NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD. Meestgelezen Dagblad, in Haarlem en Omstreken. FRANKLEY. 20e Jaargang Dinsdag 8 Juli 1902. No. 5834 ARLEH'S DAErBLAD ABONNEMENTSPRIJS: ADVERTENTIËN: Voor Haarfem per 3 maanden1.20 Tall 1regel* 50 öta.; iedere regel meer 10 Cts. Buiten het Arrondissement B .arlem Voor de dorpen in den omtrek waar een Agent gevestigd is (kom der gemeente), de pr$s der Advertentiën van 15 regels 0.75, elke regel meer 0.15. per 3 maanden1.30 Groote letters naar plaatsruimte. Bij Aboxmement aanzienlijk rabat. Franco door het geheele Rijk, per 3 maanden. 1.65 Reclames 30 Cent per regel. Afzonderlijke nummers„0.02)4 Bureaux: Gebouw Het Spaarne, Kampersingel 70, vlak bij de Turfmarkt. Geïllustreerd Zondagsblad, voor Haarlem, per 3 maanden0.37)4 Telefoonnummer der Redactie 600. Telefoonnummer der Administratie 128* de omstreken en franco per post0.45 Intercommunale aansluiting. Uitgave der Vennootschap Lourens Coster. Directeur: J. C. PEEREBOOM. Abonnementen en Advertentiën worden aangenomen door onze Agenten en door alle Boekhandelaren en Courantiers, Met uitzondering van het Arrondissement Haarlem is het uitsluitend recht tot plaatsing van Advertentiën en Reclames betreffende Handel, Nijverheid en Geldwezen, opgedragen aan het Algemeen Advertentie-Bureau A. DE LA MAR Azn. te Amsterdam. J>it blad verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen Hoofdagenten voor het Buitenland: Générale de Publicitè Etrangèrt G. Li DAUBE Co. JOHN F. J0HM8, Buccl, Parijs 3i«» Faubourg Motumartri. 1 Juli Haarlem's Dagblad van bevat o.a.: gtDe ziekte van koning Edward, Uit Zuid-Afrika, Onteigening we- jens besmettelijke ziekte, Courses ;e Bussum, De Rykshallen. Politiek Overzicht. De waarschuwingen tegen een al te jptimistische opvatting van den toe- itand van Koning Edward houden nog liet op en de Engelsche regeering, al ius schrijft de Londensche correspon- lent van de „Lok. Anz.", vergist zich. ils zij veronderstelt, dat de laatste of- ücieele bulletins der medici de pessi- nistische beschouwingen van particu- iere zijde zullen doen venstommen. Even groot als het optimisme der neerderheid is, die steeds gelooft wat tij wenscht, zoo groot is ook het wan. rouwen van een aanzienlijke minder - aeid, die vraagt, waarom dan toch de lijfartsen als de zaak werkelijk zoo ?unstig staat, als de korte bulletins ivillen doen gelooven. niet een samen hangend authentiek, ziektebericht en met name een breedvoerig bericht over de operatie opstelt, zooals b.v. gebeurd iis na de operatie van Mc. Kinley, die er aan is overleden. Het valt op, dat. de artsen andere, betrek kelijk weinig van de officieele bulle tins afwijkende berichten, krachtig bestreden, en de alanmeerende berich ten, welke „Reynolds Newspaper" on langs bracht, niet hebben tegenge- sproken. Niet in kringen, -die op sensatie be lust zijn, maar in ernstige kringen van apenbare meening in Engeland' begin nen de officieele Ziekte-berichten over 3en Koning te recht of ten onrechte, den zelfden naam te krijgen als de of ficieele oorlogs-berichten. De „Lan- set" en het „British. Medical Journal", 3e voornaamste medische vakbladen, aiten zich echter geheel in overeen stemming met de berichten der hof- Artsen, nl. beslist optimistisch over de tvond, den vooruitgang der genezing m over den algemeenen toestand van Jen Engelschen Koning. Zij spreken le ongunstige geruchten tegen, die tot n de laatste dagen daaraan werden fastgeknoopt, Daarbij wordt opgemerkt, dat Sir Frederick Treves de eerste' zeven nach- :en na de operatie nliet te bed! geweest s en het vernieuwen van het verband, lat tweemaal daags plaats heeft, veel ninder pijnlijk <is. Een eigenaardigheid! leedt de Lan cet" mede. Volgens dit blad! zijn de Dinsdagen blijkbaar- de gewichtigste ïagen in het leven van den Koning, dij werd op een Dinsdag geboren, en >p een Dinsdag gedoopt: trad1 op een Dinsdag in het huwelijk, werd op Dinsdag in den Privy Council'be- ïoemd, op een Dinsdag in 1871 werden ypbeuse koortsen bij hem geconsta- ieerd, den volgenden Dinsdag na zijn jenezing ging hij om God te danken aaar de kerk; op een Dinsdag hadl de 'joonsbestijging plaats, een week la- er liet hij den Koninklijken standaard >p Marlborough House hijschen en od Dinsdag heeft hij de joilgste operatie mdergaan. Ten slotte deelen wij nog als curio- sum mede, dat volgens Indische be richten, mlandsche sterrekundigen hebben voorspeld, dat de Koning tus- schen 21 en 28 Juni door een groot gevaar bedreigd zou worden. Wat de ontstemming betreft, die ten gevolge van de gTOote' teleurstelling van de vorige week nu duidelijker kenbaar wordt, ontleenen wij aan een Londensche correspondentie der Köln. Zeit. het volgende: In de kringen der hofleveranciers wordt ook toornig geknord over een nieuwe bepaling van het Hofhestuur. Spaarzaamheid in het bestuur is sedert de troonsbeklimming van den Konling de leus van het. Hof geworden. De re keningen worden maandelijks nage gaan, en aan Hofleveranciers is be kend gemaakt, dat het bestuur niet van plan is meer dan tien percent toe slag op de groóthandelsprijzen te be talen; het behoudt zich verder het recht voor inzage van de boeken te nemen, om zich te overtuigen, dat aan deze bepaling bij het vaststellen der rekeningen de hand gehouden wordt. Juist deze bepaling moet weder bui tengewoon veel kwaad bloed) gezet hebben. Sedert eenigen tijd wordt ten minste in deze kringen met hofwapens op de meest lasterlijke wijze gespot, en alles geloofd1 en verspreid, wat- in „den hoogeren en hoogsten kring pijn lijk aandoet". Buitenlandsch Nieuws Uit Zuid-Afrika. De Boeren op Ceylon staan nog niet op zulk een goeden voet met hun Engelsche broeders als die iin Zuid- Afrika; gesteld altijd, dat de verhalen over de hartelijkheid daar geen pure verzinsels zijn, waai' veel kans op is. De. krijgsgevangenen Boeren te Dlya- taiawa en hun Engelsclie bewakers hebben nl. Maandag een gevecht ge had, waarbij aan weerszijden een twintigtal gewonden vielen. De Boeren bedienden zich van met zandi gevulde flesschen bij den aanval. Het „Christelijk Schoolblad" heeft met de jongste mail niet veel nieuws ontvangen over „Onze onderwijzers in de verstrooiing",, en wat het blad uit Zuid-Afrika vernomen heeft, is nog niet alles geschikt voor openbaarma king. Het belangrijkste is wij wel wat de heer W. Klooster, hoofd dier Holland se he school te. Pretoria, dd. 7 Juni meldt. Daaruit blijkt nl. dlat heft Hol- landsch onderwijs in de hoofdstad nog vrij aardig stand heeft gehouden. De heer K. schrijft o. a.: „Thans i's heft vredie. De voorwaar den van overgave zijn u natuurlijk bekend. Wat er van het Hollandseh onderwijs zal worden, moet de tijd lee- ren. D'e bepaling dienomftrent is heel vaag en van een groot deel dier bevol king verwacht is niets. We zullen trachten de eerste maan den op den ouden voet voort ta gaan en afwachten, wat die regeering hier doet, wat onze oudiers willen en wat men van uit Holland zal kunnen doen. Hoewel we goed den oorlog zijn doorgekomen, is de positie zóó toch niet houdbaar. Wat de school aangaat, hebben we alle stof tot dankbaarheid. Heft finan- cieel jaarverslag, aan den heerge zonden. zal u op de hoogte brengen. :t. Personeel is onveranderd'. 't Aantal leerlingen bedraagt. 148. waarhij 88 van Hoilandsche ouders, 58 van Afrikaners, 1 Italiaansch en 1 Duiftsch. 'i Schoolverzuim is gering en de ouders stellen over 't algemeen veel belang' in het onderwijs. En wat nu? Wat zal de toekomst ons geven? Zal mijn gezin hier ooit weer kunnen komen? Zal het onderwijzend personeel hier op den duur een bestaan hebben? Zulke wagen en honderd an dere hestonnen mij en al de collega's. En daar i,s geen antwoord Donderdag zijn te Pretoria de fees ten ter eei'e van 's Konings beterschap houden op d'e renbaan en 's avonds begonnen. Een gymkhana werd ge was er schitterende verlichting met allerlei gekleurde electrische lampen. Vooral in het mid'den der Stad, op het Kerkplein, was het geweldig vol en de versiering en verlichting der groote winkels en kantoren daar, benevens het effect dlea* met kleuren werkende zoeklichten, was eenig in de geschiede nis der stad, verzekert „Gentral News". Militaire muziek verhoogde de feest- weugde, waaraan zoowel d'e Engelsche als een deel der Boerenbevolking deel namen. De klachten over de energie en werk zaamheid van Duitscbe en Amerikaan. sche handelsagenten in Zuid-Afrika blijven in Engeland aan d'e orde van den dag en' als de meest gewone zaak ter wereld' wordt er bijgevoegd, dat als er geen beperkende bepalingen worden vastgesteld d'e weerndelingen met het. beste deel van dien buit gaan strijken. Een Schotsch koopman, dezer dagen uit Natal teruggekeerd, vertelt, dat de Duitschers en Amerikanen ai maanden voor de oorlog uit was him agenten aan 't werk hadden om na te gaan waft er noodttg zou zijn na dien oorlog, in 't bijzonder in het machinevak. Ook hij meent, dat protectionisme heft eeni- ge middel is om die Engelsche stum perigheid en achterlijkheid tegemoet fe komen. Droevige bekentenis. En weer pleizierig voor Zuid-Afrika. Er zijn tusschen de: 7000 en 8000 man ■troepen onderweg van Zuid-Afrika naar Engeland. Zij worden allen voor heteinde der maand in hun vader land terugverwacht. In Londen is bericht ontvangen, dat Botha. De Wet en De la Rey zich nu voor Europa hebben ingescheept en te, Napels zullen ontschepen. Paul Kruger heeft een telegram ontvangen dat zij 8 Augustus te Utrecht, zulle a zijn. Britsche Scheepvaart. Het jaarverslag over de Britsche scheepvaart in 1901 toont, dat de koop vaardijvloot van Groot-Britannië in dat jaar 20.050 schepen telde, met een bruto- tonnenmaat van 14,607,849, een vermeer dering van meer dan 500.000 ton boven 1900. Er werden schepen met een gezamenlij ke laadruimte van 775,681 ton netto ge bouwd voor de Engelsche handelsma rine; van 207.452 ton netto voor het bui tenland. Er werden bovendien 326 sche pen, van 240.482 ton te zamen, in 1901 aanbuitenlanders verkocht Algemeene Berichteu. De correspondent van de „Daily Ex press" te Petersburg gaat- voort met bij zonderheden te seinen over de nieuwe taktïek van den Czaar. Volgens hem heeft de Czaar in den laatsten tijd vele couranten, zelfs nihilistische, doorge werkt en van alles wat hij de moeite waard vond, aanteekening gehouden in een dagboek. Peel indruk heeft op hem gemaakt „Het Nieuwe Rusland", een te Leipzig, zonder den naam van den schrij ver, verschenen boek, waarin allerlei her- ormingen worden aanbevolen. De Czaar heeft aan den uitgever den naam van den schrijver gevraagd, omdat hij hem persoonlijk wil raadplegen. Verder laat de Czaar tegenwoordig twee ver trouwde jongelieden geen ambtenaren al de brieven en verzoekschriften die hij eiken dag ontvangt-, behandelen, om zoodoende op de hoogte te komen van de nooden van zijn volk. De ambtenaars- kliek kan nu die stukken niet meer be antwoorden „uit naam van den Czaar". Terwijl in Berlijn nog het proces tegen den bankier Sanden c. s. en in Leipzig dat tegen Exner c. s. van de Leipziger Bank gaande is, heeft men te Keulen een begin gemaakt met de zaak van Karl en Wilhelm Meumann, directeuren der gefailleerde Rheinische Immobilien-Ak- tienbank. beschuldigd van 87 bedriegelij- ke handelingen, waardoor duizenden ook uit de kleine burnetii zijn benadeeld. Twintig jaren lang hebben de beschul digden de bank die met. verlies werkte, weten staaricle te houden, door rente en dividend uit de beschikbare kapitalen uit te keeren. Er zijn 131 getuigen gedag vaard, zoodat de behandeling ten minste 14 dagen zal duren. ÏP Door verschillendle Engelsche bladen is uit Singapore bericht ontvangen van een ernstige cholera-uithreiding onder een Engelsche militaire expedi tie in Noord-Britsch-Borneo. De expe ditie. 10.000 man sterk., uit inlandsche soldaten bestaande, trok per boot de Batanghysanrivier in ZuicLSarawak op o mde Dajaks in het binnenland te be strijden. Doch onderweg brak in een der booten een geval van cholera uit en toen die commandant met zijn expe ditie terugkeerde waren er reeds 2000 aan die ziekte bezweken. De ..Daily Mail" verneemt uit Ber lijn ,dat keizer Wilhelm aan dir. Tre ves zijn dankbetuigingen heeft geseind voor die goede zorgen aan koning Ed- ward besteed Heft gerucht wil dat de dóktoren van den Engelschen Ko ning d'oor den Duitschen Keizer zullen worden gedecoreerd. De ..Daily Mail" verneemt uit Chi cago. dat de pogingen van het graan- syndicaat veel onrust wekken. Men voorziet een sterke stijging dei- graan prijzen. wij-L het syndicaat reeds twee derdie moet bezitten van den zichtbaren voorraad Stadsnieuws. Haarlem, 7 Juli 1902. Stukken van den Gemeenteraad Ruiling vangrond. B. en W. stellen voor goed te keu ren de voorgestelde ruiling van grond door het R. K. Kerkbestuur der parochie St. Joseph alhier. (213). Aankoop vangrond. B. en W. stellen voor hen te mach tigen 1000 M' grond van den heer F. Re- nes aan te koopen met de zich daarop be vindende opstallen voor de gemeente, voor den prijs van 7500. Pensioen verleening. - B. en W. stellen voor aan mej. A. Josset eervol ontslagen leerares aan de meisjesschool voor M. O. een pensioen te verleehen van f 631.14', en tevens te be palen dat, wanneer de nieuw in te voe ren pensioenregeling gunstiger bepalin gen mocht bevatten, het pensioen diens- overeenkomstig te veranderen. Benoemingzetters. B. en W. stellen voor tot leden van het college van zetters voor 's Rijks directe belastingen te benoemen de heeren: A. F. Kremer, R. J. van Dieren Bijvoet, J. Smits CJzn., W. Stolp. J. A. G. v. d. Steur, C. J. Cramer- (230). B. en W. stellen een ontwerp-besluit voor tot wijziging der overgangsbepalin gen als gevolg van de inwillliging van het verzoek van mej. Stoutjesdijk en van de afd. Haarlem van den Bond van Ne- derlandsche onderwijzers. (216). Bleekersgezellen. Zondagavond 6 uur werd in het café Prinsenhof een vergadering gehouden van de Bleekers- Vereeniging „Broederlijke Eensgezind heid", onder leiding van den voorzitter, den heer N. v. Eksel. Deze betreurde ver slechte opkomst, en sprak vervolgens over Vakorganisatie. Hij wees er op, dat niet de werkman de waarde van zijn arbeid kan aangeven, maar dat de patroon ze bepaalt. Week- loonen van t 7.50 t 8 worden vaak gre tig aangenomen. Alsnu ging spreker uit gebreider na de slechte verdiensten van vele kameraden. Er zijn te Haarlem pa troons die de werkkracht op f 9 en t 10 schatten én betalen, maar er zijn er he laas ook, die 96 uur per week laten wer ken voor het hooge loon van f 9.50. Te Heemstede wordt bij een arbeidsduur van 11 uur t 7,25 betaald. Op Overveen en Jan Gijzenvaart. is het al niet veel beter. Welnu, het vereenlgingsleven kan aan al deze misstanden een einde maken. School voor Kunstnijverheid. In de zalen der School voor Kunstnij verheid alhier worden geëxposeerd het werk der leerlingen van den afgeloopen cursus, zoowel teeken- en schilderwerk als drijfwerk, beeldhouwwerk, ciseleer werk enz. Er is zichtbare climax in de proeven van het eerste tot het vierde leerjaar, en het werk der verstgevorderden, althans van sommigen, doet bepaald aangenaam aan. Zeer mooi is het onder leiding van den heer F. Zwollo vervaardigd ciseleer werk, en het boetseerwerk der leerlingen van den heer L. Oger. De heer H. M. Krabbé leidt de studiën van portretschil deren en stillevens, en weet in het werk zijner leerlingen reeds veel bekoorlijks te brengen. Het noemen van deze namen beteekent natuurlijk niet veronachtza ming van het werk der ongenoemden, het is alleen bewijs dat hun arbeid aan hem, die met het oog van den leek een en ander beschouwt, het meest opvalt. De bezichtiging van het ten toon gestelde loont zeer de moeite. In deplaatsvanJhr. Mr. J. W. M. Rutgers van Rozenburg, die aan de beurt van aftreding als lid der Eerste Kamer is en daarvoor niet meer in aanmerking wenscht te komen, moet morgen een nieuw lid verkozen worden. Genoemd wordt Dr. G. A. van Hamel, hoogleeraar (e Amsterdam. Gisteren hield degymnastiek- en schermvereeniging „Bato", onder lei ding van haar directeur, den heer Draaier, een wandeltocht naar Alfen aan de Rijn. Des morgens vertrok men om zes uur per stoomtram naar Leiden. Van Leiden marcheerde men over Zoeterwoude en Hazerswoude naar Alfen aan de Rijn. Onder weg werd eenigen tijd rust ge- houden in de uitspanning „Op den Hoo- gendijk". Te Alfen aan de Rijn bezichtigde men eenige potten- en parmenbakkerijen, be nevens de omgeving. Van Alfen vertrok men weder te voet naar Leiden, om per stoomtram tot Heem stede te rijden. Hier werd uitgestapt en. men marcheerde naar Haarlem, alwaar men om half negen in het Zander-insti tuut het oefeningslokaal der vereeni- ging aankwam. De directeur bedankte de leden, die tot het welslagen dezer tocht zoo goed hadden medegewerkt. Haarle|msch Arbeiidiers-se- cretariaat. De afdeeling Haarlem van dian Behangers tem Styofïeerdersbond !heeft zich bij het H. A. S. aangeslolten- Oefening kweekt kunst. Gisteren, Zondagmorgen hield de Z ang ver eeni ging „Oefening kweekt Kunst" eene wandeltocblt over Schoten Santpoort en Velsen naar het Bloemen. daalsch© Bosch. Op Schoten, Santpoort en in het BloemendaaJsche Bosch weiden eenige nummers ten gehoor© gebracht waar van d© uitvoering zeer goed: slaagde. Ongeveer half twee kwamen ze in Haarlem, in een vroolijke stemming, aan. Z w e m f e e s t. Bij uitstek prachtig wed'er begunstigde het zwemfeest, diat Feuilleton. Naar het Fransch van HENRI GREVILLE. Zij deed hem geen enkele vraag, Daar haar oogen ondervroegen hem; lij wilde niet antwoorden. Ik heb een brief uilt Europa ge legen, zei hij, en hij begon te spre ien over zijn (teleurstellingen. Niet dat iij zich over Katie beklaagde; zijn [oede opvoeding en die liefde die hij laar toedroeg verzetten zich daarte- !cu; maar er waren zooveel dingen lie hij anders hadl willen hebben, en lie t niet waren. Ella begreep alles; ij wist dat hij ongelukkig was; zij 'oeldé dat hij het nog meer zou worden, en zij, de miskende of de Verwaarloosd^, beklaagd^) hejfl me)t feheel haar hart. Met haar goedhartigheid vond zij iltijd een middel om zelfs de onuit- daanbaarste handelwijze van Kaïtie 'e rechtvaardigen; zij draaid'e om haar gebreken heen totdat zij er de keer zijde van had gevonden, d'e goede hoedanigheid!, die ze rnoedt veront schuldigen, meer dan dat, die haar tot een deugdl moest maken. Die avond was zij zóó welsprekend, dat Frank- ley zich ie(r over verwonderde. Ik wist ni'eft, dat je zooveel van Katie hield! zei hij op half vroolijken half dankbaren toon. O, niet omdat ik van haar houd! zei Ella. Zij brak haar zin eensklaps af en boog zich zoo ver ovafr haar palet heen om er een tirit op te zoeken, dat haar gezichtje eenige seconden onzichtbaar werd voor Frankley. Als je niet van. haar houdt, s de verdienste des Ite grooter, hernam hij. Men kan die christelijke liefde niet verder drijven. O, wat ben je toch goed, Ella. Hij was een weinig aangedlaan ter wijl hij sprak; hij zou graag haar hand in de zijne hebben genomen, maar zij was druk bezig een bloem te schilderen en haar hand was nieit vrij. Hij kon zien, dat zij glimlachte maar op een vreemde manier; haar lippen trilden alsof ze had willen schreien. Klaar! zei ze, terwijl ze opstond, Ella ging naar de canapé en boog zich over haar vader heen; met haar hand ëtreelde ze even zijn gerimpeld voorhoofd en zijn gevouwen handen. Horace, zei ze, wat is hij koud. Zie eens of er geen deken op d'e stoel ligt. De jonge man gehoorzaamde en nadlerde met den deken, om er de a grijsaard in te wikkelen. Maar toen hij zich vooroverboog, raakte hij even de handen van den leeraar aan; hij week tterug en door een onwillekeuri ge beweging deed bij ook Ella terug deinzen. Wat is er? vroeg zij angstig; hij is toch niet... neen, dat is niet moge lijk, Horace; Zij legde haar bevende hand op heft koudie voorhoofd van den grijsaard. O, mijn vader! riep ze uit, *k had niemand meer dan u. Nu heb ik niets meer! Zij zou bij hem neergevallen zijn. Horace tilde haar als een kind op, opende, de deur met zijn voet en leg de haar in het aangrenzende vertrek neer. Mijnheer Bright was dood. Toen Ella, tolt zichzelve gekomen, hem de oogen had gesloten, liet zij zich ge willig wegvoeren door de oude Su- zanna, die haar te bed legde en bij haar bleef. Horace, die zich over tuigd had, dat niemand hem meer noodig had in die zwaar beproefde woning, ging naar Boston fterug. Hij moest zich met alle maatregelen be lasten. Alvorens naar bed te gaan, haalde hij, ondanks zijn vermoeidheid, het couvert voor den dag, dat zijn oude leeraar hem had ter hand gesteld en opende het. Tot zijn groote verbazing vond hij er drie levensverzekeringpolissen in. De eerste twee dalteerden van eenigen tijd vroeger; de laatste was van het laatste jaar en de daltum van betaling was juist de dag, waarop die grijs aard zoo aangedrongen had om drie honderd dollars te( verkrijgen. Hij had zijn leven verzekerd! dacht Frankley, getroffen over dezen voorzorgsmaatregel bij een man, die hij als Kei verzwakt had beschouwd om zich met iets anders dan met zich zelf bezig te houden. En bij drie verschillende maatschappijen, voor meerdere zekerheid! Hij had dus aan de toekomst van Ella gedachltl O. mijn goede leermeester, vergeef mij. dat ik u voor een egoïst hield. XXII. Toen mijnheer Bright naar zijn Iaatslte rustplaats was gebracht, en naast zijn vrouw rustte, ging Ella naar haar oude vriendin, mtevrouw Cobbard, die haar had verzocht eeno gen tijd bij haar te komen doorbren gen. Daar tenminste kon het arme k|imd; uitrusten, vertroeteld door de goede vrouw en verzorgd door hare trouwe Suzanna, die haar tot den dood toe trouw zou blijven. Dank zij de voorzorg van haar va der was Ella, zooal niet bepaald rijk, dajt scheelde veel, tenminste be middeld. De verzekeringmaatschap>- pijen hadden geltrouw de overeenge komen sommen uitbetaald en alle uit gaven waren bestreden; Frankley had ondanks zijn tegenwerpingen de drie honderd dollars terugontvangen en heit jonge meisje bezat een klein kapi taaltje, groot genoeg om af te wach ten wat de. toekomst haar zou bren gen. Zij hoopte niet, dat zij haar niets zou brengen. Walt zij wenschte, was het gezicht en het gebruik van haar vlugge vingers te behouden, ten ein de te kunnen voortgaan mei: het he schilderen van kopjes en schoteltjes. Reeds na de eerst© twee, drie weken had zij haar werk willen hervatten; maar haar gastvrouw had zich hier tegen verzet. Je hebt t© veel geschreid, mijn kind, zei ze, en je schreit nog ft© veel om zonder gevaar voor je oogen een zoo fijn werk te hervatten. Laat je oogen wat rusten, ze hebben heft maar al te noodig. Dat was waar! De oogen van Ella waren vermoeid van 't schreien; maar niet al haar tranen waren gewijd aan d© nagedachtenis van haar ouders Zij zelf wist niet hoeveel van die stil le tranen gestort waren door de ge dachte, dait Horace een meisje lfefhad dat niet in staat was zijn liefde te beantwoorden. Heel alleen melt zich zelf, moest het arme kind zich t©n slotte bekennen dat zij Frankley lief had. Ja, zij had hem lief, bescheiden en tevens vol toewijding, iets zeldzaams ten allen tijde en in elk land zeld zaam; vooral in een land, awar de vrouw ieders hulde moet ontvangen, zonder verplicht te zijn iets terug te geven. De goede Ella had dus lief, in allen eenvoud, zooals zij allen heb ben liefgehad, die geheel hun hart

Haarlem's Dagblad | 1902 | | pagina 1