nen is oxxgelukkigerwijze onmogelijk daar een oude quaestie nog steeds hangende is tusschen de hoven van Roxxie en Weenen. De Koning van Italië zou anders in Weenen een geestdriftige onltvangst gevonden hebben in de officieele krin gen en bij de bevolking. Het wegblij ven van den Koning valt zeer te be treuren, doch de hex-nieuwing van het Drievoudig Verbond is het beste be wijs, dat de Oostenrijk-Hongaarsche politiek evenals voorheen van kracht blijft." Stadsnieuw s. Haarlem, 4 Juli. Stukken van den Gemeenteraad Heft nieuwe station. In gekomen is een voox-stel van B, en W., bevattende de ontwerp-overeen- komst aangaande dien bouw vaat het nieuwe station mdt de Hollandsche Spoor. Daarin zijn d'oor B. en W. nog eenige wijzigingen verkregen, zood'at het thans ingediende ontwerp naar de meening van B. en W. kan worden aangenomen. De bekxxopte inlxoixd daarvan is. dat de Holl. Spoor binnen zes Jaren na de d'agteekening van liet Kon. besluit tot aanwijzing van de te onteigenen perceelen. het nieuwe station houwen zal; dat onderdoorgangen zullen wor den gemaakt nabij den Ouden Weg. den Harmenjansweg. de Friesche Var kenmarkt. den Jansweg. den Kruisweg. den Zljlweg, de eerste dri'e 7 1/2 meter breed1, die bij Jansweg en Zijlweg 14 M en die bij den Kruisweg 16 M. breed); de verdere werken bestaan uit de verlegging van een gedeelte van den Ouden Weg en gedeeltelijke dem ping van de Oostsingelgracht. een vaste brug over die gracht, een bx*ug met beweegbaar gedeelte over het Spaarne, met een nxittige dooiwaart van het beweegbai-e en van net vaste gedeelte van 10 1/2 M. en een hoogte van 4 M. Vervolgens een viaduct in den spoorweg over de West-Singel gracht. een vaste brug over de Delft, een viaduct in den spooi-weg over de Brouwei-svaart—Houtvaart. een verleg ging van den overweg bij de Leidsche- straat. een toegangsvaart breed 17 1/2 M. naar de ontworpen spoorweghaven, een vaste brug in den weg langs de Leidschevaai't 'over bovengenoemde toegangsweg en gelegen tegenover de boter fabriek van die firma Cohen en Van der Laan. De gemeente draagt, in deze werken bij een som van f 501,800, te betalen in tien gelijke termijnen; verder zijn voor hare rekening alle werken van aanleg en onderhoud, van bestrating, rioleeriïig en verlichting van de on der doorgangen en de verlichting van die onderdoorgangen zeiven. Wat d/e Holl. Spoor nxéer noodig heeft, dan bepaald aangewezen terrei nen, groot 7 H.A. 11 A. exx 53 cA. zal zij betalen tot een door deskundigen té betalen prijs. Met deze nieuwe over eenkomst komen versehillende com tracten van vroeger dlatum te verval len. Ingeval van naasting dér HolL Spoor door den Staat is deze bevoegd, zich ten aanzien dezer overeenkomst in de plaats van de Holl. Spoor te stellen. Tot zoover het Raadsstuk. De in houd beantwoordt aan het indertijd door den Raad goedgekeurd plan, waai-voor zooals men weet ook dë bij drage reeds is goedgekeurd1. Alleen zouden wij willen doen op merken, dat het vreemd klinkt dat bij naasting door den Staat deze be voegd is, zich in de plaats deT HolL' Spoor te stellen. Moet dat niet zijn: verplicht? Gesteld, dat over dirie jaai", wanneer het station half klaar is, de Staat de Holl. Spoor naast en van zijn bevoegdheid bovengenoemd geen gebruik maakt wat komt er dan van ons nieuwe station terecht? Wie maakt het d'an af Tenhuizevandendijkgraaf van den Haaremmermeerpolder, heeft met vele gasten op den herdenkdag van dien polder een groot diner plaais gehad. Door de Arxtoindissements Rechtbank alhier zijn gedurende het eerste Halfjaar dezes jaars gewezen 185 vonnissen in strafzaken. Gisterenavond omsjtreeks zeven uur sprong iemand op dë Kin derhuissingel van de wal in de schuit, daar hij zijn sprong te groot nam kwam hij met zijn borst op den rand der schuit terecht, met het gevolg dat hij deze ernstig vexwondde. Door zijn© kameraden werden hem eenige verfris- schingen toegediend. FenUieton. Naar het Fransch van HENRI GREYILLE. 18. Mijnheer Motter «n zijn dochter waren naar Europa vertrokken op een stoomboot, als die, welke Frankley had teruggebracht. Volgens het ge- bniik had deze een heele lading bloe men en vruchten aan booi'd gezonden opdat zijn verloofde ze zou vinden, als zij van wal stak; hij begaf zich er zelf heen op het laatste oogenblik, en kreeg een zeer beminnelijke en zeer banale afscheidsgroet, in tegenwoor digheid van een aantal heeren, even eens daar gekomen om anderen ie begroeten, en van eenigen dier meest begunstigden, die aan de schoone miss Motter hulde kwamen brengen. Toen hij de loopplank afging, speet het hem gekomen te zijn. 't Ware beter geweest afscheid van haar te hebben genomen in het kleine salon. waar zij hem den vorigen avond zoo lief de liand had gereikt. Maar zij zou 't hem niet vergeven hebben, als hij niet gekomen was; trouwens hij begreep dat hij idle laat ste attenftte aan zichzelf, of tenmin ste aan zijn rol van vexdoofde ver schuldigd was. En toen hij de zakdoek van Katie niet meer van de andere kon on dei-schei den, ging hij droevig naar huis, maar vastbesloten alles aan John te vertellen. Horace had zich voorgesteld dat het erg moeilijk zou zijn. Niets was ge makkelijker. De inleiding was trou wens al gevonden. Hij ging dadelijk naar de eetzaal, waar zijn vi-iend op dat oogenblik moest dejeuneerën. May was er ook. - Waar kom jij vandaan? vroeg Je jonge schildter, toen Frankley tegen over hem ging zitten. Van de haven. Ik heb miss Mot ter naar de Cumbria gebracht. O! zei John, terwijl hij. zijn lcopje koffie, waaruit hij dronk, neerzette. Ik had wel gedacht, zei John... men zou gezegd hebben dat zijn koffie hein niet door de keel wild© gaan ik had wel gedacht diat het niet voor niets was, dat ik je reeds eenigen tijd zoo weinig zie... Zoo is 't ook, zei Horace op los sen toon. Ik hoop, toch niet dat je boos op mij bent, John? John moest zijn mes gebruiken om een heel taaie coteletlte aan te vallen, en de strijd duurde eenige seconden. Toen hij overwonnen had, zeidie hij: Neen, ik ben niet boos, ik vind alleen, dat het wat gauw is... Nieit voor mij, John, deed Hox-ace opmerken. Ik heb zes maanden en langer gewacht. Niet voor jou, Frankley...... fk vind niet dat het voor jou te gauw is... Maar ik vind het te gauw "voor mij! besloot; hij. Geeu van beiden had honger, en hun maal was spoedig gedaan. Zij stonden op, zonder hun gespi-ek te hebben hervat. Toen zij aan de voet van den trap waren gekomen, wend de John zich tot zijn vriend en zei: Ik heb altijd gedacht dat ik op een nadere manier fortuin moest zoe ken, d'an ik totnogtoe heb gedaan, ik heb door de kunst willen slagen; ik weet niet of het een goed idee was. In alle geval, was het geen heelprac- tisch idee... Ik ga iets anderfe pro- heeren. Wat dan? vroeg Horace nieuws gierig. Ik ga zaken doen! Wat kijk je verbaasd! Ik geloof, dat ik heel ge schikt hen voor zaken. Ik heb onge lijk gehad met die geschiktheid ie verwaarloozen, maar het is nog niet te laat. Mijnheer Motter heeft mij het idéé aan de hand gedaan. Mijnheer Motter? vroeg Horace, nog meer verbaasd. Ja. Laatst is hij op mijn atelier I geweest, ik heb nooit begrepen waar om. Hij heeft mij toen gezegd, dat ik decoratieve kunst moest maken. Maar, zei Horace. is dat nu kunst? Niet zooals ik die opvat. Zie je, ik heb zonder het te weten, een eigen aardig mengsel van kleuren gevon den, dat mij weinig kost... Dat heb ik niet verkregen terwijl ik landschapjes of portretten schilderde, maar toen ik probeerde Kerstmiskaartjes te teeke nen. Een groot huis heeft een prijs vraag uitgeschreven voor zulke kaart jes. Ik heb meege.dongen; ik heb den prijs nielt. gekregen, maar een jonge dame. Maar terwijl ik teekende, zocht ik ook het middel om ze zoo goedkoop mogelijk en in kleuren Je laten drukken, en... ik heb dat gevon den! Zoo? Daar ben ik erg blij om! riep Frankley met oprechte vreugde uit. Maar ik heb ook wat geld noo dig om mijn idee zelf te kunnen ex- ploiteeren.Wanneer ik het nu ver koop, krijg ik er geen twlee centen voor, tei'wijl, als ik het verkoop, zoo als d;e Franschen zeggen „après for tune faxte" het heel wat anders zal zijn. Snel had Frankley in"*gedachtè den staat van zijn finanltiën opgemaakt. Ik heb wat geld, May, zei hij, eerlijk gezegd' ben ik op 't oogenblik te rijk; wil je de helft hebben van het geen ik bezit? 't Is niet veel, drie- a vierhonderd dollars, maar ik houd nog genoeg over om ruim te leven totdat mijn werk betaald is. John drukte Horace dankbaar de hand en zag hem diep in de oogen. je bent goed, Frankley, zei hij, en ik dank je; maar iemand heeft mij al een sommetje aangeboden en ik ge loof, dait dat voldoende is. Wat! riep Horace een weinig ontstemd uit. Ken jij kapitalisten? Ja, antwoordde May eenigszins verlegen; ik ken er tenminste een. O! die som, die hij mij voorgescho ten heeft is niet aanzienlijk, maar ze zal mij toestaan om proeven ie nemen... En dan, eerlijk gezegd, Frankley, mocht ik nie<t slagen, dan waag ik er nog liever dat geld aan dan het jouwe. Een oogenblik zwegen ze. Ik ga in New-York mijn fortuin zoeken, zei May. En jij, wat ga jij doen? Ik blijf! in Boston, om toezicht op mijn werk 'te houden. Je zult het warm hebben. Och, wat kap je daaraan doen? Men kan het niet beletten! In New- York zal je het 'trouwens nog warmer hebben dan ik! O, maar ik blijf niet lang in de hoofdstad; ik ga naar Albany. Het is hier niet alleen een kwestie van kien- ren, maar ook van papiei- Ik hoop van harte, dat hert goed afloopt! zei Horace, hem met warmte de hand schuddend. Dankje! Ik hoop het ook! ant woordde Mey met een half droevigen, half sporttenden glimlach. Men kan niet. alle tegenvallers tegelijk heb ben. Ik heb de kaarten omgekeerd. Dat is goed voor jou, Horace, om alle kansen te hebben. Bij deze toespeling verlieten zij el kander.

Haarlem's Dagblad | 1902 | | pagina 1