Doctor FYAN Aanbesteding. Aanbesteding. Haarlem's Dagblad Onze Brievenbussen. peidead miliiair onderwijs zich uit. hetzij alleen over de militaire oefenin gen, dan wel, geheel of gedeeltelijk, ook' over de lichaamsoefeningen, vol gens de programma's opgenomen in de Staatscourant. H echtzaken. Oplichting. i De Haagsche Rechtbank veroordeel de twee mannen die zich schuldig maakten aan poging tot oplichting J door het opmaken van gef ingeerde üjs- ten van een Ziekenfonds, ieder lot 1 jaar; den gewezen kantoorbediende bij een kassier alhier die zijn patroon bestal voor f 500. tot 9 maanden (met vrijspraak van de ten laste gelegde valschheid in geschrifte); den man die tq Delft een kalf van de markt, stal, lot 1 jaar gevangenisstraf. Mishandeling. Willem Visser, kastelein in den kel der aan het perceel Zeedijk 27, bracht aan den matroos Koch met een mes een wonde toe in den maagstreek, zoodat de maagwand' op twee plaatsen werd geperforeerd. De wond genas tegen de verwach- I ting in van de geneeskundigen, die den getroffene in het Binnengasthuis behandelden, en tot geluk niet all van den getroffene maar ook van den" dader, tegen wien door het O. M. bij de. Rechtbank te Amsterdam werd ge vorderd ter zake van liet toebrengen van zwaar lichamelijk letsel, veroor deeling tol 1 jaar gevangenisstraf. Koloniën. Stoomschip De Koek verbrand. De ,,Deli Ct." van 28 Juni meldt: De agenten der Kon. Paketvaart Mij de firma Van Nie Co.. dieelen ons mede. dat het stoomschip De Koek. nabij Singapore brand aan boord in f; gekregen. Het vuur brak in de machi nekamer uit. waardoor het schip niet verder kon stoomen. Er zijn geen men schen bij omgekomen. De van der Parra te ter assistentie vertrokken. In aansluiting bij het bovenstaande kunnen w© nog melden, dat de Brou wer. die 26 Juni naar Batavia vertrok ken is. de Koek niet ziende, terug is gestoomd. Dit stoomschip zal heden te 2 ure van Belewan vertrekken om de contractueel© kustreis te doen. Sport en Wedstrijden Cricket. In het Hollandsche elftal zijn door het plotseling bedanken van J. Beye rinck, J. Hisgen en J. Rincker eenige veranderingen gekomen. Hierdoor zijn de heeren H. C. A. van Booven. M. E. Schroder en G. H. P. Deuning- hoff Stelling, alle drie der 'sGrav. C. C.. in het elftal opgenomen. De EngeLschen, onder aanvoering van C. P. Foley, winnen het opgooien eai gaan aan bat met C. P. Foley en Lord Brackley als eerste paar tegen over het bowlen van Posthuma en de Groot. Met de score op 10 valt het eerste wicket, als Bracklev iets te laai is op een bal van de Groot en don bal in het wicket speelt. Lord Newport, die nu inkomt, voert met Foley uiterst, voorzichtig spelende langzaam de score op. Feith neemt dan den bal ter hand en bowlt in zijn eersten over Newport. (2 voor 29). Nu komt de stand van de innings ate Foley en Penn samen zijn. Vooral Feith wordt door Penn nogal onderhanden genomen (hij sloeg een zes en twee vieren), zoodat de Groot weder aangezet wordt. Plotseling speelt Foley een bal van Posthuma in de handen van de Groot op short leg (3 voor 62). De volgende man, Hon. C. Ward, te spoedig door de Groot ge bowld. en als op 67 Penn door Schro der achter het wicket gevangen wordt, op het bowlen van Posthuma, is het einde spoedig "daar. De drie laatste spelers worden door Poisthuma met achtereenvolgende ballen genomen, zoodat hij dien hat trick yeMchtte. De innings sluit voor 69, waairvan Fo- lev 26, en Penn 29. Posthuma had 6 wickets voor 15 runs. Het Hollandsche bcwlen was inderdaad zeer goed en werd met zeer veel voorzichtigheid be handeld, getuige het feit. dat voor de 69 runs 33 overs noodig waren. Na de lunch gaan de Hollanders aan bat. Het begin is zeer .slecht, daar op 5 Eigeman en op 7 Feith gebowld is. Schroder en Kool houden dan eenigen tijd stand, totdat Schroder op 11 ge bowld wordt. (3 voor 21). De score rijst dan langzaam. Het wordt 4 voor 34. 5 voor 48, 6 voor 52 en 7 voor 53. op welk totaal Kool en Posthuma sa menkomen. De wedstrijd krijgt nu een geheel ander aanzien. De bow lers worden geducht onderhanden ge nomen en de 100 gaat op. Foley zet nu Ward aan die Posthuma met zijn 'tweeden bal bowlt, Posthuma had een hard geslagen 27 gemaakt. Kool zet ondertusschen met de1 Groot het runs maken voort, en alls de laatste man dit is, sluit de innings met 128, Kool bleef met 67 niet uit. H gaf slechts éen kans, toen hij er namelijk 41 had. en wais een paar keer gelukkig in het plaatsen. Verder was er in rijn innings geen fout en was hij van den begin af aan het bowlen volko men meester. In zijn score waren 5 vieren, 3 drieën en 10 tweeën. Van de Engelsche bowlers nad Strutt 4 voor 52, Penn 3 voor 50, Ward 2 voor 10 en Foley 1 voor 8. Voor de tweede maal aangaande, beginnen de Engelschen beter. C. P. Foley en Lord Brackley brengen 44 op voor het eerste wicket op welk to taal Foley voor 25 door Posthuma ge bowld wordt. De Groot, die eerst was afgezet, maar daarna weder was aangezet, neemt met het totaal op 60 het wicket van Brackely. Ook hij had 25 runs ge maakt. Als de score 75 bedraagt, wordt Lord Newport prachtig door Schroder achter het wicket gevangen van de Groots bowlen en met den vol genden bal neemt de Groot Hon. G. Ward. Er zijn dan dus 4 wickets neer voor 75 punten. Op dit oogenblik wordt het spel gestaakt De Hollan ders zijn in een uitstekende positie. daar de Engelschen door hun achter- sprong van 59 runs op de eerste in nings. pas 16 runs voor zijn, terwi]l ree dis vier hunner wickets zijn ge vallen. Letteren en Kunst. Examens der Nederlandsche Toon- k u n sten aar sv er een i ging Van de 5 candidaten zijn heden ge slaagd; Voor Piano vLager Onderwijs) de dames: C. C. C. de Way er. van Utrecht A. Zwarts, van Deventer, en H. L. Klimmerboom. van Zierikzee. Twee candidaten werden afgewezen. Royaards heeft ook volgens den Ja va Bode te Batavia met een voordracht van Julius Cesar veel succes gehad. Onderwijs. Neder). Onderw. Genootschap. Te Leiden is Dinsdag met een rede \an den voorzitter, den heer L. C. f. Bigot de 57ste algemeen© vergadering van het NederL Onderwijzers Genoot schap geopend. De heer Bigot herinnerde er in zijn openingswoord aan, dat de Wet van 24 Juni verbetering van salarissen en ver hooging der subsidiën van het bij zonder onderwijs bracht, doch, zeide hij ..de medaille, die aan de eene zijde ..geringe verbetering" te lezen geeft, droeg aan de keerzijde gevaar". De verhooging der subsidies voor 't bijzonder onderwijs, zoo zegt men toch. 'is een stap voorwaarts op den weg. die leiden moet tot gelijkstelling van het openbaar en bijzonder onder wijs, die leiden zal tot een toestand, waarbij 't bijzonder onderwijls regel, en het openbaar aanvulling zal zijn. Wat in deze bewering juisi is, waag ik niet te beslissen, wel kan 't bekend geacht worden, dat deze verhoogde subsidie de gegronde vrees heeft doen geboren worden, dat vele openbare on- ceTwijzers op wachtgeld zuilen worden gezet, terwijl tevens bleek, hoe hoogst onvoidoende deze wachtgelden in art. 39 zijn geregeld. 't Is mogelijk, dat deze Regeering. op den weg van de vrijmaking van ons onderwijs gelijkstelling bewerkt tusschen openbaar en bijzonder onder wijs, 't. is mogelijk, dat overal in den lande bijzondere scholen van alle richting en kleur zullen verrijzen, welnu, het N. O. G., dat blijkens sta. tuten en tradities noch voor openbaar, noch voor bijzonder, doch slechts voor goed onderwijs strijdt'., zal dit niet trachten te keeren. Wij willen zelfs medehelpen om te zorgen dat de vrije onderwijzers door betere wettelijke bepalingen tegenover hun besturen dezelfde rechten krijgen als de open bare tegenover gemeentelijke en an dere autoriteiten, wat betreft, bijv. de salarieering, de wijze van ontslag enz. Maar wat het N. O. G. wèl zal doen, oat is al zijn krachten inspannen om te trachten, de nadeelige gevolgen van en dergelijke verandering van Regc-e- rjngsinzücht zooveel mogelijk te com- pensepêh. Een blik slaande op het N. O. G. in het verleden, had spr. in vele op zichten reden tot tevredenheid. Bij het voorstel van het hoofdbestuur cm uit de kas van het GenootschaD over 1902 aan de stichting Herstel lingsoord voor nederlandsche Onder wijzers" te Lunteren een subsidie van f 250 te verleenen, stelde een der af gevaardigden dei- afdeeling Amster dam I. mej. H. Goudsmit, aan het hoofdbestuur vier categorische vragen, lo. Kan het Herstellingsoord zonder subsidie van het Onderwijzers Genoot schap bestaan 2o. Kan het dit met die subsidie3o. Hoeveel wordt toe gelegd op een patiënt, die het volle bedrag betaalt 4o. Hoe komt het. dat binnen het jaar het geheel© perso neel is afgetreden? Deze vragen werden even bepaald namens het hoofdbestuur door den heer Straatman beantwoord- Deze. als lid van Commissie van Beheer, was daartoe het best 'in staat. Hij dacht., dat de instelling wel zonder subsidie vlan het Genootschap zou kunnen bestaan, maar 't was nog nooit geprobeerd. Met subsidie zeker, als t genootschap maar genoeg gaf het personeel was heengegaan, omdat een deel ervan de Commissie niet beviel en een ander deel de Commissie niet aanstond. Ernstig bestreed' de heer S. oen afgevaardigde van Deventer, di? bet subsidie wenschte te verdubbelen. Zoo iets moest eerst ernstig overwo gen en niet in een ^gnede bui op een vergadering in het debat worden op geworpen. De vergadering dacht er ook zoo over, verwierp de urgentie van het voorste] Deventer en nam het voorstel van hel hoofdbestuur aan. Nadat nog eenige zaken van hnis- houdelijken aard wam afgedaan, hield de heer A. L. Pr enan uit Aalst (België) een voordracht over ..Belgi- °ehp School toestanden." Vervolg Stadsnieuws. Men verzoekt ons mede te deelen dat de 'hedenavond te houden vergadering der anti-rev. kiesvereeni. _'-.ng Nederland! -en Oranje" niet plaats heeft in de Groen van Prinsterenschool doch in het Volksge- bouw aan den Jansweg. Hedennacht werdde staf der brandvv. alhier opgebeld. Het b'eek ech ter dat de brand te Haarlemmerliette was. zoodat de Haarlemsch© brand weer geen hulp behoefde te verleenen. Kantongerecht. Nog nimmer was er zooveel belangstel ling voor eene zitting van het kantonge recht, als heden, nu Frans Rosier zich had te verantwoorden wegens het dragen van verboden wapenen (revolver). Voor de binnenplaats van het gebouw van Justitie stonden de belangstellenden opeengepakt. Ook stonden daar eenige photografen, ora zoo mogelijk den ge- vreesden ..Frans" te kieken. Wel berust bij de politie en justitie zijn portret, doch deze zijn daarmede zoo vasthou dend, dat reeds meermalen het verzoek 'door enkele bladen gedaan om zijn por tret te mogen ontvangen, ten einde het in aller belang te kunnen publiceeren, is geweigerd. En zoodoende hadden de bladen thans hun toevlucht genomen tot, beroeps- en amateur-photografen, om hun het vereischte te verstrekken. Aan het paleis van justitie was de toe loop zoo groot, dat het gebouw meerma len door de Rijksveldwachters voor den aanvang der zitting moest worden ont ruimd. Bij opening der zitting was de publie ke tribune in een oogwenk met belang stellenden gevuld, en moesten velen zich met een plaats buiten het gebouw ver genoegen. Omstreeks kwartier vóór elven wordt Rosier, zwaar geboeid, door 3 Rijksveld wachters binnengeleid. Zijn houding tee kent groote onverschilligheid; met door dringenden blik neemt hij bij het binnen treden het publiek op, en dan stapt hij in het bankje der beklaagden om het hem ten laste gelegde te hooren voorle zen en te antwoorden op de vragen van den kantonrechter. Zijt ge Franciscus Hendrikus Rosier? Ja. Ouderdom? 28 jaar. Geboren te? Utrecht. Wonende te? Woon nergens, op 't oogenblik te Haarlem. Welk beroep? Smid. Vervolgens werd door den ambtenaar van het O. M. het hem ten laste gelegde voorgelezen, en wel dat hij op 20 Juli des namiddags omstreeks 5 1/2 uur in de ge meente Bloemendaal heeft geloopen in het bezit van een met scherp geladen revolver. Is dit zoo, Rosier? Ja. Brutaal smijt hij zijn pet achter zich neer. Hij draait in de bank heen en weer, kijkt in plaats van naar den kantonrech ter naar het publiek en houdt vooral zijn oog gevestigd op iemand, die bezig is hem uit te teekenen. De kantonrechter verzoekt aan Rosier om rechtop te gaan staan, en hem aan te zien. Ja, maar ik laat me niet uitteekenen, antwoordde Frans met een blik op den teekenaar. „Dan verzoek ik u dat u dien man weg laat gaan". Dit geschiedde evenwel niet, doch Ro sier zorgde er zelf wel voor, dat hij niet uitgeteekend werd, want hij hield zijn rechtei'hand steeds voor zijn gezicht aan de zijde, waar de teekenaar zat, zoodat deze zijn werk moest staken. Op 20 Juli 1.1. hebt je je toen bevon den op den Zandvoortschen weg in het bezit van een revolver? vroeg de kanton rechter verder. Ja, mijnheer, en heb den revolver bij me gehad, die daar ligt.. Daarna wordt als getuige gehoord de gemeente-veldwachter W. v. d. Hulst, die verklaart, dat toen hij met zijn kameraad Smits aan beiden zij hier tevens een woord van hulde gebracht voor hun kra nig optreden Rosier arresteerden, hij bij hem een met scherp geladen revolver vond, die tusschen zijn goed verborgen was. Je hoort die verklaring. Rosier, zei- de de kantonrechter. Ja, die is goed. Het O. M. het feit voldoende bewezen achtende, vorderde 7 dagen hechtenis met verbeurdverklaring van den revol ver en vernietiging daarvan. Hebt ge nog iets tot uwe verdediging in te brengen? vroeg de kantonrechter. Ik dacht niet. dat ik daarvoor ko men moest, zeide Rosier. Als ze soms denken, dat ik de revolver met misdadige oogmerken bij mij heb gehad, dan heb ben ze abuis. Ik heb de revolver geno men om daarmede in de duinen te schie ten, zooals zoovele menschen doen. Schieten er vele menschen in duin? was de vraag, die de kantonrechter tot Rosier en daarna tot getuige v. d. Hulst richtte. Ja, op de schijf wordt dikwijls in duin geschoten, antwoordde Rosier. Weineen, mijnheer, was het ant woord van v. d. Hulst, alleen op de schietbanen onder Overveen. Je boort het, Rosier, zeide de kan tonrechter. U begrijpt mij niet of wilt mij niet begrijpen, zeide Rosier met nadruk ik bedoel dat ik heb willen leeren schie ten in duin op iets, maar niet op iemand. Omdat er zoovele menschen in duin wa ren, heb ik het niet. gedaan. Schiet je wel eens meer in duin? vroeg daarop de ambtenaar van het O. M. Ja, dikwijls, gaf Rosier ten ant woord; in de stad kan ik het niet doen. Maar, Rosier, hervatte de kanton rechter, waar hebt je ook weer bij den aanvang van je verhoor gezegd, dat je woondet? Eerst zeide je nergens, later te Haarlem. Waar is nu je eigenlijk domi cilie? Dat komt er niet op aan, antwoordde Rosier: nu woon ik in Haarlem, daar heeft de justitie wel voor gezorgd". hebt niets meer tot uwe verdedi ging in te voeren, Rosier? vroeg de kan tonrechter daarop. Dank u, mijnheer. De uitspraak wordt bepaald op heden over 14 dagen, zeide de kantonrechter. Rosier werd daarop naar zijn cel te ruggevoerd; de publieke tribune liep leeg. De volgende zaak kwam aan de orde. H. v. d. Horst, die getapt had in zijne tapperij, aan de Ged. Raamgracht, doch welke in gemeenschap staat met zijn kruidenierswinkel, hoorde heden f 5 boete of 5 dagen hechtenis tegen zich vorderen. Drankwet - overtredingen. In de zaak tegen P. J. Oudewater, biesrhuishouder te Haarlem, verklaar de de Kantonrechter den beklaagde schuldig aan „zonder de vereischte vergunning sterken drank in het klein verkoopen" en veroordeelde hem deswege tot eene geldboete van f 10 subs. 2 dagen hechtenis. Hen vonnis berustte o.a. op de navol-1 gende overwegingen: lo. da/t ter terechtzitting door den beklaagde is bekend, dat hij op den bij dagvaarding vermelden tijd en plaats in het bij de dagvaarding om schreven bierhuis een glaasje jenever heeft verkocht aan Jan K., en dat hem persoonlijk geene vergunning is ge geven tot verkoop van sterken drank; dat namens den beklaagde tot diens verdediging is aangevoerd, lo. dat aan J. C. v. d. Berg die eigenaar is van hét bij de dagvaarding bedoelde perceel, de vergunning is verleend, om daarin sterken drank in het klein te verkoopen, omdat de beklaagde met dezen v. d. Berg is overeengeko men, dat beklaagde als zetkastelein hét bedrijf zou uitoefenen; dat bekl. daarin 1 12 per week moet verdienen en zoo de verdienste minder was, v.d. Berg moest bijpassen; dat beklaagde huur voor het perceel moet betalen; en dat die huur is eene uittgave die drukt op het bedrijf; dat die overeen komst derhalve /inhoudt eene man- daatverhouding; 2o. dat de heer v. d. Berg voor noemd, door zijne maatschappelijke betrekking verhinderd is, het bedrijf van tapper uit te oefenen, en dat in gevolge art. 8 al. 2 der Drankwet bij verhindering van den gerechtigde tot uitoefening van het bedrijf, dit gedu rende het loopende vergunningsjaar zonder nadere vergunning kan wor den voortgezet door hem, die krach tens opdracht van den gerechtigde, daartoe bevoegd is; 3o. ten aanzien van de namens be klaagde gevoerde verdediging, ad lum, dat blijkens art. 8 al. 1 der Drankwet de vergunning uitsluitend geldt voor den persoo ndes verzoekers zoodat, al moge het ook aannemelijk gemaakt zijn, dat de vergunning in bedoeld perceel is toegekend aan wij len den heer J. v. d. Berg en hét over dit jaar geheven vergunningsrecht is betaald door diens erven, daardoor nog niet deze beklaagde de bevoegd heid heeft verkregen, om in dat per ceel sterken drank in het klein'te ver koopen, tenzij hij als zoogenaamd zet kastelein in dat perceel was geplaatst waaromltrent ten processe niets is ge bleken; ad 2um, dat de feitelijke grondslag, waarop dit middel benist, evenmin ten processe vaststaat; 4o. dat de ter verdediging aange voerde middelen derhalve niet kun nen worden aanvaard. Wegens gelijk feit werd mej. A. L. van Leeuwen, gescheiden vrouw van W. J. Boekmann, tapster t© Haarlem, veroordeeld tot f lboete subs. 1 dag hechtenis- Wat hare verdediging betreft, over woog de Kantonrechter het navolgen de: lo. dat door de beklaagde wel tot hare verdedigin gi saangevoerd, dat haar schoonzoon bevoegd is, sterken drank in het klein in bovengemeld bierhuis te verkoopen, en dat zij door dezen is aangesteld, om voor zijne rekening da/t bierhuis t© exploiteeren, waarbij zij aan dezen rekening en verantwoording moet afleggen van haar gehouden beheer, en slechts we kelijks eene zekere som gelds voor haar onderhoud mag afhouden, doch dat van het bestaan van deze om standigheden. in geen enkel opzicht nader bewijs is geleverd, noch aange boden, zoodait zij geene aanleiding kunnen geven tot een nader onder zoek omtrent de vTaag, of de beklaag de in casu gerechtigd zou kunnen zijn tot de uitoefening Van het het bedrijf, waartoe eene vergunning tens de Drankwet wordt gevorderd. A. Reineveld, kastelein en timmer man ite Haarlem werd wegens gelijk feit veroordeeld tot f 10 subs. 2 dagen hechtenis. De Kantonrechter overwoog om trent d© gehouden verdediging in deze hét navolgende: O. dat de beklaagde tot zijne ver dediging wel heeft aangevoerd1, dat hij voorheen vergunning had verkregen om in bedoeld perceel sterken drank in het klein te verkoopen en daft die vergunning thans is overgegaan op den heer P. Hoogeveen, voor wien hij als zetkastelein is opgetreden, doch dat de feiten, waarop die verdediging is gegrond, in geenen deele iten pro cesse nader zijn aangetoond, zoodat een onderzoek te dier zake niet mo gelijk is geweest, en het verkregen bewijs daardoor niet wordt ver zwakt. De hoofdp r ij s van de H a a r- lemsche Paardenloterij is ten deel g- - vallen aan de heer A. Versteegh te Arnhem. De tweede prijs is gevallen op het lot dat eenige jongens hier ter stede te zamen hadden genomen. Het bedrag van den prijs werd door hen onderling verdeeld. Gevonden voorwerpen: Een damespoi-temonnaie met geld: 3 paar vilten zooltjes; een bruin le deren portemonnaie. waarin gouden rtng en een paar witte dameshand schoenen. Hedenmiddag werden op den Groote Markt twee meisjes van een jaar of 5 door een politieagent gegrepen. Wat zouden die meisjes wel hebben gedaan? hoorde men verscheidene menschen vra gen. Ze hadden gestolen, en wel in de Kindervriend in de Warmoesstraat, waar ze heel brutaal weg drie fleschjes eau de cologne, ze hielden zeker veel van dat goed, en een doosje met kraaltjes hadden weggenomen, terwijl er op dat oogenblik niemand in den winkel was. Onder een oploop van menschen werden de boosdoensters naar de Smedestraat in het politiebureau gebracht. Verschil lende opmerkingen kon men weer hoo ren, zooals: „Een kranige agent, die brengt zoo heel alleen maar 2 dieveggen op", of weer een ander die zeide: „Ze moesten die kinderen maar een klap ge geven hebben, die kinderen doen dat immers niet met zoo'n kwade bedoeling", enz. Stukken van den Gemeenteraad Voorstel van B. en W. om het perceel Begijnhof 24. eig^naar'M. van Ommeren, wegens het ontbreken van goed drink water ongeschikt te verklaren voor be woning. Voorstel van B. en W. tot regeling van het herhalingsonderwijs. Voorgesteld wordt daarvoor 3 scholen aan te wijzen (door B. en W.) het onderwijs te geven aan jongens en meisjes gezamenlijk in de avonduren en aan meisjes alleen op op twee dagen m de week vóór 's mid dags 5 uur. Leerlingen moeten een getuigschrift hebben van de Comm. v. Toezicht of toe latingsexamen doen. Elk jaar wordt het onderwijzend personeel benoemd, het hoofd geniet 100 per jaar, hij en zijn personeel bovendien f 1 per lesuur. Het schoolgeld is f 2 per cursus, onvermo gend en kunnen door B. en W. geheel of gedeeltelijk van de betaling worden vrij gesteld. De maximum leeftijd is 16 jaar, in bij zondere gevallen kan daarvan worden afgeweken. ORGELBESPELING in de Groote- of St. Ravokerk alhier, op Donderdag 31 Juli 1902, desnamid dags van 23 uur door den heer W. EZERMAN, met welwillende mede werking van den heer E. A. CATS (vi ool). PROGRAMMA. 1. Preludium en Fuga J. S. Bach. 2. Adagio uit het Concert. (Viool) (Op verzoek). Mendelssohn. 3. Concertfantasie, W. Rudnick. 4. Adagio uit t Vioolconceott. Vieuxtemps. 5. Finale. ?;-vVïSi'a!t §58 Si lel ":'KrJas«i in IKaar-p) en Oiustre-fe ftsen jgeleaen. h Burgelijke Stand. Ondertrouwd: 30 Juli. C. Barthel en B. van Alphen. P. J. Bosch en J. E. Oudolf. J. C. Möring en M. M. Pistoor. P. v. Ko ningshoven en C. G. C. Dreijer. W. L. de Rooij en J. v. Leeuwen. T. Nijssen en A. Kruijd. J. vna der Gaag en M. Wessel. J. Koorn en M. S. Rees. Getrouwd: 30 Juli. E. Knol en R. Buik huizen. H. de die le Clercq en A. T. Wil- lemsen. J. C. Mol en L. Fabel. J. D. Kla- bou en S. J. C. Serneé. L. K. W. Post en A. M. Lijnzaad. G. Bijster en E. Meulen- broek. J. C. Lacet en A. J. van der Horst. L. P. Hessels en A. P. Meine. Bevallen: 28 Juli; A. E. Tromp— Eriët d., A. Verzijlbergenv. Os, d. 30. B. J. Moot—Henning d. 29. G. v. MookBrammer d. W. M. Bart elsde Nys d.. M. E. Wem- marsMichel z. Overleden 28 Juli A. J. Beenders. 17 m. z. Brouwerstr. H. de JagerEk- hart 70 j.. P. Kiesstr. 29. J. E. Raaphorst 11 m. d. Doelst D. de Greef. 50 j. Gierstr. K. A. van der Steeg. 7 m. z. Bakkerstr. Telegrammen. DE TOESTAND VAN KONING EDWARD. LONDEN, 30 Juli. (R.O.) De koning was gisteren in staat met behulp van een stole eenige stappen te doen. DE SERVISCHE REGEERING. BELGRADO, 30 Juli. (R.O.) De Skoepsjtina nam liet ontslag van den president aan; morgen zal zij een nieu wen president kiezen.. Officieels Berichten. BURGEMEESTER en WETHOU DERS van Haarlem, doen te weten, dat van heden op alle werkdagen, van des voormiddags 10 tot des namiddags 4 uur. tot 12 Augustus e.k. 's namid dags ten 1 ure. ter gemeente-secreta rie (7de Afdeeling) ter visie is neder- gelegd. het ingekomen verzoekschrift met de bijlagen van: lo J. Wensing om vergunning tot oprichting van eene smederij in het perceel aan de Pieter Kiesstraat No. 22 2o. J. A Pool Jr. om vergunning tol oprichting van eene meubelfabriek waarbij als beweegkracht een gasmo tor van 14 paardenkracht zal worden gebezigd, in een te bouwen perceel aan de Maerten van Her-mskerkstraat. en dat op den veertienden dag na heo zijnde 12 Augustus e.k.. en wel des na middags ten 1 ure op het Raadhuis der gemeente de gelegenheid zal wei den gegeven, om ten overstaan van het Gemeentebestuur of een of meer zijner leden bezwaren tegen het op-1 richten der inrichting in te brengen. Haarlem, 2 9Juli 1902. Burgem en Weth. voornoemd. BOREEL. De Secretaris, J. W. VAN BILDERBEEK, 1. s. Marktnieuws. Haarlem, den 30 Juli' 1902. Aangevoerd werden 32 stapels kaas te zamen 4539 kazen en wegende 8523 Kilogram die verkocht werden tegen 26—13 de kilogram. Haarlem 30 Juli 1902. Aangevoerd werden: 1 koe f 170: 27 nuchtere kalveren 13S; 3 paarden; 16 schapen f 201734 lammeren f 16 Aan de Bureaux van Haarlem's Dagblad be staat dagelijks de gelegenheid tot het opgeven van ADVERTENTIËN in alle andere Bladen, als; Nieuwe Rott. Courant, Algemeen Handelsblad, De Telegraaf, Het Nieuws van den Dag, De Nieuwe Courant, Het Centrum, De Standaard, enz. enz. zonder verhooging van den prijs. üesgewenscht wordt hulp ver leend bij hetopstellen der annonces. AdverJenlIën, Bevallen van een Dochter, J. h. hoefman- Worst. Haarlem, 29 Juli 1902. Bevallen van een levenloozen Zoon, P. VAN BEMMEL- Lips. Haarlem, 30 Juli 1902. Heden overleed onze ge liefde Dochter en Zuster ADRIANA KIKKERS, na een langdurig en smarte lijk lijden. Uit aller naam: J. H. BIKKERS. B. KIKKERS—Pols. Amsterdam, 29 Juli 1902. Verzoeken geen rouwbeklag. Brieven op Advertentien kunnen worden geworpen in onze vier eigen Brievenbussen te weten CrooteHoutstraat No. 14oaan het huis van den neer B. Lanseveld bij het Proveniershuis Anegang, hoek Groote Houtstraat, aan het huis van den heer F. Hellingman. Kruisweg 4i hoek Heerenstraat aan den winkel van den heer A C, A. van Hemerten tan onze Bureaux, Zuider Buitenspaarne No. 6 vlak bij de Turfmarkt. DL AD MIN ISXit ATiüL is tot i September afwezig;. Gevraagd een Dagmeisje, P. G. Zich aan te melden Schoter singel 107. HUISVESTING gevraagd voor een MEISJE, oud 15 jaar, die sen der inrichtingen voor onderwijs alhier zal bezoeken, bij een nette familie, P. G. Toe zicht op huiswerk is vereischte. Brieven met opgaaf van voor waarden onder no. 5189 aan het Bureau van dit Blad. EEN NETTE Schildersleerling gevraagd, liefst bekend met Tee kenen. Brieven franco aanS. J. STAM, Decoratieschilder, Burger- brug bij Alkmaar. GEVRAAGD te huur of te koop een ruim HUIS met TUIN op goeden stand, bev. ong. 10 kamers. Franco brieven onder no. 1867 bij den Boekhandelaar H. N. MUL, Kruisstraat 25. Op Woensdag den 6den Aug. des namiddags ten 3 ure zal in Weten en Werken® op de Ged. Oude Gracht te Haarlem worden aanbesteed: Het bouwen van een Pension aan de Boule vard deFavauge te Zand- voort. Bestek en teekeningen zijn ad f 1.50 per stel te bekomen ten kantore van j. A. G. VAN DER STEUR, Bouwk. Ing., Ged. Oude Gracht 84. Vrijdag 8 Angnstas 's morgens 11 uur, zal door ondergeteekende namens zijn principaal in het Uafé van Hótel »de Leeuwerik®, Kruisstraat, worden aanbesteed: Het bouwen van een VILLA op een terrein aan het Wlllielininaparlc te Haarlem. Bestek en teekening zijn te be komen a 1.per stel ten kan tore van ondergeteekende S. J. W. MONS, Architect.

Haarlem's Dagblad | 1902 | | pagina 3