NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD. Meestgelezen Dagblad, in Haarlem en Omstreken. 20e .Jaar gang Maandag 28 Juli 1902. No. 58öl LEM'S DAGBLAD ABONNEMENTSPRIJS: :on Agent gevestigd is (kom der gemeente), Voor Haarlem per 3 maanden Voor de dorpen in den omtrek wa; per 3 maanden Franco door bet geheele Rijk, per 3 maanden Afzonderlijke nummer? Geïllustreerd Zondagsblad, voor Haarlem, per 3 maanden de ometreken en franco per post ƒ1.20 1.30 1.65 0.02^ ,0.37K 0.45 ADVERTENTIEN Van 15 regels 50 Cta.; iedere regel meer 10 Cts. Buiten het Arrondissement Haarlem is de prgs der Advertentiën van 15 regels 0.75, elke regel meer 0.15. Groote letters naar plaatsruimte. Bij Abonnement aanzienlijk rabat. Reclames 30 Cent per regel. Bnreanx: Gebouw Het Spaarne. Zuider BuiteilSpaarne No. 6. Telefoonnummer der Redactie 600. feieroounaiiimer der Administratie 122. Intercommunale aansluiting. Uitgave der Vennootschap Lourens Coster. Directeur: J. C. PEEREBOOM. Abonnementen en Advertentiën worden aangenomen door onze Agenten en door alle Boekhandelaren en Courautiers. Met uitzondering van het Arrondissement Haarlem is het uitsluitend recht tot plaatsing van Advertentiën en Reclames betreffende Handel, Nijverheid en Geldwezen, opgedragen aan het Algemeen Advertentie-Bureau A. DE LA MAR Azn. te Amsterdam. JDit blad verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. Hoofdagenten voor hel Buitenland: Compagnie Générale de Publicité Etrangère G. L. DAUBE Co. JOHN F. JONESSucc., Parijs 311»* Faubourg Monimartre. Dit nummer bestaat uit acht bladzijden. Haariem's Dagblad van 28 Juli bevat o. a.: De agitatie in Frankrijk, De Polen, Brand in de bierbrouwerij „De Arnstel" te Amsterdam, Het Engelsche leger. Brieven uit Ber lijn. Tevens behoort bij dit nummer onzer courant als gratis-bijvoegsel no. 99 van „De Zaterdagavond", bevattende: Haar lemmer Halletjes, Rubriek voor Dames, Licht en Schaduw: Kind!!!, Het drinken in den Zomer, De Harz (speciale corres pondentie), benevens de gewone rubrie ken, afbeeldingen, oplossing prijsraadsel en nieuw prijsraadsel. Politiek Overzicht. Italië volstrekt niet aan de onmogelijk heid geloofde en zich reeds in die rich ting moeite gaf. Het denkbeeld, dat de Europeesche mogendheden zich zouden aansluiten tot een handels-bondgenootschap om aldus het hoofd te kunnen bieden aan de steeds gevaarlijker wordende Amerikaansche handelspolitiek, is volstrekt niet nieuw. En dat dit plan ook van hoogerhand niet uit het oog is verloren, kan wel blij ken uit de mededeeling van den heer Balfour in het Engelsche Lagerhuis, dat Rusland als gevolg van de Brusselsche conferentie een internationale confe rentie heeft voorgesteld om verschillende quaesties onder het oog te zien. in ver band met de overmacht, die de trusts over den internationalen handel verkrijgen. Euitenlandsch Nieuws Terwijl de berichten uit Frankrijk de beweging tegen het sluiten der geestelij ke scholen als stationnair teekenen, het geen voor een politieke beweging het zelfde als achteruitgang beteekent, verneemt men ook uit Engeland van een schoolstrijd, die zich eveneens op gods dienstig gebied beweegt. Het gaat daar echter kalmer toe dan bij de meer tot op stuiven geneigde Fransehen, en ook geeft er de regeering minder aanleiding tot verbittering bij de minderheid. In het Lagerhuis is reeds eenigen tijd in behandeling de wet op de schoolher vorming, en minister Balfour, die tot taak heeft deze wet van regeeringswege te verdedigen, ondervindt daarbij niet ge ringe moeielijkheden. De leidende grondgedachte van het wetsontwerp is deze. dat het den ver schillenden godsdienstigen secten in den lande vergund zal zijn, eigen scholen te hebben, waarin de kinderen zullen mo gen worden opgevoed naar de eigen gods dienstige. leerstellingen. In Engeland genieten reeds, evengoed als de staatsscholen, ook de vrije scho len ondersteuning van staatswege. In vele plaatsen is echter één school, die in de meeste gevallen onder toezicht staat van de Engelsche staatskerk; de overige secten zijn gewoonlijk niet sterk genoeg om voor eigen rekening ook een school te onderhouden, terwijl in dergelijke ge vallen de staat wegens het te geringe be volkingscijfer niet noodig oordeelt, in 't bedoelde district een tweede school te zetten. Vandaar beklag der non-confor misten, die hun kinderen niet wenschen ie laten opvoeden in de leerstellingen der Staatskerk. In het Lagerhuis zijn tal van deze en soortgelijke quaesties te ber de gebracht, die tot eindelooze en tot he den geheel onvruchtbare besprekingen aanleiding hebben gegeven. De „Daily Graphic" gelooft daarom, dat een oplossing zeer moeielijk zal zijn en hoopt nog, dat men in Engeland tot de overtuiging zal komen, dat godsdienst uit de school geweerd moet worden en de godsdienstige opvoeding der kinderen buiten de school moet geschieden. Na de gelukkige vondst van een bui- tenlandsch blad, dat Italië het verbin- dingsteeken noemde tusschen Drie- en Tweevoudig Verbond, wil men hoe lan ger hoe meer de aaneensluiting mogelijk maken tusschen Duitschland, Oostenrijk- Hongarije en Italië aan de eene zijde en Frankrijk en Rusland aan de andere. Een Vijfvoudig Verbond dus! Dit zou te mooi zijn om waar te zijn. En de bedoeling van degenen, die in de ze richting hun gedachten laten gaan. is dan ook minder een politiek dan een eco nomisch samengaan. Het doel zou voor namelijk zijn,, een soort van Europeesch bondgenootschap in het leven te roepen tegenover het. krachtig optreden van de Ver. Staten op handelsgebied. De „Lombardie" bevatte dezer dagen een correspondentie uit Rome, waarin beweerd werd, dat zelfs de meest onge- loovigen daar overtuigd begonnen worden, dat een toenadering aanstaande was tusschen het Drie- en Tweevoudig Verbond. Daar geen der betrokken mo gendheden eenige vijandige bedoeling had, zou wellicht een samengaan niet tot de onmogelijkheden behooren. En op de reis van Koning Victor Emmanuel èn op 's heeren Prinetti's buitenlandsche politiek werd gewezen als bewijs, dat De agitatie in Frankryk. De zusters van den school van St. Marie des Batignolles (te Parijs deden den commissaris van politie door be middeling van d'en voorzitter van den raad van beheer weten, dat zij een besluit tot uitzetting afwachJten. Aan het. etablissement van de zus ters van St. Marie aan de Rue St. Maur verklaarde de heer Girart, voor malig secretaris van Jules Guérin, den commissaris van politie, dalt de zusters weigeren de deur te openen. Aan die woning van de zusters van de St. Providence aan de Rue Haies, verklaarde men eveneens, dat de zus- (fcers tegenstand zullen bieden tot het einde. In d'e overige etablisementen had den dergelijke incidenten plaats. Overal vóór de zusterhuizen staan groepen volks. Er viel geen enkel ernstig incident voor. Mevrouw Loubet liet de deputatie van dames weten, dat zij haar nielt zou ontvangen om over regeeringsza- ken te spreken. De ministerraad gaf aan den presi dent der republiek Iter teekening het eerste decreet, waarbij bevolen werd de sluiting van 26 religieuse inrichtin gen in Parijs en bet Seïne-depaijte- ment, welke weigerden uit vrijen wil heen te gaan, overeenkomstig den wensch van den prefect. Heit besluit zal morgen verschijnen De ir.sTucties. gegeven aan d'en pre fect van politie zullen de goede uit voering waarborgen. De beeluitep, waarbij de sluilting bevolen zal wor den in de departementen, zullen ach tereenvolgenis Verschijnen. Te Plondaniel hebben de inwoners den weg afgezet; de zusterschool is gebarricadeerd, de supérieure ver klaarde dat d'e zusters tot het einde tegenstand- zullen bieden en voegde er bij: „men zal ons moeten fusillee- ren als men wil dat wij ons onder werpen. Niemand komt de school binnen of er zal bloed vloeien." Te Quimper en andere landelijke districten wordt de bevolking in aan plakbiljetten tot verzet aangespoord. Te Landemeau houdt heit volk de wacht, de vrouwen zeggen dat zij zich liever zullen laten doodschieten en over haar lijken laten loopen dan dalt iemand de zusterscholen binnen gaat. De superieure verklaarde dat de zusters slechts voor geweld zullen wijken. De bevolking heeft posten uitgezet, die zich als schildwachten gedragen. Des nachts slapen de mannen op hun posten. Een sirene zal in geval van gevaar het waarschuwingstekken geven. Ook te Tourcoing had een betoo ging pl aarts ten gunste van de zusters der Sainte Union; eenige betoogers werden in hechtenis genomen. Daar twee gevangenen naar Rijssel zouden worden overgebracht, liepen duizen den voor het raadhuis te hoop, wacht ten de gevangenen af en begeleidden ze naar het station, roepende: „Leve de Vrijheid!" De menigtte trachtte op de perrons te dringen, waartegen de politie zich verzette. Er volgde een vechtpartij, waarbij vele personen ge slagen werden. De minister-president heeft aan de de prefecten der departementen waar geestelijke orden bestaan, instructiën gezonden, luidende: Gelieve onmiddellijk iemand ite zen den naar de algemeene overste en haar uit mijn naam en officieel te waarschuwen, dat de regeering ge neigd is de orde verantwoordelijk te stellen voor de houding aangenomen door de instellingen die er toe be hooren en waarvan de sluiting moet geschieden overeenkomstig de wet van 1 Juli 1901. en voor de wanorde lijkheden welke uit deze houding kunnen onitstaan. Cholera in Egypte De cholera woedt in geheel Cairo. Donderdag werd officieel aangifte ge daan van 38 gevallen, «terwijl heden een kleine toename geconstateerd werd. Aan het sanitair departement te Cairo zijn. volgens offidieuse opga ven, heden 118 gevallen van cholera aangegeven. De ontploffing te Versailles. Aangaande de ontploffing te Versailles worden nog de volgenden mededeelin- gen gedaan. Woensdagmorgen vroeg, werden in het kamp van Satory, drie kilometers van Versailles, voorbereidende maatregelen genomen voor proeven, die 's middags gedemonstreerd moesten worden voor de leerlingen van Saint-Cyr. Voor deze proe ven die de uitzetting van kruit golden moesten ovens aangemaakt worden. Terwijl men met de laatste bezig was, vloog een vonkje weg, in het kruit. Door de ontploffing overleden vier me'nschen en werden er zes gewond, waarvan één zeer ernstig. De overledenen zijn luitenant Henry, de adjudant Garnier, en de sergeanten Bagni en Maraval, allen van de genie. De Polen. De Polen doen weer van zich spreken door de bekendmaking van een plan, om in Posen een Poolsche nijverheidsten toonstelling te houden. Het vindt onder hen geestdriftige instemming, daar zulk een tentoonstelling de welkome gelegen heid aan de hand zou doen om de Duit- schers te toonen, hoezeer de Polen zich reeds onafhankelijk hebben weten te ma ken op economisch gebied. Het valt dan ook niet te ontkennen dat de Poolsche nijverheid in den laatsten tijd een groote vlucht heeft genomen, dank zij het onder de Polen gevolgde stelsel, om alle be hoeften zooveel mogelijk bij eigen stam- genooten te koopen, en het betere am- bachtsonderwijs. Een van de warmste strijders voor het tentoonstellingsplan is een Pool met een Duitschen naam, Hoffmann. Zoo zijn er tegenwoordig meer verpoolschte Duit- schers als Biedermann, Neubauer, Schulz, Wollschl&ger e. a. die in de eerste gelederen van de Poolsche propa gandisten strijden. Een ander bewijs van de onverminder de roerigheid van de Polen levert het te gelijkertijd uit Posen komende bericht, dat de Poolsche bank Ziemski haar aan- deelen-kapitaal tot 15 millioen gaat ver- hoogen, om niet alleen den aankoop van grond uit Duitsche handen, maar ook nieuwe Poolsche nijverheidsondernemin gen te kunnen bevorderen. Aleemeene Berichten. Het gerucht van een bezoek van Keizer Wilhelm aan Koning Eduard in Cowes, wordt nu ook bevestigd van Fransche zijde. De Matin" meent zeker te weten dat Keizer Wilhelm den 2d en Augustus op reis zal gaan, om den derden in Co wes te zijn. De Engelsche marine is tegenwoordig niet gelukkig met hare schepen. Dicht bij de kust van Malta zijn Donderdagmorgen Engelsche torpedoboofen in botsing ge komen. De „Thrasher" werd zwaar be schadigd. directeur de heer Ch. P. W. Kriens, de eerste was een matinée, de tweede ging uiit van den heer Veensma, als een der abonnernents-concerten. Klein en groot tezamen 19 wei-ken van vroegere en latere meesters: Per- drotti, Mozart, Liszt, Verdi, Rubin stein, Schubert, Vieuxtemps, Wagner Gounod, Saint-Saëns, Paderewski en Mascagni, om de voornaamste te noe men. En van de meesiten het beste van wat zij in noten brachten. Men verge niet van ons, in bijzon derheden over d© uitvoering van dit groote getal werken te treden. Het zij genoeg te weten, dat de uitvoe ring in vele opzichten zeer verdien stelijk was. Het Haarlemsch orkest is sedert wij het 't laatst hoorden, we der veel vooruit gegaan, vooral ook wat het klankgehalte betreft. Er werd veel kracht ontwikkeld, doch altijd hoogst beschaafd en zuiver. De leden van het orkest deden hun talentvollen directeur alle eer aan. Het getuigde alles van ernstige stu die en toewijding. Het losse weder was niet zonder invloed op het bezoek gebleven, voor al bij de maJtinée, die trouwens bui ten het abonnement ging. Bij het avondconcert was het beter. De aan wezigen, die (tot, het einde toe steeds met volle aandacht bleven luisteren, getuigden door herhaalde applaudis- sementen van hun tevredenheid. Voor de Haarlemsche paar- denloterij zijn dit jaar in plaats van 25.000 stuks 18.000 loten uitgegeven, en zullen dus 180 prijzen worden getrokken. Stadsnieuws. Haarlem, 26 Juli 1902. Wij ontleenen aan de Leeuw. Ct.: Gisteren twee muziekuitvoeringen in den Prinsentuin, beiden van het „De Kleine Ver een i ging" van den heer Paulen in de Kleine Houtstraat heeft een uitbreiding gekregen, doordat er een balzaal bijgekomen is, die ook als kegelbaan dienst kan doen. De zaal naast de balzaal kan met de galerij niet min der dan 700 menschen bevatten. Nu ook weer door die uitbreiding, wint het café waar alles zoo flink en netjes is inge richt, aan waarde. Het zal een genoegen zijn er met de kermis het specialiteiten- en operetten- gezelschap onder directie van den heer J. Kalff te gaan hooren. durende de a.s. kermis een serie goed verzorgde voorstellingen te geven. Het spreekwoord „onbekend maakt onbemind" kan op dit gezelschap niet worden toegepast, daar het kunstmin nend publiek 's winters reeds meerma len met de werkende krachten in den schouwburg heeft kennis gemaakt Een ensemble als de dames Potharst— P. rader, Ellenburger, v. Kuyk, Hesse. linkBeersmans, v, Nieuwland, Schal- kers en Tilly Lus en de heeren Barend- se. Verhagen, Potharsrt. Harms, v. Nieuwland. Hesselink, v. Floss, Sprink- huysen. Francke enz. daar kunnen we zeker iets goeds van verwachten. Naar wij vernemen vereischt. het op te voeren tooneelstuk groote voorberei dende werkzaamheden, en zullen aan decor en monteering geen kosten ge spaard worden. Uit de Omstreken. In het douchebadhuis zijnin de afgeloopen week 521 baden genomen. Op hetMuseum van K u n s t n ij verheid zal Zondag a.s. de tentoonstelling van Chineesche voorwerpen in porselein- hout. en brons-borduurwerken, weefsels en plakkaten nog geopend zijn. Onder laatstgenoemde bevindt zich een merkwaardig plakaat, de afkondiging van den vrede met de Europeesche mo gendheid geteekend door Li-hun-Chang. Bij wijze van proef zullen de goed- koope treinen ook stoppen aan enkele kleinen stations, nabij de plaatsen van vertrek. Als een bijzonderheidkan worden medegedeeld dat door de Com missionairs Govers en Baggerman de eerste Vijgepeeren aan de Groenten- markt zijn gebracht en opgekocht door L. Verkooij Pieterkiestraai 10. De h e e r B. M. Serné alhier is geslaagd voor het notarieel staatsexa men. Rectificatie. In liet stadsbe richtje in ons vorig nummer, (2e pa gina le kolom) is een drukfout, geslo pen. die tot misverstand aanleiding zou kunnen geven. De bedoeling van het bericht, is. dat a. s. Maandag d'e opening van dien cursus in Handen arbeid zal plaats hebben; van tentoon stelling is geen sprake. Hollandsch Tooneelgezel- schap van Amstei'dam. Met deze vestigen wij de aandacht op de komBt van bovengenoemd gezelschap, dat haar fraai,hecht en sterk gebouwd zomertheater op de Nieuwe Groen- Haarlemsche muziekkorps, luitenant- markt zal doen verrijzen teneinde ge- Heemstede. De verkiezing der commissieleden voor de grensregeling (zoo mogelijk bij candidaatstelüng) zal voor deze gemeente gehouden worden op Maan dag 11 Augustus a. s. Burgemeester en Wethouders stel len den Gemeenteraad' voor tot Zetters voortedragen de heeren Ade Wilde en \V. A. van Arnstel Vergadering van dien Raad) der Ge meente Heemstede op Donderdag 31 Juli 1902, des avonds ten 7 1/2 ure in het Raadhuis. Onderwerpen: le. Voorloopige vaststelling Gemeen, teverkiezing 1901. 2e. Vaststellen rekening Burgerlijk Armbestuur 1901. 3e. Wetsontwerp grensregeling. 4e. Vaststelling suppL begrboting 1902. met besluit, tot aangaan Geldlee- ni'ng. 5e. Vaststelling verordening op de heffing en invordering van begraaf- rechten. 6e. Adres Mij. Haarlemmerhoutpark inzake straatverlichting. 7e. Opmaken voordracht College van zetters. 8e. Benoeming leden Stembureau Hillegom. Raadsvergadering van Woensdag. Ingekomen was een schrijven van den Comm. der Koningin in Zd. Hol land, waarbij aan den Burgem. werd toegestaan zich van 9 Aug. tot 2 Sept. buiten de gemeente te begeven. Al. le. punt was aan de orde het verslag der commissie inzake de straatverlichting. De heer J. v. Wa- veren zeide in ziin kort openingswoord dat de commissie zich reeds van. haai' plicht had gekweten in het rapport, dan den leden in handen was gesteld. Hii behoefde hieraan dan ook niets 'te toe te voegen en steld) alleen nog vast dat de Commissie tot die conclusie was gekomen: Hillegom moeit een gasfa briek hebben en deze in eigen exploi tatie nemen. Verder deelde hij nog mee. dat aan wezig was adhesi'e-adres van ruim 130 handteekenin°-en voorzien uit de Ge meente Hierna opende de Voorzitter de dis cussies. die werden ingeleid door den Wethouder H. H. v Waveren. Deze- wees op de groote onkosten in verband met de verspreide ligging en verdedig de eht electriseh lich tegenover gas gloeilicht. Hij haalde v.b. aan uit Duitschland en zei, dat ons land op dit gebied nog zeer achterlijk was. Bo vendien. wie weet, welke verbeterin gen het electriseh licht op den duur nog ondergaat. Tegen het eerstgenoemde traden de heeren J. v. Waveren Prinsen J. Gul denmond od. welke laatste Hillegom ging vergelijken met Krommenie en kwam tot de conclusie, dat de voor waarden voor onze gemeente minstens zoo gunstig zijn als in Krommenie; daar rendeert de fabriek instekend te gen lage gasprijzen. Met een binnen- net van 10 K. M. zullen nagenoeg alle bewoners zich kunnen aansluiten en dit is een lengte, die in rechte verhou ding staat to't. de aantallen inwoners van beide bedoelde gemeenten. Wat de prijs aangaat, leert het rapport., dat zijn cijfers ontleent aan deskundigen, zeer duidelijk, dat electriseh licht min Stens 3 maal zoo duur is als gaslicht; bovendien wordt men door dit laatste in de gelegenheid gesteld voor zeer geringen prijs warmte te bekomen voor koken. enz. Gaslicht zal per uur voor een gewo nen brander op nog geen cent komen te staan. Bovendien verdedigt spreker ook de gemeenteexploitatie. Behaalt een particulier winst, dan zou dit bij gemeente-exploitatie ten bate komen van de gemeentekas; maakt de par ticuliere onderneming geen winst, dan geeft dit een bron van moeielijkheden, waarvan de gebruikers de nadeelige gevolgen zullen ondervinden. Wachten we op de verbetering, dlie het electriseh licht in de toekomst mis schien nog zal ondergaan, dan kun nen we misschien nog lang wachten en in het duister blijven zitten. Om al deze redenen verdient gaslicht verre de voorkeur. De heer H .H. van Wave ren komt nog eens op electriseh licht terug, maar vindt geen bijval. Wel verklaren de heeren v. d. Schut en J. Til Bzn. dat zij de behandeling lie ver zouden uitstellen met het oog op den drukken tijd; de heeren zeggen, dat zij nu niet aan gas denken. De Commissie kan zich daarmee ver eenigen en nu wordt met 9 stemmen be sloten. de heer H. H. v. Waveren stemt blanco, dat verder een blanco crediet aan de Commissie wordt gege ven. om verder door een deskundige plans en begrooting van onkosten te laten opmaken, waarna de Commis sie later met voorstellen bij den Raadl kan komen. Verder wordt van Mej. v. V. de Coningh eervol ontslag verleend als onderwijzeres met ingang van 1 Nov. a.s. Wegens te late oplevering van het Postkantoor wordt aan den aannemer v d. Vlerk te Haarlem een boéte op gelegd' van 260 gld. Na het vaststellen van een paar rooilijnen sluit de voorz. de vergade ring. Zandvoort. Gedurende het 2e kwartaal 1902 bedroe gen de ontvangsten der werklieden-ver- eeniging „Onderling Hulpbetoon" 564.45 waarvan 546.95 aan contrihutiën en /17.50 aan donatiegelden. De uitgaven beliepen f 495.30, waarvan 418 aan zieke leden en f 77.30 aan bo deloon, drukwerk enz. Het batig saldo over het 2e kwartaal is dus f 69.15. Vrijdag brachten 2 schuiten versche visch aan. Besomming 10.70—/ 11, griet 0.60, tong J 0.350.75, bakschol 1.20 per mand. scEar 2.50 per mand. Kreeft 1.70. Thans zijn alhier aanwezig 3377 bad gasten. Yelsen Op Woensdag 30 Juli a.s., zal weer door het 3e bataljon militairen uit Haar lem een schietoefening met scherpe pa tronen worden gehoudenop het zeestrand tusschen Zandvoort en IJmuiden, alzoo zal het strand op dien dag niet veilig zijn. Gistermiddag is dé Velser spoorbrug aangevaren door de stoompont van Velsen, gesleept door de waterstaats boot ..Ingenieur Dirks". De botsing was zoo hevig dat de stoompont op het remmingwerk liep en niet dan door dommekrachten en koevoeten kon ver wijderd worden. De schade wordt op honderden guldens geschat. Schoten. De verkiezing der commisie uit de ingezetenen, voor de grensregeling is bepaald op Dinsdag 12 Augustus a. s. en de stemming, zoo die noodig mocht zijn, op Donderdag 21 Augustus d. a. s. Beverwijk. Door B .en W. is mot ingang van 1 Au" de heer II. G. Backer benoemd tot 1ste ambtenaar ter secretarie alhier. Voor den Tooneelwedstrijd van de vereeniging Eensgezindheid" aldaar hebben zich de volgende vereenigin- gen aangegeven: Eensgezindheid", en „Oefening kweekt Kunst" uit Assendelft, „Eens gezindheid" en ,,Dr. E. Lawrillard" uit Krommenie. ..Eensgezindheid'' uit Velsen. .Vondel" en „door oefening vooruitgang" uit Uitgeest. ..Eendracht maakt Macht" uit Heemskerk en „Ons Genoegen" uit Santpoort, Op Dinsdag 2 Juli' a. s. za] in een locaal aan de Gasthuissteeg alhier ge-

Haarlem's Dagblad | 1902 | | pagina 1