De Uitsluiting:. De Juliprijs, ree. harddr. 3e ld. voor Ned. paarden was voor "Antoinette, eig. de Mol, Schippers, 2120 M., in 3.581/5, ge volgd door Don Quicot eig. Ockhorst, Doeleman, 2120 M. in 4.00 2/5 en door Avenix, eig. v. Munster, Steinnagel, 2165 M. in 4.06 3/5. Tot. 1 10, placé f 7 en 113.50. Niet geplaatst: Elise, 2150 M., en Prin ce de Neuville, 2030 M., gedistanceerd: Catrina, 2075 M. De tribune na de eerste ronde passee- rende was Antoinette aan het hoofd, ge volgd door Don Quic-hot, Avenir, Prince de Neuville, Catrina en Elise. Zoo was ook de aankomst. Catrina als vierde binnengekomen, werd gedistan ceerd. De Bussum-prijs, wedren vlakke baan v.oor inlandsche paarden afstand 2400 M. was voor Estcourt 57 KG., A. van Hobo ken van Hoedekenskerke, Wienert, ge volgd door Ducaat, 49 1/2 KG., eig. luit. baron van Heemstra, Mac Cord en door Helena, 53 KG., eig. ritm. Metelerkamp, van der Meulen, veel lengten veel lengten Tot. 1 7.50, placé t 5 en t 5.50. Paris: 1/2 Estcourt, 11/4 Ducaat, 6/1 Helena. Ducaat en Helena namen de leiding door Estcourt gevolgd. In de tweede ronde ging Estcout aan de overzijde naar v.oren en won zooals hij wilde, van Ducaat en Helena. De Heide-prijs, heat-harddraverij, was in de eerste heat voor Colombine, eig. stal Avanti, J. G. de Boer, 1690 M. in 3.05 1/5. Tweede was Anton, 1630 M. in 3.07 3/5. Gedisqualificeerd Herman, 1640 M. Tot. t 39, placé f 16 f 8.50. De tweede heat was voor My Love, eig. Van Munster, Steinnagel, 1670 M. in 2.55. Tweede was Colombine, in 2.56. Tot. f 10, Placé 6 en f 7.50. In de derde heat liepen alleen My Lo ve, Colombine, Anton en Anna, met den uitslag, dat Anton gemakkelijk won. 16.30 M.M. in 2.55'. Tweede was My Love in 3.01*. Gedisqualificeerd Anna. Tot. t 67, placé f 9 e-nf 5.50 De vierde heat was eveneens voor Anton. Tweede was My Love. Tot. t 14, placé 6.50 en f 5. De Tribune-prijs, wearen vlakke baan, 2000 M., was voor Tagus, 69 KG., eig. W. Jochems, Kok, gevolgd door Europa, 59 KG., eig. A. v. Hoboken van Hoedekens kerke. Wienert en door Something, 67 KG., eig. luit. baron Van Heemstra, Mac Cord. Tot. 118, placé f 11.50 en f 5. Dauphiné, die tweede was, weTd op grond van een ingediend protest van den heer Van Hoboken wegens hinderen van Europa gedisqualificeerd. Na drie valsche starts gind het veld weg, alle paarden op een lijn, aan de overzijde leidde Something met Europa, dan Dauphiné en Tagus. In de tweede ronde ging Dauphiné aan de overzijde aan het hoofd, gevolgd door Europa. In de rechte lijn kwam Tagus opzet ten en sloeg Dauphiné met klein verschil. Dauphiné week in den eindstrijd op zij uit waarin d§i heer Van Hoboken aanlei ding vond om een protest in te dienen wegens hinderen van Europa, welk pro test aangenomen werd en dientengevolge Dauphiné gedisqualificeerd. De Cruijs-Bergen-prijs, harddr. Ie kl. waarvoor Polkan, eig. stal Avanti (J. G. de Boer), 3200 M. in 5.29 gevogd door Ab dul Ameer, eig. Schuijl (Pronk) 3325 M. in 5.32, Hirye, eig. Meyners 3300 M. 5.33 en door Quickline, eig. Ockhorst (Doeleman) 3350 M. in 5.34 4/5. Tot. t 49, placé f 71.50 en t 30. Niet geplaatst: Anselor, 3400 M.; Geor gia H., 3275 M.; May D., 3250 M.; en Ed- dallah, 3200 M. De tribune passeerende was de volgor de Polkan, Eddallah, May D, Georgia H, Hirye, Abdul Ameer. Quicklime en An selor, In de derde ronde de tribune pas seerende was Georgia H, tweede doch didelük vervangen dorr Abdul Ameer en Hirye, dan Georgia H. May D, Eddal lah en Anselor. Polkan won. gevolgd door Abdul Ameer en Hirye, De Groote Bussumer steeple chase, 4800 M., heerrijders, was een match tus- schen, Le Cid, 72 KG., eig. W. Jochems, ridder Huijssen van Kattendijke, en Con go ex Sugar II, 77 KG. eig. Jhr. J. W. Go din de Beaufort, eig. Congo leidde. Na het eerste hek gin gen de paarden om de boerderij heen en van toen af leidde Le Cid steeds "étet zeer grooten voorsprong ongeveer een kwart baanlengte. Tot f 6. INGEZONDEN. Voor den inhoud dezer rubriek stelt de Reuactie inch niet aansprakelijk. Van ingezonden stukken, geplaatst oj niet geplaatstwordt de kopy den inzender niet teruggegeven. kemuss&n vonden daar een zeer goed onderkomen met 2 personen op een kamer voor slechts 1 Mark met ont bijt. Als men dus iets gevonden heeft, 't zij aangewezen of zeif gezocht, gaat men naar het Vegetariërs- en Geheel Onthoudars Restaurant in de Adier- strasse 26. tegenover het Apollo-the- ater en laat zich daar wat voorzet ten. Dan naar de tentoonstelling, toegang Woensdag 50 Pf. (alls men niet veel komt. en vooraf schrijft ook andere dagen 50 Pf.) en kijkt daar z'n oogen maar ulit tot in den nacht, want "savonds is er muziek en verlichting of vuurwerk, dat men loopende of zit tende (voor 10 Pf.) kan genieten. Een kwast kost 20 Pf. en wat brood met kaas kan men in de Melk- en Choco lade Wirthischaft ook voor 20 Pf. be komen. Bij tij ds naar huis. nemen we weer een electrische tram. want hoever we ook moeten, voor de kosten behoeven we het niet te laten, we trammen tot het ons begint te vervelen voor 10 Pf. Den volgenden morgen vroeg on een wandeling door den verrukkelii- ken H'ofgarten. dan naar den Rijnoe ver. daar een boot genomen, die ons langs de prachtige nieuwe Handels kade en het geheele tentoonstellinsge- bouw aan het uiterste einde brengt. We zakken dan langzamerhand af en zijn tegen den avond weer bij het Pa norama aangekomen. We hadden vooruit in de stad voor een mark (60 ceni) brood en vruchten gekocht en leven daar heerlijk op tot het avond eten in het Vegetariërs-Restaurant en stappen te 7.50 weer op den trein. In het restaurant kan men ook billijk lo geereenals men met meerderen komt-, moet men vooruit aanvragen. Adres: Herrn Dux, Vegetal*. Speisehaus, Adèrstrasse 26, Düsseldorf. Het is er niet duur in Düsseld'orf, eer goedkoop, wanneer men ziich van vleesch en alcoholische dranken ont houdt. een leefwijze, die in elk op zicht aanbevelenswaardig zal blijken. Zien we nu eens. hoe duur zoo'n reisje ons komt. III. II. Spoorreis van A'dam f 4.25 f 6:25 Vertering onderweg. 0.25 0.40 Middageten 0.30 0.50 Tram en toegang 0.50 0.50 Vertering 0.25 0.50 Logies, ontbijt enz. 1.50 2.00 Tram en knapzak 0.50 0.75 Vertering op Tentoonst. 1.2. Avondeten 0.30 0.50 Geschenkjes voor thuis 111-50 Onvoorzien 0.50 1. Totaal f 10.35 f 15.90 Wanneer men het aldus aanlegt, kan men zeker zijn van een paai* naar iichaam en geest opwekkende dagen. Wie derde klasse reist, neme een kussentje mee, anders wordt het 5 uur op éen plek zitten wel wat hard. Voor hen, die die dagen met vleesch en alcohol willen doorbrengen, zijn er gelegenheden op elke hoek van een straat-, maar voor dezulken een tarief op te maken, daaraan waag ik mij niet. want die uitgaven ziin totaal on berekenbaar. Mij gaarne tot alle verdere inl'ich tingen bereid verklarend. D. DE CLERCQ. 2-Daagsche- treinen loopen Woens dag 16 en 30 Juli. Het nut van adverteeren Werklieden naar Düsseldorf. Ik heb do tentoonstelling te Düssel dorf bezocht en in 2^ dag een redelijk overzicht verkregen van wat daar is tezaam gebracht. Het iis in éen woord prachtig en leerrijk, in hoofdzaak voor den werker met hoofd en hand; voor hen, die niet werken, biedt die tentoonstelling niet veel. Voor alle kleine beurzen, volge hier een aanwijzing, hoe men het beste reist met het mlinste bezwaar van gel- delijken aard. De Staatsspoor laat af en toe extra treinen loopen, men neme die, welke ons twee dagen tijd laat, want éen dag is bepaald te korf. We zijn dan om 12.24 uur te Düsseldorf en gaan dan regelrecht naar het Offizielle Informa tions-Bureau tin het Hansa-IIaus te genover het Station en laten ons daar een kamer aanwijzen, die men, met ontbijt, reeds vanaf 2 Mark af kan krijgen. Wil men nog goedkooper slagen, dan neme men voor 10 Pf. een electrische tram. die ons een wei nig uit. het gewoel brengt, en komen in een stillere buurt: daar vinden we biina huig aan huis bordjes met ■•Fremden-Zimmer'. dat wil zeggen, üat men er logeeren kan; een paar Veel belangrijker nochtans dan alle étalage-reclames, ja, de belangrijkste wij ze van publiciteit geven, is liet adverteeren in de couranten We zullen niet lang uitweiden over het groote voordeel dat hierin gelegen is, dit zou water in de zee dragen zijn. Ook de marskramer in marktstadjes kent de waarde van adverteeren en toch moet het ons van het hart, dat er zelfs nu nog zoovele handelaars zijn, die de kunst niet verstaan verstandig te adverteeren. Ook in dit geval moet men van te voren een jaarbegrooting vaststellen en zich daarnaar regelen. Al naar den omvang van zijn zaak en de algemeene onkosten, moet men een som vaststellen, die men in dat jaar niet overschrijden mag, maar waarop men evenwel nog minder iets beknibbelen moet. Al naarmate men han dig of tactloos adverteert, zal men of van het hiervoor uitgegeven geld profijt heb ben ,of het als weggeworpen moeten be schouwen. In de eerste plaats moet men rekening houden tot welk publiek men zich wil richten. Even onverstandig als het zijn zou, in een volksblad kostbare waaiers, sortis de bal, soirée toiletten,dia manten parures, etc. te adverteeren, even nutteloos ware het, in een uitslui tend door het deftig publiek gelezen blad werkmansconfectie aan te prijzen. Zulke dwaasheden worden dan ook niet be gaan, maar het schijnt ons toch toe, dat er nog altijd vele kooplieden zijn, die zich laten leiden door sympathie of an tipathie opzïchtens een of ander blad. Van de meeste bladen krijgt men, als men zich voor een geheel jaar, althans voor een geruimen tijd of voor een be hoorlijk aantal regels binnen zekeren termijn verbindt, een somtijds aanmerke lijke korting op den prijs. Door het vast stellen van een begrooting is men ge makkelijk in staat, van te voren tame lijk wel precies te weten hoeveel men in elk der gewenschte bladen advertee ren kan. Komt het echter na verloop van een jaar uit, dat het overeengekomen ge tal advertenties of het aantal regels niet geplaatst is, dan zal ieder blad inschik kelijk genoeg zijn, om hetgeen eT nog rest, in het volgende jaar bij een nieuw contract te voegen en samen te laten plaatsen. Heeft men beslist in welke dag- of weekbladen men adverteeren wil, dan lette men er in de eerste plaats op, in welken vorm men dit zal doen. In den regel kan men aannemen, dat groote ad vertenties, omdat zij meer in het oog vallen, ook een beteren waarborg geven voor succes. Een feit is het. dat een groote en inzonderheid een geheele bladzijde beslaande advertentie, daartoe het meeste geschikt is: maar wijl de daarvoor gevorderde prijs niet ieder zal conveniëeren, zoo zijn er nog een geheele reeks andere middelen die tot het ge wenschte doel kunnen leiden. We willen er een paar in 't kort hier aangeven. Met het in elke drukkerij beschikbare materiaal kan men een advertentie zeer opvallend doen zetten, Indien men al thans niet de verkeerde gewoonte ge woonte heeft den inhoud te groot te ma ken voor de besproken plaatsruimte. Men kan bv. door een gespatieerd, groot en zwaar gedrukt populair woord, of een origineele wending, de opmerkzaamheid der lezers trekken; of men kan zijn toe vlucht nemen tot afbeeldingen, die op de te adverteeren artikelen betrekking heb ben. Bij de tegenwoordig zoo vooruitstre vende reproductie-techniek kunnen de hiervoor benoodigde clichés tegen billij ken prijs gemaakt worden. Adverteert men geregeld op vaste tüden of bepaal de dagen, dan laat men bijzondere, op vallende letters, hetzij voor één speciaal artikel of voor firma-naam in cliché ma ken, of wel een zeer bijzonderen rand. Door al deze en nog vele andere mid delen moet men trachten te bereiken, dat de aandacht van de lezers der courant niet alleen dadelijk op de advertentie valt, doch dat zij reeds bij den eersten aanblik weten: ,,0, die is van de firma N. N.l Wat heeft zij deze week weder te berichten?" Opdat de advertentie echter niet slechts voor een enkel oogenblik de aandacht trekken zal, doch men het zoover moet zoeken te brengen, dat deze met. belang stelling in haar geheel wordt doorgele zen, zorge men er ook goed voor, haar werkelijk belangrijk te doen zijn, In de eerste plaats houden we het voor beslist verkeerd, artikelen die geen afname meer vinden op deze wijze zoeken te „loozen"; artikelen, die feitelijk slechts onder aan kondiging van opruiming of restanten mogen voorkomen. Trouwens moest een degelijke firma alleen „opruimingen" aankondigen, wat het tijdstip betreft, waarop zij deze wenscht te houden: maar nooit in een courant de opruimingsarti kelen per advertentie specificeeren. Som mige goede en noodige seizoen-artikelen moet men aan 't begin van een seizoen adverteeren om het publiek te lokken. De ondervinding heeft geleerd, dat het niet voldoende is te adverteeren: die en die artikelen tegen voordeelige prijzen; neen, men moet ook „bewijzen" dat ze voordeelig zijn, en ook hier geldt weder het oude woord: „cijfers spreken". De meeste winkels in de groote steden hebben dit dan ook reeds ingezien, en terwijl verscheidene firma's eenige jaren geleden zich angstig wachtten prijzen te noemen, adverteeren zij thans bijna allen met prijzen. Een bloote opsomming der prijzen is nochtans niet geheel vol doende. Er zijn van een massa artikelen zooveel verschillende kwaliteiten, dat de enkele opsomming van het artikel met den prijs, al is deze ook hoogst billijk, toch geen effect maakt. Het aangeboden artikel moet zoo precies aangeduid zijn, dat men er zich meteen een kleine voor stelling van kan maken. Zoo heeft bv. het publiek er weinig aan, als men adver teert jongenspakjes h f 4.50, of dames- costumes van f 20, als er verder niets bijstaat; daarentegen kan men er zeker van zijn wèl succes te hebben, als mèt den prijs een kleine omschrijving gege ven wordt; bv. jongenspakjes voor den leeftijd van 3 tot 10 jaar, van donkerblau we serge, met wit tresband gegarneerde matrozenkraag, f 4.50, of elegant costu me van mooi dameslak en, rok met aan- gezetten volant, taille gegarneerd met crème kant, f 20. Om in dit opzicht een zekere routine te verwerven, kan men niet beter doen dan de in groote dagbla den en geïllustreerde tijdschriften voor komende annonces met aandacht te be studeer en. Hoe de groote Parijsche magazijnen: „Au Printemps", „Au bon Marché" en andere de artikelen in haar catalogussen beschrijven, geeft ook een goed voorbeeld voor de beschrijving in een advertentie. De klacht, die men meermalen hoort: „Ik heb met adverteeren weinig succes!" is in den regel niet te wijten aan het blad (hoewel men dit dikwijls de schuld geeft), maar aan de weinig zeggende of minder oordeelkundige inrichting der adverten tie. Voorbeelden hoe men niet moet adver teeren, zouden gemakkelijker aan te too- nen zijn in vele advertentiën der dagbla den, dan die welke navolgenswaardig zijn. Met een geschikte, aantrekkelijke, in 't oog vallende reclame ailéén, is echter nog niet alles gedaan. Dat is nog maar de voorbereiding voor den slag". De inrichting der zaak in haar ruime sorteering der aangebo den goederen en die goederen zelf. moe ten ook aan de advertentie beantwoor den. Dat is de „juiste taktiek", die de overwinning niet twijfelachtig maakt „na den slag". Dat goede resultaat vereischt niet, dat de winkelzaak ook groot moet zijn vol strekt niet; maar het Is een feit, dat succes-gevende reclame alleen gemaakt kan worden door een goed Ingerichte zaak zij moge dan groot of klein zijn in haar branche. Hierop berust het heele geheim. (De Manufacturier. den kapitein Intendant van Leeuwen een bezoek aan de stoomververij en Chera. Wasscherij van de heeren Ju lius Wulff Co. alhier, alwaar zij öe bewerking der militaire kleedingstuk- ken bijwoonden. Gistermorgen o mvfe t v e e k s half een sprong een koe, van een wei land, onder de gemeente Schoten, over het liek en die daarvoor gelegen slooit en begaf zich verder op den openbaren weg. Daar zij op de tramrails liep, was de machinist van de Noord-Holl. Stoomtram welke juist aan kwam rijden genoodzaakt de tram /te laten stoppen. Tot groote geruststelling der wandelaars werd de koe weder in het land gejaagd. Vervolg Stadsnieuws. R. K. Onderwijzers. Heden had de 63ste algemeen© vergadering van R. K. bijzondere Onderwijzers (hoof den van scholen) in het Bisdom Haar lem in het Brongebouw plaats. Door den heer J. Stam werd ingeleid het onderwerp „Handenarbeid een noodzakelijke fac(tor eener alzijdige opvoeding." Hedenmorgen brach|ten de leerlingen van dien Intendance Cursus te 's-Gravenhage, onder leiding van Men schrijllt ons: Mijnheer de Redacteur. U zoudt mij ten zeerste verplichten als u zoo goed wildlet zijn onderstaan de regeeln aan Haarlem's Burgerij duidelijk te maken door bemiddeling van uw veel gelezen blad. Naa<r_ aanleiding van helt optreden der uitgesloten opperlieden kan ik niet nalaten mijn meening daarover uit te spreken. Zoo hoorde ik, en za-g vervolgens, eenige der uitgestotenen V e n It e n met lucifers, zoo men dat noemt. Dit zal hoogst waarschijnlijk wel met voorkennis van hun aanvoerders en mede Collega's zijn. Zoo heb ik dan door hun die functie zien waarnemen aan verschillende vaste werkplaatsen, o. a. bij de fir ma Figee en ook aan de fabriek van de heeren Beijnes waar bij het uil gaan van de fabriek ook nog al gege ven werdl (niet gekocht). Nu heb ik altijd gedacht, da|t dergelijk optreden verboden was, en dat om dergelijke redenen, zelfs menschen in Rijkswerk; inrichtingen waren geplaatst. Maar buiten dat nu: als er- nu bijv. honderd) menschen gegeven hebben laten die dan eens even nadenke^ hoe zij eventueel ontvangen zijn (al is het maar geweest in de kroeg) als de bewuste opperlieden hun loon hadden ontvangen en de hierbedioelde gevers ook hun loon, maar menschelijker- wijze begrepen, dat zij van hun loon waarvoor zij de heele week in de fa briek hadden vertoefd, niejt zooveel borrels konden koopen als de opper lieden, tenzij ook zij hun huishouding er aan wilden wagen. Laat dit voldoende zijn voor hun die een huishouding, of vadier of moeder hebben waar men die giften dus doelmatiger kan besteden. Of is het om helt bestaan va.n vrouw en kinderen heelemaal te vernietigen, omdait zij toch wéérloos zijn! Door het Regelingscomité uit de Opper lieden en Metselaars is heden het vol gende schrijven aan de Patroons gezon den, in antwoord op hun brief van Za terdag 51. Aan de heeren Bestuurders van den Ned. Aannemersbond, afd. Haarlem. Mijne Heeren, Gij meende, dat de door ons u toege zonden circulaire niet duidelijk genoeg was. Terwijl wij hebben gesproken van terugtrekking van voorstellen gedaan door de patroons, hebben wij besloten de door ons gestelde amendementen te moeten intrekken. Wij vragen: Wat kun nen wij nog verduidelijken van hetgeen wij meenden te moeten zeggen? Die pun ten van actie, welke gij bedoelt, zijn juist de amendementen onzerzijds geweest. Wij willen nog eens ter verduidelijking releveeren: Voor de uitsluiting bestonden er tusschen u en ons geen overeenkom sten, noch omtrent regeling, noch om trent aangenomen werk. En als zoodanig wenschen wij weder het werk te hervat ten. Wat aangaat het hervatten der werkzaamheden bij den heer Geijl, kun nen wij door bewijzen aantoonen, dat de Werklieden onrechtvaardig ontsla gen zijn. Naar aanleiding van uw schrijven moe ten wij u doen opmerken omtrent het voe ren van onderhandeling in gemeenschap met de Bondsbesturen en het N. A. S., dat wij het eigenaardig vinden, dat gij u zelf dit recht toekent, doch ons niet. De afd. Haarlem aangesloten bij den Aan nemersbond bewerkte, dat door de afd. Amsterdam biljetten werden verspreid, waarin verzocht werd geen werklieden, nl. metselaars, opperlieden en stuca- doors, welke uit Haarlem kwamen, niet aan het werk te plaatsen. Gij deedt hier omtrent uw plicht en wij verwachten, dat gij dit ook van ons vordert. De door u uitgesloten metselaars en opperlieden kozen zich een comité voor regeling der zaken en ter onderhandeling. Door hun toedoen werd door de circu laire de hand aangeboden en nu weer zegt uw bestuur wij willen met het Re gelingscomité, dat door de uitgeslotenen is erkend, niet onderhandelen. Wat hiervan te denken? Uw antwoord tegemoet ziende. Namens het Regelingscomité, F. OOM. secretaris. Dinsdagochtend vergaderen de patroons ten einde te spreken over de al of niet opheffing der uitsluiting. Naar ons werd medegedeeld, is de ar beid heden op enkele werken aan de Du- venvoord estraat hervat, ons is evenwel gebleken, dat deze werken van eigenbou wers zijn. Ook zal bij enkele stueadoorspatroons Ook zal Dinsdag bij enkele stueadoors patroons het werk worden hervat, O.a. bij de firma Bruggeman en Martens. Zaterdagavond werd een biljet van den volgenden Inhoud aan de wande laars uitgereikt: Arbeiders J De politie heeft verboden een bus-col lecte te houden voor de uitgesloten bouw de Zangver eeniging „Pro- en Poëzie" alhier, directeur dè heer Carel Phlippeau behaalde in den (Zangwedstrijd! te Den Haag den 3den Prij». Onze Stadgenoot, de heer E. A. Cats, heeft met gunstigen uit slag het eindexamen aan het Conser vatorium te Amsterdam afgelegd en daarvoor het eind-diploma verkregen. De heer Cats, die hier geen onbe kende is, en zlich reeds meermalen met succes deed hooren zal bij het concert in de Groote Kerk op 31 dezer zijn medewerking verleenen. lieden had ten Stadhuize plaats de inschrijving voor staanplaat sen op de a.s. kermis. t.vv. schouw burgtenten, paradetenten, caroussel9. biografen etc. De hoogste inschrijver was wel de firma Reichmann en Co. van Rotter dam. die voor een montagne Russe op de Groote Markt had ingeschreven, voor een bedrag van f3095. Tewe wil met een stoomcaroussel op de Groote Markt komen en f2001 staangeld be talen. T. Muller voor een hippodro me op de Oude Gracht f1600, A. Ver base voor een schouwburgtent op de Nieuwe Groenmarkt f 400. Verder kwa men onder de inzende/ns weer voor de ons van ouds bekende Consaels en Kopper, resp. biedend! f 675 en f 503.97 staangeld voor hunne beignetskramen en voorts vele biografenvertoonders. stoomcaroussels enz. akarbeiders. Daarom hebben P. A. S. H. A. S. gezamenlijk besloten heden avond ten bate van alle getroffenen (ge- organiseerden en ongeorganiseerden) doosjes lucifers te koop aan te bieden. Gij kunt den prijs zeiven bepalen. Kameraden, onze zaak staat goed, mits gij allen een weinig steunt, bedenkt, he den wij morgen gij. Koopt lucifers, en toont een arbei- dershart te bezitten. Naar wij vernemen is hierdoor onge veer f 90 bijeengebracht. De temperatuur aan de Zwemschool d. Houtvaart was heden: 'smor gens zes uur 67 gr. Fahrenh.; 'smid dags 12 uur 70 gr. Fahr. Uit de Omstreken. Heemstede. Bij de Zaterdagavond alhier gehouden verkooping in het Hotel Het Wapen van Heemstede, ten overstaan van notaris Mr. C. J. Boerlage, van een huis met tuin onlangs gedeeltelijk door brand ver nield, heeft opgebracht de somma van f 2030. Kooper den heer W. Adriani. Tevens werd in hetzelfde hotel, ten overstaan van notaris Joh. ter Hoffsteede te Bloemendaal van drie huizen, staande en gelegen aan de Glip alhier, hebben opgebracht de som van J 2150. Kooper den heer Schotvanger. Zandvoort. Aangekomen badgasten: M. Lam, Amsterdam, Villa Marcelle, 7 pers. B. Citroen, Amsterdam, Villa Leonie, 8 pers. G. Hulstede, Amsterdam, Villa Dolly, 9 pers Jongeh. P. Jordaan, Haaksbergen, Vil la Warda. H. C. Loff, Amsterdam, Villa Mathilda, 5 pers. Wed. A. Kleeman, Haarlem, Kerkstraat 4 pers. P. M. Polak, Antwerpen, Villa Petro- nella, 3 per«. Mevr. van Leek, Amsterdam, Willem- draai v6, 2 pers. J. H. Th. O. Kettlitz, Utrecht, Halte straat 12, 5 pers. L. Nervell, Amsterdam, Grand Hotel, 3 personen. N. Vinke, Amsterdam, Hotel d'Orange. G. A. Cramer, Amsterdam, Villa Bui tenrust, 4 pers. Wed. C. Sonnega, Leeuwarden, Villa Buitenrust, 3 pers. W. F. J. Uffelie, Leeuwarden, Villa Buitenrust, 3 pers. kon vrij goed genoemd worden ter- wijl de prijs redelijk was. Kooplust was tamelijk, nielt tegen staande er veel pubfiek was. Vervolg Nieuwstijdingen. Mij. tot bevordering der Geneeskunst. 53e Algemeene Vergadering te 's Her togenbosch op 7 en 8 Juli 1902. Reecis in den namiddag van Zondag G Juli waren de leden van hot hoofd bestuur. verschillende afgevaardigden en leden der Maatschappij te 's Her togenbosch aangekomen en daar ver welkomd door de feestcommissie dier af doe lang 's Hertogenbosch en omstre ken, bestaande uit dte heeren dr. J. C. J. van der Hagen, voorzitter, dr. J. M, W. Kramietr .secreltaris, dr. A. J. Gij sen, penningmeester, L. L. M. de Bruin. dr. N. J. Cuperus, H. F. J. Im mens en dr. A, C. M. van Moorsol. 's Avonds om acht uur verzamelden genoemde heeren zich ten Raadhuize van 's Hertogenbosch, alwaar zij door het gemeentebestuur, bij monde van den burgemeester, jhr. Van dier Does de Willebois, werdén welkom geheelten in de hoofdstad! van Noord-Brabant, die liet zich tot eene eer rekent al die mannen der wetenschap binnen har» muren te zien. om er te beraadslagen in het belang van die lijdende mensch- heidl Met de beste wenschen voor het werken en streven der maatschappij besloot spreker zijne toespraak, die met applaus door de aanwezigen en met woorden van dank dloor dr A. Mijnlieff, voorzitter dér maatschappij, werd' beantwoord. Na afloop van dleze bijeenkomst was er concert in dé sociëteit ..Casino" en in de pauze receptie der leden door do afdeeling 's Herfogenbosch en om streken. De tuin van ..Casino" was smaakvol a siorno verlicht en de Ka pel van het 2e regiment huzaren voer- cte een fraai programma zeer verdien stelijk uit. Er heerschte een opgewekte geest onder de congressisten, onder wie blijkbaar velen, die, na in vele jaren elkander niet to hebben ontmoet, de gelegenheid benutten on» vroegere vriendschapsbanden opnieuw te leggen of vaster te knoopeu. De werkstaking van het personeel der Gooische Stoomtram is geëindigd en he denmorgen werd de dienst hervat. Ajax te LeidenA. C. C. te Amster dam. Begunstigd door ech|t zomersch weer speelden gisteren op Ajax's veld te Leiden Ajax tegen A. C. C. Ajax bracht zijn tegenstander een zware nederlaag toe. Ajax bajtte het eerst en maakte het mooi© totaal van 165 runs, waarvan Eigeman 47, Grivel 37 not out, L. Soesman 17, Van Velzen 12, en Mou rner 10. Vooral Crivel speelde een prachtige innings. Eigenian's spel was hard', doch niet zonder goede kan sen. Rodenburg maakte de besJt© bow- lingcijfers, nl. 6 voor 48. Daarna zaten de Amsterdammers voor 30 runs aan dei kant, waarvan Beudleken en Godefroij ieder 9 runs. Van Velzen nam 5 voor 8 en Beye- rink 4 voor 16, zoodat Ajax de zege glansrijk bevocht met 135 runs. Üfficieele Berichten. Haarl em mer m eer. Brug op brug verdwijrift in Haar lemmermeer. Thans is weder die in den Aalsmeerderweg bij den Benne- broekerweg opgeruimd en vervangen door een ijzeren duiker. Het a. s. jaar zal er een begin ge maakt worden, met het bouwen van een fort te Hoofddorp. De forten te Haarlemmermeer, zul len telephonisch verbonden worden met Haarlem en Amsterdam Er is op heden zooveel landwerk in Haarlemmermeer, dat er handen te kort zijn. Van elders wonende werkmenschen zijn reeds ontboden geworden. Er wordt goed geld verdiend. De oogst staalt voorbeeldig. Door den Rijksveldwachter, jacht opziener er in de Kruisvaart te Haar lemmermeer op heeterdaad betrapt, 2 personen die zich schuldig maakten aan 't lïgjten der palingfuiken, welke toebehoorden aan visscher te Aals meer. ONTTREKKING VAN GROND AAN DEN OPENBAREN DIENST. BURGEMEESTER en WETHOU DERS van Haarlem brengen ter alge- meene kennis, dat aan den Raad der gemeente wordt voorgesteld, om aan "den openbaren dienst te onttrekken: Een gedeelte grond aan het Donkere Begijnhof, achter de R. K. kerk aan de Janisstraat. De stukken te dezer zake betrekking; hebbende, zullen met ingang van he den gedurende acht dagen ter inzage van een ieder zijn neergelegd. Haarlem, 5 Juli 1902. Burgmeester en Wethouders voorn. BOREEL de Secretaris. PIJNACKER. Marktnieuws. Haarlem den 7 Juli 1902. Aangevoerd won-don 90 Hectoliter haver prs f 4,75 den hectoliter. Burgerlijke Stand. Bevallen: 6 Juli. F. W. Vurthelm—Kis sing, d. H. H. Spork—Bakker d. M. Ble- mond/Bronkhorst, d. C. W. F. Misdom— Schrik z. 7. A. M. Blesgraaf—Neelissen z. A. Valk—Inpijn z. 5. J. H. W. Smit— Schindler d. P. Dikkeboom—de Wit z. 6. E. M. Hunting—Bertens d. 5. E. Meijer- de Mon z. 2, J. H. Bosch—Schouten z. 7. M. H. C. Breeuwer—Jansen z. Overleden: 5 Juli. J. van den Berg, 52 j., W. Heerensteeg. A. Baars 2 d. d. Ha- zepaterslaan. 6. M. P. Korthoven, 3 m. d., Oranjeboomstraat. W. C. Kornmann, 53 j., Kruisweg. 4. J. Bos—Janssen 69 J., Xmst er d am stra at. Beverwijk. De verzending van aardbeien is in vollen gong; vooral de hoeveelheid die de drrie stoonibooten en bijlegger ,naar de hoofdstad! voeren is enorm, doch ook helt vervoer por spoor ls aanzienlijk, terwijl (twee bootvrachten via IJmuiden naar Engeland zijn ver zonden. Van af 9 Juli zal iederen Woensdag avond in Juli en Augustus alhier bloemhollenbeiujjs worden gehouden. Bennebroek. Zaterdag j.l. had alhier de eerste aardappel veiling plaats. Het gewas Stoomvaartberichten. Het'stoomschip Soestdijk, van de HollandAmerika Lijn, vertrok 5 Juli van Rotterdam naar Newport News. Het dubbelschroefstoomschip Goen- toer, van Java naar Rotterdam, ver trok 4 Juli van Padang. Het stoomschip Salak, van Rotter dam naar Java, passeerde 4 Juli 's nam. Oitavos. Het stoomschip Koning WiRim IIT, van Amsterdam naar Batavia, pas seerde o Juli Kaap del Armi. Het stoomschip Prins Hendrik ver trok 5 Juli van Amsterdam naar Ba tavia. Helt stoomschip Teucer, van Am sterdam naar Batavia, vertrok 12 Ju ni van Jeddah. Het dubbelschroefstoomschip Pots dam, van de Holland—Amerika Lijn, vertrok 3 Juli van New-York naar Rot terdam met 1300 vn. margarine en 300 vaten reuzel.

Haarlem's Dagblad | 1902 | | pagina 3