NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD. Meestgelezen Dagblad in Haarlem en Omstreken. 20e Jaargang Maandag 14 Juli 1902. No. 5839 HAARLEMS DAGBLAD ABONNEMENTSPRIJS: ADVERTENTIËN: Voor Haarlem per 3 maanden1.20 Van 1—5 regels 50 Cte.; iedere regel meer 10 Cts. Buiten het Arrondissement Haarlem Voor de dorpen in den omtrek waar een Agent gevestigd is (kom der gemeente), is de prigs der Advertentiën van 15 regels 0.75, elke regel meer 0.15. per 3 maanden1.30 Groote letters naar plaatsruimte. Bij Abonnement aanzienlijk rabat. Franco door het geheele Rijk, per 3 maanden1.65 Ty aWw >--» Reclames 30 Cent per regel. Afzonderlijke nummers„0.02^ qL Bureaux: Gebouw Het Spaarne. Zuider Suïteuspaariie No. 6. Geïllustreerd Zondagsblad, voor Haarlem, per 3 maanden0.3734 Telefoonnummer der Redactie 600. Telefoonnummer der Admiuistratie 122. de omstreken en franco per post0.45 Intercommunale aansluiting. Uitgave der Vennootschap Lourens Coster. Directeur: J. C. PEEREBOOM. Abonnementen Advertentiën worden aangenomen door onze Agenten en door alle Boekhandelaren en Conrantiers. Met uitzondering van het Arrondissement Haarlem ia het uitsluitend recht tot plaatsing van Advertentaën en Reclames betreffende Handel, Nijverheid en Geldwezen, opgedragen aan het Algemeen Advertentie-Bureau A. DE T,A MAR Azn. te Amsterdam. Dit blad -verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen, Hoofdagenten voor het Buitenlandi Con^pggnie Générale de Publicité Etrangèro G, Li DAÜBE Co. JOHN F. JONE8*8uoei, JParijs 3i&»« Faubourg Montmcörtre. Dit nummer bestaat nlt acht bladzijden. Haarlem's Dagblad van 14 Jnli b*övat o a.* De Basoetokwestie, Uit Zuid- Afriba, Nyverheid, Brieven uit Berlijn, Stokken van den Gemeen teraad, Vereeniging tegen het mishandelen van dieren. Bovendien behoort bij dit nummer on zer courant als gratis-bijvoegsel no. 97 van ,,De Zaterdagavond", letterkundig weekblad voor Jong en Oud, bevattende: Haarlemmer Halletjes, De Harz (specia le correspondentie), Rubriek voor Dames, Een bal-masqué-vriend. Licht en Scha duw: In Zomertijd, Het leven van een Noorman in de tiende eeuw, Feuilleton, benevens de gewone rubrieken, afbeel dingen, oplossing prijsraadsel en een nieuw prijsraadsel. Politiek Overzicht. Met betrekking tot de Basoetokwes- iie vindt men. nog eenige bizonderhe- den in het laatste rapport, reeds eeni ge maanden oud, van den Engelschen resident-commissaris in Basoetolanci aan Milner. Die res-eomissaris, Slo- ley genaamd, zegt o.m.: ,,Er bestaat geen twijfel of Joel heeft in den laat- sten tijd kunnen inzien, dat hij een zware politieke dwaling beging door zichzelf zoo ernstig te laten compro- mitteeren als een werktu'ig in handen van Boerenintriganten in het begin van den oorlog. Het zou niet eerlijk tegenover Joel wezen, op zijn proces vooruit te loopen, maar het terrein in de Oranjerivier-kolonie, dat aan zijn gebied grenst, is zeer oneffen en voor troepen moeielijk toegankelijk en in deze betrekkelijk veilige toevluchten hebben gedurende het grootste gedeel te des jaars gewapende Boeren op den loer gelegen. Hun aanwezigheid en hun gepoch, dat zij met succes de Britsche troepen tartten, heeft de heil zame uitwerking, die de overgave van Prinsloo's strijdmacht in Juli 1900 zon der twijfel had geoefend, teniet ge- aaan en verzekert de strijdende Boe ren nog sympathie en hulp der Ba soeto's". Wat Lerothodi's houding betreft, zegt de resident-commissaris in het zelfde stuk,dat toen in September 1900 het kleine garnizoen van Ladybrand voor een paar dagen door Boerencom- mando's was ingesloten, de hoofdkapi tein terstond gehoor gaf aan een op roep tot hem gericht, en op korten ter mijn naar Maseroe kwam, met een aanzienlijk getal Basoeto's., als een betooging tot steun der verdediging. Dit "laatste beteeknt natuurlijk, dat de Engelschen de Basoeto's wilden gebruiken om Ladybrand te ontzetten. Waarschijnlijk echter veilde Lerothi wel eens parade houden te Maseroe, maar bedankte hij er voor om tegen de Boeren handelend op te treden. Buitendien wordt hij op 't oogenblik. hoe dan ook zijn stemming in Sep tember 1900 is geweest, verdacht Joel. den van verraad beschuldigde in be scherming te nemen. Overigens bevestigt het rapport van den resident-commissaris wat gezegd is van de moeielijkheden. die Ba- isoetoland voor een militair optre den oplevert. Voorts, dat de' sym pathie van de lieve Basoeto-kinde- ren van den grooten witten koning niet aan de zijde der Engelschen was. ondanks de apenl'ifde van laatstge noemden. en de weldaden door het Londensche en andere zendingsge nootschappen over hen uitgestort. Ten slotte, dat zij het niet bij hun sympa- hie voor de Boeren gelaten hebben maar dezen ook hulp boden. Dit rapport van Sloley en dat van zijn voorganger Sir Godfrey Lagden bij den dood van koningin Victoria, vormen twee eurieuse pendanten. Buitenlandsch Nieuws Uit Znid-Afrika. Reuter seint uit Pretoria, dat volgens een schatting van het bekende Informa tie-bureau van het Roode Kruis, hetwelk gedurende den geheelen oorlog zooveel mogelijk aanteekening heeft gehouden van de verliezen aan Boerenzijde, de re publieken van 11 October 1899 tot 1 Juni 1902 hebben gehad 3700 dooden, hetzij ge sneuveld of aan wonden overleden in den strijd. Er zijn 32000 Boerenstrijders krijgs gevangen gemaakt, waarvan 700 overle den zijn. De geheele Boerenstrijdmaeht te velde van 't, begin tot het einde van den oorlog is 75.000 man geweest. Of deze opgave erg betrouwbaar is, valt te betwijfelen. Efen aantal Boeren-officieren en ambtenaren van de vroegere Regee ring weigeren den eed van trouw, die gesteld is in sterk bindende woor den, af te leggen, maaa- weinigen hebben er iets tegen, een verklaring te teekenen, waarbij zij Edlward VII als koning erkennnen. Het Basoeto-opperhoofd Joel moet dien 20sten te Maferoe verschijnen. De Times verneemt uit Kaapstad, dart Chamberlain's besluit, om de Kaapsche grondwet te handhaven de progressisten in de war heeft ge bracht, daar dezen nu niet weten, welke gedragslijn zij moeten volgen. Zij hebben alle ventrouwen in Sprigg verloren, maar geven tevens te ver staan, dat de Afrikaander Bond noch cïe Ned'erduitsch Hervormde Kerk hertrouwen verdienen, daar beide niets zeggen, waaruit blijkit dat zij in dte verzoeningsgezindheid! van de Boeden deelen. In parlementaire kringen heerscht ook groote ver warring. daar men van sommige ze tels niet weet of ze al of niet bezet zijn. De kroning van koning Edward Officieel wordt bekend gemaakt, dat de kroningsplechtigheid zal plaats heb ben tusschen den 8en en den 12en Au gustus; de juiste datum zal binnenkort worden bekend gemaakt. Er is afgezien van den optocht voor den dag volgende op de kroning. De Fransche Kamer. zat Vrijdagavond tot 9 uur voor de be handeling van een interpellatie over de sluiting van 2500 geestelijke scholen, voor welke interpellatie de onmiddellijke behandeing werd verlangd. Minister-pre sident Combes verlangde dat de interpel latie onder aan de agenda zou worden geplaatst. Hierop ontstond een verschrikkelijk rumoer. Allerlei uitroepen noodzaakten den president de zitting op te heffen. De afgevaardigde Baudry d'Asson liep dreigend op de ministerbank toe. Hij werd met moeite teruggehouden. De af gevaardigden schreeuwden heftig door een en dreigden handgemeen te worden. De voorzitter liet de tribunes ontrui men. Bij de hervatting der zitting werd de censuur uitgesproken over den afgevaar digde Auffray, die geroepen had: „Weg met den minster-vogel vrij verklaarder!' Onder rumoer verzekerde de minister Combes, dat hij de wet op de congrega tiën zal doen eerbiedigen, ondanks ge schreeuw en dreigementen. De Kamer besloot met 328 tegen 218 stemmen, de interpellatie van Aynard onderaan op de agenda te zetten. Vervol gens werd de discussie over de supple- toire kredieten hervat. De koning van Italië die naar Berlijn gaat logeeren, moet Zwitserland passeteren en bij die ge legenheid yetrwacht men algemeen herstel der goede betrekkingen tus schen de beide landen. De Per- severanza sprak deze week reeds van het vooruitzicht op bemiddeling door den Duitschen keizer. Er schijnt thans echter door directe onderhan deling een betere weg te zijn gevon den. Althans dei goedf-ingelichte Lausanner Röfvu-e verzekert dat in Berner politieke kringen heit herstel der diplomatieke betrekkingen spoe dig wordt tegemoet gezien. Toch kan men moeilijk aannemen, dat de Bondsraad, die zich in dit confliott zoo ïiefr heetft gehouden, zooals het gerucht wil den Koning bij zijn doorreis eerbiediglijk zou ko men begroeten. Algemeeno Berichten. De Ttaliaansche Koning is om -Jf uur hedenavond naar Rusland ver trokken, vergezeld van een talrijk gevolg. Te Milaan besteeg Prinetti. de minister van buitenlandsche za ken, den (trein. Uit Fort de France werd gisteren geseind: Woenfsdag .is 'er weeg een vreese- lijke uitbarsting geweest van den vulkaan, die van half acht tc*t mid dernacht aanhield. De bevolking ze- raakte in groote paniek. De omvang van de verwoesting is nog niet be kend. De telegraafdraden zijn ge smolten. Men is bang voor de En- gellschie missie dte (te Carbet voor anker lag. De Engelschj© Koning gaat voort met goed te slapen en gaat in alle opzichten vooruit. R>euter's agentschap verneemt,dat geen enkele officieel» uitnoodig- ging voor de kroning tot de buiten landsche hoven zal gerichit worden. De Duitsche keizer ontving Vrijdagoch tend den heer Waldeck-Rousseau die gis teravond aan boord van de Ariadne hier ingekomen was. Men spreekt in Italië van een han gende kabinetscrisis, .in verband met voornemens van den minister van de schatkist Di Broglio. om af te treden. In dlit geval zou de tegenwoordige mi nister van finantiën naar de schatkist overgaan en de minister van openbare werken naar finantiën. In zijn plaats komt clan weer de oudnuinisier Lacana, Het schijnt dat men het in Rusland' ernstig meent met verbetering van on houdbare toestanden. Zoo heeft de gouverneur van de provincie' Kherzon een circulaire gericht tot de politie chefs onder zijn jurisdictie, ide wer kelijk het beste doet hopen. Hij be veelt de politie aan gematigder op te treden, daar hij bij zijn jongste rond reis geconstateerd had. dat de politie beambten zich vaak zeer ruw gedroe gen bij de uitoefening van hun taak. en dikwijls zelfs hun politieke arres tanten beleedigden en mishandelden In de circulaire wordt den politiecom missarissen derhalve aanbevolen in 't vervolg nauwlettender toe te zien. bij het aanstellen hunner ondergeschik ten. Engelsche bladen deelen mee. dat commandant Maalitz, die opereerde in het weste van de Kaapkolonie, ge weigerd heeft met een dertigtal volge lingen zich te onderwerpen aan het Engelsche bestuur. Zij zijn getrokken naar de Duitsche bezittingen. Stadsnieuws. verstrekken aangaande die vereeni- ging. waaraan werd voldaan. Tevens werd' de wensch uitgesproken diat de Nedlerlandsche Regeering ook wat meer opmerkzaamheid aan deze ma/terie zou schenken. In 1901 werd 18 maal die premie uit gekeerd aan nersonen, dlie proces-ver baal opmaakten voor dierenmishan deling en waarop een veroordeelend vonnis volgde. In het verstikklngstoestel werden 758 dieren gedoodL Uit het verslag van den penningiinees- r ,dien heer J. C. Peereboom, bleek dat de rekening over 1901 sloot met een voordeelis saldo van f 153-22. Door de heeren Hengeyeld en Wes-j tendorp werd deze rekening nagezien en in orde bevondien. waama die reke- nins onder dankzegging aan den heer Peereboom voor zijn uitstekend beheer, werd: eoedgekeurd. Tot. bestuursleden werden herkozen de heeren A. J. Winkler en G. L. van Lennep. die zich dieze benoeming lie ten welgevallen. De voorzitter achtte het gewenscht het bestuur met 2 ledien uit te breiden en stelde voor de heeren J. Westen dorp en D. Th. Suerhoff tot bestuurs leden te benoemen. Met applaus gaf de vergadering hiermede haar instem ming te kennen. De heer Westendorp vroeg bij de rondvraag of er aan personen, die zich op het. gebied van dierenbescherming verdienstelijk maken, ook eene beloo ning wordt toegekend1 in den vorm van een diploma. De voorzitter antwoordde dat wel geldelijke belooningen daarvoor wor den uitgetrokken, dtoch d!at men do zaak in overweging zal nemen. Wel bestaan er dergelijke diploma's voor schoolkinderen. Daarna werd de vergadering geslo ten. De tentoonstelling van het werk der leerlingen van de School voor Kunstnijverheid alhier, werd deze week door een groot aantal belangstellenden bezocht. Donderdagmiddag hebben Bur gemeester en Wethouders haar met een bezoek vereerd. Zondag a. s. zal deze tentoonstelling voor het laatst geopend zijn. groentenmarkt gebracht en wel de Goudrenet, de Paradijs, de, Huis- manszoet en zoet Hooilaars. Dat is nog laat. het ongunstige vruchten- jaar van 1901 in aanmerking geno men. Vreeselijk ongeluk. Hedenmor gen had in de lakstokerij der firma Sa- vrij alhier een ernstig ongeluk plaats. Twee arbeiders namen een ketel af om daarbij terpentijn te gieten. Toen dit geschiedde vatte de terpentijn vlam en werd een hunner deerlijk in het ge laat verbrand, waardoor hij den ketel losliet. Deze kantelde nu en kwam tegen de beenen van den anderen terecht, die daardoor ook hevige brandwonden op liep. Dr. Bückman verleende de eerste ge neeskundige hulp. Per rijtuig werden de gewonden ver volgens naar "het St. Elisabeth's fiast huis gebracht. 7. ondaga. s. zal inhet Museum van Kunstnijverheid alhier, eene belang rijke tentoonstelling van Chineesche en Thebitaansche costumes, zijden stoffen, borduurwerken, decoratieve schilderwer ken, enz. geopend worden. Haarlem. 12 JuLï 1902. Vereeniging tegen hetmi handelen van dieren.. Vrijdagavond hadl in de klein© restauratiezaal der Sociëteit Vereeniging die jaarlijksche algemeen© vergadering van bovenge noemde vereeniging plaalts ondier voor zitterschap van d^en heer Van Tueren- hout, Uit het verslag van den heer Beer-' ntllk bleek, dat de ontvangsten van de Asphyxiatie-inrichting over 't afge loopen jaar bedragen f 377.18 en de uitgaven 289.09, zoodat. de rekening sluit met een voordeelig saldo van f 88.09. Betreurd werd dat dit saldo niet grooter is omdat nog tal van noodza kelijke verbeteringen in de inrichting achterwege moeten blijven wegens ge brek aan fondsen. Tevens werd er nog eens de aan dacht op gevestigd, dat personen, die niet bij machte zijn f 0.50 voor de doo ding der dieren in het Asphyxiatie-ioe- stel ai te staan, dit kosteloos gedaan kunnen krijgen. Vervolgens bracht de secretaris, de heer A. J. Winkler, het jaarverslag uit. waarin de verschillende werkzaamhe den in het afgeloopen jaar verricht, werden gereleveerd'. O. a. werd in het verslag gewezen on de plaatsing van 12 drinkfonteihen; voorts werd vermeld dat de wettelijke toestand der trekhonden in deze ge meente gedurende 1901 vooruitging, evenwel niet in de omstreken. Ook werd getracht het vervoer van levende kikvorschen van Spaarndam naar Pa rijs. tegen te gaan, hetgeen evenwel j niet belet kon worden. Gewezen werd nog op het laten surveilleeren van on bezoldigde rijksveldwachters op het strand) te Zandvoomt, waarvan het ge volg was. diat geen enkel geval van dierenmishandeling aldaar voorkwam. Aan de vereeniging ...Tong Nederland" ter bescherming van dieren, die in den Ae-r den hout is opgericht, werd eene subsidie toegekend. Van de regeering kwam een verzoek om ten dienste van liet Russsische gezantschap opgaven Gisterenavond is in de Be stuursvergadering der vereeniging „Ko ninginnedag" besloten, dat de verjaar dag van H. M. de Koningin zal worden gevierd op Maandag 1 September. Te 12 uur zal er muziek van den toren zijn; te 2 uur concert in de Groote Kerk; van 2—4 uur kindervoorstellingen in ver schillende lokalen; van 8—10 voorstellin gen in verschillende lokalen voor het publiek, om half elf vuurwerk en waar schijnlijk ook verschillende muziekuit voeringen. Prov. Staten. Heden, werden ons de rapporten toegezonden welke In de Dinsdag ge houden vergadering wlekden uitge bracht. Zooals wij reejdfe mededeelden, werd bij de verschillende subsidie aanvragen vobrgesteld conform de voorstellen van Ged. Staten te beslui ten, en kunnen wij duis melt deze metd'edeieling volstaan. Van de voor stellen van Ged. Staten waarvan de commissie wenschte af te wijlcen, in die <>ok reeds dloor ons werden mede gedeeld, is het voornaamste het voor stel tot het verleen en van subsidie aan de gemeente Beverwijk tot ver betering van de Wijkervaart genaiamd „de Pijp" en het maken van eene los- kade te Beverwijk. Stelden Ged. Sta ten voor eene subsidie te geven van hoogstens f 19000, de commissie stelt voor dit bedrag te bepalen op hoog stens 1 20.435. onder voorwaarde: I. dat door het Rijk tenminste een even groot bedrag worde toegestaan en dat van Rijkswege ook het zijka naal A worde gemaakt op dezelfde afmetingen als voor de verbetering van de Pijp zijn aangenomen; II. dat het gemeentebestuur van Beverwijk op zich neme de verplich ting om voor het onderhoud van het vaarwater de Pijp voldoende zorg te dragen. deeling Haarlem van den Opperlieden- bond, en Bergman als voorzitter en Ser- né als secretaris der afdeeling Haarlem van den Metselaarsbond. De burgemees ter was niet aanwezig. Door de afgevaardigden der werklieden werd gevraagd of aan de bemiddelings voorstellen nog iets kon worden veran derd. Daarop is vanwege de patroons geantwoord, dat op dit oogenblik 't werk onder die voorwaarden, overeenkomstig de proclamatie kan worden hervat, maar dat wanneer zulks door de werklieden- vereenigingen gewenscht wordt dezen winter die voorwaarden van beide zijden nader kunnen worden overwogen Voorts zeiden de patroons toe. te zullen bevor deren dat werklieden, die tengevolge van deze omstandigheden buiten werk gera ken toch zooveel mogelijk aan het werk zullen geholpen worden. De werklieden zullen om 3 uur het re sultaat hunner, overwegingen, betreffen de dit voorstel aan de patroons doen we ten. Zoo mogelijk zullen wij dit resultaat nog in dit nummer mededeelen. e staking der stucadoorsgezellen duurt nog steeds voort. Relletjes bij het aanvaarden en het eindigen van het werk door de „goedgezinden", kwamen giste ren en heden niet voor. Zeer waarschijnlijk zullen de patroons Maandagavond met de Kamer van Arbeid voor de Hout- en Metaalbewerking ver gaderen, om zoodoende de zaak langs minnelijken weg te zien op te lossen. De stucadoorsgezellen verlangen even als te Amsterdam en te Groningen be staat een loontarief van stucadoorswer- ken ingevoerd te krijgen. De stucadoorspatroons zijn daartegen gekant, op grond dat het werk in arbei derswoningen, in winkel- en in parti culiere huizen zeer verschillend en uit een loop end is, vandaar dat zij. volgens hun zeggen, moeilijk een vast tarief kunnen samenstellen. Wellicht dat de K. v. A. in deze een goeden middenweg weet aan te geven. Het bestuur der Vereeniging van Stuca doorspatroons alhier, verzoekt ons er op te wijzen, dat van patroonszijde wel is toegestaan een conferentie met de K. v. A. voor de Hout- en Metaalbewerking, doch dat dit niets kan veranderen in de houding der patroons. Men bedoelt een voudig een onderhoud, waartoe men be reid is, doch geenszins een bemiddeling, waaraan men zich zou hebben te onder werpen. N e dj. H ie r v. Kerk. Door het kiescollege der Ned. Herv. Gemeente zijn tot ouderlingen gekozen inplaats van den heer Van Marie, de heer L W. D. Duburg, wonende Duvenvoor- destraat 14. Inplaats van den heer .Tr WolbeT9. de heer H. Step, gew. hulpprediker in O. If, GasKhuissin- gel 50. Tot diaken in plaats van den heer W. B. Vernout, de heer B. Seme, Gierstraat. De bevestiging der nieuw benoemden is bepaald op Zondagmorgen 3 Augustus. Groote Kerk. In het douchebadhuis zijn afgeloopen week 551 baden genomen. De commissie der kweek school voor bewaarschoolhouderes- sen te Leiden heeft na het examen het diploma van bewaarschoolhoude- res uitgereikt aan mej. C. Huykman alhier. Heden is alhier door H. "W. van Dort, wonende Heemstede, de eerste partij heereboonan van den kouden grond aan de gro-enf.niema.rkt gebracht en opgekocht door die com' missionairs Tienus van Leeuwen en Jac. Huijboom. Door A. Vermeer, wonen de Naissaustraat No. 2, zijn 4 soor ten Hollandsche appelen aan de Vermoedelijke winners op de courses te Woestduin op Zondag 13 Juli 1902. Woestduin. Berkenrode-prijs: Nella, Don Quichot.. Knapenburg-prijs: Fedora; Quicklime. Duinzicht-prijs: Stal Creutz. Woenstduïnprijs: Lady Contrary. Jue. Hartekamp-prijs: Maxim, Stal Creutz. Teylingerbosch-prijs: Laura Gold. Uit de Omstreken. Gisteravond is een paard, dat schrok voor de electrische tram, op hol en met wagen en al terecht, komen in een siöót in het Kleverpark. De bestuurder sprong van den wagen en kwam met den schrik vrij. Paard en wagen waren weldra weer op droge gebracht. De wagen was een wei nig beschadigd. Gevonden voorwerpen- Een gouden medaillon, waaraan een koperen kettinkje. Een zilveren damesring en een damesreticule, waarin eenige voorwer pen. De strijd in de Bouwt akken Naar aanleiding van het schrijven van het bestuur van den Ned. Aannemers- bond, afd. Haarlem, aan den burgemees ter gezonden, waarin genoemd bestuur zich bereid verklaarde met de besturen der Haarlemsche Opperlieden- en Metse- laarsvereenigingen te confereeren van welk schrijven tot groote verwondering der opperlieden en metselaars door den Burgemeester hedenmorgen nog niet officieel kennis was gegeven, doch waar van zij door middel der bladen kennis hadden gekregen had hedenmorgen in de Aannemers-societeit eene bespreking plaats. In deze vergadering waren te genwoordig het bestuur van den Aanne- mersbond en de heeren Van Wel als voor zitter en Antonisse als secretaris der af- Bloemendaal. Maandag 14 Juli a.s. ,dtes avonds te 8 uur houdt de afdieeling Bloemendaal der Noord-Hollandlsche Vereeniging ..Het Witte Kruis", eene buitengewone vergadering in het Logement ,,Van oudls het Raadhuis" te Overveen. Op de agenda staat: verkiezing van twee bestuursleden In plaats van de heeren J. H. Bijvoet en P. J. van Eldik Tllkwe, êïl belangrijke voorstellen be treffend1® de wijkverpleging wegens het bedanken van eenige leden der Com missie. ZattdróOrt» Thans zijn alhier aanwezig 1865 bad gasten tegen 1533 op 11 Juli van het vo rige jaar. Gisteren brachten de drie schuiten ver- sche visch aan. Besomming f 5 tot f 7. De prijzen der visch waren: tong 0.25 tot f 0.75, griet 1 0.45 per stuk; bakschol f 1.30 en scharren t 1.70 per mand. Op het politiebureau alhier. Kerkstraat 28, zijn op werkdagen van 10—12 uur des voormiddags inlichtingen te bekomen van onderstaande op straat gevonden voorwerpen, als: gouden manchetknoop, gouden ring, hondenpenning, 3 sleutels. De Vereeniging tot behartiging der be langen van de Badplaats Zandvoort heeft voor het raam van het politiebureau eene bekendmaking aangeslagen, waarbij aan de Hotel- en pensionhouders, verhuur ders van gemeubileerde villa's, huizen en kamers alhier, kennis wordt gegeven, dat eiken werkdag van 10 tot 12 uur voormiddags op het politiebureau ter inzage ligt een lijst, bevattende de adres sen van de personen, welke prospectus sen van of logies te Zandvoort hebben aangevraagd.

Haarlem's Dagblad | 1902 | | pagina 1