laar, zonder er veei ophef van te ma- n en dit hebt ge weer op zeer bijzon- 'xe wijze bewezen, wachtmeester Co- laar men verneemt zal de held in mi- liren dienst blijven. Schadeloosstelliug. vier jaren geleden, op Pinksterzon- g, bad een trainongeluk plaats op n weg tusschen Sneek en Oppen den. Tal van jonge dames, die van kermis te Heerenveen kwamen, rden bij dalt onheil vrij ernstig ge- nd-, ondier wie mej. Th. Potma te eek.' Het een© been van deze jonge be moest worden weggenomen, het dere, dat op drie plaatsen was ge- ken, bleef, dot heden zwak. Aan de rwondien keeird/el die maatschappij n beltreikkelijk geringe schadever- »ding uit, nl. tot haar meerderja- heid een weekgeld van f 5. De eder eischte echter na den 23-jari- i leeftijd nog een som van J 2000. ngezien de maatschappij van dien ch nielts wou weten, volgde een >ces. dat is thans gewonnen door Aan groot gevaar ontsnapt. Dj. L. W. van den Valk te Scheve- hgen is dezer dagen Ite Baltesound in de Schotsche kusten in de uitoe- iiing van zijn ambt aan een gTOot ji-aar ontsnapt. Hij ging met een rank btje naar een Maassluisschen log- b, waarop een zwaar zieke matroos j;. die om hem had gevraagd. Door 'een of andere oorzaak kantelde de ot en viel de heer v. d. V. in zee. i roeiers slaagden slechts met groo- moeite er in hem te grijpen en oe- uden aan boord van den logger te ingen. De heer Van der Valk was ir verschrikt. Hij denkt in de vol- ide week naar Holland terug te ko- n. Hoogstwaarschijnlijk heeft men hier bij de firma Bruggeman en Mariens wel betaald wordt. 3ck de (stucadtoors schrijven, dat dus met een laaghartige wraakoefe ning te doen. Treurig ongeval. Een treurig ongeluk is te Amsterdam in de Vrolikstraat gebeurd. Eenige kinderen zaten daar voor een winkel te spelen op een wagentje van een melkboer dat tegen den gevel stond. Op eenigen afstand stonden de ouders met de buren te praten. Plotseling werd een hevige gil gehoord en daar zag men een der kleinen badende in zijn bloed, bedolven onder een stuk kunstzandsteen, dat naar men vermoedt tengevolge van het slechte bouwen, op bet onschuldige wichtje was gevallen. Onmiddellijk werd het kind naar het O. L. V. gasthuis in de Oosterparkstraat vervoerd, doch bij aankomst bleek de dood reeds te zijn ingetreden. De bewo ners uit de buurt zijn ten zeerste ontsteld en bovendien verbolgen op den huisheer, dien zij de schuld van het ongeluk geven. Er wordt beweerd dat de zoogenaamde tympaanversieringen van kunstzand steen boven ramen en deuren in de Vro likstraat slechts met wat kalk tegen den muur geplakt zijn en nu door de droogte loslaten. De politie stelt een onderzoek naar de oorzaak van het gebeurde in. Eeu zwaar gewonde. De toestand van den heer Moolenbeek, die als machinist op den trein, die bij Gorssel ontspoorde, zeer ernstig werd verwond en sedert in het Sophia-zieken- huis te Zwolle wordt verpleegd, is thans, naar de „Zw. Ct." meldt, zoover voor uitgegaan, dat eerstdaags een poging kan worden beproefd hem weer op de beenen te helpen. Deze zijn bijna ge heeld. De laatste weken kon hij het groot ste gedeelte van den dag in den tuin doorbrengen, nog altijd natuurlijk lig gende. De Belgische lakkervangers eken zoo schrijft men uit Zuiddorpe a de „Axelsche Crt". onze slooten plassen weer van den vroegen mor- n tot den laten avond af, om met hun kepnet de kikkers te verschalken. Vele n deze voor den landbouwer zoo nut- :e dieren moeten het dan ook met het ren bekoopen. Jammer, hoogst jammer enwel, dat ze, alvorens te sterven, nog a ware marteling moeten ondergaan. vreemdsoortige jagers komen met tn buit op het erf van den herbergier, iar ze van Maandag tot Zaterdag gelo erd zijn en storten de levende lcikker- s hals over kop in een diepen put met odrechte wanden, en daar kunnen de me diertjes in het mulle zand heen en eer springen, tegen de wanden hope- os opklimmen, afgemat en uitgeput >ervallen en door hun minder afgetob- lotgenooten vertrapt worden, tot de torraad groot genoeg is, om aan de achting te beginnen en ze uit hun lijden irlost worden. Acatl. examens. Amsterdam, Met gunstig gevolg is ïgelegd: liet aanvullingsexamen inge- olge art. 86 der wet op het H. O. dooi en heer A. J, M. Donkers; het candl- aatsexamen Ned'eiT. Letteren door lej. J. A. Binger; het cand'id'aats in de hemie door den heer G. H. Leopold; et doctoraal examen in de rechtswe- mschaip door de he eren H. G. F. hri'stmann. H. P. L. W. Wiesing en A. Wiesing. Bevorderd tot doctor in de rechts- retenschap de heeren C. H. van Zeg elen. geb. te 's Hage. op proefschrift: Inbreng in naamlooze vennootschap en op Stellingen de heer J. B. eet man. geb. te Nijkerk. Leiden. Bevorderd tot doctor in de is- en sterrekunde die heer H. J. Iwiers. geb. te Deventer, op proef- chrift: ..Recherches sur l'orbite de la omète périodSque de Holmes et sur es perturbation de son mouvement el- ptique, deuxième mémoire to't doc- >r in de geneeskunde de heer N. J. M. 'acee Schaeffer, geb. te Gorinchem, p proefschrift: ..Over de aetiologie van e ontiidigé loslating der placenta bij ormale zitplaats gedurende de grari- iiteit": tot doctor in de rechtweten- chap de heeren E. F. W. Gügel. geb. Delft, en H. P. Hermans, geb. te Irielle. beiden op Stellingen. Utrecht. Bevorderd tot doctor in de cheikunde op proefschrift: ..Bijdrage ot de bepaling van Alcohol in Maag- ahoud". de heer W. Mïddelveld Vier- geb, te Nijmegen; tot doctor in geneeskunde op proefschrift: „De orzaak van den dood na het wegne- oen der nieren", de heer H. Couvée, ;eb. te Deventer. Bern. De heer J. Dekker, benoemd ot militair-apotheker 2e lel. Nedl-Ind. eg er. in summa cum laude bevorderd ot doctor in de artsenijbereidkunde, op proefschrift: „Beitrage zur chemi- chen Kenntniss der Xanthin-Basen." Leiden. Geslaagd zijn voor het eer- te natuurkundig examen de heeren H. Fuchs en H. C. Rudersdorf; voor iet examen voor den Indischen dienst le heer A. A. van Schuylenburch; oor het voorbereidend kerkelijk exa- nen de heer L. Plette Jr.; voor het ioctoraai examen in de plant- en dier kunde de heer P. J. van Breemen. Utrecht. Cand. Ned. Letteren de heer J. C. van Gorkom. Cand. scheikunde de heer J. Renier loet. rechtsw. de heer G. B. J. M. ran Zinnicq Bergmann. Leiden. Geslaagd zijn voor het andidaatsexamen in de wis- en na- anrkunde de heeren L. S. Ornstein ïn H. B. A. Boekwinkelvoor het pro- ladeutisch examen in de geneeskun- le de heer J. C. van den Bergvoor ret candidaatsexamen in de rechten le heer V. IL Mouniervoor het 1ste ïatuurk. examen de heeren J. Adam en J. Brouwer. Lage wraakoefening. Dezer dagen kwam een der gebroe ders v. B., te Herveld. 'sochtends in de wedde en Vond daar een best paard, dat kort geleden door hen was ge kocht, met een diepe wonde in de aorst. De veearts constateerde dat die wonde met een scherp voorwerp en door een krachtige hand moest zijn toegebracht. INGEZONDEN MEDEDEE- LING EN. 30 cents per regel. Op het laatste internationaal con gres van Tandheel kunde, gehouden te Parijs (ter gelegen heid der Tentoon stelling van Parijs van 1900) werd Odol genoemd het beste van de mondwaters die tot nog toe in den handelgebracht zijn. Vervolg Stadsnieuws. Naar w ij vernemen, zal de Afd. Haarlem van den Nederl Chr. Geb. Onth. Bond en de Afd. Haarlem van de Nederl. Vereen, tot afschaffing van sterken drank dit jaar op de ker mis samenwerken met een tent, waar ui verfrisschende dranken en lectuur verkrijgbaar zijn. Den IstenAugustus a, s. zal, naar wij vernemen, het vrouwelijk personeel van de H. Antonius van Pa- duakerk op de N. Groenmarkt alhier, vervangen worden door broeders, Deze zullen bewonen het huis gelegen naast de pastorie aan de Groenmarkt. Hedennacht heeft er we der- cm een brutale inbraak plaats gehad. Nu was het bij eeu kruidenier in de Paulkrugerstraat. genaamd Mathot. Toen deze hedenmorgen in zijn win kel kwam, bemerkte hij tot zijn groo- ten schrik, dat het raam openstond, en dat er verscheidene zaken uiit de kast waren weggenomen; de toon banklade was ook verdwenen, dbch gelukkig zonder eenig geld er in. Een buurvrouw, die ook het venster had open zien staan, vertelde dit tegen een politieagent, die daar juist in de buurt rondwandelde, doch de vrouw kreeg ten antwoord Het is buiten de ge meente Haarlem gebeurdde man moet zich maar bij den veldwachter van Schoten beklagen. Zoo iets geeft nog eens wat, als er een politieagent bij je in de buurt rondwandeltEr worden 2 korfjes met eieren, 22 pond rookvleesch, 2 Edammer kaasjets, 4 Goudsche kaas en eenige kogelflesch- jes en fleschjes hlier vermist. Op de straat zijn door een paar kinderen de toonbanklade, een kaas en eenige bier- fleschjes gevonden. De inbreker(s) zijn niet in huis geweest, doch door liet losmaken van de verf hebben zij liet raam met een bijl in de hoogte1 weten te werken. De vensters zijn in het geheel niet voorzien van knippen, dus wel een beetje onverantwoor delijk. D. A. Landalhierslaagdevoor het eind-examen Midd. afd. R. Tuin bouwschool te Wageningen. De strijd in de Bouw vakken Wij ontvingen het volgende schrij ven: M. de R. Naair aanleiding van het strooibiljet der Stucadoors,om ons aan de verach ting onzer mede-arbeiders prijs te ge ven, willen wij even antwoorden: lo. de istucadooi\s schrijven, dat wij van liet begin van den strijd heb ben tegengewerkt; dat is niet waar; toen de strijd is uitgebroken, hebben zij ons gevraagd of wij he't werk neer wilden leggen, wat wij hebben ge daan. Wel is waar, dat wij na drie weken te hebben geloopen, weer be proefd hebben te werken; 2o. dait wij geen enkel motief hadden om hen te verraden; van verraders is hier geen sprake, daar wij gedurende de staking niet met hem omgingen, nog minder op de vergaderingen kwa men en de reden, dat wij aan het werk vilden gaan is dleze, dat wij geen reden hadden om niet te werken daar hetgeen de stu ca doors vragen wij even goed als zij van de uitkee ring hebben genoten; dat is een leugen, alhoewel zij het ons heb ben aangeboden, hebben wij gewei gerd het te onltvangen. Stucadoors der firma Bruggeman en Mariens. Men schrijft ons: De Timmerlieden-Vereeniging Door Eendracht Verbetering, afd. Haarlem van den Algeim Nederlandschen Tim merlieden Bond, vergaderd in het lokaal De Toekomst, KI. Houtstraat, op 10 Juli 1902: „gehoord hebbende het Bestuur en de afgevaardigden der afd., deel uit makende van het bemiddlelings-comi- té inzake den strijd der opperlieden alhier, hunne goede trouw buiten eenigen twijfel stellende, betreurt het dat genoemd Bestuur en afgevaardig den zich niett terug trokken uit het Bemiddelings-Comité, nadat doordat lichaam was besloten 't woord te wei geren aan het Hoofdbestuur van den Öpperlieden-Bond, op de door hen te houden vergadering Ln de Vereeniging dalt e eren de 23 Juni, doch keurt niette min de houding der opperlieden op genoemde vergadering af en gaat over tot de orde van den dag. Namens de afd. Haarlem D. E. V. van den A. N. T. Bond, J. TAMES, Secretaris. Men schrijft ons: Geachte Redactie. Het zij ons zeker wel vergund het schrijven der firma Bruggeman en Martens te beantwoorden en wel met het volgende: Bij het lezen van bovenbedoeld sftukje krijgt men den indruk, alsof wij enkel strijd voeren tegen bovenge noemde firma, en dat deze zich daar om, verplicht gevoelt, persoonlijk ve gen ons te moeten ontreden. Dit <iu hoeft ons zeer verbaasd, omdat alle stukadoorwerken zoo goed als stillig gen en er dus geen sprake van kan zijn, dat wij ons enkel tolt de firma Bruggeman on Martens zouden bepa len. Het zonderlinge daarvan komt nog te meer uit als men bedenkt, dajt bij alle correspondentie, dte tusschen de gezellen en hun patroons is gevoerd, geworden, beider organisaties steeds op den voorgrond traden. Er is dan ook naar onze meening maar één motief dat die patroons kan hebben doen besluiten dezen weg te verlaten, namelijk dit., dat heft schrij ven van den heer Martens beantwoord zou kunnen worden met de herplaat sing van een stukje, geplaajtst in Febv. 1898 in Haarlem's Dagblad en waar voor onze penningm. door de patroons werd gestraft met terugzetting van zijn uurloon van 19 op 16 cenlt! Wij begrijpen volkomen dat de patroons dit gevaar niet wilden loopen, het geen ook het publiek duidelijk zal zijn en wij dit er op attent maken, dat deze gestrafte penningmeester thans secretaris der paftroonsvereeni- ging is. Wat verder den inhoud van bet schrijven des heeren Martens betreft, beroepen wij ons op een vei-klaring door ons afgelegd aan den Voorzilttier der Kamer van Arbeid voor de Metaal- en Houtbew. op fcen desbet/ref'tende vraag „dat wij wat de loonen betreft tevreden waren en onze eisch volstrekt geen looneisch is", hetgeen wij zou den kunnen aantoonen, door dat er bij den heer Martens en ook bij een enkelen anderen patroon reeds meer is betaald dan het voorgestelde tarief aangeeft. Hiermede is het geheele betoog van den heer Martens vervallen, voorzoo ver hij Wilde aantoonen, dalt wij geen reden tot ontevredenheid hadden, hoewel er toch nog wel iets af te din gen zou zijn op hetgeen door rneer- gen. heer als gemiddeld loon is opge geven. Om 'toch in deze een juist overzicht te krijgen van hetgeen het gemiddeld loon is, zou men toch het verdiende van minstens één jaar moeten hebben om van geen langer tijdperk (te spre ken, omdat toch het eene jaar bij het andere soms veel verschil oplevert. In het verslag van de loonien en ar beidsduur bij Rijkswerken over 1899 vooir e'enige weken uit^egeviejn dooi- heit Centr. Bureau voor de Statistiek, komt voor als gemiddeld loon voor een stukadoorsgezel te Amsterdam (waai de loonen dus wel het hoogst zijn) 254 cent Per uur. Dit is helt beste be wijs, dat het gemiddelde loon niet be paald kan worden, door een gedeelte van heit jaar te nemen, dat geacht kan worden den drukken tijd te zijn. Hiermede, geachte Redactiie, mee- nen we te kunnen volstaan; alleen nog dit: De heer Martens beweert, dat er geen aanval van de zijde der patroons gedaan is; wij blijven bewe ren dat- dit wel het geval is, omdat zooals wij al meermalen aanjtoonden, de gezellen door gebrek aan opperlie den niet zouden hebben kunnen wer ken. De patroons hebben door het onderteekenen van het beruchte ma nifest blijk gegeven, over de gevolgen niet te hebben nagedacht. Namens het Bestuur: W. KOPPEN. Voorz. G. J. VAN DIJK, Secr. Naar aanleiding van het verzoek van den Burgemeester aan het bestuur van den Ned. AannemeTsbond, om een con ferentie met het Regelingscomité te wil len toestaan, heeft genoemd bestuur he den aan den Burgemeester geantwoord, dat het ingevolge het besluit van de pa- troonsvereeniging niet meer kan onder handelen met het Regelingscomité, doch dat het wel bereid is met de besturen dei- Haarlemsche Opperlieden- en Metse- ■laarsvereenigingen in onderhandeling ,te treden, en dat het daarbij gaarne ge bruik zal maken van de aanbieding door den Burgemeester gedaan, om als bemid delaar op te treden. Van dit besluit was hedenmiddag te 12 uur aan den Burgemeester kennis gege ven, die het hedenmiddag aan het Rege lingscomité médedeelde. Naar aanleiding van het bericht in ons vorig nummer omtrent de uitbesteding van het metselwerk door den heer Geijl, wordt ons door deze firma thans het vol gende geschreven: lo. Wij hebben niet ons werk overge dragen aan een metselpatroon, maar voor enkele weken ons voorzien van een zoogenaamden ploegbaas, die 't arbeids loon aanneemt. Voor het vervolg is door ons ten opzichte van de metselarij geen enkel besluit genomen, en onze burger-clien- tèle zullen wij als vroeger blijven be dienen. Donderdagavond stonden de stakende stucadoorsgezellen wederom nabij de Nieuwe Gracht, om de 3 werkende gezel len bij de firma Brüggeman Martens op te wachten. Nauwelijks kwamen deze buiten, of een groote menigte volgde t'e goedgezinden. doch de politie wist allen op een afstand te houden. Op den hoek an de Nassaustraat stond bovendien een rijtuig gereed, dat de 3 gezellen weldra üit het bereik der stakers voerde. Zoo hard werd weggereden, dat de koetsier onderweg zijn hoed verloor, die spoedig door eenige jongens als football werd gebruikt. In eene vergadering van stucadoors- patroons is besloten, de bemiddeling der K. v. A. voor de Metaal- en Houtbewer king te aanvaarden. Aan de zwemschool aan de Houtvaart was hedenmorgen om 6 uur de tempera tuur van taet water 64 gr. F., en 's mid dags 12 uur 64 gr. ken van dienst., en het bestuur van den Bond van gemeente-werklieden. De bijeenkomst, belegd op verlangen van bedoeld bestuur, strekte tot be spreking van enkele belangen dor werklieden. Behalve verschillende klei nere punten, werd voornamelijk de rechtstoestand der werklieden, o. a. in verband met ontslag, besproken. De •werklieden zouden b.v. gaarne een arbitrage-stelsel zien ingevoerd in den geest van Amsterdam. Ook de wei-kuren bij de brandweer vormden een onderwerp van bespre king. Voorts bleken er eenige grieven te bestaan omtrent de behandeling, niet door de hoofden van dienst, maar door sommige opzichters. De beraadslagingen droegen een zeer gemoedelijk karakter en aan het slot, van die biieenkomst werd door den burgemeester namens B. en W. on- derzoek en overweging toegezegd. Leger en Vloot. Bij Koninklijk besluit is aan den generaal-inajoor J. T. T. C. van Dam van Isselt, van den grooten staf, in specteur van het militair onderwijs, op zijn verzoek, met ingang van 1 Aug. 1902, een eervol ontslag verleend uit den militairen dienstaan dien opper- officier Harer Majestéits dank betuigd voor de veeljarige en belangrijke dien sten door hem als officier aan den lande bewezenhem vergund desver- kiezende de activiteitsuniform te dra gen. De forten Muiden, Weesp en Uiter- meer zullen van 14 tot 26 dezer worden bezet door troepengedeelten van het 2e reg. vesting-artillerie uit Amsterdam en Naarden, tot het houden van oefe ningen in den vestingoorlog, onder hoofdleiding van den commandant van dat corps. Kerknieuws. Voor het schilderwerk aan 47 voor. en achtergevels in die Zomer straat. welk werk door het bestuur der Coöp. Bouwvereeniging „Nut dloor Spaarzaamheid" is aanbesteed, werd het laagst ingeschreven door den heer J. W. Hanseler. alhier, voor f 539. Hedenmiddag werd door den architect J. v. d. Ban alhier aan besteed: Het bouwen van een villa aan den KI. Houtweg op den hoek van de Kamperlaan Ingekomen waren 14 biljetten. Laag ste inschrijver bleek te zijn de heer C. Nederkoorn .alhier, voor f 22.944. Uit de Omstreken. Beimebroek. De hertenkamp op het fraaie landgoed „ed Hartenkamp" alhier mist wederom 13 herten, welke zijn verkocht aan de ge meente Arnhem voor een aldaar aange legde hertenkamp. Uit Maastricht. Men schrijft uit Maastricht d.d, 10 Juli Onze stad is in feestgewaad ter eere van de Heiligdomsvaart: 'Uiit bijna alle huizen wappert de nationale of pauselijke vlag. Langs het Vrijthof zijn versieringen aangebracht, terwijl in de nabijheid der kerk kramen zijn opgeslagen, waar gewijde voorwerpen, als heilige beeldjes., paternosters, wij watervaatjes, enz. w-orden verkocht, evenals dit ten tijde der middeneeu wen plaats had. Gisteren arriveerde hier ter opening der plechtigheid, de bisschop van Roermond en de zaakge lastigde van den paus te 's Graven hage. Beide dignitarissen werden door een eerewacht te paard afgehaald de eerste heeft zijn intrek bij den pastoor- deken van St. Servaas. de laatste bij jhr. Ruvs de Berenbrouck. Commissa ris der Koningin genomen. Heden werd de „tooning" door de bedevaart gangers van drie parochiën bezocht, die met muziek aan het hoofd naar de St. Servaaskerk trokken. Zanövoort. Op de statuten der Vereeniging tot be hartiging der belangen van de badplaats Zandvoort is de koninklijke goedkeuring verkregen bij besluit van 30 Juni 1902, no. 31. Gisteren kwamen de drie schuiten met versche visch aan. Besomming 8 tot f 10. De prijzen der visch waren: tong 1 0.1 tot f 0 80, griet f0.50 tot t 0.60 per stuk; scharren 1 2 en bakschol f 1.50 per mand. Donderdag bezocht de heer L. Westen berg, hoofd der school te Zaandam, met ongeveer 150 kinderen onze badplaats. Met muziek trok men door het dorp naar het strand, waar volop genoten werd. In „Ons Huis" werden ververschin- gen gebruikt. Aangekomen badgasten: F. Schrödter. Weenen, Hotel 1'Oce an. E. van Hairnne, id. id.. 3 pers. Mevr. Krauss. id. id.. 2 pers. J Benedictus. Rotterdam, Hotel Zee- rust. A. N. Bevnen. id. id. H. W. Kubn, Naarden. Hotel Beau Site. 8 pers. Mevr. Van Ouderme-ulen, Apeldoorn, id.. 4 pers. Mevr. Reinders, Zwolle. Hotel Drie huizen, 2 pex-s. N. Buiskool. Oud-Alblas. ïd. A. Beintema, Amsterdam, id., 2 p. E. Bergerhoff, Essen. id. Huisinga. Groningen, id. 2 pers. Mevr. Derksema, id'. id„ 3 pers. Mevr. Loos, Zwolle, id. Mr. Van Meurs, Arnhem, id. F. W. Grebe, Amsterdam, Hotel d'Orange. K. Gildemeester, Sc-heveningen, idem. H. K. Lamberts Hurrelbrink, Amster dam, idem. B. Brunner, Zui'ich, idem. Mevr. L. Brown, Zurich, idem. Mej. M. de Wit, Velp, idem. Mevr. Brumlik, Praag, 3 pers., idem. H. Weyr, Praag, idem. A. Schulk, Praag. idem. Mevr. Brender k Brandis, Antwerpen, 2 pers., idem. C. Reitinger, Keulen, Hotel Kurhaus, 3 pers. Mr. F. Bredekoff de Vrick van Oosthui zen, Purmerend. Pension Hoogveld, I Jonkvr. de Beaufort, Amsterdam, Pen sion Beau Sejour. Mevr. C. Nausester, Berlijn, idem. Sport en Wedstrij den De rekening over het afgeloopen jaar werd goedgekeurd. De maatschappij heeft thans 68 donateurs, 50 algemeen e leden en 1386 gewone leden. Sedert 1899 is het ledental klimmende. Daarna kwam de wijziging der wet aan de orde. waarover uitvoerig discussies werden gevoerd, na dat een amendement Amsterdam tot uit stel was verworpen. Deze betroffen vóór de pauze zaken van ondergeschikt be lang. (De vergadering duurt voort). Va- Afgeschaft. Men schrijft uit Utrecht aan het derland": Sedert onheuglijke jaren wordt de ker mis alhier „ingeluid". Dit was vroeger een feestdag voor de jeugd, die op „loot- dag" (in den volksmond „fooidag" ge- heoten) het touw der klok van den Buurtkerkstoren mocht trekken. Deze toren heeft veel beleefd, getuige het groot aantal kogels, die hem getroffen hebben en nog zichtbaar zijn. De tand des tijds heeft evenwel aan hem geknaagd en wan neer de klok wordt geluld op „lootdag". kan men den toren zien waggelen. Thans is besloten het inluiden der ker mis niet meer te doen plaats hebben en velen hebben vruchteloos gewacht op de metalen stem der Buurtkerk, die den in woners van Utrecht de heuglijke tij ding brengt, dat de kermis een aanvang heeft genomen. Plotselinge dool Mevrouw van Doorn,uit Ophemert. bracht Woensdagnamiddag een bezoek aan haar dochter te Arnhem. Een tweede dochter ligt in het St. Andreas geticht en ook deze zou ze nog even gaan zien. De tijd voor bezoek aldaar liep zóo af, en daarom diende er wat haast gemaakt. Door overspanning viel ze onderweg dood op de straat neer. Gered. Een jongmensch te Amersfoort, dat gisteren 't ongeluk had met zijn roei bootje om te slaan kon. doordien een ki*n<li hen opmerkzaam maakte op liet ongeval, nog juist intijds gered worden van een anders wissen dood door de stafmuzikanten M. M. van Eysden en T. J. Rau, die zich geheel gekleed te water begaven. Nog een avonturier Te Nieuwendam aan de overzijde van het IJ wandelde dezer dagen eer. 11-jarige knaap, die den weg vroeg naar Aken. Voor den burgemeester geleid, bleek het dat hij uit Amsterdarr. was weggeloopen. Door de politie is hij aan de ouders teruggegeven. Burgerlijke Stand. Paarden. Op Woestduin zal Maandag 14 Juli een „private meeting" worden ge- houdien. Het programma voor dien dag be staat 'thans uit een internationale harddraverij op de korte baan. Ca- rousael Plate I, draverij voor manége- paarden, bereden door amateur-rij ders. Kikvorschen ren. Hier moeten de paarden ongezadield aan den start ver schijnen, en moet ieder deelnemer zijn zadel, jas en vest voor zich op den grond leggen. Op een daartoe bestemd sein, moet hij zonder hulp zijn paard zadelen, vest en jas aantrekken en trachten zoo spoedig mogelijk den eindpaal !te bereiken. Vest en jas, welke minstens moeten voorzien zijn van 5 en 3 knoopen, moeten bij aan komst behoorlijk zijn dichtgeknoopt. Een vermakelijk nummer. Caroussel Plate II- Wedren op de vlakke baan, eveneens voor manége- paarden en bereden door amateurs. De potlepel prijs belooft niet minder lachwekkend te zullen worden dan de kikvorschen-ren, daar de winners op een potlepel een ei onbeschadigd aan het eindpunt moeten vertoonen. Zij kunnen evenwel ieder over 3 eieren beschikken. De Polo-ren zal zeker een handig heid en vlugheid te zien geven, daar de deelnemers ieder een bal ontvan gen en dezen mét een stok door een aangewezen doel moeten drijven. Ten slotte krijgen we nog de Tally-Ho, voor paarden van alle landne en ras sen, uitgenomen geregistreerde dra vers en renpaarden. Dat hierbij nogal een enkel gedisquailificeerd zal kun nen worden, ligt voor de hand, daar men 500 M. moet etappen, 500 M. dra ven en 500 M.galloppeeren. Extra-treinen zullen dien dag loo pen van Amsterdam en 's-Gravenha- ge- Begin der meeting 11 uur. Vervolg Nieuwstijdingen. Haarlemmermeer. Beroepen te Leimuiden bij de Ned. herv. gemeente J. Hoogenraad, cand'i- daat. Uit de Arbeiders wereld BTNNENLAND. Ten Stadhuize te 's-Gravenhage is een bijeenkomst gehouden tusschen Burgemeester en Wethouders, bijge staan door de hoofden der groote tak- Ned. Maatschappij ter bevordering van Nijverheid. Men seint ons uit Utrecht: Heden werd de 125ste algemeene ver gadering van de Nederl. Maats, ter bevor dering van Nijverheid te Utrecht ge opend. De algemeene voorzitter,"de heer J. F. W. Conrad, hield een openingsrede, waarin hij de geschiedenis der Maat schappij in korte trekken naging en wees op tal van zaken van algemeen dot door haar bevorderd of tot stand gebracht, op hare geschriften, tentoonstellingen musea. Haar doel in de toekomst zal moeten zijn bevordering der belangen van handel, nijverheid, zeevaart en land bouw. Spreker eindigde met den wensch voor den bloei der Maatschappij en zei- de bij zijn uittreding uit het hoofdbe stuur dank voor de ondervonden mede werking. (Applaus). Ondertrouwd: 11 Juli. H. de die le Clercq en A. T. Willemsen. Bevallen: 9 Juli. T. Sinnige—Bruin d. G. M. van Leuven—Faase z. G. Strijbis— Omlo z. 10. G. Maas—Limmen d. A. Pol- Heertjes d. D. Eykelboom—Plakman z M. Woudenberg—Sieben d. M. Ivlumper- Wijnands z. A. S. Smit—Muller d. 11. C. van der Schaar—Schouten z. R. Lijnzaad Scheelings z. J. Bos—Dijkstra z. Overleden: 9 Juli. W. Burger 2 m. z.. Duvenvoordestraat. C. van den Berg— Barthel 55 j„ Generaal Cronjéstraat. Faillissementen. Geëindigd: L. van der Hammen, leerlooier, te Be so ij en; Stoom- roomboter- en kaas- Jabriek „AmsrteHandi", Ite Nieuwer- Amstel; J. van Eykeren. Familieberichten. Gehuwd, 10 Juli: P. Habben Jansen me: A. M. Dubbis, Voorschoten. J. Leefson Jz. met H. van Bever, Amst. J. G. Erdt sieck, wedr. van J. Zwaanswijk, met C. C. Blankenzee, Amsterdam. Bevallen: Mevr. van Dieren, z„ Amster dam. 8 Juli. A. de Boer—Zijp. z., Hoog woud. 9. Mevr. Heijbroek, z., Amsterdam Brand—Groskamp, z., Sloterdijk. Van Moorsel—Penon, z., Groningen. 'G. Bal huizenReymerink, d Amsterdam. 10 A. Vissering—Sandberg, z„ Amsterdam Overleden: 6 Juli. J. Ph. Smits, 43 j Hellendoorn. 9. A. Kok, 61 j., Haarlem 9 J. Veldkamp, 63 j., Wormerveer. 9. S J. Wefll, 81 j„ Amsterdam. Stoomvaartberichten. Het stoomschip Kediri, van Java naar Rotterdam, arriveerde 9 Juli te Marseille.. Het stoomschip Solo, van Rotterd naar Java, passeerde 9 Juli des n* middags Suez. Het stoomschip Soembing, van Java naar Rotterdam, vertrok 10 Juli van Port Said. Het stoomschip Koning Willem I. arriveerde 10 Juli van Bataria /te IJ- muiden. Het dubbelschroefötoomschip Noor dam, van de HollandAmerika Lijn. van Rotterdam naar New-York, ver trok 10 Juli van Boulogne. Het stoomschip Telamon, van Am sterdam naar Batavia, arriveerde V Juli te Port Said. Het stoomschip Salak, van Rotter dam naar Java, vertrok 10 Juli var. Marseille. Het stoomschip Prinses Sophie, var Batavia naar Amsterdam, vertrok 1 Juli van Perim. Het stoomschip Madura, van Bata \tia naar Amtetcjrdam, arriveerde 10 Juli te Marseille. Helt stoomschip Prins F reder ik Hen druk, vertrok 10 Juli van Havre naar Amsterdam, Marktnieuws. Haarlem, 10 Juli 1902. Artikelen. Aangevoerd. Verkocht. Prijs Aardappelen 270 HL. 245 HL. f 3 5.50. Spinazie 21 mand 21 mand t 0.40—f 0.50. Salade 560 mand 560 mand 1—2 ct Bloemkool 5000 stuks 5000 stuks 2—9 ets. Wortelen 2000 bos 20000 bos 2—5 ets.

Haarlem's Dagblad | 1902 | | pagina 3