NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD. Meestgelezen Dagblad in Haarlem en Omstreken. FRANKLEY. 2üe Jaargang Dinsdag 22 Juli 1902. No. Ö846 MLEM'S DAGBLAD ABONNEMENTSPRIJS Voor Haarlem per 3 maanden1.20 Voor de dorpen in den omtrek waar een Agent gevestigd is (kom der gemeente), per 3 maanden1.30 Franco door het geheele Rijk, per 3 maanden1.65 Afzonderlijke nummers0.02J£ Geïllustreerd Zondagsblad, voor Haarlem, per 3 maanden0.37 de omstreken en franco per poet0.45 ADVERTENTIËN Van 15 regels 50 Cte.iedere regel meer 10 Cts. Buiten het Arrondissement Haarlem is de prijs der Advertentiën van 15 regels 0.75, elke regel meer 025. Groote letters naar plaatsruimte. Bij Abonnement aanzienlijk rabat. Reclames 30 Cent per regel. Bureaux: Gebouw Het Spaarne, Zuider Bulteuspaarne No. Telefoonnummer der Redactie 600. Telefoonnummer der Administratie 122. Intercommunale aansluiting. Uitgave der Vennootschap Lourens Coster. Directeur: J. C. PEEREBOOM. Abonnementen en Advertentiën worden aangenomen door onze Agenten en door alle Boekhandelaren en Courantiers. Met uitzondering van het Arrondissement Haarlem is het uitsluitend recht tot plaatsing van Advertentiën en Reclames betreffende Handel, Nijverheid en Geldwezen, opgedragen aan het Algemeen Advertentie-Bureau A. DE LA MAR Azn. te Amsterdam. jDit blad. verschijnt dagelijh.s, behalve op Zon- en Feestdagen Hoofdagenten voor het Buitenland: Compagnie Générale de Publicitê Etrangère G, Ia DAUBE Co. JOHN F. JONES, Sued, Parijs 3F** Faubourg Monmutirtfti* Haarlem's Dagblad Tan 22 Juli bevat o. a.: De reis van den koning van Italië, Uit Zuid-Afrika. Rede van den premier Balfour, De Koningin teruggekeerd, Gemeente-ambtena ren. Courses te Bergen. Politiek Overzicht. Koning Vittorio Emanuele heefi Rus land verlaten. Groote feesten, parades en revues, feestmaaltijden met hartelijke tosten, en andere vermaken hebben de dagen, die de Koning als gast van den Czaar op Peterhof doorbracht, gevuld; maar toch schijnt er nog tijd overgeble ven te zijn voor politieke en commer- cieele gesprekken. De Czaar heeft zich eenige malen bijzonder druk onderhou den met den Italiaanschen minister van buitenlandsche zaken Prinetti, en koning Vittorio heeft met graaf Lamsdorf en graaf Morra, den Italiaanschen gezant te Petersburg, eveneens, langdurig ge confereerd. Dit alles, zegt de ..Matin" in een be spreking van de politieke gevolgen van de reis naar Petersburg, maakt het niet twijfelachtig of zoowel de Koning als zijn minister van buitenlandsche za&en kunnen tevreden zijn over den loop dien de zaken genomen hebben. Het blad meent te weten dat van beide zijden ruiterlijke verklaringen zijn af- geleg dover de staatkunde der beide lan den in het Oosten, en voornamelijk in de Albaneesche quaestie en dat die verkla ringen van beide zijden als zeer bevredi gend worden aangemerkt Daardoor zullen de betrekkingen tus- schen de beide landen inniger en beter worden, en zullen de kleine verschillen die zo ovaak voor een goede verstand houding noodlottig blijken te zijn, in de toekomst worden voorkomen. Bovendien komt Italië daardoor in een meer onaf hankelijke verhouding tot de Midden- Europeesehe Staten, waarvan vooral Oostenrijk-Hongarije tot nog toe gaarne de rol van den „eerlijken makelaar" zoo als Bismarck dat gewoonlijk noem de tusschen Italië en Rusland speelde. De internationale politieke toestand van Italië wordt daardoor verbeterd, hetgeen al weer invloed heeft op het prestige van Italië. Het is verbazend, wat men in Frank rijk al niet verwacht van dit bezoek van den koning van Italië aan den bond genoot te Peterhof. Het verhaal van de „Matin" maakt zoo ongeveer den indruk, alsof dit bezoek Italië de panacé gegeven heeft voor alle kwalen waarmede het tot nog toe heeft te kampen gehad. Eén ding schijnt vrij zeker, en dat is, dat in de gesprekken tusschen minister Witte en minister Prinetti de maatrege len zijn besproken die zouden kunnen worden genomen om de handelsbetrek kingen tusschen de beide landen te ver beteren. Het „Berliner Tageblatt" ver neemt uit Petersburg, dat de reis van Vittorio Emanuele de aanleiding gewor den is voor het aanknoopen van onder handelingen over een handelstractaat. Een bericht uit Rome bevestigt dit. De officieuse „Stampa" te Turijn meldt, dat bij de besprekingen tusschen graaf Lamsdorf en Prinetti de grondslag gelegd is voor een handelsverdrag, dat na het sluiten van het handelsverdrag tusschen Rusland en Duitschland zal tot stand komen. Bij het bericht van zijn Petersburg- schen correspondent teekent het „Berl. Tageblatt" aan: Ook het toekomstige han delsverdrag tusschen Italië en Duitsch land zal van invloed zijn o pde handels betrekkingen tusschen Rusland en Italië. Hoe minder bevredigend Tiet handelsver drag tusschen Duitschland en Italië uit valt .des te nauwer zal Ttalië zich op politiek en commercieel gebied aansluit- ten bij Rusland en als gevolg daarvan bij het Tweevoudig Verbond Dit alleen is reeds voldoende om de beteekenis der handelsverdragen voor de waarde van het Drievoudig Verbond te doen uitkomen. De onderhandelingen tusschen Italië en Rusland zijn als het ware een politieke herverzekering van Italië voor het geval, dat de Duitsche re geering ten slotte toch aan de eischen der agrariërs zal moeten toegeven. Buitenlandsch Nieuws Uit Znid-Afrika. De correspondent van de Times te Johannesburg, over de benoeming van een luitenant-gouverneur van Transvaal sprekende, wijdt er op, dat de instelling van dit ambt niet alleen aan Lord Milner den noodiigen tijd geeft om zich met. belangrijker zaken bezig te houden dan administratieve kleinigheden; maar ook het voordeel meebrengt, dat men voortaan een aanzienlijk regeeringspersoon te Pre toria zal hebben, en zich dus niet tel kens tot Lord Milner te Johannesburg zal behoeven te wenden. Sir Arthur Lawley zal overigens zegt de correspondent, goegd ontvan gen worden, want hij heeft zich reeds gunstig doen kennen in Rhodesië, (Lawley is tot 1901 administrateur van Matabele land geweest.) Volgens den correspondent van de Times te Pretoria hebben de Engel- 9chen reeds wil van hun streven om in Transvaal het onderwijs in han den te krijgen. Reeds heit onderricht dalt onder de opperste leiding vanSar- gant in de concentratiekampen gege ven is, tijdens de laatste periode van den oorlog, heeft den weg geëffend, en het departement houdt zich nu druk bezig met verscheidene plan nen. Men is het nog niet eens of rondtrekkende onderwijzers, op de oude Boeren-manier, op het platte land de voorkeur verdienen boven kostscholen, maar men gelooft, dat de ouders ,,na de ondervinding, in de concentratiekampen opgedaan" dit laatste stelsel zullen kiezen. In elk geval heeft de regeering blijkbaar ge noeg geld voor het onderwijs over. Zij heeft, zegt de correspondent, een aantal niet-gediplomeerde Hollanders die toch reeds onderwijs gaven, in dienst genomen en zorgn nu voor hun verdere vorming in normaalscholen, op kosten van het koloniale bestuur. Ook moeten een aantal onderwijzers, die meegevochten hebben, om plaat sing gevraagd hebben. Voor het godsdienst onderwijs wordt gezorgd: de ouders die het verlangen kunnen hun kinderen dagelijks een uur gosdienstonderwijs laten geven (in het Hollandsch). Voorts houdt het departement zich ernstig bezig met de kwestie van het oprichten eener universiteit. Lord Kitchener heeft een laatste verslag over de krijgsverrichtingen geschreven; de London Gazette maakt het openbaar. Het loopt van 8 April tot de staking der vijandelijkheden, en vermeldt de bekende gebeurtenis sen: de drijfjachten in heft zudioosten van Transvaal, ten noorden van de Delagoa-ba.ai; Hamilton's verrichtin gen hij Klerksdorp, Colenbrander's operatiën tegen Beijers (Kitchener laat het voorkomen alsof Reitz' komst te Pietersburg dten 23en April, om met Beijers te spreken over den vrede Colenbrander belette, de vruchten van zijn arbeid te plukken); voorts de drijfjacht, 7 Mleii geëindigd, in den Oranje Vrijstaat, het beleg van Ooi- kiep. enz. Bij het verslag is gevoegd een lijst van officieren en minderen die zich onderscheiden hebben. Onder hen ge neraal Andries Cronjé, die bij Rooi- wal geheel alléén Boerengeschut ver meesterde... We zien nu weer, ftee- kent de Times hierbij aan, hoeveel diensten de Nationale Verkenners be wezen hebben, maar tevens drukt het blad d'e regeering op het hart, derge lijke helden toch te beschermen te gen de vervolging, waaran zij tegen woordig blootstaan. Terng naar Afrika. Negenhonderd' Boeren uit verschil lende deelen van Portugal vertrokken Zaterdag naar Kaapsftad per stoom schip Bavarian. De buitenlanders zullen worden gerepatrieerd door hun consuls. Dr. Leyds vertrok uit Lissabon naar Nederland. Rede van den premier Balfour. In een rede te Fulham zeide de pre mier. Arthur Balfour, dat het Rijk ten deele verrast, ten deele veront waardigd is geweest over het oordeel van het vasteland over het Britsche volk en de Britsche troepen. Hij hoopte, dat de onvriendelijke gezind heid niet zal toenemen en dat zij die Engeland beschuldigen een vrij volk zonder reden aangevallen te hebben, gelegenheid zullen hebben om te zien wat Britsche denkbeelden van vrij heid en zelfregeering van vlekkeloos bestuur kunnen uitwerken om Zuid- Afrika fte maken tot een herhaling van de vrije instellingen van Enge land. De heer Balfour hoopte dat Enge land thans staat, op den drempel van een langdurig tijdperk van internati onalen goeden wil; hij geloofed een versterking van de goede betrekkin gen met vastelandisstaten Itö mogen verwachten en dank zij de persoon en de staatkunde van Chamberlain zijn de betrekkingen met de koloniën nooit zoo bevredigend geweest. Spre kende van de conferentie der koloni- sche premiers, zeide hij, dat deze. al leidde zij ook niet tot een formeele overeenkomst, toch slechts leiden kon tot nauwer aaneensluiting van het rijk. De kroning. Dp kennisgeving van den hertog van Norfolk betreffende de kroning van koning Eduard bevat ook de mededee ling, dat, hoewel de uitnoodigingen voor de Westminster-abdij, vroeger rondgezonden, voor 9 Augustus geldig blijven, de toegangskaarten op de da gen voor 26 Juni beschikbaar gesteld, nu met meer geldig zullen zijn. De officieele kennisgevingen hebben overigens bewerkt, dat men overal met nieuwen ijver de toebereidselen voor de versieringen en andere voorberei ding der feestelijkheden hervat heeft. Gisteren is nog eens een groote repeti tie gehouden, waarbij de stoet den ge- lieelen weg van den optocht langs trok. wel te verstaan den nu vastgestsl- den korteren weg. In 't bijzonder zul- ien dc tribunes, die heel wat geleden hebben van regen en stof. opgeknapt en schoongemaakt moeten worden. De Turksche vloot. Ue i'urkische sultan wordt eens klaps voorgesteld als blakende van belangstelling voor de Turksche vloot. De pannen van den Turkschen mi ni.ster van marine, om langzaampjes aan de zeer bouwvallige schepen wat op te laten kalefateeren in het buiten land, zijn door den Sultan afgekeurd en hij heeft bevolen, dat onmiddellijk in Europa alles besteld zal worden, noodig om het arsenaal in staat te stellen zelf aan de reparatie te begin nen, en verder uit Europa twaalf in genieurs en vijftien ploegbazen te la ten komen, om de werkzaamheden te leiden. In twee jaar moet alles klaar zijn. en dan zul.en de acht pantserschepen. ..Mahmoedié, Azizie, Osmania, Arkha- nia. Fatli-Belend, Moekadamel-Khair Moëin-Zaffre', en Aoen-Ilah. mei Kruppkanonnen bewapend en de snel heid op 16 mijl per uur gebracht zijn Voor een en ander is een krediet van 500.000 Turksche ponden geopend Er zijn nog schepen op buitenland sche werven, vijf te Genua, twee te Kiel. twee te Armstrong en een te Phi ladelphia. Als die alle voltooid zijn. zal Turkije een flink? vloot van acht tien moderne oorlogsschepen bezitten. Trust. Er is in Amerika weel een nieuwe trust gevormd. De fabrikanten van goedkoope sigaren ïn Pennsylvanie. Ohio en West-Vir- ginie hebben zich. met uitzondering van een enkele firma, onder den naam United States Cigar Company aaneen gesloten tot een trust met een kapitaal van 7.5 millioen dollars. De jaarlijk- sclie totale productie van de vereenïg- de fabrieken bedroeg tot dusver 280 millioen stuks sigaren; door het bou wen van nieuwe fabrieken wil de trust de productie vergrooten. Algeweene Berichten. in verband met den op 9 Augus tus vastgesteiden kroningsdatum wordt ook meegedeeld, dat geen enke le officieele missie uit het buitenland zal worden uitgenoodigdde vreemde zullen worden vertegenwoordigd door hun gewone diplomatieke vertegen woord igers. In een telegram uit Lissabon wordt aan de Standard" gezegd, dat dr Leids in die stad vertoeft en met de 1000 terugkeerende Boerenkrijgsge vangenen aan boord van dc „Bava rian" naar Zuid-Afrika zal reizen. De laatste berichten over den voort gang van de Simplon-tunnelboringen luiden gunstigaan beide kanten wordt nu gewerkt, zoowel aan de zij de van Brigg. als aan die van Ixelles, waar het water den arbeid een tijdlang onmogelijk had gemaakt. Men is nu reeds 12 kilometer gevorderd. Het meest tobt men nog met de hooge tem peraturen, die het werk schier onmoge lijk maken. Men neemt telkens nieu we proeven en hoopt met steeds ver beterde systemen van vent/ilatie ook deze moeieüjkhead te overkomen. Dezer dagen werd een omvangrijk werk op liet gebied' van volkstelling voleindigd, clle Belgische beroepstelling van 1896. Het werk. het grootste van dien aard d'at er bestaat, omvat niet minder dan 18 deelen in grootkwarto, elk gemiddeld1 van 500 bladzijden. België is het eigenlijke moedlerland der volkstellingen. De door Queteleft geleide volkstelling van 1846 is des tijds door geheel Europa tot model ge nomen. Dit nieuwe reuzenwerk van de Belgische beroepstelling valt nu toe vallig juist in het jubeljaar van die eerste moderne volkstelling De groo te uitgebreidheid van het werk maakt het mogelijk, buitengewoon diep in bi jzonderheden door te dringen. De be drijven zijn met alleen geclassificeerd naar de grootte, maar ook naar het stichtingsjaar der afzonderlijke firma's zoodat ook de gemiddelde duur van het bestaan der firma's aangegeven wordt. In het laatste deel. dat dezer dagen van de pers kwam. wordt men ingewijd in de geheimen van de sa- menstelline v.an dezen omvangrijken arbeid, waaraan bijna 6 jaren is ge werkt. Stadsnieuws. Haarlem, 21 Juli. Matinée Brongeblouw. Woensdag a.s. is er in het Bronge bouw een Maitinée van het Wiener Damen-Orchester, onder leid-ing van Frau Louise Rosenkranz. Deze ma tinée is uitsluitend voor de leden en hunne huisgenooten. Het Wiener Damen-Orchester is zeer gunstig be kend. Bij den heer Haan, hor- loger, Groote Houtstraat, is een zon nescherm losgeraakt en op straat gevallen, waarbij een der groote ra men werd vernield. Een persoon, gekleed als opperman of metselaar, maakte het zoowel voorbijgangers als bewoners van het Spaarne, tusschen de Grave- steenen- en Melkbrug lastig jl. Zater dagavond half zes, doordien hij me delijden wilde opwekken door zijn le vensmoeheid. waardoor hij op ver- schillende manieren trachtte aan geld te komen; door de politie welke hierover gewaarschuwd was, is er een einde aan gemaakt. Stukken van den Gemeenteraad Voorstel van B. en W. orn in te trekken hei Raadsbesluit, waarbij het perceel Kennemerstraat 19rood onbe woonbaar werd verklaard, daar de eigenaar de reden, die daartoe leidde, heeft, opgeheven. Voorstel van B. an W. om niet in to gaan op het voorstel van den heer M. de Braai, om tot de inwerkingtre ding der woningwet, gratis drinkwa ter te verschaffen aan de bewoners van het perceel Lange Molenstraat no. 36. Met die Comm. voorde waterleiding meenen B. en W.. dat het niet wensche lijk is hierdoor van de verordening af te* wijken, te minder omdat de woning wet weldra in werking zal treden. Benoemd t o ft t ij d e 1 ij k opzichter bij de genie, de heer Ph. D. C. Briede, klerk ter gemeente-secreta rie alhier. Levering van gas. Verschenen zijn de omtwerp-voor- waarden aangaande de levering van gas door de gemeente Haarlem. De hoofdpunten zijn de navolgende De gemeenlte maakt de dienstleiding voor hare rekening, is die evenwel langer dan 25 M.. dan is het meerde re voor rekening van den aanvrager. Indien de leiding in het perceel naar het oordeel van den directur onvol doende is, kan hij aansluiting weige ren. Hiervan heeft de aanvrager hooger beroep op B. en W. Deze be paling is alleen op nieuwe leidingen van toepassing. De gebruiker van een perceel of perceelsgedeelte. waarvan de huur niet hooger is dan f 240 per jaar. kan een muntmeter aanvragen; de ge meente levert dan zoowel binnen- als buitenleiding, en levert twee eenvou dige harplampen. een of twee losse kookkomforen en een arm melt open brander. Voor lantaarns aan of op den open baren weg, die het eigendom zijn van particulieren, kunnen B. en W. het kebruik van gas zonder meter toe staan en bepalen dan, het daarvoor jaarlijksch te betalen bedrag. De gemeente zorgit dan voor aanste ken en blusschen. Men kan meters huren of koopen, de huurprijs loopt van een 3-lichtg iFVnilleton. Naar het Fransch van HENRI GREVILLE. 32. Je kunt er terugkomen wanneer je wilt. 's Zomers zal het heerlijk zijn onder de boomen van het park en mijn weesjes zullen altijd welkom zijn voor mijn lieve Ella, niet waar? En nu, kin deren. is het tijd om te vertrekken. Gaat! begint uw nieuw leven, en maakt een goed' gebruik van de voorrechten die God u gegeven heeft. Het jonge paar verliet de goede vrouw, het hart vervuld' met edelmoe dige voornemens. Toen ze in den lan dauer waren, die hen naar het station bracht, zei Horace tot zijn vrouw: Wij hebben een trouwdag gehad, zooals men nooit gezien heeft. Ella. Ik hoop dat wij ook echtgenooten zullen -;;n. zooals men zelden ziet, antwoordde zii. XXXV. Mee r dan twee jaren waren verloo- pen: de maand April overlaadde d< velden van Pontomac en de tuinen van Washington met een overdaad van de schoonste bloemen. In de bloemperken die het Kapitool omringen, had dat bloemenfeest iets minder natuurlijks, iets meer gekun stelds. Door de struiken zorgvuldig te snoeien waren de tuinlieden er in geslaagd. ze regelmatiger te laten bloeien, en de geknipte gazons staken af bij de dikbegroeidte grasvelden om den obelisk heen. In de warme Aprilzon verhief de obelisk zich trotsch. Zoo hoog dat hij smal scheen trok hij ieders aandacht door zijn vreemde en toch exquise kleur. Door welk wonder scheen die steen massa als 't ware doorschijnendVan waar kreeg hij dien weerschijn, die hem zoo'n eigenaardige kleur gaf? Geen wolkje was er aan de lucht, geen ander voorwerp in de nabijheid. Welken kant men ook uitloopt in Washington, men bemerkt overal die groote naald en als men haar wil na deren. is dat onmogelijk. De trein naderde Washington; bij het gloren van den dageraad zagen Ella en haar man den vergulden koe pel van het Kapitool. t Schijnt dat we nooit aanko men. zei Ella ongeduldig. Nog eenige lanen .eenige velden, toen de huizen, heel eenvoudig: "t was het negerkwartier, waar op Zondag avond orighieele en aardige liedjes weerklinken, en eindelijk het station, bescheidlen. zonder pretentie. Op dat vroege uur was de stad heel rustif en toch vroolijk. Weinig maga- ziinen. weinig winkels. Groote huizen, paleizen, staatsgebouwen, tuinen die altijd open zijn. waarin de kinderen reeds in den vroegen morgen spelen, en de Bank met haar groot-sche colon nade. De boomen staan in bloei, de zon is opgegaan, en de lente zet haar kroon op die ontwakende stad. O. wat is dat mooi! riep Ella uit. Frankley glimlachte. Dat reisje waarvan zijn vrouw zich zooveel had voorgesteld, was voor hem geen ver rassing meer; maar het genoegen van hen die wii liefhebben is soms meer waard dan het onze. Sinds hun huwe- ]iik hadden ze reeds zoo dikwijls beslo. ten een week naar Washington te gaan. zonder dat de bengheden van Frankley hem ooit veroorloofd hadden Ella mee te nemen. Dezen keer nu. hadden zij het aangename met het nuttige kun nen vereenigen, en ze waren vertrok ken als schooljongens met vacantie. Nauwelijks hadden zij wat toilet ge maakt en ontbeten, of zij gingen ïn de stad rondwandelen. Ella vond alles even mooi. en vooral dien onvermijde- lijken Obelisk dien men overal terug vond. Nadat zij overal een beetje rondge zworven hadden, deed Horace zijn vrouw opmerken, dat hij toch verplicht was naar het Kapitool te gaan. Ella deed niets liever dan met hem meegaan. Zij stapten in een cab en lieten zich naar het gebouw rijden waar toen het congres zetelde. Horace bracht zijn vrouw naar een der tribunes van het Huis van Afge vaardigden. waar zij veel gezelschap vond. en vin" toen de personen op zoeken die hij moest spreken. Toen hij voor de derde maal de groote, ronde zaal doorliep, zag hij een paar bin nentreden dat ziin aandacht trok. hoe wel hij hun gezicht nog niet gezien had. Wat was dat John May? Hij was het. verouderd voor den tijd. met een bezorgd! gelaat, met ge rimpeld voorhoofd en grijzende haren. Horace schrok er van. Sinds den dag dat zij elkaar te Boston de hand had den gedrukt, hadden zij elkaar niet meer gezien. Wat zouden zij elkander trouwens zeggen? Was het niet beter ver van elkander te leven? Mijnheer en mevrouw May gingen hem voorbij, niet zonder dat Frankley Katie had hooren zeggen: Jij wilt ook nooit naar raad luis teren. John May wierp op zijn vrouw een bfik, dien Frankley niet zou vergeten, "t Was een wanhopige bede van een lief hebbend wezen, dat onrechtvaardig be handeld word en zelfs niet de stem verheft om zich te verdedigen. Arme John! dacht hij voor de laatste maal. Frankley voelde een zeker ongeduld bij zich opkomen om naar Ella te gaan. Sinds eenigen tijd verveelde hij zich zonder haar: eiken dag versnelde hii ziin stap als hij zijn huis naderde, en nu voelde hij behoefte haar weer te zien. Kom, lieveling, zei'hij. terwijl hij den arm van zijn vrouw nam. Wat heb je. Horace? vroeg zij. Is er iets met je gebeurd? Neen. antwoordde hij. maar ik heb iemand gezien; ik zal het je later wel vertellen. Nu moeten we onze za ken afdoen en van hier vertrekken. De zaken waren spoedig afgedaan, 's middags gingen ze een museum be zoeken en toen de tijd daarvoor geko men was. gingen ze eten. Ella vroeg niets, wetendie dat haar man haar altijd vertelde wat hij op het hart had Na het diner brach't Horace zijn vrouw naar een mooi en toch weinig bezocht plantsoen aan het einde der stad. Een bank. dicht bij een schoone fontein, scheen hem de geschikte plaat-s voor hetgeen hii te zeggen had. Men zit hier goed. zei Horace, terwijl hij zijn arm am haar ifliddel legde. O. Horace! als men ons zag, zeïze. Men zou ons voor een verliefd paartje aanzien, dat zou zoo erg niet zijn: Ella, ik ben iemand tegen gekomen. Weet je wie? Ella knikte; zij raadde het en hij zag dat. Ja. ik heb hj?ar ontmoet met haar man. Die is te beklagen. Hij doet toch goede zaken, meen de ik. zei Ella. Zoo. heeft men je dat gezegd? Ja. dat deed' mij pleizierom jou. Je houdt ioch nog wel van hein. Hoarce? Ja zeker, maar zij Een kleine rilling voer Ella door de leden, en Horace trok haar heel dicht naar zich toe Zij och, ik haat haar niet. neen! Zij is mij onverschillig; maar voor niets ter wereld zou ik in John'e plaats willen zijn. Dat wil ik wel gelooven! zei Ella kalm.

Haarlem's Dagblad | 1902 | | pagina 1